Delta Sport moet tik verwerken Boulevardloop verandert in onderonsje Nationale titel Den Dekker/Zuidhof Edwin de Leeuw mist concurrentie Se i Bobby Fischer nadert de tien Huwelijk zit bij Bevelanders weer in de benen: 6-1 Illusie Ten Kate wreed verstoord A Handbalploeg geeft wedstrijd al in eerste helft uit handen: 26-18 Ron Zwerver uit vorm Springpaard omgekomen Al van onze verslaggever Han Gommeren HENGELO - Doelman Matthée Pipping keek verdwaasd voor zich uit. De ontgoocheling stond in zijn ogen te lezen. Links en rechts waren onhoudbare bal len de in de rust (14-8) gewissel de keeper om de oren gevlogen. ZHV/Delta Sport verloor zater dag met 26-18. De tegenstander heette Olympia Hengelo, een ploeg tegen wie de Zeeuwse nieuweling in de eredivisie nog wel een kansje dacht te hebben. „Dit is een behoorlijke tik", stel de trainer Rob de Vos vast. „Het heeft met name geschort aan de instelling. Zeker in de eerste helft waren de spelers zich er niet van bewust dat je op dit ni veau een uur lang alles uit de kast moet halen. Vorig seizoen hadden we ook wel eens een slechte start, maar in de eredivi sie maak je een grote achter stand (zes treffers verschil bij rust) niet meer goed." TREVISO (ANP) - Ron Zwerver is een beetje van slag. In de ont moeting van zijn Italiaanse club Treviso met Padua (3-1) werd Nederlands beste volley baller gewisseld. Typerend was dat Zwerver al in de tweede set van zijn gevaarlijke sprongser- vice afzag en overging naar de floaterservice. Zwever moet mogelijk wennen aan zijn nieuwe omgeving of an ders aan zijn minder dominante positie in het veld. Bij Treviso wordt de Nederlander omgeven door aanvallers als Bemardi en Cantagalli. Door de aanvalsfou- ten van Posthuma en Zwerver verspeelde Treviso de tweede set. Bij 5-8 in de vierde set moest Zwerver het veld verlaten. Hij scoorde te weinig. Posthuma had een belangrijk aandeel in de sterke blokkering van Treviso. Net als Zwerver speelde Ronald Zoodsma een matige wedstrijd. Zijn team, Montechiari, verloor in vier sets van Ravenna. Cyn- tha Boersma speelde met haar team Roma tegen Henriëtte Weersing in Ravenna. Roma werd binnen vijftig minuten met 3-0 van het veld geslagen. Eigenlijk had de Middelburgse trainer in de rust willen vloeken, tieren, schelden. „Maar daar ben ik de persoon niet voor. Boven dien. het heeft geen enkele zin." Het moeilijkste komt nog, reali seerde hij zich. „Dit moet eerst verwerkt worden. Dinsdag trai nen we nog en woensdag is het weer aantreden." Woensdag speelt Delta Sport in sporthal Onderdak in Zierikzee tegen Ta- chos. Vrij De Vos wilde er maar mee aange ven dat hij verschrikkelijk te leurgesteld was. Begrijpelijk, want vooral in de eerste helft van de wedstrijd, die overigens geen moment het niveau van de eredivisie haalde, rafelde Olym pia keer op keer de cirkelverde diging van Delta Sport uiteen. Voortdurend werden hoekspe- lers, cirkelspelers en zelfs opbou wers op of nabij de cirkel vrijge- speeld. Die hadden dan een vrij schootsveld op het doel van Pip ping. Binnen een kwartier was de stand al 9-3 in het voordeel van de Overijsselse formatie. De Zeeuwse goalie, na de rust vervangen door Dick Govaarts. meende dat de nederlaag een goede les moet zijn voor het ver volg van de competitie. „We gaan heus nog wel punten pak ken. Zoals