Reconstructie Hulst in vierde fase Renovatie appartementen Terneuzen blijkt succes Volgend voorjaar begint reconstructie Axelsedam Korps Terneuzen zwaaide vijf brandweerlieden uit Jubilarissen Sint Jan ten Steene kregen insigne van het NCA Aardenburg sleutelt aan drank-en horeca wet Straten rond Willibrordus-basiliek gaan in maart op de schop van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst wil na de jaarswisseling begin nen met de vierde fase van de vernieuwing van de Hulster binnenstad. Het is de bedoeling dat in maart 1993 de straten rond de Willibrordus-basiliek op de schop gaan. Met dit pro ject is een bedrag gemoeid van driekwart miljoen gulden. De herinrichting en reconstruc tie is gebaseerd op dezelfde uit gangspunten als de inrichting van de Gentsestraat en Steen straat Het gebied Korte Nieuw- straat'Lange Nieuwstraat heeft echter een eigen karakter. Bij de inrichting is hier gekozen om prioriteit te geven aan de voet ganger en het langzaam verkeer. Er is geen straatprofiel voorzien van banden, maar één aaneen gesloten verharding met een ge leiding voor het plaatselijke ver keer door middel van paaltjes. Plaatselijk eenrichtingsverkeer blijft na reconstructie van de twee straten mogelijk. De ver binding Grote Bagijnestraat- Comelis de Vosplein wordt voor zien van een rijstrook voor het wegverkeer en aan weerszijden van de weg veel ruimte voor voetgangers. Alleen op het Cor nells de Vosplein blijft het twee richtingsverkeer gehandhaafd. De gemeentelijke plannenma kers hebben het aantal parkeer plaatsen in de straten enigzins teruggebracht. Na reconstructie wordt in de straten het betaald parkeren volledig ingevoerd. Los- en laadplaatsen zijn niet in de plannen opgenomen. Langs de rijwegen zullen net zoals el ders in de stad 'Hulstenaartjes', groene stevige paaltjes met het stadswapen erop worden ge plaatst. De openbare verlichting stad hebben overwegend posi- den. Ook moet het plan in de- wordt geheel aangepast. De bewoners van de verschillen de straten in de Hulster binnen- tief gereageerd op de plannen. Wel is gepleit om het aantal par keerplaatsen in stand te hou- tails herzien worden Woord voerder G. Totté van de afdeling openbare werken van de ge- van een medewerker SINT JANSTEEN - Tijdens de viering van het vijfenzeventig jarig bestaan van de toneelver eniging camere van rhetorica Sint Jan ten Steene in Sint Jan steen zijn vrijdagavond twee jubilarissen in het zonnetje ge zet. Sylvie Merckx. die al veertig jaar op de planken staat, kreeg het goude insigne van het Neder lands Centrum voor Amateurto neel (NCA) uitgereikt. Voor An- ny Coppieters was er een zilve ren insigne vanwege haar vijfen twintigjarig lidmaatschap. Zuivere koffie - De Zierik- zeese Wereldwinkel en werk groep Kerk en Samenleving houden vrijdag 20 november in het Parochiecentrum in Zierik- zee een bijeenkomst over zui vere koffie, koffie waarvoor boe ren een fatsoenlijke prijs krijgen. Om 20.00 uur zijn er dia's te zien. daarna is er gelegenheid tot dis cussie. Beide dames kregen ook een oorkonde en werden waarde rend toegesproken door onder anderen de wethouders G. A. van de Voorde en B. H. L. Pica- vet van Hulst. De jubilerende toneelclub zelf kreeg de verenigingsonderschei ding van het Nederlands Cen trum voor Amateurtoneel. Deze werd overhandigd door voorzit ter K. van der Waals van het Zeeuws Centrum voor Amateur toneel. Ter gelegenheid van de vijfenze ventigste verjaardag hield de to neelvereniging in het gemeen schapscentrum De Warande een bonte avond. Vandaag volgt nog een tweede editie in De Waran de. De jubileumfestiviteiten werden muzikaal opgeluisterd door