Valkenisse gaat rioolrecht heffen Jan Goense beste ploeger Valkenisse geeft informatie over herbestrating Herbouw strandpaviljoen mogelijk pas over een jaar IDE RODEmf PILAREN Krachtenbundeling voor bejaardenzorg Walcherse tehuizen streek Begroting: alle huishoudens betalen veertig gulden per jaar GRAFGEDENKTEKENS. D ERTI GEMEENTE ARNEMUIDEN 5% VERLAGING! GEMEENTE ARNEMUIDEN Zonder griep de winter door! I Bloem MAANDAG 12 OKTOBER 1992 van onze verslaggever KOUDEKERKE - De onroe- rend-goedbelasting (OGB) voor de inwoners van de gemeente Valkenisse gaat in 1993 met vier procent omhoog. Het rioolrecht doet, als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt, ook zijn intrede. Alle huis houdens moeten veertig gulden per jaar gaan betalen. De ge meente moet in 1993 goed op de centen letten, zo blijkt uit de be- grotingsbrief van b en w. De in komsten vallen tegen en de uit gaven blijven stijgen. Dat de OGB omhoog gaat. was eerder dit jaar al duidelijk. De VEERE Concert - De Johan Willem Friso Kapel geeft vrijdag 23 ok tober een concert in de Grote Kerk van Veere. Het concert is een programma-onderdeel van de Stichting Delta Cultureel. De aanvang is 20 uur. gemeenteraad stemde in met de bouw van een sporthal en accep teerde daarbij een verhoging van het tarief met anderhalf pro cent. Daar is nog 2,5 procent bij gekomen. De stijging zou nog hoger uitvallen als de fracties in voering van het rioolrecht afwij zen. De opbrengst daarvan is 132.000 gulden. Een deel van het bedrag wordt gebruikt voor het stichten van een fonds waaruit nieuwe riolering bekostigd wordt in de komende jaren. De rest komt beschikbaar voor an dere uitgaven. Nieuwe projecten zitten er het komende jaar niet in. De bedra gen op de begroting moesten al lemaal met een vergrootglas be keken worden, om de begroting sluitend te krijgen. Met aller hande maatregelen is ruim 66.000 gulden bespaard. Boven dien wordt het betaald parkeren ingevoerd op de Westkapelse- weg bij Zoutelande en de Dis- hoekseweg in Koudekerke. Het geld dat overschiet door de besparingen en door hogere op- van onze verslaggever VLISSINGEN - Vier Walcherse stichtingen voor bejaardenzorg hebben besloten de krachten te bundelen. Zij willen door een intensieve samenwerking de doelmatigheid vergroten, de kwaliteit van de zorg op peil houden en nieuwe vormen van zorgverlening ontwikkelen. Ook denken ze samen beter te kunnen inspelen op bezuinigin gen die op de bejaardenzorg af komen. De stichtingen zijn van plan een overkoepelend orgaan in het leven te roepen. De organisaties die zich hebben verenigd exploiteren vijf verzor gingstehuizen: Ter Veste en Rustenburg in Middelburg, De Zoute Viever in Oost-Souburg en Scheldehof en Ter Reede in Vlissingen. Vier andere Walcher se stichtingen voor bejaarden zorg hebben interesse getoond van onze verslaggever KOUDEKERKE - De bewoners van de Tramstraat en West- straat in Koudekerke kunnen volgende week meepraten over werkzaamheden aan hun straat. De gemeente Valkenisse belegt dinsdag 13 oktober een informatie-avond over de Tramstraat en woensdag 14 ok tober een bijeenkomst over de Weststraat. Beide beginnen om 19.30 in het gemeentehuis. De problemen met de Tram straat bestaan al jaren. De bewo ners hebben diverse keren ge klaagd over de trillingen die het zwaar verkeer veroorzaakt. Vooral de passerende bussen veroorzaken veel overlast. Vorig jaar dienden de bewoners een petitie aan de gemeente aan, waarin ze vroegen om maatrege len. Het gemeentebestuur liet daarop een