laven Vlissingen boert niet best We operei vanuit 58 strategi eekozer ren sch i plaatsen in Nederland eere bestrijdt rildgroei van dameborden Brandweerwagens nemen bezit van Oostkapelle ombinatie Loco finnaar Chartres De Sterre: menswaardiger omgang met gehandicapte Greetje Kauffeld publiekstrekker op Stadhoudersfeesten \erslagcijfers eerste half jaar gedaald SINGEN - De Vlissingse heeft een niet al te best thalQaar achter de rug. De leid aan- en afgevoerde ,ren daalde met 691.000 ton pzichte van het eerste half- ,an 1991 tot 4.206.000 ton. tüngis voornamelijk te wij- in één grote afname van de van steenkool (min ton). Het landelijk in- bureau voor de energiecen- is daar gedeeltelijk debet jie organisatie heeft beslo- je aanvoer voor de kolen- aiesvia Rotterdam te laten pen. Me verslaggever Via de Vlissingse haven komt al leen nog steenkool binnen voor de centrale bij Borssele en die heeft het afgelopen halfjaar eni ge tijd stilgelegen. De behoefte aan steenkool was ook kleiner door de zachte winter. De aanvoer van aardolie en aardolieprodukten viel daar door eveneens lager uit. Vlissin gen is verder afhankelijk van de economische toestand in de che mische industrie. Het gaat de chemie nog steeds niet goed en dat heeft zijn in vloed gehad op de hoeveelheid in Vlissingen aangevoerde LPG. Het Havenschap Vlissingen meldt dat de overslagactivitei ten op de handelskaden zich goed hebben ontwikkeld. "Voor al bij landbouwprodukten. hout en foodsector is een toename te zien', laat het dagelijks bestuur weten. Uit het bijgevoegde cij fermateriaal blijkt dat echter niet. onze verslaggever RE - De gemeente Veere bet aantal reclameborden door middenstanders op jt wordt gezet, beperken, indschapsverordening van tstaat in principe niet toe an alles op straat wordt ge- Isl. Dat is de formele kant de zaak. Ook de verkeers- ibrengst emactie 165,45 EMUIDEN - De zwemvier- seinhet Koningin Juliana- Arnemuiden begon ndag met een matig aantal nemers. dag kwam er een grote 'lij zodat het aantal zwem- p zeventig kwam. Zij be nde vrijdag als inhaaldag. elnemers lieten zich spon- voor het Ronald Mac Do- onds. Totaal werd 665,45 ikaar gezwommen. Alle imers kregen na het afleg- van het vereiste aantal (jeseen herinnering. veiligheid is in het geding. Voet gangers moeten maar al te vaak op de rijweg gaan lopen, omdat ze niet meer over trottoir kun nen. Het gemeentebestuur van Veere is niet van plan een heksenjacht te beginnen. Het college van b en w wil in overleg met plaatselijke middenstandsverenigingen in de verschillende Veerse kernen tot een oplossing komen. Ge dacht wordt aan een vrijwillige beperking van het aantal recla me-uitingen per winkelpand. Dat wordt met name in de stads kern van Veere nodig geacht. De gemeente streeft ernaar het monumentale karakter zoveel mogelijk intact te houden. Re clame-uitingen kunnen het straatbeeld ontsieren. In dat ka der adviseert de monumenten commissie al over vaste recla meborden. Dat heeft effect, vol gens het college van b en w. Twee onlangs aangebrachte borden aan de Kaai in Veere sluiten beter aan bij het cultuur historisch karakter van de om geving. De raadscommissie economi sche zaken buigt zich morgen avond, dinsdag, over het voor stel van b en w. De vergadering begint om acht uur en wordt ge houden in de gemeentesecreta- De jongste brandweerlieden hebben bezit genomen van de oudste brandweerwagen van Oostkapelle, de Dodge-manschappenwagen uit 1943. foto Lex de Meester van onze verslaggever OOSTKAPELLE - Nooit heb ben in Oostkapelle zo vaak sire nes geloeid als zaterdag. De vrijwillige brandweer van Oostkapelle vierde het 40-jarig bestaan. Wie zaterdag in het dorp is geweest, kan dat niet zijn ontgaan. De activiteiten concentreerden zich op het parkeerterrein aan de Domburgseweg, maar