Schoonmaken rolemmer te duur Middelburgse korpsen nationaal kampioen PZC Snelle berechting drankrijders na inleveren rijbewijs Première 'Zomerdans' in Rotterdamse Schouwburg 1 I Vele kritiek kraakt informatieplan Hulster Ambacht stappen in Protest tegen loods Middenhavendam streek Geen reinigingsservice bij Schouwse vuilniswagens l WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1992 s 16 van onze verslaggeefster SCHARENDIJKE - Bewoners van Schouwen-Duiveland moe ten hun rolemmer zelf blijven schoonmaken. De reinigings dienst Schouwen-Duiveland voelt er niets voor een schoon- maakapparaat aan te schaffen voor rolemmers. omdat dat te duur is en bovendien te veel plaats inneemt in de vuilniswa gens. Het schoonmaken van rolem mers wordt over het algemeen ervaren als een bijzonder onple zierig huishoudelijk karweitje. Er zijn dan ook verschillende ap paraten op de markt die de men sen dit schoonmaken tegen be taling uit handen nemen. Be stuurslid J. J. Geleijnse wilde dinsdagmiddag van het dage lijks bestuur van de reinigings dienst weten of daar op Schou wen-Duiveland ook over wordt gedacht. „Want als het voor een klein bedrag kan De directeur van de reinigings dienst. N. J. Eilers. had juist vrij dag nog een schoonmaakappa- raat bekeken dat in de vuilnis- van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft dinsdag verschillende drankrij ders veroordeeld die deze zomer hun rijbewijs aan de politie moesten afgeven. De 32-jarige A. M. B. uit Zierikzee kreeg con form de eis negen maanden rij ontzegging en 1T50 gulden boete opgelegd. B. liep 28 juli tegen de lamp doordat hij bij het nemen van de bocht van de Oude Ha ven naar de Nieuwe Haven in zijn woonplaats een aanrijdink- je had met een tegenligger. De schade was miniem, maar de politie die bij het ongeval kwam kijken bespeurde een dranklucht en B moest mee naar het bureau om te blazen. Hij had 705 microgram (1.60 pro mille), het gevolg van zo'n tien biertjes en een glas wodka. Zijn rijbewijs werd ingenomen vol gens de regeling dat men met een promillage boven de 1.30 het document bij de politie moet in leveren. B. had al drie veroordelingen voor rijden met drank op zijn strafblad en na zijn laatste ver oordeling had hij de alcohol-ver- keerscursus (ave) gevolgd. Op een vraag van politierechter mr B. J. R. P. Verhoeven, hoe hij die cursus vond, antwoordde hij: „Interessant", maar hij zei erbij dat zijn houding wat betreft al cohol in het verkeer er niet door was veranderd. van onze verslaggever HULST - De algemene vergade ring van het waterschap Het Hulster Ambacht vertikte het dinsdag om het informatieplan voor het schap vast te stellen. Verschillende hoofdingelanden waren slecht te spreken over de manier waarop het dagelijks bestuur het plan in een voorstel had verwoord. „Het plan is voor leken niet te lezen, staat bol van de afkortingen en is te uitvoe rig. Bovendien zijn de financië le consequenties van dit plan voor het schap niet te overzien", luidde de kritiek van de hoofd ingelanden. Hoofdingeland J. Habraken meende verder nog dat het Hul ster Ambacht met een dergelijk Jeugdhonk in Middelburg blijft open van een medewerker DEN HAAG - Raad-van-State- rechter R. Bakker heeft de bouwvergunning voor het nieu we jeugdhonk op het Goudend in Middelburg geschorst. On danks dat vindt de rechter het niet noodzakelijk dat het ge bouwtje direkt wordt afgebro ken of tijdelijk wordt gesloten. Wilhelminapark Onroerend Goed CV en accountantskan toor Coopers Lybrand, huur der en verhuurder van een aan grenzend kantoorpand, voerden maandag bij de Raad van State een spoedzaak tegen de bouw vergunning voor liet jeugdhonk, die de gemeente Middelburg aan zichzelf verleende. De