er vandaag is verde digd. dat heb ik nog nooit gezien. Slechter kan haast niet. als je zo tegen topploegen speelt, ga je met 30-0 de boot in." Ook aanvallend werden door de Zeeuwen echter tal van fouten gemaakt, waardoor de thuis ploeg eenvoudig zijn voorsprong kon consolideren. Die hoefde daarvoor niet groots te spelen, want Olympia miste ook nogal wat scoringsmogelijkheden. net als Delta Sport. Zo verzuimde Peter Lefèvre. die nog altijd spelritme mist. een strafworp te verzilveren. (Lefèvre viel overi gens met een enkelblessure uit). Amateurs Objectief bezien hield alleen Jean-Marie Toubiana zich staande, de overige spelers wa ren vrijwel voortdurend op zoek naar zichzelf. Tegen het einde van de wedstrijd zaten enkelen er dan ook volledig doorheen. „Toch geloof ik wel dat Delta Sport nog punten zal pakken", liet Olvmpia-trainer Remmelt Oosterwij k weten, die in het oos ten van het land nog wel eens voor arrogant wordt versleten. „Olympia heeft het vorig jaar na de promotie ook heel moeilijk gehad. Wij willen nu in de mid denmoot meedraaien. Daarbij mikken we op de achtste plaats. Meer zit er voor deze groep niet in. En dan moet je een wedstrijd als deze gewoon winnen. We trai nen vier keer per week, plus een keer krachttraining. Voor eredi visiebegrippen is dat eigenlijk nog te weinig. Maar Olympia is een ploeg die louter bestaat uit amateurs, dus ik neem toch mijn petje af voor de arbeid die deze jongens verrichten", aldus Oos- terwijk, die zich vervolgens weg- spoedde. „Even de sponsors ge dag zeggen..." Olympia-ZHV/Delta Sport 26-18 <14- 8). Doelpuntenmakers ZHV/Delta Sport Jean-Mane Toubiana 8, Erwin Schaalje S.Bert de Vos 2, Jaco Vlees houwer 2. Francois Verrijzer 1 Olym pia Hengelo: Giacomo Sciortino 5. Ton Klem Ganzeij 5, Robert Wiezei 5, Johan Caarels 3, Herman Velthof 2. Bert Mastenbroek 2. Harry Aalde- rink. Herman Keppels, Murat Kork- maz en Johan Mulder allen 1. Scheidsrechtersduo Brussel/Van Dongen. Toeschouwers: 300. Uitslagen eredivisie heren: Zater dag: Olympia - ZHV/Delta sport 26- 18, AHV Swift - Eagle/Hermes 24-25, Hehoform/Tachos - VGZ/Sittardia 16 -14. Rockport/Hellas - Schoonder- beek/ESCA 17-25, Blauw Wit - Haka E en O 23-23 Zondag: Hirschman V en L - Aalsmeer 21-18. Succesvol zijspanduo in het zonnetje gezet van onze medewerker KWADENDAMME - Zijspan- crosser Kees Zuidhof uit Hoede- kenskerke en zijn bakkenist Kees den Dekker uit 's-Heer- Abtskerke zijn er gisteren in ge slaagd om in Markelo, het 'Mek ka van de zijspancross'. de Ne derlandse titel in de klasse na- tionalen binnen te halen. Een opmerkelijke prestatie, omdat het duo debuteert in deze zware klasse. Het kampioenschap van het succesvolle tweetal werd gisteravond op grootse wijze gevierd in café Landswelvaren te Kwadendamme. Supportersclub De Knalpot. ge vestigd in Kwadendamme, kon voor de tweede keer in enkele ja ren een Nederlandse kampioen schap vieren. Al eerder werd Zuidhof Nederlands kampioen solo in de klasse 500 cc. Jammer is dat de Bevelandse fruitteler niet meer tijd heeft om zich aan zijn sport te wijden, want vol gens insiders is hij een natuurta lent. Dat bewees hij ook nog maar eens tijdens de laatste Kees den Dekker (links) en Kees Zuidhof werden gisteren door de supportersvereniging in café Landswelvaren te Kwaden damme in