strijdt met open vizier JVV'24 Moeizaam gevecht voor BV Oostburg Ioch terugloop in basketbal PZC Aardige duels in bedrijfsvolleybal Tennisteam geeft visitekaartje af Je rekent nergens op tegen HVV uit sport ook tegen Axel spelen we op de aanval 'rainer Paul Telussa: 19 VRIJDAG 9 OKTOBER 1992 Axel-speler Eric Rijckaert m onze medewerker CADZAND - De basketbalclub Oostburg houdt zich nu al ze- fentien jaar staande in het Zeeuwse basketbal. De toe komst ziet er desondanks som- kruit. De selectie is in de loop ier jaren steeds verder inge krompen. De vijf overgebleven '3n onze medewerker ÏERNEUZEN - De kleinere bas- fetbalclubs in Zeeuwsch- laanderen krijgen het steeds Moeilijker om zich te handha ven in de Zeeuwse basketbal- tompetitie, terwijl de grootste tlub (het Terneuzense Schelde sport) nog steeds een ledengroei kan vaststelllen. Scheldesport Wijft dus de hofleverancier met femes, heren- en jeugdteams in terschillende categoriën. Voor- Saarts uit Axel houdt zich nog aigszins overeind met drie *ams, maar Stonedunkers zag ójn damesteam verdwijnen. De 'ereniging uit Sint-Jansteen keft nu ingeschreven met een krenteam. BV Oostburg redt ach nog met twee teams, fe de Zeeuwse basketbalcompe titie wordt bij de heren in de eer ste klas een dubbel programma [.afgewerkt, terwijl de eerste klas femes na de reguliere competi tie gesplitst wordt voor het spe ten van play-offs met de boven ste vier teams. De tweede klas- pen worden bij de heren halver wege het seizoen gescheiden. De tiovenste vier ploegen van beide dassen vormen de promo- Jtieklas. te basketballers van Schelde- j sport hebben nog steeds de am- ïbitie om het Zeeuwse niveau te- j totstijgen. De voorbereiding Ltiep echter niet geheel naar ^ens, omdat veel spelers om ver schillende redenen niet konden trainen. De ambitieuze trainer Peter Vaal zag daardoor geen plans om een sterk collectief te [sneden. Nog voor de aanvang '•an de competitie trok hij zich teleurgesteld terug. 'te trainingen worden nu ver- i-tbrgd door speler Ab Delzenne. snaar men blijft bij Scheldesport toeken naar een andere oplos sing. De concurrentie in de Zeeuwse eerste klas is weer waar, maar met de komst van tie nieuwelingen Chris Wijnja, dames zijn niettemin honkvast. Maar binnen de club weet ieder een, dat welke tegenslag dan ook al problemen kan geven. Zo offerde de geblesseerde Wil- ma Haerens zich vorige week op voor de ploeg om toch nog com pleet tegen de Souburgse dames te kunnen aantreden. „Het is ei genlijk niet te doen", verzucht Patrick Versteeten (ex-Londer- zeel). Ruud de Bruin en Danny Andriessen, beiden ex-Stone- dunkers moet Scheldesport in staat worden geacht om de slag met Marathon, Dynamo. Sou burg en Vlissingen aan te gaan. Selectie: Maarten Hozee, Gruse de Grave, Ab Delzenne. Willem van de Boogaart, Chris Wijnja, Wouter de Regt, Martijn van Eetveldt, Patrick Versieeten, Ruud de Bruin, Danny Andriessen. Voorwaarts De dames van Voorwaarts teren al jaren op hun vertrouwde se lectie. Toch haakten enkele er varen speelsters, zoals Tilly Len- sen en Gerda de Koeijer, bij de competitiestart af. Dick Busch is de nieuwe trainer, die vooral het accent op het collectief (man -to-man systeem) zal leggen. Volgens spelverdeelster Marian ne Ars is de doelstelling van het Axelse team het bereiken van de