de plaatselijke fanfare Sint Jan. Deze trad drie keer op en de toneelvereniging bracht drie eenakters op de planken. Daar naast gaf conferencier Evert Verwer een historisch overzicht van driekwart eeuw toneel in Sint Jansteen. Na afloop van de bonte avond was er een bal met muziek van een organist en de boerenkapel De Steense Ratten. Bestuursleden van de Stichting tot verlening van huisvesting aan al dan niet in gezinsverband levende personen (SHA) brachten, in gezelschap van wethouder J. van Rooijen (links), een bezoek aan de gere noveerde appartementen in de Terneuzense binnenstad. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever TERNEUZEN - De 39 apparte menten van het Vlooswijk-com- plex in de Terneuzense binnen stad zitten weer in de lift. De leegstand is voor een groot deel teruggedrongen, dankzij een simpele aanpassing van de en treehal in de gebouwen. De eta gewoningen zijn voorzien van een intercomsysteem. Boven dien kan de centrale deur enkel nog worden geopend met een speciale sleutel. Het renovatie project werd vrijdag officieel opgeleverd. Het complex van de Stichting tot verlening van huisvesting aan al dan niet in gezinsverband levende personen (SHA) kampte vanaf de bouw in 1986 met een hardnekkige leegstand. Volgens stichtingsvoorzitter J. Dols werd die situatie veroorzaakt door het 'onveilige gevoel' dat er bij de bewoners heerste. „Ieder een kon zomaar de centrale hal binnenlopen. Het is bekend dat het centrum van Terneuzen nu niet direct wordt gezien als de meest prettige woonomgeving. Het is daar dan ook moeilijk hui zen verhuren. Daarom vonden we het nodig de appartementen veiliger te maken en het woonge not te verbeteren. Dat werkt. Er staan er nog maar tien leeg, waarvoor overigens ook al inte resse bestaat", aldus Dols giste ren bij de presentatie. De aanpassingen van de etage woningen in de Grenulaan, Jozi- nastraat en Klaassenstraat heb ben de SHA zo'n 50.000 gulden gekost. Dols benadrukt dat de stichting deze extra uitgaven voor eigen rekening neemt en er geen huurverhoging volgt. De Limburgse stichting heeft sinds 1986 op drie verschillende locaties in Terneuzen sociale woningen neergezet. De huizen zijn voornamelijk bedoeld voor alleenstaanden of kleine gezin nen. De SHA werd in 1915 opge richt om soelaas te bieden in de huisvestingproblematiek van de mijnwerkers in Limburg. Na de teloorgang van de mijnindustrie richtte de stichting zich op het bouwen van huizen voor werk nemers van grote fabrieken als Daf. Beginjaren tachtig, bij de intro ductie van de zogeheten HAT- eenheden, werd de defintieve stap gemaakt naar de woning bouwmarkt. Inmiddels heeft de SHA verspreid door Nederland verschillende sociale woning projecten gebouwd. Terneuzen telt 140 huizen van de stichting. ■m NHRRMMMMMMI van onze verslaggever TERNEUZEN - In het voorjaar van '93 wordt begonnen met het verwijderen van een kleine 2000 kubieke meter zwaar verontrei nigd slib van de bodem van de Oostelijke Kanaalarm in Ter neuzen. In maart of april wordt een deel van de kanaalarm tot aan de Axelsedam afgesloten. Nadat een damwand is geslagen, wordt het water weggepompt en de sliblaag (in de klasse 'che misch afval'i afgegraven Daar na wordt de Kanaalarm ge dempt en kan worden begonnen met de reconstructie van de Axelsedam. de laatste schakel in de rondweg om Terneuzen. Wethouder J. van Rooijen (open bare werken, milieu). „Op het moment dat die damwand wordt geslagen, wordt eigenlijk ook het startsein gegeven voor de reconstructie Ik durf geen precieze termijnen te noemen, maar ik ga er vanuit dat met dat karwei ongeveer een half jaar is gemoeid." Het startsein