onderzoek naar de trillingshinder instellen, waar uit naar voren kwam dat de overlast inderdaad onaccepta bel was. De gemeente heeft nu een plan gereed. De slechte ondergrond en de fundering van de straat worden flink onder handen ge nomen. Er komt een betonnen onderbestrating. Het gedeelte van de Tramstraat tussen de Kerkhoflaan en de Dishoekse- weg wordt geasfalteerd en er ko men snelheidremmende maat regelen. De kosten zijn geraamd op 550.000 gulden. Forse buit bij inbraak VLISSINGEN - Inbrekers heb ben bij een inbraak in een wo ning aan de J. M. Kemperstraat in Vlissingen in de nacht van za terdag op zondag een forse slag geslagen. De eigenaar mist onder meer een video-recorder, een fotocamera met toebehoren, drie oude mun ten. bank- en giropasje, betaal kaarten. een walkman en een computerspel, enkele sieraden, tachtig cd's en tweehonderd gul den aan rijksdaalders en vijf gul den munten. De inbrekers kwa men het huis binnen door aan de achterkant een bovenraampje open te breken Hoeveel de waarde van de buit bedraagt, wist de politie niet. Voor 50 mille schade door uitslaande brand van onze verslaggever MIDDELBURG - Een uitslaan de brand in een woning aan de Van Kleffenslaan in Middel burg heeft zondagavond voor ongeveer vijftigduizend gulden schade aangericht. De brand weer, die met vier wagens uit rukte, wist het vuur snel onder controle te krijgen. De brand is vermoedelijk ontstaan als ge volg van een storing in de cv-in- stallatie. De brandweer kreeg om half acht een melding binnen. Door de storing was de ruimte tussen de installatie en de dakafvoer gaan branden. Door snel ingrij pen kon uitbreiding worden voorkomen. Door het vuur ont stond een gat in het dak van twee bij drie meter. Een van de vier wagens kon al snel terugke ren. De ladderwagen werd slechts ge bruikt om de bluswerkzaamhe den bij te lichten Om kwart over negen konden alle voertuigen naar de kazerne terug. brengsten van diverse leges, zo als van de paspoorten, wordt vrijwel uitsluitend gebruikt voor al bestaande plannen. Enkele straten krijgen een opknap beurt, het Dorpsplein van Kou dekerke wordt verder gerecon strueerd en het milieubeleid krijgt extra aandacht. De verbe tering van de verlichting op par keer- en zomerhuizenterreinen wordt wegens geldgebrek nog even opgeschort. Hoe het verder gaat met de voet- gangersoversteek bij verpleeg huis Der Boede is nog niet duide lijk. Het college is nog steeds be reid 125.000 gulden mee te beta len, maar werkt in dit plan sa men met de provincie. VVV De VW's van Zoutelande en Koudekerke moeten volgens de overkoepelende organisatie ANVV gaan samenwerken. Wat dat betekent voor de subsidie is nog niet bekend. Het college stelt daarom voor nog een jaar een overbruggingsregeling te handhaven, hoewel er regelma tig kritiek is op deze wijze van fi nancieren. Aan het begin van het jaar bestaat er namelijk geen vast subsidiebedrag. Het college gaat voor 1993 uit van 50.000 gul den meer dan de VW's in 1991 kregen. Er zitten nog meer verhogingen voor de inwoners in het vat. De bijdrage voor het schoolzwemen wordt verdubbeld van één naar twee gulden per les. Bovendien zal het gescheiden inzamelen van afval fors duurder zijn dan de huidige inzameling. De inwo ners moeten daarvoor volgens het principe 'De vervuiler be taalt' extra betalen. Hoeveel de reinigingsrechten stijgen is nog niet bekend. voor samenwerking, maar moe ten zich intern nog beraden. De vier hebben de verzorgingste huizen Eben Haézer, Sint-Willi- brord. Jacob Roggeveen, Bui