pzc okeren zet Mike But op straat )lympus steunt ontheemde handbalsters Prima bezetting toernooi Olympus Jong Zeeland weer in internationale voetbalcompetitie KNVB niet akkoord naamswijziging PSV Damesteams HVSV en Hulst niet in de Belgische competitie sport 41 ftballer valt door meningsverschil bestuur Belgische club buiten de boot Geen profvoetbal meer in Wageningen ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1992 {nze verslaggever ifdThannhauser glNGEN - Mike But zit donderdag zonder club. liddelburgse rechtsbuiten, u het ter ziele gaan van Iceland onderdak vond bij Belgische Lokeren, kreeg te- ,iSCti te horen dat zijn piel langer op prijs werd leid.Een meningsverschil in bestuur van de Belgische teklasser werd Mike But Ijuttig. Voorzitter Gaston peas, die But op eigen ini- j-f had aangetrokken, had jestuursbesluit, dat Loke- g seizoen niet nog meer glanders zou aantrekken, «srd. Zijn mede-bestuurs- ifloten de praeses vervol- üerug. But kon fluiten naar l^gezegde contract, jen benadrukte, dat het be ats met de persoon Mike ïüiaken had. Ook zijn voet- ciciteiten stonden niet ter sie But had zijn draai ge- Sa bij zijn nieuwe club. lag lin de spelersgroep en kon sdoor eén deur met hoofd- T Aimé Antheunis. die het atiera zag zitten. Mike But ice dan ook in alle totnutoe ueide competitiewedstrij debasis van het Lokerse ffiteam. Afgelopen maan dag deed hij nog mee in een oe fenwedstrijd tegen FC Den Bosch 2. Als voorstopper scoorde hij zelfs een treffer tegen de Brabanders. Nu zit Mike But thuis. Hij hoopt alsnog een profclub in Neder land of België te vinden, maar beseft dat het moeilijk wordt om nu nog ergens onderdak te vin den. Een alternatief is terug gaan naar de amateurs, maar of ficieel staan de reglementen van de KNVB zo'n overgang in de weg. Hij kan slechts hopen op clementie van de voetbalbond. Dispensatie Wim Jagt. manager van de KNVB afdeling Zeeland, denkt dat de Middelburger in aanmer king komt voor dispensatie. „Je hebt het hier wel over een bijzon der geval", zegt Jagt. „Als Mike But werkelijk buiten zijn schuld om zonder club zit, dan bestaat er een mogelijkheid tot verlenen van dispensatie. Er is namelijk niemand bij gebaat om een spe ler, die buiten zijn schuld om niet meer kan voetballen, een jaar buitenspel te zetten." De 21-jarige voetballer, die zich vorig jaar bij VCV Zeeland in de kijker speelde, dacht in juli een goede club te hebben gevonden. Lokeren bood de talentvolle aanvaller, die ook bij enkele Ne derlandse profclubs 'in beeld' was, de kans om zich via een leerjaar in het reserveteam waar te maken. Tevens zou de speler alle ruimte worden gegeven om zijn studie op het MDGO te Vlis- singen af te ronden. „Op maandag 13 juli heb ik een gesprek gehad met meneer Kep- pens, de voorzitter van Lokeren, trainer Antheunis en een spon sor". herinnert Mike But zich. We hebben toen een aantal za ken doorgesproken. Het finan ciële deel, mijn studie de trainin gen en dergelijke dingen. Ik zou op donderdag 16 juli antwoord krijgen van Lokeren en op die dag werd ik inderdaad gebeld. Alles was rond. Op woensdag 22 juli werd ik op de training ver wacht." Het opstellen van een contract zou plaats vinden na de vakan tie van voorzitter Gaston Kep- pens. Pas afgelopen maandag sprak Mike But weer met de ÏÏAGENINGEN (ANP) - FC Wageningen keert niet terug in kttbelaalde voetbal. De business-club is er niet in geslaagd een gedekte begroting op te stellen voor de komende drie seizoenen. Sa het faillissement van Wageningen in mei van dit jaar kon- öden de honderd leden van de business-club