voor de recon structie (kosten ruim vier mil joen) komt bijna twee jaar later dan was gepland. De vertraging werd veroorzaakt door de vast stelling dat op de bodem van de Oostelijke Kanaalarm zwaar verontreinigd slib lag. Samen met Rijkswaterstaat en het Ha venschap Terneuzen zochten deskundigen van de gemeente koortsachtig naar een oplossing. Want de voltooiing van de rond weg mocht niet teveel vertra ging oplopen. Probleem was het vinden van een geschikte plaats voor de berging van het veront reinigde slib. Stortplaatsen in de regio vielen al snel af Volgens Van Rooijen is er nu eindelijk Jubileumreünie jeugdbrandweer St. Philipsland SINT PHILIPSLAND - De jeugdbrandweer Sint Philips land viert het 25-jarig bestaan zaterdag 21 november met een reünie. De bijeenkomst in dorps huis De Wimpel te Sint Philips land duurt van 14.30 uur tot 17.45 uur. Op het programma staat onder meer de vertoning van een video-film. Ook worden dia's uit de oude doos getoond. Verder krijgt oud-burgemeester G. van Velzen van Sint Philips land het eerste exemplaar van een boekje met de titel Uit het slop naar de Top. een oplossing gevonden. Het slib wordt afgevoerd naar een speiaal ontvangsstation (DOP) bij Rotterdam. Daar wordt het tijdelijk opgeslagen en uiteinde lijk afgevoerd naar een slibdepot ergens in Nederland. Dat kan de Maasvlakte of Maerdijk zijn, maar er zijn ook nog andere mo gelijkheden. Van Rooijen wil in dit stadium niet zeggen hoeveel het afgraven, transporteren en opslaan van het 'chemische slib' kost. maar vast staat wel dat het karwei minstens drie tot vier ton vergt. Overigens wordt de ko mende weken een uitgebreid sa neringsonderzoek uitgevoerd om de samenstelling van het slib, waarin zich in ieder geval een flinke concentratie zware metalen bevindt, precies te kun nen vaststellen. Van Rooijen: „We zetten vaart achter de zaak, ook al omdat niet alleen de aanpassing van de Axelsedam de hoogste prioriteit heeft, maar ook omdat daarna de Axelsestraat moet worden aangepakt. Ook daaraan ken nen we - maar dat is al langer be kend - prioriteit toe." In de loop van volgende week praten medewerkers van de ge meente met omwonenden look schippers, die regelmatig afme ren in de kanaalarm) over de her inrichting van de Axelsedam. Burgemeester drs R. C. E. Barbé (rechts) overhandigde C. de Blaey een oorkonde bij diens afscheid als postcommandant van de brandweer in Hoek. foto Camile Schelstraete van een medewerker TERNEUZEN - Het vrijwillige brandweerkorps van Groot Terneuzen nam vrijdagavond tijdens de jaarlijkse bindings- van een medewerker AARDENBURG - Verschillen de partijen in de Aardenburgse gemeenteraad willen dat de ontwerpverordening voor vrij stellingen van de drank- en ho- recawet wrodt bijgesteld. Dat bleek donderdagavond tijdens het maandelijkse consultatieve overleg van de raad. Discussie punt daarbij is of de evenemen ten die daarvoor in aanmerking komen al dan niet van tevoren moeten worden vastgelegd. D66-raadslid W. F. Westphaal vond dat de ontwerpverorde ning rechtsongelijkheid in de hand werkt. Verenigingen en an dere organisaties die niet met name in de verordening worden genoemd zouden weieens buiten de boot kunnen vallen, omdat de gemeente slechts acht maal per jaar deze speciale ontheffing mag verlenen. F. G. M. van Don gen (gemeentebelangen) was het daar roerend mee eens. Hij stel de voor dat verenigingen die in aanmerking willen komen voor de ontheffingsregeling deze jaar lijks aanvragen. Bij de toeken ning diende het college naar zijn mening uit te gaan van het prin cipe wie het eerst komt. het eerst maalt Ook VVD'er J. P. Dees meende dat de ontwerpveror