Nieuwe Vlissingseweg veiliger Jli Middelburgse korpsen nationaal kampioen Snelle berechting drankrijders na inleveren rijbewijs Rood speelplastiek fleurt Vlissingse Rosenburglaan op Aanpassingen maken ventweg onaantrekkelijk als sluiproute GEMEENTE MIDDELBURG MEDEDELINGEN van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Als alles vlek keloos verloopt, is de parallel weg van de Nieuwe Vlissingse weg in Middelburg half novem ber verkeersveilig. Op basis van een informatie-avond van de gemeente Middelburg en provinciale waterstaat in april is de voorkeursvariant uitge werkt. Verkeersdrempels, ver hoogde plateaus bij de zijstra ten en gedeeltelijk éénrichting- verkeer moeten de verkeerssi tuatie verbeteren. Het stukje tussen de Braakmanstraat en de Piet Heinstraat wordt afge sloten voor al het gemotori seerd verkeer. Op die manier is de ventweg niet langer een aan trekkelijke sluiproute. Bewoners van de Nieuwe Vlis singseweg klagen al geruime tijd over overlast van snelrijdende autoverkeer De auto's gebruik ten de parallelweg als sluiprou te. Fietsers, bromfietsers en om wonenden ondervinden hinder van het autoverkeer. In het plan van de provincie, dat dinsdag is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, blijft de ventweg alleen tussen de Braak manstraat en de Maasstraat toe gankelijk voor verkeer in beide richtingen. Het resterende ge deelte is afgesloten voor verkeer in de richting van Vlissingen. Hier wordt met verkeersborden een adviessnelheid van dertig kilometer per uur aangegeven. ,.Het is de bedoeling dat het ver keer dat niet op de weg thuis- Groot Stelle GOES - De volgende cursisten BBO-onderwijs Groot Stelle te Goes ontvingen het diploma: Gezelopleiding SVEB: J. C van den Bosch, J R. Dingemanse: J. A. Fritz; R.T J van de Guchte; H. G. Janse; P L. C. Kaiser. J van Klinken; J Knop: RMT. van Kooten; J Pe- kaar; J A van Poortvliet; R Poort vliet: H. A Stoutjesdijk; P. Vermeu len. C. J Basie; R. Melse le Gezelopleiding SVEB: E W J. Bongaerts: J. J van den Bos; C. M. C. van den Dries. T. C Eijkelenboom; E, Geluk; J. W. van Harberden, H Ko ning; L Oosthoek; W. J. Westplate; W Lodewijk; J C. LouWerse; E Kik; E J Visbeen. M M. van Houselt, N op den Brouw. le Bediende VBOB: K C. Strobos; P L. de Visser. 2e Bediende VBOB: A. M Barbe. A M. F. van Dijk; A. M. de Jager; B. Koens. G A. Pieper. E H Sanderse. hoort wegblijft. Zij zijn gedwon- gebruik te maken van de Stromenweg-Grevelin- 0genstraat-Oosterschelde. Deze Marcus, ambtenaar bij de dienst gen om gebruik te maken van de route is berekend op een grote stadsontwikkeling. Ze is tevre- verkeersstroom", verklaart M. den over de uitwerking van de foto Ruben Oreel Het Blue Spirit Drum Bugle Corps tijdens een repetitie in de nieuwe kostuums. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Blazer Marco Janssen omschrijft het als 'een kroon op het jubileum'. Vorige week zaterdag werd zijn Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg eerste in de A-klas se van de nationale kampioen schappen in Nijmegen. Toeval lig bestaat het korps 29 oktober tien jaar. Het kon voor de groep niet mooier samenvallen. Zus- tergroep Johan Friso uit Mid delburg behaalde eveneens een nationale titel. Het Junior Drumcorps sleepte voor de ze vende keer de eerste plaats in de wacht. Blue Spirit won niet alleen met haar repertoire, maar ook voor het beste general effect (hoe komt het over op het publiek), de beste brass (de blazersgroep) en de beste marching en ma- noeuvering (de show). Het win nende programma wordt op 14 MIDDELBURG Geboren: Boudiné. zv D. Open neer en J. C. Back; Djoeke S. Th. dv W. H. Ardon en E. M. T. Vis ser. Ondertrouwd: Chr. P. Lobbe- zoo, 43 jr. en R. Klaassen, 30 jr. Getrouwd: W. Griep. 