Experiment met afvalsysteem Zware klus voor Swift en Animo Boksbond wil met tien man naar de Spelen in Atlanta Weinig interesse voor Oranje-Polen fermeule moet op 2.12.30 jacht naar leger Sovjetschakers komt op hoofdprijs 100.000 gulden schaaktoernooi Tilburg af Minder dan duizend kaarten verkocht Kasparov: Timman wordt mijn uitdager 'ot* uit'RG (GPD) Het Interpo- Ti mernooi is er nooit 'vies' van aa'. neest een stukje schaakge- 30: liedenis te schrijven en de de; jijende editie, waarvoor gis- fec ,(n in Tilburg is afgetrapt, 'op daar misschien wel het loiste bewijs van. De organi- hebben het aangedurfd Ireken met de klassieke toer- jiopzet en hebben, met de derne ontwikkelingen van lVa i lopschaak in het "achter op ufd, het roer radicaal omge- ild. tis misschien wat overdreven stellen dat de internationale ^gemeenschap deze we- r de adem inhoudt, maar dat gebeurtenissen in het Bra- jtse met meer dan gemiddel- ïelangstelling op de voet wor- igevolgd, staat wel vast. Een ers nieuwsgierigheid is ge it - de charme van het expe rt - en de hamvraag is: is ïsprake van een doorbraak? jnooi-directeur Jan Ren- gs(59) zou hier dolgraag met i'volmondig 'ja' op willen ant woorden. maar ook hem rest niets anders dan af te wachten. De eerste tekenen zijn in ieder geval bemoedigend, want op we reldkampioen Gary Kasparov na is 'iedereen' in Tilburg aan wezig en van de top-grootmees- ters hebben alleen Jan Timman en oud-wereldkampioen Anatoli Karpov in een pril stadium zo hun bedenkingen geuit. Maar hun bezwaren gingen toch niet zo ver dat ze het evenement links hebben laten liggen. In totaal strijden niet minder dan 111 schakers om het prij zengeld van een half miljoen har de Hollandse guldens en bij voorkeur om de hoofdprijs van een ton. De elitie heeft dus plaats gemaakt voor een leger, belust om een graantje mee te pikken. De formule is 'afgeke ken' van het tennis, want het be treft een knock-out-competitie, hetgeen dus wil zeggen dat de verliezers meteen hun koffers kunnen pakken. Dat houdt na tuurlijk een risico in. want het toernooi kan nu in een vroeg sta- BUENOS AIRES (ANP) - Wereldkampioen Gary Kas parov heeft gisteren tijdens een persconferentie in Bue nos Aires voorspeld dat Jan iTimman volgend jaar zijn tegenstander zal zijn in het duel om de wereldtitel. „Ik wed dat Timman de uitda ger zal zijn." Kasparov liet gisteren ver der weten bereid te zijn te gen de Amerikaan Bobby Fi scher te schaken. Kasparov heeft als aanvullende voor waarde gesteld, dat het prij zengeld niet afkomstig mag zijn uit het Servische propa- 'ganda-kamp. BAls het publiek een duel op prijs stelt, het geld niet uit Servie afkomstig is en een land interesse heeft in een tweekamp, denk ik dat een treffen mogelijk is", aldus de wereldkampioen tijdens de persconferentie in de Argen tijnse hoofdstad. De grootmeester zei ver baasd te zijn door de onver wachte terugkeer van Fi scher. die momenteel in Bel grado het tweede gedeelte van de tweekamp tegen Bo ris Spasski afwerkt. De Ame rikaan leidt in de revanche match van het WK in 1972 met 6-3 en heeft de hoofd prijs van zes miljoen gulden binnen handbereik. „Ik had zijn terugkeer niet verwacht, zeker niet na twintig jaar ballingschap. Ik beschouw de Fischer als een levende le gende", verklaarde de num mer één van de wereld. Onder de indruk van het spel van de wereldkampioen uit 1972 is de huidige titelhou der