bovenste vier teams, wat recht geeft op het spelen van play-offs. Selectie: Sonja Geelhoedt, Heieen van Espen, Linda Dieleman, Marian ne Ars. Natasja de Brouwer, Evelien de Vnes, José Verhoeve- heden nog maar moet afwachten of hij zelf van de partij kan zijn. Breskens is sowieso gehandi capt omdat Willy de Jaeger een schorsing uitzit en ook Bennie van Leeuwen drie boekingen achter zijn naam weet. AZVV AZVV hield zaterdag aan de uit wedstrijd tegen Veere een knap 2-2 gelijkspel over, waar vooraf - liet trainer Jan 't Gilde weten - „gerekend was op een nederlaag met een nulletje of drie." 't Gilde was er niettemin van overtuigd dat het gelijke spel niet zozeer de verdienste van AZW was. maar veel meer met de zwakte van Veere te maken had. Met vijf punten uit vijf wedstrijden mag AZW echter niet ontevreden rijn en Jan 't Gilde is dat ook niet. Morgen (zaterdag) speelt de Axelse ploeg thuis tegen Oost- kapelle, dat versterkt lijkt en daarom extra voorzichtigheid vraagt. „Het zou mooi zijn als we ook eens op eigen veld een goed Marga van de Vijver, die behalve als speelster ook als secretaris actief is bij BV Oostburg. „Maar", vervolgt ze, „als er een tje stopt, dan valt de ploeg uit resultaat boeken", hoopt 't Gil de. die terug kan vallen op de ba sis van vorige week. Terneuzense Boys Dat laatste kan ook Cees Plad- det, de trainer van Terneuzense Boys. voor de uitwedstrijd tegen 's Heer-Arendskerke. Na de 6-0 nederlaag tegen Kapelle had Pladdet tegen Zwaluwe achterin een aantal wijzigingen aange bracht en hoewel het niveau van de wedstrijd allesbehalve hoog was bleef de Terneuzense ploeg deze keer verdedigend vrij ge makkelijk overeind. „We gaan morgen voor mini maal een punt", geeft Pladdet te kennen, „want duidelijk is in middels wel dat elk punt er dit seizoen één is." Voor het duel met 's Heer- Arendskerke is Johnny de Ritter opnieuw niet beschikbaar iDe Ritter is nog twee wedstrijden geschorst) zoals ook Danny de Vries de wedstrijd aan zich voor bij moet laten gaan. omdat hij militaire verplichtingen heeft. elkaar. Dat zou ik erg vinden. Dan zie ik ook geen damesteam meer terugkomen. We verplich tenen elkaar gewoon om verder te gaan met basketbal. Het is Vierde klas zondag In de vierde klas van het zondag voetbal vertoont Steen na vijf wedstrijden nog altijd geen teke nen van zwakte, Tegen Lewe- dorpse Boys werd opnieuw met ruim verschil (6-0) gewonnen. De Zeeuws-Vlamingen brachten hun voorsprong daarmee op drie punten, omdat RCS en Koe wacht de punten in hun onder linge duel (l-l) deelden. Na de uitwedstrijden tegen Clin- ge en Sluiskil staat Steen zon dag voor een derde moeilijke op gave op vreemd terrein. De te genstander is Terneuzen, dat na een moeizaam begin vooralsnog niet meer dan een middenmoter is en via een zege op Steen hoopt de weg omhoog in te slaan. Ove rigens is Steen bij een nieuwe ze ge nagenoeg verzekerd van de eerste periodetitel. Van de directe achtervolgers spelen Sluiskil en Koewacht zondag tegen elkaar in Koe wacht en gaat RCS op bezoek bij het Sasse Com Boys. voor ons ook een teleurstelling, dat er de laatste jaren geen speelsters bij zijn gekomen. Er zijn er alleen maar gestopt." Een lichtpuntje voor de ploeg Vogelwaarde kan nog meer af stand nemen van de laatste plaatsen in de uitwedstrijd te gen Lewedorpse