Verschoore speelt zich 'in the picture' met introductie Photo CD Verschoore altijd vooruit in beeld en in geluid Photo CD beschikbaar in Verschoore-zaken 10% waardebon! Foto's kijken op uw eigen tv Photo CD biedt ongekende kansen voor PC-bezitters en zakelijke gebruikers %P} 499; VERSCHOORE Maak in een handomdraai bij Verschoore knalscherpe foto's van uw sieraden X 16 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADVERTENTIE) Foto Verschoore heeft weer eens wat. Voortdurend wordt er met nieuwe ontwikkelin gen en producten aan de weg getimmerd. En nu speelt Foto Verschoore zich ander maal 'in the picture' door in deze regio voorop te lopen met de introductie van Photo CD, waarbij negatieven of dia's op compact disk kunnen worden gezet. Gebruik ma kend van een speciale CD-speler kunnen de foto's vervolgens vergroot op het scherm van de eigen tv worden gezet. Voor PC-gebruikers en voor professionele activiteiten biedt het Photo CD systeem ongekende mogelijkheden die in de naaste toekomst nog verder uitgebreid zullen worden. Photo CD is een door uitvinder Kodak in samenwerking met Phi lips ontwikkeld systeem, dat het publiek op een volstrekt nieuwe manier naar de zelf gemaakte fo to's laat kijken: thuis op het tv scherm. De situatie tot nu is dat je een volgeschoten filmpje bij Ver schoore brengt, waarna je kunt beschikken over de negatieven en de afdrukken. Photo CD voegt een nieuwe dimensie toe aan het plezier van het bekijken van tij dens de vakantie of bijzondere gebeurtenis gemaakte foto's. U levert de belichte film af bij uw fo tohandelaar, die op uw verzoek niet alleen papierafdrukken laat maken maar het fotolaboratorium ook opdracht kan geven de beel den op een CD te laten zetten. Thuis steek je die CD in een spe ciale CD-speler en daar verschij nen de vakantie-herinneringen vergroot op het scherm van de ei gen tv. Zodat het 'beeldalbum' voor alle kijkers bij de buis tegelijk kan worden 'doorgebladerd'. Lekker groot. Zonder verlies van kwaliteit. Zeis inzoomen en 'scrollen' is mogelijk. Wanneer u een volgend rolletje wilt laten ontwikkelen neemt u gewoon dezelfde Photo CD weer mee naar de winkel en laat de nieuwe opnamen daar bijzetten. Bij honderd foto's is de Photo CD vol. De CD is verpakt in zo'n han dige cassette die iedereen kent van de muziek CD's. Op de voor kant staat een klein, genummerd overzicht van de opnamen. Aan de hand van de nummers kunnen de foto's in elke gewenste volgor de op het tv-scherm worden ge bracht. Geen last meer van vin gerafdrukken en andere onple zierige zaken. Wilt u kinderen, die het huis uitgaan, dezelfde foto's meegeven? Geen nood; er wordt gewoon een tweede Photo CD gemaakt met daarop dezelfde opnamen. Afspeelapparatuur Zoals gezegd is er speciale af speelapparatuur nodig om met Photo CD te kunnen werken. Er zijn twee modellen op de markt gebracht. Tegen het eind van het jaar is een derde model te ver wachten. Het afspeelapparaat met als co de PCD 260 (kosten plm 850,-) biedt als basismodel onder meer mogelijkheden als automatische beeldkeuze, overslaan van beel den en een geheugen voor de ge kozen volgorde van weer te ge ven beelden. Elke keuze kan door een eenvoudige druk op de knop worden herhaald. Een tweede type, de PCD 860 speler heeft een vier keer uitge breider geheugen dan het basis model en kan ook meer. Zo kun nen met de zoomfunctie gedeel ten van het schermbeeld op nieuw ingekaderd en vergroot worden. Het prijskaartje van deze afspeler ligt om en bij de 999,-. Platenwisselaar Het later op de markt te verwach ten model PCD 5860 is een af speelapparaat met een 'platen- wisselaar' voor 5 Photo CD disks. Dat betekent dat een snelle toe gang tot een collectie van 500 fo to's kan worden verkregen. Alle door Kodak in de handel ge brachte Photo CD spelers zijn eveneens geschikt om audio CD 's weer te geven. Zo biedt zo'n CD speler het beste van twee we relden: een perfecte geluidskwa liteit van de favoriete CD's