dening aangepast diende te wor den. Het Aardenburgse college stond niet onwelwillend tegenover de suggestie van Westphaal, zo liet burgemeester mr E. F. Jong- mans weten. Hij stelde voor dat de gemeente aan het begin van ieder jaar zelf inventariseert wel ke verenigingen in aanmerking willen komen voor ontheffing. Jongmans voegde daaraan toe dat organisaties die niet in aan merking komen altijd nog met een horeca-ondernemer in zee kunnen gaan. Het bestaande kantinebeleid zal, afgaand op de reacties don derdagavond. worden voortge zet. De CDA'er E. J. M. Wijffels drong er wel op aan om over twee jaar het gevoerde beleid nog eens kritisch onder de loep te nemen. Burgemeester Jong mans benadrukte dat de ge meente in dit verband geen hek senjacht wil ontketenen. Naar aanleiding van een vraag van mevrouw A. S. Keijmel- Cambier (pvda) over de ope ningstijden. deelde de burge meester mee dat de gemeente daar slechts beperkte invloed op heeft. Sportbonden voeren in de ze een autonoom beleid. Een ver tegenwoordiger van de Aarden burgse krulbolclub drong er bij het college op aan om alles bij het oude te laten. De krulbolver- eniging is namelijk bevreesd dat de regeling gevolgen zal hebben voor de consumptieprijzen. Dit zou een slecht zaak zijn voor mensen met een kleine beurs, zo werd betoogd. E. Rammelaere (eigen lijst) vroeg zich af of de gemeente de jacht had geopend op boeren, dit naar aanleiding van de bekeu ring van verschillende landbou wers die niet voldeden aan de mestvoorschriften. Burgemees ter Jongmans bestreed dat. Hij stelde dat politie-ambtenaren zich redelijk opstellen in deze. Wethouder R. van de Wijnckel vulde daarop aan dat er pas pro- ces-verbaal wordt opgemaakt als er duidelijk sprake is van na latigheid. Het college voelt er dan ook niets voor om het tot nu toe gevoerde mestbeleid te wijzi gen. De WD'er Dees was bang dat de afdekking van de vuil stortplaats in de Koegorspolder bij Sluiskil, waarmee miljoenen zijn gemoeid, de individuele bur ger flink wat geld gaat kosten. Wethouder Van de Wijnckel be streed dat. Volgens hem ging het slechts om dubbeltjes en kwar tjes. Aan het begin van de vergade ring gaf de heer W. J. Blommaert van provinciale waterstaat uit leg over de plannen met betrek king tot de verbetering van de verkeersveiligheid in Zeeuwsch -Vlaanderen. Hij hield de raad voor dat ingrijpende maatrege len nodig zijn om het aantal ver keersdoden en -gewonden terug te dringen. Voorts kondigde bur- gemester Jongmans aan dat de gemeente in de toekomst zuini ger aan wil doen met papier. De raadsleden krijgen een speciale bewaarmap voor hun stukken. avond afscheid van C. Mechiel- sen en A. Spierenburg van de post Terneuzen, -F. Meeusen en G. Serrarens van de post Zaam- slag en C. de Blaey, postcom mandant Hoek. Mensen aan wie volgens burgemeester drs R. C. E. Barbé de gemeenschap veel dank is verschuldigd. „Dankzij hun inzet, waar slechts een kleine vergoeding tegenover stond, was het materiaal van de brandweer steeds in staat van paraatheid, zodat op ieder mo ment een beroep op het korps kon worden gedaan. Door hun liefde voor het brandweerwezen, zaten we als gemeente steeds voor een dubbeltje op de eerste rang. Daar profiteert ook de ge meenschap van mee en dat wordt wel eens over het hoofd gezien." Dat de gemeente niet altijd aan dat dubbeltje voldoende heeft, bleek wel uit de investeringen, die ook dit jaar werden gedaan om de uitrusting en de veiligheid van de brandweerman te garan deren. Vijf ton was er volgens Barbé dit jaar nodig om de man schappen van nieuwe bluskle- ding te voorzien, voor een nieuw branweervoertuig voor Terneu