aan alles in heiwerk te zullen stellen het betaalde voetbal terug te krij- so. Die toezegging hebben de leden niet hard kunnen ma- isn. Twee leden, inclusief hoofdsponsor De Schoenenreus, laakten af en de overgebleven leden bleken niet in staat een sarhjkse begroting van 1.2 miljoen gulden sluitend te ma- Kd fen. Oo voor de aflossing van de oude schuld van de stich- Egizes ton) werd geen oplossing gevonden. Bij de bereke- tsgen werd rekening gehouden met inkomsten van een kofdsponsor en de opbrengsten van televisiegelden en bor- Vs- feclame. .Se moeten concluderen dat voortzetting van betaald voet- telopde Wageningse Berg niet haalbaar is. Er is onvoldoen- iedraagvlak", aldus voorzitter Arnold van Swaaij van de bu- ness-club Wageningen. Stadion De Berg in Wageningen zal jde toekomst uitsluitend worden gebruikt als locatie voor ^hopconcerten, volksfeesten en een natuurijsbaan. ulsters uit Bosnië-Herzegovina al vier maanden gescheiden van familie in oorlogsgebied onze verslaggever den Velde Mike But (midden) in het shirt van VCV Zeeland. „Ik wil het liefst weer naar ee meeste verenigingen zullen in deze fase van het seizoen geen spelers nodig hebben." profclub, maar de foto Lex de Meester praeses. de trainer en de spon sor. die ook bij het eerste ge sprek aanwezig waren. Het ge sprek ging over het komende sei zoen. Donderdag bleek waarom er niet over het lopende voetbal jaar was gesproken. De clublei ding liet immers telefonisch we ten, dat hij niet meer hoefde te komen. Bestuurscrisis Mike But: „Het bestuur heeft al in juli besloten, dat er voor dit seizoen geen buitenlanders zou den worden aangetrokken. Het bestuur beroept zich nu op dit besluit. Achteraf blijkt, dat ik ben aangenomen door de voor zitter en de trainers, die mij er heel graag bij wilden hebben." Het optreden van de voorzitter had een bestuurscrisis tot ge volg. De voorzitter trachtte dins dagavond om zijn college te overtuigen van de kwaliteiten van Mike But. maar zijn moeite was tevergeefs. Mike But heeft flink de smoor in. maar hij weigert na te trappen. „Natuurlijk ben ik teleurgesteld. Vooral omdat ik het bij Lokeren naar mijn zin had. Na VCV Zee land was dit toch een stap voor waarts. Een goede club met een prima accommodatie. De club heeft zelfs een eigen sauna." r Extra sneu „Sportief gezien waren er ook geen problemen. Ik voelde me al snel thuis in de groep. Kon met iedereen overweg, de trainer was tevreden en als één van de weini gen deed ik in alle competitie wedstrijden. die tot nu toe zijn gespeeld, mee. Als ik nu slecht had gepresteerd, maar dat was ook niet het geval. Daarom is het voor mij extra sneu. dat ik weg moest." Wat nu Een vraag, die Mike But sinds donderdag bezeg houdt. Het antwoord is waar schijnlijk ergens verborgen in de dag vn morgen. „Ik wil het liefst weer naar een profclub, maar de meeste verenigingen zullen in deze fase van het seizoen geen spelers nodig hebben", beseft hij. Afgeknapt op het (prof-) voetbal is hij zeker niet. Zelfs de mogelijkheid om na dit seizoen toch weer terug te keren bij Lo keren (dat het komend seizoen wellicht wel ruimte heeft voor hem) sluit Mike But niet uit. „Ik zie wel", zegt hij gelaten. „Als ik maar weer kan voetballen." LNGEN - Hun woon- H' Mostar in Bosnie-Herce- isdoor bomaanslagen en lartijen grotendeels ver en veranderd in een bud. Van de oorspronke- 120.000 inwoners zijn er uar 25.000 over, de rest is ifhtof heeft het leven gela lde nog immer voortwoe de burgeroorlog tussen feilende bevolkingsgroe- Ehet voormalige Joegosla- ftgdige handbalsters van aMostar. die enkele