andschap vergt vele miljoenen ERIE Strikjes zijn weer terug... Schore feest met Roemeens gezin Vrouw licht gewond door tasjesrover Familiedag van Hendrick Scheele Vliegerfestival bij Katse Veer in Heidemij valt duur uit voor Oostburg ingen 27-28-29 AUG. szers schrijven fce verslaggever lURG/SLUIS - Ging het allemaal vanzelf, van dag moet een behoor- Irag op tafel worden ge- het landschap in opti- iat te krijgen en te hou- iruitlopend op de herin van het West-Zeeuws- kustgehied heeft de in opdracht van de ge- Oostburg en Sluis een ipsbeleidsplan opge- Het bureau heeft bere- dat jaarlijks een kleine miljoen gulden nodig is iet onderhouden van een lichtig en ecologisch ver- ord landschap. 'stburgse wethouder A. de t, voorziter van de werk- die zich met het plan heeft 'aij jhouden, is allerminst ge- ;met de begroting van de mij. De gemeente Oost- fordt door het bureau j aar- jangeslagen' voor ruim 3,6 mgulden. Dat is nogal grof eg jen", vindt de wethouder. a(s tan niet zo zijn dat de pot 51, tetgoud uit de gemeente )2i yjrg moet komen. Het be- al voor het overgrote deel [Q worden opgehoest door organisaties." Sluis (jj daarentegen door de Hei- ingeschaald op een jaar- tóstenplaatje van een ion. "g r.jier houdt voor ogen dat jagen als Staatsbosbe- Zeeuwse Landschap, chting Landschapsverzor- het waterschap de ver- )ra ordelijkheid dragen over tal van elementen in het terrein. Dus moet daar het leeuwedeel van het onderhoudsgeld van daan komen. Maar ook particu- Politie pakt verdachte van fietsdiefstal GOES - De politie heeft zater dagavond de 21-jarige E. J. A. van E. uit Goes in zijn woon plaats aangehouden op verden king van fietsdiefstallen. Nieuwe aanhoudingen worden niet uitgesloten. De Goesenaar heeft mogelijk in samenwerking met anderen meerdere fietsen gestolen. Een getuige wees Van E. aan als fiet sendief. Op het moment dat de politie hem in de kraag vatte, reed hij op een gestolen moun- tain-bike. Vierdaagse in zwembad Poelendale MIDDELBURG - In het zwem bad Poelendale in Middelburg wordt van maandag 7 tot en met vrijdag 11 september een zwem- vierdaagse gehouden. In deze periode zijn er vanaf 7.00 tot 20.00 uur banen beschikbaar voor de deelnemers. Zwemmers tot en met tien jaar zwemmen per keer 250 meter. Deelnemers boven de tien zwemmen 500 me ter. Kinderen moeten in het be zit zijn van het zwemdiploma-A. Advertentie s rubriek is uitsluitend bestemd voor reac- op in de PZC verschenen berichten, artike- f=4n of commentaren. Niet voor open brieven. u -dichten en dergelijke. Anonieme inzendingen I Istukken zonder duidelijke opgave van adres «^woonplaats worden niet in behandeling geno- len. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 rden. De redactie behoudt zich het recht jenfcor inzendingen te bekorten. Over geweigerde mafneven kan niet worden gecorrespondeerd. I II i I II I I IMM !t water ate telta Nutsbedrijven heb- meuw een financieel pro- de zoetwaterpijp (PZC 7 $2i. Deze pijp is speciaal om een kleine groep 1 op Zuid-Beveland van OOP zoet water te voor- Janny van der Lee »j lfs- nkommer- iotel Men) tolve rauw kan komkom- *rook heel goed gestoofd, Ei ton of gesmoord worden Send. :f( ton ten: oil Md gram kalfslappen ,'erJ 'fine uien 0! I 'ifam tomaten ül) krom te bakken 1(1(1 Abouillon en zout "Ie komkommer. to kalfslappen in dobbel- lfel beide uien en snipper Snijd de toinaten aan püjde kruiselmgs in en tor( in heet water. Ontvel Wen en snijd ze in vieren, toler in een braadpan en ,<nn de blokjes kalfsvlees bruin. Voeg de uisnip- na enkele minuten de h tomaat. Voeg dan de "5 #o«iüon toe en breng het on de kook. Draai de won laag en laat het Mder deksel ongeveer ■«W stoven *"ner schillen, in de tolveren en zaadlijsten xbpel verwijderen. Kom- '111 stukjes snijden. toto»erstukjes bij het vlees hi alles nogmaals 15-20 toten stoven. Proef of n moeten worden toe- of bind het stoofvocht 'net wat allesbinder "W rijst of macaroni