linge-Steen enerverende derby f f f tj Rentree van Corn Boys geen succes "hristien van lorsselaer rijdt veer uitstekend Stanny Soulimans gehuldigd Dubbele winst Olympia op hockeytoernooi Terneuzen heeft voldoende aan eén doelpunt ;A Spannende opening in Breskens Week asten zetten 2-O-achterstand om in 4-2-ovenvinning MAANDAG 7 SEPTEMBER 1992 lonze medewerker IN'GE - Aanvallend voetbal, toond met zes doelpunten, i enorme inzet, maakte [de derby Clinge-Steen een wnder enerverende strijd, jderby waarin de bezoekers 14.2 aan het langste eind ^en, nadat zij na twaalf mi jn reeds tegen een 2-0 ach- siand aankeken. Dat was ge- nhet spelbeeld een terechte erwinning. Gele kaarten wa- 1Er in de overigens toch spor- ve derby voor de Steen-spe- s Eddy van de Bosch, Erik rcksen Mark Ottjens wegens it spel. nederlaag lag Clinge-trainer 0rge de Blok blijkbaar zwaar de maag, getuige zijn reactie. Ier geef ik geen enkel corri- ntaar op, want als ik nu mijn g zou prijsgeven, weet ik wat mij in het verder ver- i van de week te wachten at", hulde hij zich in raadsels, tl wat beter gestemd was en-coach Paul Kouijzer. „Ik i bijzonder te spreken over t de jongens deze middag iben laten zien. Hoewel we snel op achterstand kwa- n, bleef de ploeg er in geloven. ardoor kwamen we sterk te- n nu kan men wel stellen we geluk hadden omdat we nen enkele minuten op gelij- hoogte kwamen. Maar geluk i je afdwingen en dat heeft elftal gedaan. Men bleef, zo- ikhun had opgedragen, op de ival spelen. Dit heeft mij ge- ndge - De IJzendijkse brid- ]ub hield de negende wed- (d van de zomercompetitie, slag: 1 mevrouw Colsen-de heer Looy; 2 echtpaar Janse; 3 me- uwBak-de heer Amoldi; 4 de da- Kok-Keeman; 5 echtpaar Lie- - De Bridge Sociëteit stburg speelde de elfde en lalfde wedstrijd van de zo- rcompetitie. uitslag in de elfde wedstrijd, iep A: 1. het echtpaar- Hagenaars, heren Neve-Vogels, 3. mevrouw leek-meneer Brasser. Groep B: 1. erenGeuze-Maat, 2. het echtpaar ndeHeuvel, 3. de dames Van der rf, De uitslag in de tiende wed- d. groep A: 1. mevrouw Van de s-meneer Hagenaars, 2. me- w Rosseel-meneer Lako, 3. de D Pieters-Ramondt. Groep B: 1. lames Schijve-De Zwart, 2. de da- iDuPuy-Van Ombergen, 3. de da- Panis-Onderbeeke. sterkt in mijn overtuiging, dat aanvallend voetbal nog steeds de beste weg is naar succes." Kouijzer stuurde zijn team in derdaad, getuige de drie spitspe- lers Erik Merkcx, Jeroen Navar ro en Mark Strijdonk, met aan vallende bedoelingen de gras mat op. Die tactiek leek op een volledig debacle leek uit te draaien. Ook de gastheren lieten zich in aanvallend opzicht niet Een speler van Steen probeert het met een omhaal, waaruit de bal rakelings langs het doel van Clinge zal verdwijnen. foto Oscar van Beest onbetuigd. Onder aanvoering van Clinge's beste man, Jan de Visser, werd de Steen-defensie op de proef gesteld. Het was ook uit een voorzet van De Visser dat Boudewijn van Craenenbroek 1 -0 binnen kon schieten. In de 14de minuut was het alweer raak. De Visser plaatste de bal loepzuiver op het hoofd van Pas cal Delforge: 2-0. Binnen twee minuten kwamen de bezoekers dank zij een vrije trap van Eddy van den Bosch te rug in de wedstrijd, 2-1. Jeroen Navarro kopte even later zelfs de gelijkmaker achter doelman Siegfried van de Berg. Daarmee was het leed nog niet geleden voor Clinge. Op slag van rust speelde Werner Bisschop tegen stander Mike van Rossum han dig uit en schoot via de korte hoek onhoudbaar binnen, 2-3. Succes Ook na de pauze bleven beide ploegen de aanval zoeken. Dat leverde in de 55ste minuut voor Steen succes op. Mark Strijdonk kapte zijn direkte tegenstander Tom Willaert keurig