geenszins. „Het niveau van de tweekamp ligt niet erg hoog. Misschien kan een wonder Fischer op het hoog ste niveau terugbrengen, maar sinds zijn verdwijning in 1972 is het schaken sterk geëvolueerd. Het zal voor hem moeilijk zijn de achter stand in te halen." iionze medewerker 1ST SOUBURG/MIDDEL- RG - De korfbalploegen van ïimo en Swift staan dit week- voor een paar moeilijke (dstrijden: Swift moet naar ifeslagen leider Groen Geel in ormer, Animo reist naar Eind- Ken, waar PSV uit alle vijf Mrgaande wedstrijden geen iel punt wist te halen en udoor afgetekend onderaan lat. laar misschien is onze opgave wel moeilijker dan die van nft", zegt Animo-trainer Jan Zijn ploeg, bezig aan een ie van drie wedstrijden die nstens vijf punten op moeten ■eren (twee daarvan werden nge week thuis tegen Koog landijk al gepakt), zal in Eind- „vooral moeten waken »r onderschatting van de te- ostander. PSV is technisch en slechte ploeg, zal daarom tt eeuwig blijven verliezen en ie wedstrijd met meer inzet het resultaat knokken", elt Quist zijn selectie voorge- 'iden. Sdie boodschap is overgeko- ïi ziet Quist winstkansen, 'tbeseffen ook terdege dat we goede slag slaan als we de fistelling uit de serie van drie Beweging tïöWEGEIN (ANPl - John I'fmeule moet op 25 oktober rij fde marathon van Carpi vol- kn aan een limiet van 2.12.30 bvoor uitzending naar het WK in Stuttgart in aanmerking men. Datzelfde geldt voor i ten Kate, die dit weekein de marathon van Eindhoven voor wie onder anderen Vermeule als 'haas' fun- de limieten die het bestuur kde Koninklijke Nederlandse ^tiek Unie heeft vastgesteld, 'gt het de voordracht van coordinator Bert lauw. ■KNAU stelde als limiet voor Nardiging naar Stuttgart p30 (mannen) en 2.33.00 (ouwenvast. Voorwaarde is '(die tijd moet worden gelo- 1(1 In een marathon van inter zonale allure. Afhankelijk |n het aantal toplopers kan toeens de klassering in zo'n tothon als maatstaf gelden. Voor de Olympische Spelen gold nog een limiet van 2.11.30. Het bestuur heeft op voordracht van technisch coordinator Bert Paauw de nationale titel mara thon opgewaardeerd. De win naars van de nationale titel strijd. die volgend jaar april in Rotterdam wordt gehouden, zijn zeker van uitzending naar de wereldtitelstrijd, die in au gustus in Stuttgart wordt ge houden. Voorwaarde is echter wel dat in 1992 en voor 9 mei 1993 voldaan is aan de internationale limiet van respectievelijk 2.16.00 (mannen) en 2.35.00 (vrouwen). Vóór 9 mei van het komend jaar genomineerde kandidaten moe ten vormbehoud tonen. Twee voudig nationaal kampioen Bert van Vlaanderen is op grond van zijn vijftiende plaats in Bar celona reeds voorgeselecteerd. In het geval meer dan drie man nen en vrouwen voldoen aan de eisen kan van de toekenning van een startplaats aan de nationale kampioen worden afgeweken. dium van een of meerdere trek pleisters worden beroofd. Maar daar kan Rennings niet mee zit ten. „Becker kan er in de eerste ronde van Wimbledon ook uit vliegen," zegt hij schouderopha lend. Barrage De spelers ontmoeten elkaar twee keer op twee achtereenvol gende dagen in een partij die maximaal zes uur duurt. Op de derde dag volgt een eventuele barrage van twee partijen in ver sneld tempo, eerst van een half uur ieder, vervolgens elk een kwartier. Er wordt doorgespeeld tot de dood er op volgt (sudden death). De zestien sterkste grootmees ters, alsmede eerste reserve Ulf