lieren zullen een belangrijke duit in de zak moeten doen voor het onderhoud van hun bomen en groensingels, meent de wet houder. Uiteindelijk zal dit vol gens hem betekenen dat land- schapsondérhoud en -bouw Oostburg jaarlijks hooguit an derhalve ton gaat kosten. Welis waar een verdubbeling van het huidige gemeentebudget voor dit doel. maar het is kiezen of de len, stelt hij. Gemeenschapsgeld De Feijter: „Als de gemeente raad wil dat West-Zeeuws- Vlaanderen er anders komt uit te zien (nog mooier wordt), dan zal daar gemeenschapsgeld voor moeten worden uitgetrokken. Persoonlijk vind ik dat we best meer middelen mogen vrijma ken voor het groenbeheer bin nen onze gemeente." Het landschapsbeleidsplan is bedoeld om de gemeentelijke vi sie op de herinrichting van het kustgebied vorm te geven. Daar naast dient het plan (na be krachtiging door de gemeente raden van Oostburg en Sluis) als leidraad voor het beleid ten aan zien van het landschap in de streek. „Maar het mag zeker geen dwangbuis worden", geeft de wethouder aan dat er altijd nog de mogelijkheid bestaat voor enige speelruimte. De Heidemij adviseert grote de len van het buitengebied van Sluis en Oostburg te behouden voor agrarische doeleinden. Bin nen het landbouwterrein wordt Diefstallen op Schouwen ZIEKIKZEE - Op Schouwen- Duiveland werden afgelopen weekeinde verschillende dief stallen gepleegd. Een eenassige aanhangwagen, kenteken ZX- 36-GG werd gestolen van een bedrijfsterrein te Zierikzee. Acht (brom(fietsen werden afge lopen weekeinde gestolen in Re- nesse. Haamstede en Scharen- dijke. Bij een inbraak in een wegres taurant aan de rijksweg tussen Zierikzee en Bruinisse werd in de nacht van zaterdag op zon dag een onbekende hoeveelheid sigaretten, snoepgoed en shop artikelen gestolen. Enkele speel automaten werden opengebro ken om het geld eruit te kunnen halen. ruimte gelaten voor ecologische verbindingen. Recreatie aan de kust moet zich. aldus de plan makers. beperken tot kleine ge bieden. Door een dergelijke op zet ontstaat een gedifferentieer de indeling die de herkenbaar heid en de variatie van het land schap vergroten, meent de Hei demij. Voorgesteld wordt onder meer om verschillende percelen rond de oude getijdegeulen onder de braakliggingsregeling te stellen, om agrariërs te stimuleren een andere inkomstenbron te zoe ken. De Feijter: „Ze zouden bij voorbeeld bewust kunnen kie zen voor het aanplanten van een mengsel bloemsoorten Dat is aantrekkelijk voor bijenteelers. De boeren zouden dat perceel kunnen verhuren of zelf bijen gaan houden", gooit de wethou der een balletje op. Strandwegen De planmakers zien overigens weinig heil in de ideeën van de provincie om de weg langs de zeedijk af te sluiten voor het doorgaande verkeer. De Feijter onderschrijft die mening. Vol gens hem zou een dergelijke maatregel danige aanpassingen vereisen aan de bestaande toe gangswegen naar de stranden. „En dat is zeker de eerst komen de vijf jaar niet realistisch", al dus De Feijter. Het landschapsbeleidsplan wordt woensdag 26 augustus be sproken in de openbare vergade ring van de commissie openbare werken, bouwbeleid en verkeer. De vergadering in het gemeente huis begint om 9.00 uur. Stephan Pavlovschi bedankt de inwoners van Schore voor hun hulp. van onze verslaggever SCHORE - Met een feest in de consistorie van de hervormde kerk vierde Schore zaterdag avond de herwonnen vrijheid van het Roemeense gezin Pa vlovschi. Zoals bekend heeft justitie afgelopen week laten weten dat Stefan, Annelise en hun elfjarig dochtertje vrij zijn om te gaan en te staan waar ze willen in Nederland. Dit in af wachting van de noodzakelijke papieren voor emigratie naar Canada. Daarmee is een einde gekomen aan een gedwongen verblijf van tien maanden in de consistorie van de hervormde kerk. „Na alle felicitaties van de afge lopen dagen wilden de Pavlov- schi's op hun beurt de hulpverle ners bedanken die hen hebben