dagen .pst zijn bij de Vlissingse ^clJf Olympus, snappen ft niets van die situatie. •Ploeg zijn de verschillende 1 groeperingen (Serven, - fa en moslims) allemaal fawoordigd en dat levert 'problemen op. Waarom fa 2 „We 'zijn al veertig jaar 1 van elkaar. Nu schiet men 1(a f-aar- Ik snap hier niets verklaart één van de speel de huidige burgeroorlog |*ee handbalploegen van -- oau al vier maanden gele- pstrand in het veilige Ne- Op 13 mei kwamen 34 3 ftters, varieërend in leef- 32 en 22 Jaar- met be- fa uit Mostar naar het a «se Blokker in het kader jaarlijkse uitwisseling •ePlaatselijke handbalclub •■v-Blokker. Het was aan- ft bedoeling, dat de i 'Geweken zou worden on- s Kracht bij gastgezinnen en ^aoen aan het Pinkster- M. Tijdens die eerste we- 'Smevigden de gevechten echter, waardoor het de terugreis nog -Widen er rekening mee dat m 'logminstens een jaar zit- 'l erklaart Hans Steen, één !™uders. die donder de groep mee naar Vlis- iKt j teisde-„De situatie is nog verschrikkelijk. Op het worden bussen vol b Galeb Heinkenszand ?GEN - Omdat de jeugd- U Galeb 14/15 jaar) nog voor deelname aan het J*mooi van Olympus. jMfoernooicommissie van Sr. e Ploeg deelnemen terJ/ toernooi van Orion. ^r01 wordt morgen <zon- t fc-ri°Jöen °P de sportvel- Dorpsstraat te Hein- aanvang 10.00 uur. vluchtelingen uit het land ge haald. In zo'n situatie kun je de ze kinderen moeilijk terugstu ren. Hoe erg het ook is dat ze ge scheiden zijn van hun vader, moeder, broertjes en zussen." Drama's Er is wat dat betreft toch sprake van een groot aantal persoonlij ke drama's. Zo overleed de moe der van de buschauffeur bij een bombardement. De zoon van de voorzitter kwam om bij een be schieting en ook van de clubarts is bekend dat hij overleden is na een beschieting. Dat is alles wat er totnutoe is doorgesijpeld aan berichten. Steen: „Het contact met Mostar verloopt moeizaam. We weten inmiddels wel dat de ouders van de kinderen nog in leven zijn. Over andere familieleden is niets bekend. De voorzitter van Blokker is naar Mostar geweest om de situatie te beoordelen en ,heeft een paar keer voor zijn le ven moeten rennen. Hij heeft vi- deo-opname's gemaakt en heeft die laten zien aan de handbal sters. Toen zijn er heel wat tra nen gevloeid. Van de stad is bij na niets meer over." Steen heeft inmiddels met en kele andere gastouders een actie -comité opgericht en is met be hulp van de opgehaalde bijdra gen druk doende ervoor te zor gen dat de meisjes behoorlijk worden opgevangen. „De mees te meisjes gaan nu naar school. In de vakantie hebben ze al twee keer per week Nederlandse les gehad", aldus Steen, die zelfs kan melden dat Galeb zal wor den ingedeeld in de Nederlandse handbalcompetitie. „Alleen is nog niet duidelijk in welke klas se. Aanvankelijk werd gedacht aan de juniorencompetitie, maar daar zijn ze veel te sterk voor. Eredivisionisten als Fore- holte en SEW hadden de groot ste moeite om van ze te winnen in oefenwedstrijden. Eigenlijk wel logisch, want ze zijn gewend twee keer per dag te trainen." Olympus De handbaltoernooien vormen een welkome afwisseling voor de dames. Het internationale toer nooi van Olympus, dat zaterdag en zondag wordt gehouden in sporthal Baskensburg. is het vierde evenement waar Galeb aan deelneemt. De Vlissingse handbalclub heeft er alles aan gedaan om het beide ploegen (een juniorenploeg van 17 tm 21 jaar en een jeugdploeg van 14.15 jaar) naar de zin te maken. „We hebben een programma sa mengesteld van donderdag tot en met zondag. We willen de groep zoveel mogelijk laten ge nieten, zodat ze niet teveel