)auwendaele eindigt met acht spelers Vier doelpunten Paul Schipper Penalties vellen Tholense Boys PZC sport Hoek zonder glans naar overwinning Wemeldinge geeft Roosendaal les in scoren acco Schroevers eslist derby Uitslagen beker Serooskerke ruim langs SKNWK: 2-5 Üddelburg maakt korte metten met weerloos Terneuzen: 0-6 1 schakelt Bevelanders uit: 2-1 nonze verslaggever ISSINGEN - Voor enkele uteurploegen is de eerste ide van de districtsbeker op valse start uitgelopen. Be- Li landers ging verrassend met onderuit tegen het twee sen lager spelende Oostsou- ?fse RCS. Dauwendaele ver- 64 if niet alleen met 4-1 bij Zee- 6-S d Sport, maar zag ook nog 6-3. ie spelers met rood van het ^verdwijnen. tot Dauwendaele het eerste dl tuur een licht overwicht had, cn, ide thuisploeg het initiatief ï.Nog voor rust resulteerde iin een goal toen de defensie ui i Dauwendaele in het straf- 3a- mpgebied een overtredeing ers tegen Jan Jaap Buik scoor- Dauwendaele-speler Gilbert Breuer was op dat moment al na twee gele kaarten weggestuurd. Na rust kwam de zaterdagploeg met tien man op gelijke hoogte door een kopbal van Stefan van Dongen. Daarna was het over. Dauwendaele kwam voortdu rend een mankracht tekort en kwam al snel weer op achter stand door een treffer van Ro nald Jongelings. De bezoekers hadden daarna ook steeds meer overtredingen nodig. Het gevolg was nog twee keer rood. Frank Klaassen zag mocht na zijn tweede gele kaart vertrekken en Marcel van de Ketterij kreeg direct rood voor gehouden. Zeeland Sport buitte daarna het numerieke over wicht met twee goals van Rob bie Oreman af. Dauwendaele-trainer Jim Pen- van onze verslaggever GRAAUW - Het ging allemaal niet zo voortvarend, maar uit eindelijk trok Hoek gister avond in Graauvv toch de winst naar zich toe. De zaterdageer steklasser, die langzamerhand toewerkt naar een vaste opstel ling, moest lang wachten op de verlossende doelpunten. Twin tig minuten na rust pas scoorde Antoine Thoen met een luchtje van buitenspel: 0-1. Vijf minu ten voor het eindsignaal kopte Adriaan Nieuwenhuyse een voorzet van Remco van Keeken in: 0-2. Trainer Rinus Zegers sprak na afloop van een „zeer povere wed strijd". waarin de thuisploeg vaak met man en macht voor het eigen strafschopgebied bleef spelen. „Je weet dat het moeilijk kan worden tegen een tegen stander die zelf niet wil aanval len. Graauw bleef negentig mi nuten achterin en was er alleen op uit om met zo weinig mogelijk teverliezen. Dan krijg je een wedstrijd die totaal niet aan trekkelijk is voor het publiek." Hoek, dat moet gezegd, had bo vendien het geluk niet aan zijn kant. Zo schoot Antoine Thoen voor rust op de paal en troffen Wim Zoetewey (ingevallen voor Mart van de Guchte) en Marino de Bie met afstandsschoten de lat. ..Het was ook verre van een prettige wedstrijd", moest Ze gers later vaststellen. „Het ging allemaal vrij hard en er waren veel irritaties in het veld." Voor wat Hoek betreft kwam dat Jos Kaijser en Remco van Kee ken nog op boekingen te staan. Rinus Zegers miste nog een paar spelers uit de selectie. Mare de Kunder was ziek en Gerard Maas is nog altijd niet helemaal fit. Toch werd er al veel meer duide lijk over de opstelling waarmee Hoek straks de competitie in zal gaan. Ronald Gort stond welis waar