het het zonnetje gezet door supportersvereniging De Knalpot. foto Oscar van Beest strandcross. toen hij ongetraind weer eens op een solo-motor stapte en derde plaats bij the off -the-road pakte. Zondag had het duo Zuidhof/Dekker genoeg aan dertig punten om de titel te pak ken. Zij werden in Markelo twee maal tweede zodat de titel nog vrij gemakkelijk binnen werd gehaald. De 'echte' zegetocht van het duo is eigenlijk begonnen tijdens de 'thuiswedstrijd', op Hemel vaartsdag in Vlissingen. Ten overstaan van vele supporters Jopie Daane verkiest 4000 meter boven 1500 meter van onze verslaggeefster Edith Ramakers VLISSINGEN - De 55e editie van de Boulevardloop mag dan het predikaat internationale Boulevardloop dragen, voor lo pers van over de land- en zelfs de provinciegrens is de oudste loop van Zeeland niet interes sant meer. De organiserende vereniging Marathon heeft de traditie van de Boulevardloop LONDEN (RTR) - Tijdens de tra ditionele Horse of the Year- show in het Londense Wembley is het paard Sir Arkay, gereden door de Zwitserse springruiter Jurg Friedly, omgekomen. Het achtjarige, in Belgie gefokte dier, brak zijn linker achterbeen op een nieuwe, controversiële hindernis. Na een veterinair on derzoek bleef er niets anders over dan Sir Arkay te laten insla pen. Er was veel kritiek over het ob stakel, dat in dit evenement voor het eerst dienest deed. Het betrof een wal van rubber met een steile afdaling, naar het voorbeeld van de beruchte Der by-bank. die in het buitencon cours van Hickstead wordt ge bruikt en in het verleden ook protesten ontlokte Sir Arkay, eigendom van Rolf Kohier, was het derde paard in de wedstrijd. De Engelse ruiter Mark McCourt had de primeur gehad. „Mijn paard was doodsbenauwd om er over heen te gaan", zei hij. „Het was heel moeilijk om houvast te krijgen op het rubber." Sir Arkay gleed aan de steile kant van de wal en brak in een poging weer vaste grond onder de hoeven te krijgen het linker achterbeen Veel toeschouwers konden vervolgens het gewor stel van het paard om overeind te komen met meer aanzien. Op drie benen werd het dier naar een ambulance geleid waar het snel op een zij werd gelegd. De veterinair kon alleen nog maar een dodelijke injectie toedienen. Norman Booth, aanwezig als hoofdinspecteur van de dieren bescherming, zei na afloop, dat hij tevoren voor de gevaren van de nieuwe hindernis had ge waarschuwd „Ik gaf mijn be zwaren doqr aan de wedstrijdlei ding. Maar ik kreeg de verzeke ring dat alles volgens de interna tionale regels' was. Daar kon ik het mee doen." hoog te houden, stoort zich daarbij niet aan hedendaagse ontwikkelingen, maar zweert bij het programma dat in 1929 revolutionair was. In de loop der jaren zijn geen concessies gedaan aan het parcours, de af stand en de vlucht die het lopen heeft genomen. Bij het Zeeuws onderonsje zaterdag op de Bou levard in Vlissingen was het moeilijk voor te stellen dat de Boulevardloop eens een trek pleister voor de (inter-) natio nale top was. In het oprichtingsjaar van de Boulevardloop was de afstand van 4 kilometer voor heren en 1500 meter voor dames realis tisch. Voor langere afstanden deinsden in die jaren veel atle ten terug. De zoektocht naar de grenzen van het lichaam was echter in gang gezet, waarbij een uitdaging werd gevonden in het