bijgestaan", vertelt pastor Fred Bergwerff van de Schoorse her vormde kerk. „Een stuk of vijftig mensen waren er. het was enorm gezellig." Het gezin zocht des tijds toevlucht tot de hervormde Corina Boogert heeft al 18.000 geboortekaartjes zien. Projectkosten 25 miljoen gulden. Deltan becijferde dat de exploitatie aanvaardbaar is als op het project 14 miljoen gulden subsidie gegeven wordt. Het iS volgens mij nodig om bij een der gelijk groot project van te voren de toezegging voor deze mini maal benodigde subsidie rond te hebben. De rekenaars van Del tan wisten blijkbaar niet het ver schil tussen 11 en 14 miljoen want nu blijkt na aanleg van de leiding dat er nog 3 miljoen er gens vandaan moet komen. Dat moet dan maar betaald wor den door alle afnemers. Eigen lijk maakt Delta Nutsbedrijven voor iedereen het drinkwater duurder om daarmee de zoetwa- teraanvoer voor een kleine groep boeren goedkoper te ma ken. De beschikbare subsidie van 11 miljoen gulden had beter gelijk aan die kleine groep boe ren toegekend kunnen worden in plaats van in een verliesge vend project te investeren. Het is niet de eerste keer dat men bij Delta Nutsbedrijven met finan ciële problemen kampt; ik denk aan de Zekatel. Kosten voor aanleg/aansluiten van kabel-tv waren ook niet goed berekend. De gebruikers hadden hierbij ge lukkig zwart op wit dat een aan tal jaren het kabel-tv abonne ment niet duurder zou worden, anders was ook dat weer oplost door alle afnemers meer te laten betalen. Het is niet juist om nu de consument meer te laten be talen terwijl de fouten bij Deltan gemaakt zijn. Er wordt ons tel kens gevraagd zuinig te zijn om zo de energie- en waterkosten te verlagen. Laat Deltan ook eens zelf de financien beter op een rij tje zetten! J. Jobse Ooststraat 29 Kapelle Excursie op Neeltje Jans NEELTJE JANS - Het Zeeuws Landschap en Natuurmomu- menten houden zaterdag 29 en zondag 30 augustus de laatste excursies op Neeltje Jans van dit jaar. Beide dagen is het vertrek om 10 uur bij de kassa's van Del ta Expo. De tocht duurt ruim 2.5 van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - De strikjes zijn weer helemaal terug, vernoe men gaat er uit en het geboorte kaartje wordt steeds groter. Co rina Boogert (23) uit Zierikzee kan het weten. In de De Brauw- straat liggen plakboeken vol ge boortekaartjes. Achttiendui zend heeft ze er en ze is nog lang niet uitgespaard. Een geboortekaartje is bij Co rina in goede handen, 't Gaat niet hup de kast in, maar het wordt zorgvuldig opgeplakt - meestal drie per bladzij. Regel matig pakt ze ernaar. Om een ge dichtje uit te zoeken voor een kennis, of om eens te kijken of ze het kaartje van de broer of zus van de pasgeborene ook heeft. Ze weet meestal precies waar ze zoeken moet. „Ja. ik denk wel dat ik een fotografisch geheugen heb, ik heb ze vaak zó." Het is allemaal in 1980 begon nen. Corina was toen twaalf. Ze wist het geboortekaartje van haar nichtje van de ondergang te redden en op aanraden van haar moeder begon ze met spa ren. Eerst vroeg ze familie. Dat ging meteen goed, want van Inter-Scaldis en Medioburgum bezoeken Polen MIDDELBURG - De Zeeuwse doedelzakband Inter-Scaldis Pipes en Drums en de folkloris tische dansgroep Medioburgum uit Middelburg brengen de eer ste week van september samen een bezoek aan Polen. Het bezoek vindt plaats op uit nodiging van de Poolse folklore zang- en dansgroep Lany van de landbouwacademie in Poznan, in Zeeland bekend geworden door haar optredens in diverse plaatsen vorige maand. Inter- Scaldis en Medioburgum verzor gen optredens in diverse plaat sen. waaronder de Middelburgse zusterstad Glogow. Excursie over dijken Beveland NISSE - De Vereniging tot be houd van Natuurmonumenten houdt zaterdag 29 augustus een excursie over de dijken in de zak van Zuid-Beveland. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf de schaapskooi bij Nisse. Onder leiding van een medewer ker van de vereniging voert de tocht langs kilometers dijk. De waterkerende functie van veel dijken is inmiddels minder be langrijk Tegenwoordig vormen ze bijzondere stukken natuur. haar vaders kant heeft ze negen tantes. „Dat was toch bijna een plakboek vol." Enthousiast ge raakt. ging ze mensen vragen in de kerk. De reacties stemden op timistisch. Ze trok de stoute schoenen aan. en ging langs bij mensen die een geboorteadver tentie hadden gezet in de krant. Hele rondes heeft ze gemaakt op de fiets. Door de nieuwbouw van Zierikzee. en naar Noordgouwe. Zeventien Zo fanatiek is ze nu niet meer. Ze schrijft of belt mensen die een advertentie in de krant hebben gezet. Dat ze thuis het Reforma torisch Dagblad lezen komt goed uit. Daar staan veel annon ces in. en bovendien zijn refor matorische gezinnen doorgaans behoorlijk kinderrijk. Corina heeft kaartjes van een zeven tiende kind. „Daar staan alleen de namen van de ouders op. en verder: en kinderen. Ze passen bijna niet op het kaartje he." Ook opmerkelijk vindt ze de aankondiging dat niet alleen een dochter en een zusje is gebo ren. maar ook een schoonzusje en een tantetje. Ze wijst er een aan: „Kijk. die oudste dochter heeft zelf ook al kinderen." Vernoemen gaat eruit, consta teert Corina. Hoe ze dat weet? „Ja, als je een naam hebt als Myrthe, of Daphne, dan weet je wel dat die niet vernoemd zijn, want zo heette hun oma zeker niet." Vooral de 'PZC-kinderen' hebben in haar ogen nogal eens uitzinnige namen. Tycho, of Antwan; het was voor haar nie uw dat je kinderen ook zo kunt noemen. Reacties Dat is ook meteen het aardige van haar hobby, vindt ze. Vroe ger dacht ze dat ze 't deed omdat ze baby's zo leuk vindt. „Maar dat is het toch niet meer. Ik vind het gewoon leuk. en ik krijg steeds meer dat ik denk ik moet dat kaartje hebben." En: ze leert de mensen een beetje kennen. Sommigen willen de zestig cent portokosten terug, anderen stu ren uit zichzelf bij de geboorte van nog een kind een kaartje. Ook plezierig vindt ze dat haar vrijetijdsbesteding steeds be kender wordt. Bij de kassa van de supermarkt waar ze werkt, ligt soms volstrekt ongevraagd van onze verslaggever TERNEUZEN - De 62-jarige J. G. L uit Terneuzen is zater dagochtend het slachtoffer ge worden van een 'struikrover'. De dader slaagde er na een korte worsteling in de portemonnaie van de vrouw te bemachtigen. Toen een omstander te hulp kwam, sloeg de dief op de vlucht en gooide hij de beurs weg. De vrouw liep enkele lich te kneuzingen op. Het slachtoffer liep omstreeks elf uur 's ochtends vanaf het win kelcentrum Serlippens terug naar huis. Ter hoogte van een doorsteek naar de Churchilllaan kwam er plotseling een jonge man uit de bosjes, die de vrouw op de rug sprong. Hij slaagde er in de portemonnaie van het slachtoffer te ontfutselen en zet te het daarna op een lopen. Corina Boogert temidden van de albums waarin ze haar collectie geboortekaartjes heeft opgeborgen. foto Oscar van Beest MIDDELBURG - De familiever eniging mr Hendrick Scheele houdt zaterdag 5 september vanaf 10 uur een familiedag in het Maurïtshof te IJzendijke. De genealogische vereniging heeft ongeveer 150 leden, die ver spreid wonen over heel Ne derland en ver daarbuiten. Alle leden stammen af van mr Hendrick Scheele. een chirur gijn die was meegekomen met de legers van Von Hohenlole. Hij vestigde zich in 1555 in Driewe gen en trouwde daar met een Zeeuwse. De afstamming van Hendrick ligt ergens in Duitsland. In Duitsland is eenzelfde Scheele- vereniging opgericht, waarmee de Nederlandse tak goede con tacten onderhoudt. De Duitse Scheeles hebben de afstamming tot 1050 kunnen nagaan. Eén maal per jaar komt de fami lievereniging bijeen, steeds in een andere plaats Vorig jaar troffen de familieleden elkaar in Duitsland. Het programma is gericht op de vorderingen van het afstam mingsonderzoek van de Schee- les. Verder is het bedoeld om kennis te nemen van historisch interessante zaken uit de