cüiiit: Z-Vlaanderen in race voor trofee Brugge Braderie Hulst draait om tweehonderjarige molen Inzameling klein chemisch afval verloopt voorspoedig Streekmuseum in Axel ontving 45.000ste bezoeker Knutselmiddag op kinderboerderij Julianafonds geeft dertig mille voor dorpshuis Biervliet Eeklo Gent streek 12 Waterrijkprogramma moet felbegeerde ANWB-prijs opleveren WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Toeristisch Bureau Zeeuwsch-Vlaanderen hoopt eind dit jaar de ANWB- Toerisme Trofee in de prijzen- kast te kunnen opbergen. Vorig jaar dong het Zeeuws-Vlaamse bureau ook al mee naar de felbe geerde prijs, maar het project met cultuurhistorische routes dat werd ingediend was iets te licht om als winnaar uit de bus te rollen. Meer dan een nomina tie zat er vorig jaar niet in. Coördinatrice Tiny Maenhout van het Toeristisch Bureau gaat er van uit dat het pakket aan wa tergebonden projecten dat zij namens de acht Zeeuws-Vlaam se gemeenten heeft ingediend wel eens goed zou kunnen zijn voor de eerste prijs. ..Zowat alles op toeristisch ge bied in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft met water te maken. Als je nagaat hoeveel projecten er mo menteel nader worden uitge werkt - ik had er geen idee van Ouderenkaarting - In cen trum De Lieve in Hulst namen 45 ouderen deel aan een prijskaar- ting. J. van Osselaer uit Hulst legde beslag op de eerste plaats. Zijn plaatsgenoten L Verstra ten en P. Witkamp eindigden als tweede en derde. De volgende kaarting in De Lieve wordt van daag. dinsdag, vanaf 13.30 uur gehouden. dat het er zoveel waren - en hoe veel er direct met water te ma ken hebben, dan kom je tot de ontdekking dat het aspect 'wa ter' in deze regio een tijdlang on derbelicht is geweest. Hopelijk komt daar door de uitvoering van de ingediende projecten ver andering in. Tegelijkertijd kun nen wij als bureau, als we de prijs winnen, nog eens extra de aan dacht vestigen op onze dijken, kreken en andere watergebon den attracties", legt ze uit. Maenhout heeft de afgelopen maanden gegevens over de in uitvoering zijnde en de geplande projecten verzameld en geïnven tariseerd. In het project 'Zeeuwsch-Vlaan deren grenzeloos waterrijk', dat bij de ANWB voor de Toerisme Trofee '92 werd ingediend, wordt onderscheid gemaakt in vier as sen. De strand-as. lopend van de Belgisch-Nederlandse grens tot Breskens. omvat zes deelprojec ten die alle iets met water te ma ken hebben. Het gaat dan om de ontwikkeling van het Zeeuws- Vlaamse deel van de Zeeland boulevard. het project Water front Breskens. de Strandex- press. het project voor een kuur oord in Cadzand (waartegen overigens steeds meer verzet op laait, niet alleen uit de kringen van de natuurbeschermers maar ook uit de toeristisch-recreatie- ve sector), de stichting Kustcul- tuur (die zich sinds vorig jaar in zet voor een betere aankleding van dijk en duin) en het project Beleef Het Zwin Totaal. De Kre- ken-as omvat de ontwikkeling van een fietspadennet en kano routes door heel de regio. In de Kanaal-as loopt het project Por taal van Vlaanderen, een initia tief van de Temeuzense WV om meer mensen naar de Temeu zense haven te lokken. De laat ste as. lopend van Breskens tot het Land van Saeftinghe, omvat de ontwikkeling van de Wester- scheldeboulevard. Scheldorado en het Plan Vossekaai in Hoofd plaat. Vernieuwend Volgens Maenhout kunnen de verschillende projecten be schouwd worden als vernieu wend. ..In het verleden werd met name alleen het eenzijdige ka rakter van het strand gepro moot. Deze nieuwe invalshoek van water en het recreatief me degebruik van strand, duinen, kreken en plassen geeft nieuwe impulsen aan de uitbouw van de toeristische promotie van de re gio". benadrukt zij. In samenwerking met de Kamer van Koophandel is het bureau nog bezig om klaarheid te krij gen in de economische effecten die de projecten na realisatie te weeg kunnen