wekelijks verslinden van tiental len kilometers. Voor een wedstrijd over 1500 me ter trekken veel vrouwen hun schoenen niet meer aan. Vooral de veteranen verkiezen een trai- nings-duurloop boven een korte wedstrijd. De Vlissingse vete rane Jopie Daane van Atletica had aanvankelijk wel aan de 1500-meterloop mee willen doen, maar toen ze zaterdag bij aan komst hoorde dat drie dames zich voor de 1500 meter hadden aangemeld, vroeg ze toestem ming om bij de heren-veteranen de 4 kilometer te mogen lopen. In diezelfde categorie bij de vrouwen stond er een 1500 meter op het programma. „Ik zag het niet zitten om met drie dames over de Boulevard te rennen. Bedenkingen Het leek me zinvoller om met en kele heren-veteranen, die ik van de training ken, op te lopen." Jopie Daane had bij voorbaat al haar bedenkingen gehad over de voor haar korte afstand van 1500 meter. „Vooral voor veteranen is die afstand niet meer van deze tijd. Veel vrouwen die op late leeftijd aan sport beginnen, hou den er van om lange afstanden te lopen. Ik begrijp niet waarom de organisatie zich zo halsstarrig vasthoudt aan een verouderde formule." Er ontstond even voor de start van de dames en meisjes A enige commotie. Door het kleine aan tal deelnemers had de wedstrijd leiding op het laatste moment besloten de meisjes B tegelijk Benadering van parcoursrecord van Gert van der Weele van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De Vlissingse Boulevard is bij uitstek ge schikt voor een wegwedstrijd. Lopen vlak langs de kustlijn is een bijzondere ervaring. Met de nimmer aflatende wind als scherprechter is geen Boule vardloop identiek. Veel Zeeuwse atleten namen ook zaterdag weer deel aan de 55e editie van de Boulevardloop, maar atleten buiten de pro vincie nemen de moeite niet om de charmante entourage te ontdekken. Zo trok het laatste onderdeel van het wedstrijdprogramma, de 4000 meter voor heren. 31 Zeeuwse atleten. Edwin de Leeuw van AV'56 uit Goes maakte zijn favorietenrol op nieuw waar Voor De Leeuw was de Boule vard een ideale krachtproef. De flegmatieke atleet kan het aan om een hoog aanvangs- tempo 4000 meter vol te hou den. Met grote soepele passen liep hij even na het startschot weg van zijn tegenstander Niels Koole van Sporting Wal cheren. Koole spartelde als enige atleet lang tegen, maar bleef ook het antwoord schul dig op de temposlag van De Leeuw Gelijke tred Het aantal toeschouwers houdt gelijke tred met het aan tal deelnemers. Vijfhonderd at leten was enige jaren geleden nog een normaal aantal, de eenendertig van zaterdag zijn er niet meer dan bij een nor male Zeeuwse crosscompeti- Ed win de Leeuw (253) begint aan de temposlag tijdens de 55e Boulevardloop. foto Ruben Oreel tie. Stond de Boulevard vroe ger vol met supporters, zater dag was het niet drukker dan een andere zonnige najaarsdag in het weekeinde. Edwin de Leeuw stoorde zich nergens aan, ging onverdroten door en maakte jacht op het parcoursrecord van Gert van der Weele, gevestigd in 1988. Bij 10.50.7 bleven de klokken stilstaan, waarmee hij tot op 3 seconden Van der Weele's re cord benaderde „Gert liep dat record in zijn topjaar en met veel tegenstand. Ik had van daag geen concurrentie", zei de 18-jarige Edwin de Leeuw, waarmee hij de tanende be langstelling voor de Boule vardloop aangaf. Uit