Boys en Hoofd plaat - Ria W is een vierpunten duel in de onderste regionen. Clinge tenslotte gaat op bezoek bij Walcheren. In de vierde klas van het zaterdagvoetbal kan Zaamslag de nare nasmaak van de 1-2 nederlaag op Dauwen- daele wegspoelen door een uit- overwinning op het onderaan- staande Kruiningen. Met programma: Morgen (zaterdag): Eerste klas: Katwijk - Hoek. Derde klas: AZW - Oostkapelle en 's Heer-Arendskerke - Terneuzense Boys. Vierde klas: Kruiningen - Zaamslag Zondag: Derde klas HW'24 - Axel en Alliance - Breskens Vierde klas: Walcheren - Clinge. Com Boys - RCS. Koewacht - Sluiskil. Hoofdplaat - Ria W. Terneuzen - Steen en Lewedorpse Boys - Vogel waarde Eerste klas afdeling: IJzendijke - Graauw. Philippine - Biervliet. Ro- bur - Hontenisse en Aardenburg - Zeeland Sport vormt straks het meespelen voor een paar maanden, van Ca- ro van der Lijcke. „We blijven maar hopen op iemand die zich plotseling komt aanmelden. Stonedunkers is uit elkaar ge gaan, maar wij leven nog", con stateert Van de Vijver. De doel stelling dit jaar is handhaving in de eerste klas. „Meer kunnen we niet verlangen." Sporthal De basketbalclub uit Oostburg telt zegge en schrijve nog 23 le den. Een paar jaar geleden had de club zo'n zestig leden, waarbij een aantal jeugdleden. De leegloop ontstond toen de bas ketbalclub niet meer alleen de sporthal in Cadzand in gebruik had voor de thuiswedstrijden, maar nu ook vanuit Oostburg naar Cadzand verhuisde voor de trainingen. „Het lag allemaal wat gecompli ceerd. omdat we bijvoorbeeld steeds de ballen moesten mee nemen". vertelt Willem van de Broecke. die samen met Sjaak Flikweert indertijd de Oost- burgse basketbalvereniging op richtte. De 36-jarige voorzitter van BV Oostburg beseft dat de verhui zing naar Cadzand vooral veel jeugdleden heeft gekost. „De sporthal in Cadzand ligt ongun stig. maar we vonden toch dat we toen die beslissing moesten nemen", verzekert Van de Broecke. die al jaren een van de steunpilaren is van het heren- team. In tegenstelling tot de dames kampt het herenteam met een overschot aan spelers. Enkele jeugdspelers zijn de selectie ko men versterken, maar het aantal is te weinig voor het inschrijven van twee teams. De heren hopen volgens Van de Broecke in de top van de tweede klas mee te draaien. „Het niveau van de eerste klas is voor ons te hoog gegrepen, maar aan de an dere kant speel je toch om te winnen. Dus we willen zo hoog mogelijk eindigen", concludeert de Bressiaander. Het duo Van de Broecke-Van de Vijver blijft vechten voor het voortbestaan van BV Oostburg. Ze realiseren zich dat de toe komst van het basketbal in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op het spel staat. Maar opgeven, dat ligt niet in de aard van hun karakter. Selectie dames: Lisa Leunis, Karin de Bruyckere (ook penningmeester), Jozianne Sonnevijlle. Wilma Hae rens en Marga van de Vijver Selectie heren: Willem van de Broec ke. Ruud van de Runstraat. Leo Dek ker. Johan Walhout. Mark van Schooten, Jan Moggré. Patrick Mar- teijn. Martin van de Sluis, Arjan Kes- terlo, Mark de Jonge. van onze medewerker AXEL - Met drie punten uit vijf kan Axel in de derde klas van het zondagvoetbal onmogelijk terugkijken op een voortvarende start. Waarop gehoopt was. is dus uitgebleven: de voortreffe lijke tweede competitie