nog onder de lat in deze be kerwedstrijd. maar vanaf vol gende week krijgt Wim Verpoor- te de voorkeur. Zeker is inmid dels ook wel dat Jack Scheele de voorkeur krijgt als laatste man boven Adriaan Nieuwenhuyse. Rinus Zegers: „Voor mijn ach terhoede ben ik er ver uit. Wim Verpoorte dus in de goal, Jack Scheele laatste man, Leo Kaij ser voorstopper en Richie Bos- ma op links. Frank Hemelsoet. die op vakantie is geweest, heeft nog weinig gespeeld en moet concurreren met Marino de Bie." Verder ligt het voor de hand dat Jos Kaijser en Geert-Jan de Smet vaste waarden zijn voor het middenveld. Daarnaast gaat het tussen Adriaan Nieuwen huyse en Wim Zoetewey. Voorin wil Zegers met twee vooruitge schoven spitsen spelen. Remco van Keeken is zeker. Mare de Kunder en Antoine Thoen spe len tot nu toe afwisselend. Mart van de Guchte is de aangewezen man om achter de spitsen te spe len. Zaterdag, na de volgende oefen wedstrijd tegen MOC, zal Zegers definitieve beslissingen nemen over de opstelling. onze medewerker ten ERNEUZEN - Het klassever- ai£ ül tussen Terneuzen en Mid- Iburg: mondde gisteren uit in al. j 6-0 overwinning voor de de idageersteklasser. Middel- rg kon zich in het bekerduel een bijveld in het Zuider- injlrtpark van Terneuzen naar rin [lelust uitleven. Uitblinker en.fll Schipper nam vier doel- 12i. alen, waaronder twee straf toppen, voor zijn rekening. uk ,nd meuzen eindigde de wed- jfej yd nog met negen spelers, na- i ;Huib Meerman na het vast ten van de doorgebroken Schipper door scheidsrechter Cor Bos uit het veld werd ge stuurd en de pas ingevallen Dan ny de Clerk in de slotfase met een blessure het veld moest ver laten. Vanaf het begin legde Middel burg dankzij een hoog tempo de vierdeklasser hun wil op. De Ter- neuzen-verdediging had han denvol werk aan de beweeglijke spitsen Steven Seedo en Alex Lourens. In het centrum van de aanval stond Paul Schipper steeds op 'scherp' en op het mid denveld bleven Jan de Rijke, Jo- han Molenaar en Richard Ver- wey hun directe tegenstanders meestal gemakkelijk de baas. Terneuzen kon als enig excuus aanvoeren, dat in de verdedi ging de basisspelers Jaap Meer man (achillespeesblessure). Mi chel de Vries (schouderblessure) en Rinus Kolijn (schorsing) node werden gemist. Middelburg verscheen nage noeg in zijn sterkste opstelling en dat leverde al gauw de ope ningstreffer op via een droge knal van Richard Verwey: 0-1. Een verdienstelijk schot van Terneuzenmiddenvelder Wer ner Corijn werd door de be- iddelburg laat ourens weggaan ISSINGEN - De voetbalver- jjng Middelburg laat Marcel 15. arens vertrekken naar Veere. li), mvankelijk maakte de zonda- ie' irsteklasser bezwaar tegen overschrijving naar het op wdag spelende Veere, omdat (verschrijving na 31 mei was jediend. Na een bestuursver- lering besloot Middelburg nog mee te werken aan het van de jonge aanvaller, jcel Lourens vroeg over- iiijving aan naar Veere, om- hij door werkzaamheden tseling niet meer in de gele- iheid was om op zondag te iiballen. Middelburg maakte waar tegen de tussentijdse hol Afschrijving en de KNVB oor- itp. :1de dat eerst moest worden derzocht of Lourens bij de za- dagafdeling van Middelburg agaan voetballen, olgens de reglementen van ïeclub was dat niet mogelijk. 