vergun ning had niet verleend mogen worden, omdat de welstands commissie zich negatief over het gebouwtje heeft uitgesproken, zo stelt de advocate van de be zwaarmakers. Volgens de advocate heeft het personeel van Coopers Ly brand veel last van de jongeren die elke middag in het jeugd honk bij elkaar komen. Ze vroeg dan ook niet alleen om schorsing van de vergunning, maar ook om afbraak van het jeugdhonk of sluiting tijdens kantoortijd. De rechter heeft dit laatste verzoek afgewezen. Rechter Bakker heeft, slechts een voorlopig oordeel uitgespro ken. Over enige tijd zal de zoge naamde bodemprocedure bij de Raad van State in gang worden gezet, waarin de zaak tot op de bodem wordt onderzocht. C. P. A. G. (23) uit Kruisland bij Roosendaal reed zijn auto 31 juli in Koudekerke in de vernieling. Hij raakte op de Duinstraat rond drie uur 's nachts van de weg. Volgens G. was hij geschrokken van een overstekend konijn. Zijn ademalcoholgehalte was 680 mi crogram (1.54 promille). Hij had een popconcert bezocht, waar hij ongeveer tien biertjes had ge bruikt. Hij zei op de zitting dat het zijn bedoeling was geweest om op een parkeerplaats een paar honderd meter verderop te gaan slapen. Zijn verwoeste BMW betekende voor hem een schadepost van 20.000 gulden. Hij werd conform de eis veroor deeld tot 1750 gulden boete en zes maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voor waardelijk. Als bijzondere voor waarde bij het voorwaardelijk deel van de straf moet hij de ave volgen. W. H. (47) uit Vlissingen werd 2 augustus om drie uur 's nachts in Middelburg aangehouden met 695 microgram na het nutti gen van acht of negen alcoholi sche consumpties. Het ingeno men rijbewijs kreeg hij op zijn verzoek na vijf dagen terug, om dat hij het als chauffeur niet kan missen. Hij kreeg 2000 gulden boete en vier maanden voor waardelijke rijontzegging opge legd (proeftijd twee jaar) met als bijzondere voorwaarde de ver plichting tot het volgen van de ave. foto Ruben Oreel Het Blue Spirit Drum Bugle Corps tijdens een repetitie in de nieuwe kostuums. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Blazer Marco Janssen omschrijft het als 'een kroon op het jubileum'. Vorige week zaterdag werd zijn Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg eerste in de A-klas- se van de nationale kampioen schappen in Nijmegen. Toeval lig bestaat het korps 29 oktober tien jaar. Het kon voor de groep niet mooier samenvallen. Zus- tergroep Johan Friso uit Mid delburg behaalde eveneens een nationale titel. Het Junior Drumcorps sleepte voor de ze vende keer de eerste plaats in de wacht. Blue Spirit won niet alleen met haar repertoire, maar ook voor het beste general effect (hoe komt het over op het publiek), de beste brass (de blazersgroep) en de beste marching en ma- noeuvering (de show). Het win nende programma wordt op 14 oktober in Oostkapelle nog één keer ten gehore gebracht voor een bijzonder publiek: de kinde ren van Tsjernobyl. Na dit optre den spelen de zestig leden van Blue Spirit alleen nog maar nieuwe stukken. Enkele nummers van het nieuwe repertoire brengt de groep ook zaterdag 17 oktober in Middel burg. Op deze avond viert de groep haar 10-jarig bestaan. Waar dit gebeurt is nog niet be kend. Huidige muzikanten en oud-spelers worden uitgenodigd voor een grootse reünie. Om het jubileum meer kleur te geven hebben de korpsleden zich een nieuw blauw-paars-zwart kos tuum laten aanmeten. Choreografie Drum Bugle Corpsen bestaan uit blazers, drummers en dan sers. Dit fenomeen waaide onge veer tien jaar geleden over uit Amerika. „Je mag ons niet ver gelijken met de fanfare en majo rettes. De enige overeenkomst zijn de instrumenten", aldus Marco