Protest tegen vestiging drogerij Andre van Duinrevue terug in Rotterdam I Slowaken maken kennis met les in democratie 'Over de Grens' in première Recreatievolleybal in rayon Zierikzee Ouders peuterspeelzaal voeren actie stappen in Kronos Kwartet: doordacht, perfect en geraffineerd streek 12 Inwoners Kortgene vrezen stank en lawaai WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 van onze verslaggeefster KORTGENE - De mogelijke vestiging van een drogerij naast het bestaande droogbloe- menbedrïjf aan de Prinsendijk bij Kortgene leidde dinsdag avond tot protest van een aan tal omwonenden. Ze vrezen stank en geluidoverlast. De bezwaarden brachten hun mening naai- voren in de verga deringvan de commissie ruimte lijke ordening van de gemeente en drukten de commissieleden op het hart niet akkoord te gaan met de vestiging van het bedrijf. Hoewel er officieel nog niets be kend is over de activiteiten van het nieuw te vestigen bedrijf rep ten de insprekers, maar ook en kele politici, van een drogerij van schadepartijen die zeer veel stank veroorzaakt. De commissie sprak feitelijk over twee onderwerpen: het aan wijzen van een bedrijventerrein aan de Prinsendijk en de vesti ging van een specifiek bedrijf op dat terrein. Op beide punten werd het advies van de commis sie dinsdagavond gaandeweg duidelijk. De aanwijzing van een bedrijventerrein moet in een veel breder verband worden be sproken. Het betreffende bedrijf, een tweede onderneming van de exploitant van droogbloemen- handel DintelPrins. hoeft niet op een al te warm welkom te re kenen. Twee weken geleden lag dat nog heel anders. De raad floot het college toen terug omdat het te snel een beslissing over het be drijventerrein probeerde te for ceren, maar tegen het bedrijf zelf kwam geen enkel bezwaar, De raadsleden stelden in meerder heid dat er alles aan gedaan moest worden om de betreffende aanvrager ter wille te zijn. De ge meente wil immers graag bedrij ven binnenhalen. Dat de stem ming nu is omgeslagen wordt mogelijk verklaard door de me dedelingen van twee insprekers. Het zou gaan om een bedrijf waarvan in Steenbergen de hin derwetvergunning is ingetrok ken, meldde P. Israël die naast de bestaande droogbloemen- handel woont. Hij waarschuwde de gemeentebestuurders zich niet te laten leiden door korte- termijnbelangen en wees erop dat de Prinsendijk een natuur gebied is waar de gemeente zelfs veel geld heeft uitgegeven aan het aanleggen van fietspaden. De drogerij zou bedoeld zijn voor goederen die als gevolg van bij voorbeeld waterschade nat zijn geworden. „Ik heb navraag ge daan en het gaat om schadegoe- deren uit de Rotterdamse ha ven. Bijvoorbeeld vismeel en kopra, en dat veroorzaakt veel stank", zei een andere buurman. Burgemeester E. Hoogendijk- Van Duijn benadrukte dat het voorlopig alleen nog maar gaat om het mogelijk maken van een aanvraag. Pas als die binnen is, begint de toetsing aan bijvoor- ZIERIKZEE - In poule A van de recreatievolleybal in Zierikzee zijn twee wedstrijden gespeeld. Rabobank Zierikzee won met 2-1 van Pigalle Renesse. Voor deze teams was het de eerste wedstrijd van dit seizoen. Paviljoen de Schorpioen sollici teert kennelijk naar het kam pioenschap: vorige week 3-0 te gen De Stulp en nu werd Geen- se/Kwiek met 3-0 naar huis ge stuurd. Geense/Kwiek overklas te een week eerder RSG met 3-0. De geplande wedstrijd tussen Boekhandel De Vries en Zeelan- dia-1 ging niet door. In poule B blijkt Marco Holm weer heer en meester te zijn. Ver- boom/Cluzona, vorig seizoen nog spelend in poule A. moest met lege handen naar Nieuwer- kerk vertrekken (3-0). VVOZ trok tegen Delphi/Mevo'80-3 aan het kortste eind met 2-1 en IBD won de eerste wedstrijd met 2-1 van Bouwman Sleepdienst. Uitslagen, poule