Martens duikt met griep in bed Vastheid Sistermans werpt vruchten af Hans van der Griendt wint de Boekweitloop Outsider Joziass verrast met zege Axel een ronde verder in beker Toernooizege van Hontenisse in voetbaltoernooi sport Koplopers blunderen in zesde ronde schaaktoernooi Sas van Gent mi MAANDAG 24 AUGUSTUS 1992 1»: van onze medewerker SAS VAN GENT - Dimitri Rein- derman uit Hoorn is nog maar twintig jaar. Hij heeft zich in het selecte schaakwereldje nu al ontpopt als een denksporler van een bijzonder soort. Hij oogt wat dromerig, heeft een zeer uitgesproken mening, trekt zich weinig van de buitenwacht aan en vindt schaken absoluut niet leuk. Niettemin staat Rein- derman met vier punten uit zes partijen nog altijd kansrijk ge klasseerd in de strijd om het Eu ropees kampioenschap voor jeugdspelers in Sas van Gent. Reinderman is met die score niet echt tevreden. Het kan nog net, vindt hij. maar het was hem wat waard geweest als de eerste week van het EK hem meer had opgeleverd. Hij legde tijdens het vorige EK met 7 uit 11 beslag op de vierde plaats en had zich voorgenomen om in Sas van Gent acht punten uit elf partijen te scoren. ..Ik heb ook nog wat goed te ma ken". vertelde hij zaterdag na dat hij zich fraai had verweerd tegen Vladislav Borovikov uit Oekraïne. „Ik heb vorige week in Antwerpen een toernooi ge speeld. Ik had eerste kunnen worden en veertig duizend frank kunnen winnen, maar ik verloor de laatste partij reglementair, omdat mijn wekker niet afliep." De pijn van die financiële tegen valler wil de student psycholo gie als het even kan in Sas van Gent verzachten met een goed toemooiresultaat. Hij was afge lopen seizoen topscorer voor het naar de hoofdklas gepromoveer de team van Het Witte Paard uit Koog aan de Zaan en mikt in Sas van Gent op vier punten uit de resterende vijf ronden. Dat lijkt - Lampio lang uitgeschakeld VLISSINGEN - Marijn Lam pio. die twee weken geleden bij de motorcross in Wemeldinge ten val kwam is zeker tot vol gend jaar uitgeschakeld. Onder zoek in het ziekenhuis .wees uit dat de Vlissinger twee rugwer vels heeft gebroken. Ondanks deze zware blessure hoopt hij volgend seizoen toch weer volle dig hersteld te zijn. zijn resultaten van de eerste zes ronden in ogenschouw nemend - net te hoog gegrepen. Reinderman ontmoet namelijk ook nog Tigran Nalbandian, dié sinds zaterdag alleen aan de lei ding gaat. Reinderman: „Nal bandian? Wie is dat? O, de kop loper. Dan moet hij dus nog te gen mij en dan zal ik van hem moeten winnen. Anderhalf jaar geleden was het toernooi om het EK sterker bezet en toen haalde ik zeven uit elf." Blunders De zesde ronde van het ECI- toemooi in Sas van Gent bracht weer het nodige spektakel. Aan de kop van de ranglijst werd kwistig geblunderd en met na me de Roemeen Ceteras en de Est Zjukin werden daar slachtof fer van. Dat stelde hun tegen standers Richard Forster (Zwis- terland) en Aleksej Aleksandrov (Wit-Rusland) in de gelegenheid naai- de met Reinderman gedeel de vierde plaats op te rukken. De 16-jarige Griekse