5, j a speler die bij Middelburg :re. a zondag naar zaterdag over- :vr, irijving aanvraagt moet dat «pJalSmei doen", verklaarde delburg-secretaris Cees de ddelburg had er vervolgens ■inig moeite mee om Lourens laten gaan. Cees de Vos: „We ?ns bben een verklaring gekregen r. de nieuwe werkgever van ircel Lourens. Het is ons dui- ïjk geworden dat hij kan gaan uken bij een gerenommeerd jg Ëjfin de horeca, niet zo maar P< ifrietkraan. Het is natuurlijk (velend om zo'n geweldig ta- :te verliezen, maar we willen toekomst niet in de weg w an, Voetbal is tenslotte maar Paul Schipper (midden, witte broek) wint een kopduel toe. an een verdediger van Terneu en. Steven Seedo (links) en Alex Lourens kijken foto Oscar van Beest trouwbare doelman Jaap Pij nenburg tot corner verwerkt. Middelburg behield het initia tief, maar kon pas na een half uur meer afstand nemen met een prachtdoelpunt. Een vrije trap van Molenaar werd via- Alex Lourens met een schitterende beweging tot bij Schipper ver lengd. De spits rondde de voor zet aan de tweede paal met het hoofd doeltreffend af: 0-2. Vijf minuten voor rust kende scheidsrechter Bos Middelburg een strafschop toe, toen Danny Otterloo zowel de bal als zijn di recte tegenstander Lourens be speelde. Schipper verzilverde de elfmetertrap: 0-3. In de tweede helft stelde Chris Mouthaan na een klein kwartier Lourens in staat om 0-4 aan te tekenen. Twee minuten later mocht Schipper van de Terneu- zenverdedigers zomaar aanleg gen voor zijn derde treffer: 0-5. De wedstrijd had niets meer op het lijf. Terneuzen schreeuwde om een strafschop, toen de door gebroken Michael Pieters in het zestienmetergebied uit balans werd gebracht. Scheidsrechter Bos zag meer heil in een onover zichtelijke situatie (een hands bal of vasthouden) aan de an dere kant, waarop Schipper het presentje dankbaar aanvaard de: 0-6. Ternéuzen-Middclburg 0-6 - 13. Ri chard Verwey 0-1,32. Paul Schipper 0 -2, 40. Schipper (strafschop) 0-3, 58 Alex Lourens 0-4,60 Schipper 0-5,90. Schipper 0-6 (strafschop) Scheids rechter: C- Bos uit Vlissingen Bijzon derheden: Huib Meerman (Terneu zen) uit het veld gestuurd. Invaller Danny de Clerk (Terneuzen) valt uit met blessure, nadat de wissels zijn opgebruikt. Toeschouwers: 200 Bevelandse ploeg met tien man sterker dan tweedeklasser: 2-0 van onze medewerker VLISSINGEN - Wemeldinge zorgde gisteravond voor een da verende verrassing. De Beve landse zaterdag vierdeklasser wist zelfs met tien man zondagt weedeklasser Roosendaal met 2 -0 te verslaan. De Brabanders kregen een lesje in scoren. Voor de rust was er nauwelijks klasseverschil te merken. Na de rust toog Roosen daal voortdurend in het offen sief. Ko van Stel, de keeper van de thuisclub, verrichtte in de eerste minuut van die tweede helft een prachtige redding. De wedstrijd leek beslist toen We- meldinge-aanvaller Ivan Boeye in de 20e minuut wegens natrap pen uit het veld werd gestuurd. Met tien man greep Wemeldinge uiteindelijk toch de winst. Ron nie Dagevos scoorde zowel in de 30e als in de 48e minuut: 2-0. Zierikzce - Zwaluwe 3-0 - Zierik- zee haalde in een attractieve wedstrijd tegen Zwaluwe (zater dag derde klas) een enigszins ge flatteerde 3-0 overwinning De Schouwse ploeg, met Danny Ma- gito als laatste man en Marco van Oeveren