lege Dubbeldam om in te lijsten Duel PSV tegen Vilnius komt op tijd \iprich: Feyenoord vordt elk jaar beter Mooi voetbal is passie van Herbert Neumann Derde overwinning voor Miguel Indurain Jeugdspelers naar hoofdtoernooi van titelstrijd tennis Winstpunten voor amazone Van Gelder Grote Scheldeprijs in Nieuw-Namen sprankelend begin en slot onze medewerker bELTV-NAMEN - De achtste rföoen-ovenvinning van lauws topamateur Davy Dub- jddani uit Sluiskil, gisteren in Grote Scheldeprijs in Nieuw \amen. was er een om in te lij den. Op iets meer dan tien kilo- netervoor de finish demarreer- je Dubbeldam uit een kop- ,roepje van zes renners dat zich L vroeg in de koers had gefor meerd en hoe hevig er achter iem ook werd gejaagd, de vijf In-amen geen meter dichterbij. )[el nog enkele kilometers te «aan. brak het verweer van de ugers en kon Dubbeldam bijna lichend de slotronden afleg- >amooi sluitstuk van een wed strijd, die een al even spranke- ad begin kende. De 26 renners É>hun rugnummer kwamen af- yen vlogen er in alsof de aan- jmstlijn al om de volgende Khtwas getrokken. Vital Tim- emans en Frank van Marwijk, gelost door Roy Bogaert en - al Davy Dubbeldam pro efden in het kwalitatief sterke Eelschap een vroege beslissing forceren. Die pogingen kon- jn nog worden teruggefloten, aar meteen daarna hadden iilfred Bastiaanse. Bob Rasen- ters en Davy Dubbeldam wel acces Toen bij dat selecte drie- al. Koos Moerenhout, Roy Bo- taert en John-Paul van de Ameele aansloten, besefte de rest van het peloton dat het zich de longen uit het lijf zou moeten fietsen om die ontsnapping on gedaan te maken. Dat gebeurde prompt, maar sor teerde geen enkel effect. Dubbel dam: ,,We moesten wel even knokken om weg te blijven, maar niemand sloeg zijn beurt over en toen we hoorden dat de groep niet dichterbij kwam. wis ten we dat we een kans hadden." De halve minuut die het zestal werkelijk bijeen had moeten harken werd uitgediept naar een kloof van ruim een minuut toen de achtervolgers zich gewonnen gaven. ..Ik heb vandaag in de achtervolging meer afgezien dan in de drie dagen van de Delta- toer". gaf Kees Schouwenaar aan hoe zwaar het wel was en ook FranQois Franse had onder weg de kansen om de zes leiders nog ooit terug te zien laag inge schat: ..We wilden wel. maar niet iedereen deed mee. Het ging met horten en stoten, terwijl ze voor aan natuurlijk de hele ronde ble ven gaan." Zo was het ook. Toen het gat Zware loting mlvoetballers [IDDELBURG - De Zeeuwse ulvuetbalteams treffen van- eg (woensdag) sterke tegen- Unders in de eerste bekerron- van het landelijk zaalvoet- al. Zo krijgt Het Bonte Hert in luist bezoek van de nationale ipperBunga Melati. suws bekerwinnaar Rosario moetin Molier Intramast een rare tegenstander. Ook voor Ie Windhoek (tegen DRC/Ar- -Joien Maartense Tapijt <te- ïBax Zeefdrukkerij) zijn de ïrievingskansen gering, tl volledig bekerprogramma (met ttowse teams): Het Bonte Hert- unga Melati om 20.00 uur in de «rthal Den Dullaert, Hulst. De indhoek-DRC/Arwiko om 20.20 in Ekenburg, Vllssingen; Maartense apijt-Bax Zeefdrukkerij om 21.00 aen Rosano-Molier Intramast om 100 uur, beide duels in de sporthal indeNassaulaan. Middelburg. Davy Dubbeldam gaat juichend over de finish in Nieuw-Namen. fotoCamileSchelstraete vel EINDHOVEN (GPD) Romario doet vanavond niet mee, maar dat heeft één voordeel: hij kan niet tegen een domme rode kaart aan lopen. Dat gevaar en de eeuwige kans op een ernstige blessure zijn de enige risico's die PSV tegen Zalgiris Vilnius loopt. Dom rood heeft