kampioen Ioannis Papaioannou vocht te gen Nalbandian zeer verbeten om een nederlaag te ontlopen. Uiteindelijk slaagde hij daar niet in. De Armeniër beschikte in het eindspel over zijn dame. drie pionnen en een loper en dat was voldoende om tegen een da me, twee pionnen en een paard de winst veilig te stellen. Behalve de bewonderenswaar dige wijze waarop Reinderman in een boeiende partij tegen Vla dislav Borovikov op de been bleef, viel er voor de Nederlan ders weinig te vieren. Dennis Brouwer uit Middelburg creëer de zich weliswaar enige aanvals- kansen, maar raakte het spoor vervolgens bijster en moest het punt aan de Pool Murdzia laten. Jaap de Jager uit Leusden speel de tot genoegen van Michaël Oratovsky uit. Israël als een dweil. Meestergroep In de internationale meester groep eindigde de partij tussen Martin Martens en Rini Kuijf zonder strijd in remise, waarna de grieperige Martens snel zijn bed opzocht De topper tussen de grootmeesters Motwani (die donderdag een korte schaakles aan de deelnemers van het open jeugdtoemooi zal geven) en Fa- rago eindigde na een lange strijd van Motwani om het vege lijf te redden in remise. Hans Klip pre senteerde zijn stukken aan Ri chard Meulders zodanig, dat de ze snel een strik om het cadeau deed en de Vlamingen Goor- machtigh en Deleyn (uitkomend voor HWP uit Sas van Gent) hielden elkaar in evenwicht. De Oekraïner Huzman. begelei der van jeugdspeler Vladislav Borovikov. streek zaterdag de Martin Martens kwam een snelle remise overeen met Rini Kuijf e dook daarna grieperig heb bed foto Camile Schelstraete Kelly Bouman steelt de harten op Kikkertoernooi van onze medewerker AARDENBURG - Na vorig jaar nog in de C-finale te hebben ver loren schreef Djalmar Sister mans de B-finale van het elfde Kikkertoernooi wel op zijn naam. De Heerlenaar was in de finale een stuk constanter als zijn Tilburgse tegenstander Wil Broeren en legde daarmee de basis voor zijn 6-4, 6-2 zege. Nadat Mario Leenhouwers de fa voriet in de B-reeks van het Kik kertoernooi. Ferdy Mulder, had uitgeschakeld, temperde Djal mar Sistermans de Zeeuws- vlaamse euforie al door de Sluis- senaar weliswaar niet op en top geconcentreerd, maar toch met sprekende 6-2, 6-4 cijfers uit te schakelen. Het was tegen die tijd al duidelijk dat ook aan de an dere kant van het net geen Zeeuwsvlamse vetegenwoordi- ger aanspraak zou kunnen ma ken op de titel, want in de halve finale troffen de Loon op Zand- clubgenoten Wil Broeren en de, als tweede geplaatste Ren'e Boelen elkaar. Na lange tijd ze gevierde Broeren eindelijk weer eens over zijn opponent uit Ber- kel-Enschot (6-2.6-2). zodatde in de finale zondag twee ongeplaat ste spelers binnen de lijnen ston den. Wil Broeren begon in die eind strijd veelbelovend, want reeds in de tweede game brak hij, voor al door zijn tegenstander diep bij de base-lijn te houden, door de service van Djalmar Sistermans heen. Deze herstelde echter met een en stal het punt al in de vol gende game terug. Nog drie keer braken de spelers in die eerste set door