op het middenveld: had wel een optisch overwicht, maar stuitte vaak op een uitste kende verdediging. Erwin Nelis- sen scoorde wel al in de zevende minuut (1-0). Daarna viel de thuisclub even stil. Na de rust hielp Zwaluwe een handje, toen een verdediger in de 21e minuut in eigen doel schoot (2-0). René Roon maakte er een kwartier voor het einde nog 3-0 van. Kaaise Boys - Bruse Boys 0-1 - De Bruse ploeg speelde tactisch een uitgekiend spelletje tegen vierdeklasser Kaaise Boys. Het initiatief werd meestal aan de thuisploeg gelaten, die vooral voor de rust een paar opgelegde kansen om zeep hielp. Jakob van den Berge, altijd loerend op kansen, scoorde uit een tegen aanval in de 30e minuut: 0-1. DIVO - WHS 1-0 - DIVO sloeg in het laatste kwartier toe. nadat beide ploegen elkaar lang in evenwicht hadden gehouden. WHS werkte hard, maar kreeg de vierdeklasser uit Dinteloord niet op de knieën. Vijf minuten voor tijd trok DIVO de overwin ning naar zich toe. Jurgen Bier- kens mocht een vrije trap ne men, Radbout de Pender kopte onhoudbaar in: 0-1. onze verslaggever ISSINGEN - Nieuwland is er tin geslaagd buurman Arne- ó6en uit het bekertoernooi te :3 'Leren. De tweedeklasser 'de derby, die 250 toeschou- trok, met 0-2. Smerdiek zich eveneens gaan richten te competitie. Virtus was matje te groot: 0-3. •j teiand-Arnemuiden 0-2: ^and dacht vooraf een sie te hebben tegen Arne- ten. De vierdeklasser had *rs in de voorbereiding in en c' o Arnemuiden verrassend 2 11-0 gewonnen. Een herha- ïandie stunt zat er gisteren m. Nieuwland kreeg wel en- Lansen, maar in het verzil- a van de mogelijkheden blonk gisteren maar één speler uit: Jacco Schroevers. Na een uur spelen maakte hij er 0-1 van. Vijf minuten voor tijd besliste Schroevers de sportieve derby: 0 -2. Smerdiek-Virtus 0-3: Virtus was een maatje te groot voor Smer diek. In de openingsfase hield Smerdiek redelijk stand, maar toen in de 25e minuut Jorgi Sem- bler in buitenspelpositie mocht doorgaan en scoorde, bleef Vir tus redelijk overeind. Smerdiek begon met offensieve bedoelin gen aan de tweede helft, maar zag reeds in de 51e minuut Peter Broeders aan de andere kant een misverstand in de defensie af straffen: 0-2. Tien minuten voor tijd maakte Michels Smits er 0-3 van. tury beklaagde zich na afloop over de strenge leiding van scheidsrechter Van der Linden. „Er was eigenlijk sprake van een rustige sportieve wedstrijd. Die kaarten waren onbegrijpelijk." Walcheren - 's Heer Arendsker- ke 2-3 - De jonge Vlissingse ploeg van Walcheren toonde zich van af het begin gebrand op een goede prestatie. Ook de afwezig heid van de drie aanvallers Mul der, Poons (beiden geblesseerd) en De Graaf (geschorst) kon daar niets aan veranderen. Tweede elftal-speler Marcel Blok nam in de spits de honneur waai' en was na iets meer dan een half uur nog succesvol ook. Nog voor rust werd het zelfs nog 2-0 toen Ymke Kuiper een voorzet van Dennis de Rijke op zijn slof nam. Walcheren bleef na de rust aanvallen, maar zag 's Heer Arendskerke van de ruimte ge bruik maken. Al na twee minu ten tikte William Korstanje in toen keeper Ron van Huizen een vrije trap van Wim Goedegebure niet onder controle kon krijgen. Een kwartier later maakte Ri chard de Jager uit een counter de gelijkmaker. Tot