Eerste punt hockeyers Olympia BC Vlissingen pakt zege na barrage Dames 't Zand hernemen leiding HWP boekt verrassende schaakzege Gilles Quist verlengt abonnement op titel sport Middelburgse vrouwen boeken gelukkige zege op Rapide 'tl Vlissingse vedetten opnieuw ongenaakbaar te MAANDAG 12 OKTOBER 1992 van onze medewerker TERNEUZEN - De mannen van Olympia speelden gelijk (1-1) te gen koploper Zoetermeer en pakten daarmee hun eerste punt. Toch blijft Olympia, sa men met Etten Leur, laatste met één punt uit vijf wedstrijden. Hockeyster Dionne van Soest van Olympia scoorde in de wed strijd tegen AMHC'65, na drie honderd minuten het eerste competitie-doelpunt voor haar ploeg. De hockeysters van Vlis- singen blijven nu als enige ploeg over die nog niet heeft ge scoord. Rapide verpletterde Liberty met 6-0. Jasper Verbunt scoorde in deze wedstrijd drie maal. HSD leek met grote cijfers te gaan winnen van Vlissingen, dat zich echter in de slotfase na een 4-1- achterstand, knap herstelde: 5- 3. Goes bleef teleurstellend op 2-2 steken tegen Prinsenbeek. Mid delburg verloor fors met 8-1 van koploper Voorne. Het Zeeuwse onderonsje tussen de vrouwen van Middelburg en Rapide ein digde na een teleurstellende wedstrijd in een 1-O-overwinning voor Middelburg. Vrouwen derde klasse Zevenbergen-Vlissingen 0-0. Al leen voor de rust kregen de Zeeu wen enkele kansjes. In de slotfa se redde keepster Liesbeth Ver donk haar ploeg van een neder laag door in de slotfase van de wedstrijd een serie van zeven strafcomers te stoppen. Leonidas-Goes 4-0. Goes begon met acht speelsters aan een wed strijd waarin het een maatje te klein was. Bij een 3-0-stand ver liet keepster Leontien Sonke ge blesseerd het veld. De thuisclub profiteerde hier nog eenmaal van. AMHC'65-OIympia 1-1. Halver wege de eerste helft scoorde de van een blessure herstelde Dion ne van Soest na 300 minuten hockeyen de eerste competitie treffer voor Olympia. In de slot fase scoorde de thuisclub de ge lijkmaker. Vierde klasse Middelburg-Rapide 1-0. De winst ging naar de gelukkigste ploeg. Rinske van Leen scoorde uit een strafcomer halverwege de eerste helft de enige en naar later bleek de winnende treffer voor de thuisploeg. Teteringen-HSD 8-0. De Zeeuw se vrouwen zijn, vooral als er op kunstgras gespeeld wordt, dui delijk een van de zwakkere ploe gen. Na een 3-0-ruststand, bouw de de thuisploeg de score uit tot 8-0. Stand: Hilvarenbeek 5-9, Teteringen 5-7, Middelburg 4-5, Oudenbosch 4-4, Shot 4-4, Gilze Rijen 4-4, H.S.D. 3-2, Rapide 5-2, D.E.S. 4-1 Mannen tweede klas se Olympia-Zoetermeer 1-1. In een open wedstrijd met twee aanval lend ingestelde ploegen, pakte Olympia zijn eerste punt tegen koploper Zoetermeer. In de be ginfase speelde de thuisploeg vooral verdedigend ongecon centreerd. De bezoekers profi teerden daarvan door een snel doelpunt 0-1. Naarmate de wed strijd vorderde trok de thuis ploeg het initiatief naar zich toe, wat resulteerde in enkele goede scorings-mogelijkheden. Hal verwege de tweede helft scoorde Maarten de Heus uit een straf comer de verdiende gelijkma ker. In de slotfase was de thuis ploeg dicht bij de verdiende overwinning. Robert van He- mert