25 jr. en S. Hamelink, 23 jr.; J. P. Stoel, 25 jr. en D. W. M. van Damme, 24 jr.; J. J. van Willegen, 29 jr. en M. Ko ning, 25 jr.; J. Blankenburgh, 27 jr en M. H. in 't Anker, 26 jr.; R. H. P de Steur. 30 jr. en U. A. Dest. 25 jr.; J. Meulmeester, 23 jr. en P. C. de Hooge. 20 jr. Overleden: Geen. MIDDELBURG Geboren: Elise A. J. dv A. J. de Looff en J. C J. de Nooijer; Fre- derique, dv B. F. van Boeijen en J. H Dijkstra: Rémon J. zv J J Malawauw en A. de Kok; Stefan, zv L. Knuijt en C. Dellebeke; Yo- Julianafonds geeft geld aan het Clarahofje van onze verslaggeefster HANSYVEERT - Het Juliana Welzijn Fonds heeft de Stich ting het Clarahofje in Hans- weert een bijdrage van 3.500 gulden gegeven. Het Clarahofje stelt zich ten doel onderdak te bieden aan terminale patiénten die om één of andere reden niet thuis kunnen sterven, aan pa tiénten die tijdelijk afstand willen nemen van thuis, bij voorbeeld tijdens een chemo- kuur en aan naasten van termi nale patiënten in de buurt van Hansweert. die de stervensbe geleiding voor hun rekening willen nemen. Het Clarahofje is nauw gelieerd aan de Vrijwilligers Terminale ZorgiVTZi, afdeling de Bevelan- den Vrijwilligers van die lande lijke stichting zijn familieleden behulpzaam als een patient thuis wil doodgaan Die zorg is nadrukkelijk aanvullend. De VTZ neemt geen werk over van de professionele hulpverlening maar verlicht de taak van fami lieleden Het Clarahofje gaat naar ver wachting in november open. De kosten voor een verblijf bedra gen niet meer dan de werkelijke kosten. Met de bijdrage van het Juliana Welzijn Fonds kan de stichting een deel van de aan loopkosten dekken oktober in Oostkapelle nog één keer ten gehore gebracht voor een bijzonder publiek: de kinde ren van Tsjemobyl. Na dit optre den spelen de zestig leden van Blue Spirit alleen nog maar nieuwe stukken. Enkele nummers van het nieuwe repertoire brengt de groep ook zaterdag 17 oktober in Middel burg. Op deze avond viert de groep haar 10-jarig bestaan. Waar dit gebeurt is nog niet be kend. Huidige muzikanten en oud-spelers worden uitgenodigd voor een grootse reünie. Om het jubileum meer kleur te geven hebben de korpsleden zich een nieuw blauw-paars-zwart kos tuum laten aanmeten. Choreografie Drum Bugle Corpsen bestaan uit blazers, drummers en dan sers. Dit fenomeen waaide onge veer tien jaar geleden over uit Amerika. „Je mag ons niet ver- lentha, dv A. R. M. van Giesen en M. C. Griep; Kimberly, dv M. Proost en S. Schotanus. Ondertrouwd: H. B. van Leeu wen, 42 jr. en A. A. van Grondel, 43 jr. Getrouwd: R. J van Maren. 26 jr. en P. C. M. Raessens, 29 jr.; D. P. Boot. 33 jr. en M. A. van Dijk. 34 jr.: P. G. C. Castenmiller, 26 jr. en M. B. van Houte. 25 jr.: J. F. Parinussa, 38 jr. en A. Brozius, 23 jr.; A. L. van Dijk. 24 jr. en Chr. J. van de Rafelaar. 24 jr.: H. R. van Dijke, 30 jr. en E. H. Petiet. 30 jr. Overleden: F van Bennekom. 82 jr.; J B Palmkoeck. 85 jr. geh gew met K. Verstraate; C. van der Starre. 79 jr. geh gew met J. Overeem: J. P. de Klerk. 71 jr.: L. Francke. 84 jr. ev B. Meijers. VLISSINGEN Geboren: Marie—Thérèse G. M. Fernandez; Izabella I. Szasz: Wessel Ph. Rotte; Alyssa Elema; Joey Keerssemeeckers: Corne lia C. Maljers: Simone Houter man; Valeria Meulmeester; Sue T. Hau; William Keijts; Dirk jan Faasse; Mylene J. Ingelse. Getrouwd: B. Duricic, 18 jr. en L. Cetkovic, 18 jr.; M. C. Maljaars, 25 jr. en K. Verhage, 21 jr.; P. M. Murre. 25 jr. en M. Murre. 22 jr.; R. van Rijswijk. 29 jr. en B. H. H. Pijls, 26 jr.: C. W. Salakorij. 32 jr. en M. C. Wurth, 25 jr.: C. van de Ketterij. 26 jr. en Y. Timmer man. 27 jr.; W. P. Lievense. 