afgrijzen van Walcheren gingen de bezoe kers er door een doelpunt van Wim Goedegebure in blessure tijd zelfs nog met de winst van door. Colijnsplaatse Boys - Luctor '88 1-3 - In een rommelige, slechte wedstrijd ging het tussen Co lijnsplaatse Boys en Luctor '88 lang gelijk op. Na de openings treffer van Luctor door Jan Kees de Jonge kwam Colijn kort na rust weer gelijk. Wim Hoger- heide scoorde met het hoofd. maakte. Daarna domineerden de RBC-reserves de wedstrijd en voerden de score gelijkmatig op tot 3-6. Voor het tweede van RBC scoorden Dennis Sep (drie maal), Barry Bierstekers, Den nis Baas en Lars Stasenaar (al len een maal). Ronald Hoekman (zijn tweede goal) en Hein Lob- bezoo deden nog wat terug voor de thuisploeg. Middelburg(zal) - Patrijzen 1-1 (Middelburg wint na straf schoppen) - Voor rust hielp de zaterdagploeg van Middelburg een groot aantal kansen om zeep. Na rust mocht de ploeg niet klagen dat het nog op gelij ke hoogte kwam. Arjen Jeras rondde in de slotfase nog een ac tie van Frans Albert Vogel af, na dat Camile Rentmeester de be zoekers op voorsprong had ge kopt. Middelburg nam daarna de beslissende strafschoppen het beste. Vier van de vier penal ty's werden gescoord en omdat Middelburg-keeper Remco van Wijngaarde twee schoten van zestien meter uit zijn doel hield, ging de thuisclub verder. Rillandia - SC Gastel 3-7 - Ril- landia was duidelijk niet opge wassen tegen de bezoekende ploeg uit Oud-Gastel. Omdat beide ploegen op de aanval speelden werd het echter toch ook voor het thuispubliek een leuk avondje. Na een 2-4 rust stand werd het doelpuntenfes- tijn ook na rust voortgezet en werd het uiteindelijk 3-7. Voor Rillandia scoorden: Hommes (twee keer) en Van Gorsel. De doelpuntenmakers van SC Gastel: Monde (twee keer), Ba tenburg (twee keer), Akker mans, Potters en Dirks. Henk van Sabben van Arnemuiden houdt een speler van 'and van scoren af. foto Ruben Oreel Een handsbal binnen de zestien van Jos Siereveld deed de thuis ploeg uiteindelijk de das om. Luctor benutte via Jan Kees de Jonge koel het buitenkansje en maakte met een man meer het karwei vakkundig af. André Ka- relse nam de beslissende goal voor zijn rekening. Lewedorpse Boys - Yerseke 2-3 - Lebo verzuimde voor rust de wedstrijd definitief in het voor deel te beslissen. Nadat de snel verkregen achterstand door een goal van Bram Zuidweg al weer even snel was weggewerkt door Simon Smits stond de thuis ploeg al voor het half uur weer op voorsprong. Rein van Boven maakte de goal. Omdat daarna Fraanje en De Jager een groot aantal kansen onbenut lieten, kreeg Lebo na rust de rekening gepresenteerd. Martin van Hek ken voltrok het vonnis in de zes tigste en de negentigste minuut. RCS - Bevelanders 2-1 - Beve landers liet alleen in de slotfase zien dat het twee klassen hoger speelde dan de tegenstander. Daarvoor speelde het slap en on geïnteresseerd en keek volko men terecht tegen een achter stand van 2-0 aan. Voor rust scoorde Jeroen Franke in een rommelige situatie en na rust kopte Martin Jansen een voor zet van Ramses Jacobse be kwaam in. Tien minuten voor tijd werd het nog even span nend. RCS-doelman Danny Ga- briëlse verzuimde de bal op te ruimen en zag Ko Brand scoren. De pressie in de slotfase leverde Bevelanders echter niet