daar toe bleef het zeker niet beperkt. Voor de vele oefeningen reden de brandweerwagens en de ambu lances zo realistisch mogelijk - dus met sirene aan - naar de plaats des onheils. En dan was er tot slot het grote défilé, waaraan negendertig voertuigen deelna men. Schitterende oude brand weerwagens werden afgewisseld door de modernste exemplaren. Paradepaardje Voorop reed het paradepaardje van het jubilerende korps, een Dodge-manschappenwagen uit 1943. Vrijwilligers hebben dat pronkstuk gerestaureerd. De ve teranen van de Oostkapelse brandweer maakten er hun ere- ronde in, maar daaraan vooraf gaand namen de allerjongste brandweerlieden er bezit van. De Dodge-manschappenwagen was niet de alleroudste deelne mer. Het brandweermuseum Hellevoetsluis stak Oostkapelle de loef af met een Amerikaanse autospuit, een indrukwekkende Ahrens-Fox uit 1927. Uit Helle voetsluis kwamen vijf voertui gen, waaronder de allerkleinste - een DAF - en een Engelse bel lenwagen. Die werden in de oor log in serie gebouwd door Aus tin. De luchtaanvallen op Engel se steden veroorzaakten een nij pend gebrek aan materiaal. Ty pisch voor de Austin is de vier kante bak achterop en de bel voorop. De brandweer in Vlissin gen heeft kort na de oorlog zo'n voertuig gehad. Het Oostkapelse brandweer korps had op aardig wat belang stelling gerekend, zeker omdat in Zeeland nooit zo grootschalig demonstraties en een défilé wor den gehouden. Ondercomman dant P. Jobse zag z'n stoutste verwachtingen overtroffen. De parkeerplaats aan de Domburg seweg zag zwart van de mensen. ,,'t Is enorm", luidde Jobse's commentaar. een medewerker •JANSTEEN - Zaterdag len de duiven van het mcours Chartres |pnr gelost. Aan het con- inamen 1586 Zeeuwse jon- loude duiven deel. De voor- ptelijke wind deed het me wl van de vroege prijzen in j«sten van de provincie val- J Jöe combinatie Loco (Sint- «n) had twee oude duiven "and en won zowel de eer- derde prijs. perste vogel klokte hij om en deze maakte een - van 1356 meter per mi- (M. van Iwaarden, Kruinin- vestigde de goede condi- "in zijn duiven verkeren lag te leggen op de twee- its. fdappelsoep (4 personen) fff deze aardappelsoep Oorbeeld met kleine ge- i blokjes brood of met ömipte bieslook. feiten: im magere spekblokjes •o aardappelen kui kkjes selderij Hes prei bengel bleekselderij "slagroom. 'spekblokjes in een grote totjes uit. Schil ondertus- Pnrdappelen en verdeel «ie blokjes. Pel de ui en "i klein. Voeg aardappel- [en uisnippers bij de uit- fei spekblokjes, laat dit tyeveer 2 minuten fruiten Wfc vervolgens de bouil- 'fPun. Aan de kook bren- Üerij toevoegen en afge- fyeveer 25 minuten laten teen worteltjes, prei en werij schoonmaken en snijden. Groente toe- '"an de soep en alles nog- ,0 minuten zachtjes ko- Jlfde hele takjes selderij rerde soep. Voeg de slag- T"i de gepureerde soep mnn alles nogmaals kort |fei serveren. Aan het door de afdeling Zee land Zondagvliegers georgani seerde bondsconcours Chartres namen circa 5000 duiven deel. De eerste twee plaatsen zijn voor M. Kennis (Hilvarenbeek) en L. Stabel (Goirle), beiden met 1401 meter per minuut. De vroegste Zeeuwse meldingen per centra zijn Comb. Loco, St. Jansteen 12 58u/ 13.01u.-1356m/1333m; M. van Iwaar den. Kruiningen 13.15u/13.37m. B. van Leemput, Stoppeldijk 13.06u/ 1331m: C. A. Meesters, Rilland 13 18u/1331m; Adrie Thijs. Heikant 13.02u/1330m; P Baecke. Westdorpe. 12.57u/1327m: R Herman, Axel 13.02u/1322m; R. Mahu, Walsoorden 13 14u/1318m: M. Dieleman, Axel 13.03u/1316m; R. van Damme, Koewacht 13.02u/1316m: Comb Buyze en Zn, Temeuzen 13 06u/1315m; D de Smet, Ternèuzen 13.06/1313m: J Verplanke, Temeu zen 13.07u/1311m; H Calon. Hoofd plaat 13.05u/1311m: De Visser, Phi lippine 13.02u/1307m. A van Muiken. Groede 13.04u/1307m; Th van Dam me. Boschkapelle 13.1 l/1306m: A Hi- bels. Souburg 13.13u/1300m; H. Del- laert, IJzendijke 13.02u/1298m: G. de Boevere IJzendijke. 