PSV vaker parten gespeeld dan de club lief is. Vorig seizoen moest Wim Kieft de cruciale thuis- weijd tegen Anderlecht missen nadat hij zich bij Besik- tas had laten gaan en werd weggestuurd. Ooit over kwam het Ruud Gullit: rood in een onbeduidend wed strijdje in de eerste ronde tegen een Luxemburgse ploeg. Gullit werd voor vier wedstrijden geschorst en kon daar door twee jaar lang Europees voor PSV spelen. Tegen het kleine Za'giris Vilnius gaat het vooralsnog om een simpele vraag: wordt het 4-0 of 14-0? Hans Westerhof wil de zaak graag meteen beslissen en dat lijkt geen pro bleem te hoeven zijn. Wat de Litouwers te bieden hebben vanavond is echter ook Westerhof onbekend. „Dat is ons probleem: we hebben geen idee wat ze in zo'n wedstrijd kunnen. Maar dat is ook het probleem van mijn collega Janciauskas; die heeft ook geen idee," De 200ste 'Europese' treffer voor PSV moet al voor rust kunnen vallen: PSV staat na 114 wedstrijden in de Eu ropa Cup nu op 199. Westerhof toont zich nog niet hele maal content met de vorm van zijn ploeg, maar hij ziet de goals niettemin soepel vallen. Zaterdag tegen Den Bosch waren het er zeven, gemaakt door zes verschillen de spelers. Westerhof: „We gaan beter spelen en we zijn erg efficiënt met kansen. Ik vind alleen dat we de tegenstander meer en eerder druk moeten zetten, ook tegen grote ploegen. We moeten sneller op de bal verdedigen en sneller door schuiven. Dat vraagt opoffering van bepaalde spelers en het vraagt een ijzersterke conditie. Daarom trainen we ook zo hard, misschien te hard. Maar straks gaan we pro fijt trekken van dat harde trainen," Hij ziet Popescu, Ellerman en Vanenburg ('Hoewel die nog steeds niet helemaal blessurevrij is') beter en beter in hun spel komen. „En dus komt deze wedstrijd voor ons aardig op tijd. Jammer alleen dat Romario er niet bij is." De Braziliaan is met Berry van Aerle afwezig vanavond. Romario sukkelt met een verrekking in de heupspier, aldus Westerhof. „Een concrete blessure ja. Hij is er zelf ook helemaal stil van." fitsenprobleem blijft altijd bestaan in onze verslaggever arcel van der Kraan ITTERDAM Het leven van spils, vindt Jozsef Kiprich, staat uil vele perioden van immer en kwel. Afgewisseld et zeer korte momenten van eugde. De wisselvallige spits in Feyenoord kijkt uit naar de rie ronde van het Europese emooi voor bekerwinnaars, larin Feyenoord uitkomt te- Hapoel Petach Tikva uit Is- el-Jkzou met geen mens wil- irnilen. Als ik het over mocht fo. zou ik weer spits wor- i" 'nbalen op de bank, ook aan wgin van dit seizoen. Bijna ^nttg minuten lang doelloos te dolen in de voorhoede. %yaar neemt het allemaal de koop toe. „Zolang je aan 'eind van de week maar kan Eïateren dat jouw naam nog bovenaan de topscorers- Prijkt." de ruim drie seizoenen dat de «voerder van het Hongaarse male elftal hier nu zijn J°d verdient, heeft hij niet de ™kkunnen wekken de meest !~e goaltjesdief voor Feye- lrd te zijn. Een opvolger van f 'ridvall, om een voorbeeld -men. heeft nog geen mens •e&uip in hem gezien, da die malle 'Goulash-vre- 120315 ze hem in het begin naschin weg pj Feyenoord TRDam (GPD) Marian wchin zet nog deze week J11" achter zijn voetbal- Édïaa" Roemeen zal de [Mg van Feyenoord over- psenlaten weten dat hij niet w'l wachten op een fwe werkgever en met zijn r. terugkeert naar zijn va- EUnd. fcchinzag de afgelopen da- r® transfer naar de Franse divisieclub Grenoble af- •oiridat men niet aan zijn ritijke eisen kon voldoen. ®rd had met Grenoble al ^temming bereikt over r stersoin. De Rotterdam- ESnu waarschijnlijk hele- !