tenrust en Swerfrust in Middel burg en Nieuw-Sandenburg in Veere onder hun hoede. Aan de signatuur en cultuur van elk ver zorgingstehuis wordt niet ge tornd. is nadrukkelijk afgespro ken. De directeuren van de vier stich tingen presenteren in november een werkplan en een voorstel tot oprichting van één overkoepe lende rechtspersoon. De organi saties willen in elk activiteiten op grotere schaal opzetten als dat voordeliger is en een verster king van het management bevorderen. Bij het ministerie van WVC is subsidie gevraagd voor professionele hulp bij de sa menwerking. Mondeling is 90.000 gulden toegezegd. fM. De grond was goed om te ploegen, niet te nat en niet te droog. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster DREISCHOR - Terwijl elders op Schouwen-Duiveland hard werd gewerkt om het land vóór de zondag in orde te brengen, hebben tien jonge Schouwse boeren zaterdagmiddag bij Drei- schor meegedaan aan de regionale ploegwedstrijden. Dat was overigens ook hard werken: het ploegwerk, waarvoor ze drie uur de tijd kregen, werd beoordeeld door een strenge jury. Voor- en eindvoren, de sneden en de geren, het telde allemaal mee. Jan Goense uit Noordwelle kwam als beste ploeger uit de bus. Peter Hanse uit Brouwershaven werd tweede, zijn plaatsgenoot Arno Geluk derde en Koen van den Hoek vierde. In het oorspronkelijke plan is een verhoogde kruising opgeno men, zoals bij de entree van de bebouwde kom uit de richting Middelburg het geval is. De kans bestaat echter dat streekver voerder ZWN hiertegen bezwaar aantekent. De plannen worden niet voor de lente van het vol gend jaar uitgevoerd, vooropge steld dat de bewoners akkoord gaan. Als er massale kritiek is, zijn veranderingen nodig en laat de uitvoering nog langer op zich wachten. Ook over de plannen met de Weststraat mogen de bewoners meedenken. De oorzaak van de problemen is daar hetzelfde: een slechte ondergrond en wegfun- dering. Hier treedt echter in plaats van trillingshinder spoor vorming op. De gemeente wil de ondergrond ook hier verstevi gen. De klinkerbestrating die er nu ligt, komt terug. Wel komt er een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen en wordt het voetpad verbreed. Daardoor ko men de kosten op 135.000 gul den. Voor duizenden guldens aan apparatuur buit bij inbraken MELISKERKE - Bij inbraken in drie woningen aan de Toren straat en de Bergstraat in Melis- kerke is het afgelopen weekein de voor vier- a vijfduizend gul den aan video- en audio-appara- tuur gestolen. De inbreker(s) kwam(en) de woningen binnen via de achterkant. Bezwaarschrift dwarsboomt plan Oase Domburg van onze verslaggever DOMBURG - De plannen van J. A. Casteleijn voor de her bouw van zijn strandpaviljoen Oase in Domburg gaan vermoe delijk een jaar de ijskast in. De gemeente Domburg mag geen bouwvergunning verstrekken, omdat de provincie nog een be zwaarschrift in behandeling heeft. Voor Casteleijn is okto ber echter de laatste maand om te beginnen met de bouw, an ders is de kans groot dat het nieuwe paviljoen niet klaar is voor het nieuwe seizoen. Het huidige paviljoen Oase stamt uit 1973. De houten con structie is, gezien de uitwerking van wind en water, hard aan ver nieuwing toe. Casteleijn besloot de zaak groot aan te pakken en schakelde architectenbureau Wisse-Tuinhof-Slemmer uit Vlissingen in. Voor zover Caste leijn weet is het nog niet eerder gebeurd dat een architect het ontwerp maakt voor een strand paviljoen. Het nieuwe paviljoen wordt vijf tig vierkante meter groter dan het