13.04u/1297m: J. Elegeert. Koewacht 13 16u/1296m; G. Schrier. Cadzand 13.03u/1296m; P. Rokven. Graauw 13.15u/1293m. De Mui-Kop, Zuiddorpe 1306u/1289m; J. du Puy. Sluiskil 13 08u/1289m. P Ridderhof, Yerske 13.31u/1284m; H. Simpelaar 13.09u/1284m; M P de Putter. Hoedekenskerke 13.23u/ 1279m, Joh. de Smet, Oostburg 13.06u/1276m. R Braet. Sluis 13 02u' 1269m; M. Buysse, Oostburg 13 08u/ 1268m; Zuiddijk/Zn. Wemeldinge 13.36u/1264m: Aart Vasseur 13-lOw 1264m, P.van de Waart. 's Heerenhoek,13.27u/1256m. Hiet- brink-Ventevogel, Nieuw en St Joos- land 13.27u/1256m; J. van Hekken, Goes 1336u/1247m; Th Weening. Kapelle 13 36u/1247m A. Uytterhoe- ve. 's Heer Arendskerke 13 34u/ 1246m; E. Rammelaere, Eede 13.06u/ 1241m; Danker-Rijk, Heinkenszand 13 38u/1222m; C. de Ridder. Vlissin gen 13.44u/1196m; SEROOSKERKE lW) PCOB De afdeling Seroos- kerke van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) houdt dinsdag een ver gadering in De Zandput in Se- rooskerke. De aanvang is 14.00 uur. Notaris mr W. S. A. van Ge loven uit Middelburg houdt een spreekbeurt over het burgerlijk wetboek, met name waar het het huwelijks- eri gezinsleven be treft. VLISSINGEN Huisvrouwenn - De Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Vlissingen, opent morgen, dinsdag, het win terseizoen met een koffie-och- tend in het restaurant Solskin aan de Boulevard Bankert. De activiteit begint om 10.00 uur. Het team van De Sterre in de snoezelruimte. v.l.n.r: Anny Jongepier-Van Waes. Jody Cappaert. Mark Maes en Jos van Loon. foto Oscar van Beest Gentle teaching-aanpak werpt vruchten af van onze verslaggever CLINGE - Gewoon omgaan met buitengewone mensen. Aardig blijven wanneer je als begeleider van een verstan delijk gehandicapte een wat al te vriendelijke schou derklop. of, in het ergste ge val, een kopstoot krijgt. Het lijkt simpel, maar de door snee praktijk op de instellin gen voor gehandicapten be wijst vaak het tegendeel. Op De Sterre in Clinge wordt echter sinds tweeeneenhalf jaar gewerkt met een metho de die een menswaardiger omgang met de 'zware geval len' mogelijk maakt Het Zeeuws-Vlaamse zwakzinni geninstituut sleepte vrijdag avond in Nijmegen voor deze behandelingsmethodiek zo wel de nationale als de inter nationale Hartmann-ver- pleegprijs in de wacht. De winnende scriptie werd ge schreven door unithoofd Mark Maes en groepsleidster Anny Jongepier-Van Waes. De zogeheten gentle tea ching-aanpak werd vier jaar geleden in De Sterre geïntro duceerd door orthopedagoog Jos van Loon. Op een studie reis naar Canada kwam hij voor het eerst in aanraking met de methodiek. De nieuwe benaderingswijze wordt sinds tweeeneenhalf jaar met suc ces toegepast op de bewoners van paviljoen Reinaerthof 2. Genegenheid De kern van het principe be staat uit een onvoorwaardelij ke acceptatie van het eigen doen en laten van de gehandi capte als mens. Van Loon: „In de traditionele zorg wordt op iemand met een probleemge drag (zoals agressie) het sys teem van straffen of belonen toegepast. Onze benaderings wijze legt eerder de nadruk op waardering, vertrouwen en genegenheid. Wij proberen dieper te kijken, naar de ach tergrond van een bepaald ge drag van de verstandelijk ge handicapte. Waaróm slaat hij? Voor een verstandelijk gehandicapte zit daar een boodschap achter. Het is zijn manier van communiceren." Volgens unithoofd Maes en groepleidster Jongepier-Van Waes begint de gentle tea ching na ruim twee jaar prak tijk z'n vruchten af te werpen. De agressieve buien van de bewoners zijn, is hun erva ring, een stuk getemperd. „Dat wil natuurlijk niet zeg gen dat ze tegenwoordig de braafheid zelf zijn. Maar de sfeer irt de groep is zeker een stuk aangenamer