eikaars sevice heen. en in de negende set bleek dat be slissend. Sistermans kwam 5-4 voor en strafte in het daarop vol gende spel de steeds terugkeren de. vlak over het net geplaatste ballen van Broeren gedreven af (6-4). Nationale titels Erwin Simpelaar VLISSINGEN - De 14-jarige Goesenaar Erwin Simpelaar is gisteren Nederlands kampioen kogelstoten en discuswerpen geworden bij de C-junioren. Bij de nationale titelstrijd stootte de eerstejaars C-junior de kogel naar een afstand van 15 meter en 2 centimeter. Bij het discus werpen bereikte de AV'56-at- leet een afstand van 46 meter en 40 centimeter. Door zijn kampioenschap is de Goesenaar automatisch gese lecteerd voor de jeugd-interland tussen de atletiekploegen van Nederland en Westfalen op 5 september in Duitsland. Ook daarna had Wil Broeren ei genlijk geen afdoende antwoord op het constante spel van de Limburger. Slechts twee breaks derhalve in deze set, maai- nu wel allebei in het voordeel van Sis termans. Het verschil in instel ling waarmee de spelers aan de finale begonnen kwam hiermee volledig boven water. Wil Broe ren was al tevreden met de fina leplaats na zijn winst op clubge noot Ren'e Boelen en Djalmar Sistermans wilde absoluut win nen. Dat gebeurde dan ook via 6 -2 in de beslissende tweede set. Enige uren na de enkel-finale werkte Wil Broeren overigens nog een spetterend slotnummer van het Kikkertoernooi af. Sa men met maatje Ren'e Boelen versloeg hij in de dubbel B-finale Patrick Marteijn en Ferdy Mul der, die door hun sterke stegen- stand de wedstrijd een keer zo spectaculair maakten. Het wa ren uiteindelijk toch Broeren/ Boelen die via 7-6, 4-6. 6-4 aan het langste eind trokken. Dertien jaar is ze nog maar, maar Kelly Bouman stal de har ten van de toeschouwers tijdens de tweede dames B-finale die in de vijfjarige geschiedenis van het Kikkertoernooi werd ge speeld. Het werd meteen een. Oostburgs onderonsje, want aan de andere kant van het net had Isabella Leenhouwers haar plaatsingsnummer 2 volledig waargemaakt. Tegen de niet ge plaatste Bouman had ook Leen houwers echter ook geen ver weer. Het jeugdige talent speel de constant en etalleerde zowel een sterke forehand als een krachtige dubbelhandige back hand. Met 6-3. 7-5 won de vrou welijke tennishoop van Zeeuws Vlaanderen. Uitslagen: HEB - finale D. Sister mans-W. Broeren 6-4.6-2 DEB - Halve finale I Leenhouwers- L Knobben 6-4. 3-6. 6-0 Finale K Bouman-I. Leenhouwers 6-3, 7-5 HEC1 - Halve finale N van Riel-T Seen 6-1. 6-2 Finale: N. van Riel-J. Raedts 6-3, 6-4. HEC2 - Kwart finale J. Dhont-C. Kommers 63, 6-4 H Halve finale P van Boheemen-A. Bun 6-3. 3-6. 6-2. P Haldermans-J. Dhortt 6-2, 6-1 Finale. P van Bohee- men-P Haldermans 6-3. 6-4. HED - Halve finale: P van Boheemen-F. Delagaye 6-1. 6-1; R de Baets-J Dhont 6-2. 6-2 Finale- P. van Bohee- men-R de Baets 6-4. 6-2. HED351 - Kwart finale- P. Koole-W de Coninck 6-1. 6-3. Halve finale J Boogers-A Bentley 6-2, 6-2; P. Koole-H Albicher 6-2, 6-1. Finale: P. Koole-J. Boogers 6 -0. 6-2 DEB - Fvnale: K. Bouman-I. leen houwers 6-3. 