de wind Bij de dames kwam Irma Hee- ren van Sporting Walcheren op de voor haar oneigenlijke af stand van 1500 meter tekort te gen Anjolie Wisse Wisse, het pas 16-jarige talent van AV'56 versnelde met de finish in zicht verbluffend gemakkelijk en liet. Heeren als nummer twee achter zich „Ik had niet ge dacht van Irma te kunnen win nen. Zij heeft me uit de wind gehouden, waardoor ik nog voldoende lucht over had voor mijn eindsprint", zei Anjolie Wisse, die op de baan het lief ste de 800 meter loopt. Heeren gebruike de Boule vardloop als een tempo-trai ning. Ze ging furieus van start, maar verleende daarmee Wisse een dienst. „De hele race heb ik als een soort haas gefungeerd. Ik moest wel want ik weet dat Anjolie (Wisse) een sterke eind sprint heeft", merkte de triat lete op. „Deze afstand is te kort om Anjolie van me af te schud den." Bij de jongens B moest Ram ses Bekkenk van Delta Sport uit Zierikzee een teleurstelling verbijten. De favoriet van het deelnemersveld, dat uit drie atleten bestond, liep ongeveer 200 meter te ver omdat hij de opstelling van de pillonnen niet begreep. „Hier staat op het schema dat we een soort bocht moeten nemen. Dat heb ik gedaan, maar toen hoorde ik een fluitje en werd teruggeflo ten". mopperde hij. Pascal Meerman van Atletica profi teerde van Bekkenks foutje en werd nummer één. „Het was in derdaad onduidelijk aangege ven. Jammer voor de wedstrijd en de strijd", vond Pascal Meerman. Uitslagen: 4000 meter: Boulevard loop: Heren senioren: 1. Edwin de Leeuw AV'56 10.50.7. 2. Niels Koole Sporting Walcheren 11.14.0, 3 Sebastien Schletterer Sp Walch. 11.16 5. 4 Peter van Quekelberghe Schelde Sport 5 Theo Rabbout At letica 11.19.4. 6. Miquel van Tonge ren Sp. Walch 11.21.8 7. Rim Burg- geman AV'56 11.23.8. 8 R Holland Atletica 11 31 8. 9. R Verbart Atle tica 11.38.1. 10. J Quiljam AV'56 11.395 11. B. Hertogh Atletica 11.40 2 12. J Tavenier AV'56 11.43.7.13. A. Korstanje Dynamo'70 11 44 4 14 H. Joosse Dynamo'70 11.50 0. 15. R de Jager AV'56 11.51.7- Heren vet I: 1 J O verweel Dynamo'70 12 04 0. 2. P. van Hors- sen Dynamo'70 12.09 2, 3. J Ma- thijsso Dynamo'70 12.23.2. 4 K. Sa- man AV'56 12 28 0,5 J vanRossum Atletica 12.31 5.6 A. Tierie Atletica 12 40 6. 7 W Roose AV'56 12 45 9 1500 meter: Dames: 1 Anjolie Wisse AV'56 4 23.8, 2 Irma Heeren Spor- ting Walch 4 28 1. 3 Danielle van Cadsand Sp Walch 4 52 4 4 Ellie Westerweele Atletica 5.12.5. Dames veteranen 1 Irene Pos Del ta Sport 5 07 7 Jongens B: 1. Pascal Meerman At letica 4 16 0 2 Ramses Bekkenk Delta Sport 4 39 4 bewezen zij toen in de tweede manche wat zij waard zijn in de zijspanklasse, toen ze na een bij na mislukte start alsnog de wed strijd wonnen. Nieuw materiaal Voor het komend jaar zal er in eerste instantie nieuw materiaal moeten komen. „Zeker het fra me is vervanging toe" vertelt bakkenist/monteur Den Dek ker. „Ik heb het nu al een paar flink moeten opknappen, maar om mee te draaien bij de senio ren moet er eigenlijk een nieuwe frame komen." Over het motor blok maakt hij zich nog geen zor gen. „Dat blok is goed genoeg. Er ligt een 540 cc opgehoorde Honda in en die doet het uitste kend." Wat het duo zeker zal moeten doen is - volgens beiden - het aantal rainingsuren opvoe ren. „Een keer per week met de motor trainen is dan te weinig", aldus Zuidhof, die