ê,'ri krug van hun inves- 7;h 'e tussen de drie en vier k^otnmelde ,.Ik ben uitge. fc» t -Ven°oi'd en ga een ol L "Utetie vervullen bij Di- i -aoekarest." aldus Dama- nog wel eens wilden noemen, po pulair in Rotterdam. Bij de spe lers, omdat hij ondanks zijn be perkte kennis van het Neder lands voor de nodige stemming zorgt in de kleedkamer, bij het publiek omdat hij op de meest onverwachte momenten uit zijn slof kan schieten. Soms niet om aan te zien. dan weer briljant. Alles bij elkaar was het de laat ste twaalf maanden niet vol doende geweest om de leiding van Feyenoord ervan te weer houden in de verste uithoeken van Europa op zoek te gaan naar een nieuwe spits. Uit de hoge hoed kwam uiteindelijk Mike Obiku. een naam die ook Ki prich niets zei. De 48-voudig international: „Natuurlijk was ik kwaad dat ze weer een andere spits gingen zoeken. Aan de andere kant had ik er al een beetje rekening mee gehouden. Damaschin was geen echt succesnummer gebleken. Toch hoopte ik dat ze alleen met mij verder wilden gaan. Mijn boosheid moet niet te negatiel worden uitgelegd. Het lijkt me vrij normaal dat je als profvoet baller zo reageert. Anders ben je een slappeling." Niet normaal Kiprich is zich er bovendien van bewust dat hij niet de enige is. die moeite heeft gehad om de liefde van het legioen voor zich te winnen. „Als je ziet hoeveel spitsen ze hier nu al hebben mee gemaakt. Dat is eigenlijk niet normaal. Wat dat betreft houdt Feyenoord een merkwaardige traditie hoog." Hij gelooft niet dat het ooit nog zal veranderen. Of er moet op eens een supertalent opstaan. Dat ook de nieuwe Afrikaan Obiku geen tovenaar is, zegt Ki prich allang te hebben gezien. „Maai- het is een goed mens. Ik mag hem wel. Nee, praten kun nen we niet met elkaar. Hij spreekt geen woord Nederlands en ik geen letter Engels. Maar je hebt niet altijd veel woorden no dig om elkaar te begrijpen De vroegere aanvaller van Tata- banya weet dat hij en de Nige- riaan het samen moeten uit- knokken Kiprich: „Dat weet Obiku ook. We hebben de afgelo pen wedstrijden samen gespeeld omdat we geblesseerden had den. Als iedereen fit is mag slechts één van ons tweeën op draven." Jozsef Kiprich heeft in drie jaar zes trainers versleten bij Feye noord. Pim Verbeek. Gunder Bengtsson, Wim Jansen, Hans Dorjee en nu het duo Meijer/Van Hanegem. De Zweed vond hij de minste van het stel. Over zijn eerste keus laat hij zich niet uit, al verklapt hij wel het offensieve van Willem van Hanegem te waarderen. „Een trainer naar m'n hart, als-ie me tenminste el ke week gebruikt", lacht de Oosteuropeaan. Voor diens komst kende Kiprich 'de Kromme' nauwelijks. Hij wist dat Van Hanegem in de ja ren zeventig deel uitmaakte van het Nederlands elftal, maar ver der hield het op. „Hij hoeft mij niet te vertellen hoe ik moet voetballen. Ik heb al zoveel mee gemaakt, al zoveel interlands en Europa Cup-wedstrijden ge speeld. dat niemand me wat dat betreft nog wat hoeft te leren. Een spits moetje bovendien een beetje vrij laten. Maar ouwehoe ren tegen mij doet Van Hanegem ook niet. Hij zorgt er voor dat het elftal tactisch heel sterk voor de dag komt. dat vind ik het be langrijkste. We spelen nu ge groepeerd op zo'n dertig tot veertig meter. Onder Bengtsson besloeg de ruimte zestig tot ze ventig meter. Dan liep ik me scheel." „In de tijd dat ik hier nu speel, heb ik Feyenoord elk jaar ster ker zien worden. In het eerste jaar was het elftal verschrikke lijk slecht. Een paar goede aan kopen hebben veel voor de