uit en stifte vervolgens het leer buiten be reik van Siegfried van de Berg fraai onder der lat: 2-4. Wat Steen voor de pauze wel was ge lukt. daar was Clinge niet toe in staat. Wat de thuisclub ook on dernam, de bezoekers hielden de poort netjes op slot. Steen creëerde zelfs nog een aantal fraaie kansen, maar eveneens zonder resultaat. Koewacht stelt zege al voor rust veilig van onze medewerker SAS VAN GENT - Na een afwezigheid van zestien jaar keerde Corn Boys gistermiddag weer terug in de vierde klasse. Dat het er daarin anders aan toe gaat als in het afdelingsvoetbal was de ploeg van trainer Hans Radt al na een half uur duidelijk. Het besef kwam echter te laat, want ondanks een slechte twee de helft van Koewacht was de wedstrijd toen al be slist. Slechts een treffer kon Corn Boys tegenover de drie vroege doelpunten van de bezoekers stellen: 1-3. Het optimisme bij Com Boys was vrij groot, maar Koewacht drukte dat al meteen de kop in. Vanaf de eerste minuut hield de ploeg uit het vlassersdorp Corn Boys onder druk, dat er in de gehele eerste helft niet in slaagde gevaarlijk te worden. Achterin schutterden de Sassenaren regelmatig, met doelman Jean Pierre de Vriend in een ondankbare hoofdrol. Zo was het in de vijfde minuut een dekkings- fout die Jacky Lambert in staat stelde de score te ope nen. Twintig minuten later deelde De Vriend slechts in de defensieve malaise die de gehele wedstrijd heerste op momenten dat een bal teruggespeeld moest worden. De 0-2 stond echter op de borden en na een half uur spel leek Koewacht helemaal op rozen te zitten toen Lambert laatste man John Moes uitspeelde en voor 0- 3 tekende. Niet De Vriend werd derhalve door Hans Radt naar de bank gehaald, maar het was Moens die teleurgesteld het veld moest ruimen. In het Koewacht-kamp verliepen de herenigingen een stuk voorspoediger. Rudy Rietjens, jaren lang een vaste kracht, nam nu als trainer plaats op de bank en stuurde zijn ploeg met een simpele opdracht het veld in: „Laat ze maar komen, dan zullen wij het in de coun ter wel afmaken." n de eerste helft was het resultaat ernaar, maar na rust werd de machine te veel versnellingen terug gedraaid. Corn Boys kreeg nu de kans haar technische kwalitei ten te profileren. Van afmaken kwam het, op die ene snoeiharde treffer van Marc Maes na. echter nog niet. Een treffer die tot stand kwam na een fout van Boude wijn Rietjens, die na een jaar AZVV weer terug is op het oude nest. Zijn opmerkingen tegen het publiek spraken boekdelen over de instelling van Koewacht na rust. „Ach. 't is nu 3-1. Dan moeten ze er nog vier maken. Hoe moet dat nu voor elkaar gebracht wor den?" nonze medewerker AMSLAG - Dressuur van be- irlijk niveau was zaterdag resultaat tijdens het kring- icours van het Zaamslagse ienPC Luctor et Emergo. Bij paarden liet Christian van isselaer met de fraai bewe ide Harvy weer een uitste- adeindruk achter. Tijdens de Rte proef stuurde de ama- uii Kapellebrug de hengst bt het totaal van 131 punten. b puntentotaal waarmee ze op de tweede plaats eindi- Bde Carolien de Munck met tr nieuwe aanwinst Emfo- saruim (123) voor bleef. «wel Van Dorsselaer in de «ede proef de hoogste eer «st laten aan Annemarie ergever, die met Galcador in eerste manche derde werd, »rde zij met een totaal van punten toch weer een dikke doende. Christian van Dors et kijkt dan ook verlangend naar de datum dat Harvy de Njd bereikt dat zij met hem Ie klasse L mag starten, zodat duo het wat hoger op mag teren. Hilda Deurwaarder te met haar viervoeter Anan- ®et een totaal van 120 pun- in deze omloop het brons ar zich op. '31 punten van Christiaan waren overigens 'voldoende voor