brengen. Op 30 september maakt de jury van de ANWB bekend welke van de 31 inzendingen een kans ma ken op de trofee. De uiteindelij ke bekendmaking van de win naar en de uitreiking van de prijs is voorzien op 9 december. Historische dag in Aardenburg AARDENBURG - De Stichting Promotie en VW Aardenburg en de plaatselijke winkeliersver eniging Warvo houden zaterdag een historische dag in de Kik- kerstad. Het evenement begint 's middags om twee uur. Op het plein voor het gemeente huis in Aardenburg wordt een middag- en avonamarkt gehou den. Daarnaast zijn er krulbol- en touwtrekwedstrijden en is er een openluchtschaakspel voor grootmeesters in spe. De jeugd kan zich op het plein bovendien uitleven in het maken van een straattekening. In de gemeente lijke expositieruimte De Paar denstal vindt om 16.00 uur de prijsuitreiking plaats van de fo towedstrijd 'Zomer 1992 in West-Zeeuwsch-Vlaanderen'. De molen in vol bedrijf in 1930. reproductie Oscar van Beest van onze verslaggever HULST - Hel jaarlijkse Hulster braderieweekeinde heeft na een kwart eeuw een deftige naam gekregen en gaat vanaf nu ver der onder de naam Stadsmolen- feesten. De ronde stenen stel lingmolen op bet MoIenboU werk viert dit jaar zijn twee honderdjarig bestaan. Een pri ma aanleiding om die molen - toch samen met onder meer de basiliek en het stadhuis beeld bepalend voor de 'skyline' van de Hulster binnenstad - eens ex tra in de belangstelling te plaat sen, vonden de organisatoren van de braderie. De winkeliersverenigingen en de VW-Groot. Hulst hebben E. Taelman gevraagd een tentoon stelling over de oude korenmo len samen te stellen. Hij zal vrij dagavond. zaterdag en zondag- met een grote tentoonstellings- kraam voor het museum De Vier Ambachten in de Steenstraat staan. Taelman. lid van de oud heidkundige kring en.gek van al les dat met de historie van Hulst te maken heeft, heeft honderden foto's en ansichtkaarten van de molen verzameld. De oudste fo to's uit zijn collectie dateren, naar alle waarschijnlijkheid, uit het begin van deze eeuw: het eer- ste jaartal dat bij een ansicht staat vermeld is 1907. In twee eeuwen tijd veranderde 's Lands Molen in een Stadsmo- len. De molen werd in 1792 waar schijnlijk in opdracht van de Staat (de toenmalige Generali teit) gebouwd. Twee jaar later werd het bouwwerk ingepikt door de Franse bezetter en na 1808 ging de molen over in parti culiere handen. In 1954 werd de. intussen al half onttakelde, mo len officieel Stadsmolen omdat de gemeente het maalgebouw kocht. Molenaar De laatste molenaar, de nu 85-ja- rige A. van Helsland. weet nog dat het vervallen bouwwerk hem destijds 5000 gulden ople verde, terwijl de molen bij de bouw in 1792 al veertien mille kostte. „Maar toen de gemeente de molen officieel van mij over nam, was het bouwwerk er niet zo best aan toe. Een paar maan den voor de overname was de bliksem in de kap geslagen en dat zorgde voor een fikse scha depost", herinnert Van Helsland zich. De molen is ruim 23 jaar in het bezit van de familie Van Helsland geweest. En decennia daarvoor maalden pa en opa Van Helsland ook al meel op mo lens van anderen. De laatste molenaar Van Hels land heeft altijd met plezier op de molen gewerkt. Maar hij heeft er geen enkele behoefte aan om het vak mooier of romantischer voorite stellen dan het was en is. Vanaf de jaren twintig tot aan de restauratie was de molen op de wallen voorzien van een gasmo tor. En Van Helsland was wel blij met dat ding, maar zijn vader, was nog van de oude stempel. „Die maakte me 's nachts wak ker als het waaide: de wind was tenslotte voor niks en het laten draaien van die motor kostte nogal wat gas. Als hef waaide kon ik dus mijn bed uit om de molen in het zeil te gaan steken. Je mag gerust weten dat ik daar niet altijd even blij mee was." Warm hart Van Helsland is echter wel blij dat de Hulster inwoners en be stuurders de molen altijd