Vlasverleden Dreischor herleeft PZC streek Havendag Zierikzee druk Krachtpatsers onder elkaar Krijn Coppoolse blijft succesvol Zaalvoetbal Vlissingen gaat nieuw seizoen in Ambachtslieden repelen, zwingelen en breken bol als vanouds Een feest van van een medewerker SEROOSKERKE - De Gapingse Ringrijders Vereniging hield zaterdag haar laatste ringrij- wedstrijd van dit seizoen. Krijn Coppoolse werd dagwinnaar met 30 van de 30 ringen. De eerste beker was voor Daniël Eckhardt. De pollepel was voor Dennis Willeboordse. Alle kam pen waren zeer spannend. De 14 en 10 mm ring moest er meer dere malen aan te pas komen. Er werd bijzonder goed gepres teerd. De beker-uitslag is als volgt: 1 Daniel Eckhardt; 2 Lein Lange- beeke; 3 Marcel vd Broeke; 4 Dennis Willeboordse. 5 Cees Langebeeke. 6 Krijn Coppoolse; 7 Bennie Paauwe; 8 Jos Gideonse; 9 Peter Raats: 10 Lie- neke Reynierse; 11 Paulien Meyers. De wedstrijd-uitslag is als volgt 1 Krijn Coppoolse. 30; 2 Cees Lange beeke. 30; 3 Dennis Willeboordse. 30; 4 Bennie paauwe. 30; 5 Marcel vd Broeke. 29: 6 Paul vd Broeke. 29; 7 Jos Gideonse. 28; 8 Jan Gideonse. 28; 9 Peter Raats. 28: 10 Daniel Eck hardt. 27; 11 Lein Langebeeke. 27. 12 Paulien Meyers, 27; 13 Corneli Lange beeke. 27.14 Simon vd Broeke, 26: 15 José Verhage, 26. Koudekerke De Koudekerkse Ringrijders Vereniging hield afgelopen za terdag onder grote belangstel ling met 36 deelnemers haar jaarlijkse wedstrijd bij verpleeg huis Der Boede. Jan Jobse bleek onverslaanbaar. Hij stak in 20 beurten alle 20 ringen, evenals twee andere rijders. In de kamp bleek hij echter de sterkste. Ook de eerste beker was voor Jan Jobse. Dagklassement: Jan Jobse: le beker: Jan Jobse; 2e beker: Pe ter de Pagter; 3e beker: Miranda Weyermans; pollepel: Piet-Jan Reynierse. Uitslag 1 Jan Jobse, 20; 2 Arjen Bos- gra, 20; 3 Piet-Jan Reynierse. 20; 4 Pe ter de Pager, 19; 5 Henk Houterman, 19; 6 David van de Voorde, 19; 7 Ella Poppe, 19; 8 Rob vd Heyden, 19; 9 Mi randa Weyermans, 19, 10 Simon de Pagter, 19, 11 Cees de Kroo, 18; 12 Jaap Vos, 18; 13 Jos Vos,,18; 14 Suzy de Pagter, 17; 15 Magriet Besuyen, 17. Westkapelle De Westkappelse Ringrijders- vereniging hield haar jaarlijkse afdelingswedstrijd. Er werden met 17 deelnemers in totaal 40 beurten gereden. De uitslagen zijn als volgt: 1 Adriaan de Witte, 39 ringen; 2 Adrie Roelse. 36; 3 Johan de Witte. 35: 4 Enk Verburg, 32: 5 Jolanda Meijers- de Witte. 31,6 Kees van Sighem. 30,7 Netty Westerbeeke, 29: 8 Jan Willem Minderhoud, 29; 9 Aarnout Gabriël- se. 28.10 Anton van Maldegem. 24; 11 Pieter Wetselaar. 19: 12 Piet Hui- bregtse. 17.13 Evert Wisse. 15:14 Mu riel Jongepier. 14. 15 Leo Brasser. 13 Wisselbekers 1 Adnaan de Witte. 2 Jan Willem Minderhoud. 3 Adrie Roelse. 4 Johan de Witte; 5 Erik Ver burg. 6 Kees van Sighem 7 Anton van Maldegem. 8 Jolanda Meijers-de Witte Kleine finale: 1 Evert Wisse. 2 Kees Meijers. Jeugdbekers 1 Erik Verburg; 2 Netty Westerbegke Polle pel Anton Maldegem. Versiering- 1 Evert Wisse: 2 Leo Brasser. 3 Jan Wil lem Minderhoud 4 Adne Roelse; 5 Muriel Jongepier. 30-Plus beker Aar nout Gabrielse. Meliskerke Diana Wisse heeft na haar over winning 14 dagen geleden in Zoutelande en de verovering vo- veede f. rige week tijdens de tweede loristische dag van het bro beeldje van Koningin Be nu ook de jubileumwed van haar eigen afdeling g nen. Vrijdag bleek Diana g tijdens de jubileumwedstrij -jarig bestaan) in boerei ringnjden tuum in Meliskerke de sta :c Ze stak 26 ringen in 28 beu m Uitslag na 28 beurten: 1 Diana 71 26: 2 Ranni Wisse. 