tijd van Hendrick. Ook in IJzendijke is veel van die geschiedenis te rug te vinden. In het genealogisch archief van de vereniging zijn duizenden na men van afstammelingen van Hendrick opgenomen. Nog niet alle nakomelingen zijn opge spoord. Ook niet-leden zijn daar om welkom op de familiedag Een omstander die op het hulp geroep van de vrouw was afgeko men. trachtte de dief nog te ach terhalen. maar de poging was te vergeefs Vermoedelijk in pa niek geraakt, gooide de rover de portemonnaie tijdens zijn vlucht weg. Er werd geen geld weggenomen De gemeentepoli tie van Terneuzen sluit niet uit dat de dader het slachtoffer heeft opgewacht. Het signalement van de rover luidt: een blanke man van tus sen de 16 en 20 jaar. ongeveer 1.65 meter lang. kort blond haar, bleek gelaat, slank postuur en een vrij verzorgd uiterlijk. De da der was gekleed in een turquoise trainingsjack. een roodachtige blouse of t-shirt en een spijker broek. De politie vraagt even tuele getuigen van het voorval contact op te nemen met het bu reau aan de Rosegracht (tele foon: 94151) in Terneuzen. GOES - Op het strandje bij het Katse Veere wordt zaterdag 5 en zondag 6 september het vierde Zeeuwse Vliegerfestival gehou den. Op het programma staan onder meer demonstraties en een stuntwedstrijd. Het festival duurt zaterdag van 13 tot 16 uur. De Zeeuwse Vliegervrienden laten demon straties zien van teamvliegeren en stuntvliegeren. Daarnaast gaat een draagvlieger de lucht in met een fotocamera die radio grafisch bestuurd wordt Speel goedberen worden met een vliegerlijn de lucht in gestuurd en daar afgeworpen. Kinderen die een beer terugbrengen, krij gen een verrassing. Op zondag begint het evenement om 11 uur. Om 14 uur begint op die dag een stuntwedstrijd. Tijdens het festival is een stand ingericht met informatie over vliegerbouw en materiaal folo PieterHonhoff kerk om uitzetting te voorko men. Tientallen Schorenaren hielpen al die maanden om het verblijf van de Roemenen drage lijk te maken. Een team van vrij willigers zorgde voor de bood schappen. deed de was en hield 's nachts de wacht. Heel wat van die karweitjes kan het gezin voortan zelf uitvoeren. Maar om in hun levensonderhoud te kun nen voorzien blijft voor de Roe menen de steun van de Scho renaren onontbeerlijk in de laat ste maanden van hun verblijf in Nederland. agenda 1 1 1 1 TT TT een stapeltje kaarten te wach ten. Van een predikantsgezin kreeg ze nog onlangs een prach tige verzameling. En aan die ju welier uit Krabbendijke heeft ze maar liefst 400 kaartjes te dan ken. Die gaf klanten in ruil voor een kaartje, een armbandje met inscriptie. Hij heeft ze allemaal aan de Zierikzeese gegeven. „Daar zaten mooie tussen hoor." Evenementen AARDENBURG Rest 's Lands Welvaren, 19 uur: Start wallenroute; DOMBURG - Hof Domburg, De Parel, 19.30 uur: Voorstelling door poppentheater Robhetty; MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-21 uur: Miniatuur Walche ren; Abdijcomplex, 10-18 uur: Histo- rama; Loskade, 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen; WV (Markt). 13.30 uur; Stads wandeling met gids; TERNEUZEN - Portaal van Vlaanderen. 13.30 uur: Bezoek aan sluizencomplex met rond vaart; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur: De nieuwe avonturen van de troetelbeertjes; 14 uur: Bat man returns; 20 uur: Final ana lysis; 20.15 uur: Wayne's world' Cinemactueel. 14 uur: Sneeuw witje; 14 uur: Problem child II; 19 en 21.30 uur: Basic instinct; 14,18.45 en 21.30 uur: Flodder in Amerika; 18.45 en 21.30 uur: Le thal weapon III; GOES - Grand. 20 uur: Flodder in Amerika: HULST De Koning van Enge land. 20 uur: Lethal weapon III; 20 uur: Final analysis: 20 uur: Flodder in Amerika; 20 uur: Bat man returns: 20 uur: The hand that rocks the cradle; MIDDELBURG - Electro. 