soleerde door de Zoeter- meer-verdediging, zijn voorzet op maat bereikte de mee opge komen Maarten de Heus die de bal buiten bereik van de doel man naast het doel plaatste. erde klasse Rapide-Liherly 6-0. Liberty was geen partij voor een soepel draaiend Ra pide Binnen twintig minuten stond IÜUE Een duel tussen een hockeyster van Middelburg (licht shirt) en Rapide. foto Oscar van Beest het door twee doelpunten van Jasper Verbunt 2-0. Nog voor het verstrijken van de eerste helft scoorde Joep Fa- saert 3-0. Mario Boon en Mark Jan de Jonge bouwden de score uit tot 5-0 Vijf minuten voor tijd bepaalde uit blinker Jasper Verbunt de eindstand op 6-0 Voorne-Middelburg 8-1. Middelburg had geen antwoord op het snelle combinatiespel van de thuisploeg. Voor Middelburg scoorde Jelle Buij- tendijk, na een combinatie met Hend van Mierop. Goes-Prinscnbeek 2-2. Veel pressie- hockey van de thuisploeg leverde maar twee doelpunten op. Barry van den Berg opende na tien minuten de score 1-0. In de tweede helft scoorde Martijn Braam uit de rebound van een strafcomer het tweede Goese doelpunt. De bezoekers hadden aan twee counters voldoende om een punt mee naar Brabant te nemen, ierde klasse HSD-Vlissingen 5-3. Vlissingen dat niet gewend is om op natuurgras te spelen kwam vooral in het begin van de tweede helft in de problemen. HSD liep in deze fase van de wed strijd uit tot 4-1. Vlissingen dat daar na knap terug kwam tot 4-3, moest in de slotfase het hoofd buigen toen uit blinker Wouter Bakx de bal vanaf de kop van de cirkel keihard achter de Vlissingse doelman plaatste. Frank Huisson, Martijn Schimmer en Wou ter Bakx (3 maal) scoorden voor HSD. De Vlissingse treffers kwamen op naam van Koen Deurloo, Jeroen Kooy en Martijn Beunk. Stand: Barendrecht 5-9, Pollux 5-8, Teteringen 5-8. Oudenbosch 5-7, Ca detten 5-5. H.S.D. 5-4, Made 5-3, de Waele 5-3, Forcial 5-3, Vlissingen 5-0. van onze medewerker VLISSINGEN De Zeeuwse earns in de landelijke schaak competitie kenden een succes vol weekeinde. HWP haalde met 2-7 uit tegen De Pion. dat vorig seizoen lange tijd mee deed in de strijd om de titel. HWP II won opnieuw met het kleinst mogelijke verschil en is nog zonder puntverlies. Terneu- zen en Zierikzee speelden beide gelijk. Alleen HWP III moest het hoofd buigen. Eerste klasse B: De Pion-HWP 2-7 (prog. 2,5-7,5): Een goed her stel van HWP na het verlies in de eerste ronde. Helmuth Cardon behaalde een overtuigende zege. Gunther Deleijn overspeelde zijn tegenstrever totaal en ook Cor Jansen kon na een goede partij die met een kwaliteitsoffer werd afgesloten tevreden zijn. De Bruijcker heeft een afgebro ken stelling die waarschijnlijk in remise zal eindigen. Gedetailleerd: Schuermans-Cardon 0-1; Kuypers-W Maes 0-1; Baert-De- leijn 0-1. Tolhuizen-van de Stricht re mise; Maes-Bruijcker afg.; Dogge- Groffen 1-0; Cameron-Nieuwelink 0- 1; Schuurmans-J. de Wolf remise, Westenberg-De Waal 0-1; Van Eck- Jansen 0-1 Uitslagen: Ortec/CSV-LSG 6,5-3,5; Phil Leiden-HSG II 4-6, HMC-Wee- nink 7-3, Baldwin/BSG-Krimpen a/d IJssel 9-0 (progn. 