een warm hart hebben toegedragen. „Het is natuurlijk heel mooi dat de molen nog steeds af en toe maalt met behulp van vrijwilli gers. En het is ook prachtig dat van onze verslaggever TERNEUZEN - Als de huidige tendens zich voortzei wordt er dit jaar in Zeeuwsch-Vlaande ren beduidend meer klein che misch afval (KCA) ingezameld dan in 1991. Het dit jaar inge voerde afliaalsysteem waarbij in alle Zeeuws-Vlaamse ge meenten huis-aan-huis wordt opgehaald en er overal een mi lieubox is uitgereikt, werpt dus zijn vruchten af. Een betere voorlichting aan de burgers over het KCA-systeem is echter van groot belang. Want nog steeds worden bij de chemocar produkten afgeleverd die eigen lijk met het 'gewone' afval ver werkt moeten worden. Vorig jaar werd in Terneuzen bij de vaste standplaatsen in totaal 10.326 kilo KCA ingeleverd. Dit jaar wordt voor het eerst met de chemocar huis-aan-huis ingeza meld. „In april en mei is dat voor de eerste keer gebeurd", vertelt de regionale coördinator afval verwerking J. Ibes. „Met de 11.313 kilo KCA die toen in Ter- neuzen is opgehaald is al meer ingezameld dan in het hele vo rige jaar. En dat terwijl er nog drie inzamelingsrondes moeten komen." Ook de gemeente Axel is in eer ste zeven maanden van 1992 overspoeld met een karrevracht KCA. In 1991 brachten de wel willende burgers 21.800 kilo KCA naar de chemocar. In de eerste zeven maanden van dit jaar is al bijna 24.000 kilo aange voerd. Gemeentelijk ambtenaar D Schuit van de afdeling VROM: „De mensen die zes keer Aanhanger vernield SLUIS - Bij een aanrijding op de T-splitsing van de Rijksweg en de Bewester Eedeweg bij Sluis is L. J. P. van M. uit die stad met zijn tractor en aanhangwagen van achteren aangereden door R. G. uit Gent. De aanhangwa gen van M. raakte daarbij' volle dig vernield. De bestuurders lie pen geen persoonlijk letsel op. Insluipers stelen geld OOSTBURG - Uit een woning aan de Poolster in Oostburg is maandagmorgen tussen 9.45 en 10.00 uur een bedrag van enkele honderden guldens gestolen. De dader(s) waren het huis binnen geslopen en met het geld weer naar buiten geglipt zonder dat de slapende bewoners daar iets van merkten. per jaar met de chemocar in Axel. Koewacht en Zuiddorpe op pad gaan, hebben de laatste tijd handenvol werk Vroeger werd er voor elke inzamelings ronde vier dagen uitgetrokken. Maar noodgedwongen hebben we daar een halve dag aan moe ten toevoegen in verband met het grote aanbod." In Sas van Gent is in het afgelo pen half jaar twaalf ton KCA in gezameld. Aangezien er vorig jaar over een periode van twaalf maanden negentien ton werd aangeleverd door de Sasse be volking ziet het er naar uit dat ook in die gemeente een nieuw record gevestigd wordt. Plastic Hoewel Ibes uitermate tevreden is over het enthousiasme van de Zeeuws-Vlamingen om hun KCA naar de chemocar te bren gen. denkt de regionale afval- coordinator dat er op het gebied van de voorlichting nog een hoop werk te doen is. Ibes „Er zijn nog steeds mensen die pro dukten bij de chemocar afleve ren die eigenlijk met het 'ge wone' afval verwerkt moeten worden. Zo treffen we bijvoor beeld wel eens lege spiritusfles- sen aan bij het. ingezamelde KCA. Dat is nergens voor nodig, want als zo'n lege fles is afge spoeld kan-ie met een gerust hart bij het gewone afval worden gevoegd." Ook gebruikte gloei lampen en allerlei soorten plas tic komen regelmatig bij het KCA terecht omdat veel mensen geen duidelijk overzicht hebben van wat nu wel en geen KCA is. Alleen al uit financieel oogpunt is het noodzakelijk dat er door een betere voorlichting een grondigere scheiding tussen KCA en gewoon afval komt. want het afvoeren en verwerken van KCA is bijna honderd keer zo duur als het verwerken van het gewone afval. Ibes: „Voor het gewone afval tellen de ge meenten drie cent per kilo neer. En voor een kilo KCA moet twee gulden vijfenzestig worden be taald." Over