denkt dat er dan toch twee tot drie keer per week hard met de combinatie getraind zal moeten worden. Voorlopig mikken ze voor het komende seizoen op een plaats bij de eerste tien in de hoogste zijspancategorie. „We hebben al eens een uitnodigingswedstrijd bij de senioren gereden en toen zijn we als zestiende geëindigd. Met wat meer training moet een tiende plaats te halen zijn", al dus de gelukkige kampioenen. van onze verslaggever OUD-BEIJERLAND - Bruilof ten en partijen, toch gewoonlijk zeer vreugdevolle en vermake lijke gebeurtenissen, brengen trainer Piet Puijpe van de voet balvereniging Bevelanders uit Kamperland de laatste weken niet in een vrolijke stemming. Ruim drie weken geleden vier de de eerste selectie vrijdag avond de bruiloft van keeper Hans Bouwense. Een dag later werd op eigen veld met 0-6 ver loren van Tholense Boys. Afge lopen vrijdag was het weer raak. Verdediger André Tange trad in het huwelijk met Caro line Goense en de hele selectie vierde de bruiloft tot diep in de nacht uitbundig. Prompt kreeg Bevelanders zaterdag weer een enorm pak slaag: een 6-1-neder- laag bij SHO in Oud-Beijerland. Het is niet helemaal uitgesloten dat de geschiedenis zich nog eens zal herhalen, want vijf spe lers van het eerste elftal van Be velanders zijn nog niet ge trouwd. Ongetwijfeld zal Piet Puijpe nu denken: als het dan toch moet gebeuren, dan het liefst tijdens de winterstop. Dat heeft ook romantische voorde len. want in de maanden decem ber en januari zijn de nachten het langst. Overigens kan elftal leider Jan de Bruine trainer Piet Puijpe geruststellen. De Bruine: „Ik weet bijna zeker dat er dit seizoen geen bruiloft meer in zit". Maar we weten het alle maal: nog onvoorspelbaarder dan het voetbal is de liefde. Trainer Piet Puijpe moet het toegeven: „Er is misschien toch wel een relatie tussen die brui loftsfeesten en de gevoelige ne derlagen. Ook vrijdagavond zijn de spelers allemaal tot het laaf gebleven. Dat betekende di dat ze pas tegen twee uur mi nacht naar huis gingen. En als op het veld goed wilt prester* moetje op tijd naar bed. We hei DDI ben een selectie met beperk! th kwaliteiten en dan kan zo'n iet: 15, tot diep in de nacht een halv gen dag later in de tweede helft va |del een wedstrijd, als een aanslago je i: het uithoudingsvermogen won; fu< gedaan, opbreken". |is Dat gebeurde dan ook in Ou* ,af| Beijerland. In de eerste he. »nv hield Bevelanders de schade i* !j. perkt tot een 1-O-achterstande e K in die periode kregen Jan Uq jen dertse en Peter Wolse uitstekt* Bar de kansen. Maar na de rustïj a het al SHO wat de klok sloeg Bij Bevelanders tilt men over *nC gens niet zo zwaar aan de spc« tieve misstappen na de brj loftsfeesten. Bruidegom Ani Tange stelt terecht: „Er zijn langrijker dingen in het lev dan voetbal. Na die wedstrijd!* gen Tholense Boys werd er vi alles gezegd in Kamperl* maar dat gaat het ene oor in het andere weer uit. Naar die a zin hoeven wij toch niet te li ren. Ik heb geen moment ov< wogen om de huwelijksdatum! verzetten. Ik kijk wel uit. Det dag lag al een half jaar vas; Trainer Piet Puijpe: „We moeft deze zaken inderdaad niet ove drijven. Er is goed feest gevier li ;$nd< da; maar niemand rolde ladders over straat". *k, SHO-Bevelanders 6-1 (1-0) 13 urn Wuppen 1-0. 