Eenakterfestival breed opgezet Tien tegen een. mm Huizen in Sas van Gent bedekt met laagje zetmeel IW. BAKKER MAAK KANS OP EEN GRATIS VAKANTIE! Hi-Fi Zl W. BAKKER Echtpaar wil via sponsors werken in tehuis Sri Lanka: Wilde duiven drijven familie tot wanhoop streek Interprovinciaal evenement voor amateurs in Terneuzen i]i]TB Wind, storm, regen: DONDERDAG 8 OKTOBER 1992 van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Zuidland- theater in Terneuzen presen teert zaterdag 10 oktober het eerste interprovinciaal ama teur eenakterfestival. Aan dit evenement doen zowel de pro vincies Zeeland als de Belgi sche provincies Oost- en West- Vlaanderen mee met elk twee amateurtoneelgroepen. „Al in 1989 zijn er afspraken ge maakt tussen de provincies Zee land en Oost- en West-Vlaande ren over de uitwisseling van cul- Jeugdcircus treedt op tijdens jubileumfeest Mosselkrauwers PHILIPPINE - Het Jeugdcircus Reinardi uit Hulst verzorgt op zaterdag 10 oktober een optre den ter gelegenheid van het 22ste verjaardagsfeest van de Philippiense carnavalsvereni ging I)e Mosselkrauwers. Onge veer 35 jongens en meisjes zul len zich op die dag in hotel Au Port onder meer wagen aan een acrobatenprogramma, een paardendressuur en het bezwe ren van slangen. Jeugdcircus Reinardi is in 1966 opgericht en heeft artiesten on der zijn hoede van zes tot en met zestien jaar. Naast vele uitvoe ringen in Zeeland heeft het cir cus onder meer opgetreden in Rotterdam. Breda, Antwerpen en Lokeren. Verder zijn de cir cusartiesten al vier maal op de televisie te zien geweest. Het optreden van jeugdcircus Reinardi in hotel Au Port begint om 14.00 uur. Vechtpartij in café Hulst HULST - Een ruzie tussen F. L. uit Hulst en uitbater W. van D. van een café aan de Bagijnen- straat in Hulst en zijn stiefzoon L. R. kon dinsdagavond nog ge sust worden. Woensdag ont stond er echter alsnog een vecht partij toen L. zich opnieuw naar het café begaf om R. met een stok in het gezicht te slaan. L. R. liep daardoor lichte verwondin gen aan de rechteronderkaak op. F. L. werd door de politie aangehouden en na verhoor weer in vrijheid gesteld. turele activiteiten", vertelt to neeladviseur W. Huybreghs van het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming. „Wan neer een provincie een culturele actviteit uit een andere regio wil programmeren kan daarvoor een subsidie worden aange vraagd. Van die regeling wordt echter veel te weinig gebruik ge maakt. Met dit eenakterfestival streven we er dan ook naar die interprovinciale subsidierege ling nieuw leven in te blazen." Het is de bedoeling dat het een akterfestival jaarlijks wordt ge houden. waarbij de drie provin cies beurtelings gastvrijheid verlenen aan amateur-toneel groepen en de kosten voor het festival op zich nemen. West-Vlaanderen presenteert zich op het festival met de groe pen lever en Eendracht uit Me nen en de Katharinagroep uit Oostende. lever en Eendracht vertelt het verhaal van een jonge dichter die in een park een oude vrouw ontmoet. De Katharina groep brengt Het Aanzoek van Anton Tsjechow als eenakter. Cabaretesk Voor Oost-Vlaanderen zijn er op tredens van Ongehoord uit Hamme en dramastudio De Werf uit Aalst. Ongehoord pre senteert een cabaretesk pro gramma met vrolijke en gevoeli ge liedjes en prikkelende scènes uit het dagelijkse leven. In de eenakter van Dramastudio De Werf komen jongeren aan het woord die uiterst persoonlijke gevoelens op een verstaanbare manier tot uiting proberen te brengen. Zeeland heeft voor het festival in Terneuzen het oog laten vallen op de Stichting Middelburgs Theater Zeeland en Amateur Comedie Zierikzee. Het gezel schap uit Middelburg brengt een eenakter waarin op humoristi sche wijze een portret wordt ge tekend van twee vrouwen die elkaar voor het eerst ontmoeten. In het stuk van de Amateur Co medie Zeeland komt een vrouw aan het woord om te vertellen over een ongeluk dat ze een jaar eerder heeft meegemaakt. Het programma in Terneuzen begint zatermiddag om 13.30 uur met een welkomstwoord van de Oost-Vlaamse gedeputeerde E. DeCuyper. Daarna volgt een forumgesprek met de zes regis seurs over hun visie op toneel en hun manier van werken. De op tredens beginnen om 14.45 uur. dun laagje zetmeel bedekte woensdag kozijnen, auto's en daken Sas van Gent. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever SAS VAN GENT - In een aantal straten in de omgeving van de Frederik Hendrikschool in Sas van Gent werden de bewoners woensdagmorgen verrast door een laagje zetmeel dat op daken, ruiten en deuren van huizen en auto's terecht was gekomen. Het zetmeel was afkomstig van de fabriek Cerestar. Dit zetmeelver- werkend bedrijf zag 's morgens om acht uur door een verstop ping tussen de honderd en tweehonderd kilo zetmeel in de bui tenlucht verdwijnen. Veel Sasse inwoners hadden woensdagmorgen onmiddellijk een emmer sop en een zeem en borstel gepakt om het witte goedje van de huizen en auto's te verwijderen. „Alle deuren en ramen zagen vanmorgen wit door het zetmeel", vertelt K. Verlinde uit de Calandstraat. „Maar gelukkig is ons huisje dankzij de hulp van mijn moeder alweer bijna schoon." Op het gemeentehuis was men woensdag druk doende vragen te beantwoorden van mensen die zich afvroegen waar het witte goedje vandaan kwam. „Gelukkig konden we de mensen ge- rustellen door te zeggen dat het zetmeel van Cerestar betrof dat volkomen onschadelijk is", aldus gemeentesecretaris W. D. Zwartelé. Milieudeskundige F. van Esch van Cerestar verklaar de dat de uitstoot van het zetmeel te wijten was aan een verstop ping in één van de zetmeeldrogers. „De zetmeel en hete lucht in zo'n droger worden normaal gesproken van elkaar gescheiden door een zogeheten cycloon", legt Van Esch uit. „Maar doordat de cycloon woensdagmorgen verstopt was en het alarmsysteem weigerde, werd het zetmeel samen met de hete lucht uitgestoten. Om in de tóekomst een herhaling van zo'n verstopping te voorko men zullen we snel gaan kijken of er technische verbeteringen kunnen worden aangebracht aan ons materiaal." Cerestar heeft voor vandaag, donderdag, een schoonmaakbedrijf ingeschakeld dat al het nog niet verwijderde zetmeel voor het weekeinde uit het kanaalstadje hoopt te hebben verwijderd. £gggy 20I Dat Onkyo-apparatuur een klasse beter is, dat wist u waarschijnli|k al. Maar Onkyo doet tijdelijk ook in vakanties op niveau. Als u meedoet tenminste, ledereen die tot 3 I december 1992 een Onkyo HiFi-Systeem van minimaal ƒ1500 - aanschaft, maakt kans op een prachtige pnjs. Elke maand worden er vijftig winnaars getrokken, die gratis één week de beschikking krijgen over een vijf-sterren appartement voor 2 personen, in de mooiste Europese vakantie landen: Spanje, Franknjk, Duitsland. Nederland en Belgie. Klinkt u dat als muziek m de oren? Kom dan snel naar onze zaak voor informatie Alvast een prettige vakantie' Voor iets meer geld een klasse beter Van Cadsand B.V. AXEL Stationsstraat 7, Tel. 01 155-1530 Fa. van Baal TERNEUZEN Axelsestraat 86, Tel. 01150 12028 El. Tech. Inst. Bur. Verlinde TERNEUZEN Axelsestraat 25, Tel. 01150-13533 Bij het woord Ascot denkt u meteen aan de chique derby waar de snelste paarden beschaafd worden toegejuicht door de hoogste kringen. Als u dan nog even verder denkt, denkt u aan de Rover 414 Ascot: luxueuze aankleding inclusief o.a. schuif/ kanteldak, centrale deurvergrendeling met infrarood afstandsbediening, houten stuur wiel, houten pookknop, wortelnotehout. Genoteerd voor 33.708,-. ma40o. van{Jf Tien tegen één dat ^71 ^7 u binnenkort langskomt. -3^* X y KAPELLEBRUG: Garage de Beule B.V., Gentsevaart 77-79, Tel. 0H40-120 97 TERNEUZEN: Garage Rida Terneuzen B.V., Mr. EJ. Haannanweg 4, Tel. 0H50-136 90/178 93 op bestelling Tuincentrum G. Gezellestraat 27 Terneuzen Tel. 01150-17911 Je huis in de krant 'brengt mensen over de. vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten. Schaakstrijd scholieren SLUIS - In de J. H. van Dale- school in Sluis wordt zaterdag 10 oktober het individueel West Zeeuws-Vlaamse schaakkam pioenschap voor leerlingen van basisscholen gehouden. Aan het kampioenschap nemen 54 kin deren deel die