Anderssen uit Zweden, zijn ge plaatst en derhalve vrijgesteld van de eerste ronde. De anderen moesten gisteren al aan de bak, ook zij die kunnen bogen op een reputatie die er toch niet om liegt. Wat te denken van namen als Jaan Ehlvest, Rafael Vaga- nian, Jonathan Speelman, Vik tor Kortsjnoj, Lajos Portisch, Alexander Beljavski en Serge Dolmatov. om een paar knapen te noemen? Stuk voor stuk lo pen zij het risico dat zij na drie dagen met lege handen op straat staan. „Startgelden zijn niet uitge keerd," zegt Jan Rennings. in het dagelijks leven directeur pr en communicatie bij Interpolis, beslist. „Sommigen hebben dat wel gevraagd, maar we zijn er niet op ingegaan. Bij niemand. Alleen zij die meer dan 1000 kilo meter hebben afgelegd, krijgen een reiskostenvergoeding van 500 gulden. Daar moeten ze het mee doen." Hij ontkent dat die regel de komst van Kasparov in de weg heeft gestaan. „Geld heeft bij hem geen rol gespeeld. Kaspa rov kon alleen niet voor eind sep tember beslissen wegens ver plichtingen elders en zo lang konden wij niet wachten," aldus de in Breda woonachtige gebo ren en getogen Rotterdammer. Uitslagen eerste ronde (eerste van twee of drie partijen): Ehlvest (Est)- Psakhis (Isr) 1-0, Popovic Joei-Ernst (Zwe) 0-1, De Boer (Ned)-Oll (Est) 0-1, Eingorn (Oek)-Wojtkiebïcz (Pol) 0-1, Vladimirov (Kaz)-Granda Zuniga (Per) 1-0, Smyslov (Rus)-Grooten (Ned) 1-0, Dolmatov (Rus)-Herlneck (Dui) 1/2-1/2, Sokolov (Bos/hi-Razoe- vajev (Rus) 1-0. Ftacmk (Tsj)-Wi- HHMMÜ nants (Bel) 1-0, Hort (Dui)-Ulescas (Spa) 1-0, Tsjernin (Hom-Gavrikov (Liti 1-0, Leko iHont-Kovalev iRus) 0 -1, Drejev (Rus)-Sax (Hon; 1-0. Ken- gis (Leti-Romamsjin (Oek) 1/2-1/2, Episjin (Rus)-Lutz (Dui) 1/2-1/2, Oeli- bin (Rus)-Lautier (Fra) 1/2-1/2, Pe- tursson (IJs)-Krmc (Joel 1-0, Rozen- talis (Lit)-Milos (Bra) 1/2-1/2. Blees (Ned)-Kosten (Eng) 0-1. DeFirmian (VSt)-Goldin (Rusi 0-1, Van der Wiel iNed)-Bologan (Mol) 1/2- 1/2, Vagan- jan (ArmPortisch (Hon) 1-0, Speel man (Eng)-Greenfeld iIsr» 1-0. Stohl (Tsj)-Ligterink (Ned) 1-0. Kovacevic iKroi-Rogers iAusi 0-1, Kortsjnoi (Zwi)-Kuijf (Nedi 1/2-1/2, Lobron (Dun-Georgiev (Bul) 1/2-1/2, Dorfman (Frat-Miles (Eng) 0-1, Rohde iVSt)- Ruban (Rus) 1/2-1/2, Pinter (Honi- Wismanavin (Rus) 0-1, Beljavski (Oek)-Hoeksema (Ned) 1-0, Spasov (Bul)-Vogt (Dui) 1/2-1/2, Wolff (VSti- Lputian (Arm) 1/2-1/2. Van Wely iNedi-Magerramov (Rust 1/2-1/2, Ci- fuentes (Chi)-Serper (Oez) 1)2-1/2. Gelier (Rusi-Chandler (Eng) 0-1. Tiv- jakov (Rusj-Van Mil (Ned) 1-0. Goel- ko (VSt)-Knoppert (Ned) 1/2-1/2. Damljanovic (Joe)-Christiansen i VSt) 0-1, Kuczynski (Pol)-Ribli (Hon) 1/2-1/2, Akopjan (Armi-Bos- boom (Ned) 1-0, Van der, Sterren (Ned)-Smirm (Isr) 1/2-1/2, Svesjnikov (Rust-Ree (Ned) 1/2-1/2. Nogueiras (Cub)-Pieterse (Nedi 1-0. Nijboer iNedi-Kurajica (Bo&H) 1-0. Hjartar- son (IJs)-Novikov (Oek) 0-1. Barua (Ind)-Galjamova(Oek) 1-0. De Hongaar Peter Lekov is metzijn twaalf jaar de jongste deelnemer aan het Interpolis schaaktoernooi in Tilburg. foto Toussaint Kluiters/ANP wedstrijden halen. Dan is de af scheiding naar onder gemaakt", aldus Quist. Bij Animo is alleen Ellen Kort geen honderd pro cent. Trainer Floor Schreuders van Swift kan zich begrijpelijk niet zo optimistisch uitlaten als zijn collega bij Animo: „Groen Geel heeft aangetoond de beste ploeg in deze klas te zijn. Het is een jong team, vol beweging en zon der zwakke plekken, dat terug