bestaande. Het buitenterras maakt plaats voor een groter binnenterras. Castelijn ver wacht dat een aantal gasten zal wegblijven door het ontbreken van een buitenterras. Maar het financiële voordeel van die extra klanten weegt volgens hem niet op tegen de moeilijkheden die het aanhouden van zo'n voorzie ning met zich meebrengt. Een brug geeft toegang tot het nieuwe paviljoen. Er komt een schuingeplaatste bovenverdie ping op. die het meest wegheeft van een badkoets uit vroeger tij den. In het oorspronkelijke ont werp was dit idee duidelijker, maar vanwege de hoge kosten werd het ontwerp aangepast. Strandhuisjes Het waterschap keurt een pavil joen op een paalhoofd uit veilig heidsoverwegingen af. Caste leijn mocht zich wel enkele me ters ten westen of ten oosten van duinovergang Duinstraat vesti gen. Hij wil aan de oostkant bou wen, maar dan moeten enkele strandhuisjes verhuizen naar de andere kant van de duinover gang. De eigenaar van die huis jes heeft daartegen bezwaar aan getekend. Door de behandeling van het be zwaarschrift en de beroepster mijn die bij verwerping ervan geldt, wordt de bouw vertraagd. De kans is groot dat het nieuwe paviljoen dan niet op tijd klaar is. Dat risico wil Casteleijn be slist niet lopen. „Ik mag wel bou wen als het bezwaar verworpen wordt, maar het risico bestaat dat bij een succesvol beroep de investeringen alsnog zinloos blijken. De strandhuisjes-ex ploitant staat in zijn recht met zijn bezwaar. Ik zou het waar schijnlijk ook ingediend hebben. Maar de tijd dringt." Mogelijk valt dinsdag de beslis sing of er nog dit jaar wordt ge bouwd. Als dat niet het geval is, schuift het project een jaar op. Casteleijn is echter vastbesloten het nieuwe paviljoen te bouwen. „Is het niet nu, dan maar een jaar later." Brandje op Ramsburg werd aangestoken MIDDELBURG - De Middel burgse brandweer is zondag middag om half vier uitgerukt voor een brand in een autowrak op het industrieterrein Rams burg. Volgens brandweercom mandant ing A.J. te Paske was sprake van brandstichting. Op de plaats des onheils, een veldje bij de Stadsambachtweg en de Oude Veerseweg, werd een jer rycan met brandbare vloeistof gevonden. Door de enorme hitte vatte zelfs het lichte metaal van de aandrij fas vlam Daardoor ontstond een brand die niet met water of poe der valt te blussen. De vier brandweerlieden zijn geruime tijd bezig geweest om het vuur te doven met zand. Na een uurtje kon de brandweerwagen weer terug naar de kazerne Schouws strand opgeruimd van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - Eenendertig vrijwilli gers hebben zaterdag morgen het vuil op vijf kilometer Schouws strand in kaart gebracht en opgeruimd. De gege vens worden gebruikt voor het internationale kustonderzoek, dat jaar lijks langs de Europese kust wordt uitgevoerd. Per halve kilometer strand zijn er volgens coördinator Jan Mida- vaine zo'n zeven vuilnis zakken rommel verza meld. De onderzoekers stuitten vooral op plas tic flacons en kartonnen pakken, maar ook op ny lonkabels en scheeps- netten. De dienst gemeentewer ken van de gemeente Westerschouwen haalt de zakken vandaag, maandag op. De ge meente had daarnaast nog een aardigheidje voor de vrijwilligers. Mi- davaine kreeg vrijdag van de Westerschouwse burgemeester H. Tees tien t-shirts met de tekst 'Westerschouwen. we houden het schoon'. Hoewel hij dat een leuk gebaar vond, stelt de coördinator vast dat het er 20 te weinig waren. „Ik ga proberen of ik er nog een paar kan versieren." De vijf kilometer strand