geworden. Ook voor de begeleiders", al dus Maes. De methodiek is niet altijd de makkelijkste weg. erkent het unithoofd van De Sterre. „Juist op momenten datje ge duld op de proef wordt ge steld. is het moeilijk om vrien delijk te blijven. Bijvoorbeeld wanneer je voortdurend aan je haren wordt getrokken, of een kopstoot krijgt. Dan is het de kunst om bij jezelf de ge- voelsknop om te zetten en het gedrag van de gehandicapte proberen te begrijpen." Het was deze benaderingswij ze die de gerenommeerde Hartmann-jury van professo ren en doctorandussen una niem deed kiezen voor De Sterre. In het juryrapport wordt de visie van de inzen ders Maes en Jongepier-Van Waes betiteld als 'innovatief en navolging verdienend' in de zwakzinnigenzorg. „De ju ry waardeert in uw inzending met name het aspect humani teit: de menselijke benade ring en positieve attitude in een tijd waarin bezuinigingen in de gezondheidszorg veelal ten koste gaan van de kwali teit van zorg", aldus het rap port. Nieuw materiaal Aan de nationale en interna tionale Hartmann-verpleeg- prijs is een totaalbedrag van zesduizend gulden verbon den. Het geld wordt groten deels gebruikt om nieuw ont spanningsmateriaal te kopen voor de bewoners van Rei naerthof 2. „Want zonder hun medewerking was dit nooit gelukt", óenadrukt Jonge- pier-Van Waes. De uitreiking van de interna tionale Hartmannprijs vindt plaats op 25 en 26 september in Straatsburg. In totaal heb ben inzenders uit acht Euro pese landen meegedongen naar de onderscheiding. De Nederlandse editie van de prijsvraag trok 26 kansheb bers. De aanvoer van landbouwpro dukten is wel fors gestegen van 194.000 naar 243.000 ton, maar de afvoer is nog sneller gedaald, van 204.000 naar 27.000 ton. Zo wel de aan- als afvoer van 'ande re voedingsprodukten' is gekel derd. Afgaand op de aan- en afvoercij- fers heeft Vlissingen het eerste halfjaar slechts bij twee goede rensoorten winst geboekt; mest stoffen en 'overige goederen'. De restcategorie 'overige goederen' steeg het sterkst, van 468.000 naar 930.000 ton. Ondanks het matige halfjaar lijks resultaat zit het dagelijks bestuur van het Havenschap Vlissingen niet in zak en as. Vlis singen boekte in 1991 een re cordomzet van iets meer dan tien miljoen ton. Het dagelijks bestuur was er al van uitgegaan dat dat niveau moeilijk te handhaven zou zijn. Het eerste halfjaar van 1992 is, aldus het verslag, negatief beïn vloed door incidentele oorzaken, 'maar de verwachtingen voor het tweede halfjaar zijn toch re delijk optimistisch. Grijpskerke krijgt eigen dierenarts an onze verslaggever GRIJPSKERKE - Grijpskerke krijgt een zelfstandige diere nartspraktijk. A. Meijns, tot 1 februari 1993 verbonden aan zo'n bedrijf in Oostkapelle, is van plan aan de Oostkapelse- weg 12 voor zichzelf te begin nen. Het stuk grond waarop Meijns zijn praktijk wil neerzetten, ligt in het bestemmingsplan buiten gebied Mariekerke. Het heeft een agrarische bestemming. De realisatie van een praktijkruim te voor de dierenarts en de aan leg van een bijbehorend par keerterrein kunnen officieel niet, tenzij de gemeenteraad van Mariekerke het bestemmings plan wil aanpassen. Het college van b en w van Ma riekerke vraagt de raad dat te doen, omdat er een direct ver band bestaat tussen een diere nartspraktijk en landbouw. De gemeenteraad bespreekt het voorstel dinsdagavond 15 sep tember. van een medewerker MIDDELBURG - Het optreden van Greetje Kauffeld vormde zaterdag het hoogtepunt van de Stadhoudersfeesten op de Markt in Middelburg. Bijgestaan door tenorsaxofonist Jan Menu en gitarist Peter Nieu- werf wist de oud-Middelburgse haar publiek te boeien. Het op treden van het Trio Greetje Kauffeld trok tevens het meeste publiek van het evenement. Rond elf uur was het zaterdag avond behoorlijk druk op de Markt. Over het