wil naar de hoofdklas waar het al eerder deel van uitmaakte. Het wordt voor Swift dan ook een bij zonder zware opgave", beseft Schreuders. Zijn enige hoop is gevestigd op een eventueel zwakke beurt van de tegenstander, terwijl zijn ei gen achttal dan een uitzonder lijk goede dag moet beleven. „Dan hebben we mogelijk uit zicht op een punt", hoopt Schreuders. Zijn slotopmerking doet echter minder verwachten: „Niet ver liezen zou voor ons een uitste kende prestatie betekenen." Op Leo Langebeeke na, die met een griepje kampt, is bij Swift ieder een fit. Groen Geel-Swift en PSV- Animo beginnen beide om 16.00 Het bestuur van de Nederlandse Boks Bonds gaf gisteren een uiteenzetting over het beleid tot en met 1996. Vanaf links: Ronnie Joval, Peter Zwezerijnen, Marco Dias en Orhan Delibas. Zittend Peter Bonthuis van Top Sports Marketing en Arnold Vanderlijde, die geacht wordt bedrijven te benaderen en de boksers tot mentale steun te zijn. foto Paul Stolk/ANP ROTTERDAM (GPD) - Met tien man in tien verschillende gewichtsklassen naar de Olympische Spelen van At lanta en zeker de helft daar van nog als potentieel medail lewinnaar ook. Is het succes van Barcelona de Boksbond naar het hoofd gestegen? „Nee," houdt Arnold Vander lijde vol, en die kan het weten, „het is zeker niet overdreven. Met een professionele aanpak moet dat mogelijk zijn." Cuba kan de borst natmaken, Ne derland komt eraan. Alles staat of valt met het wel slagen van het beleidsplan van de NBB en. vooral, het aandeel daarin van het bureau Top Sports Marketing, waar mee tot en met de Spelen van '96 een verbintenis werd aan gegaan. TSM moet voor de sponsors zorgen die het ambi tieuze programma van bonds coach Fritz Sdunek en - niet te vergeten - diens salaris bekos tigen. Vanderlijde helpt daar bij. de boksers doen de rest. „Er is zeer veel talent in Neder land." spreekt Sdunek uit er varing, „de boksscholen zitten overal vol. Voller dan in Duits land." Peter Bonthuis schetste giste ren bij de presentatie van de plannen in het Rotterdamse Zuiderparkhotel, hoe Top Sports Marketing de 250.000 gulden, die men jaarlijks zo ongeveer denkt nodig te heb ben, op tafel hoopt te krijgen. Honderdduizend gulden van een hoofdsponsor, de helft van dat bedrag van drie of vier sub- sponsors en de resterende ton van een soort Club van Hon derd. boksliefhebbers die de man duizend gulden storten en in ruil daarvoor bepaalde priviliges genieten. „Er zijn al veelbelovende con tacten." verklapte hij en de voormalige chef sport van Ahoy'. die door zijn jarenlange bemoeienissen met de ploeg van Peter Post zo langzamer hand wel weet waar Abraham de mosterd haalt, had nog een aardige binnenkomer, spe ciaal voor Fritz Sdunek. „TSM garandeert voor 1993 dat deel van het salaris van de bonds coach, dat niet door anderen (WVC en de bond zelf. red.) wordt opgehoest. Wat ons be treft kan hij dus aan het werk." Dat was niet tegen doveman soren gezegd. Sdunek, zicht baar verrast door de blijde boodschap, lepelde met so nore stem een voorbereidings programma op, dat klonk als een klok. „Als ik dat allemaal moet gaan doen." grapte Peter Zwezerijnen. „kan ik beter m'n baan opzeggen, m'n huis ver kopen en van m'n vrouw af gaan. Ik ben. geloof ik. een half jaar van huis." In '93 staan de wereldkam pioenschappen (begin mei in Zweden) en de Europese titel strijd tin september in Turkije) centraal. Bundesliga-wedstrij- den