zen en voor de hypermoderne kazerne in Hoek. „Met uitzonde ring van de bluskleding ook din gen die dankzij veel zelfwerk zaamheid tot stand zijn geko men, want anders was de inves tering ongetwijfeld veel hoger uitgevallen. Een noodzakelijke en nuttige investering overi- meente Hulst verwacht dat deze aanpassingen geen vertraging zullen opleveren voor de uitein delijke uitvoering van de vierde fase. De raad van Hulst spreekt zich eind januari uit over de uit voering van het project. Met de uitvoering kan dan in maart worden begonnen. Tegen de zo mervakantie moeten de straten rond de basiliek opgeknapt zijn. Overleg over ouderenzorg in Terneuzen van onze verslaggever TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat periodiek over leg plegen met de bejaardenoor den en instellingen als de Wo ningbouwvereniging Terneu zen en de stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen over de ouderenhuisvesting. Doel daar van is een nog betere onderlinge afstemming van het zorgaan bod. Dat schrijven b en w in ant woord op vragen van de CDA- raadsfractie naar aanleiding van de dreigende sluiting van bejaardenhuis Ter Walle in Biervliet. Ter Walle is een van de zes tehui zen die volgens de ontwerp-nota Ouderenzorg Zeeland voor slui ting in aanmerking komen. Ruim een week geleden gaf de gemeenteraad van Terneuzen b en w opdracht er alles aan te doen om sluiting te voorkomen. Het college meldt nu, in ant woord op schriftelijke vragen van het CDA. voornemens te zijn op grond van de Wet op de be jaardenoorden bezwaar te ma ken tegen voorgenomen sluiting van het verzorgingsgedeelte van het ouderenwooncomplex Ter Walle. Dat gebeurt in overleg met het bestuur van de stichting Protestantse Ouderenzorg West -Zeeuwsch-Vlaanderen dat Ter Walle exploiteert. B en w houden, schrijven ze in antwoord op de vragen, alle ont wikkelingen op het gebied van de ouderenzorg nauwlettend in het oog. Van mogelijke proble men bij De Molenhof in Zaam- slag en Vremdieke in Hoek die, als het aan de provincie ligt, ook 'bedden' moeten inleveren, is b en w niets bekend, maar ze zijn wel van plan binnenkort overleg te plegen met de directies van de betrokken bej aardenoorden. 14 en 15 november 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr en H. D. D. Zuiderbaan. Anna Bijn- straat 25, tel. 12324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr, Anna Bijnstraat 25. tel. 12324 Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg. Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 19.00-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Cadzand. Retranchement en Sluis: G. V. M. de Meijer. Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. 01178- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: A. G. Her- manides. Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: W. L. Fraanje, Plein 42. tel. 01153-1244. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Menu, Poelstraat 26. Sas van Gent, tel. 1777. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: B. de Ouden, Glacisweg 50, tel. 01140- 12060. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H.M. Nijsten, Irisstraat 31, Hoek, tel. 01154-1255. Spreekuur 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel 01148-1377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. Schautteet, Grote Maagden straat 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. J. C. de Danschutter, Oostelijk Bolwerk 32 ('De Veste, Flat C), tel. 01150-20885. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 |n o zon. 11.30-12.30 en 17-18 i J. Klaassen. Winkelcentr\| Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat. 10-11 en 16-1 theek Axel. Oranjestraat 6, 01155-2888. Hulst.zat. 11-12 en 15.30-17.30|u" zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 urfg? Apotheek Hulst, Dubbele Po«an 7. tel. 01140-14255. j°r Oostburg en Zuidzande, zat. 12.30 en 13-16.30 en zon. ll.fS 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: An"- theek Oostburg. Burchstraat tel 01170-52170. (oei g i: Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamsliai Hulst en Hengstdijk: J. J. L. ion Kop, Axel, tel. 01155-141 ger Spreekuur zat. 11-12 uur, Biopl tionstraat 3. Axel. Spreekuur Axel, Bastionstn i 3. zat. 11-12 uur. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijv tel. 01176-1388 bgg. 01174-8424)84 e Spreekuur zat. 13 en zon. 12 11 in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en Burm. Van Diemenstraat 83, t|lie 01150-19628. Spreekuur zat. vjer 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, V Steenbergenlaan 7, tel. 011: 96425. Spreekuur zat. van 12.( 13.00 uur. Breskens. Aardenburg en Slui E. van Bruinessen-Kapsenbei tel. 01177-2398. Spreekuur 13.00-13.30 uur, Bro werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, rius 1, Oostburg, tel. 011' 52103. Sas van Gent: E. O. M. Dav Westdam 54. tel. 01158-38 spreekuur 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruj Tempelier 34, tel. 01140-1271 Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Wijkverpleging: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-53139, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191. Kruisvereniging kanaalzo Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag nacht bereikbaar, tel. 01 li 19049. Verloskundigen: Kanaalzone en Oo Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw. Haak. St. Maartenlaan 48, Ax tel. 01155-3982. he al gr< kerkdiensten I I 11 I l gens, wat duidelijk aan het licht kwam tijdens de groote brand bij de firma De Hoop. De snele een doeltreffende wijze waarop deze brand werd bestreden, was daarvan het beste bewijs." Barbé vondt het verheugend dat ook op het gebied van de brand bestrijding de vriendschapsban den met de stad Gent werden verstevigd. „Onlangs heeft het stadsbestuur van Gent de brandblusboot met de legenda rische naam Roeland aan het havenschap van Gent overge dragen. Indien nodig kunnen wij daar op huurbasis gebruik van maken." Barbé reikte tijdens de bin dingsavond ook een groot aan tal diploma's en onderscheidin gen uit. Hij liet deze vergezeld gaan van een dankwoord aan de betrokkenen en een bloemetje voor hun partners. Voorts reikte hij aan een twintigtal brand weerlieden diploma's uit. M. C. Franke volgt in Hoek De Blaay op als postcommandant en H Oververbeke werd hier be noemd tot plaatvervangend commandant. D. Hamelink wordt de nieuwe plaatsvervan gende commandant in Zaam slag. Onderscheidingen vrijwiligers medaille 10 jaar: P. van Hermon en J. de Groote. 15 jaar: M. C. Franke. 30 jaar: F. A. Meeusen en G. P. Serrarens. Bronzen brandweerkruis 12,5 jaar: A. Si mons, C. J van de Berge en W. de Feyter. Zilveren gesp 30 jaar: F. A. Meeusen en G P. Serrarens. Zondag 15 nov. 1992 Gecombineerde dovenlhorende- dienst. Ouwerkerk N.H.