helft van vorig jaar heeft geen vervolg gekregen dit seizoen. Nóg niet althans, want wat niet is kan nog ko men. Daar is nu de hoop maar op gevestigd. „We trai nen kei- en keihard", aldus de 31-jarige voorstopper Eric Rijckaert. „Maar in de wedstrijden zijn we nog geen hecht collectief. Voor al op dat punt zullen we moeten verbeteren." Wat blijft is niettemin dat de resultaten in de eerste iced- strijden tegenvallend ge noemd mogen ivorden? Eric Rijckaert: „Na vorig jaar dachten we écht dat we aan het niveau van de derde klas gewend zouden zijn en na de 2-1 overwinning op Luctor'88 zag het er ook naar uit dat we goed waren be gonnen. Maar daarna heb ben we met 2-1 van Virtus, met 5-2 van BSC en met 3-1 van Moerse Boys verloren. Onnodig soms. zoals tegen Virtus, maar ook ongelukkig zoals tegen BSC. Tegen In ternos hebben we zondag daarom bewust op 0-0 ge speeld. Maar tegenvallend? Ja. Laat me zeggen dat ik op twee punten méér heb gere kend." Nochtans was er vooraf van enig optimisme sprake, om dat Axel dit seizoen met vijf spelers van elders versterkt leek? Eric Rijckaert: „We hebben er inderdaad een aantal spe lers bijgekregen. Maar of we echt versterkt zijn, betwijfel ik. want tegenover de komst van die vijf spelers staat wel het vertrek van Geert-Jan de Smet, voor mij één van de beste voetballers in Zeeland. Geert-Jan kon ons dragen en had elke wedstrijd wel een actie die beslissend was. Vooral daarom komt het dit jaar op een hecht collectief aan, maai' tot nu toe is dat nog niet zo uit de verf geko men. Natuurlijk: Harold Ver schuren en Ivo Wouters zijn aanwinsten gebleken, maar ook met hen erbij moeten we de handen uit de mouwen steken. En juist daar ligt tot nu toe onze zwakte." Met als gevolg dat jullie een van onze medewerker TERNEUZEN - In de hoogste klas van het Terneuzense be- drijfsvolleybal werd deze week gestreden om de tweede plaats achter leider Dees. De ontmoe tingen Lichtland-Stunt Markt en Broodje Ben-Dow brachten de vier ploegen in actie die voor die plaats in aanmerking ko men. Lichtland en Dow kwa men er als winnaars uit tevoor schijn. Lichtland kwam zelfs door 2-1 overwinning op gelijke hoogte met de regerend kam pioen. Lichtland had vooral aanval lend veel meer in huis dan zijn tegenstander. Stunt Markt had weliswaar de beste start en haal de ook de eerste set binnen (15- 13), maar werd daarna op kwali teit geklopt: 9-15 en 6-12. Dat Dow van Broodje Ben met 2 -1 won was geen verrassing. In de lagere klassen lieten NHI en Havenschap verrassende winstpartijen noteren en bezorg de de politie-sportvereniging Dees een minder prettige com petitiedag. van onze medewerker HULST - In de tenniscompetitie in Den Dullaert gaf Benneton Hulst in de eerste ontmoeting direct een aardig visitekaartje af. In poule BI werd met 6-2 ge wonnen van Van Buuren/Van Swaay. Credit Lyonnais kwam eveneens tot winst tegen Rcn- tex Scheldelin en Messagie Goudgeel en Barco deelden de punten. Alleen in het dames enkel moest Benetton de punten aan de te genstanders laten Jeanne Dob- belaer verloor met nipt verschil (6-7) van Hanny Bolssens. De overige partijen werden met ruim verschil gewonnen. Chris Jongelie had met 10-2 winst geen enkele moeite met Guust van Campenhout. In de dubbels was de combinatie Dobbelaer/Koen met 13-2 duide- zelfde