C. PTT-2-Delphi/ Mevo '80-5 2-1. Mol/Schuddebeurs- Brandweer Zierikzee 0-3: Brouw- ZWN 3-0. Damespoule D Al: Dries HerenmodeAVIK D2-Paviljoen de Zandsnor 0-3: Stray er/Noord welle- Brouw Dl 2-1. De wedstrijd tussen Europatum Braber en Verboom/Clu- zona D is met doorgegaan. Dames poule D A2 WIK D3-Zeelandia D 0-3; Kwiek D2-Fennet/Renesse 2-1: 't Ca- feetje/Renesse-Kwiek Dl 1-2. Programma 25 september19.00 uur: DelphVMevo '80 4-Marco Holm: Sporthuis ZierikzeelPJZ-Rabobank ZierikzeeFennetlRenesse-'t Ca- feetjelRenesse: PTT-2-ABN AMRO: 19.50 uur: De Stulp-RSG: WIK-Moll Sehuddebeurs: Dries Herenmodel WIK D2-De Zeeuwse Stromen DZee- landia-2-Café De Vlinder: 20.45 uur: IBD-Taxi LemsomBoekhandel de Vnes-PigallelRenesse; WIK D3- Kioiek D2; De Zeeuwse Stromen- Brandweer Zierikzee; 21.40 uur: PTT-l-Paviljoen de SchorpioenMa rijs Partners-Bouwman Watersport; Mosselhandel K. Schot/WIK Dl- Strayer/Noordwelle: Bouwman Sleepdienst-VVOZ. Burgemeester Bergshoeff (tweede van links) staat de ouders te woord in de hal van het gemeentehuis. foto Pieter honhoff. van onze verslaggeefster NIEUWERKERK - Burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland heeft dinsdagmorgen in het gemeentehuis 60 handtekeningen in ontvangst genomen van ouders van kinderen die naar de peu terspeelzaal in Oosterland en Nieuwerkerk gaan. Zij willen dat de werkzaamheden in de peuterspeelzalen verricht blijven worden door betaalde krachten, en niet door vrijwilligers. In aanwezigheid van een grote groep ouders en veel jong kroost, zei woordvoerster Yolande Spindler dat de ouders de bestaande situatie in 't Kraaiennest in Oosterland en de Gruttenpikkertjes in Nieuwerkerk graag zo handhaven. Het leiden van een peuter speelzaal is volgens Spindler een beroep, waarvoor vakbe kwaamheid en professionaliteit vereist, zijn. Vervanging door - ook nog steeds wisselende - vrijwilligers vinden de ouders dan ook uit den boze. Namens het college, dat de vergadering even onderbrak om de delegatie in de hal te ontvangen, zei burgemeester Bergshoeff dat de zaak nog volop in discussie is. Uiteindelijk zal de raad bij de begrotingsbehandeling over de financiële zorgen van de peu terspeelzalen moeten beslissen, en gelet daarop leek hem de ac tie wellicht wat voorbarig. De ouders evenwel achtten het wijs, zo vroeg mogelijk aan de bel te trekken. MKsawm Woensdag 23 sept. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Joel Levi met werken van Haydn en Sibelius. Luxor Theater - 20.15 Tijd voor Theater, reprise van André van Duin Revue. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Iphigenia op Tau- ris door het Nationale Toneel. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 15.00 Afro Caribe Festival met de voorstelling Xa- wara door Teatro Munganga voor iedereen vanaf 8 jaar. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 Afro Caribe Festival met de voorstelling Omeros van Derek Walcott door het RO-theater. vertelling uit het Epos over het eiland St. Lu cia. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 Hendrik 8, voorstelling door het theaterduo Echte Man nen, dat zijn tanden zet in deze koning. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Der Vogelhandler, operet te van Carl Zeiler door de Hoofd stad Operette. Plaswijckpark - 15.00 Jan Klaassen met vakantie, poppen spel door Anneke Strack voor kinderen van 3 tot 10 jaar. Donderdag 24 sept. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest (zie woensdag 23 septem ber). Luxor Theater - 20.15 Tijd voor Theater (zie woensdag 23 sep tember). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal -20.15 Iphigenia op Tau rus (zie woensdag 23 september). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 Afro Caribe Kostbare buit bij autokraak BROUWERSHAVEN - Uit een aan de Langendijk in Brouwers haven geparkeerde auto is maandagmiddag een aantal per soonlijke eigendommen gesto len van een Duitse toeriste. Zij* mist onder andere haar port- monnee met een totale inhoud van ruim 500 gulden. Euroche ques, een fotocamera, twee lede ren jassen en een sleutelbos. Uit drie achter een hek van een garagebedrijf in Brouwershaven geparkeerde auto's is tussen zondag en maandag de benzine gestolen. Rederijkers - De Oud-Vosse- meerse toneelvereniging Rede rijkers houdt vandaag, woens dag, haar jaarvergadering in dorpshuis De Vossenkuil De vergadering begint om 20.00 uur. Festival met de voorstelling Omeros (zie woensdag 23 sep tember). Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 Hendrik 8 (zie woensdag 23 sept.). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Der Vogelhandler (zie woensdag 23 september). Vrijdag 25 sept. De Doelen, grote zaal - 20.15 Co ryfeeën aan het klavier door Ra- du Lupa met werken van o.a. Schubert. Luxor Theater - 20.15 Tijd voor Theater (zie woensdag 23 sep tember). Rotterdamse Schouwburg, gro te en kleine zaal - 20.15 Afro Ca ribe Festival, grote muziek-, theater- en dansmanifestatie. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 Hendrik 8 (zie woensdag 23 sept.). Bibliotheektheater - 20.30 Op gejaagd. nieuwe programma van De Types. Zaterdag 26 sept. De Doelen, kleine zaal -20.15 Et nische muziek en dans, door en semble Tsagaan Sar. traditio nele en populaire muziek uit Mongolië. Luxor Theater - 20.15 Tijd voor Theater (zie woensdag 23 sep tember). Rotterdamse Schouwburg, gro te en kleine zaal - 20.15 Afro Ca ribe Festival (zie vrijdag 25 sep tember). Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 Hendrik 8 (zie woensdag 23 september). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Conny Jansen Danst, een avondvullen programma met 3 balletten. Zondag 27 sept. De Doelen, kleine zaal - 14.30 Muziek uit. India met Shujaat Hussain Khan op sitar en San- dip Bhattacharya op tabla. Schiedamsedijk- 11.00 tot 17.00 Zondagsmarkt met kunst, an tiek, curiosa en boeken. Maandag 28 sept. Sportpaleis Ahoy - 20.00 Engel- bert. Humperdinck in concert. De Doelen, grote zaal - 20.15 In ternationale Kamerorkesten door het solistenensemble van Moskou met werken van o.a. Bach. Britten. Schonberg en Dvorak. De Doelen, kleine zaal - 20.15 Nieuw Werk door het Schonberg Ensemble met werken van Ale xander Scriabin. Dinsdag 29 sept. Luxor Theater - 20.15 Tijd voor Theater (zie woensdag 23 sep tember). Rotterdamse Schouwburg. kleine zaal - 20.30 Schoner wo nen, door theaterwerkplaats De Kist. Theater Zuidplein, grote zaal - Die Entfuhrung aus dem Serail door Warszawska Opera Kame- ralna. Woensdag 30 sept.R»'- terdamse Scnouwburg, grote zaal -20.15 Zomerdans, door het RO-theater over Michael die te rugkijkt op zijn jeugd. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Annie get your gun, musi cal van Richard Rogers door The American Musical Com pany. Donderdag 1 oktober Sportpaleis Ahoy - 20.00 The Cure in concert. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 Het Zwanen- syndroom, door theaterwerk plaats De Kist. een theater-dans -monoloog van danser Jan Zo- bel. Vrijdag 2 oktober De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met werken van Sjostakovitsj, Mendelssohn en Janacek. Bibliotheektheater - 20.30 De ballade van het trieste café, van Carson Mc Culler over de op komst en ondergang van een ca fé en de opbloei en het verwel ken van juffrouw Amelia Evans. Zaterdag 3 oktober Ahoy Tentoonstellingscomplex - n.n.b. Femina, internationale huishoudbeurs voor het hele ge zin. Sportpaleis Ahoy - 20.00 Toto in concert. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 Tsjechov, musical van Ro bert Long en Dimitri Frenkel Frank met o.a. Boudewijn de Groot en Ine Kuhr. Zondag 4 oktober Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 15.00 Giro d'Italia, door theater Ka voor iedereen vanaf 6 jaar. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 De Toverfluit, door Frank Groothof, een sprookjesachtig verhaal over een jonge prins die een prinses wil verlossen uit de handen van een engerd. Maandag 5 oktober Sportpaleis Ahoy - 20.00 James Last in concert. De Doelen, grote zaal - 20.15 Wall Street Crash in concert. Dinsdag 6 oktober Ahoy Tentoonstellingscomplex - n.n.b. Femina. internationale huishoudbeurs voor het hele ge zin. Scène uit de revue Tijd voor Theater van André van Duin. foto Kors van Bennekom Tijd voor theater in Luxor van een medewerkster ROTTERDAM - Andre van Duin komt terug in het Luxor Theater in Rotterdam. Tot en met zaterdag 3 oktober kun nen de toeschouwers weer ge nieten van de revue Tijd voor Theater, wegens overweldi gend succes geprolongeerd. Het vorige seizoen hebben duizenden bezoekers de afge laden schouwburgen op hun grondvesten doen trillen. Ook nu zorgen de komische sketches, de decors, de schit terende kostuums en het bal let weer voor een verrassen de theateravond. Natuurlijk staat André van Duin in het middelpunt, hij is en blijft de revue. Ijzersterke types zoals Pavarotti, Paus Piet de Eerste en Elvis ver tolkt hij met evenveel gemak als prachtige, gevoelige lied jes. André krijgt weer steun van Frans van Dusschoten, die met meer dan veertig jaar ervaring de perfecte aangever is, alhoewel hij nog regelma tig in de lach schiet als Van Duin weer eens volkomen on verwacht van de tekst afwijkt De sketches worden afgewis seld met grote revue-num mers, waarin de Brian Rogers Dancers zich uitleven en waarin de vocale kwaliteiten van de solisten Suzanne Ve- neker en Dick Cohen tot hun recht komen. Daarnaast zor gen illusionist Hans Klok en zijn assistente Sitah voor ma gische en huiveringwekkende momenten. André van Duin heeft de re vue zelf geschreven. De sket ches zullen blijven groeien, want hij kan het nooit laten om te improviseren en opeens alles te veranderen. Een avond André van Duin is nooit hetzelfde. Andre van Duin Van Duin werd onder de naam Adrianus Marinus Ky- von in februari 1947 geboren in Rotterdam-Delfshaven. Al tijdens de lagere school had André maar één grote wens en dat was artiest worden. In plaats van te voetballen met zijn vriendjes schreef hij brieven naar buurtverenigin gen en Oranjecommités met het verzoek om als bandparo- dist te mogen optreden. In 1964 nam hij deel aan de tele visie-talentenjacht Nieuwe Oogst. Dit optreden vormde het begin van een glansrijke carrière als komiek. De talen tenjacht resulteerde in een optreden in de show van Wil- leke en Willy Alberti. In augustus kreeg bij de kans van zijn leven. Hij mocht het voorprogramma verzorgen van de Rolling Stones in het Kurhaus in Scheveningen. Een jaar later (hij was pas 18 jaar) kreeg hij vijf eigen televi sie-shows. In 1969 stond An dré met zijn eerste eigen thea tershow op de planken, geti teld Lach in de Ruimte. André is in de loop der jaren uitgegroeid tot Nederlands grootste en meest geliefde volkskomiek. Niet in de laat ste plaats dankzij creaties van figuren als Willempie, Me neer de Bok, Flip Fluitketel. Ed Oorklep en Jaap Aap. In 1975 werd hij onderschei den met een Televisie-ring naar aanleiding van de regi stratie van zijn theatershow Dag Dag Heerlijke Lach. Ook won hij dat jaar een Veronica Award. beeld de hinderwet en andere criteria. Vooralsnog weet de ge meente alleen dat het om een drogerij gaat, maar niets over de aard van de stoffen die er ge droogd moeten