9,5-0,5): De Pion- HWP 2-7 (prog. 2,5-7,5). Tweede klasse Volmac/R'dam III-HWP II 3,5- 4,5: Opnieuw een nipte zege van HWP. Met 4 op 4 kennen de Sas- senaren een vliegende start, het geen belangrijk is in een klasse waarin de krachtsverschillen ge ring zijn. Uit drie vooruitge- speelde partijen had HWP een 1-2 voorsprong gesleept. Toen bleek dat de tegenstander van Albert Riemens niet op kwam dagen stond het reeds 1-3. Toch kreeg HWP het nog even be nauwd, totdat Manfred Kindt met een remise de zege veilig stelde. Gedetailleerd: N.O.G-Riemens 0-1; Strijdhorst-Lacrosse 0-1; Bergak- ker-Provoost 0-1; Versteeg-van Rij 0- 1; Naaikens-Kindt remise; Besse- ling-van der Zalm 1-0: Van Hassel- Dubbeldam 1-0; Groen-Smjders 0-1. Uitslagen: Venlo-Pion 3,5-4.5; Baro- nie-Vianen 3,5-4,5; De Ooievaar- Eindhoven n 4-4; Schaesberg-Char- lois/Europoort 4-4; Volmac/Rotter- dam III-HWP II 3,5-4,5. Derde klasse E Spijkenisse-Terneuzen 4-4: „Met dit resultaat is het punt verlies tegen Zierikzee goedge maakt", aldus een tevreden teamleider Gosse Kamminga. Wellicht waren niet alle verlies- punten noodzakelijk, maar daar staat tegenover dat ook niet alle winstpunten even overtuigend tot stand kwamen. Gedetailleerd: W. Koster-Kammin- ga 1-0; Both-Dieleman 1-0; Meijeler- A. Dubbeldam 0-1: Van Hengel-Dees 0-1J. Koster-Lansay 1-0; Van de Lin- de-M Dubbeldam 1-0; Beltz-Dekker 0-1; Leeflang-Oostdijk 0-1. Uitslagen: Spijkenisse-Terneuzen 4-4; DSC n-Zierikzee 4-4; Groot- hoofd-DD III 1,5-6,5; Dordrecht- Stukkenjagers 4-4; Sliedrecht-SO '81 5-3. Derde klasse F GESS-H.W.P. II 7-1: HWP kwam op alle fronten tekort tegen dit Jeugdige debutanten helpen ploeg over dode punt heen in slotfase van onze medewerker VLISSINGEN - In sporthal Baskensburg hebben de heren van BC Vlissingen na verlen ging een knappe zege op het sterke SVHV geboekt. De bas- ketbalsters van Volharding wonnen in de overgangsklas met duidelijke cijfers van Wal- dric: 74-52. BC Vlissingen-SV Heusden 86- 82: De seizoensopening tegen SV Heusden. vorig seizoen nog uitkomend in de hoofdklasse, was een zware wedstrijd. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en namen beurtelings de leiding. BC Vlissingen was in de beginfase teveel op persoonlijk succes uit en kwam hierdoor niet tot scoren. Dit gaf SVH de kans uit te lopen en dat resul teerde in een 13-21 achterstand voor BC Vlissingen. Door een aantal knappe scores van top scorer Eelco Franke (27 punten) konden de Vlissingse heren toch met een voorsprong gaan rus ten: 34-30. De tweede helft start te BC Vlissingen sterk, maar de ploeg uit Heusden klampte goed aan. Toen Heusden halverwege te tweede helft de wedstrijd dreigde over te nemen, bracht coach Joop Elderkamp, van Vlissingen, de jeugdige debutan ten Marco van Veen en Ramon de Blok in het veld. Deze twee hadden beiden een zeer sterke invalsbeurt en tilden hun ploeg over het dode punt heen. Het resterende deel van de twee de helft vertoonde een gelijk op gaande strijd, waarin SVH de overwinning leek te gaan pak ken, Met nog enkele seconden op de klok benutte Roland Sul kers twee vrije worpen en hield BC Vlissingen zo overeind. Met een eindstand van 71-71 werd verlenging noodzakelijk. In een zinderende verlenging, waarin door zenuwen het spel aan beide zijde erg rommelig