Janssen. „Korpsen lopen niet in een vaste richting zoals de fanfare, maar houden er een uitgebreide choreografie op na. Wedstrijden worden altijd in een stadion gehouden. Daar kunnen toeschouwers de figuren van bo ven af optimaal bekijken." Blue Spirit bestaat uit drie groe pen: de cadetklasse. A-klasse en de open klasse. De jongste muzi kant in de kampioensgroep is pas 9 jaar oud en de oudste is on geveer 30 jaar. Eén ding hebben alle leden gemeen: een goede conditie, want spelen in een drum-, en bugle-korps vergt enorm veel energie. In Europa zijn deze 'Amerikaan se' showbands nog vrij onbe kend. Naast Nederland (12 korp sen), kent alleen Engeland deze muziekvariant. automatiserings- en informatie plan, dat in eigen beheer werd samengesteld, afweek van een in voorgaande jaren vastgestelde beleidslijn. Volgens die lijn zou de Zeeuwse waterschapsbond dergelijke plannen samenstel len en de waterschappen zich meer bezighouden met de be heers-, dan wel uitvoerende ta ken. Dijkgraaf K. J. A. Baron Collot d'Escury beklemtoonde dat een taakverdeüng zoals Habraken die voorstelde nooit is afgespro ken. „De waterschappen zijn au tonome organen. Wel is afge sproken dat de bond van water schappen zorg zou dragen voor de coördinatie van het beleid van de waterschappen. Meer niet." De dijkgraaf had begrip voor de kritiek van de vergadering op het informatieplan. Het voorstel werd teruggenomen en Collot beloofde de hoofdingelanden nog vóór de volgende vergade ring van het schap een informa tiebijeenkomst over het plan te zullen uitschrijven. De vergade ring ging hiermee akkoord. De gemeente Westerschouwen moet op korte termijn op zoek naar een nieuwe gemeentesecre taris. De huidige, mr. J. O. R. Al- berda van Ekenstein, wordt na melijk de nieuwe secretaris van het waterschap Het Hulster Am bacht. De algemene vergadering van het schap gaf dinsdag met grote meerderheid de voorkeur aan Alberda boven de Hulster gemeentesecretaris H. J. van Geesbergen. De nieuwe functio naris begint met ingang van 1 ja nuari 1993 zijn werkzaamheden in Hulst. Open Hof viert twintigjarig bestaan 'an onze verslaggeefster 'LISSINGEN - Wijkcentrum )pen Hof in Vlissingen viert op en 10 oktober het 20-jarig be- taan met een speciaal volwas enen- en kinderprogramma. Iet onderdeel voor de volwas enen (9 oktober) begint om 20 mr met conferencier Piet Brak- tian. De avond wordt verder ge- uld met een optreden van het larbershop koor. Kaarten zijn 'P 7 en 8 oktober te koop in het vijkcenlrum. tinderen kunnen op 10 oktober >m 14 uur terecht in de Grote Cerkzaal Open Hof. Hier voert :indertheater Ton Laros de 'La7, :hen is oké show' op. Een scène uit 'Zomerdans', gespeeld door het RO-thealer. foto Leo van Velzen van een medewerkster ROTTERDAM - Het RO-theater opent zaterdag het theatersei zoen in de Rotterdamse Schouwburg met de première van 'Zomerdans' van de Ierse schrijver Brian Friel. De regie is in handen van artistiek leider Peter de Baan. De try-outs zijn vandaag (woensdag), donder dag en vrijdag. 'Zomerdans' is een prachtige toneeltekst over de melancholie van de geschie denis. Een stuk met een sterke afwisseling van geestige en dieptragische scenes, waarin de haat-liefde verhouding van de schrijver met zijn personages voelbaar is. Spelers zijn Antoi nette Jelgersma. Debbie Kor- per, Leonoor Pauw, Sylvia Poorta, Esther Schildwacht, Fred van der Hilst. Chaim Leva- no en Wannie de Wijn. Een man. Michael, kijkt terug op de lange hete zomer van 1936. Hij was toen zeven jaar en woon de met zijn moeder en haar zus ters op het platteland. In 'Zo merdans' is het publiek deelge noot van het dagelijks leven van deze vijf vrouwen. Onder hun kalme bestaan gaat een hevig