de wijze waarop in Sas van Gent en Hontenisse het KCA wordt ingezameld is Ibes dan ook zeer te spreken. „In die ge meenten wordt gewerkt met een voorlichter die vanaf de chemo car informatie geeft over KCA. Eigenlijk zou dat initiatief ook in de andere gemeenten wel eens nagevolgd kunnen worden." V V V:,-. **>■%- Regionaal coordinator afvalverwerking J. Ibes. foto Henk Hommers van onze verslaggever AXEL - De twaalfjarige Marina Elegeert uit Koewacht heeft dinsdagmiddag als 45.000ste be zoeker van het Axelse streek museum (sinds de opening in 1980), een bos bloemen en een taart gekregen uit handen van wethouder J. van Schaik. Marina was voor haar bezoek aan het 'Land van Axel' nog nooit een museum binnenge- SAS VAN GENT Bingo - De afdeling Sas van Gent van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (AN- BO) houdt morgen, donderdag, een bingo en verloting in haar clubgebouw De Regenboog aan de Kloosterlaan. De aanvang is om 14.00 uur. ZAAMSLAG Speeldagen - Traditiege trouw worden de vier speelda gen in de kern Zaamslag goed tot zeer goed bezocht. Een kleine honderd jeugdigen hebben al twee dagen hutten gebouwd en gaan vandaag', woensdag, op het sportveld aan de slag met diver se spelen. Morgen (donderdag), de laatste dag, gaan de Zaam- slagse deelnemers stokbrood bakken en wordt een optocht ge houden door het dorp.-waarna de speelweek met een overnach ting in het dorpshuis wordt afge sloten. stapt, maar van die eerste ken nismaking heeft ze zeker geen spijt gekregen. „Ik logeer hier in Axel bij mijn tante die me naar het museum heeft meegenomen omdat het zulk slecht weer was", vertelde Marina. „En dat eerste bezoek is me prima bevallen. Ik vind het heel leuk om hier wat meer over de geschiedenis van de provincie te weten te komen." Manna kreeg van wethouder Van Schaik, die tevens voorzit ter van de Axelse museumcom missie is. niet alleen bloemen en een taart aangeboden. Ook werd de Koewachtse een replica van een Axelse munt uit de dertien de eeuw aangeboden. In 1984 had de gemeente in verband met de heropening van het stadhuis een aantal van deze munten la ten namaken." Open dag Op vrijdag 28 augustus wordt er in het streekmuseum een open dag gehouden om de mensen kennis te laten maken met een aantal ambachten dat van ouds her in Axel en omstreken wordt uitgeoefend. De bezoekers kunnen op de open dag onder meer een schapen kaasmaakster. een mestsnijder en een boekbinder aan het werk zien. Door zich in Axelse kleder dracht te steken tijdens de open dag dragen ook de museumme dewerkers bij aan het folkloris tisch karakter van het gebeuren. Het streekmuseum is tijdens de open dag toegankelijk tussen 13.00 tot 21.00 uur en de toegang is gratis. Concerten Belfort - wo. 26 aug. om 21 uur: Beiaardconcert door Timothy Hurd: za. 29 aug. om 21 uur: Beiaardconcert door Frank De- leu; zo. 30 aug. om 14.15 uur: Beiaardconcert door Aimé Lom- baert: ma. 31 aug. om 21 uur: Beiaardconcert door Eugeen Uten. l'Estaminet.Park - wo. 26 aug. om 20 uur: Hideaway. Markt - do. 27 aug. om 20 uur: Harmonieconcert. De versteende naeht - do. 27 aug. om 20 uur: Jeroen van Herzele trio. De Werf - vr. 28 aug. om 20 uur: The Morton Fork Gang. Simon Stevinplein - za. 29 aug. om 16 uur: Harmonieconcert. Navarra - za. 29 aug. om 20 uur: Ben Sluys Quartet. Opus 4.Burg - zo. 30 aug. om 20 uur: Eric Legnini J.L.Rassin- fosse. Bistro Ganzespel - ma. 31 aug. om 20 uur: Martin Berenger Quintet. Varia Beurshalle - za. 29 aug. van 10 tot 18 uur. zo. 30 aug. van 11 tot 18 uur: Vlooienmarkt. Boudewijnpark - di 1 sept, o 14.30 en 16 uur: Assepoes! door Holiday on ice. Dans Simon Stevinplein - za. 29 au? om 14.30 uur: Dance Kaleido scope. Concert De Media - za. 29 aug. om 21 u II gran teatro amaro. Concerten Democrazy - ma. 31 aug. om 20 uur: Rhythm Pigs Bep Films Democrazy - Now for some*( thing completely different, «a 26 aug om 20.30 uur:- Contesim- moraux en Une collection park s culiere. do. 27 aug. om 20 30uur, 1 Beyond the valley of the dolk vr. 28 aug. om 20.30 uur. Studio skoop - Le mari de la Coiffeuse. 