50. Jan den Hartog2 e 70 Paul Osne 3-0, 73. Jean Paul Mi JL tinot 4-0. 76. Jacco Balkenende 4- 84. Jan van Gilst 5-1, 88 John *er Leeuwen 6-1 Scheidsrechter P g mec briëls uit Sint Willebrord. 600 lo «r l schouwers. Blijk met de dames en meisjes A te la ten starten. „Toen werd ik plot seling opgeroepen door de wed strijdleiding". zei Jopie Daane. „We zouden met meer atletes lo pen, waardoor ik niet meer met de heren-veteranen mee mocht doen, zo werd me verteld. Dat wilde ik niet, omdat ik me juist had ingesteld op de 4000 meter. Ik was nog niet warm genoeg om direct aan de 1500 meter te be ginnen. Een half uur later ben ik toch gewoon bij de heren-vetera nen van start gegaan. Het inte resseert me niet dat ik nu niet in de eindrangschikking voorkom, ik heb lekker gelopen." EINDHOVEN (ANP) - Bijna veertig kilometer liep Marti ten Kate gisteren in de negende Eindhovense marathon op kop. Nadat hij rond de 38e kilometer naar het leek zijn laatste bela ger, de Zambiaan Sebio Sika- nyka, had afgeschud, dacht de Twent alleen nog maar aan de winst. De illusie in zijn zestien de marathon om de vierde maal als winnaar over de eindstreep te gaan, werd echter verstoord door de Engelsman Andy Green. De 29-jarige werknemer van een brouwerij uit Warrington maak te een droomdebuut op de mara thon. Rond de dertigste kilome ter begon hij aan een opmars die resulteefde in de winst, in 2 uur 15 minuten en 7 seconden. Green was het meest verbaasd over het feit dat hij Ten Kate in het vizier had gekregen en ook nog verslagen. „Ik heb verschei dene malen tegen Ten Kate ge lopen, maar dan zag ik hem al leen bij de start." Marti ten Kate, die bijna elf maanden geleden in New York zijn laatste marathon liep. was teleurgesteld. Nadat de Middel burger John Vermeule na 22 ki lometer zijn voortreffelijke trek- kerswerk had gestaakt, moest Ten Kate alleen voor het tempo zorgen. „Het was mentaal niet gemakkelijk toen Green mij voorbij kwam. Aan de limiet van 2.12.30 voor het wereldkac t pioenschap van volgend jaari Stuttgart heb ik niet echt g dacht. Voor zo'n tijd heb jesi woon meer sterkere tegensta ieen ders nodig. Bovendien vond:iinl1 het vrij koud en de wind he* 2 mij vooral buiten de stad nog wat parten gespeeld." Eindhoven. Marathon: Mannen; Green (Eng) 2.15 09, 2 Ten Ki (Ned) 2.15.39, 3. Sikanyka (Zn 2.15.42, 4. Saelmans (Bel) 2.15 Tarasiuk (Pol) 2.16.12, 6. Kipte (Ken) 2.16.18, 7. Tikhonov (GG 2.16 25, 8. Van Rijthoven (Ni 2.16.35, 9. Beljajev (GOS) 2.1725,1 Mukuka (Zam) 2.17.47, 11. Bi (Pol) 2 18 37, 12. Koorevaar (Ne 2.18 53. 13. Bician (Tsj) 2.21.01,14. tace (Bel) 2.21.38, 15. Dobrokotlï (GOSI2.22.il Zeeuwse deelnemers: Cor Dulnho wer (Delta Sport) 3.05.12. Loek We OES veer (Dynamo), 3.17.50. Joop Kris ióese lijn (Delta Sport), 3.20 11. Halve marathon: 31 Wim I (Dynamo, beste veteraan). 1.14 48.1 John Overweel (Dynamo). 1,1" 110. Rob Mol (Veteranen Nederhn Kn 1.19.42, 131. Sjaaki de Ruiter (Ai tica). 1.20.29. 170. Piet Oostd rscli (AV'56). 1.22 02, 178. Robert. Liebe Irpo (S.V Hoek). 1 22.23. 199. AdrieM thijsse (S.V Hoek) 1.23.23, Ad Peti (S.V. Walcheren) 1.33.15, Jo vi >ng. Kleeven (Atletica). 1.40.30, n Maljaars 1.41.11. Vrouwen: 1. Andreescu (Roe) 2.37) 2 Vladimirova (GOS) 2 44.18.3 Po K (Bel) 2.52.00. 4. Lantsova (Gd ad, 2.55.00. 