den ken aan de problemen in hun ei gen land", verklaart Theo Jan sen. namens de toemooicom- missie van Olympus, die verder bestaat uit Leo Bergmans. Fi- nus Guttelink en Cindy de Beer. Theo Jansen heeft daarbij veel medewerking gehad van de Vlis singse middenstand. „We zijn er in geslaagd 7000 gulden bij el kaar te krijgen. Daar geven we de ploeg een aantal heerlijke da gen voor terug en ook een hoop artikelen, zoals horloges, reken- machine's. sjaals, tassen, noem maar op. Iedereen werkt, er aan mee. Dit jaar hebben we bijvoor beeld de ploegen, die deelnemen aan het toernooi, gevraagd om inschrijfgeld te betalen. Dat doen we anders nooit. Met dat geld hebben we weer trainings pakken gekochtaldus Jansen, die stilletjes hoopt dat er tijdens de toernooidagen nog meer hulp komt.„Misschien kunnen we er dan nog een paar dagen aan vast plakken." „Waarom we het doen We wil len die meiden twee dagen lek ker laten handballen en we doen het natuurlijk ook voor die gast gezinnen. Die zijn toch een paar dagen ontlast. Ik kan me best voorstellen, dat die het 'ook zwaar hebben. Die dachten wat handbalsters over te hebben voor een paar dagen, maar dat kan nu wel eens langer dan een jaar gaan duren", beseft Jansen. Steen beaamt dat de belasting groot is voor de twaalf gastgezin nen, waar de meisjes per tweetal zijn ondergebracht. „In het be gin zijn er best wel wat fricties geweest, dat was onvermijdelijk. Dat was ook vooral te wijten aan communicatie-problemen of verschil in gewoontes. Dat is nu opgelost, het gewenningsproces is voorbij. Ik denk zelfs dat de meeste speelsters emotioneel al geadopteerd zijn door hun pleegouders. Vele gastgezinnen zien nu al huizenhoog op tegen het afscheid." De handbalsters uit Galeb met begeleiders zijn voor enkele dagen in Vlissingen neergestreken. foto Ruben Oreel van onze medewerker VLISSINGEN - Vandaag (zaterdag) gaat het internationale zaalhandbaltoernooi van het Vlissingse Olympus voor de 24e maal van start. Ploegen uit Duitsland, Belgie, Bosnië/Herzego vina en Nederland strijden twee dagen in sporthal Baskens burg voor de eindzege. Bij de dames zijn Noorlander 2 en Galeb kandidaten voor de eindoverwinning. Bij de mannen is het Duitse Wegberg de grote favoriet. Voor zowel de dames als de heren van Olympus is het eigen toer nooi de eerste serieuze testcase. „Gezien de sterkte van het deel nemersveld zijn we een andere weg ingeslagenlaat trainer Cees de Ridder weten. „Vorig jaar staken Waes Munster en Ceasar ver uit boven de concurrentie. Dat is dit jaar uitgesloten." Deelne mende ploegen zijn Wegberg (Duitsland), HV Geel (België). Were Di, Hercules en Olympus. Dames-trainster Rita van den Velde heeft haar verwachting ten aanzien van de vorige toernooi-editie enigszins bijgesteld. „Vorig jaar was er teveel druk. omdat we zo goed mogelijk voor de dag wilden komen op het eigen toernooi Door de lange voorberei ding waren we te vroeg in vorm en daar heeft de groep een be hoorlijk terugslag van gekregen. Conditioneel kunnen we de strijd zeer zeker aan aan, maar voor voor de zege gaan we zeker niet". Bij de vrouwen bestaat het deelnemersveld uit: Galeb 1 Bosnië Herzegovina). Noorlander 2. Were Di. Hercules en Olym pus. Op beide speeldagen start het programma om 09.00 uur. Het eindsignaal wordt zondag om 16.30 verwacht MIDDELBURG - Dinsdag avond start de selectie van Jong Zeeland weer in de in ternationale competitie. Naast Jong Zeeland wordt dit seizoen deelgenomen door de organiserende ver eniging Lierse SK, FC Den Bosch, het Belgische Lom mei, Lokeren, SVV/Dor drecht en Boom. Jong