was, benutte BC Vlissingen de kansen het best en pakte zo de overwinning: Volharding-Waldric 74-52: Met een sterk vrouwenteam speelde Volharding dit weekeinde de eerste wedstrijd tegen Waldric. Coach Gijs de Haardt kon zich verheugen in het feit dat Geor gette Stam en margret Roe- lands. die in de voorbereiding door blessures ontbraken, weer meespeelden. In de eerste helft werd aan Goese zijde zeer gecon centreerd gespeeld en tegen een hoog percentage werden de af standsschoten erin gegooid Ruststand" 49-25. De wedstrijd was in feite al gespeeld. In de tweede helft drong Waldric niet aan. Volharding ging door met het scoren van afstand en de speelsters onder de basket wer den ook goed aangespeeld. Op deze wijze werd de lengte van Corina Vreeke goed benut. Via scores van Esther Vendrik (21 punten) werd Waldric op een ruime achterstand gehouden. Marathon-Ardito 46-52: Zonder de wegens vakantie afwezige coach Robert Brunke had Mara thon een zeer sterke start, vooral topscorer Monique Lust (14 pun ten) was in de beginfase erg op dreef. Na zestien minuten had den de dames van Marathon een ruime voorsprong (24-12) opge bouwd. Hierna hadden ze het moeilijk met de stugge zone-ver- dediging waarop Ardito over schakelde en kwamen niet meer tot een doelpunt. Ardito begon wel te scoren en wist zodoende de achterstand bij rust tot twee punten te beperken: 24-22, De opening van de tweede helft was voor Ardito. Marathon kon wel bijblijven en probeerde te vergeefs, door een verdediging over het hele veld in de laatste minuten van de wedstrijd een overwinning te forceren. De ploeg van Marathon, die Corrie van der Driest vanwege en knie blessure moet missen, verloor zo de wedstrijd nipt. OBC Oss-Smokkelhoek 53-29: Van een echt slechte wedstrijd van Smokkelhoek, zoals de uit slag misschien doet vermoeden, was geen sprake. In de eerste helft konden de dames uit Ka- pelle goed mee. Tot in de zestien de minuut ging de strijd gelijk op: 18-14. Met de verdediging van OBC had Smokkelhoek ook weinig problemen. Er werden ge noeg eenvoudige scoringskan sen gecreëerd, maar deze wer den niet verzilverd. Ruststand: 28-16. Vooral in het eerste deel van de tweede helft liet Smok kelhoek de wedstrijd geheel uit handen glippen, na een stand van 42-20 in de twaalfde minuut wist alleen Albertien Meijer 14 punten) nog te scoren. Vervol gens verviel Smokkelhoek in rommelig spel. Hiervan profi teerde OBC optimaal door de voorsprong verder uit te brei den. Een speelster van BC Vlissingen heeft zojuist tegenstandsters van Ardito op het verkeerde been gezet. foto Oscar van Beest van onze medewerker Dankzij een 7-3 overwinning op het bezoekende Pecos uit Oegst- geest heeft 't Zand zich opnieuw aan de kop genesteld in de da mes le divisie van de landelijke tafeltenniscompetitie. Ros- kam/MZ verging het in de eredi visie heren minder goed. De Middelburgers werden door te gen Odion in Gaanderen met 9-1 afgeserveerd. 