tussen rotonde en vuur toren is het enige Zeeuw se kustdeel dat onder de loep is genomen. Voor de rest van de stranden kon de Werkgroep Noordzee die de actie in Nederland coördineert, geen vrijwil ligers vinden Ontdek de veelzijdigheid van Marmer Graniet in de showroom van De Kuijper Natuursteen te Middelburg! Openingstijden: ma. tm vr. 8.30 17.00 uur za. 09.00-12.00 uur DE KUIJPER NATUURSTEEN Amesteinweg 40 Middelburg, tel. 01180-12579^ Bij ons op ALLE FOTO-VIDEO en AUDIO artikelen jllii ctmco 'rW De burgemeester van Arnemuiden brengt ter openbare kennis dat bij het college van burge meester en wethouders van die gemeente is inge komen een verzoek van de heer J. J. Meerman, Bremstraat 20 te Arnemuiden, om vergunning voor het uitbreiden van het garagebedrijf aan de Korenbloemlaan 1. Het bouwplan waarvoor de gevraagde vergun ning moet dienen is gedeeltelijk in strijd met het ter plaatse van kracht zijnde bestemmingsplan 'Brakenburg I'. De aanvraag voldoet wel aan de in voorbereiding zijn herziening van genoemd be stemmingsplan. Op grond hiervan overwegen burgemeester en wethouders de vergunning te verlenen, waartoe de artikelen 19 van de Wet op de ruimtelijke orde ning en 50. lid 6, van de Woningwet de mogelijk heid openen. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing zal worden genomen, ligt de bouw- en situatietekening met ingang van heden geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage op het ge meentehuis, afd. algemene zaken. Gedurende bovengenoemde termijn heeft een ie der de gelegenheid schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen voornoemd plan in te dienen bij burgemees ter en wethouders van Arnemuiden. Postbus 1. 4340 AA Arnemuiden. Arnemuiden, 12 oktober 1992. De burgemeester voornoemd. drs. H. Visser. BTW 1 OMLAAG VEILIG EN VERTROUWD KOPEN DUS.... BIJ DERT ALTIJD VOORDELIGER De burgemeester van Arnemuiden brengt ter openbare kennis, dat bij het college van burge meester en wethouders van die gemeente is inge komen een aanvraag van de heer C. Schroevers, Veersegat 30 te Arnemuiden. om vergunning voor de bouw van een duivehok/berging op zijn achter erf. De aanvraag is niet geheel in overeenstemming met de voorschriften behorende bij het ter plaatse vigerende bestemmingsplan 'Brakenburg n (oost)'. Burgemeester en wethouders overwegen echter de gevraagde bouwvergunning te verlenen, waar toe artikel 18A van de Wet op de ruimtelijke orde ning de mogelijkheid opent. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen, ligt de bouw- en situa tietekening van het onderhavige bouwplan met ingang van heden gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de secretarie, afd. algemene zaken. Tijdens genoemde termijn hebben belangheb benden de gelegenheid schriftelijk hun eventuele bezwaren tegen het bouwplan in te dienen bij bur gemeester en wethouders van Arnemuiden, Langstraat 35, 4341 EC Arnemuiden. Arnemuiden, 12 oktober 1992. De burgemeester van Arnemuiden. drs. H. Visser. De Bloem Griep Kuur De nieuwe homeopatische bescherming tegen H griepvirussen van het nieuwe winterseizoen De Bloem Griep Kuur is zowel preventief te gebruiken als ook om snel weer beter te worden als u al griep heeft. ^jggggj,-". Kies voor de langdurige natuurlijke bescherming van /'Hó- De Bloem Griep Kuur. Meer weten? Bel dan de Bloem informatielijn: 05970 - 24240 Irrrr.rr ~"~ocfüf F. rr rr LANGE DELFT 121 MIDDELBURG, H l foto Ruben Oreel Paviljoen 'Oase' op het strand bij Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 8