't Beest pakt uit Voorronde popprijs in Goes De ^agenda Pianist De Broekert herdenkt Rossini kunst cultuur Kamerorkest Concertzaal Studenten Straight Johns Dave Hole Tatjana Theater Gnot Pianorecital Sim Bolus Open dag De Broekert Manhuistuin Liefdesbrieven Koorconcert Carillon Filharmonisch Zeeuws Orkest De Maagd Antiqua Parabel Bluesgitarist Dubbelconcert King's Singers 't Beest VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1992 28 Het kamerorkest van Georgië concerteert vandaag (vrij dag) in de rk kerk in Kloosterzande tijdens het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen (20.15 uur). Het programma ziet er als volgt uit: Arrangement van Issa- kadze uit Porgy and Bess van Gershwin, Divertimento in D van Wolfgang Amadeus Mozart en Vioolconcert in d van Fe lix Mendelssohn. Dirigente is Liane Issakadze. Ter feestelijke opening van de gerenoveerde Concertzaal in Middelburg geeft het Zeeuws Orkest daar vanavond (vrijdag) een concert (20.30 uur). Het orkest staat onder leiding van de Vlaamse dirigent Dirk Brossé Als soliste in Noches en los jardinos de Espana van De Falla is de Cubaanse pianiste Juana Zayas te beluiste ren. Verder staan op het programma twee werken van Bern stein - Ouverture Candide en Suite Fancy Free -. Espana van Chabrier en twee composities van De Falla. waarvan El som brero de tres picos (suite 2) het sluitstuk vormt, Studenten van het Brabants Conservatorium geven van avond (vrijdag) een orgelconcert in de St. Jacobskerk in Vlissingen (20.00 uur). Zes leerlingen uit de orgelklas van Bram Beekman - Paul van der Heijden. Angeline Augustus. Helga Baan. Jos Ak kermans. Anko Vleugel en Hans Avontuur - brengen werken ten gehore van M. Weckmann. J. S. Bach. H. Andriessen. P. Hindemith. L. Vierne en J. Jongen. Het concert wordt gege ven in het kader van de werkweek van het Brabants Conser vatorium en is georganiseerd in samenwerking met de orgel commissie Vlissingen. Jongerencentrum De Klomp in Ovezande opent vandaag, vrijdag, het nieuwe soosseizoen met een optreden van de Vlissingse Rockgroep The Straight Johns (21.00 uur). Het repertoire van de Vlissingers bestaat hoofdzakelijk uit covers van stevige rockmuziek waarin voor de gitaar een hoofdrol is weggelegd. De in Engeland geboren en in Australië opgegroeide blues gitarist Dave Hole treedt vandaag, vrijdag, op in de Stads- danszaal in Middelburg (0.00 uur). Dave Hole is sinds enkele maanden geen onbekende meer in Nederland. Niet alleen maakte hij hier een tournee, ook zijn CD Short Fuse Blues bracht hem bekendheid. Kenmerkend is zijn bovenhandse slide-spel. ZATERDAG Het Amsterdamse theater Gnot belooft het Vlissingse pu bliek zaterdag een 'eigenwijs avondje* in jongerencentrum De Piek (21.00 uur). Artiesten uit alle hoeken en gaten van de wereld presenteren een veelheid aan beelden. Het optreden begint met een door snede van underground sex-filmpjes uit de jaren 1965-1974. verzameld door een doorgewinterde filmgek. Dat wordt ge volgd door Man goes walkabout, een spirituele ervaring ge baseerd op Aboriginal- en andere oerverhalen. Een didgeri- doo zorgt voor de begeleiding. De apotheose bestaat uit kei harde, psychedelische muziek met theater Gnot. De band wordt ondersteund door Skogsraet. moderne dans uit Zwe den. en een 'gevaarlijke' zweepshow. Concertzaal Middelburg 20.30 uur ZEEUWSORKEST o I v. Dirk Brossé, solisteJuana Zayas (pianon Werken van Bernstein (Ouverture Candide en Suite Fancy Free),B Chabrier (Espada) en De Falla (Noches en los jardinesde Espada, Sombrero de tres picos) kaarten 125,00 Concertzaal Middelburg 20 00 uur PIANORECITAL: MARIANNE BOER spoelt Chopin. Brahms. Beethoven en Mendelssohn-Bartholdy 115.00, passen 112,50 I Bósendorler-concertvleugel beschikbaar gesteld door De Hamemoot Middeburg 15 SEPTEMBER: START LOSSE VERKOOP VAN ALLE NIET-UITVERKOCHTE MIDDELBURGSE VOORSTELUNGEN 1 I Kaarten verkrijgbaar voor Herman Finkers, musical "Revue Revue", I extra voorstelling Paul de Leeuw en nog vele andere evenementen I küjst beschikbare voorstellingen verknjgbaar a/d Stadsschouwburg,' foto Michel Linssen ZONDAG Tatjana Simic. Kees in de films Flodder en Flodder in Ame rika. treedt vandaag, vrijdag, op in discocafé La Plaza in Goes (23.30 uurl. Behalve model en filmster is Tatjana ook zangeres. In 1987 bracht zij haar eerse single 'Baby Love') uit en een jaar later scoorde zij een top-10 hit met het nummer 'Chica Cubana'. In 1989 had Tatjana opnieuw succes als zangeres met het nummer 'Awake boy' en momenteel werkt zij aan een nieuwe single. De pianist Leen de Broekert geeft zondagmiddag en recital in de Lutherse Kerk in Middelburg (16.00 uur). Op het programma staan werken van Rossini. Schubert en Het toneelstuk Liefdesbrieven, met Petra Laseur en Adriaan van Dis, is zaterdag te zien in Meulvliet in Tholen (20.15 uur). Toneelschrijver A. R. Gurney nam als uitgangspunt twee personages die elkaar een leven lang brieven schrijven. Deze brieven laat hij door een acteur en een actrice van achter twee lessenaars voorlezen, rechtuit de zaal in. Laseur en Van Dis doen dat op een geestige, ontroerende en vaak rake ma nier. Het vijftiende Manhuistuinconcert van dit seizoen in Goes betreft zondag een optreden van de brassband ONDA uit Ritthem (12.00 uur). ONDA werd in 1905 opgericht als fanfare, maar in 1974 om gevormd tot een brassband, die thans 35 leden telt en in de eerste afdeling speelt. De band staat onder leiding van Ri- nus Kramer. De Manhuistuin is bereikbaar via het poortje rechts naast het REC in de Zusterstraat. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. DINSDAG Hel orkest Anima Eterna, Der Junge Chor Aachen en het koor modus novus concerteren dinsdag tijdens het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Grote Kerk in Terneuzen (20.15 uur). Op het progranmna staat de komische opera in twee bedrij ven Die Hochzeit des Camacho, naar het boek Don Quichot van Cervantes, in concertante uitvoering van Felix Men delssohn-Bartholdy. Solisten: Rosemarie Hofmann iso- praani. Martyn Hill i tenon, Alessandro Safina itenor). Nico van der Meel i tenor). Waldemar Wild (bariton). Urban Malm- berg (basi. Ulrik Cold ibas) en Stefan Saus (bas). Jos van Im- merseel is de dirigent en Fritz ter Wey de koorleider. De pianisten Sergio Tiempo en Karin Lechner concerteren zaterdag tijdens het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen in het Hulster stadhuis (16.00 uur). Het programma besluit met Agentijnse tango's en voordien is van Isaac Albeniz te horen Tweede boek van 'Iberia', van M. Infante 3 danses Andalouses en van Alberto Ginastera Danzas Argentinas. Sergio (geboren in 1972 in Caracas in Venezuela) en Karin (geboren in 1965 in Buenos Aires in Ar gentinië) zijn broer en zus en kregen al op zeer jeugdige leef tijd pianoles van hun moeder Lyl Tiempo. Sergio gaf zijn eerste openbare concert toen hij drie jaar was. Het BRTN-Filharmonisch Orkest concerteert zaterdag tij dens het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Hulster basiliek (20.30 uur). Het programma ziet er als volgt uit: Symfonie nr 1 Jeremiah van Bernstein. Trichromia Arcangelica .concerto grosso voor houtblazerstrio en orkest van Jan De Maeyer en Symfo nie nr 