't Zand herstelde zich tegen Pe cos goed na de tegenvallende re sultaten van de afgelopen we ken. De ploeg bleek doordron gen van het feit dat i deze wed strijd een goed resultaat noodza- keljk was om de race om de titel niet voortijdig te verliezen, en speelde daarom feller en gecon centreerder dan de laatste wed strijden het geval was. Geholpen werd 't Zand daarbij door de uitstekende vorm die met name Julia Salamonyu ten toon spreidde. Salamony bleef i het duel vrij probleemloosf on geslagen, waarbij de winst in de openingspartij op de lastige De Haas een positieve uitwerking had. Gesteund door die zege vocht 't Zand zich snel naar een ruime voorsprong. Alleen de on gelukkige nederlaag van Inge Treebusch tegen Iris Sjaardema kon in die fase van de wedstrijd als tegenvaller worden geno teerd. Van de wijs raakte 't Zand daar door niet. De winstpunten wer den in vlot tempo aan elkaar ge kregen, met een indrukwekken de zege van Salamony op Sjaar dema als hoogtepunt. Inge Tree busch pakte haar winstpartij mee ten koste van Miranda Karsdorp. Pas op 6-1 stokte de productie. Gehinderd door een opspelende blessure spel met haar forehand. Sjaardema profi teerde daar optimaal van en ver kleinde de achterstand van haar team tot 6-2. Pecos kwam nog verder terug toen ook Inge Tree busch weinig kans had tegen De Haas. die met 21-9 en 21-19 ster ker bleek. Julia Salamony voorkwam in de slotpartij dat t, Zand verdere schade opliep. Een game had Sa lamony nodig om het goede sco reverloop terug te vinden, maar in de 2e en 3e game gaf zij na Sjaardema en De Haas ook Karsdorp geen enkéle kans op succes. Salamony-De Haas 21-7 17-21 21-17 1-0; Louws-Karsdorp 21-8 21-18 2-0; Treebusch-Sjaardema 21-11 18-21 18-21 2-1; Salamony/Louws-De Haas/Sjaardema 21-17 19-21 21-11 3- 1; Louws-De Haas 21-19 21-16 4-1; Sa- lamony-Sjaardema 21-14 21-18 5-1; Treebusch-Karsdorp 21-10 19-21 21- 17 6-1; Louws-Sjaardema 20-22 17-21 6-2; Treebusch-De Haas 9-21 19-21 6- 3. Salamony-Karsdorp 15-21 21-14 21-12 7-3. Stand: 1 Spaarne 5-30; 't Zand 5-30. 3 Veldhoven 5-26; 4 Amsterdam '78 3- 15; 5 Pecos 4-15; 6 Rhenus 4-14 MZ liep tegen Odion opnieuw te gen een grote nederlaag aan. Hoewel de nederlaag vantevo- ren verwacht was, viel deze met 9-1 echter toch groter uit dan vooraf werd aangenomen. Bij MZ werd de afwezige Mark Hac- kenberg vervangen door Willem Jan Duininck, en dat had tot ge volg dat de opstelling van de dubbelspelen diende te worden aangepast. Verrassend genoeg leidde dat nog bijna tot succes. Het gelegenheidskoppel Roe- land/Kasse startte kansrijk te gen Beek en Kruisselbrink, maar liet het in de 3e game toch afweten. Via winstpartijen op Bomhof en Duininck liepen de Achterhoekers vervolgens door naar een 4-0 voorsprong, waarna Peter Roeland geacht werd ten koste van jeugdinternational Jurgen Pastoors voor het eerste tegenpunt te zorgen. Na een hoopvol begin raakte Roeland echter al snel van de kaart. Op grond van het feit dat hij bij zijn service de bal niet hoog genoeg zou hebben opgegooid, kreeg Roeland enige malen een straf- punt toegekend. Het kostte Roe land zelfs de le game. toen de scheidsrechter op 20-19 in het voordeel van Pastoors deze regel opnieuw toepaste. De 2e game kende hetzelfde beeld, en na 4 strapunten moest een geïrriteer de Roeland ook deze met 24-22 afstaan. Riny Kasse zorgde op de andere tafel wel voor het winstpunt door Erik Kruissel brink te