het hoogste dotaal. Deze eer ging naar ilolein Goossen van de Axel- Keppertjes. In haar tweede «fkwam ze met de pony Pe- 'onder het zadel tot een totaal '32 punten. Het zilver was 125 punten voor Esther ijors met Falco. De strijd om brons verliep bijzonder •nnend Germaine Kamano 1 Bonito, Anthony van der 1 met Dizzy Girl en Colinda Jolissens mat Hondy Girl bgdemet 124 punten op een «olde derde plaats, zodat het ^deel houding en zit de be- moest brengen. Dit in het voordeel van Ger- Kamano. zodat de Klep jes combinatie de derde femocht ophalen. springcombinaties bij de ^lon hadden dit keer meer tornen met de tijd dan met nemen van de hindemissen, «on Annelies Tijding wist met «nesse binnen de daarvoor %1(1e tijd de finish te halen, "nn Castelijn bleef met Con- netjes van het houtwerk, maar kreeg 1.25 tijdfouten aan de ruiterbroek. Ook Mark Broodman liet de balken keurig in de lepels liggen, maar ook voor hem en Gobert was de klok de 'nekkenbreker'. De 3.5 tijds- fouten verwezen de zwinruiter- combinatie naar de derde stek. Broodman nam in het progres sief parcours revance door in de barrage het vol aantal punten binnen te halen. Ook nu moest Laura Castelijn genoegen ne men met de tweede plaats. Zij kwam in de herkansing niet ver der dan tien punten. Conny de Beule stuurde Stakan met vijf punten naar de derde stek. Springen paarden klassiek: 1 Anne lies Tijdink/Dichesse, Graeve Jan, 0; 2 Laura Castelijn/Condor, Zwinr., 1.25; 3 Mark Broobman/Gobert, Zwinr., 3.5. Progressief (n.b.): 1 Mark Broodman/Gobert, 17; 2 Laura Castelijn/Condor, 10; 3 Conny de Beule/Stahan, Hulst, 5. Pony's klassiek: 1 Sheila Eiteman/ Adele. Graeve Jan, 17.25. Progressief (n.b.): 1 Eveline de Winne/Mandy, Hulst, 12; 2 Sheila Eiteman/Adele, uitgebeld. Dressuur paarden, ring 1: 1 Christian van Dorsselaer/Harvy, Hulst. 131; 2 Carolien de Munck/Emforosa, Oran- jeruiters. 123: 3 Annemarie Viergever /Galcador. Zwinr., 122. Ring 2: 1 An nemarie Viergever/Galcador, 128; 2 Christiaan van Dorselaer/Harvy. 123; 3 Hilda Deurwaarder/Ananda, Luc tor et Emergo, 120. Pony's, ring 3: 1 Marjolein Goossen/ Peter. Kleppertjes, 128; 2 Sanneke Sanders/Remo. Kleppertjes, 124; 3 Petra Kopp/Riona. Graeve Jan. 125. Ring 4: 1 Marjolein Goossen/Peter. 132; 2 Esther Meijers/Falco, Zwinr., 125; 3 Germaine Kamano/Bonito. Kleppertjes. 124. Stanny Soulimans (voorgrond) met de beker, die hij als Zeeuws topscorer ontving. Op de achtergrond zijn ploeggenoten van Hoofdplaat. foto Lex de Meester Zeeuws topscorer PZC-klassement krijgt beker van onze verslaggever VLISSINGEN - Een half uur voor de start van het nieuwe voetbalseizoen had Stanny Soulimans alle reden om nog even terug te kijken op het voor hem zo geslaagde jaar gang 1991/1992. De speler van Hoofdplaat werd met 22 doel punten topscorer van Zee land. De winnaar van het klasse ment. die wegens vakantie de traditionale PZC-voetbaltrip moest laten schieten, werd gis teren alsnog in het zonnetje gezet. Hij toonde zich ver heugd met de fraaie herinne ringsbeker en liet zijn ploeg- makkers delen in de vreugde. „We doen het met zijn allen", zei hij. Vlak voor het duel tegen Wal cheren durfde hij geen voor spelling te doen over zijn schotvaardigheid in het lopen de voetbaljaar. „Ik heb vorig jaar 22 keer gescoord. Ik ver wacht niet. dat ik er opnieuw zoveel maak... Waarom niet Ik ben bescheiden. Elke tref fer. die ik maak. is meegeno men. Gisteren scoorde Stanny Sou limans zijn eerste competitie- doelpunt. Tegen Walcheren werkte hij de 1-0-voorsprong van de thuisclub weg. Het duel eindigde overigens in 2-2. van onze medewerker TERNEUZEN - Zowel de man nen als de vrouwen van Olym