algemeen was de pu blieke belangstelling overigens niet erg groot Zaterdagmiddag was er een redelijk bezochte voorstelling voor de kinderen, maar het was nogal winderig op de Markt waardoor de terrasjes leeg bleven Het optreden van The Blue Jeans Big Band trok aan het eind van de middag al wat meer publiek, s Avonds bij het optreden van Stardust gevolgd door het Trio Greetje Kauffeld ging de wind wat liggen en werd de tempera tuur iets aangenamer. De over dekte paviljoens waren over het algemeen goed bezet. Zondag, de derde en laatste dag van het evenement, beet Cham paign Charlie het spits af. ge volgd door de John Caljouw Band. The Jump'n Jive Jewels, een formatie die al eerder de Stadhoudersfeesten in Middel burg opvrolijkte met haar mu ziek uit de jaren vijftig, bliezen de feesten uit. Ook bij dat slot- festijn was de belangstelling niet bijster groot. Groen Links pleit voor Klimaatverbond van onze verslaggever MIDDELBURG - De fractie van Groen Links in de staten van Zeeland wil dat de provincie zich aansluit bij het zogenaam de Klimaatverbond. Het Kli maatverbond zet zich in voor het terugdringen van kooldio xide-emissies. Het verbond wil dat bereiken door de verbran ding van fossiele brandstoffen zo veel mogelijk te beperken. Ook wordt het gebruik van tro pisch hardhout tegengegaan, in een poging het tropisch regen woud zo veel mogelijk te be schermen. Info-avond Ypsilon 'S-HEER HENDRIKSKINDE REN - De afdeling Zeeland van Ypsilon - een vereniging van ou ders en andere familieleden van chronisch psychotische en schi zofrene mensen - houdt dinsdag een informatie-avond in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen over dagver blijf 't Trefpunt. De coördinator van 't Trefpunt geeft uitleg over de functie van het dagverblijf. De aanvang van de bijeenkomst is 19.45 uur. Natasja valt in de prijzen van onze verslaggeefster 's-HERTOGENBOSCH - Z. A. de Buck uit Oostkapelle kreeg zaterdagmiddag van de Luxem burgse stamboekvereniging een onderscheiding - in de vorm van een kunstvoorwerp - voor zijn paard Natasja. Het is tradi tie dat tijdens de Nationale Ten toonstelling van vereniging Het Nederlandsche Trekpaard in 's-Hertogenbosch een verdien stelijk paard in de schijnwer pers wordt gezet door een bui tenlandse zusterorganisatie. Natasja is dit jaar voor de twee de keer reserve-kampioen van Zeeland. De Zeeuwse paarden haalden de nationale titels dit jaar niet bin nen. Het kampioenschap Haflin- ger hengsten werd gewonnen door Wempire van M. J. W. Schreven uit Weert. Het kam pioenschap Haflinger merries kwam op naam van Viola van den Hemel van G. H. J. ten Dam uit Bentelo. Nationaal kam pioen trekpaarden hengsten is Barrie van de Smidse van Th. van Bommel uit Gemert. Bij de trekpaarden merries ging de ti tel naar Bernadien van de Smid se van H. Versleijen uit Oirlo. Evenementen HEILLE - Centrum. 9 uur: Ker mis met diverse activiteiten; MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; Abdijcomplex. 10-18 uur: Histo- rama: Loskade, 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen; VW (Markt). 13.30 uur: Stads wandeling met gids; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo, ZANDBERG Centrum: Ker mis met diverse activiteiten; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Alien 3; 20.15 uur: Final analysis; Cinemactueel, 20 uur: Lethal weapon 3, 12 jr.; 20 uur: Flodder in Amerika; 20 uur: Ba sic instinct. 16 jr.; GOES Grand, 20 uur: The hand that rocks the cradle; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Lethal weapon; 20 uur: Alien 3, 12 jr.; 20 uur; Flod der in Amerika; 20 uur: Batman returns; 20 uur: The hand that rocks the cradle; MIDDELBURG - Electro. 20 uur: Patriot Games; 22.30 uur: Medicine Man; Schuttershof. 