spelen een belangrijke rol in de opbouw naar die evene menten. Bijna alle geselec teerden komen in competitie verband uit voor Duitse clubs. Maar ook tijdens internatio nale toernooien, interlands en trainingskampen in Papendal en Hennef wordt aan vorm en conditie van de boksers ge schaafd. Het Olympisch boksteam be staat voorlopig uit de 'zes van Barcelona' minus Arnold Van derlijde. De zwaargewicht, die een jaartje rust heeft inge bouwd om een cursus sport- management te volgen in Gro ningen. wordt als 'het gezicht van het Nederlandse boksen' een belangrijke rol in de fond senwerving toegedacht. Hij heeft zich contractueel ver bonden om vanaf maandag het bedrijfsleven te gaan be naderen. Daarnaast denkt hij met zijn ervaring van drie Olympische Spelen en talloze EK's en WK's Fritz Sdunek tot steun te kunnen zijn in, vooral, de mentale begeleiding van de geselecteerden. ZEIST (GPD) - De voorverkoop voor de voetbalinterland Ne derland-Polen verloopt uiterst stroef. Volgens administrateur Jan Janssen van het Feyenoord -stadion zijn tot dusver minder dan duizend kaarten verkocht en Jan Huijbregts, de secretaris van de sectie betaald voetbal, durft woensdag op niet meer dan 25.000 toeschouwers te re kenen. Heel weinig voor zo'n be langrijk W'K-kwalificiatieduel. Er zijn verscheidene oorzaken voor die geringe belangstelling. De minst terzake doende is die dat Polen geen aansprekende te genstander is. Dat waren Cyprus en Malta een paar jaar geleden ook niet en toen zat het stadion wel vol. De oorzaak lijkt elders te liggen. Wie de ingezonden stukken in de dag- en sportbladen leest en zijn oren goed te luisteren legt, kan niet anders concluderen dan dat een flink deel van het Neder landse voetbalpubliek behoor lijk is afgeknapt op de nationale voetbalploeg, waaraan in verle den zoveel vreugde werd be leefd. De vriendschappelijke in terland tegen Italië trok in Eind hoven niet meer dan 12.800 toe schouwers en bij de uitwedstrijd tegen Noorwegen werd vergeefs uitgekeken naar iets dat op een Oranje-legioentje leek. Op last van de FIFA mogen de staantribunes woensdagavond niet gebruikt worden. Dat bete kent dat de capaciteit van het stadion wordt teruggebracht tot pakweg 45.000 plaatsen en dat iedereen een zitplaats zal moe ten kopen. De prijzen van de zit plaatsen varieren van 42 tot 82 gulden. Forse prijzen voor een duel, dat rechtstreeks door de tv (RTL4) wordt uitgezonden. Dat staat immers al weken vast. Verontschuldigen Vroeger stelde de KNVB als voorwaarde voor een directe tv- uitzending dat het stadion ge heel of nagenoeg geheel uitver kocht moest zijn. Dat criterium wordt al lang niet meer gehan teerd. De bedragen die de KNVB van de NOS of RTL4 ontvangt en de opbrengsten van de bor dreclame zijn zo hoog dat er heel wat moet gebeuren wil de voet balbond geen toestemming ge ven voor een rechtstreekse uit zending. Dat is de laatste jaren slechts één keer voorgekomen, bij de wedstrijd Nederland-Grie kenland. De KNVB is toen bijna op de knieen gegaan om zich bij de sponsors te verontschuldi gen. De invloed van de commercie bij interlandwedstrijden is al zo groot geworden, dat de sponsors het aanvangsuur gaan bepalen. Bij thuiswedstrijden van Oranje is het al een paar keer gebeurd, dat de wedstrijd een kwartier la ter begon dan gebruikelijk is en bij Noorwegen-Nederland werd de aftrap zelfs een uur verscho ven. In Den Haag