-kerk 10 ds. De Graaf. ZONDAG 15 nov. 1992 Nederlands Hervormde Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Valk: Axel 10 en 19 ds. Maasland (HA): Bier vliet 9.30 ds. v. d. Schee; Bres kens 9.30 ds. Leentfaar-v. d. Berg; Groede 10 ds. Van Andel; Hoek 10 de heer Kruidenier: Hulst 15 intrede ds. De Meij; Nieuwvliet 10 ds. De Jong; Phi lippine dhr. Dubbeldam, 18.30 ds. Kroese; Retranchement 11 ds. Houwaart: Schoondijke 9.30 de heer v. d. Bauwhede; Sluis 9.30 ds. Houwaart; Terneuzen: Opstandingskerk 10.30 ds. Bosch, Grote KerklO ds. De Graaf, Goede Herderkerk 10.30 ds. Taalman en 19 de heer Rouw, ziekenhuis 'De Honte' 17.45 ds. Maasland, 'Ter Schorre' 10.30 ds. Hoogendoorn, Waterlandkerkje 11 de heer Senf; Zaamslag 10 ds. De Jonge; Kloosterzande 10 ds. Grootjans. Ned. Herv. Evang. De Levens bron: Terneuzen 17 kand. Van Binnendijk. Gereformeerde Kerk: Aarden burg 10.30 ds. Valk; Axel 10 en 17 ds. Van Elderen (HA) en 19 ds. Maasland; Breskens 9.30 ds. Koelman en 17 ds. Taalman; Hoek 10 ds. De Best; Oostburg 11 ds. Lorier; Terneuzen (Goede Herderkerk) 10.30 gez. dienst; Opstandingskerkl0.30 gez. jeugddienst en 17 ds. Lorier; Schoondijke 9.30 en 14.30 de heer Vercouteren: Zaamslag 10 de heer Rouw en 15 ds. De Jonge. Gereformeerde Gemeente: Axel 10 (HA) en 19 ds. Huisman: Oost burg (Geref. kerk) 14 en 19 lees- dienst; Terneuzen 10 leesdienst en 15 ds. Huisman. Oud Gereformeerde Gemeente: Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente: Breskens 9 ds. Mietus; Retran chement 10.30 ds. Mietus. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt: Axel 10 ds. Bosma en 15 ds. Kimpe; Hoek 10 en 15 ds. Bijl; Terneuzen 10 en 15 ds. Storm; Zaamslag 9.30 ds. Kimpe en 15 ds. Bosma. Christelijk Gereformeerde Kerk: Zaamslag 10 en 15 ds. Van Dijk. Evangelische Gemeente: Ter neuzen (gebouw De Kandelaar) 10 de heer Williams; Hulst (Den Dullaert) 10 de heer Gouds waard. Gereformeerde Gemeente in Ne derland: Terneuzen 10, 14 en 18 leesdienst; Oost burg 10 en 14.30 ijrlü stig rdt leesdienst; Hoek 9.30 en 14 lef ?d(; dienst. Rooms-Katholieke kerk: Ai 000 denburg 9.30, zat. 17; Coensdi 8f£ 9; Axel 11, zat. 19; Boschkapel zat. 19; Breskens 10, zat. Clinge 8.30 en 10, zat. Graauw 9, zat. 19; Groede 9, a 54; Hengstdijk 9.30; Heikai 1, 10.30, zat. 19; Hoek 9.30; Hooi st.p plaat zat. 17; Hulst 9.30 en 11.3 zat. 19; Kloosterzande zat. 181 zon. 9.30; Koewacht 10.30, a 19; Lamswaarde 11; 9: Nieu Namen 10.30, zat. 17; Oostbu 9.30; Ossenisse 11; Philippi 102 9.30; Sas van Gent 9.30 en 11. a 37. 19.15; Sint-Jansteen 9, zat. Schoondijke 10.15; Sluis Sluiskil 11; Slijkplaat zat. Stoppeldijk 11; Terhole 9.3 Terneuzen: Triniteitskerk 9.3 zat. 19, Opstandingskerk 9.30 11, zat. 19; Westdorpe zat. 19; zendijke 10.30: Zandstraat Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pastorale zondagsdienst: Zeeuwsch-Vlaanderen 12.00-ma. 24.00: L. Verver, Kanaalzone zo. 12.00-di. 12.001 Dochy. Pinkstergemeente: Terneuzi W (geb. Bethel) 10 dienst, Nieui straat 27" 10.30 de heer Oud j, man. Gemeentevergaderingen Jéh v: va's Getuigen: Axel 10 en do. 1 lak Oostburg 10 en di. 19.30; Term aar zen 10 en di. 19.30. otei ich der Grafische kunst in Oostburg OOSTBURG - In cultureel co trum Den Hoekzak aan de Laprt gestraat in Oostburg is tot met donderdag 3 december expositie opgesteld van gral 5dl sche kunstwerken die tussf tiei 1975 en 1989 door de provind fft zijn aangekocht. De tentoonstelling geeft overzicht van onder meer etse Ere litho's en zeefdrukken van v( schillende Zeeuwse kunst g naars. De werken zijn uitgesta in de hal van het centrum, i peA zijn op werkdagen te bezielt jm gen van 9.00 tot 12.00 uur <oc T0( zaterdagochtend) en van 13^,, tot 18.00 uur. Geen verhoging1"" zwemtarieven HULST - Burgemeester en we 'd> houders van Hulst zijn, in tege stelling tot wat vrijdag in krant vermeld stond, niet VI E plan om de kaartjes voor h zwembad met twee gulden -SSl verhogen. Een dergelijke pn) °1: verhoging zou wel noodzakell zijn als de gemeente zou beslu ('i ten tot de aanleg van een buitd bad bij De Driehoek. 110 1 I fE Ia

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 50