20.30 uur: Shining through: Schut tershof, 20.30 uur: Dances with wolves; TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Basic instinct: 20 uur: Flodder in Amerika; VLISSINGEN - Alhambra, 19 en 21.30 uur: Flodder in ameri- ka; 19 en 21.30 uur: Lethal wea pon III; 19 uur: Wayne's world: 21.30 uur: Freddy's dead; 21.30 uur: Basic instinct, 19 uur: Bat man returns. Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeente lijk Archeologisch Museum, 13- 17 uur: 'Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Neder lands/Belgische staatsgrens in West-Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9); BRESKENS Visserij museum, 10-12 en 15-17 uur: Scheepsmo dellen, foto's en visserij attribu ten (t/m 30/8); BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal. 8-12 en 13.15-16.15 uur: 'Brou wershaven berijmd" en prent briefkaarten van Zeeuwse kle derdrachten it/m 25/9) en 15 pa nelen met Nederlandse volks cultuur en foto's Schouwse ge bruiken <t/m 29/8); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur. 'Tussen hemel en aarde' werken Jan van Munster (t/m 19/9); GROEDE - Slijkstraat. 10-17 uur: Historische snoepwinkel en schilderswerkplaats. HULST Streekmuseum. 14-17 uur: 'Zegswijzen uit het land van Hulst" (t/m 6/9): Burgerzaal stadhuis. 14-17 uur 'De teelt en de bewerking van vlas in onze streek in vroeger eeuwen' (t/m 26/81. MARIEKERKE - Gemeente huis, 9-16 uur: Werken Gerda Beyel (t/m 8/9). MIDDELBURG - Galerie Het Gouden Briefke, 13.30-18 uur: Olieverfschilderijen en monoty- r'm van Dan M aux en bronzen beelden van Maria Stams (t/m 26/9); Zeeuws Museum. 13.30-17 uur: Schilderijen en tekeningen van Maurice, Ada en Sarika Goth (t/ m 20/9) en 'Tijd is geld, maar zal geld ook tijd worden' (t/m okt.) en 'La muse malade'. installatie van Eveline van Duyl (t/m 30/8): Zeeuwse bibliotheek, 17.30-21 uur: 'Dorpen op Walcheren', fo to's en prentbriefkaarten (t/m 19/9); v Wandelkerk, 10-17 uur: Werken leerlingen van de Klimopschool (t/m aug.); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Cartografie, wisselex positie van en over kaarten en Delta Expo (t/m dec.); Schilde rijen van Ilse van Loo (t/m aug.); foto's 'Zeeland droog' van Carel Blazer (t/m 30/9); OOSTBURG - Den Hoekzak, 9-12 en 13-17 uur: 'Van idee tot boek' tentoonstelling over strips (t/m 6/9); OOSTKAPELLE - Molenweg 36. 10-12 uur: Fossielenmuseum it/m sept); RITTHEM - Fort Rammekens. 13-17 uur: Bezichtigen Fort en exposities over de historie van Rammekens. vleermuizen en muurplanten (t/m aug.); TERNEUZEN - Stadhuis. 9-12 en 13-16 uur: Foto's van Johan Klein (t/m 2/9); VEERE - Grote kerk. 10-17 uur: 150 werken van Zeeuwse ama teurkunstenaars (t/m 25/10): De Schotse Huizen. 13-17 uur; Kunstenaarsaffiches uit de ver zameling van Aemout baron van Lynden (t/m 29/8): De Vierschaar. 12-17 uur 'Uit het Veerse verleden - De Gilden' (t/m 25/9); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum. 10-17 uur: 'De Zeeuwse VOC boven water: tien jaar on derzoek naar scheepswrak- ken'(t/m 27/9); Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken Loes Muller (t/m 30/8); Gemeentearchief/Hellebardier- straat, 9-16.30 uur '100 jaar toe risme Vlissingen (t/m 31/8) en spectaculaire scheepsstrandin- gen in beeld gebracht (t/m 27/8); WOUW Zijdemuseum, 10-17 uur: 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12); IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Kleder dracht, mutsendozen en merklappen (t/m 1/11); ZIERIKZEE - Stadhuismu seum, 10-17 uur: De geschiede nis van Zierikzee (t/m 31/10) en 'Triptiek in duplo, lotgevallen van het Zierikzeese drieluik' (t1 m 29/10); Maritiem Museum. 10-17 uur: De maritieme geschiedenis en Ne- halennia (t/m 31/10): Burgerweeshuis, 10-17 uur: 32 beeldhouwers, keramiek en klein antiek (t/m 29/8). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt .Milieuklachten: tel 01184-12323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen1, tel 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel 01180-28800 ids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 7