werd gisteren een persconferentie gehouden ter gelegenheid van het vierjarige contract dat de KNVB met zijn nieuwe hoofdsponsor - Natio nale Nederlanden - heeft afge sloten. Een mooie gelegenheid om te onderzoeken welke ver plichtingen de voetbalbond ten opzichte van zijn sponsors is aangegaan ten aanzien van di recte tv-uitzendingen, Zowel Eric van Hilten. die in het sectie- bestuur de portefeuille sponsor zaken beheert, als drs. Sjoerd Bouma. directeur buitendienst commerciële zaken van Natio nale Nederlanden, verzekerde dat er op dit punt tussen partij en niets is afgesproken. Bezwaard Het contract van de KNVB met het verzekeringsconcern gaat de dag na Nederland-Polen in. Er komt dan een eind aan de over eenkomst met het accountants bureau Coopers Lybrand Dij ker van Dien. het bedrijf waar voor sectievoorzitter Martin van Rooyen werkt. Die hoeft zich dus ook niet meer bezwaard te voelen. Coopers Lybrand heeft geen gebruik gemaakt van de twee optiejaren, die men bij het afsluiten van de tweejarige overeenkomst had bedongen. Volgens Van Hilten geeft de KNVB de voorkeur aan vierja rige contracten, maar dat schijnt niet de enige reden te zijn dat Coopers Lybrand heeft af gehaakt. Een wisseling van de wacht aan de top van het bedrijf zou daar ook iets mee te maken hebben. Over de financiële details van de overeenkomst wensten NN en de KNVB geen mededelingen te doen. De nu vertrekkende spon sor betaalde de KNVB jaarlijks anderhalf miljoen. Het nieuwe contract levert het betaalde voetbal een paar ton meer op. Een percentage daarvan gaat naar het amateurvoetbal. Hoe groot dat percentage ts wilde men evenmin zeggen. Geheim zinnigheid alom dus. „We res pecteren de wens van de spon sor." zei Van Hilten. Die sponsor was. toen men een overeenkomst met de Neder landse volleybond aanging, wat openhartiger, maar daar heeft men later spijt van gekregen. Die overeenkomst wordt overi gens aan het einde van dit jaar beëindigd, evenals die met het NOC. Het verzekeringsconcern blijft mogelijk nog wel co-spon- sor van de volleybalbond, maar zeker is dat niet. Vijf afzeggingen voor Pools elftal WARSCHAU (ANP/Reuter) - De Poolse bondscoach Strejlau kan voor de kwalificatiewedstrijd tegen Nederland, woensdag in Rotterdam, niet beschikken over vijf buitenlanders. De be langrijkste afwezige is de jonge spits Andrzej Juskowiak. Juskowiak, topscorer in het Olympisch voetbaltoernooi en in dienst van Sporting Lissabon, belde af na overleg met club- coach Bobby Robson. Hij is oververmoeid en heeft allerlei lichte kwaaltjes die meer wijzen op stress dan op lichamelijke on gemakken. De andere vier konden niet vol doen aan de deadline van Strej lau. De coach had bij de uitver kiezing als voorwaarde gesteld dat alle geselecteerden zich don derdag in Warschau moesten melden ter voorbereiding op de interlandwedstrijd. Dammen Toulon. WK dammen. Zestiende ronde: Fofana (Ivo) - Marcos (Bra) 2- 0. Scholma (Ned) - Boezinski (Lit) 0-2. Nimbi (Fra) - Hubner (Bel) 2-0, Clerc (Ned) - Foerman (Rus) 0-2, Samb (Sem - Mogiljanski (VSt) 1-1. Jansen (Ned) - Gantwarg iWRui 2-0. Traore (Ivo) - Chmiel (Poll 1-1, G Delmotle (Fra) - Baljakin (WRu) 0-2, N'Diaye (Sen) - Koyfman (Isr) l-l, Wiersma (Ned)-Tsjizjov(Rus) 1-1. T. Delmotte (Fra) - Koeperman (VSt) 1-1, Sij- brands (Ned) - Valneris (Let) 1-1 Stand: 1 Tsji2tf0v 26. 2. Sijbrands 23, 3. Clerc. Wiersma en Koyfman 22. 