26 jr. en S. Chr E. Kokke, 26 jr.; L. Bal. 33 jr. en H. E. vanBodegom, 33 jr. Open dag bij Klimopschool VLISSINGEN - De Middelburg se christelijke basisschool voor moeilijk lerende kinderen, de Klimopschool. viert in oktober het dertigste bestaansjaar. Op woensdag 7 oktober leveren de leerlingen hun vrije middag in om dat jubileum te vieren met een open dag. Iedereen die de Klimopschool in vol bedrijf wil zien. kan tussen 13.30 en 15.00 uur het gebouw aan de Grevelin- genstraat bezoeken. MELISKERKE Bloedafname-avond - De afdeling Walcheren noord-west van het Rode Kruis en de afde ling Grijpskerke van de EHBO houden donderdag 1 oktober een bloedafhame-avond in Ons Huis te Meliskerke. Tussen 18.45 en 21 uur kunnen mensen te recht die niet jonger zijn dan 18 en niet ouder dan 70 jaar. van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft dinsdag verschillende drankrij ders veroordeeld die deze zomer hun rijbewijs aan de politie moesten afgeven. De 32-jarige A. M. B. uit Zierikzee kreeg con form de eis negen maanden rij ontzegging en 1750 gulden boete opgelegd. B. liep 28 juli tegen de lamp doordat hij bij het nemen van de bocht van de Oude Ha ven naar de Nieuwe Haven in zijn woonplaats een aanrijdink- je had met een tegenligger. Jeugdhonk in Middelburg blijft open van een medewerker DEN HAAG - Raad-van-State- rechter R. Bakker heeft de bouwvergunning voor het nieu we jeugdhonk op het Goudend in Middelburg geschorst. On danks dat vindt de rechter het niet noodzakelijk dat het ge bouwtje direkt wordt afgebro ken of tijdelijk wordt gesloten. Wilhelminapark Onroerend Goed CV en accountantskan toor Coopers Lybrand. huur der en verhuurder van een aan grenzend kantoorpand, voerden maandag bij de Raad van State een spoedzaak tegen de bouw vergunning voor het jeugdhonk, die de gemeente Middelburg aan zichzelf verleende. De vergun ning had niet verleend mogen worden, omdat de welstands commissie zich negatief over het gebouwtje heeft uitgesproken, zo stelt de advocate van de be zwaarmakers. Volgens de advocate heeft het personeel van Coopers Ly brand veel last van de jongeren die elke middag in het jeugd honk bij elkaar komen. Ze vroeg dan ook niet alleen om schorsing van de vergunning, maar ook om afbraak van het jeugdhonk of sluiting tijdens kantoortijd. De rechter heeft dit laatste verzoek afgewezen. Rechter Bakker heeft slechts een voorlopig oordeel uitgespro ken. Over enige tijd zal de zoge naamde bodemprocedure bij de Raad van State in gang worden gezet, waarin de zaak tot op de bodem wordt onderzocht. maatregelen. De enige bewoner die bezwaar had tegen het instel len van éénrichtingsverkeer was een landbouwer vlak bij de Abeelseweg. Hij zou dan nood gedwongen gebruik moeten ma ken van de hoofdrijbaan. Voor hem heeft de provincie een uit- zonderingsgeregel voor lang- zaamrijdend verkeer op het stuk tussen de Abeelseweg en de Stromenweg gemaakt. Subsidies Alle maatregelen moeten vóór het eind van het jaar getroffen zijn, zodat de provincie - nu nog beheerder van de weg - een be roep kan doen op subsidies van het rijk. In het kader van de nieuw Wet Herverdeling Wegen- beheer, die per 1 januari ingaat, is de weg volgend jaar eigendom van de gemeente Middelburg. De werkzaamheden aan de weg zullen waarschijnlijk rond de 115.000 gulden kosten, waarvan de helft voor rekening komt van de provincie. Voordat het project wordt uitge voerd moet het ontwerp een in spraakprocedure doorlopen. Ook wordt gewacht tot de asfal- tering van de Grevelingenstraat is afgerond. Het ventweggedeelte in Vlissin gen blijft onveranderd. Volgens verkeersdeskundige H. Assink zijn er geen klachten over