Korfbalploegen imponeren niet Dames Mytilus geven derby uit handen Groen Geel te sterk voor Swift Voorwaarts en De Sterre nog zonder puntverlies Tijd dringt voor Theo Middelkamp Alleen TOP pakt een punt, overige teams lijden nederlaag Peter van der Stap wint damtoernooi Tien van Middelburg van onze medewerker VLISSINGEN - In de negen wed strijden van de landelijke com petitie kwamen de Zeeuwse ploegen niet verder dan één ge lijkspel (van TOP bij ADO). Alle overige ontmoetingen gingen verloren. Met recht mocht wor den gesproken van een 'Zwarte Zeeuwse Dag'. ADO-TOP 9-9: Na de paar uitglij ders van de laatste weken pakte TOP in deze wedstrijd het goede ritme weer op. „We waren weer gretig en ook weer bereid om voor elkaar te werken", wist trai ner Eric Maljers in zijn nabe schouwing. Dat had een gelijk- opgaande eerste helft tot gevolg <5-5> en gaf winstkansen toen TOP in het tweede part de wed strijd steeds meer naar zich toe wist te halen. Alleen aanvallend lukte het niet helemaal, waar door eerst een 8-7-voorsprong weer werd ingeleverd en tenslot te ook 9-8 niet kon worden vast gehouden. „Maar ik ben niet on tevreden". besloot Maljers. TOP-score Ramon van de Gruiter3, Leon Kloet 3, Rta de Ridder 2. Neel van Belzen l Derde klas Ondo-Maassluis 7-8: Op cruciale momenten laat Ondo het afwe ten. Nu de ploeg de kans had om zich van een mede-kandidaat voor de titel te ontdoen, faalde Ondo aanvallend. Vooral het eerste aanvalsvak speelde te statisch en kwam in de tweede helft steeds meer vast te zitten. Daardoor werd 6-5 voor ingele verd en bleek de ploeg bij 6-8 achter het tactische spelletje van zijn tegenstander niet te kunnen ontregelen. „We hebben het uit handen gegeven", keek coach Aamout Crucq op de twee gemiste strafworpen bij een 2-0 stand en zwakke beurt van zijn ploeg terug. Marius Besuijen haalde als enige een voldoende, Robin Wisse was de topscorer. Togo-ACKC 6-9: Ook bij Togo bleef de score onder de maat. De thuisploeg had de eerste en een deel van de tweede helft de wed strijd in handen, maar deed in die fase te weinig met het lichte veldoverwicht, 6-4. Nadat de be zoekers bij 6-6 hadden aaan ge sloten viel Togo in het slotkwar- tier aanvallend stil en zag toen zijn tegenstander over zich heen gaan. Valto-All Ready 11-7: In alle voorgaande wedstrijden was All Ready duidelijk de mindere van zijn tegenstanders. Zaterdag bij Valto was dat zeker niet het ge val en lagen er kansen op een punt. Scoren is echter niet het sterkste onderdeel van de Zie- rikzese ploeg, die na een 6-3-ach- terstand in de tweede helft de aansluiting maakte, maar ver zuimde om daarna door te gaan. „Kansen genoeg", wist aanvoer ster Annemarie van Goudoever. Toen ze niet werden benut be- van onze medewerker EINDHOVEN/WORMER - Na de nederlagen die de korfbalploe gen van Animo en Swift zater dag leden, moeten beide Zeeuw se overgangsklassers een pas op de plaats maken: Swift blijft weliswaar een subtopper, maar ziet dc achterstand oplopen, terwijl Animo door het verlies in een groot gezelschap van de gradatiekandidaten blijft han gen. De kansen om daaruit te ont snappen waren tegen PSV in Eindhoven overigens ruim schoots aanwezig Animo was van start tot finish de betere ploeg, lag de hele wedstrijd door ook in gewonnen positie, maar verslikte zich in de slotfase. De bezoekers riepen het onheil ove