5. Natalia Baljakina (GO m e: 2.55.00. |ugj| BELGRADO (RTR) - Bobby Fi scher is in het weekeinde een stapje dichterbij de tien over winningen gekomen in de twee kamp met Boris Spasski. De 49- jarige Amerikaanse oud-we reldkampioen won zaterdag de zeventiende partij met wit en kwam een dag later met zwart tot remise. Fischer leidt nu met 7-3 en heeft nog drie zeges nodig om zeker te zijn van de eerste prijs van vijf miljoen gulden. Zaterdag kwam er een Siciliaan op het bord. het type opening, waarvan Spasski als een groot kenner te boek staat. Fischer in troduceerde echter een nieuwtje op de twaalfde zet (Pf4). Spasski. die donderdag een time out nam wegens oververmoeidheid, raak te vervolgens al snel het spoor bijster. Op de 35ste zet verover de Fischer een pion en drie zet ten later verorberde hij opnieuw een dergelijk kleinood. Spasski slaagde er niet meer in een ade quate verdediging te bedenken en staakte de strijd op de 58ste zet. De achttiende partij kenmerkte zich gisteren door vroegtijdige ruil van dame en torens. Het was de vierde keer dat het aangeno men damegambiet op het bord kwam. Spasski week op de ne gende zet met Pd2 af van de voorgaande duels en er ontwik kelde zich een volkomen oninte ressant speltype, waarin vier lo pers en vier paarden wat doel loos om elkaar heen draaiden. Na vier uur en een kwartier werd tot deling van het punt besloten. De negentiende partij staat voor woensdag op het programma. acie USE jla esi IU: 6C en »pc Zeventiende partij: Wit: Fisd (VSt) Zwart: Spasski tFrai 1 e2-e4. c7-c5. 2. Pbl-c3. Pb8-d Pgl-e2,e7-e6.4 g2-g3. d7-d5.5. e4£ fni1 e6xd5. 6 Lfl-g2. d5-d4. 7 Pc3-d5.F -f6. 8. Pe2-f4. Pf6xd5, 9 Pf4xd5 jj «d0| d6. 10. 0-0, 0-0. 11. d2-d3. Lc8-e«. Pd5-f4. Le6-(5, 13. h2-h3. Ta8 b& Lcl-d2. Tf8-e8, 15 Tfl-el. TeSxs. 16 Ddlxel. Dd8-d7.17. g3-g4.Tbk 18. Del-dl, Ld6xf4,19. Ld2x(4. UK 20. Ddl-f3. Pc6-b4. 21 D!3ï5 Pb4xc2. 22. Tal-cl. Dd7xbï 1 kot Lg2xb7. Pc2-b4. 24. Lb7-e4. Le6fl uvl 25 Lf4-d2. La2-d5; 26. Le4u Pb4xd5, 27 Tclxc5, Pd5-b6. 28 K< '13' fl. (7-f6.29 Tc5-a5. Te8-e7. 30 Ld2 Te7-d7. 31. Lb4-c5. Kg8-f7, 32 KfH »jn c g7-g5. 33 Ke2-f3. K(6-g6. 34 Kft h7-h5. 35. Lc5xd4. Td7-e7 36 S ClSH -(3. h5-h4. 37 Ld4-c5. Te7-e'. ,fflu Ta5xa7. Pb6-d5.39 Lc5-(8. Tel eS Lf8-d6 Te8-e6. 41 Ta7-d7. Pd5-tX) Jf Td7-d8. Pb6-d5. 43. b2-b4. Te6-eL b4-b5. Tel-bl. 45 Td8-b8. Tbl-b3/ Kf3-e4. Pd5-c3 47 K<4iM«0l Pc3xb5*. 48 Kd4-c4. Tb3-d lm 49. Kc4xb5, Tc3xd3. 50 Kt» hen Td3xh3. 51 Kc6-d5. Th3-f3. 52. R e6. T(3x(2. 53. Tb8-g8-, Kge tiV. Ke6-(7, T(2-a2, 55 Tg8-g7-. K h6. 56. Ld6-f8. Ta2-a7-, 57 KI') Ta7-a6-, 58 Kf6-(7. zwart geefto? ran Achttiende partij: Wit: Spas Jooie Zwart: Fischer Óain< 1 d2-d4, d7-d5, 2 c2-c4. d5xc4.3 P (3. a7-a6.4 e2-e3. Pg8-f6. 5 Lflxct -p6. 6 0-0, c7-c5. 7 d4xc5. Dd8«: 1 Tflxdl. LfBxcS. 9 Pbl-d2. 0-0.10 ,^r( a3. b7-b5. 11. Lc4-e2. Lc8-b7. 12 ■PO" b4. La5-e7.13 Lcl-b2, Pb8-d7. H -cl. T18-C8. 15. Pd2-b3. Tc8xri Midi Tdlxcl. Ta8-c8, 17 TclxC Jtiete Lb7xc8, 18 Pf3-d4. Pd7-b8. 19 Le! Kg8 l8.20 Pb3-a5, Le7-d8.21 P(9 jj,lrt c6-c5. 22 Pb3-c5. K18-e7. 23 Pf6-d7. 24 Pc5-d3.17-f6. 25 LfJel -g6. 26 12-14. e5x!"4. 27 e3xf4. Pri' wni 28 Pa5-b7, Ld8-c7.29. Pb7-c5. Pt» 30 Lb2-cl. Pb8-d7, 31 De Pd7xc5. 32. Pd3xcS. Lc7-b6. 33. d3.1,b6xc5. 34 b4xc5, Lc8-e6.351 -12. Ke7-d6. 36 Ld3xc4. Le6xc4l j mise

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18