7-5. DEC2 - Fmale: R. Sleerrenberg-E. Blackman 6-0. 6-4. DED - Halve finale: N. van hecke-E. v d. Eist 6-2.6-3. Finale. N. van Hecke De finalisten in Aardenburg. rechts Djalmar Sistermans (de latere winnaar) en links Wil Broeren. foto Oscar van Beest van onze medewerker ZUIDDORPE - Door een deel van de Boekweitloop in Zuiddorpe in de vorm van een klassementsloop te gie ten, voegde de organisator (Rob van de Walle) zaterdag een extra dimensie aan het trimlopen toe. Hans van der Griendt zette de kroon op het werk van Van de Walle door zowel tijdens de 1200 meter lange tijdloop als tij dens de 12 kilometer in lijn een knappe one-man-show op te voeren. Organisator Rob van de Walle kreeg gelijk. Zijn Boek weitloop. de Zeeuws-vlaamse opening van het Interna tionaal Runners Criterium van SV Aloy. stond duidelijk een trapje hoger in kwaliteit dan de gemiddelde trim- loop. Op zich zeker een verdienste, want door het enor me aanbod van trimlopen in Zeeuwsch Vlaanderen valt het voor de organisatoren niet meer mee om zich te on derscheiden van de rest. Maar af en tge zijn er nog uitschieters. De Wielingen scoorde enkele weken geleden uitstekend met een pre mieloop tijdens de 24 Uur van Oostburg. Rob van de Walle kreeg zaterdag een dikke voldoende met zijn klas sementloop. In de namiddag waren er slechts 18 van de beoogde 40 beste Zeeuws-vlaamse trimmers van start gegaan voor een tijdloop over 1200 meter. Die wat tegenvallende deelname deed echter niets af aan de strijd tegen de klok. Hans van der Griendt stak op die 1200 meter al met kop en schouders boven de rest uit en finishte met een voorsprong van 20 seconden op de eerste plaats. Gele trui Met de gele trui om de schouders had de Hoekenaar tij dens het tweede deel van de Boekweitloop rustig kun nen afwachten. Van der Griendt koos echter weer voor de aanval en met een voorsprong van uiteindelijk 3 mi nuten was hij de meer dan verdiende winnaar. Peter Remme hield de bij de tweede plaats behorende groene trui stevig om de schouders. Voor Frank Ver- schorre. na de tijdloop derde en daarmee drager van de rode trui. was het bij elke doorkomst echter weer reke nen om te zien of hij die derde plaats nog steeds in han den had. want Arnold .Polderman had de aanval ge opend op het begeerde tricot. Verschorre wist, zijn verlies op de 12 kilometer echter te beperken en mocht uitein delijk toch de rode trui voor zich opeisen. De uitslagen Klassementsloop (1200 meteren tijdloop 12 km in lijn): 1. Hans van der Griendt (Hoek). 2. Peter Remme (Terneu- zem, 3. Frank Verschobrre (Breskens). 4. Arnold Polder man (Axel). 5. Eddy Vink (Westdorpei, 6. Ludi de Visser iTemeuzeni. 7. Piet Gans (Axel). 12 km. - heren: 1. M. Hillaert (Belgi- 41.37. 2. Chris den Exter iTerneuzen) 42.23, 3. Marco v.d. Sijpt (Koewacht) 44.22.4. Peter de Boevere (Terneuzeri) 44.37.5. Eddy Kox (Sas van Gent) 45.28. Dames: 1. Jacqueline v.d. Voorde 56.34. 8 km.-heren: 1 P Simpelaar 24.04,2. G. de Hulster 24.15. 3. P. Weemaes 24.40. 4. P. Pladdet 24 48. 