ver keersoverlast op Vlissings grondgebied. Bovendien ligt er op dit gedeelte van de Nieuwe Vlissingseweg geen grote woon wijk achter de ventweg, zoals in Middelburg de Stromenwijk. Open Hof viert twintigjarig bestaan 'an onze verslaggeefster VLISSINGEN - YVijkcentrum )pen Hof in Vlissingen viert op en 10 oktober het 20-jarig be- taan met een speciaal volwas enen- en kinderprogramma. Iet onderdeel voor de volwas enen (9 oktober) begint om 20 tur met conferencier Piet Brak- nan. De avond wordt verder ge lild met een optreden van het ïarbershop koor. Kaarten zijn >p 7 en 8 oktober te koop in het wijkcentrum. Cinderen kunnen op 10 oktober >m 14 uur terecht in de Grote Cerkzaal Open Hof. Hier voert óndertheater Ton Laros de 'La- ■hen is oké show' op. Jet jubileum was eigenlijk al op .7 mei een feit. Het wijkcentrum coos echter voor een viering in jktober omdat dit beter uit- cwam met vakanties. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De Vlissingse wijk Rosenburg krijgt donder dag of vrijdag een versiering aan de Rosenburglaan. Op het driehoekige veld naast het kruisgebouw wordt een speel plastiek geplaatst van de kun stenaars YVies de Bles en Martin McNamara uit Heinkenszand. De rode constructie is bedoeld als herkenningspunt bij de en tree van de wijk en als speelob- ject voor kinderen. Het plastiek bestaat uit negen vierkante stalen balken, die ter plekke aan elkaar worden gelast onder supervisie van de kunste naars. Daarna worden de lasna den tussen de 2,5 meter lange balken bijgelakt met rode verf. De verf heeft 24 uur nodig om te drogen, dus kinderen moeten een dag wachten tot ze er zonder 'kleerscheuren' op kunnen klau teren. Tot de verf droog is wordt het plastiek beschermd met lin tafzetting en waarschuwings borden. De installatie van het plastiek zal een dag in beslag ne men. Het kunstwerk, onderdeel van het stedebouwkundige plan voor Rosenburg, kost in totaal ongeveer dertienduizend gul den. Kinderen kunnen erop klimmen, ervan afglijden en er aan hangen. Voor de kleur rood. die ook terugkomt in het kruis- *e' gebouw, is gekozen omdat die op kinderen een speciale aantrek- **ri kingskracht uitoefent. he P° las MIDDELBURG da Speelgoedbeurs - Peuter- speelzaal 't Wegkruupertje in de ya wijk Nieuw Middelburg houdt 3 zaterdag 10 oktober een kléding- en speelgoedbeurs in het ge- bouwtje aan de Prins Hendrik-g0J straat. De opbrengst wordt be-VOl steed aan de kinderen van de speelzaal. De beurs is open van 10.00 tot 11.00 uur. Van maandag ^te 5 tot en met donderdag 9 okto- g4u ber kunnen er spullen worden in- E|a geleverd. l0c Kledingbeurs - De Unie vanAp. Vrijwilligers in Middelburg P°« houdt woensdag 7 oktober een P- beurs voor heren- en kinderwin- PT terkleding aan de Herengracht gte 52 in Middelburg. De beurs ,er| duurt van 13.30 tot 15.00 uur. De ton kleding kan worden ingeleverd Aar 's morgens van 9.30 tot 11.30 uur. i1 Sch Voor dameswinterkleding is dej0^' verkoop dinsdag 13 oktober van' 9.30 tot 14.00 uur. Het inleveren^, kan maandag 12 oktober tussen 13.30 tot 16.00 uur. Ru wed gelijken met de fanfare en majo rettes. De enige overeenkomst zijn de instrumenten", aldus Marco Janssen. „Korpsen lopen niet in een vaste richting zoals de fanfare, maar houden er een uitgebreide choreografie op na. Wedstrijden worden altijd in een stadion gehouden. Daar kunnen toeschouwers de figuren van bo ven af optimaal bekijken." Blue Spirit bestaat uit drie groe pen: de cadetklasse, A-klasse en de open klasse. De jongste muzi kant in de kampioensgroep is pas 9 jaar oud en de oudste is on geveer 30 jaar. Eén ding hebben alle leden gemeen: een goede conditie, want spelen in een drum-, en