pia hebben het eigen Vliegende Hollander toernooi gewonnen. De mannen wonnen in de finale, na een saaie wedstrijd, met 1-0 Spijkenisse, terwijl de vrouwen met dezelfde cijfer zegevierde over het Engelse Imperial Col lege. In de strijd om de derde en vierde plaats verloren de Goese mannen met 0-1 van Z.O.W. De Olympia vrouwen kwamen verrassend in de finale door tweede te worden in de poule, ten koste van Goes. In de finale won Olympia met 1-0 van het sterke Engelse Imperial College, door een doelpunt van Noortje de Steenwinkel die een voorzet van Susan Coers knap verzilver de. Olympia trainer Mark d'An- gremont: „Ik had na de neder laag tegen Goes niet verwacht dat we de finale zouden berei ken. laat staan te winnen. Ook het spel van enkele nieuwko mers was verrassend en dat geeft vertrouwen voor de compe titiestart van zondag." In een spannnende halve finale won Olympia met 4-2 van Goes na het nemen van strafballen. Jeugdkeeper Martijn van Loon speelde evenals in de finale een zeer sterke wedstrijd door en kele spectaculaire reddingen. De finale tegen Spijkenisse was matig. De Olympia-mannen ver loren veel persoonlijke duels en speelden hoofdzakelijk op de counter. Pas in de slotfase van de wed strijd scoorde Hans Dieleman na een vloeiende combinatie met Maarten de Heus de beslissende treffer. Coach Ronald Slootweg was niet ontreveden met het be haalde resultaat „In de persoon lijke duels misten we te veel scherpte, waardoor we onnodig veel balverlies hadden. Deze week gaan we rustig door met de opbouw en hopen dat we er zon dag klaar voor zijn." Huib Meerman (rechts) achtervolgt zijn tegenstander van Vogelwaarde. foto Oscar van Beest van onze medewerker VOGELWAARDE - Voor Vogel waarde waren de druiven giste ren wel heel erg zuur. De forma tie van Ad Roovers herstelde zich in de eerste thuiswedstrijd tegen titelkandidaat Terneuzen met goed voetbal van een reeds vroeg opgelopen achterstand en zette de bezoekers in de tweede helft bijna voortdurend met de rug tegen de muur. De thuisclub slaagde er echter niet in om een bres in de Temeuzense defensie te slaan (0-1). De complimenten waren giste ren dan ook voor Vogelwaarde, maar de punten gingen mee naar Terneuzen. Dat was tegen de verhouding in, maar daar maalde in het rood-zwarte kamp vanzelfsprekend niemand om. Vooral de manier waarop de Ter- neuzen-aanhang het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Traas begroette, was evenwel te kenend voor de opluchting. ..Die mannen verdienen zeker een punt", draaide Jan Doorns niet om de waarheid heen. „We be gonnen mooi. Dan denk je: dat tikken we hier even uit. Maai* er was totaal geen beweging", vond de trainer, die teleurge steld was in zijn spelers en een aantal spelers misplaatste ve dette-neigingen verweet. Daardoor kwam Terneuzen vol komen onnodig in de proble men. De bezoekers stonden al snel op voorsprong door een doelpunt van Michel de Ridder, die in de zesde minuut op aange ven van Huib Meerman van dichtbij binnenschoot (0-1). Het had de aanzet moeten zijn tot een prima wedstrijd van de ge doodverfde favoriet in de vierde klas H, maar tot veler verrassing was Vogelwaarde snel over die vroege tegenslag heen. De thuis club kreeg naarmate de wed strijd vorderde meer greep op het middenveld en stelde ach terin orde op zaken. „De ploeg heeft zich met goed voetbal her steld en er zat overleg in", stelde Ad Roovers na afloop vast. „Het enige minpunt was dat het tot in het extreme werd doorgevoerd. Er zat geen doelgerichtheid in." Onder aanvoering van de uitste kende middenvelder Robin de la Ruelle (hij troefde zijn bewaker Menno den Dekker keer op keer af) werd