club betekend. Witschge en Bosz zijn volgens mij de beste spelers die Feyenoord de laatste jaren heeft gekocht. Daarnaast hebben Blinker en Taument een prach tige ontwikkeling doorgemaakt. Taument is nu de blikvanger, maar Blinker is net zo belang rijk. Zijn techniek is niet te even aren." Benne naar Catania ROME (ANP) - Volleyballer Ed win Benne speelt komend sei zoen voor de Siciliaanse club Catania. De international te kende gisteren een contract voor een jaar met een optie voor het volgende seizoen. De Fransman Meneau verbond zich eveneens aan Catania. De Siciliaanse club behoort tol de favorieten voor de titel in de se rie A 2. Vitesse hoopt op veel doelpunten tegen Deny City ARNHEM (ANP) - Herbert Neumann prijst zich geluk kig met een passie voor mooi voetbal. Een kostbaar bezit. In een prestatiemaatschap pij als het profvoetbal echter veelal in de schaduw gesteld door de behoefte aan resul taat. „Het één kan best sa mengaan met het ander", hoopt de Duitser in zijn eer ste jaar als hoofdtrainer bij Vitesse te bewijzen. Vanavond wordt in Arnhem naar doelpunten gekeken. „Twee. liever nog drie", wenst Neumann. In de competitie hadden zijn spelers vijf wed strijden nodig om tot die pro- duktie te geraken. Ook bij de laatste gelegenheid, zondag 0 -0 bij RKC. toonde Vitesse een gebrek aan spitsvondigheid. „Niet zorgwekkend" vond Neumann. „De ploeg is sta biel. is gezond bezig. Het sco ren wil niet lukken maar dat is een kwestie van tijd. dat komt vanzelf. We hadden misschien twee of drie punten méér kun nen pakken, maar de feiten zijn anders." Neumann heeft al sympto men ontdekt die zijn optimis me steunen. .Kritiek is altijd zeer resultaat-gevoelig Een zwart-wit schildering. Als we zondag één kans hadden be nut. had dat dertig procent gescheeld. Ja. het resultaat is heilig, ook voor mij. Maar het is ook mijn taak naar de lan gere termijn te kijken. De spe lersgroep is ervan overtuigd dat we goed bezig zijn. dat. proefik." Het publiek moet daarvan nog worden overtuigd. „Als de mensen zien dat de spelers er alles aan doen. hard werken, kan niemand boos zijn. Geen publiek is zo dom. Men wil de eigen club zien winnen, ja. maar wel met mooi voetbal. En dat kost tijd. Fouten maken is normaal, ook in topsport." Of de Arnhemse twaalfde man datzelfde geduld kan op brengen, is de vraag. De eer ste wedstrijd tegen het Noord- ierse Derry City, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA beker, geldt als mijl paal. „We mogen vooral niet overgemotiveerd beginnen, wij moeten het geduld op brengen om dat gaatje in de ongetwijfeld massale verdedi ging te slechten." De 38-jarige Neumann was zelf ooit een voetballer van het intensieve soort, dat in middels (ook) in Duitsland lijkt uit te sterven. Hij speelde bij FC Köln. Udinese en Olympiakos Piraeus en bracht door de concurrentie van onder anderen Netzer en Overath het slechts één keer tot die Mannschaft. Vervol gens werkte hij als trainer in Zwitserland, bij Chiasso en FC Ziirich. „Ik heb geen haast om bij een Duitse club aan de slag te kunnen. Ik probeer voorlopig het beste te preste ren met Vitesse De ambiance is hier heel anders Maar of je nu voor vijf of voor twintigdui zend mensen voetbalt, dat mag voor de motivatie niet uitmaken luidt zijn credo. „Dat enthousiasme moet van binnen zitten." Sturing is nog niet fit ARNHEM (ANP) - Vitesse kan vanavond in de eerste wedstrijd tegen Derry City geen beroep doen op Edward Sturing. De rechtsachter is nog onvol doende hersteld van zijn bles sure. Sturing trainde