5. A. Strijdonk 25.10. Dames: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 27.17. 4 km. - heren: 1. Matthieu Warrens (Kloosterzande) 13.14. 2. Francois Begijn (Hoek) 13.24, 3. M. van Houcke 14.18. 4 R v.d. Ha 14.19, 5. R. Gothals 14.25. Dames: 1. Els den Hamer 17.13. eerste geldprijs op. Huzman. in ternationaal grootmeester, schreef met een overtuigende score (6,5 uit 7) het eerste open toernooi op zijn naam. Dat lever de hem vijftienhonderd gulden op. Vandaag' (maandag) start opnieuw een open toernooi. De uitslagen van de zesde ronde EK-jeugd: Rasik- Rogozenko 0,5- 0.5; Nal- bandia- Papaioannou 1-0; Boro vikov- Reinderman 0.5- 0.5: Ce teras- Aleskandrov 0-1; Bathie- Pedersen 1-0: Forster- Zjukin 1- 0: Ahn- Santos 0-1; Eliet- Janev 0 -1; Barkhagen- Turner 0-1; Ora tovsky- De Jager 1-0; Jelen- Sig- fusson 0.5- 0,5; Thallinger- Hen- riksson 1-0; Berndt- Fyllingen 1- 0; Brouwer- Murdzia 0-1; Demi- rel- Fridman 1-0; Golubovic- Weidig 1-0; Waters- Gadjily 0-1. De stand na zes ronden: Nalban dian 5; Rogozenko en Rasik 4.5: Borovikov, Reinderman, Alek sandrov, Bathie, Forster en San tos 4; Papioannou, Janev, Tur ner en Oratovsky 3.5: Ceteras. Pedersen, Zjukin. Ahn. Eliet. THallinger. Berndt. Murdzia en Sigfusson 3; De Jager. Barkha gen. Demirel en Golubovic 2.5: Henriksson, Fyllingen en Gad jily 2; Brouwer en Fridman 1,5: Waters 1; Weidig 0. De uitslagen van de vierde ron de internationaal meestertoer- nooi: Kuijf- Martens 0,5- 0,5; Goor- machtigh- Deleyn 0,5- 0,5; Van Gisbergen- Jelen 0,5- 0,5; Farago - Motwani 0.5- 0,5: Meulders- Klip 1-0. De stand na vier ronden: Fa rago. Kuijf en Motwani 3; Mar tens 2,5: Deleyn 2: Van Gisber gen, Jelen en Meulders 1.5; Goormachtigh 1; Klip 0,5. Eindstand open toernooi (zeven ronden Zwitsers): 1 Huzman (Oekraïne) 6.5: 2 Ziatdinov (Wit- Rus) 5,5; Lymar (Oekraïne) 5: Szymczak (Polen) 4,5; Usachy (Oekraïne) 4,5. Zettenverloop Borovikov-Reinderman: 1 d4 g6; 2P13 Lg7. 3 c4 Pf6; 4 g3 0-0; 5 Lg2 d6, 6 0-0 Pbd7, 7 Pc3 e5; 8 h3 a6. 9 e4 Tb8. 10 Le3 exd4. 11 Pxd4 Te8; 12 Dc2 c5: 13 Pde2 b5. 14 Tadl De7. 15 cxb5 axb5, 16 Pf4 Lb7. 17 Pxb5 Pxe4; 18 Pc7 Pxg3 19 Pcdö Lxd5,20 Pxd5 De5. 21 fxg3 Txb2: 22 Da4 Pb6. 23 Df4 Pxd5; 24Dxe5 Txe5; 25 Lel Txg2+; 26 Kxg2 (5. 27 Lf4 Te2 28 TP2 Pe3+; 29 Lxe3 Txe3, 30 Txd6 Le5, 31 Td8+ Kg7; 32 Td7+ Kf6; 33 TI3 Te2 34 Tf2 Te3; 35 Tf3 Te2+; 36 Tf2 (herhaling van zetten remise). van onze medewerker MIDDELBURG - Ike Joziasse heeft gistermiddag in de tiende editie van het Delta-tennistoer nooi de winst in de Dl-categorie naar zich toe getrokken. Op 'de Veste' in Middelburg was hij op ponent Rogier Havermans in straight sets de baas. Ria van de Meijden nam in deze klasse de hoofdprijs bij de dames in ont vangst, na een ruime zege op Klarien Wabeke. De individuele overwinningen in de resterende onderdelen gingen naar achter eenvolgens Lars Remery, Car men Boonman en Henk Buys. De twee finalisten in het heren enkel-Dl waren als outsider aan de wedstrijdreeks begonnen. Ike Joziasse had vervolgens halver wege het toernooi reeds de