25: 3 HanD 24. 4 Jos Vos. 23. 5 Lout Vos f Henk de Kam, 20. 7 Daniel P: 19: 8 Lou Vos, 19: 9 Chris Pi 18: 10 Marleen Gabrielse, 18; I Wisse. 17, 12 Johnny Wisse Wim Duvekot. 17; 14 Ad Janse Jan Wisse. 13. Bekers: 1 Diana Wisse; 2 Ram se: 3 Han Dekker. Meeste voir Ranni Wisse, 18 ringen. Poliep Vos. Poedelprijs: Silvia van I 3 ringen. Serooskerke De Gapingse Ringrijders ,a eniging hield woensdag 1! gustus haar jaarlijkse wee op camping Het Olmenvei waren drie bekers voor dee drie over de gehele wedstiij 0 werden achttien beurten den. Jan Gideonse werdwu van de pollepel. Er wareni taal 26 deelnemers. Uitslag van de eerste vijftiend mers 1 Krijn Coppoolse. 18.! vd Broeke. 18; 3 Jos Gideon» Erik Paauwe. 18: 5 Bennie ?ii 17; 6 Wilco vd Broeke. 17; 7 Acs |j] hage, 17: 8 Lieneke Reynie» Jan Gideonse; 10 Marcel vd Br i« 16,11 Dennis Willeboordse, 16;! niël Eckhardt. 16; 13 ConnoFr: 16; 14 Paulien Meyers, 16,15 Maljaars, 15. Agenda ZRV: 27 aajw§ rnonstratie ringnjden stede. 29 augustus: Biggekerkd pi?ig Valkenisse, 10.00 lol 8 uur: Souburg Winkelen Papegaaienburg, 9.00 lol I uur; Kapelle OS.00 tot llM Sjezenrijden: Veere. 0 17.00 uur; Ritthem, 17.00 uur. 4 Aanhoudingen en bekeuringen in Renesse RENESSE - Tien mensen' den afgelopen weekeindt" nesse op de bon geslingf™ wege overlast, overdadif' holgebruik en het bezit vu drugs. Ook werden enkek' sen aangehouden. De Rotterdammer R 1 moest mee naar het bur?<' dat hij na een woorden*^ voor een horecabedrijf^ ser had mishandeld. Na* mocht hij naar huis. Dezs- handeling kregen de dammers R. van den B.es- die werden aangehouden^ zij enkele kratten bier uit» vensmiddelenzaak had<£ stolen. landbouwvereniging en de brandweer waren eveneens met een kraampje present. In het dorpshuis was een poppenbeurs. Aan muziek was de hele dag geen gebrek. Zo zong volksmu ziekgroep De Zeeuwse Rei onder meer oude vlasliedjes. Zomeravond bridgedrive BURGH-HAAMSTEDE - De bridgekring '68 hield de achtste zomeravonddrive van dit sei zoen in het dorpshuis De Schut- se te Brugh-Haamstede. De uit slag is: Groep rood; 1 heren Blonk8Van Eek; 2 dames Gros—De Wit; 3 dames Vd Werken—Van Wingerden, 4 me vrouw Rouks-de heer Schoemaker; 5 echtpaar Van Ling; 5 heren Vd Zan- de—Wisse Nijssen, 5 heren Bontebal -Meinster, 8 echtpaar Roskam; 9 he ren Evenwel -Tiggelhoven; 10 da mes Fokker-Kikkert. 11 dames Kort—Reijdon. 12 echtpaar De Jong Groep geel 1 echtpaar Van Vliet. 2 echtpaar Bogmans; 3 echtpaar Bes- seling; 4 dames Hogerheijde-Vd Wekken, 5 echtpaar Maas. 6 echt paar Schoemaker. 7 echtpaar Vd Zaan; 8 echtpaar Visser, 9 echtpaar Boek. 9 dames Evenwel—Tiggelho ven, 111 dames Brinkman—Heijne- man, 12 echtpaar Balm Groep blauw 1 heren Reijdon Schubert; 2 echtpaar Maas; 3 heren Vd Berg—Hollander. 4 echtpaar Vd Windt, 4 heren Poppe—Van Veen: 6 mevrouw Peeboom-heer Schalk, 7 mevrouw Flohil-heer Hogerheijde. 8 mevrouw Stouten—heer Boot; 9 mevrouw Van Geesbergen-heer De Jong; 9 heren Beckerman-Veldt. 11 dames Van Oeveren-Teimekes, 12 echtpaar Stok Groep groen 1 heren Vd Wal-Vd Werken; 2 heren Assendelft - Ge- drojc; 3 heren De Munnik - De Troije. 4 echtpaar Klot. 4 echtpaar Stokla; 6 dames De Feijfier- Vd Zande. 