afkomstig zijn van de rooms katholieke school Oostburg en van openbare scho len in Breskens, Schoondijke en Sluis. Er wordt in zes groepen ge speeld, Elke leerling speelt 8 ron den. De aanvang van het toer nooi is 10 uur. De prijsuitreiking vindt rond kwart over drie plaats. TERNEUZEN Speelgoedbeurs - in de Steelantmavo in Terneuzen wordt zaterdag 17 oktober een winterkleding- en speelgoed beurs gehouden. De beurs duurt van 10.30 tot 12.00 uur. De helft van de opbrengst is voor Artsen zonder grenzen. Spullen kunnen vrijdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur worden ingeleverd. Tasjesrover slaat toe TERNEUZEN - Een 57-jarige in woonster van Axel is dinsdag avond op de Blokken in Terneu zen van haar schoudertas be roofd. De dader rukte met ge weld de tas van haar schouder, waardoor het slachtoffer ten val kwam. Zij liep hierbij verwon dingen aan knie en rechteroog op. De tas bevatte behalve per soonlijke bezittingen ook nog 300 gulden. Later in de nacht is de tas teruggevonden. Het geld was er uit verdwenen. Lasdiesel gestolen de echte tuinier begint er aan: Plant vaste planten heesters coniferen bloembollen of leg graszoden Geeft z'n gras nog z'n laatste bemesting. Voor bomen en rozen laat hij nog een plekje vrij, want deze plantje in november/december. Dit qeldt ook voor de fruitbomen. UW TUINCENTRUM HELPT MEE: SPADE VAN 29,50 KAD0 bij 100,- boodschappen. 3 bossen snijbloemen vers NU 7,50 (3 bossen!!) (Je zou denken dat ze wat mankeren. Echt niet). TUINCENTRUM 'de Tuinier' Gezellestraat 27 Terneuzen 01150-17911 Dineke Kik en Wim Mulders...vrijwilligers\verk in Sri Lanka, tq avontuur en een uitdaging... foto Pieter Honho rad flni van onze verslaggeefster SIRJANSLAND - Het contract met het kindertehuis in Sri Lan ka hebben Wim Mulders (27) en Dineke Kik (31) uit Sirjansland al gesloten. Vanaf 1 januari kun nen ze in het tehuis als vrijwilli gers aan de slag. Maar of ze dan daadwerkelijk beginnen, is niet in de laatste plaats afhankelijk van wat de sponsoractie voor hun verblijfskosten oplevert. Op tafel thuis in de polder ligt een stapeltje kaarten van een jongen uit het kindertehuis voor geestelijk en lichamelijk gehan dicapte kinderen. Die heeft hij zelf gemaakt. Dineke is er mee naar de wereldwinkel geweest, om te zien of die ze wil verkopen. Door verkoop van kaarten en van bijvoorbeeld zelfgemaakte zeep. probeert het kindertehuis in de buurt van Colombo zichzelf te bedruipen. Dat ze nog eens weg wilden, wis ten Dineke Kik en Wim Mulders al veel langer. Ze deden de tro- penopleiding in Utrecht, en daar kwamen ze in contact met men sen die gewerkt hadden op Sri Lanka. Vorig jaar zijn ze zelf een maand in Sri Lanka geweest, en het kindertehuis vroeg hen daar te komen werken. Een unieke kans, vinden ze: een kleinschalig project, waar ze allebei aan het werk kunnen. En 't is erop ge richt de buitenlandse hulp over bodig te maken, dat spreekt hen aan. Een salaris krijgen ze niet; ze werken er vrijwillig, in principe voor een jaar. Ze zijn nu druk be zig sponsors te werven voor hun verblijf daar: de huur. het le vensonderhoud, een auto, de verzekering. Het echtpaar hoopt op fondsen die speciaal voor dit soort projecten in het leven zijn geroepen, op bedrijven ('ze kun nen het aftrekken van de belas ting') en op particulieren. Het verblijf zelf bekostigen gaat hen wat te ver. „We zijn geenSin-, terklaas, en we werken er ook al vrijwillig." Beiden zeggen hun baan op - Dineke is verpleeg kundige in het ziekenhuis inZie rikzee. en Wim groepsleider a gezinsvervangend tehuis Schoui wenoord. „Dat hebben we er voor over. Maar om nou 35.001 gulden op te brengen, dat is wei erg veel." Dineke en Wim zeggen niet zozeer naar Sri Lanka gaan 'om mensen te helpen'. „Dat kun je hier immers ook. daarvoa hoef je niet weg te gaan." Hel echtpaar noemt het eerder ea uitdaging en een avontuur, een jaar elders aan de slag gaan. Dat neemt niet weg enig idealisme hen ook rue vreemd is. De kinderen leva weliswaar niet onder erbarmelij ke omstandigheden, maar ai de hygiene en voeding