20 uur: Land is where my Father Died/Finding Christina; 22.30 uur: Daughters of the Dust; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Lethal weapon 3; 20 uur: Flodder in Amerika; 20 uur; Alien 3; 20 uur: Basic instinct; Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeente lijk Archeologisch Museum, 13- 17 uur; 'Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Neder lands/Belgische staatsgrens in West-Zeeuws-Vlaanderen en 'Schatten in de bodem', munt- vondsten (t/m 30/9); BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal, 8-12 en 13.15-16.15 uur: 'Brou wershaven berijmd' en prent briefkaarten van Zeeuwse kle derdrachten (t/m 25/9); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: 'Tussen hemel en aarde' werken Jan van Munster (t/m 19/9); GOES Grote kerk, 11-16 uur: Schilderijen met bijbelse the ma's van C. Willemse (t/m 12/9): GROEDE - Slijkstraat. 10-17 uur: Historische snoepwinkel en schilderswerkplaats; HEINKENSZAND - Gemeen tehuis. 9-12 en 13-16.30 uur: Schilderijen van Rogette Jonc- kiere en beelhouwwerken van Edward Maled (t/m 25/9); HOOGELANDE - Kapel van St. Maarten. 12-17 uur: Buiten- tentoonstelling 'Vreemde vo gels' (t/m 30/91: KAPELLE Gemeentehuis. 8.30-12 en 13-16 uur: Schilderijen van Leen Blaak i t/m 18/9); MARIEKERKE - Gemeente huis. 9-16 uur: Werken Gerda Bevel (t/m 8/9); MIDDELBURG - Galerie Het Gouden Briefke, 13.30-18 uur: Olieverfschilderijen en monoty pen van Dan M aux en bronzen beelden van Maria Stams (t/m 26/9); Spanjaardstraat Keramiek in de vensterbanken it/m septi; Zeeuws Museum. 13.30-17 uur; Schilderijen en tekeningen van Maurice. Ada en Sarika Goth (t/ m 20/9). 'Tijd is geld. maar zal geld ook tijd worden' (t/m okt.) en 'IJsland-island', werken Hreinn Fridfinnsson. Daniel Th. Magnusson en Haraldur Jons- son (t/m 4/10); Zeeuwse bibliotheek. 17.30-21 uur: 'Dorpen op Walcheren', fo to's en prentbriefkaarten (t/m 19/9); Goud en Velijn. Middel burgse boekbanden van de 17e tot de 19e eeuw (t/m 10/10); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur- Cartografie, wisselex positie van en over kaarten en Delta Expo (t/m dec.); foto's 'Zeeland droog' van Carel Blazer (t/m 30/9); OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept); VEERE - Grote kerk. 10-17 uur: 150 werken van Zeeuwse ama teurkunstenaars (t/m 25/10); 'Het Schoone Raam', glas-in- lood ramen afkomstig uit de glasbranderij Plasschaert-De Nood Co. (t/m 4/10); De Vierschaar. 12-17 uur 'Uit het Veerse verleden - De Gilden' (t/m 25/9) en 'Schatten in de bo dem', muntvondsten (t/m 29/9); De Schotse Huizen, 13-17 uur: 'Tegelijkertijd', inkt op papier van Jean Bei Ning (t/m 24/10): VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum. 10-17 uur 'De Zeeuwse VOC boven water; tien jaar on derzoek naar scheepswrak- ken'it/m 27/9) en 'Schatten in de bodem', muntvondsten (t/m 4/ 10); Stadhuis. 9-17 uur: Kunst van deelnemers cursus Kunstzinni ge Vorming (6-13 jaar) t/m 16/9; WOUW Zijdemuseum. 10-17 uur; 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12); IJZENDIJKE - Streekmu seum. 10-12 en 13-17 uur: Kleder dracht, mutsendozen en merklappen (t/m 1/11); ZIERIKZEE Stadhuismu seum, 10-17 uur: De geschiede nis van Zierikzee (t/m 31/10), 'Triptiek in duplo, lotgevallen van het Zierikzeese drieluik' (t m 29/10) en 'Schatten in de bo dem'. muntvondsten (t/m 30/10); Maritiem Museum. 10-17 uur: De maritieme geschiedenis en Ne- halennia (t/m 31/10); Galerie De Eenhoorn. 12-18 uur: Etsen Petra Spek en Ria Anno- tee (t/m 5/9) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 01184-12323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel 01180-38080. dag van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel 01180-38384 Advertentie Accountants Belastingadviseurs Management Consultants

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 9