6 echt paar Kramer; 8 dames Delst-V Rei- sen; 9 echtpaar Lansdorp; 10 echt paar Kuipers, 11 dames Vd Duin- Viergever. 11 dames Van Assendelft -Lievense Aan deze 8e zomeravonddrive deden 48 paren mee, die in vier lijnen van 12 paren, via het zoge naamde Draaiende Schevenin- gensysteem. om de titel 'ko ningskopper streden. Deze titel werd dit keer verworven door het echtpaar Van Vliet, dat met 70.83 procent de hoogste zaals core behaalde. Donderdag wordt de laatste zo meravonddrive van dit seizoen gehouden. Uiteraard ook weer in het dorpshuis De Schutse' te Haamstede. van onze verslaggever ZIERIKZEE - De vele kraampjes met koopwaar, het gratis vaartochtje, de badkui penrace, het boegsprietlopen; de bezoekers van de havendag te Zierikzee vonden het zater dag allemaal even leuk. Drom men mensen slenterden langs de vrolijk versierde haven waar de geuren van de heerlijkste visgerechten konden worden opgesnoven. Eigenlijk was de havendag vrij- Gezochte man aangehouden VLISSINGEN - De Koninklijke Marechaussee in Vlissingen heeft vrijdagavond in de Olau- terminal tijdens de paspoort controle de 23-jarige Middel burger C. C. F. aangehouden. De man had boetes uitstaan we gens verkeersovertredingen voor een totaal bedrag van 1825 gulden. Hij werd daarnaast ge zocht door de Vlissingse en Mid delburgse gemeentepolitie voor verduistering. De marechaussee heeft het gel delijke gedeelte afgehandeld. Tegen de Middelburger is een zo geheten proces-verbaal van me dedeling gedaan. Als hij de boe tes niet betaalt en hij wordt weer aangehouden kan hij kiezen: of direct betalen of veertig dagen zitten. Na het proces-verbaal is de man overgedragen aan de Vlissingse gemeentepolitie. Na verhoor op het bureau is hij za terdagochtend in vrijheid ge steld. OOST-SOUBURG NCVB - De afdeling Oost-Sou burg van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond houdt woens dag een ledenvergadering. Mat ty Stroo vertelt met behulp van dia's over haar werk in Mali. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in gebouw Irene. Fietstochten op Tholen SINT MAARTENSDIJK - Eve nementencomité Smalstad en toerclub De Bidon houden woensdag 2 en donderdag 3 sep tember voor de eerste maal een fïetsmeerdaagse. Deelnemers kunnen kiezen tussen afstanden van 15 of 25 kilometer. Het ver trek is beide avonden om 18.00 uur aan de Sportlaan. Wethou der P van Schetsen van de ge meente Tholen geeft de eerste avond het startschot. De routes voeren zoveel mogelijk door de polders rondom Sint Maartens dijk. dagavond al begonnen met on der meer een vuurwerk. Maar de officiële opening werd zaterdag verricht door loco-burgemeester P. de Rijke van Zierikzee en mosselprinses A. van de Zande- Kouijzer. Even daarvoor hadden zij samen per koets een rijtoer gemaakt door de stad en langs de haven. Een bijzonder popu lair programma-onderdeel was net als andere jaren het vaar tochtje. Vele bezoekers probeer den een plaats te bemachtigen aan boord van één van de sche- Autoradio gestolen SCHARENDIJKE - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Kuyerdamseweg te Scharen- dijke werden afgelopen weekein de onder meer een auto-radio met cd-speler en diverse reisdo cumenten gestolen. De totale waarde van de buit bedraagt on geveer 2000 gulden. Het voertuig werd opengebroken. Gevonden ZOUTELANDE/SEROOSKER- KE W) - In de periode van 12 tot en met 20 augustus zijn bij de