gisteren met de groep mee. maar had nog teveel last bij het schie ten. Trainer Herbert Neu mann kiest voor dezelfde op stelling als zondag tegen RKC. Vitesse heeft 6000 toe schouwers nodig om uit de kosten te komen Gisteren waren nog maar 2000 kaartjes verkocht. eenmaal groot genoeg en de dreiging van achteruit weg was. bepaalden Dubbeldam idie in het voorbijgaan de leiderspnjs op zak stak) en zijn maatjes zich tot tempo rijden. In dat. vrij een tonige. decor zou het zestal waarschijnlijk ook gezamenlijk naar de streep zijn gegaan. Even nadat het peloton achter de lei ders in stukken brak, zorgde een superpremie echter voor een ex plosieve finale. Met twee man in de kopgroep wist Davy Dubbel dam zich in de rug gedekt toen hij de beslissende jump plaatste. John-Paul van de Ameele ving achter zijn kopman alle coun ters (van vooral Koos Moeren hout) op. En toen Bogaert en Ra- senberg het slachtoffer werden van het enorm hoge tempo en Van de Ameele nog slechts twee man in het oog moest houden, speelde Davy Dubbeldam ge wonnen spel. De 36e Grote Scheldeprijs kreeg een schitte rende winnaar. Uitslag: 1 Davy Dubbeldam. Sluis kil 100 km in 2 20 40. 2 op 18 sec Wil fred Bastiaanse. Hoogerheide. 3 Koos Moerenhout. Achthuizen. 4 John-Paul van de Ameele, Terneu- zen; 5 op 28 sec Roy Bogaert. 's Gra venpolder. 6 Bob Rasenberg. Ter- heijden; 7. Peter Heeren. Sprundel; 8 Riny Luyks, Sprundel. 9 Kees Schouwenaar. Kloetinge: 10. Fran cois Franse, Kwadendamme; 11. Niels van Elzakker. Hoogerheide; 12, Mario van Vlimmeren, Hoeven; 13. Vital Timmermans, Yerseke; 14 Ruud Havermans. Nw. Vossemeer; 15. Peter Mol, Kapelle; 16 Ceriel Hoefnagels. Clinge, 17 Willy van Hoof. Hoogerheide; 18. Eric Vereec- ken. Hulst; 19 Karei van Goethem. Sluiskil; 20 Frank van Marwijk. Ba- SAN FELIU DE GUIXOLS (ANP) - Miguel Indurain heeft ook zijn leiderstrui uit de Ron de van Catalonie veilig thuis gebracht. Het was voor de win naar van de Giro en de Tour zijn derde overwinning in de Cata laanse ronde. Laurent Jalabert voltooide in San Feliu de Gui- xols ook zijn trilogie. Het sprintsucces tegen Menzoni, Hermans en Koerts betekende zijn derde etappeoverwinning. San Fcliu de Guixols. Ronde van Ca talonie, zevende en laatste etappe. Llaners - .San Feliu de Guixols: 1 Ja labert (Fra). 172 km in 4 08.56,2 Men zoni iltai. 3 Hermans iNed). 4. Koerts (Ned). 5. Vermote (Bel), 6 Salvador (Spa). 7. Angel (Spa), 8. Elliott (GBr), 9. Mauri (Spai, 10. Ugrumov (Lit). 21. Lubberding. 23. Indurain (Spa), 25. Den Bakker. 29 Romingei (Zwi), 33. Breukink. 37 Bouwmans. 47 Van Or- souw. 72. Van Aert. 80 Bugno (Ita). 93. NijboerO.45 Eindklassement: 1 Indurain 24.29 40. 2. Rominger 0.19. 3 Velasco (Spa) 1 18, 4 Breukink 1 27, 5. Ber nard (Fra i 1.47.6. EchaveiSpai 1 51.7. 7 Zarabietis iSpai 2.22. 8 Mottet (Frai 2.52. 9. Bruyneel iBel» 2 58. 10 Delgado (Spa) 3 20. 14 Zulle (Zwu 3.52.25 Bouwmans 6.30, 28 Van Or- souw 7.24. 33 Bugno 8 03 40 Den Bakker 9 38, 78 Van Aert 22.16, 79 I.ubberding 23 44. 92 Nijboer 34 21. 93. Hermans 35.43.94 Koerts 40.16 Fouesnanl. Ronde van de Toekomst lopen), achtste etappe. Brest - Foues nanl: 1 Dekker iNed». 139.5 km in 3 14 03. 2. Armstrong (VSti. 3. Rodri- gues (Por>. 4. Gainetdinov (Rust 0.03. 5 Rota (Spat0.22,6. WustiDuii. 7. Ca- pelle (Fra>. 8. Tefar (Tsji. 9. FranQcois Simon (Frai. 10. Sapronov (Rust. 11 Van Steen. 36 Boogerd. 41 Richard Groenendaal. 45. Van Bon, 61, Vos kamp, 90. Hoffman. 92. Konlngs. Algemeen klassement: 1. Garel (Fra) 25.22,26. 2. Wüst 1.18. 