20 uur:- La Divinaco media. 22.30 uur;- Het rode ko renveld. 20 uur;- Waterloo. 22.30 uur. er nog zoveel oude papieren en foto's over het gemaal zijn be waard. Ik wist niet eens dat er al zoveel verdwenen is de laatste tientallen jaren", verklaarde de oud-molenaar dinsdag met- een blik op de 'Taelman-collectie'. Taelman zou het komend week einde ook graag een gedeelte van zijn fotoreportages over het voormalige Carmelitessenkloos- ter willen uitstallen in zijn kraam. Maar bij het uitzoeken van het materiaa"l begon hij deze week zelf ook te twijfelen of hij daar wel genoeg ruimte voor heeft.. Mocht de uitstalling over de molen alle ruimte opslokken dan hoopt Taelman zijn 'kloos tercollectie' binnenkort elders in Hulst nog eens ten toon te kunnen stellen. Vakantieweek Hulst trekt veel belangstelling van een medewerker HULST - De eerste dag van de jeugd vakantieweekactivitei ten in de zes Hulster gemeente kernen trok maandag ruim achthonderd deelnemers. Op merkelijk was de grote belang stelling in de kern Heikant, waar bijna honderd inschrij vingen genoteerd werden. Hier vermaakten de kinderen zich 's morgens creatief, terwijl men 's middags op pad ging voor een etalagespel. In Sint Jansteen ging vanwege de mindere weersomstandighe den het buiten geplande water ballet niet door. In plaats daar van werkten de kinderen in de plaatselijke gymzaal een par- koersspel af. In Clinge speelden de kinderen het zintuigenspel en brachten eigen toneelstukjes en playbackacts ten tonele. Het groepswerk stond in Nieuw-Na- men centraal, terwijl een posten- spel de kinderen ook individueel aan het werk zette. De activitei ten in Graauw stonden in het te ken van een zeskamp en het twee-tegen-allen-spel. Op 't Ja gertje in Hulst lieten de deelne mers een ruimtewezen kennis maken met het aardse bestaan, 's Middags ging men hier in groepjes langs vijftien posten voor verschillende opdrachten. Deze stonden allemaal in het te ken van het jeugdvakantiethe- ma 'Blizz... er hangt iets in de lucht'. Vandaag, dinsdag, zijn er zowel voor als na de middag weer acti viteiten in alle gemeentekernen. Daarnaast wordt voor de kinde ren uit Hulst en Graauw 's avonds om kwart voor zeven in het Houtenkwartier in Hulst nog een film gedraaid. Gestolen auto teruggevonden BRESKENS - De rijkspolitie heeft dinsdagochtend de perso nenauto van Q. van de V. uit Middelburg teruggevonden in Sas van Gent. De auto werd zondagavond in de Nieuwstraat in Breskens gesto len. Na het voertuig te hebben ontdaan van beide achterwielen en het reservewiel liet de dader de wagen achter in Sas van Gent. Van de dief ontbreekt tot dusver ieder spoor. Kinderbolling - Op de bol baan van Raak tegen Staak in Oostburg werd een kinderbol ling gespeeld, waaraan zestien meisjes en vijftien jongens mee deden. De uitslag bij de meisjes: 1Bianc de Wever. 2. Carmen Fe- nijn. 3. Claudia Verploeg. Bij de jongens: 1. Kevin Verploeg. 2. Jacky Bron, 3. Thijs Boerjan. Een nieuwsgierige kip neemteen kijkje bij het kleien. foto Oscar van BeestH van een medewerkster TERNEUZEN - De nieuwe in het Terneuzense speelweekpro- gramma opgenomen activiteit in de plaatselijke kinderboer derij is een succes. Bijna hon derd kinderen uit een groot deel van Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben dinsdagmiddag onder idea le weersomstandigheden deel genomen aan de knutselmid dag, die in het teken stond yan dieren. Tevens werd ook volop van de mogelijkheid gebruik gemaakt om onder begeleiding pony te rijden. Volgens organisator Levien de Blaeij wordt dit een jaarlijks te rugkerend evenement van de jeugdvakantieweken in Terneu zen. „Wellicht zal een Terneu 50 zense buurtvereniging de orgs yr; nisatie van dit onderdeel