Zeeland speelt de eer ste wedstrijd dinsdagavond (aanvang half acht) in Ka- pelle tegen Lommei. De technische commissie heeft besloten de nadruk te leggen op meer jeugdige spelers, welke in augustus volgend jaar op grond van hun leef tijd nog kunnen deelnemen aan het Zilveren Ganze toer nooi. Voor dinsdagavond zijn uitgenodigd: Menno van Gremberghe (Axel), Jacco Koekkoek en Eric Wieland van AZVV, Harold van de Berge (Bruse Boys), Edwin Held en Marcel Kole van Goes, Robin Moreaux, Mic ky Vujovic en Peter Willem- se van Kloetinge, Pascal van de Berg en Steven Seedo van Middelburg. Wilfred Schip per (Oostkapellei. Danny Gabrielse (RCS). Alexander Ryckaert (Sluiskil). Andre de Letter (Terneuzen) en Er- win Nelissen (Zierikzeei. Coach is weer Wies van Aver- maete en verzorger is Ton Sheilds. De volgende wedstrijd is op maandag 28 september in Den Bosch tegen FC Den Bosch. ZEIST (ANP) - Het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB gaat niet akkoord met de voorgenomen naamswijziging van PSV in Philips SV. Volgens het college is de nieuwe aandui ding in strijd met het sponso- ring-reglement. In artikel 1 staat vermeld, dat een club uit het betaalde voetbal niet naar een sponsor-, merk- of produkt- naam mag worden genoemd. Het sectiebestuur heeft geen be zwaar als PSV de nieuwe naam in Europees verband gébruikt, onder voorbehoud van goedkeu ring van de UEFA. De KNVB voert als reden voor de neutrale houding aan. dat de Europese wedstrijden niet onder auspi ciën van de nationale bond val len. Bij de perspresentatie voor dit seizoen kondigde voorzitter Ruts de naamswijziging aan. De clubleider verklaarde, dat de let ters PSV in het buitenland soms voor verwarring zorgen. De P zou meer dan eens in verband worden gebracht met Politie en dat kwam het imago van de club niet ten goede Ruts zorgde vervolgens voor de nodige hilariteit met zijn opmer king. dat het bestuur voor Phi lips SV heeft gekozen om de ver bondenheid met Eindhoven te benadrukken In de lichtstad is Philips naast de verzamelnaam voor het electron ica-concern te vens de naam van een wijk. De drogreden werd door het sectie- bestuur niet geaccepteerd. „De naamskoppehng met. het bedrijf is uiteraard veel sterker dan met de wijk", aldus een woordvoer der. De KNVB heeft nog geen beslis sing genomen over het. verzoek van het bestuur van SVV Dordrecht'90 om de naam te ver anderen in Dordrecht'90 Door administratieve blunder: van onze medewerker TERNEUZEN - Door een admi nistratieve blunder binnen de Belgische handbalbond bestaat de kans. dat de damesploegen van Hulst en HVSV het komen de seizoen buitenspel staan. De aanmeldingen van beide Zeeuwsvlaamse clubs zijn er gens tussen de afdeling Oosl- Vlaanderen en de landelijke Belgische bond zoekgeraakt, waardoor Hulst en HVSV niet in de competitie (die vandaag al begint) zijn ingedeeld. AÏÏe hoop is nu gericht op de af deling Rotterdam, al is daar de inschrijftermijn al een drietal weken verstreken. Het Rotter damse afdelingsbestuurbestuur denkt positief mee. ziet ook mo gelijkheden om de twee ploegen nog in te delen, maar zal wel toe stemming moeten krijgen van de clubs. Uiterlijk 29 september valt de beslissing." Het Zeeuwse afdelingsbestuur van het Nederlands Handbal Verbond dacht uit de zorgen te zijn. Nadat de afdeling West- Brabant afwijzend had gerea geerd op een eventuele fusie met de wegkwijnende Zeeuwse afde ling, werd een samenwerkings verband met 'Rotterdam' geslo ten. Voor de Zeeuws-Vlaamse clubs was een passende oplos sing gevonden. Deze ploegen zouden worden opgenomen in de Belgische