rigens wel over zichzelf af: „Het eerste aanvalsvak heeft de wed strijd verloren", stelde Animo- trainer Jan Quist pijnlijk vast. Waar aanvaller Peter Crucq de ploeg eerder al vaak aan de pun ten heeft geholpen, faalde hij en zijn vak nu volkomen. Drie kwartier mochten Crucq en zijn vakgenoten aanvallen, welge teld twee doelpunten waren daarvan de uiterst schrale oogst. Het was maar goed dat de twee de aanval wèl op schot was, waardoor Animo toch lang uit zicht bleef houden op de over winning. Maar winnende tussen standen van zijn gasten (1-3, 3-5 ruststand, 5-7 en 7-9) konden door PSV telkens worden weg gewerkt: „Door die gebrekkige score van het andere vak kwam de verdediging langdurig onder druk en kon PSV telkens aan sluiten. Normaal hadden we de winst lang voor tijd al in de knip moeten hebben", wist Quist ook. De aanvechtbare strafworp.' die PSV bij 9-10 achter meekreeg gaf de thuisploeg de kracht voor een 'alles of niets'-slotoffensiefje. Het werd op slag beloond, 11-10. Animo-score: 2e aanvalsvak: Aar- noul van Haarlem 4, Marieke Pou- wer 2. Wilma de Visser 2. Eerste aan val: Ellen Kort 1, Peter Crucq 1. Swift Swift hield aan de overigens te ruime (14-8) nederlaag bij Groen Geel geen kater over. Voorafhad de ploeg al rekening gehouden met verlies. „Maar de cijfers wa ren erg geflatteerd en we hebben de tegenstander lang bij kunnen houden", was men na afloop in het Zeeuwse kamp niet eens on tevreden. Kwalitatief had Swift weliswaar minder te bieden dan zijn opponent, maar die had toch een paar sterke momenten nodig om los te komen. Dat ge beurde een eerste keer bij 6-2 (na 3-2) en was beslissend toen de Swift-verdediging in de tweede helft een zwakke periode door maakte. de thuisclub profiteer de door van 7-5 naar 10-5 door te gaan. Een te groot gat voor een ijverig Swift, dat op inzet nog wel tot 11-8 terug kwam, maar zich kort voor tijd gewonnen gaf en toen nog drie tegentreffers moest incasseren. En toen was 14-8 geflatteerd. Swift-score Ralph Gillissen 3, Leo Langebeeke 2, Leonard Debbaut 2, Anita Valstar 1. sliste Valto de partij geflatteerd in zijn voordeel. Jacco Stoutjes- dijk (3) was All Ready's beste schutter. Luctor-Spirit 9-15: Tegen een snelle en beweeglijke tegenstan der had Luctor geen schijn van kans. Met de 4-6 ruststand was de thuisploeg zeker niet onge lukkig. maar toen Spririt in het tweede part het tempo nog op voerde werd het kwaliteitsver schil steeds duidelijker en liep de score snel naar de dubbele cij fers op. Met deze ploeg gaat Luc tor terug naar de afdeling. Oranje Nassau-Blauw Wit 11-6: De uitslag geeft de verhouding allerminst weer. Blauw Wit was zeker gelijkwaardig aan zijn te genstander, maar liet zich al snel verleiden om in het irritante spelletje van de Vlaardingers mee te gaan. Daardoor verloren de bezoekers de greep op de wed strijd, begonnen te zeuren en lie ten zich steeds meer uit hun rit me halen. Even dacht coach Blaas de Ridder de zaak te heb ben gered, maar na 4-4 trapte zijn ploeg weer met open ogen in de val en kwam daarna niet meer in het stuk voor. Velocitas-Tjoba 13-4: Een dave rende verrassing van de ongesla gen leiders, die in het eerste kwartier achterin open huis hiel den en door de opgelopen scha de (5-1 achter) behoorlijk aange slagen waren. De thuisploeg kreeg na die bliksemstart vleu gels en de aanvallend totaal