verlangen naar een groter, ge- passioneerder leven schuil. Symbool daarvoor is het oogst feest Lughnasa, waar de vrou wen heen zullen gaan. waar ze zullen dansen, zullen vlamme nd..als ze gaan. Michael maakt de uitbarstingen van hartstocht mee, de onmogelijke, romanti sche liefde van zijn moeder voor de man die hem verwekt heeft en de geheime escapades van zijn tantes. En bovenal ziet hij de vrouwen dansen. Dansen alsof ze het.leven willen omhelzen, alsof ze dan nog iets kunnen voe len van passie. De passie die te gelijkertijd door hun dagelijkse beslommeringen langzaam slijt. De schrijver Brian Friel is een van de belang rijkste hedendaagse Ierse to neelschrijvers. Hij werd geboren in Londonderry in Noord-Ier- land. Een gedeelte van het land dat ook na de stichting van Noord-Ierland als deel van het Verenigd Koninkrijk econo misch achterbleef. Grote werk loosheid en politieke spannin gen vormden de achtergrond van zijn jeugd. 'Zomerdans' won onlangs de BBC-Award voor 'Play of the Year' en een Tony Award voor het beste stuk van het seizoen 1991 1992. Friels ver halen spelen meestal op het platteland en de mensen over wie hij schrijft zijn arm. De per sonages zijn vaak gehard en energiek, en hun manier van doen is luchthartig. Maar de toon van zijn verhalen is wee moedig. De personages treuren over liefdes, vriendschappen en vieringen, die eens bestonden of die gedoemd zijn om te verdwij nen. Zij koesteren de momenten die de kwaliteit van het leven la ten zien. Brian Friel gebruikt het theater om de toeschouwers te laten denken over hun plaats in de we reld. Hij zet vol begrip en sympa thie een stel mensen en een si tuatie neer. Zo helder dat je scherper gaat kijken, dat je ge raakt wordt. Zijn werk moet een lampje doen ontbranden in de hoofden van het publiek: een respons die misschien ooit tot actie zou kunnen leiden. 'Zomer dans' toont de herinnering aan een atmosfeer, gevangen in een woordloze verbintenis met het dansen. Open dag bij Klimopschool VLISSINGEN - De Middelburg se christelijke basisschool voor moeilijk lerende kinderen, de Klimopschool. viert in oktober het dertigste bestaansjaar Op woensdag 7 oktober leveren de leerlingen hun vrije middag in om dat jubileum te vieren met een open dag. Iedereen die de Klimopschool in vol bedrijf wil zien, kan tussen 13.30 en 15.00 uur het gebouw aan de Grevelin- genstraat bezoeken. Groot Stelle GOES - De volgende cursisten BBO-onderwijs Groot Stelle te Goes ontvingen het diploma: Gezelopleiding SVEB: J. C. van den Bosch: J R. Dingemanse; J. A. Fritz; R. T. J. van de Guchte; H. G. Janse. P. L. C. Kaiser: J van Klinken; J. Knop. R. M. T. van Kooten: J Pe- kaar; J. A. van Poortvliet: R. Poort vliet; H. A. Stoutjesdijk. P. Vermeu len: C. J. Basie; R Melse. Ie Gezelopleiding SVEB: E. W J. Bongaerts; J J van den Bos; C. M. C van den Dries. T. C Eijkelenboom; E. Geluk; J. W. van Harberden: H. Ko ning; L. Oosthoek; W. J. Westplate; W. Lodewijk, J. C Louwerse; E. Kik: E. J. Visbeen; M. M. van Houselt: N. op den Brouw le Bediende VBOB: K. C. Strobos; P. L. de Visser. 2c Bediende VBOB: A. M. Barbe; A M. F. van Dijk; A. M. de Jager; B. Koens; G A. Pieper; E. H Sanderse. Julianafonds geeft geld aan het Clarahofje van onze verslaggeefster HANSWEERT - Het Juliana Welzijn Fonds heeft de Stich ting het Clarahofje in Hans- weert een bijdrage van 3.500 gulden gegeven. Het Clarahofje stelt zich ten doel onderdak te bieden aan terminale patiënten die om één of andere reden niet thuis kunnen sterven, aan pa tiënten die tijdelijk afstand willen nemen van thuis, bij voorbeeld tijdens een chemo- kuur en aan naasten van termi nale patiënten in de buurt van Hansweert, die de stervensbe geleiding voor