meer de onverdiende gelijkmaker op. Krabbendijke - RBC 2 3-6 - Al leen de eerste vijf minuten mocht Krabbendijke de illusie koesteren dat het een kans had de tweede ronde te bereiken toen Ronald Hoekman 1-0 Remco van Keeken (midden) wordt zwaar belaagd door twee verdi- gers van Graauw. foto Oscar van Beest WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 1 5 Eerste ronde districtsbeker KNVB: Graauw-Hoek 0-2. Krab- bendijke-RBC 2 3-6, Zeeland Sp- Dauwendaele 4-1. Middelburg izati-Patrijzen 1-1, Middelburg w.n.s., SKNWK-Serooskerke 2-5, WIK-Goes 1-5, Colijnspl Boys- Luctor '88 1-3, Rillandia-SC Gastel 3-7, Zaamslag-HVV '24 0- 5. SSV '65-Veere 3-3. SSV w.n.s., Wemeldinge-Roosendaal 2-0. Kruiningen-MOC '17 0-7, SPS- Dosko 0-1. Smerdiek-Virtus 0-3. Nieuwland-Arnemuiden 0-2. DI- VO-WHS 1-0, Kaaise Boys-Bruse Boys 0-1. NVS-Tholense Boys 1- 1 NSV w.n.s.. De Schutters- NOAD '67 1-2. Zierikzee-Zwa- luwe 3-0. Clinge-AZW 2-3. Com Boys-Tern. Boys 2-3, Hoofdplaat -Oostkapelle 0-2, Koewacht-Ka- pelle 0-0, Kapelle w.n.s., Lewe dorpse Boys-Yerseke 2-3. RCS- Bevelanders 2-1, Sluiskil-Bres- kens 1-3. Terneuzen-Middelburg (zo) 0-6. Vogelwaarde-Kloetinge 1-3, Walcheren-Arendskerke 2-3. Loting Tweede ronde districtsbeker KNVB: Hoek-Axel. Zeeland Sport-Yerseke. Middelburg (zat) -Goes. DIA-Zierikzee. Seroos- kerke-RCS. Luctor '88-Arends- kerke, HVV '24-Terneuzense Boys. SSV '65-Middelburg (zo). Wemeldinge-NOAD '67. Oostka- pelle-Arnemuiden. Bruse Boys- VVR. AZVV-RBC 2. Kapelle- Kloetinge, Breskens-RIA De tweede ronde wordt komen de dinsdag, 1 september, afge werkt. De duels beginnen om 18.30 uur. SSV schakelt Veere uit van onze verslaggever VLISSINGEN - Voor een verras sing in de eerste ronde van het districtsbekertoernooi zorgde gisteravond SSV '65. De Goese vierdeklasser, die het afgelopen seizoen door Veere van promo tie werd afgehouden, nam tegen dezelfde ploeg revanche. Na een 3-3-eindstaiul besliste SSV '65 het duel vanaf de strafschop stip. Serooskerke won eenvoudig met 2-5 bij SKNWK en Goes was op schot bij WIK, dat met 1 -0 de lei ding nam, maar uiteindelijk met 1-5 verloor. Ook MOC '17 scoor de er lustig op los. Kruiningen was het slachtoffer en incasseer de gelaten de 'zevenklapper'. SSV'65-Veere 3-3, SSV w.n.s.: Veere, dat het komend seizoen als de favoriet in de derde klasse van het zaterdagvoetbal start, leek gisteren simpel op weg naar de tweede bekerronde. Al na 25 minuten leidde de ploeg van Jan Meulmeester met 0-2. Nieuwe ling Peter Kamstra opende de score reeds in de 14e minuut (0-1 en elf minuten later verdubbelde Frans Schreuder de marge. SSV '65 nam daarna het initiatief en kreeg in de 40e minuut loon naai werken. Ronald Bun bracht de spanning terug: 1-2. Een kwar tier voor tijd boog SSV de ach terstand om in een 3-2-voor- sprong. Jacco Honingh scoorde 2-2 en nog in dezelfde minuut be nutte Bas de Koeijer een straf schop: 3-2. In de laatste minuut kreeg ook Veere een strafschop, die door Rene Schreuder werd verzilverd. In de noodzakelijk geworden strafschoppenserie trok SSV '65 aan het langste eind. De thuisclub benutte drie penalties, Veere slechts twee. SKNWK-Serooskerke 2-5: Ron nie de Bruine bracht tot vreugde van het publiek SKNWK op voorsprong, maar nog voor rust maakte Serooskerke