kloppen. Een te aanval lende houding kostte Kasse nog wel de le game. maar door in het vervolg een afwachtender spel type te hanteren en de geboden kansen koel te benutten trok Kasse de partij toch naar zich toe. Terwijl op de le tafel de ge moederen tussen Roeland. Bomhof en de scheidsrechter hoog opliepen, met louter pun ten voor Odion als gevolg, was Kasse tegen Edwin Rensen ech ter kansloos. Beek/Kruisselbrink-Roeland/Kasse 15-21 21-13 21-12 1-0; Pastoors/Ren- sen-Bomhof/Duininck 21-18 21-13 2- 0; Beek-Bomhof 21-14 21-12 0-3; Ren- sen-Duininck 21-12 21-8 4-0; Pas toors-Roeland 21-19 24-22 5-0. Kruis- selbrink-Kasse 21-11 16-21 14-21 5-1; Pastoors-Bomhof 21-5 21-11 6-1. Kruisselbrink-Duininck 21-10 21-8 7- 1; Beek-Roeland 21-15 21-18 8-1, Ren- sen-Kasse 21-9 21-17 9-1 Stand: 1 Sloun 4-33. Blauwe Werelt 4-33.3 Odion 5-29,4 Kluis 4-27.5 VSB 4-24, 6 Tempo team 5-12. 7 MZ 5-8. 8 Scylla 3-4 De heren van 't Zand verloren in Rijswijk hun ongeslagen status. Tegen koploper Steeds Hoger/ TSB werd de Middelburgse 3e divisieploeg kansloos met 8-2 ge klopt. Slechts Jeroen Louws en Erik Hageman konden elk met een winstpartij de eer redden. SAR '72 zorgde voor een goede prestatie door het sterke Renata in Kloosterzande tot een 5-5 ge lijkspel te bedwingen. Mark Maas was de grote man bij de Zeeuws-Vlamingen met twee winstpartijen. ElineStruijkv Zelfvertrouwen opgevijzeld jal( Belg GESS. Na twee ronden is HWP nog altijd puntloos, maar vol gens teamleider Cor Provoost is het ergste leed geleden. „Zowel De Wolstad als GESS zijn abso lute favorieten voor de titel, te gen de andere teams moeten we beter kunnen presteren". Ook het feit dat HWP een beroep op maar liefst drie invallers moest doen maakt de zwaarte van de nederlaag enigszins verklaar baar. Gedetailleerd: Renet-De Ridder 1-0; Schumacher-Galle 1-0; Becker-Van Nevel 1-0; Rutten-J. Maes remise; Ar- mino-Maas 1-0; Mussen-Belfroid 1-0; De Jong-Provoost remise; Rijse- wijk-Van Waterschoot 1-0. Uitslagen: HSC-DJC 4-4; Bruns- sum-'t Pionneke 3,5-4,5; HMC II- Elndhoven III 6,5-1,5; De Wolstad- Combinatie 5,5-2,5; GESS-HWP III 1-7. van onze medewerker KAMPERLAND - Gilles Quist prolongeerde zaterdag in de Schotsman bij Kamperland zijn Zeeuwse Samengestelde Wed- strijdtitel (SGW) in de klasse Zwaar. Een gelukkiger winnaar dan de 55-jarige grossier in pro vinciale titels -het was zijn vijf tiende Zeeuwse titel in de klas se Zwaar- kon de SGW afgelo pen zaterdagmiddag niet heb ben. Want de routinier had in zijn lange carrière nog nooit zo tegen een wedstrijd opgezien als deze, vertelde hij na afloop. Oorzaak daarvoor was een dis kwalificatie veertien dagen ge leden tijdens de cross van De Scheldestad. De duik in het Veersemeer in De Piet had Quist blijkbaar niet al leen een nat pak bezorgd, maar ook zijn zelfvertrouwen aange tast. Dat bleek toen de geluk kige winnaar na afloop stelde: „Ik heb nog nooit van een wed strijd wakker gelegen, maar toen ik gisteren het parcours had verkend, bezorgden enkele hindemissen mij slaaploze uur tjes." De Zeeuwse kampioen doelde daarmee op hindernis acht. Een obstakel bestaande uit drie sprongen in een moeilijke lijn, die naar later zou blijken