ver krampte bezoekers moesten lijdzaam toezien hoe ze werden afgeschoten. Tjoba-trainer Jan Versteeg kon er niet eens onge lukkig mee zijn; „De winst uit deze wedstrijd is waarschijnlijk dat we weer met beide benen op de grond staan." Standen korfbal Overgs.klasse D Groen G. 6-12 Die Haghe 6-10 Swift 5- 6 Het Zuiden 6- 6 Animo 5- 4 SDO 6- 4 K. Zaandijk 6- 2 PSV 6- 2 Tweede klasse G Fiks 6-9 Vr.schaar 5-7 Merwede 6-7 TOP 6-6 ADO 6-5 Bolnes 5-4 Excelsior 5-3 Avanti 5-3 Derde klasse N Dijkvogels 5-8 Maassluis 6-8 Ondo 5-7 ACKC 6-7 Valto 5-6 Jodan Boys 6-6 Togo 5-4 All Ready 6-0 Derde klasse O Tjoba 6-10 Korbis 6- 8 Blauw Wit 6- 7 Spirit 6- 7 Or.Nassau 5- 5 Luctor 6- 3 Velocitas 4- 2 G. Luck 4- 0 Hulst buigt 0-2 achterstand om in overwinning van onze medewerker HULST - De Zeeuwse derbies tussen Morres/Hulst en Mytilus brengen zelden hoogstaand vol leybal van twee kanten. Zater dag stonden in Hulst echter Selecties voor korfbalgala van onze medewerker VLISSINGEN - Op vrijdag 6 no vember wordt in de sporthal Bloso in Gent het elfde zaalkorf- balgala tussen Belgisch Vlaan deren en Zeeland gehouden. Voor die jaarlijkse ontmoeting, traditioneel de opening van het zaalkorfbalseizoen. heeft de se lectiecommissie van de afde ling Zuid-West de volgende ploegen samengesteld: Senioren: Vrouwen: Aslnd Koole (Swift). Jolande Kole iTjoba), Jan- tine Meulmeester (TOP). Marieke Pouwer (Animo) en Wilma de Visser i Animo) Mannen: Sjaak Baas (Animo). Marius Boogaard (Tjoba). Ralph Gillissen (Swift). Leo Lange beeke (Swift) en Leon Kloet (TOP) Coach Ko Crucq uit Oost-Souburg. Jeugd t/m 23 jaar: Vrouwen: Miriam Bezemer (Swift), Karin Beun (Togo). Ellen Hoefkens (Ondo), Margot Jan sen (Tjoba» en Ilse Paauwe (Blauw Wit) Mannen: Ramon van de Gruiter iTOP). Rob en SJoerd Sanderse (Swift), Robin Wisse (Ondo) en Pim Zandee (Tjoba) Coach is Adrie Diele- man uit Koudekerke. Junioren: Meisjes: Sandra Goedege- buure iTJobai, Danielle Krijger (To go), Yvonne Mannie (Swift), Nicole Schipper lAnlmo) en Ilse de Zeeuw iBKCi Jongens: Adriaan Bellaar! iTogoi, Mark Goedbloed (Swift). Ed ward de Graag (Zuidwesters). Chaim Koole i Animo i en Wander Koole (Animo) Coach is Paul Stem uit Oost-Souburg. Als voorbereiding op dit korf balgala oefenen de selecties op woensdag 4 november in de sporthal Souburg. twee goede teams tegenover el kaar, die maar weinig voor el kaar onderdeden. Het door bles sures geplaagde Mytilus moest een 0-2 voorsprong uit handen geven en verloor zelfs in een spannende slotfase uiteindelijk de wedstrijd. Het werd 3-2 10-15,12-15.15-3,15 -7 en 15-12) voorde thuisclub, die op basis van inzet eerst langszij kwam en vervolgens ook in de beslissende set een ruime ach terstand wegwerkte. Van 5-8 werd het in de vijfde set in een mum van tijd 13-10 voor de for matie van Eric Burm. waarna de eindstand op 15-12 werd be paald. Met die score waren beide ploe gen tevreden. Mytilus. omdat het zonder spelverdeelster Mar jan Kerkhove en Mariana Pajo- vic moest aantreden en op voor hand tekende voor één punt. Morres/Hulst, omdat het na ruim een half uur tegen een 0-2 achterstand aankeek en dus min of meer met de schrik was vrijge komen. Hoopgevend voor beide formaties was voorts dat er niet alleen een spannend, maar voor al ook een goed gevecht werd ge leverd. Mytilus kwam daarin het best uit de startblokken. De Goese