seizoen tegemoet lij ken te gaan als vorig jaar? Eric Rijckaert: „Zoals 't nu gaat. ziet het er naar uit dat ons weer een ontzettend moeilijk seizoen te wachten staat. Ik zeg wel: in deze der de klas zijn de meeste ploe gen aan elkaar gewaagd. Zo groot zijn de verschillen op de ranglijst tenslotte ook nog niet. Maar ik blijf erbij: we zullen weer een sterk col lectief moeten vormen als we van die laatste plaatsen weg- illen. Waarom dat tot nu toe niet lukt? Ik weet het niet. Vorig jaar vonden we ook pas na de winterstop onze draai. Laat ons hopen dat de ommekeer dit jaar wat eer der komt. Dat zou ook moge lijk moeten zijn ook: de jon geren zijn tenslotte weer een jaartje ouder. Die weten nu ook wat van hen in de derde klas verwacht wordt." De resultaten tot nu toe ivij- zen niet alleen op een te moeilijk scorende aanval, maar ook op een te makke lijk te passeren defensie? Eric Rijckaert: „Verdedi gend hebben we inderdaad al een aantal belangrijke fouten gemaakt. Persoonlij ke fouten vooral, zoals tegen BSC toen we nota bene van 0 -2 teruggekomen waren tot 2 -2. Soms is het wel eens no dig om op beslissende mo ment een kleine overtreding of wat dan ook te maken. Maar ik zeg ook altijd: verde digen doe je voorin al. En daaraan heeft het tot nu toe ook ontbroken. Tegen Inter nos hebben we zondag voor af gezegd dat de 'nul' achter in hoe dan ook gehandhaafd moest blijven. Het gevolg was wél dat we ons zelf geen enkele kans hebben ge- creeerd. Het was trouwens een typische 0-0 wedstrijd, want ook Internos nam geen enkel risico." Zoals jullie zondag tegen HVV-uit ook geen enkele ri sico zullen nemen? Eric Rijckaert; „De wed strijd van zondag is niet te vergelijken met Internos- thuis. Dat duel móchten we niet verliezen. Tegen HW reken je in principe nergens op. We gaan er naar toe met het idee van: wat hebben we ei genlijk te verliezen? Dat kan óók positief uitvallen, want wie weet heeft HW een min dere dag en wij een goeie... Als dat het geval is. dan is er altijd kans op een verras sing." Uitslagen De Hoop-NHI 0-3. Rabobank-Dow 2 2 -1 Deltan 1-Deltan 2 3-0; Gemeente 1 -Dow 3 2-1; PSV 1-Dees 2 3-0. Dees 3- PSV 2 0-3; Scharmga 3-VC Schelde 3 -0: Bliek Vos-B.& S 1-2; Broodje Ben-Dow 1-2; WS College-Scharmga 1 1-2, ABN-Havenschap 1-2, Voor- waarts/Amro-VVM 3-0; Lichtland 1- Stunt Markt 2-1; PTT Post-Neele- mans 1-2; Gemeente 2-Aster 0-3; VC Notabene-Lichtland 4 3-0. Standen IA: Dees 3-0; Lichtland 3-8; Broodje Ben 4-7: Dow 5-7; Stunt Markt 4-6; De Pooier 4-2; V V 3-1. 1B: Scharmga 1 4-8. Lichtland 2 3-7; Neelemans 3-7 PTT Post 4-7. Wester- scheldecollege 5-5, Scharmga 2 4-3. Zeevla 3-1 2A: PSV 1 4-11. De Hoop 4-7; Rabo bank 4-7. Beldo 4-6; Dow 2 4-4; NHI 4 -4; Dees 2 4-3. 2B: Deltan 1 4-12; Gemeente 5-9, PSV 2 4-8; Deltan 24-5. Dow 3 5-5; Philips 3 -3, Dees 3 3-1 3A Aster 4-10; Scharmga 3 4-9. ABN 3-7. Havenschap 4-6; Lichtland 3 3-3; VC Schelde 4-3. Gemeente 2 4-2 3B VC Notabene 4-12. Lichtland 4 4- 8; Voorwaarts'Amro 4-8; B S 4-7: Bliek Vos 3-5; Deltan 3 4-1. VVM 3- 0. lijk te sterk voor Bolssens/Roel- se. terwijl Jongelie/Koen slechts een game toestond aan het kop pel Van Campenhout'Roelse. In de C-poule gaan Sloebers en Ra demakers na twee wedstrijdda gen met 12 punten aan de lei ding. Uitslagen: Poule BI: Benetton Hulst -Van BuurerWan Swaay: Messagie Goudgeel-Barco 4-4. Rentex Schel- delin-Credtt Lyonnais 3-5 Poule C Sloebers-ING Bank 8-0: d'Aubioul-CIS 4-4. Heyndnckx-Fas- saert 6-2: ONB-Ine Fassaert 0 8. Ra- demakers-Fcrmont Tern 6-2: Petrus Paulus-Stunlmarkt I 6-2 Poule D: Van Seumeren-V en K 3-5. Blom- maert-Dagmarkt 4-4: Bleyko-HAS 2 -6 Stand poule C na 2 wedstrijden: Sloebers en Rademakers 12: CIS. Pe trus Paulus en Ine Fassaert 10, Stuntmarkt 9. Fermont Tern.8: Heyndrickx 7, ING Bank en d'Au- bioul 6, Fassaert 4. ONB 2 Stonedunkers Na het verdwijnen van enkele geroutineerde krachten uit het eerste herenteam, moet de jeugd nu voor de aanvulling zorgen. Trainer-coach Luc Dierickx blijft zich inzetten voor Stone dunkers, dat de damesafdeling zag verdwijnen. In de tweede klas heren zijn de twee reserveteams van Schelde sport en BV Oostburg de voor naamste tegenstanders uit de regio. „We moeten een nieuw team opbouwen en hopen mee te kunnen in deze klas", zegt Die rickx. De thuiswedstrijden wor den in 't Sportuus van Axel ge speeld. Selectie: René Wassenberg, Edwin de Grof, Michel Noet, Bart. de Letter, Mi- chiel Verschueren, Marco Herman, Patrick de Jonge, Mike Raats. I ,onze medewerker eert de Middelburgse oefen- 'r-meester vooralsnog HVV een an- rNEUZEN - Voor het eerst [seizoen had HVV'24 het zon- j Spaans benauwd. In het timet Patrijzen leek een ne- r|aag niet onmogelijk, maar eindelijk trok de Hulster met 2-1 aan het langste id, Zoals één klas lager ook (enandermaal zegevierde: de oegvan trainer Paul Kouijzer iderstreepte zijn titelaspira- met een 6-0 overwinning op ivedorpse Boys. indag speelt IIVV thuis tegen iel, Steen gaat op bezoek bij meuzen. :Paul Telussa. HVV's trai- stond overigens vooraf al dat zijn ploeg een moeilijke istrijd tegemoet zou gaan na lovende kritieken van de Sie weken. „Patrijzen had daar duidelijk aan opge iken", meende Telussa na- iiiand te kunnen constateren, jar het de verwachting is dat i tegenstanders zich minder fn zullen opstellen, daar wei gert de Middelburgse oefen- meester vooralsnog HVV een an dere speelwijze op te leggen. „We blijven spelen zoals we dat tot nu toe gedaan hebben", al dus Telussa. Zondag tegen Axel (thuis) zal HVV dus andermaal voor de aanval kiezen. Voor de derby met Axel kan HVV moge lijkerwijs opnieuw geen beroep doen op doelman Jean-Pierre de Keijzer en uitgesloten is ook niet dat Martin Martens zondag een schorsing moet uitzitten. Breskens Na de 5-0 nederlaag tegen HVV herstelde Breskens zich met een 2-1 overwinning op SC Gastel. Maar veel reden tot tevreden heid gaf die zege niet. vond Jan Ghijsels. „We hebben héél ge lukkig gewonnen met slecht voetbal", aldus de aanvaller, die zich „veel meer van de wedstrijd had voorgesteld." Zondag gaat Breskens op be zoek bij Alliance. Een moeilijke wedstrijd, verwacht Ghijsels, die vanwege drukke werkzaam Jan 't Gilde (AZVV) is niet ontevreden over de competitiestart, maar wil zaterdag ook thuis laten zien tot wat zijn ploeg in staat is. foto Camile Schelstraete Usketbalclub gaat met 23 leden gewoon door tes Pladdet zit met Terneuzense Boys in een zorgwekkende fase van het seizoen. foto Camile Schelstraete Willem van de Broecke en Marga van de Vijver bliijven zich inzetten om de BV Oostburg op de been te houden. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 47