worden. TERNEUZEN. ZUIDLANDTHEATER Kronos Kwartet met werken van Ri ley, Golijov. Zorn. Ostertag en Gorec- ki. door Jos Verpoorten Wellicht door voorpublica ties enigszins op het ver keerde been gezet hoorde en zag het Zeeuws-Vlaamse festival- publiek dinsdagavond in het Zuidlandtheater in Terneuzen in plaats van een strijkkwartet met popgroeppretenties een kwartet strijkers dat op magni fieke wijze muziek van deze tijd vertolkte. Het Kronos Kwartet uit San Francisco verstaat de kunst avantgarde muziek door middel van geraffineerde belichting, doordachte presentatie en bo venal perfecte uitvoering en ti ming voor een groot publiek toe gankelijk te maken. Opvallend aan de in een extreem idioom ge stelde werken voor de pauze is wel, dat het programmamuziek of muziek met een 'boodschap' is. Wellicht hebben de compo nisten deze inspiratie nodig of zijn zij bang dat hun kunst bij het publiek anders niet over komt. Zo had 'Sunrise of the planetary collector' van Terry Riley een dromenverzamelaar tot onder werp. Als een minimal music- chaconne ontwikkelde zich een nerveus perpetuum mobile in een swingend ritme boven een obstinate bas. 'Yiddish buk: In scriptions for String Quartet' van Osvaldo Golijov beleefde in Terneuzen zijn Europese pre mière. Het is een klaagzang op de wijze, zoals hij zelf schrijft, van die uit de Babylonische bal lingschap. Het is dan ook een aangrijpend werk met veel ge bruik van flageoletten en klaag lijke glissandi. Daarna volgde divertissement in 'The dead man' van John Zorn. Hier werden alle special ef fects-registers open getrokken, yi compleet met visuele grapjes, om een zo luguber mogelijke' sfeer te scheppen. Serieuze pro- r blematiek lag ten grondslag aan p 'All the Rage' van Bob Ostertag. trg Het is een indringende aan- sde klacht tegen discriminatie van Jor homosexuelen, bestaande ui een tweespraak van strijkkwarfto tet en tape met gemanipuleerde! bb< geluiden van een rel in San Fran cisco, waarin de strijkinstninfz5 menten deze geluiden regelma-, ,ti tig imiteren. Fraai was het sa- mengaan van een voorgedragen ijs tekst met een in hetzelfde ritme, j spelende altviool. Schitterend was het afsluitende (bij 'Lamento'. Was het voor de k pauze avantgarde wat de klok sloeg, het strijkkwartet Num- jgl mer Twee (quasi una fantasia)', se van Henryk Gorecki was ge p :;s; schreven in een gematigder taal Een prachtig werk met een hech te structuur. Een logisch span ningsverloop en ideeën die regelmatig terugkeer-' den, waardoor een grote mate van eenheid wordt verkregen.. Op smaakvolle wijze weet de componist klassieke citaten en- invloeden van de volksmuziek te j integreren. Knap was de manier, waarop de musici na de slotnoot O de spanning wisten vast te hou-'^ den. Het enthousiaste publiek werkelijk ademloos had geluis terd wist het Kronos Kwartet nog tot enkele toegiften te bewe- gen. BURGH-HAAMSTEDE - De Slowaakse gasten hadden het niet beter kunnen treffen. Het lesje democratie dat de Wester- schouwse commissie ruimtelij ke ordening dinsdagavond gaf, had alle elementen in zich voor een interessante kennismaking: boze en beledigde burgers, aan paste plannen, belangentegen stellingen. verdeelde adviezen. En, uiteraard, urenlange dis cussie. „Dit is democratie, dit is demo cratie in haar puurste vorm!" ju belde een van de gastheren op de publieke tribune. In het Engels, overigens, de taal waarin ook wethouder ir C. W. Veerhoek de hoofdpunten uitlegde aan de on geveer vijftien leden van de groep die in Westerschouwen op bezoek is. De Slowaakse delega-i tie moest, zo was de opzet, iets te weten komen van de manier waarop een Nederlandse ge meente wordt bestuurd. „En nu moeten ze kiezen, daar gaat het om in de democratie". De gast heer kon zijn