ploeg trok na een gelijkopgaan- de beginfase het initiatief naar zich toe en liep aan het eind van de eerste set vooral dank zij een doeltreffende aanval weg van de tegenstander. Het leverde een ruime overwinning (10-15) op, die werd gevolgd door een twee de setzege 112-15). Daarna stokte het ritme echter volledig en vond de verbeten vechtende thuisclub de juiste patronen. „Ze schakelden heel goed om van harde aanvallen naar plaatsballen en daar hadden wij geen antwoord op", keek Willem Louwerse later terug. Eric Burm „Ik had ook opdracht ge geven om op de nummers één (Magdalein Barth) en acht (Mar janvan Zweden) te serveren. Dat pakte goed uit." VVS '92 Het Vlissingse WS '92 speelde in de tweede divisie C de eerste twee sets uitstekend. Titelkan didaat Jola/Olympus werd op al le fronten (met name blokke rend) afgetroefd en naar ontluis terende nederlagen gespeeld: 5- 15,9-15. Aangemoedigd door het publiek herstelde de thuisploeg in de twee daaropvolgende sets echter het evenwicht. Olympus profiteerde van de verminderde aandacht in de Vlissingse ge lederen en kwam dank rij goed en snel uitgevoerde combinaties terug in de wedstrijd. Die eindig de in de vijfde set na een slecht begin (4-0 voor de Brabanders) toch in een Zeeuwse overwin ning. De overige setstanden: 15- 9,15-8,12-15. Savok Debutant Savok pakte het eer ste punt, door thuis met 2-3(6-15, 15-13, 9-15, 15-13, 6-15) van Voor- ne te verliezen. Savok speelde een behoorlijke wedstrijd, waar in goede momenten werden af gewisseld met zwakke fases. Na een slechte start, draaide de thuisclub in de tweede set op eens heel goed. De 12-0-voor- sprong slonk echter heel snel en kwam zelfs nog in gevaar. Ook in de vierde set speelde Savok goed. Zenuwen stonden evenwel winst in het vijfde bedrijf in de weg. Derde divisie In de derde divisie F voert Mor res/Hulst na twee wedstrijden met de maximale score de lei ding aan. De formatie van Jan Schut was in Hulst evenals vo rige week een maatje te groot voor de tegenstander. Voko kreeg in de eerste set geen voet aan de grond (15-5) en moest lijd zaam toezien, hoe de thuisclub met een steeds betere pass aan val op aanval kon opbouwen. Ondanks een verslapte aan dacht. leverde dat nogmaals twee overwinningen op: met 15- 10 en 15-12. Verburg/Dynamo'70 begon uit tegen Quos Ego met een blik semstart. De thuisploeg werd bij vlagen overklast, maar bleek over veel veerkracht te beschik ken. „Het was geen goede ploeg", vond Wim Kosten na de 3-0 nederlaag. „Ik denk dat hier veel ploegen drie punten van gaan pakken." Op karakter pro fiteerde Quos Ego van de vele fouten, die zich aan Middelburg se rijde opstapelden: 15-13, 15-6 en 15-11. Ook het tweede team van WS'92 verloor kansloos. De jon ge Vlissingse ploeg was zonder Pim van Soelen stuurloos en een gewillig slachtoffer voor Sarto/ Pellikaan, dat gemakkelijk won: 15-2.15-3,12-15.15-11 en dus 3-1. Een speelster van Hulst (achter het net) stuit op het blok van Mytilus. foto Camile Schelstraete van onze medewerker VLISSINGEN - Na twee wedstrijden voeren in de promotieklas vol leybal zowel bij de heren als bij de dames twee teams met de volle winst de ranglijst aan. Het tweede team van Morres/Hulst rekende in eigen huis af met een belangrijke concurrent (Verburg/ Dynamo'70 werd met 3-0 verslagen) en nestelde zich daardoor met VVS'92 (dat Zuidzandc