6 Gantwarg 217 Baljakin en Foerman 20.9 Jansen, Scholma en Valneris 19. 12. Samb 18,13 N'Diaye en Boezinski 17,15 Koeperman en Mogiljanski 16, 17. Chmiel en Traore 11, 19. T. Del- motte 10,20. Fofana 9. 21 G. Delmot te 8. 22 Hubner. Marcos en Nimbi 6. Badminton Lcverkusen. Open Duitse titelstrijd. 100.000 gulden: Mannen, enkelspel, eerste ronde: Bruil (Ned) - Berger (Dui) 15-8 15-8; tweede ronde: Hall (GBr/3-4) - Bruil 15-11 15-8, Van Dijk (Ned) - Muir (Can) 15-1 15-10, Pelupessy (Nedi - Gunawi (Indo) 9-15 15-10 15-0 Mannen, dubbelspel: MichelsHrull iNed)-Jeanjean/MassiasiFrai 15-9 15 -6. tweede ronde: Holst-Christensea' Lund (Den/1) - Michels/Bruil 15-4 15- 6. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Hoogland (Ned) - Santosa (Indo/5-8) 9 -11 11-6 12-11: tweede ronde Julien (Cam - Hoogland 11-411-2 Vrouw'en, dubbelspel, eerste ronde: Meilink/Hoogland iNed> - Kuhl/ Skropke (Zwe'Dun 15-13 15-6. Gemengd dubbel, eerste ronde: Pe- lupessy/Hoogland - Kepps/Kuhn (Dui) 15-2 15-3, tweede ronde Mi- chels/Mellink (Ned) - Mitteldorf/Seiz (Dui) 15-11 16-17 15-8. Jonsson/Maria Bengtsson (Zwe) - Pelupessy/Hoog- alnd 15-6 15-12. Tennis Sydney. Mannen 1.25 miljoen gul den. Derde ronde: Edberg iZwe'l) - Reneberg (VSt) 6-4 6-2. Holm (Zwe/ 12) - Ferreira (ZAf/5) 7-5 3-6 6-4. Kraji- cek (Ned/6> - Borwick Ausi 6-3 4-6 6-2. Haarhuis (Ned/9i Masur (Aus/8) 5-3, Masur geeft geblesseerd op. Kühnen (Dun - Agassi (VSt/3) 6-3 6-4, John McEnroe (VSt/7) - Black (Zim) 7-6 3-6 6-1, Lendl (VSt/4i - Woodforde (Aus) 6 -2 6-4, Ivanisevic Kro/2) - Van Rens- burg (ZAf) 6-4 6-4 Dubbelspel, tweede ronde: Haarhuis /Ivanisevic - Galbraith/Visser (VSt/ ZAf) 6-3 6-1 Zurich. Vrouwen. 600.000 gulden. Tweede ronde: Wiesner (Oos/8) - Shriver VSti 6-4 4-6 6-4. Novotna (Tsj 14) - Zvereva (WRus) 7-5 6-2, Magda- lena Maleeva (Bul/7) - Temesvan (Hon) 6-2 6-2, Strnadova (Tsji - Su- kova (Tsj) 7-6 3-6 6-3, Navratilova (VSt/2) - Rittner (dui) 6-3 6-0. Fendick (VSt) Malejeva-Fragniere iZwn 6-3 6 -3 Toulouse. Mannen, 485.000 gulden. Tweede ronde: Siemerink (Nedi - Rosset (Zwi) 4-6 6-4 6-4, Korda iTsj/1 - Raoux (Fra) 6-7 7-5 6-4. Forget (Fra/ 2) - Santoro (Fra) 6-7 6-1 6-4. Medve- dev (GOS/7) - Gauthier (Fra) 6-4 7-5 Athene. Mannen. 200.000 gulden, achtste finales: Javier Sanchez (Spai - Fontang (Frai 6-1 3-6 6-2, Göllner (Dui) - Furlan (Itai 6-3 7-6, Velev iBuli - Gorriz (Spa) 6-4 6-2. Clavet (Spa/21 - Carbonell (Spai 6-4 7-6. Voetbal Spanje: Real Madrid - Valencia 2-0. Wielrennen Etampes. Parijs - Bourges. eerste etappe: 1 Kirsipuu iGOS> 136.9 km in 3 12.25, 2 Ludwig (Dui). 3 Pieters (Ned), 4. Abdoesjaparov (Oez), 5 Joll- don (Zwi), 6. Van I-laecke (Bel), 7. Ca- pelle (Fra), 8. Melsen (Ned), 9. Bou- canville (Fra) I.a Dorada (Col). Clasico RCN. twee de etappe: 1 Kelly (Ier) 205 km in 4 42 13. 2. Poelnikov iRusi. 3 Garcia (Spa). 4 Beltran (Col), 5 Quintero (Col) 0.02. 6. Mora (Coll. 7 Makoeilov (Rust. 8. Ahedo (Spa) 0.07. 9 Rosero (Ecu). 10. Nino (Col). Algemeen klassement: 1 Mejla (Col) 8.28.25, 2 Chiappucci (Ita)O.Ol. 3. Ca- margo (Col) 0 22. 4 Gonzalez (Col) 0 32. 5 Herrera (Col). 6 Rutz <Col> 0 35, 7 Sierra (Vcn> 0.38. 8 Espinosa (Col) 0.40. 9. Nino 0.44. 10 Bnivneel (Bei) 0 46 Zwevezele (Bel). Profkoers. 1 Corne lisse (Ned) 160 km In3.37.00.2 Vande raerden(Bel).3 Heynderickx(Bel),4 Sunderland (Aus), 5 Peter Naessens (Bel).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 27