ook scherprechter was. Maar het vormde geen enkel probleem voor Quist en zijn 8-jarige ruin Casper. Al in de dressuur gaf Gilles Quist zijn visitekaartje af. Met slechts 68 strafpunten nam hij meteen een voorsprong van ruim zes punten op naaste concurrente en dochter Inge. Na een tweede plaats achter Gerard Scherf uit Werkendam in de cross, kon de regerend kampioen de eindzege bijna niet meer ontgaan. Tweede werd Gerard Scherf met Sico, die daarmee beslag legde op de provinciale titel van Zuid- Holland. Ook deze gewestelijke bond had het fraaie decor van de Schotsman gekozen om zijn kampioenschappen te verrijden. Ook Co Quartel prolongeerde zijn titel in de klasse M. De Schouwse ruiter had het niet moeilijk, omdat hij met Anti- goon de enige Zeeuwse combi natie in de klasse vormde. Toch kreeg de titel van Quartel een gouden randje, want na een ,'ala' ;?oe spannende race schreef hij ookftaa het dagklassement van deze l»c sterk bezette rubriek op zijn &rJ naam, Rudi Huybrechts mei- ast Gunda van het Bredase Baro nie. eerder dit seizoen winnaar van de SGW in Hulst en Arne-, muiden, werd door de Zeeuwse [p kampioen op het nippertje, 85.4? IC tegen 85.80, naar de tweede stek verwezen. S Jts cat< ihoc Uitslagen; paarden Z: 1 (Zeem kamp.) Gilles Quist/Casper, Zwinr 77.2 strafpunten, 2 (Z-Hollanoj kamp i Gerard Scherf/Sico. Biesch lers bosr., 119.4; 3 Inge Quist/Wagnet iwc Zwinr.. 144.6 M: 1 (Zws kamp.) C: Je QuarteLAntigoon. Schouwse F. ,p, 85.4: 2 Rudi Huybrechts/Gunda. Ba'. Iip ronie. 85.8:3 (ZH-kamp.) David Stuut /Darwin, Schier., 89.2. L iring Ai: i (ZH-kamp.) Jolanda de Hoop/Come- lis. Schier 60 2: 2 Peter AlbersJa wina, Bergse Bos. 78.3 L (ring Bi !ers> (Zws kamp.) Noud Loos/Fleur. Paar. debloem. 62.6; 2 Donny Morel/Atlete Zwinr., 70.4; 3 Sandy den Exter/Ed:- :0r: son, N-Bev., 71.2 B: 1 (Zws kamp. t Carin van de Velde/Bonny, Gouws js Reyers, 73.7; 2 Janis Lindhout/Eela eer N-Bev 82 2; 3 Sanja Dingemanse Patrick D, Paardebloem, 90.5. Pony's Z: 1 (Zws kamp.) Margreet6 Walraven/Mr Donald. Oranjezon 73.8. L 1 (ZH kamp.) Jerry Besselin? ieliji /Pruis, Johan Willem Friso, 70.4; (Zws kamp.) Leonie Klompe/Nandor, Schouwse R., 75.2. B: 1 (Zws kamp.) Patricia van der Jagt/Nutty Game.Z J' -Bev 43.2; 2 Karin van de Vos/Rinal do, Gouwe Reyers. 53.6.3 (ZH-kamp.i Alexandra Groeneveld/Mieke, Bies. j boschr. An me V: irmi gtel Amazone komt met de schrik vrij KAMPERLAND - Bij de Zeeuwse titelstrijd Sa mengestelde Wedstrij den in Kamperland kwam amazone Irene Davidse in de klasse Zwaar pony's ten val. Met haar pony ging ze na een van de hindernissen over de kop en werd per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Bij nader onderzoek vielen de verwondingen van Davidse mee. Ook de po ny bleef ongedeerd. m INE hari Iral it d !bou d< Schakers vermorzelen reserves hen yo\ van onze medewerker VLISSINGEN - Wie zal er dit jaar in staat zijn Vlissingen I enigszins bij te houden, is de vraag die rijst na de eerste ron de van de ZSB-competitie. Het vedettenteam verpletterde de eigenreserves met 1-7. Vlissin gen II, vorig seizoen nog goed voor een tweede plaats speelde slechts een figurantenrol. Sou burg I had het wat