met 3-0 versloeg) aan kop van de ranglijst. De heren van Voorwaarts (3-0 tegen VVR) en De Sterre (3-1 tegen I.JVC) gaan na hun tweede zege eveneens gezamenlijk aan de lei ding. Hoewel het team over aanzienlijk minder lengte beschikte dan te genstander Verburg/Dynamo'70, was Morres/Hulst 2 zaterdag verde- digendizeer goed op dreef. De formatie van Jo Everaert hield met do eigen opslag de bezoekers onder druk en won overtuigend: 15-10,15-6 en 15-3. VVS'92 was in een rommelige wedstrijd te sterk voor Schel- desport, dat in de eerste twee sets behoorlijk verdedigde maar in het derde bedrijf het spoor volledig bijster raakte. De Vlissingse opslag was toen nauwelijks af te stoppen en leidde tot een ruime zege: 15-6, 15-12 en 15-3. Hard werkend en goed verdedigend kon Zuidzande niet voorkomen dat BOK de eerste overwinning boekte. BOK begon moeizaam, maar herstelde zich na verlies in de eerste set goed. Dat leverde een 3 -1 zege op. Voorwaarts bewees zichzelf een goede dienst, door het tweede team van Dynamo'70 te verslaan; 3-1. Heren IJVC ging voor de tweede achtereenvolgende onderuit. De Sterre, dat vooraf voor een punt tekende, bleek in Zuiddorpe te sterk. De thuisploeg hield met een goede opslag IJVC in rijn greep en had een goed blok aan de buitenkanten. De setstanden: 15-9,10-15,15-1 en 15 -9. Voorwaarts bekroonde een goede wedstrijd tegen WR met een afgetekende 3-0 (15-7, 15-12,15-4) overwinning. De Axelaars serveer den moeilijk en hadden in Wim Gort een absolute uitblinker, die veel op maat werd bediend en nauwelijks was af te stoppen. Het derde team van Morres/Hulst speelde in een goede wedstrijd De Kikkers naar een kansloze nederlaag (3-0: 15-8,15-12,15-3) en Schel- desport deed wat het aan zijn stand verplicht was: met 0-3 winnen van het derde team van VVS'92. De Polder zag het schrijnend tekort aan trainingsarbeid tegen Mytilus vertaald in een 3-1 nederlaag. De Goese ploeg verloor weliswaar de eerste set (11-15), maar profiteerde naarmate de wedstrijd vorderde van de misverstanden in de gelede ren van De Polder. Dat leverde drie opeenvolgende setzeges op: 15- 12, 15-8 en 15-12. Peter van der Stap (links) en Bram Goedhart (met baard), de num- mers één en twee van het toernooi tijdens hun onderlinge treffen. K>r foto Ruben Oreel. ?rd mr van onze medewerker MIDDELBURG Peter van der Stap is zaterdag in de Oranje Nassau-MAVO te Middelburg winnaar geworden van het damtoernooi 'De tien van Mid delburg'. De speler van PRIVA De Lier behaalde na tien ronden volgens het Zwitsers systeem evenveel punten als Bram Goedhart van de organiserende vereniging MDC, maar op grond van het behaalde aantal weer- standspunten kon jij de hoofd prijs meenemen naar het West- land. Aan het toernooi dat de Middel burgse damclub voor de tweede maal in deze vorm hield namen vijftig dammers deel. Volgend jaar rekent Arie Kammeraat, se cretaris van de organiserende vereniging, op nog meer deelne mers. Nu reeds is men naarstig op zoek naar sponsors. De erva ring leert immers dat deelname van nationale toppers en sub toppers slechts kan worden ge garandeerd als de prijzenpot goed gevuld is. Het duurde tot de zesde ronde voordat Peter van der Stap, die dit jaar op een haar na plaatsing voor de finale van het Neder lands kampioenschap misliep, rijn gericht aan de kop liet zien. Tot die tijd was Henk de