7 in d. opus 70 van Antonin Dvorak. Dirigent: Alexan der Rahbari. Solist: mezzosopraan Lucienne van Deyck. Het Zeeuws Orkest, met dirigent Dirk Brossé en soliste Juana Zayas (piano), herhaalt zaterdagavond in de Grote Kerk in Goes het concert van vrijdagavond (20.00 uur). iAdvertentie Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga bespeelt dinsdagmid dag het carillon van de Grote Kerk in Goes (13.30-14.30 uur Het Zeeuws Orkest speelt dinsdagavond werken van Bern stein, Chabrier en De Falla in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.00 uur). WOENSDAG Poppentheater Sim Bolus geeft woensdagmiddag weer een voorstelling van Naar Dromenland in het Ambachtscen trum in De Hollandse Hoeve in Goes (14.30 uurl. Naar Dromenland is een bewerking van het prentenboek Welterusten kleine beer. geschreven door Martin Waddell en Barbara Firth. Poppentheater Parabel brengt woensdagmiddag de voor stelling De wolf en de kip in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg (15.00 uur). Het verhaal gaat over de wolf. die net een slechte ervaring met Roodkapje achter de rug heeft al hij een lekkere dikke kip ziet. De kip heeft echter niet veel zin om als maal voor de wolf te dienen en verzint de ene list na de andere om te over leven. Voor kinderen van 4 tot 10 jaar. A De Amerikaanse bluesgitarist Larry Howard treedt woens dag op in jongerencentrum De Botte Hommel in Bergen op Zoom (20.30 uur). Larry Howard speelt pittige blues en heet een stemgeluid dat nog het meest doet denken aan Joe Cocker. Het Ledeltheater in Oostburg houdt zondag een open dag als begin van het nieuwe theaterseizoen (14.00-17.00 uur). Deze middag wordt de brochure met het theateroverzicht uitgereikt. De kinderen kunnen zich vermaken met de film De rode ballon, die overigens ook volwassenen zal aanspre ken. Tonnie Venneman (van ZOMA) speelt in de foyer een licht repertoire op de piano. Verder is er in het Ledeltheater een expositie van onder meer aquarellen en pastels van Jan Diependaal uit Made. Pro Cantione Antiqua, onder leiding van Mark Brown, geeft woensdag een concert in het Sluisse stadhuis tijdens het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen (20.15 uur). Het programma is gebaseerd op muziek rond de 500ste ver jaardag van de ontdekking van Amerika. Het Italië van Co- lombus is vertegenwoordigd met werk van Franchino Gaffu- rio en Hendrik Isaac en de Gouden Eeuw van Spanje met Francisco de Penalosa. Tomas Luis de Victoria. Rodrigo Ce- ballos en Francisco Guerrero. Na de pauze komt Engeland aan de beurt met Thomas Tallis, John Hilton. William Mun- dy. Thomas Morley en William Byrd. Het concert wordt be sloten met Portugese kerkmuziek van E. Lopes Morago. Ai res Femandes. Diogo Dias Melgas en Koning Joao van Por tugal. DONDERDAG Jongerencentrum Brogum in Zierikzee brengt zaterdag twee groepen op het podium: Nix Trix en Jaqn Rijbroek and Friends (23.00 uur). Nix Trix is een band die is beïnvloed door musici als Jimi Hendrix, Eric Clapton en groepen als Creedence Clearwater Revival en Led Zeppelin. Jan Rijbroek and Friends spelen stevige rhythm 'n blues. De band speelt zowel eigen werk als covers. The King's Singers treden donderdag op in de rk kerk in Westdorpe tijdens het Festival van Zeeuwsch Vlaanderen (20.15 uur). Het koor brengt een programma getiteld The American Songbook met werken van onder anderen Bernstein en Gershwin en traditionals. Podium 't Beest aan de Beestenmarkt 3 in Goes start het seizoen met een driedaags openingsprogramma. Dit festi valletje begint donderdagavond met een concert door een bijzondere bluesformatie