bugle-korps vergt enorm veel energie. In Europa zijn deze 'Amerikaan se' showbands nog vrij onbe kend. Naast Nederland (12 korp sen), kent alleen Engeland deze muziekvariant. De schade was miniem, maar de politie die bij het ongeval kwam kijken bespeurde een dranklucht en B. moest mee naar het bureau om te blazen. Hij had 705 microgram (1.60 pro mille), het gevolg van zo'n tien biertjes en een glas wodka. Zijn rijbewijs werd ingenomen vol gens de regeling dat men met een promillage boven de 1.30 het document bij de politie moet in leveren. B. had al drie veroordelingen voor rijden met drank op zijn strafblad en na zijn laatste ver oordeling had hij de alcohol-ver- keerscursus (ave) gevolgd. Op een vraag van politierechter mr B. J. R. P. Verhoeven, hoe hij die cursus vond. antwoordde hij: „Interessant", maar hij zei erbij dat zijn houding wat betreft al cohol in het verkeer er niet door was veranderd. C. P. A. G. (23) uit Kruisland bij Roosendaal reed zijn auto 31 juli in Koudekerke in de vernieling. Hij raakte op de Duinstraat rond drie uur 's nachts van de weg. Volgens G. was hij geschrokken van een overstekend konijn. Zijn ademalcoholgehalte was 680 mi crogram (1.54 promille). Hij had een popconcert bezocht, waar hij ongeveer tien biertjes had ge bruikt. Hij zei op de zitting dat het zijn bedoeling was geweest om op een parkeerplaats een paar honderd meter verderop te gaan slapen. Zijn verwoeste BMW betekende voor hem een schadepost van 20.000 gulden. Hij werd conform de eis veroor deeld tot 1750 gulden boete en zes maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voor waardelijk. Als bijzondere voor waarde bij het voorwaardelijk deel van de straf moet hij de ave volgen. W. H. (47) uit Vlissingen werd 2 augustus om drie uur 's nachts in Middelburg aangehouden met 695 microgram na het nutti gen van acht of negen alcoholi sche consumpties. Het ingeno men rijbewijs kreeg hij op zijn verzoek na vijf dagen terug, om dat hij het als chauffeur niet kan missen. Hij kreeg 2000 gulden boete en vier maanden voor waardelijke rijontzegging opge legd (proeftijd twee jaar) met als bijzondere voorwaarde de ver plichting tot het volgen van de ave. Monumentenvergunningen Van 2 oktober tot en met 15 oktober 1992 ligt op de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Vlasmarkt 13. Tevens kan aan dit bouwplan medewerking worden verleend indien daartoe op basis van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht vrijstelling wordt verleend. Van 2 oktober tot en met 15 oktober 1992 ligt op de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Singelstraat 9. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Kennisgeving Hinderwet Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat de heer M. A. Geuze te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een hoveniersbedrijf op het adres Prooyenseweg (ongenummerd) te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften. Vanaf donderdag 1 oktober 1992 ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken, alsmede de ontwerp-beschikking, elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. De terinzagelegging duurt tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd (telefoon 01180-75241). Desgevraagd wordt er door de afdeling Mileuzaken een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen van 1 tot 15 oktober 1992 bij hun college gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Inspraak Vrijlandstraat Door het uitvoeren van reconstructies aan straten/wegen/kruisingen streeft het gemeentebestuur er naar voor alle weggebruikers een zo veilig mogelijke verkeerssituatie te creëren. De Vrijlandstraat in de wijk