van he jeugdvakantiecomité overne men, wat uiteindelijk ook 01 streven is." Het twee dagen dl rende scouting-JVK-kamp 1 het Zuidersportpark was ook dit jaar volgeboekt (tachtig kinde fl ren). Het in het teken van zee L rovers staande kamp werd giste y, ren afgesloten met een groot pi ratenspelcircuit aan de Otheen nk se Kreek. Het aantal deelnemei aan de speeldag in Biervliet vie ondanks het aantrekkelijke the '3: ma 'indianenspel' tegen. Slecht 'Jj 28 Biervlietse kinderen kwamei naar het voormalige Harm® rsj schooltje om daar een dag als in] diaan door te brengen. van onze verslaggever BIERVLIET - De verwezenlij king van een gemeenschapscen trum in Biervliet is een stuk dichterbij gekomen nu de dorpsgemeenschap van het Ko ningin Julianafonds een subsi die van 30.000 gulden tegemoet kan zien. Door de subsidie hoe ven de verenigingen uit het dorp, die uiteindelijk van het centrum gebruik zullen maken, minder middelen zelf op te brengen. Ondanks dat er nog een gat in de begroting zit - volgens wethou der A. Stahl-Hemelsoet (welzijn) van Terneuzen 'een bedrag tus sen de 20 en 50 mille' - is inmid dels wel al begonnen met de ver bouwing van 't Oude Raedthuys en het Haringschooltje tot dorpshuis. Lange tijd heeft het er naar uit gezien dat de gemeenschap Biervliet verstoken zou blijven van een eigen centrum. De in richting van een dorpshuis werd al in 1987 opgenomen in het dorpsplan. maar het duurde tot 1991 voordat de gemeente Ter- neuzen voor de realisatie van het centrum een half miljoen gulden uittrok. Dat bedrag bleek ontoe reikend. Onderzoek wees uit-dat de verbouwing van de twee pan den tot een bruikbaar onderko men voor de verenigingen zeker 200.000 gulden meer zou gaan kosten. In eerste instantie wilde de gemeente die extra twee ton niet ophoesten. Een poging om bij de provincie extra geld los te peuteren bleef zonder gevolgen. Gedeputeerde staten lieten b en w van Terneuzen weten dat al sinds 1989 geen financiële bij dragen meer verleend werden voor lokale projecten. De ge meenteraad van Terneuzen wil de Biervliet echter niet in de kou laten staan en trok alsnog een ton extra voor de voorziening uit. Het restant moest de inmid dels ingestelde beheerscommis sie zelf bijeen sprokkelen door nog wat bezuinigingen in het - oorspronkelijke plan aan tt brengen en door aan te kloppea - bij andere mogelijke geldbron; nen. zoals het Koningin Julian* fonds. Dat werd gedaan en me! positieve gevolgen. Mevrouw Stahl: „Deze subsidie is een flinke stap in de goede richting. Het is nu zaak om de rest bij elkaar te krijgen, maarii ga er vanuit dat dit zeker zal luk ken." Veel vermaak in vakantieweek voor de jeugd van een medewerker HULST - Tijdens de jeugd- vakantieweek in de kernen van r,je de gemeente Hulst werden dins* v dag twee playbackshows gt- houden. In Sint Jansteen gin? ie: een vertolking van Kindertn voor Kinderen met de hoogst j eer strijken, terwijl in Heikant de 55 aanwezige kinderen dm- delijk een versie van Whitney Houston als beste optreden wezen. Op 't Jagertje in Hukt jo[ waar over de gehele dag gö*! men ruim 400 deelnemers ren, speelden de kinderen spel rond de professor en de hond uit de musical Blizz. Dij muzikale toneelstuk is het ma van de jeugd vakantieweek activiteiten. In Clinge spetterden en plons den ruim vijftig deelnemers bij het waterballet. In Nieuw-® !c| men gingen de jongeren creatie' aan het werk. In Graauw tftj'fifr slotte werd een opdracht-spel 2'1 gewerkt. Vandaag, woensdag.* er naast de spelen 's morgens dj 's middags ook nog een fikfr vi avond voor de kinderen van Ni* uw-Namen en Clinge. Deze t* ck kenfilm draait om kwart voorzf- ;jf ven 's avonds in het genie^ ij schapscentrum Malpertuus i" «ei Clinge. in [Cl Marina Elegeert ontving onder meer een bos bloemen uit handen van wethouder van Schaik. foto Oscar van Beest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26