rijkspolitiegroep Walcheren Noord-Beveland de volgende voorwerpen aangegeven: Bruin leren portemonnee, inh, giro maatpas en geld; Duitse Herder Ar- nemuiden; fret, bruin, vrij tam; zwar te rugzak, inh. horloge, etenswaren, strandset; herenfiets, blauw/groen; regenjack, blauw/rood/wit; blauwe nylon portemonnee aan koord, inh. sleutels en geld; sportfiets, lichtgrijs; leren tabakzak, bruin, met inhoud; fiets, chroom met twee abussloten, witte Aldo Cadenazzi fiets; groene herenfiets, witte damesfiets, twee rugzakken en tent; ausweiss en twee rugzakken en tent; bruine dames fiets, groene damesfiets, blauw/wit gestr. zwem/surfvest; goudkleurig di gitaal dameshorloge; groene sport fiets: portemonnee, inh. kleingeld, bescheiden (ANWB/facturen/tele foonkaart); doublé herenhorloge (quarts): Duitse bruine herenfiets; Duits rijbewijs; gouden ring met drie zirkonïa's; groenblauwe Duitse he renfiets. zwarte portemonnee, inh. paspoort, bankpasje: mapje giroche ques. broche, vermoedelijk goud. lijkt op surfzeil. gele Benco sleutel, rabo-bank pasje, zwart/lila porte monnee, Inh geld. MIDDELBURG Zonnebloem - De afdeling Middelburg van de Zonnebloem verzorgt dinsdag 8 september een bustocht naar de Floriade. De tocht is bedoeld voor bejaar den en rolstoel-gebruikers. Er wordt gebruik gemaakt van een bus met rolstoel-lift. Medewer kers van Zonnebloem en het Ro de Kruis zijn aanwezig voor as sistentie. van onze verslaggever DREISCHOR - Ongeduldig wacht een nieuwe stroom be zoekers op een demonstratie vlasbewerking. Heel even valt er niets te beleven, want de am bachtslieden puffen een paar se conden uit van het zware werk. De mannen in boerenkiel vegen met vermoeide gebaren hun be zwete voorhoofden af en pak ken een biertje. Een schouwspel tijdens de Vlasdag afgelopen za terdag in Dreischor. De vlasbe werkers hadden het er maar druk mee, want net als voor gaande jaren was de belangstel ling voor het oude ambacht groot. Nu staat het één keer per jaar weer volop in de belangstelling. Maar het evenement rond de ring in Dreischor beperkt zich niet alleen tot vlasbewerking. Zo lieten zaterdag bijvoorbeeld ook een ambachtelijke smid. een klompenmaker en een touwsla ger zien wat ze konden. Daar naast was er een rommelmarkt en een presentatie van plaatse lijke bedrijven. De plaatselijke Vele bundels vlas gingen er za terdag doorheen. Voor demon straties repelen, bolbreken en zwingelen bijvoorbeeld, drie noodzakelijke bewerkingen om van het vlas linnen te kunnen maken. Het goudgeel van de gro te bundels geplukt en gedroogd vlas stak schril af tegen het sap pige groen van dat eenzame sprietje groeiend vlas in een potje achter het raam van een woonhuis. Heel wat voorbijgan gers keken nieuwsgierig naar dat plantje met bijschrift „Heb ik daar neergezet om te laten zien hoe vlas er in de natuur uit ziet", zegt mevrouw T. G. van Nieuwenhuijzen-Zwagemaker trots. Zij roemt de kwaliteiten van het vlaslinnen. „Eén van m'n theedoeken doe ik al 16 jaar iedere week in de was en nu pas vallen er gaten in." Ook de pop pen van viasbewerkers in kle derdracht in haar vensterbank deden het goed bij het publiek. De inwoonster van Dreischor heeft ze zelf gemaakt van ijzer- draad. keukenrolpapier en klei. Ze haalt ze ieder jaar speciaal voor vlasdag weer tevoorschijn. Rijk verleden Het was de achtste keer dat Dreischor in het teken stond van dit