het klasse- verschil duidelijk. Via treffers van John van der Have (straf schop), Hans Wattel en Stefan Hillebrand ging de zaterdag-eer steklasser met een veilige marge de kleedkamer in. Toen Bert Riemens in de tweede helft een strafschop benutte (2-4) was de wedstrijd beslist. Ronnie de Bruine maakte nog wel 2-4, maar Arthur van Huizen had namens Serooskerke het laatste woord: 2 -5. WIK-Goes 1-5: Goes begon slap jes en kreeg daarvoor na twintig minuten de rekening gepresen teerd. Marcel Hendrikse zette Wik op voorsprong: 1-0. Goes schrok wakker, nam het intiatief en stelde snel orde op zaken. Na een eigen doelpunt van Patrick de Broekert (1-1) zette Frank Goedegebure Goes in de 30e mi nuut met een afstandsschot op voorsprong. Vijf minuten later rondde John Vette een goede combinatie met Ron Krijger doeltreffend af: 1-3. In de 55e mi nuut scoorde Vette opnieuw op aangeven van Krijger, die zelf het laatste doelpunt voor zijn re kening nam: 1-5. Kruiningen-MOCT7 0-7: Krui ningen was geen partij voor de ploeg uit Bergen op Zoom, die zich danig heeft versterkt. Met name het nieuwe aanvalsduo Jan Groenewegen/Corné van Dordt was op dreef. Nadat Bram Rog en Fred Swanen de stand reeds op 0-2 hadden gebracht, maakte Van Dordt er nog voor rust 0-3 van. Kruiningen kreeg in de tweede helft nog meer klap pen te incasseren. Van Dordt scoorde 0-4. de van Tholense Boys overgenomen Jan Groene- wegen 0-5 en 0-6. De zevenklap per werd voltooid door Van Dordt. Bert Riemens van Serooskerke snelt langs een verdiger van SKNWK. foto Pieter Honhoff VLISSINGEN - Zaterdagtwee deklasser Tholense Boys kon het gisteravond niet bolwerken tegen vierdeklasser NSV. Na een terechte 1-1-eindstand mis te John Nieuwkoop de zevende strafschop voor Tholense Boys. Dezelfde speler had tien minu ten voor tijd van de elfmeter- stip zijn ploeg nog langszij (1-1) gebracht, maar in de straf schoppenserie was de speler van Tholense Boys zijn zenu wen niet de baas. Zijn misser betekende de uitschakeling van Tholense Boys. Na een gelijkopgaande eerste helft nam de ploeg uit Nieuw- Vossemeer niet onfortuinlijk een 1-0 voorsprong via een eigen doelpunt van Marco van de Vel de. Ondanks de gelijkmaker van Nieuwkoop bekert de vier deklasser verder. SPS-Dosko 0-1 - Beide ploegen gaven elkaar niets toe. De eerste periode was voor SPS, terwijl Dosko na rust de betere ploeg was. Binnen een minuut waren de rollen omgedraaid. Dick Uil miste een strafschop voor SPS, maar in dezelfde minuut scoorde Bolluyt voor Dosko het enige doelpunt van de wedstrijd. I)e Schutters-Noad'67 1-2 - De ploeg uit Sint Philipsland moest een groot deel van de wedstrijd met tien man spelen. Doelman Huib van Westen moest na vrij willig handspel buiten de zes tienmeterlijn het veld verlaten. Zijn vervanger Wilco van Herk, notabene reservespeler van het tweede elftal, hield verrassend stand. Na twintig minuten be zorgde Sjaak Koolaard na een solo Noad een 0-1 voorsprong. Toen een kwartier na rust John Franken voor de thuisclub gelijk (1-1) maakte, bleef Noad uitste kend overeind. Het pakte zelfs de bekerwinst nadat een hard schot van Kees van Tiggelen door Hans Polderman in tweede instantie in het Brabantse doel werd gewerkt: 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 15