geluk niet op. Die keuze betrof de verbouwing van de smederij aan de Ring in Haamstede tot een kantoor en een winkel, en acht appartemen ten erboven en ernaast. Wat tel de zwaarder, de belangen van de omwonenden, die inkijk, over last, waardevermindering van hun huis en minder parkeer ruimte vrezen. Of de stedebouw- kundige visie dat een dorpshart ook bewoners behoeft, omdat het anders een dood dorp wordt? PvdA en SGP/RPF/GPV kozen voor de bewoners: die willen het niet en daar moetje naar luiste ren, zeiden de woordvoerders gen de groep omwonenden en richting Slowaken, kennelijk de hoop, dat dat zou worden ver-i taald. Het CDA daarent stelde dat het plan prima wï omdat wonen noodzakelijk is het centrum. Tot grote woede van de bei ners, zei dr H. J. van Zuijl (VVD) dat de verhalen over kijk hem buitengewoon hadc geërgerd, en dat hij ze vond tuigen van een grote mate van' kleinzieligheid. „Schandalig", zei een man op de tribune. „We zijn diep geraakt: Veel minder onder de indruk wa ren de omwonenden van het feit., dat de plannen ten behoeve van! hen zijn aangepast zodat de in kijk tot een minimum zou wor den beperkt. De waarde van de huizen wordt er toch minder op. zei een mevrouw. Aangezien de standpunten van. de partijen tijdens de vergade ring niet veranderden, moest de voorzitter het doen met een ver deeld advies. „Maar we zijn ge-' wend aan kiezen", zei wethouder Veerhoek. Dat is democratie, tenslotte. Na anderhalf uur dis cussie over dit ene punt, begre pen de Slowaken dat je voor de mocratie veel tijd moet uittrek-1 ken. Grote vraag is natuurlijk wel wanneer het nu eens tot kie zen komt. da van een medewerkster ZIERIKZEE - In de Concert zaal in Zierikzee gaat zaterdag 3 oktober om 20.00 uur het toneel stuk 'Over de Grens' van Lode- wijk de Boer in première, ge speeld door de Amateur Come- die Zierikzee (ACZ). De acteurs zijn Marleen Vierge ver, John Meuldijk en Renë Plu. De regie is in handen van Marij ke Reuser. Met deze produktie hoopt zij haar driejarige regie opleiding bij het Zeeuws Cen trum voor Amateurtoneel te Middelburg af te ronden. 'Over de Grens' gaat over drie mensen die door de samenloop van omstandigheden op elkaar zijn aangewezen. Een handelaar, die in zijn auto een lading ver voert. krijgt een ongeluk en komt vast te zitten in de wilder nis. Hij ontmoet daar een andere man, een kluizenaar, die al vele jaren in dat gebied leeft. Ten slotte duikt er nog een derde per soon op. een jonge vrouw, die zich als verstekelinge in de auto heeft verstopt. Vanaf dat moment bevinden de ze mensen zich in een situatie, die 'ze afhankelijk maakt van elkaar. Ze hebben elkaar nodig om hun problemen op te lossen. Het wordt duidelijk dat zij niet zijn wie zij voorgeven te zijn Elk van hen heeft een geheim en aan het eind blijken zij elk op een be paald gebied van de menselijk heid een grens overschreden te- hebben, Maar is de werkelijk heid dat wat je ziet of dat watje verondersteld? Lodewijk de Boer begon in de ja ren zeventig krantenberichten te verzamelen. Zomaar, zonder een directe bedoeling. Het wa ren berichten die iets raadsel achtigs, iets 'onmogelijks' had den, alsof zij door een waanzinni i ge verzonnen waren. Naar aan leiding van een van deze berich ten schreef De Boer 'Over of Grens'. Na afloop van de voorstelling za terdagavond verzorgt Restau rant Mondragon voor belang stellenden een koud buffet. aj-; afwisseling op het al tradition» theaterdiner, dat meestal voora gaat aan een theatervoorstelling in de concertzaal. 'Over <f Grens' is ook nog te zien in Concertzaal zondag 4 oktober om 14.00 uur en in het Mimthea ter in Middelburg zaterdag december om 20.30 uur en zo dag 13 december om 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 28