uit Ohio (USA), de Robert Jack Kidney Band (22.00 uur). Deze band mengt blues met rock, jazz en gitaar-noise. Zan ger/gitarist Robert Kidney speelt regelmatig mee met de ge renommeerde all-star gelegenheidsformatie The Golden Pa lominos. In het voorprogramma speelt zanger-gitarist Oscar P. Swamp, afkomstig uit de formatie East Meets West, coun try-blues muziek. VERWACHT Het Nederlands Kamerkoor concerteert vrijdag 18 sep tember in de rk kerk in Zuidorpe 120.15 uur). Het zigeunergezelschap Taraf de Haidouks uit Roemenië speelt vrijdag 18 september in 't Beest te Goes 21.00 min Pianiste Marianne Boer speelt vrijdag 18 september Beet hoven. Mendelssohn-BartholdyBrahms en Chopin in de Concertzaal in Middelburg 120.00 uur). Vrijdag 18 (vanaf 20.15 uur) en zaterdag 19 september (vanaf20.30 uurivordt in Domburg een jazzfestival gehou den. De Blue Jeans Big Band treedt zaterdag 19 september op in de Grote Kerk in Veere (20.00 uur). Menno van Delft concerteert zaterdag 19 september op een clavichord in de Kapel vaxi Sint Maarten te Hoogelande (15.00 uur). In 't Beest in Goes is zaterdag 19 september een theater muziekavond met The Children of Lieutenant Schmidt (volksmuziek uit Oekraïnecabaretier Mark van de Veer donk, zangeres Myriam Fuks jiddische chansons) en fla menco-gitarist Eric Vaarzon Morel (20.30 uur). Het Segovia Quitar Quartet concerteert zaterdag 19 sep tember in de hervormde kerk in St. Anna ter Muiden (13.30 en 16.00 uur). Het Eindhovens Vocaal Ensemble treedt zaerdag 19 sep tember op in de hervormde kerk in Waterlandkerkje (13.30 en 16.00 uur). Het Zeemos Orkest concerteert zaterdag 19 september in de rk kerk in Sluis (20.15 uur). Leio Raiole bespeelt zaterdag 19 september het Compton- theaterorgel in de Concertzaal in Middelburg 20.00 uur). Jeugdorkest Euphonia geeft zondag 20 september een concert in de Manhuistuin in Goes (12.00 uur). Het Kronos Kwartet concerteert dinsdag 22 september in het Temeuzense Zuidlandtheater (20.15 uur). Paco Pena treedt woensdag 23 september op in de rk kerk in Koewacht (20.15 uur). Poppentheater Sim Bolus speelt woensdag 23 september Naar dromenland in het Ambachtscexitrum in Goes 14.30 ANTWERPEN Vandaag (vrijdag) en zaterdag, 20.00 uur, en zondag. 15.00 uur. Stadsschouwburg (Theaterplein 1): Pak'em Stanzi. Vandaag (vrijdag), zaterdag, dinsdag, woensdag en don derdag. 20.15 uur, Provinciaal Centrum Arenberg (Aren- bergstraat 28): Wilde Lea door de Blauwe Maandag Com pagnie. Vandaag (vrijdag) en zaterdag, 19.00 uur, deSingel (Des- guinlei 25): Kijkdagen Man Ray/Lee Miller door Balie Pro- dukties. Vandaag (vrijdag), zaterdag, woensdag en donderdag, 20.00 uur. Raamtheater op 't, Zuid (De Vrièrestraat 36): Gil- gamesj (nationale heldendicht van Assyrië en Babylonië). Vandaag (vrijdag), zaterdag, woensdag en donderdag. 20.30 uur, Fakkelteater (Reyndersstraat 7): In 't Zicht van de Statie door het Fakkelteater. Vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag. 20.00 uur. Monty (Montignystraat): Ivanov door het Toneelspelersgezelschap Stan i.s.m. Maatschappij Discordia. Vandaag (vrijdag) en zaterdag. 20.30 uur. Theater Paljas (Filomenastraat 25): Binnenwerk, cabaret door Ronald Van Rillaer en Ron De Pauw. Vandaag (vrijdag) en zaterdag. 22.00 uur, en zondag, 17.00 uur. St-Laurentiuskerk (Markgraveleii: La Musica Twee door Theatergroep Hollandia. Vandaag (vrijdag) en zaterdag, 20.00 uur. in een tent aan de Vlaamse en Waalse Kaai (gedempte Zuiderdokkem: Zij kwamen uit 't. Zuiden door de Internationale Nieuwe Scène. Vandaag (vrijdag) en zaterdag. 20.30 uur. zondag. 