evenement. De vlasdag brengt een rijk verleden van het dorp tot leven. In de jaren dertig, toen elders de werkloosheid hoogtij vierde, werd in het dorp een aardige boterham verdiend aan het gewas. Nadat de vlas in Dreischor was bewerkt tot lint, werd er in bijvoorbeeld België en Twente linnen van gemaakt. Op den duur raakte de oude manier van vlasbewerking in onbruik. Een jonge onderzoeker bekijkt tijdens de Vlasdag met grote aandacht de zaadbolletjes die bij het repelen van het vlas vallen. foto Pieter Honhoff van een medewerker VLISSINGEN - Woensdag 2 sep tember start de nieuwe compe titie zaalvoetbal rayon Vlissin gen. Er nemen 54 teams aan deel. Eén team (Windhoek 1) speelt in de landelijke competitie (2e divisie) te samen met El Toro (Goes): Maartense Tapijt (Middelburg). Het Bonte Hert (Hulst) en acht teams uit Brabant. De eerste wedstrijd van Wind hoek 1 is op 16 september voor de beker tegen DRC/Arwiko (le divisie) en wordt gespeeld in de sporthal Baskensburg 1. In de hoofdklasse Walcheren/ Bevel anden nemen twee teams uit Vlissingen deel. te weten Schinkel Ass en Jongepier Sport. De overige teams komen uit Middelburg, Goes en Rei- merswaal. In de le klasse Walcheren spelen zeven teams uit Vlissingen. te weten; Sport Profile. VAW. EPZ. Torna, Ver. Spaarbank, Westka pelle en Windhoek 2. De overige vijf teams komen uit Middel burg. De competitie bestaat verder uit een 2e, 3e. 4e en 5e klasse, elk met elf teams. 2e klasse; 1 De Stoof. 2 TCV. 3 Con current J, 4 Schinkel Ass 2. 5 Van Bo ven Keukens, 6 VOM, 7 Karwei 1, 8 Prov. Zeeland, 9 Uiterton 1. 10 Van uus, 1,11 Westkapelle 2 3e klasse 1 FC Total. 2 VPS. 3 DVV 1, 4 Schinkel Ass 3; 5 EPZ 2. 6 VAW 2, 7 Reproba, 8 Vlissingen, 9 BW. 10 SSVW, 11 Emergo. 4e klasse: 1 Groene Ster Maroc, 2 Schinkel Ass 4,3 Pechiney. 4 Hoechst Boys. 5 Snookey. 6 Westkapelle 3, 7 Mento. 8 Torna 2.9 Karwei 2.10 Uiter ton 2, 11 Sport Profile. 2 5e klasse 1 Karwei 3. 2 EPZ 3. 3 Van Boven Keukens 2.4 VAW 3.5 Deltan. 6 Van uus 2. 7 DW 2, 8 Torna 3 (nieuwi. 9 De Sloep (nieuw). 10 PKCZ (nieuw), 11 ASB (nieuw). De wedstrijden worden gespeeld in de sporthallen Baskensburg 1. Bas kensburg 2 (nieuwe sporthal) en De Belt in Souburg De speelavonden zijn op woensdag, donderdag en vrijdag Alle wedstrij den duren tweemaal 25 minuten. Het seizoen loopt vanaf 2 sepember 1992 tot 14 april 1993. In die periode wordt ooke en bekercompetitie afgewerkt met 32 teams. Het programma van de eerste speel- week is als volgt; Sporthal 1 Baskensburg Vlissingen, woensdag 2 september: 18.30 uur: TCV-Westkapelle 2. 19.25 uur: Con current J-Van uus 1. 20.20 uur Schinkel Ass 2-Uiterton 1. 21.15 uur Van Boven Keukens—Prov Zeeland; 22 10 uur VOM Karwei 1 Sporthal De Belt Souburg, woensdag 2 september: 18.30 uur VPS—Eroer- go. 19 25 uur: DW 1-SSVW; 20 20 uur Schinkel Ass 3-BW: 21.15 uur EPZ 2-Vlissingen. 22 10 uur VAW2 - Reproba Sporthal De Belt Souburg, donder dag 3 september 19.00 uur Schinkel Ass 4-Sprot Profile 2, 19.50 uur Pe- chine—Uiterton 2; 20.40 uur Hopchst Boys-Karwei 2. 