Witt, tot vorig jaar ploeggenoot van Van der Stap, maar dit seizoen uitkomend voor DOS Delft, de gene die het veld aanvoerde. In een rechtstreeks duel met De Witt pakte Van der Stap de twee punten en nam daarmee de eer ste plaats over. Op dat moment werd hij op één punt gevolgd door zeven spelers. Behalve De Witt, de Antwerpe naar Uves Vandenberg en Sallie de Jong van Heijmans Excelsior Den Bosch behoorden tot de achtervolgende groep vier Zeeu wen: Evert Wiskerke van Mid delburg, Arjo Kousemaker en Piet Karregat van PWG 's-Gra- venpolder en de zeer sterk spe lende Andres van de Berge, jeugdspeler van de Goese dam club. Via een overwinning op Sallie de Jong in de zevende ronde verste vigde Van der Stap zijn kopposi tie. Van de zeven achtervolgers kwam alleen Henk de Witt tot winst. In de achtste ronde wijzig de er aan de kop niet veel: Peter van der Stap versloeg Kees de Jonge en Henk de Witt bleek te sterk voor de Berg Geert Ver- cruijsse. In het kielzog van de twee Zuidhollanders slopen Yves Vandenberg en Bram Goedhart naar een gedeelde der de plaats, ten koste van resp. Ar jo Kousemaker en Evert Wisker ke. De voorlaatste ronde zorgde voor een wapenstilstand aan de kop. Er werden boeiende partij en gespeeld, maar het eind van het liedje was dat de eerste zes spelers op de ranglijst allen re mise hadden gespeeld. Het verschil met de slotronde had niet kleiner kunnen zijn! Pe ter van der Stap kwam in een klassieke partij tegen de Hage naar Waylon Poot steeds slech ter te staan en moest uiteinde lijk capituleren. Voor Henk de Witt leek er toen geen vuiltje meer aan de lucht: vanuit een scherpe Ghestem-opening had hij tegen Bram Goedhart een ge wonnen positie op het bord ge bracht. Hij had echter veel tijd ;en gebruikt en zag plotseling rijn- vlag vallen. Peter van der Stap. kon zodoende opgelucht adem-, mvi halen en de fortuinlijke Bram' ?1; Goedhart was verzekerd van d* pe tweede plaats. Henk de Wit werd k uiteindelijk toch nog derde, voor. gic Sallie de Jong, Yves Vanden^ »'s berg en Waylon Poot. Andres, sii van de Berge, een van de weinige ad: spelers die de hele dag niet verlo ren. was met zijn zevende plaats [esl de tweede Zeeuw in de eindrang- j^i schikking. De eindstand: 1 Peter van der Stat 15 punten (WP 128); 2 Bram Goed hart 15 (WP 112); 3 Henk de Witt. Sal it lie de Jong, Yves Vandenberg en \6 Waylon Poot 14,7 Andres van deBer- ge. Piet Karregat, Kees de Jonge es Daaf Kasse 13, 11 Arjo Kousemaker, Cees Rijk, Daniel Domb, Bryan Wo!-' laert, Rinus Provoost en Arie Kaïn meraat 12; 17 Gerard Krijger. Hen us drik van der Landen. Mark Demeule- y naere en Peter Schunselaar 11, 21 Evert Wiskerke, Geert Vercruijsse, Alex Libbrecht, Eric Boogert, David' Davidse en Kees Spruijt 10; 27 Piet'!rhl Nieuwenhuijzen, Rik Devroe, Jean «ai Claude Fabeck, Piet Walraven, Jan iet Baayens, André van Keulen, Leenj e (a Boogerd, Kathy Verstraeten, Maar ten Copers, Jan Moens, Jo Houmes en Daniel Desmet 9; 39 Jan Grim, !a t Ruud van Eenennaam en Veronique m Denys 8, 42 Michel Noel, Marc Bron- iar| ke, Frans Thysbaert, Frans Hoes, Mi n chel Decoene en Mark Appel 7; 48 PYSTTTQ filmic fi- 4Q Raarc d- erd :d i Frans Claus 6; 49 Gerard Mathieu Malfait 2. 