15.30 uur. woensdag en donderdag, 20.30 uur. Fakkelteater (Hoog straat 12): A Slice of Saturday Night, musical. Zaterdag, 20.00 uur. zondag. 15.00 uur. dinsdag, woensdag en donderdag. 20.00 uur. Koninklijke Vlaamse Opera (Frankrijklei 3): Hello Dolly, musical door het Ballet van Vlaanderen. De Grote Prijs van Nederland gaat op 25 september (Zaandam) en 26 september (Groningen) van start. Uit de bijna 700 inschrijvingen voor het belangrijkste muziekconcours voor beginnende Nederlandse pop groepen zijn 121 bands geselecteerd. De groepen maken in zestien voorronden uit wie door stroomt naar de semi-finales. De finale van de Grote Prijs vindt zoals elk jaar ook nu weer plaats in het Am sterdamse muziekcentrum Paradiso. op 12 december. In het radioprogramma Paperclip Magazine wordt maandag 14 september omstreeks 20 30 uur bekendge maakt welke bands zijn geselecteerd. Tevens wordt het speelschema toegelicht Behalve de winnaar wijst de jury van de Grote Prijs uit alle voorronden ook nog acht 'runners-up' aan die de kans krijgen zich te meten met de andere halve-finalis- ten. Het speelschema van de voorronden: Drieluik (Zaan dam) 25 september; Simplon Groningeni 26 septem ber; Fenix (Sittard) 2 oktober. De Boerderij Zoeter- meen 3 oktober; Het Paard (Den Haagt 10 oktober: De Box Hoogeveem 16 oktober; 't Beest (Goes/17 oktober; Willem II iDen Bosch) 23 oktober; Gigant Apeldoorn 24 oktober: Hedon tZivollei 30 oktober; SJïnks tHeeren- veem 31 oktober; LVC iLeiden7 november; Paradiso iAmsterdami 8 november; Patronaat iHaarlemi 13 no vember: Paspartoe lEmmeloord) 14 november. De halve finales zijn op 27 november (Nighttoicn Rotter dam). 28 november rTivoli Utrechten 29 november iSicing Nijmegen). Leen de Broekert. Zo wordt in Zeeland toch nog herdacht, dat de com ponist Gioacchino Rossini (1792-1868) tweehonderd jaar geleden werd geboren: pianist Leen de Broekert geeft aan staande zondagmiddag een re cital, dat grotendeels aan werken van Rossini is gewijd. Het concert, in de Lutherse Kerk te Middelburg, begint om 16 uur en zet de componist me de in perspectief tot zijn tijdge noten Schubert en Liszt. Anders dan vorig jaar bij Mo zart zit het tweehonderste ge boortejaar van Rossini niet vol met concerten, waar zijn werk extra aandacht krijgt: het zegt iets over de rangorde, waarin beide muziekmakers in de loop van de tijd zijn terecht geko men. Van Rossini hebben en kele van zijn vele opera's de tijd doorstaan en hij is bij mu ziekliefhebbers bekend door een reeks sprankelende, aan sprekende en vakkundig ge schreven ouvertures: een van de nieuwigheden daarin is de toepassing van een over lange tijd uitgestrekte toename van het geluid van het orkest, dat bekend is geworden als het 'Rossini-crescendo'. Tot het gangbare beeld van Rossini hoort de vermelding, dat hij tot zijn zevenendertig ste jaar de ene opera na de an dere schreef, daarbij naar har telust van zichzelf melodieen leende en in de laatste helft van zijn leven op enkele geestelijke werken na bijna niets meer schreef. Dat beeld - zegt concertgever De broekert - verdient enige correctie: „Tegenwoordig wordt aangenomen, dat psy chische factoren er de oorzaak zijn. dat Rossini in de tweede helft van zijn leven geen opra's meer schreef. Hij stopte er weli- saar resoluut mee. maar schreef in zijn latere jaren nog wel tientallen liederen en pia nostukken. Die zijn vrijwel niet bekend. Vooral zijn pianomu ziek is heel bijzonder en eigen lijk met geen andere pianomu ziek uit die tijd te vergelijken. Ik vond het de moeite waard die onbekende kant van Ros sini te belichten." In perspectief De Broekert: Rossini