21 30 uur Snookey -Torna 2; 22.20 uur Westkapelle 3- Mento Sporthal 1 Baskensburg Vlissingen, vrijdag 4 september 18 30 uur; EPZ 3 -ASB, 19.25 uur Van Boven Keu kens 2-PKCZ; 20.20 uur: VAW 3- De Sloep; 21 15 uur: Deltan-Toma 3; 22.10 uur: Van uus 2-DVV 2. pen. Mosselschepen, hoogaar zen, sleepboten, schepen van rijkswaterstaat en een rond vaartboot voeren volgepakt met mensen richting Oosterschelde. Wie aan wal bleef, hoefde zich geen moment te vervelen. Tus sen de kraampjes met vis en an dere koopwaar waren optredens en demonstraties te zien van on der meer muziekgezelschappen, een goochelaar en een dans- en balletschool. En in informatie stands presenteerden zich orga nisaties als de vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visse- rijbelangen (Zevibel), reddings brigade. Greenpeace, brand weer. Natuurmonumenten en het Rode Kruis. Moe van het ge- slenter en alle opgedane indruk ken was het voor velen goed toe ven op één van de terrasjes langs het water. Tot laat in de avond ging de havendag door. Drommen mensen slenterden zaterdag langs de haven van Zierikzee. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever SCHERPENISSE - Zo'n tien krachtpatsers moesten zondag in Scherpenisse al hun spieren spannen in de strijd om een kampioen schap sterkste man en sterkste vrouw. Onder het slaken van me nige oerkreet sloegen de deelnemers zich door de finale van de krachtmeting op camping Gorishoek. Winnaar bij de mannen werd uiteindelijk Mark Bosschaart uit Vlissingen. Diana Gosselink uit Bergen op Zoom, ook vorig jaar winnares, bleek de sterkste vrouw. Behalve een wisselbeker kregen beiden een reis voor twee perso nen naar Londen aangeboden. Aangemoedigd door het publiek werkten de gespierde torso's dezeli- de onderdelen af als tijdens de eerder gehouden voorronde: tractor trekken, paal gooien, gasflessen dragen, gestrekt tillen, paal hangen en zware gewichten overbrengen. Eén van de deelnemers aan de wedstrijden trekt een tractor over het parcours. foto Pieter Honhoff MAANDAG 24 AUGUSTUS 1992 Bewoners en bezoekers van Der Boede genieten van het tuinfe van onze verslaggever KOUDEKERKE - Het was druk en gezellig. Het zestiende tuin feest op het terrein van ver pleeghuis Der Boede in Koude kerke is voorbij. Naar schatting 2500 bezoekers kwamen zater dag een kijkje nemen op de am bachtenmarkt en de snuffel- markt en keken naar een wed strijd van de Koudekerkse ring- rijdersverenigïng. Het tuinfeest begon ooit klein, met een demonstratie van ring rijders. In de loop der jaren is het evenement uitgegroeid. „Het is bedoeld voor de bewoners", ver telt O. E. C. Jongewaard. hoofd dienst welzijn van Der Boede. „Een heleboel mensen in Der Boede zijn niet in de gelegenheid om naar de stad te trekken voor een braderie. Maar het is steeds meer een ontmoeting geworden tussen mensen van Der Boede en van mensen daarbuiten. In het verleden was Der Boede een plaats waar je niet zomaar naar toe ging. Nu bekijkt steeds ruimer. Tussen dejfc' wen vindt van alles plaats 121 levert ook iets op. Oude bi den ontmoeten elkaar Da'i aardig." Gegroeid In de loop der jaren is de trekkingskracht van hei feest gegroeid. Vroeger ki voornamelijk inwoners Koudekerke naar Der B Jongewaard: „De ervarinj dat vooral veel mensen uit Bi gio Walcheren komen. Hei; behoorlijk besloten feest heeft niet iets van een bra <r maar iets huiselijks, een lige sfeer." Tijdens het tu; waren onder meer demo ties te zien van houtsnijden bekijks trok een man die pen in flessen bouwt. Dekt den op de snuffelmarkt to zich tevreden. De opbre: de verkochte spullen g een project van het F( rents Plan in Burkina Fas:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 6