3. Dojwa (Frai 1.32.4. Magnin(Frai 1.35,5 Brochard (Frai 1.51.6. Arenas (Spat 2 06.7 Vos kamp 2.12. 8. Bei-zin (Rust 2.13, 9 FranQcois Simon 2 24, 10. Richard Groenendaal 2 29.28 Dekker 4 30.37 Boogerd 5.30, 39. Van Steen 5 39, 66 Hoffman 7 17, 68. Van Bon 7.27. 96 Konings 17.00 HOORN (ANP) - Het was giste ren examendag bij het NK ten nis in Hoorn. Voor de scheids rechters wel te verstaan. Ter wijl tribune-bouwers zich bezig hielden met het scheppen van accommodatie voor het week einde. voelde de leiding bij de acht resterende kwalificatie partijen zich hinderlijk in de rug gekeken. Als het aan Huub van Boeckel ligt, komt de man. die bij hem op de stoel zat. niet in aanmerking voor het rood-wit-blauwe insig ne. Zijn tegenstander Martijn Belgraver was veel kwieker ge bekt en trok daardoor menig cruciaal punt naar zich toe Streekfavoriet en troublemaker Timo Luca kreeg daarentegen door de scherpere controle lik op stuk. Toen bij een voorsprong van 4-3 in de derde set zijn racket ten tweeden male richting net vertrok, kreeg tegenstander en trainingsgenoot Dennis van Scheppingen het punt en even later de partij cadeau. De straf- commissie turfde twee strafpun- ten. Nog twee meer en hij wordt geschorst, zoals eerder dit sei zoen al drie spelers overkwam. Door de doorkomst van de ze ventien-jarige van Scheppingen is in beide categorieën van het hoofdtoernooi de jeugd verte genwoordigd. Bij de vrouwen kwalificeerde de vijftien-jarige Yvette Bastin zich ten koste van de jarige (19) Anique Snijders Het schema van het hoofdtoer nooi van de vrouwen wordt ver der aangevuld door Nancy van Erp. Lara Bitter en Heieen van den Berg. die als titelhoudster de kampioene van vijfjaar gele den Eveline Hamers met 6-2 6-2 aftroefde. Huib Troos en Martijn Belgraver vulden samen met Ri chard van Steenwijk bij de man nen de opengehouden plaatsen. De laatste begon tegen Martijn Bok bij een achterstand van 1-5 in de derde aan een onweer staanbare opmars. De plaats van de geblesseerde Mark Koevermans zal worden ingenomen door Freddie Sauer. De rugblessure van Koever mans valt in zoverre mee, dat hij weer aangepast kan trainen. Non-playing captain Stanley Franker wacht op het medisch rapport alvorens te beslissen of Koevermans deel blijft uitma ken van het Daviscupteam. dat volgende week in Den Haag te gen Uruguay uitkomt. Mocht hij niet fit worden bevonden, dan wordt zijn plaats ingenomen door Jacco Eltingh. De Heerde- naar heeft het aan zijn goede dubbel met Haarhuis bij de US Open te danken, dat hij in dat geval de voorkeur krijgt boven de andere reserve Jan Sieme- rink. De nationale titelstrijd werd er door de loting niet doorzichtiger op Zo werd bij de mannen de als eerste geplaatste Fernon Wibier in de eerste ronde gekoppeld aan Paul Dogger, winnaar van de laatste drie A-toernooien. Bij de vrouwen treffen de kansheb- sters Kiene - Boogert en Ore mans - Niemandsverdriet elkaar ook al in de achtste finales. Ste phanie Rottier uit Sint-Jan- steen staat op nummer een van de plaatsingslijst. Hoorn, kwalificatie NK. derde ron de: Mannen: Belgraver - Van Boeckel 7-6 6-4 Van Steenwijk - Bok 6-4 7-5. Troost - Hoppenbrouwers 6-3 6-3. Van Scheppingen - Luca 6-1 3-6 7-5 Voor het hoofdtoernooi, dat woens dag begint, hebben zich gekwalifi ceerd Martijn Belgraver (Den Haagt. Richard van Steenwijk (Apeldoorn). Huib Troost (Portugaah en Dennis van Scheppingen (Mijdrecht). Fred die Sauer (Amstelveen) neemt de plaats in van de geblesseerde Mark Koevermans Vrouwen, Van Erp - Verhaar 7-6 6-1, Basting - Snijders 5-7 6-1 