hun rekening willen nemen. Het Clarahofje is nauw gelieerd aan de Vrijwilligers Terminale Zorg VTZ), afdeling de Bevelan- den. Vrijwilligers van die lande lijke stichting zijn familieleden behulpzaam als een patiënt thuis wil doodgaan. Die zorg is nadrukkelijk aanvullend. De VTZ neemt geen werk over van de professionele hulpverlening maar verlicht de taak van fami lieleden. Het Clarahofje gaat naar ver wachting in november open. De kosten voor een verblijf bedra gen niet meer dan de werkelijke kosten. Met de bijdrage van het Juliana Welzijn Fonds kan de stichting een deel van de aan loopkosten dekken. wagen wordt bevestigd. Voor zo'n vijf a zes gulden kan de bur ger zijn emmer schoon laten spuiten. Een heel bedrag, vond directeur Eilers. Zeker als dat twee keer per jaar op tafel gelegd moet worden. Schoon water Daar komt naar zijn oordeel nog bij. dat de vuilniswagen het schone water zelf moet vervoe ren. Dat betekent dat er minder ruimte in de wagen is voor afval. „En wat mij betreft is het afval toch belangrijker dan water." Overigens kan de directeur zich wel voorstellen dat als het tot ge scheiden ophalen van afval komt, wel tot een of andere ma nier van betaald schoonmaken wordt overgegaan, De emmers voor groente- en tuinafval im mers zijn over het algemeen vie zer dan de huidige, omdat in eerstgenoemde het afval niet in vuilniszakken wordt gedaan. Een provinciale overleggroep vergadert regelmatig over onder andere compostering. Veel is daar volgens voorzitter van de reinigingsdienst W. den Boer nog niet uitgekomen, niet in de laatste plaats omdat de materie nogal ingewikkeld is. Stortplaats Den Boer was zeer verheugd dat het concept-provinciaal afval- stoffenplan Schouwen-Duive land de mogelijkheid biedt, de stortplaats tot 1996 open te hou den. Vandaag (woensdag) sluit de reinigingsdienst met de Zuid- holandse collega's een overeen komst. waarin de komst van 150.000 ton Zuidhollands afval wordt voorbereid. Van het geld dat dat oplevert kan de Schouw se vuilnisbelt op milieuvriende lijke wijze worden afgedekt. Dat zal dan pas in 1996 gebeuren. Tot die tijd kan ook het Schouwen- Duivelandse afval - ^owel van particulieren als van bedrijven - bij de Schelphoek worden ge stort. Overigens is het niet onvoorstel baar dat de stortplaats in de toe komst wordt veranderd in een overslagstation, waarna het af val rechtstreeks in buikcontai ners wordt gestort, waarna de containers worden vervoerd naar dan wel Moerdijk, dan wel Midden-Zeeland. Dat is volgens voorzitter Den Boer in eerste in stantie al gauw twee ton, en later vier ton goedkoper dan recht streeks vervoer met de vuilnis wagens naar de twee genoemde plaatsen. Woensdag 30 september Luxor Theater - 20.15 'Tijd voor Theater', reprise van André van Duin Revue met o.a. Frans van Dusschoten, Suzanne Venneker en Dick Cohen. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zomerdans' door het RO-theater over een man die terugkijkt op zijn jeugd, over simpele dingen die in het dage lijks bestaan uitgroeien tot hoogtepunten. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Schoner Wo nen', door theaterwerkplaats De Kist. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Over de Rooie', program ma van de Harde Kern, waarin zij stoeien met hun (hoge) be jaarde leeftijd (42). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Annie get your gun', musi cal uitgevoerd door The Ameri can Musical Company. I'laswijckpark - 15.00 'Bram- metje en Cato', poppenspel door Clarine Ballot voor kinderen van 3 tot 9 jaar. Donderdag 1 oktober Sportpaleis Ahoy - 20.00 The Cu re in concert. De Doelen, kleine zaal - 20.15 'Luistermuseum', met als thema 'Over de samenhang tussen vier eigenzinnige Hongaren'. Luxor Theater - 20.15 'Tijd voor Theater' (zie woensdag 30 sep tember). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zomerdans' (zie woensdag 30 september). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Het Zwanen- syndroom'. door theaterwerk plaats De Kist. een theater-dans -monoloog van danser Jan Zo- bel. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Annie get your gun' (zie woensdag 30 september). Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Over de Rooie' (zie woens dag 30 september). Bibliotheektheater - 20.30 'Zus terlijk', door theatergroep Ko balt. Lantaren 1 - 20.30 'Kras', toneel stuk van Judith Herzberg. Lantaren 2 - 20.30 'Naar Arman do', een Fact produktie onder re gie van Peter Eversteyn. Vrijdag 2 oktober Ahoy Tentoonstellingscomplex - n.n.b. 'Femina', internationale huishoudbeurs voor het hele ge zin. Sportpaleis Ahoy - 20.00 The Cu re in concert. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met werken van Sjostakovitsj, Men delssohn en Janacek. Luxor Theater - 20.15 'Tijd voor Theater' (zie woensdag 30 sep tember). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zomerdans' (zie woensdag 30 september). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Het Station', door theaterwerkplaats De Kist, regie Don Duyns. Bilbiotheektheater - 20.30 'De Ballade van het trieste café', tra- gie-komische verhaal over de opkomst en ondergang van een café en de opbloei en het verwel ken van juffrouw Amelia Evans. Lantaren 1 - 20.30 'Kras' (zie don derdag 1 oktober). Lantaren 2 - 20.30 'Naar Arman do' (zie donderdag 1 oktober). Zaterdag 3 oktober Ahoy Tentoonstellingscomplex - n.n.b. 'Femina' (zie vrijdag 2 ok tober). Sportpaleis Ahoy - 20.00 Toto in concert. De Doelen, kleine zaal - 20.15 Kleinkoor Toonkunst o.l.v. Hans van den Homberg met werken van Faure, Liszt, Mo zart, Wagenaar en Strategier. Luxor Theater - 20.15 'Tijd voor Theater' (zie woensdag 30 sep tember). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zomerdans' (zie woensdag 30 september). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Het Station' (zie vrijdag 2 oktober). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Tsjechov', musical van Robert Long en Dimitri FYenkel Frank over het leven van Tsje-i chov. Lantaren 1 - 20.30 'Kras' (zie don derdag 1 oktober). Lantaren 2 - 20.30 'Naar Arman do' (zie donderdag 1 oktober). Zondag 4 oktober Ahoy Tentoonstellingscomplex - n.n.b 'Femina' (zie vrijdag 2 ok tober). Sportpaleis ahoy - 20.00 Toto in; concert. De Doelen, kleine zaal - 11.00 Muziek op Zondagmorgen door marcel Dohmen, viool en Ivo Jansen, piano met werken van Brahms. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -15.00 'Giro d'Italia', door Theater Ka, een voorstel-1 ling voor iedereen vanaf 6 jaar. Theater Zuidplein, grote zaal - '20.15 'Tjechov' (zie zaterdag 3 oktober). Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'De toverfluit', van Mozart, be werkt door Frank Groothof over j een jonge prins, die een prinses uit handen van een geheimzin-' nige engerd wil bevrijden. Maandag 5 oktober Ahoy Tentoonstellingscomplex - n.n.b. 'Femina' (zie vrijdag 2 ok tober). Sportpaleis Ahoy - 20.00 James; Last in Concert. De Doelen, grote zaal - 20.15 Wall Street Crash in concert. Dinsdag 6 oktober Ahoy Tentoonstellingscomplex -n.n.b. 'Femina' (zie vrijdag2 ok tober). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zomerdans' (zie woensdag 30 septemberi. Woensdag 7 oktober Sportpaleis Ahoy - 20.00 Julio' Iglesias in concert. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Babar Babar', musical door Mu- i ziektheatergroep Baboing over| het jonge olifantje Babar, die naar de grote stad vlucht. Donderdag 8 oktober Luxor Theater - 20.15 Waarden- berg De Jong in een nieuw pro-1 gramma met geperfectioneerde chaos, superieure slapstick en surrealistische kolder. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Don Juan Te- norio', toneelstuk van Jose Zor- rilla y Moral, door het RO-thea ter. Vrijdag 9 oktober De Doelen, grote zaal-20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest J o.l.v. George Cleve met werken van Mozart en Nielsen. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Het web van de spin', to neelstuk waarin in een Engels landhuis een moord wordt ge- Zij Zaterdag 10 oktober Sportpaleis ahoy - 20.00 Melissa Etheridge in concert. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Sjampoo in de ruimte', show van Marcel Boon. Muller Pier - 13.00 tot 24.00 Lu napark en kermis. Zondag 11 oktober Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Koningskinderen', dansvoor stelling voor kinderen, waarin de dansers met veel vallen en op staan laten zien hoe moeilijk het is in de wereld overheid te blij ven. Diverse locaties - div. tijden 'Heineken Jazz Festival' met o.a. Kroegentocht, workshops, straatparades en optredens. iae Maandag 12 oktober Ler Rotterdamse Schouwburg, gro- ma; te zaal - 20.15 'De Thuiskomst' toe van Harold Pinter met o.a. Rijk twe de Gooyer. Olga Zuiderhoek en Ma: Huub Stapel. stai Dinsdag 13 oktober Sportpaleis Ahoy - 20.00 Ham- Me] mer in concert. van Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Fausto, the opera' Qri uitgevoerd door Impr. Bergen. var over Fauto Coppi, veelvoudig ^di wielerkampioen. volksheld. y0 vechter, non-conformist en min- ^e, naar. GO de beg kin het Spt les zes var den bru De ;zicl wai van een medewerker DEN HAAG - Rederij Vroon BV heeft gisteren, dinsdag, via een spoedprocedure bij de Raad van State geprobeerd de bouw van een loods aan de Middenha vendam in Breskens tegen te houden. Vroon ging in beroep tegen de bouwvergunning die de gemeente Oostburg verleen de aan F. Roosendaal, leveran cier van onder meer hydrauli sche installaties voor schepen. Volgens Vroon is de loods een le lijk obstakel dat het uitzicht wegneemt van de omwonenden. Daarbij vreest de reder dat de loods in de weg zal staan bij de laad- en loswerkzaamheden van zijn bedrijf. C. van der Linden, de advocaat van Vroon zei tijdens de hoorzit ting dat de gemeente Oostburg bij het verlenen van de bouwver gunning en de vrijstelling fouten heeft gemaakt. Volgens het be stemmingsplan mogen aan de Middenhaven alleen bedrijven komen die aan de haven gebon den zijn. Van der Linden zegt dat Roosendaal niet aan deze vereis te voldoet en zelfs beter op in dustrieterrein de Deltahoek kan zitten, omdat hij dan beter zijn klanten in de jachthaven kan be reiken. Vroon heeft ook persoonlijke be langen bij deze zaak. Hij heeft huis in de verkoop dat volgens hem in waarde zal dalen wan neer de loods het uitzicht op de haven wegneemt. Vroon staat op dit punt niet alleen. Inmid dels hebben elf bewoners van de Grote Kade. de Scheldekade en de Haven Westzijde bij de ge meente aan de bel getrokken. Volgens de gemeente hoort het bedrijf van Roosendaal wel de gelijk aan de haven te liggen, omdat het veel werk verricht aan boord van schepen. Ook overlegde de gemeente tij- 'bij i dens de hoorzitting berekenin gen en tekeningen om aan te to- Job nen dat het uitzicht van de om- ste wonenden slechts minimaal be- Pla: perkt wordt. !sloc pla: Raad-van-State rechter W. Eek- Ber hof zal spoedig beslissen of de loods er mag komen. Ff P GO Zee var vol (spi ne i ten enij lop tril Lis; firn me; kui ser de wer kar frej ove

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26