en daarnaast de mogelijkheid om in superieure kwaliteit foto's te be kijken op TV. Verschoore in Zeeland Is Verschoore er als de kippen bij om het Zeeuw se publiek te laten kennis maken met het nieuwe fe nomeen van Photo CD, de Verschoore-zaken in Etten-Leur, Hulst, Goes, Middelburg, Middelhar- nis, Vlissingen en Zierik- zee staan er al sinds jaar en dag om bekend het publiek met alle zorgen te omringen op het gebied van beeld en geluid. U kunt er niet alleen voor de 1 uur fotoservice te recht, maar u vindt met name bij Verschoore in Vlissingen een uitge breid scala van audio-vi- suele apparatuur. Video opname en afspeelappa ratuur, tv's, CD-spelers en vanaf heden dus ook de speciale Photo CD-af- speelapparatuur. Kwaliteit leveren: de Ver- schoore-teams in de verschillen de vestigingsplaatsen worden er voortdurend op getraind. Dat geldt met name voor de 1 uur ser vice van Verschoore Even iets tussendoor: bij sommige mensen bestaat nog steeds de misvat ting. dat een zo snelle afwerking geen goed eindproduct kan ople veren en dat het beter is een film pje naar het laboratorium te laten sturen. Men vergeet echter dat de meeste tijd verloren gaat met de verzending en retournering van het materiaal Bij een afwerking volgens het 1 uur service principe wordt aan uw belichte film minstens zoveel Nog maar net geïntroduceerd op toonaangevende manifestaties als Firato en Photokina, brengen de Verschoore-zaken in uw omgeving het fenomeen van het Photo CD Systeem al direct binnen bereik van de Zeeuwse consu ment. Vanaf heden kunt u al een belichte film ter afwerking bij Verschoore inleveren en tegelijk kiezen voor een Kodak Photo CD naast uw afdrukken. Voorlopig wordt het op compact disc zetten van de opnamen uitbesteed. Na vier werkdagen kunt u uw CD-tje met de opnamen komen afhalen, in de toekomst zal het op CD zetten van uw opnamen in de fotoshop zelf kunnen plaats vinden. Een blanco CD-tje kost 16,95. De kosten van het vastleg gen van de opnamen op CD kost per afdrukje 1,50. 'Revolutionaire uitvinding' Ad Verschoore uit Vlissingen is enthousiast over Photo CD. „Een revolutionaire uitvinding. En het leuke is dat het voor het grote publiek een ontzettend gebruiksvriendelijk systeem is. De romantiek van in een al bum geplakte foto's blijft na tuurlijk bestaan. Maar ik kan me voorstellen dat straks een selectie wordt gemaakt van hoogtepunten die in een album gaan en de hele verdere reut wordt op CD gezet". Van op CD vastgelegde opna men kunnen ook weer afdruk- jes worden gemaakt en vergro tingen. Dus hoef je niet al die negatieven te bewaren. Ad Verschoore: ,.Je kunt ook een copie laten maken van een CD. Stel je voor, je hebt netjes en con sequent al de foto' s van je gezin op CD laten zetten. Gaan de kin deren de deur uit, dan laatje zo'n CD met die opnamen bijmaken en hebben de kinderen een eigen electronisch foto-album ter be schikking. Dat is erg goedkoop. Een copie laten maken van al je foto's is vreselijk duur. Plus dan nog dat gigantische karwei van het inplakken. En misschien is de helft van het materiaal inmiddels wel kwijt geraakt". FUJI DL-looo ZOOM INTELLIGENT EN VEELZIJDIG Automatische precisie ca mera met 35-80 mm motor- zoom Instelbare HG crea tieve flits-bclichiingsmoge- lijkheden Reductie \an rode-ogen-effect Mulubeam autofocus met geheugen Direct macro vanaf 65 cm Panorama- fotomogelijkheid. aandacht besteed als in het labo ratorium ergens in het land. Verschoore maakt bij het afdruk ken in de 1 uur fotoservice ge bruik van Kodak papier en dat is zonder meer het beste materiaal. De naam 'Kodak Royal papier' spreekt eigenlijk al voor zich. Ko dak ziet er overigens ook nauw lettend op toe dat het kwaliteits peil van de afgedrukte foto's op hetzelfde hoge niveau gehand haafd blijft Al twee keer is aan Verschoore de Kodak-Express Kwaliteits Award uitgereikt En als er met andere apparatuur een nog hogere kwaliteit valt te berei ken schroomt Verschoore met om