en aam begeleiding van de kinderen kat volgens hen nog best het een ei ander verbeterd worden. txtr Diefstal uit bouwkeet TERNEUZEN - Op een bouw- terrein aan de Van Steenbergen! laan in Terneuzen zijn in de vi nacht van dinsdag op woensdag gri uit een uitvoerderskeet een suè- ind de jas. telefax en rekenmachine |22 ontvreemd. De waarde van d» telefax bedroeg 1.800 guldea Het waardebedrag van de oven ge spullen was bij de politie noe {n niet bekend. De dader verscha! i te zich toegang tot de keet do« i het vernielen van een ruit. TERNEUZEN - Van een be drijfsterrein aan de Transport- weg in Terneuzen, is in de nacht van dinsdag op woensdag een lasdiesel ter waarde van 19.000 gulden verdwenen. De dader(s) verschafte(n) zich toegang tot het terrein door het schuifhek, dat in de afrastering rond het terrein is aangebracht, te force ren. van onze verslaggever TERNEUZEN - De duiven zijn zich van geen kwaad be wust. Gemoedelijk nestelen ze zich iedere dag in de uit bouw van het huis aan de Rozenstraat in Terneuzen. Lekker uit de wind en vlak bij de schuurdaken waar ze regelmatig worden getrac- teerd op etensresten van mensen uit de buurt. Conny en Kees van Gende- ren slaan de verrichtingen van hun ongenode gasten echter met de moed der wan hoop gade. Bijna drie jaar lang hebben ze tevergeefs geprobeerd om zich met zachte hand van de vliegen de plaag te verlossen. Niets helpt. Delen van het terras achter het huis zijn groten deels bedekt onder een zacht wit plaveisel. Een grondige schrobbeurt wordt binnen enkele uren weer teniet ge daan. In de zomer houden ze de achterramen noodge dwongen dicht om te voor komen dat tal van vliegen en andere insecten hun huis binnendringen. Iets simpels als de was buitenhangen of ontspannen barbecuen is er al helemaal niet bij. Drie keer per dag slaan de (voor het merendeel verwil derde) duiven hun vleugels uit en verlaten ze hun thuis basis, inclusief het jong dat dit voorjaar in de dakgoot werd geboren. Trouw keren ze telkens terug op het honk. „Het is zelfs zo erg dat er mensen in de buurt zijn die denken we op zolder een dui ventil hebben. Of we ze niet binnen kunnen houden, vra gen ze dan. Het zijn lieve beestjes, maar zo zachtjes aan ben ik ze strontbeu", zegt Conny vertwijfeld. De gemeente is meerdere malen geraadpleegd, maar gaf tot dusver nul op het re kest. „We worden van het kastje naar de muur ge stuurd. Het enige advies dat ze kunnen geven is de vogels vangen en wegbrengen naar een duivenhouder. Dat heb ben we gedaan, maar binnen de kortste tijd zijn ze weer te rug of komen er een paar an dere voor in de plek", aldus Conny. „En om ze nu dood te maken, dat is ook weer zoiets", vult haar man Kees aan. „Niets voor ons. Pas was er één aangevallen door een kat. Hij kon niet meer vliegen, dus hebben we hem maar in de schuur gestopt, totdat het dier werd opge haald door de eigenaar." De gemeente zegt echter niets te weten van duive- noverlast in de Rozenstraat. „Normaal gesproken komen dergelijke klachten terecht bij de mensen van de plantr soenendienst", aldus een woordvoerdster. „In eerste instantie wordt dan bekeken waarom de dieren zo graag op de betreffende plek ver toeven en hoe dat kan wor den voorkomen. Want als in de omgeving eten wordt ge strooid, blijven ze komen Lost dat niets op, dan zit er niets anders op dan de dui ven af te schieten. Dat ge beurt meestal in januari of februari, wanneer een derge lijke problematiek landelijk wordt aangepakt. Duiven melkers weten tegen die tijd dat ze hun vogels binnen moeten houden, zodat onze jagers zeker weten dat ze met verwilderde duiven te maken hebben." De tamme witte duif die al veertien jaar in een kooi bij de familie Van Genderen woont, krabt zich nog eens achter het oor. De parkiet die naast hem staat, slaat een paar keer tegen z'n speelbelletje Ongeïnteres seerd lijken ze naar hun vnje vriendjes te kijken, die de daknok van de overburen hebben opgezocht. De lang gerekte witte plek op het raam, stoort hen niet. Hen niet...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 36