competitie. Alles leek in kannen en kruiken, tot dat begin deze week het pro gramma van de Belgische bond bij de clubs en de afdeling Zee land in de bus viel. De dames van HV Hulst en het Terneuzen- se HVSV kwamen in geen enkel schema voor. Zoek geraakt Cees de Ridder, voorzitter van de afdeling Zeeland, wist na koortsachtig overleg met diver se vertegenwoordigers in België en Nederland dat er iets fout zat. „Omdat er in België geen da meshandbal op afdelingsniveau gespeeld wordt, zouden HVSV en Hulst daar in de landelijke competitie uitkomen", zegt De Ridder. „De aanmeldingsformu lieren zijn nu ergens tussen de af deling Oost-Vlaanderen en de landelijke bond zoek geraakt. De bond beschuldigt Oost- Vlaanderen er nu van de papie ren niet te hebben opgestuurd en Oost-Vlaanderen beweert, dat de formulieren bij de bond zijn zoek geraakt. Wij schieten er echter niets mee op. want zo kort voor het seizoen was het met meer mogelijk om de competitie -indeling te wijzigen." Het afdelingsbestuur Zeeland is verontwaardigd, de clubs reage ren woedend, nadat deze week de onheilstijding werd gebracht. „Als we dit hadden geweten. hadden we nooit de derde divisie laten schieten", liet de teleurge stelde Louis Verburg. begeleider van de HVSV-dames. weten. „Omdat we van de eerste selec tie van vorig jaar slechts vier speelsters over hadden en ook vanuit het tweede er maar vier vrouwen door gingen, hebben we bewust gekozen om met een aanvulling van vijf speelsters uit de jeugd opnieuw te beginnen in de afdeling. Dat dat dan in Bel gië is, maakt dan niet uit. We waren ervan overtuigd hiermee een goede keuze te hebben ge maakt. maar dat pakt nu dus wel even anders uit." Niet stimulerend Ook HV Hulst-secretaris Hans Welting is vol onbegrip. „Juist op het moment dat het in Hulst zo lekker gaat met het handbal gebeurt dit. Dankzij enkele sponsors heeft de club een goede financiële basis en dan lopen we plotseling de kans dat het da mesteam zomaar een seizoen lang geen competitie kan spe len. Dat is naturlijk niet al te sti mulerend voor de speelsters om te blijven." Beide clubs noemen de afdeling Rotterdam de laatste strohalm, ondanks de financiële conse quenties die de verre reizen met zich mee zullen brengen en on danks het gevaar, dat enkele speelsters er niets voor voelen om een hele dag op pas te zijn voor een uitwedstrijd. „We moe ten wel", is de mening in Hulst en Terneuzen. Ook Cees de Ridders hoop is op de afdeling Rotterdam geves tigd. „We hebben de afgelopen maanden echt keihard gewerkt en daarbij alle hulp vanuit Rot terdam gekregen om de zaken rond te krijgen. Overleg met de voorzitter van de afdeling Rot terdam stemde hem enigszins hoopvol. „Hij vindt ook. dat er een oplossing moet komen en heeft inmiddels contact gehad met de competitieleider, die eveneens positief reageerde. Het bestuur zal alleen toestemming moeten krijgen van de clubs, want die moeten als alles door gaat ook verre reizen maken naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Met zijn allen zijn we van mening, dat de damesteams van HVSV en Hulst niet in de kou mogen blijven staan. Ik heb er dan ook goede hoop op, dat het allemaal voor elkaar komt. Echt. werken met de mensen van de afdeling Rotterdam is een verademing Je werkt met bestuursleden, die beslissingen durven te nemen." Op 29 september is er in Rotter dam een afdelinsgvergadering. maar het bestuur gaat nog voor die datum proberen toestem ming van de clubs te krijgen voor het toelaten van de twee ge dupeerde damesteams.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 41