andermaal te investeren in de aanschaf van nieuwe appara tuur. In de meeste zaken van Ver schoore staat zeer gebruiks vriendelijke apparatuur opge steld, waarop het publiek zelf kleurvergrotingen kan maken. Deze Kodakvinding heet heel toepasselijk 'Create A Print'. Stel, dat de achtergrond minder van belang is, maar dat je met name die ene persoon links in beeld goed op de foto wilt hebben, dan is het met eenvoudige ingrepen, waarbij de klant desnoods hulp van het personeel kan krijgen, mogelijk om juist dat gedeelte van de kleurenfoto uit te vergro ten. Je stopt je negatief in het ap paraat. Vervolgens zie je op een beeldscherm de foto. En door aan een paar knoppen te draaien kun je zelf snel bepalen wat er van de foto uitvergroot moet wor den en welke stukken van de foto rustig kunnen wegvallen. Het nieuwe fotografische systeem van het scannen van normale kleinbeeldfilms en de opnamen over te zetten op speciale Photo CD's biedt voor PC bezitters en voor zakelij ke gebruikers ongekende mogelijkheden. Creatieve bezit ters van een PC krijgen een practisch middel in handen om een fototheek op te bouwen, waarover met een druk op de knop kan worden beschikt. Zodra de consument zijn Photo CD in een CD-Rom XA speler stopt en deze aan zijn homecom puter koppelt kan hij ook nog al lerlei manipulaties gan uitvoeren, zoals de kleur van het haar van iemand op de foto veranderen of een persoon in een andere om geving zetten of desnoods een olifant in een huiskamertafereel monteren. Zo zijn er wel meer gekke truckjes te bedenken. Kortom: de grenzen van de beeldmanipulatie zijn de creatie ve grenzen van de consument geworden. Gezien de 'open architectuur' van het Photo CD Systeem ver wacht Kodak dat anderen deze technologie zullen integreren in DOS, OS/2 en Macintosh plat forms, Kodak biedt met het Photo CD Systeem ook vele interessante mogelijkheden om kleurenbeel den voor bepaalde werkzaamhe den te gebruiken. De combinatie van de Photo CD met computer- techologie maakt het mogelijk om specifieke albumpagina's of an dere documenten te maken ten behoeve van desktop publishing, onder meer door beelduitsnedes, toevoegen van tekst en grafische illustraties in combinatie van het vervaardigen van pagina-layouts op het scherm. Verwacht wordt dat bibliotheken, onderwijs, wetenschap, archi tecten. verkooporganisaties, mu sea. makelaars en de grafische industrie en vele andere bedrij ven en instellingen Photo CD met open armen zullen ontvangen. Spaar de 8 verschillende Fuji speldjes! Als u nu een 2-pak Fujicolor Super HG 100 of 200, 24 of 3ó opnamen koopt, krijgt u tijdelijk één van de 8 verschillende Fuji speldjes gratis. Mis de rage van 1992 niet Zorg dat u alle Fuji speldjes te pakken krijgt! IBM IEL© BOS BIL (WUB In een aantal Verschoore za ken staat wel een heel bijzon der apparaat voor het copi'e- ren van foto's, wat dus heel iets anders is dan fotocopië- ren. Het gaat hier om de Fuji- colorfotocopier. Daarmee is het mogelijk een knalscherpe foto te maken van voorwerpen die twee centimeter dik zijn. Bijvoorbeeld sieraden. Maar ook foto's uit de oude doos zijn zo in een handomdraai haarfijn bij te maken. Ook is het moge lijk een transparante afdruk van een voorwerp of afbeel ding te maken. Een soort grote dia krijg je dan. Leuk om een lichtbakje te maken. Vergroten en verkleinen kan ook. Het ma ximale met dit milieuvriendelij ke copieerapparaat voor foto's te bereiken formaat is A3. MM KODAK EKTAR 100 FILM Voor de camerabezitler die hoge eisen stelt! De uiterste scherpte Uitzonderlijk fraaie kleurweergave Zeer grote belichtingsspeel ruimte Perfecte foto's, zelfs bij zeer grote ver grotingen De Kodak Ektar 100 film. uw herinneringen zijn het waard! Ook leverbaar in 25 j|=5j en 1000 ISO =7= Kodak FILM KORTING 1 uur fotoservice!: V ■VËRSCHC FOTO VERSCHOORE GOES'VLISSINGEN MIDDELBURG 'HUL S T Ml DDE'LUA RN IS ZlERIKZEE ETTEKRtlf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16