6-2. Bitter - Stassen 6-3 6-1. Van den Berg - Ha mers 6-2 6-3. Gekwalificeerd hebben zich Nancy van Erp (Schalk). Yvette Basting (Oosterhout), Lara Bitter (Spijkenisse) en Heieen van den Berg (Noordwijkerhout). Jozsef Kiprich, tijdens een van zijn eerste wedstrijden voor de Rotterdamse club: in het eerste jaar was het elftal verschrikkelijk slecht. van onze medewerker BRUIN1SSE - Op het Hippisch Centrum de Grevelingen in Bruinisse, waar ruitervereni- ging BRU een dressuurwed- strijd hield, werden goede pres taties neergezet. De meeste combinaties aanvaarden met een winstpunt op zak de thuis reis. Eveline van Gelder zag in de klasse L-licht haar proef be loond met twee winstpunten. Zij stuurde de viervoeter Chi- laine naar het respectabel aan tal van 130 punten. Ook Wilma Storm kon in het za del van de veelbelovende Dok- kart van Oosthinder tevreden de ring verlaten. De amazone uit Bruinisse zag haar proef met de vijf-jarige hengst in de klasse L- zwaar door de jury beloond met 122 punten. Daarmee werd ze derde en promoveerde ze naar de klasse M. In de klasse M-zwaar leverde de Zeeuwse pony-kampioene Deb bie Rijn een uitstekende presta tie door met haar pony Flem- ming Star tussen de paarden als tweede te eindigen. De 16-jarige Kruiningse amazone kwam tot een totaal van 123 punten. Phily Geluk met Wodan uit Oud Gastel eindigde met 129 punten in deze klasse als eerste en Adrie Hamelink met Fresco zag zijn oversteek vanuit Kapellebrug beloond met brons (121). Uitslagen: Z-Lieht: 1 Hellen van de Cruijff passeert Hristo Stoitsjkov BARCELONA (AFP) - Hristo Stoitsjkov speelt vandaag niet met FC Barcelona tegen Viking Stavanger. De grillige Bulgaar, in de Spaanse competitie niet in beste doen, werd door trainer Cruijff gepasseerd voor de eer ste wedstrijd van het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen. Meer/Clavdi, PPSSD. 177 M-zwaar: 1 Phily Geluk/Wodan, Oud Gastel. 129; 2 Debbie Rijn/Fleming Star. Vlaandertyse Ruiters. 123; 3 Adrie Hamelink'Fresco. Hulst. 121 M- licht: 1 Phily Geluk/Wodan. 129. 2 Adrie Hamelink'Fresco, 123, 3 Phily Geluk/Waldo L, 120 L-zwaar 1 Rlna Hamelink/Rendez Vous. Vroonrui- ters, 125. 2 Michael Dalebout/Nobi- lityPPCSD. 123; 3 Wilma Storm/ Dokkart van Oosthinder, Sasruiters, 122 L-licht. 1 Evelien van Gelder/ Chilaine, Oud-Beyerland, 130, 2 exe- quo Wilma Storm/Inari van Oosthin- - der. en Michael Dalebout. 126 B- zwaar: 1 Amber Muhlhaus/Denvisj, PPCSD, 126; 2 Jacqueline van Beuse- kom/Lambo, Scheldestad, 124; 3 Henri Cramer/Ewald C, Nootdorp, 120 B-llcht 1 Jacqueline van Beuse- kom/Lambo. 129; 2 Ida de Braal/Hur- bie. Z-Bev 123; 3 Henri Cramer/ Ewald C. 122. Zaalvoetballers uit Goes naar volgende ronde van onze medewerker ROZENBURG - Het zaalvoet balteam van El Toro heeft zich via een 7-2-overwinning op Ro zet Greenwelt geplaatst voor de volgende ronde van de landelij ke zaalvoetbalbeker. In de sporthal van Rozenburg sloeg de Goese ploeg, na een 2-2- ruststand met doelpunten van Chris Bal en Bas de Koeyer, in de tweede helft toe. Een straf schop in het voordeel van El To ro, dat op hetzelfde niveau (tweede divisie) als zijn tegen stander uitkomt, bracht het keerpunt in de wedstrijd. Bal scoorde daaruit 3-2, terwijl in de zelfde minuut Pearl Doesburg de stand naar 4-2 tilde. El Toro zette zijn tegenstander voortdurend onder druk. Nadat De Koeyer 5-2 scoorde bepaalde Bal na goed samenspel via twee doelpunten in de slotfase de eindstand op 7-2 in het voordeel van El Toro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 25