00 Monique Schipper stopt met atletiek van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Monique Schip per van Delta Sport is definitief gestopt met atletiek. De geta lenteerde werpster uit Zïerik-{ Tii zee vond geen voldoening meer' in training en wedstrijd. „Al een tijdje liep ik met de gedachi te rond om te stoppen. Ik voerdi niets meer uit tijdens een trab1 ning en als ik ergens mee bezig ben, dan wil ik het goed doen. Dat was met atletiek niet meer het geval", reageerde Monique Schipper, de nummer twee op de nationale ranglijst discus bijbel de junioren. Het Europese Jeugd Kampioen schap in Athene vorig jaar, heeft oor de beslissing om te stoppen ver sneld. Ze kwam gedesillusio-J(r, neerd uit Athene terug. „Daar is het eigenlijk mis gegaan. Mijn1 prestaties vielen tegen en ik kon er niet mee omgaan. De nu 18-jarige atlete besk toen om de wedstrijdsport voor lopig voor gezien te houden. Op recreatieve wijze onderhield ze de band met Delta Sport. „Br wilde nog niet definitief brekea maar even had ik helemaal ge noeg van intensieve trainingen. Dit seizoen kwam ze uit voor Delta Sport op competitiewed strijden. „Ik heb geprobeerd or het plezier in trainen terug te. krijgen. Misschien zou ik vanzelf weer meer gaan trainen.! Dat is niet gebeurdOp een gege-1 ven moment dacht ik 'stel jtl voor dat ik met dit weinig aantal ^idd trainingsuren toch weer aan kan i sluiten bij de top'. Die gedacht kon ik niet verdragen. Ik wilde echt niet meer aan topsport doen. Topsport is voor mij niet weggelegd, besefte ik toen. Er: zijn nog andere dingen in het le ven, die ik belangrijker vind Mijn leven wil ik niet in dienst' stellen van topsport.' van onze medewerker GOES - Binnen twee weken hoopt de zrtc Theo Middelkamp de onderhandelingen met spon sors en nieuwe renners voor ko mend seizoen af te kunnen ron den. Dit jaar eindigde de ama- teurploeg op de derde plaats in de promotiecompetitie en dat houdt promotie naar de top- competitie in. Om op dat hoge niveau mee te kunnen is een be hoorlijk budget nodig en dient de selectie met enkele renners aangevuld te worden. Momen teel is alleen de komst van Toine Goense en Marcel Remijn zeker. Ploegleider Hans Harinck wil binnen twee weken de zaken rond hebben. „Het wordt inder daad de hoogste tijd dat het rond komt. Als we nog renners willen aantrekken zullen we hen ook wat te bieden moeten heb ben, maar ik kan ze nog steeds geen zekerheid bieden", vertel- *hr de Harinck zaterdag in Terneu zen. Door die omstandigheden staat het intussen vast dat Ene de Crom volgend seizoen niet in het tricot van Theo Middelkamp uit zal komen. „Die had ik er erg graag bij gehad. De Crom is de 00 beste renner uit het zuidwesten ft" die vrij was. We konden hem ech- ter nog steeds niets bieden Hij w heeft nu de knoop door gehakt font; en gekozen voor een andere *di| club. Jammer, maar van zijn 'uu kant begrijpelijk", aldus Ha kn rinck. Eric de Crom zal volgendfak seizoen nu uitkomen voor de wc Het Zuiden. De tijd begint nu echt wel tc dringen voor Middelkamp om de fnb selectie nog met een paar sterke *hr renners uit te breiden. Dat be seft ook Harinck: „De renners ?aa die we op het oog hadden heb- 'eet ben inmiddels allemaal ergens anders onderdak gevonden, jom maar er zijn er altijd nog wel een far paar vrij. Het moet echter- wel snel worden opgelost."' sloot t voor- J US iN Én ent bi rek en erk lok Een speelster van Ondo (links) troeft haar opponente af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 14