Dauwendaele is een wijkontsluitingsweg, waarvan zowel (brom)fietsers als automobilisten intensief gebruik maken. De verkeersveiligheid voor met name de fietser en de (overstekende) voetganger kan sterk verbeterd worden door het aanleggen van enkele verhoogde verkeersheuvels en twee voetgangersoversteekplaatsen. Met het realiseren van dit plan zal eveneens een snelheidsverlagend effect kunnen worden bereikt. Het plan ligt van 30 september tot en met 13 oktober 1992 voor u ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. Gedurende de eerdergenoemde periode kunt u op het plan inspreken door middel van speciale formulieren, die bij de Dienst Stadsontwikkeling verkrijgbaar zijn. Besluit Delegatie, Mandaat, Vertegenwoordiging en Ondertekening Burgemeester en wethouders en de Burgemeester van Middelburg maken bekend dat zij op 29 september 1992 een gewijzigde regeling Delegatie, Mandaat, Vertegenwoordiging en Ondertekening hebben vastgesteld ter vervanging van hun besluit van 23 december 1991 terzake. De gewijzigde regeling treedt met ingang van 1 oktober 1992 in werking, op welk moment de regeling van 23 december 1991 vervalt. De regeling voorziet in overdracht van met name aangeduide bevoegdheden aan het ambtelijk apparaat. Ingaande heden ligt de regeling voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting. Commissies Ir) de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 6 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A. C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 8 oktober om 19.30 uur. Secretaris is de heer J. J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 12 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M. J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 13 oktober om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E. C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 13 oktober om 19.30 uur. Secretaris is de heer J. A. W. de Wolf, telefoon75304. Commissie bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 29 oktober om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw A. C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 19 oktober om 14.00 uur. De concept-begroting 1993 van de Gemeente Middelburg wordt in de periode 29 september - 8 oktober behandeld in de diverse raadscommissies volgens onderstaand schema. Commissie Financiën, 29 september om 15.00 uur. Secretaris is mevrouw E. C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsontwikkeling, 1 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M. J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Stadsbeheer, 6 oktober om 16.00 uur. Secretaris is de heer J. A. W. de Wolf, telefoon 75304. Commissie Algemene en Bestuurlijke zaken, 6 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A. C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, 8 oktober om 16.00 uur. Secretaris is de heer J. J. Schroevers, telefoon 75633. Op 4 november wordt de Memorie van Antwoord door het college van burgemeester en wethouders op de Algemene Beschouwingen behandeld. Op 11 en 13 november zal de ontwerp-begroting 1993 in de vergadering van de gemeenteraad worden behandeld. Spoorweg Wegens onderhoudswerkzaamheden door de Nederlandse Spoorwegen zal de spoorwegovergang aan de Nieuwlandseweg gesloten zijn in de nacht van 3 op 4 oktober van 23.00 tot 9.00 uur. Ditzelfde geldt ook voor de nacht van 17 op 18 oktober. In de nachten van 1 op 2 november en van 2 op 3 november is de spoorwegovergang aan de Schroeweg gesloten van 23.00 tot 7.00 uur. Zie voor meer gemeentelijke informatie de wekelijkse voorlichtingspagina in De Faam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16