Terneuzen op eigen helft teruggedrongen, zonder dat uit het overwicht veel grote kansen ontstonden. „Qua veld spel was onze verdediging en middenlinie beter", had Roo vers een schrale troost. „Huib Meerman was blij dat hij voor stopper kon spelen. Werner Co- rijn was blij dat hij het einde van de wedstrijd haalde en Maikel Pieters werd gewisseld. Dat zegt genoeg. Alleen ontbrak het ons aan een beetje lef in de aanval." van onze medewerker BRESKENS - De Breskens Week kende met name in de klasse IMS 4/5 een uitermate spannende opening. In de eerste race gingen na 25 mijl drie jachten zowat zij aan zij op de finishboot af. De Blue Jane van schipper Borgers won uiteinde lijk de sprint, maar werd door een ongunstige handicap vier de. En de General Tapioca mocht zich in deze klasse na een dag leider noemen. Met een lekkere westenwind, 5 op de schaal van Beaufort, mocht de organisatie van de Breskens Week niet klagen. Na dat vorige week nog de Delta Race door te veel wind moest worden afgelast en twee weken geleden de tweede dag van het Standfast en Loper nog met mist te kampen kreeg leken de weer goden zaterdagmorgen best in hun nopjes. De Scheldemond Race. de eer ste wedstrijd van de vierdaagse Breskens Week. werd het snelst afgelegd door de Pro-Motion VI- II van schipper Dolk. Deson danks mochten Dolk en zijn be manning zich na het omrekenen van de handicaps slechts tweede noemen in de IMS-klasse 1 toten met 3. Het was de Bierkaai 3 van H. Klunder. vorig jaar ook al winnaar, die op de eerste plaats uitkwam. Hoewel de IMS 4/5-boten aan merkelijk minder snel waren op het 25 mijl lange traject, kwam het spektakel op de openings dag van de Breskens Week toch uit deze groep. Drie jachten fi nishten binnen een tijdlimiet van nog geen minuut. De Blue- Jane was met 4 uur en 15 secon den de snelste, maar het schip van schipper Borgers werd op slechts 34 seconden gevolgd door de Baba Cool van C. Le- jeune. Hans Zuiderbaans Twee Gezusters passeerde slechts vijf seconden daarna de finishboot. Terwijl drie honden om een been vochten ging de vierde er dit maal mee heen. De General Ta pioca van P. Pilate eindigde in 4.08.49 op een zesde plaats, maar dankzij een gecorrigeerde tijd van 3.25.06 werd hij alsnog win naar, voor de Twee Gezuster. de Baba Cool en de Blue Jane U. De Celestine van A. van der Hout werd winnaar in de IMSklasse 6/7, terwijl in de CRC -klassfc Patrick Dielen na het corrigeren van de tijden op de eerste plaats kwam met de Am brosia Ie dag Breskens Week (Scheldemond race): CRC: 1 Ambrosia (Peter Dielen) 3 54 15 gecorrigeerde tijd, 2. Asterix (Willy Walschats) 3.58.41. 3. Wind- song (H.P du Bois) 4.06 05. 4. Tom (Roger Thieryi 4.09.42. 5 To you (S. Ciflnav4.18.12. IMS 1 l/m 3: 1 Bierkaai 3 (H Klun der) 3.15 18. 2 ProMotion VIII (J Dolk) 3.16.17, 3. Kopje kleiner J de Waali 3.20.47. 4. Barcarossa (J Kleun) 3 23.27. 5. Jane Air (K. Beer) 3 24 40. 6 Drakkar (R Morelissei 3 25.02, 7 Aldebaran IV iK. de Rid der) 3 26 47. 8 Lender <L. Meersman» 34 29.15. 9 Paloma X (L Blondeel) 3 31 39 IMS 4/5: 1. General Tapioca (P Pilatei 3 25.06, 2. Twee Gezusters iH Zuiderbaam 3 25 33. 3. Baba Cool (C. Lejeune) 3.26.04. 4 Blue Jane (K. Borgers) 3 27 13. 5 Catch-Up <J de Jagen 3.28.02. 6. Easy living (M. de Jonge) 3 29 19.7. NRJ Ball (R. Claeys) 3.29.43. 8. Deste (A Wirodihardjo) 3.33 25.9 Passegule il. Buizei 3.34.23. 10 Diamond (L van Capel) 3.35.58. IMS 6/7: 1 Celestine <A v.d. Hout) 3.25.34.2 Pietemei (F Mastenbroeki 3 30.17. 3. Blue Peter II ij. Peterson) 3.34 56.4 Racer (Y de Beer) 3.37.18,5. Friendship J Duquesne) 3.54.22

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 33