speelde verschillende van zijn piano- werken zelf. al noemde hij zich 'een vierde rangs-pianist'. Maar hij is voor mij goede ge noeg." Zijn programma bevat vijf werken van Rossini, een be werking van een lied van Schu bert door Liszt en vier liederen van Liszt. door deze zelf voor piano bewerkt. Dat maakt het mogelijk de muziek van deze drie zo verschillende tijdgeno ten met elkaar te vergelijken en in perspectief te plaatsen De Broekert onderscheidt Ros sini's date) pianomuziek in 'leuke' en 'mooie' muziek. Bij zonder noemt hij hoe Rossim het bel canto-achtige element van zijn vocale composities wist over te brengen op de piano, de prélude inojfensif is er een voorbeeld van. Tot de 'leuke, uitsmijterige' muziek van de Italiaan rekent De Broe kert zijn Valse Lugubre en de Sallarello a l ILalienne. waar mee het programma besloten wordt. Van Liszt klinken in de Lutherse Kerk van Middelburg zondagmiddag ook nog twee bewerkingen naar vocale mu ziek van Rossini, onder meer uit zijn Stabat Mater. Kees Cijsouw Hel Roemeens zigeunergezelschap Taraf de Haiduks. foto Cram world Ter opening van het seizoen pakt 't Beest in Goes, het 'podium voor muziek-theater- film en literatuur', uit met een driedaags programma - don derdag 17 tot en met zaterdag 19 september - dat temidden van het cultuurmaand-spekta- kel allerminst misstaat. Op de.eerste avond, donder dag, een concert door de Ame rikaanse Robert Jack Kid ney Band. muzikanten die de blues mengen met rock. jazz en 'gitaamoise'. Zanger-gitarist Robert Kidney behoort met grootheden als Michael Stipe (R.E.M.). Jack Bruce (ex- Cream). Richard Thomson (ex -Fairport Convention), Bill Laswel en Bemie Worrell tot de all-star gelegenheidsformatie The Golden Palominos. Het voorprogramma van dit ope ningsconcert wordt verzorgd door zanger-gitarist Oscar P. Swamp. Hij is afkomstig uit de groep East Meets West. In Goes speelt hij op z'n eentje country-blues. Aanvang 22 uur. Op de tweede avond, vrijdag, treedt het dertienkoppig Roe meens zigeunergezelschap Ta raf de Haidouks aan. De eerste Westeuropese toemee van deze ras-muzikanten liet vorig jaar een onuitwisbare indruk ach ter. Radio 4 zond bijna een uur lang delen van hun concerten uit. Dit keer geven ze een een malig concert in Nederland op het podium in Goes. Taraf de Haidouks telt muzikanten van alle leeftijden. De jongste is 15, de oudste 72 jaar. Ze spelen een zeer gevarieerd repertoir van authentieke volksmuziek uit de Balkan, gelardeerd met mo derne buitenlande invloeden Aanvang 21 uur Tot slot. op zaterdag, een avond vol theater, muziek en dans. The Children of Lieute nant Schmidt, een duo uit Oe kraïne dat via "t Beest vorige week al op het Filmfestival Zeeland belandde, speelt ka mermuziek: een bonte menge ling van klanken. In hun liedjes over het rauwe leven in de etni sche smeltkroes Odessa klic ken flarden door uit de Russi sche, Jiddische. Oekraïense en zigeneurmuziek. Theaterma- ker Mark van de Veerdonk winnaar van de publieks- en ju ryprijs van het Leids cabaret festival 1991, gunt het publiek op deze avond een voorproefje van zijn nieuwe programma. Gitarist Eric Vaarzon Morel van het flamenco-gezelschap Cuadro-Flamengo neemt een zanger en een danseres mee naar Goes. En zangeres My riam Fuks, muzikaal begeleid door een trio, brengt Jiddische chansons. Aanvang 20.30 uur. Chris Tangelder, mede-samen steller van het programma ..Het is wat je noemt een vnj krachtige openingszet. En hei- dekt goed de lading van waj het publiek dit seizoen nog meer te wachten staat' Henk Postntf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 28