lastiger te gen de reserves. Uiteindelijk werd het 5-3 voor het eerste. Ook Middelburg en Landau be haalden de volle winst. Vlissingen Il-Vlissingen I 1-7: Het Vlissingen II dat zaterdag achter de borden zat was geen schim meer van het succesteam van vorig seizoen. De topscorers van vorig jaar spelen dan wel in het eerste, dan wel bij een ande re vereniging. Vlissingen I had er in ieder geval geen moeite mee. Slechts Michael Wise moest het hoofd buigen tegen de sterk spe lende Eric Clarisse. Gedetailleerd: van de Heijde-Punt 0-1: Clarisse-Wise 1-0; Lammers-De Smit 0-1; Vermeulen-Tiggelman 0-1; Wolters-van Dnel 0-1. Kouwijzer-van Dijke 0-1; Provoost-Burgerhoff 0-1; Naayer-van Rooijen 0-1. Souburg li-Souburg I 3-5: Sou burg II was via een overwinning van Pim Uytdewilligen in een vooruitgespeelde partij op voor sprong gekomen. Souburg I trok de achterstand echter gelijkma tig recht. De witspelers van Sou burg I buitten dat voordeel beter uit. Gedetailleerd: F van Boven-C. Boel houwer 0-1; M. Koolhoven-R van Ge- mert remise; Boogaard-Massink re mise; M Boelhouwer-Henderikse re mise. Toetenel-Steijn 0-1. K Koolho- ven-E. van Boven remise. T. van Ge- mert-Noorlander 0-1. Uytdewilligen- Vernnte 1-0. SV West Zeeuws Vlaanderen- Landay 2,5-5,5: Landau speelde vorig jaar een bescheiden rol in de competitie: dit jaar lijken de Axelaren een ambitieuzer koen te varen. SVWZV. op papier toch een geduchte tegenstander werd /v doelgericht aan de kant geschil P ven. Na een snelle 0-3 voor- Vi sprong was de zaak bekeken er. werd verder afgewikkeld nas een comfortabele 2,5-5,5. Gedetailleerd: De Bruijne-Haywail 1-0; van de Sloot-De Putter remise; H. Riemens-Arendse remise: T. Rif- mens-De Meester 0-1; De Winter Lankreijer 0-1; De Vogelaere-De Hii te F ster remise; Louws-Jansen 0-1, De sTc Kruijff-Schout 0-1. De Zwarte Dame-Middelburj ïeld 3-5: Middelburg behaalde deze (rda zege zonder al te veel proble1 men. Maarten Westerwf stond bijzonder snel gewonnen fnd- tegen Cor Heijboer. Rinus den 'ten Hollander kon voor DZD nog te gen scoren, maar de onderste udo borden brachten de doorslag- Wouter Bliek, die de overstap ste van Goes naar DZD maakte «1 h startte bij zijn nieuwe vereni ging met een remise. Gedetailleerd: Heijboer-Westerwef; le 0-1van der Borgt-Sanders remise) [jj^ Bliek-Schelhaas remise; Tolhoer Jonkheer remise. Koeman-Kolff rti mise; Den Hollander-De Bock 1-5" van Stel-van Eekhout 0-1: Pole;] Lauer 0-1. Promotieklasse Goes I en Koudekerke lijken grootste kanshebbers voor de nrrtmrttio VnuHa).'arlra Haoft iKo promotie. Koudekerke heeft aa-' de eerste ronde een bordpi meer overgehouden. Het sloeg Middelburg H met 6.5-2..', Goes I bleef tegen Goes II d 5.5-2,5 steken. Koudekerke-Middelburg II Gedetailleerd: Keijmel-De Jager R van Hecke-Steijn 1-0: W. van de He]- den-Meulenbroek 0-1. van Slui? Brouwer 1-0. Plomp-Bakker R "|a: Brasser-Kramer 1-0. Boogaard-Flb' otUl sebaalje 10; P van de Heijden-CO? b[ poolse remise Uitslagen: Sluisse Toren-Terneuze II 3-5; Koudekerke-Middelburg rsele 6.5-1.5; Goes II-Goes I 2.5-5.5 Ltf dau II vrij hel zij sr d, seiz nog •«1 var fier nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16