aan dacht op zich gevestigd, door de als vierde geklasseerde Bas Both uit te schakelen, Rogier Havermans zorgde een ronde verder voor een verrassende sco re en wel ten koste van de als zes de geplaatste Adrie de Dreu. In de voorlaatste schifting hadden beiden wederom maar twee sets nodig om als winnaar uit de strijd te kunnen komen, en wel met respectievelijk Ad Mabelis en Sun Ra van Kampen aan de andere kant van het net. Op de eindstrijd was slechts in de openingsset de kwalificatie 'spannend' van toepassing. Een servicebreak was ten slotte voor Joziasse voldoende om als eer ste te finishen. Het betekende meteen dat hij het verzet van zijn tegenstander gebroken had, want deze slaagde er daarna nog slechts in de eer te redden. Ria van de Meijden. de favoriete bij de dames van vergelijkbaar niveau, behoefde in haar disci pline maar twee maal haar rac ket uit de hoes te halen om op de bovenste trede van het erepo dium plaats te mogen nemen. Eerst gaf ze Wil Bakker zelfs niet de kans ook maar één game op haar naam te schrijven, in de be slissende tweekamp, slaagde Klarien Wabeke er evenmin in haar serieus te bedreigen. In de D2-afdeling kruistq eindelijk Lars Remery en Brasser de rackets. Reme ondermeer koploper Guingo geklopt te hebben. Brasser conform de p Remery bleek in de afrond confrontatie het meest in hi hebben, hetgeen ook in taaiuitslag - Brasser pia slechts vier maal met suce« !l tegenstoot - tot uiting kwaï Bij de dames ging hier öt partij tussen twee speelsters. Carmen BoonmJ^ de kwarteindstrijd de mee "e van schema-aanvoerster lien de Bree. legde ook haar ste tegenstandster. Rian! nus haar wil op, hoewel zei >s,] toe wel een extra serie opiei gravel moest staan. --rl ial Henk Buys, representantv organiserende vereniging de het best tennissende'nit (j| ling'. Zijn belangrijksteriv, de E-groep was André Ever; LIE die pas na fel verzet hethi de schoot legde. Uitslagen, H.E.-D1. Halve fq I.Joziasse-A.Mabelus 6-2,64 vermans-S.R. van Kampen Finale I.Joziasse-R Havent* 4,6-1. D.E.-D1. Halve finale:? de Meijden-W.Bakker 6-3,6: beke-I van Ginkel 6-3.6-0 I R.van de Meijden-K.Wabekei H.E.-D2. Halve finales: LR«Jrs A.van Trier 2-6,7-6,1-0, wo,P ser-M.de Nooyer 6-4.4-6,6-1 fj ,n L Remery-P.Brasser 6-2,6-2 Di Halve finales: C.Boonman-I lij -2.6-1; R.Maranus-I.Jobse OW Finale: C Boonman-R Marana -6,6-1 H E -E. Halve finales: Aïf-" dijk-B.Rogge 6-2,6-1; HE Jonge 6-0,6-1 Finale: H Bi vers dijk 7-5.6-4. H D -Dl R J Raayman/A Latuheru-Sfij B Both 4-6.6-2,6-2 D.D -Dl F Rvan de Meijden/W.Bakka; E Visser 5-7.6-3.6-3. G D -Di J.Engelse/L.Engelse-I Mabelus A.Mabelus 6-2.6-3.H.D-D2 F |f,, M Apner/E Paree-P ten Hi T.Out 6-4.7-5. 41 I D.D.-D2. Finale: L.de Krakei ier: Korte-E van Aartsen/S van Ai s 4-6.7-6,6-3. G.D.-D2. Finale: T «j, dg Regt-I.Boomi -X 4-fi fi-5> let sche/M.de H.Boomsluiter 6-3. 4-6, 6-2. -C. Vriends 6-0, 6-1. DED351 - Halve finale: G. LisonM.R de Coninck 6-1.6 -1. Finale: G. Lison-A. Musson 6-3,63 HDB - Halve finale: Broeren/Boelen- V.d. Hout/Dijkman 6-2. 63. Finale. Broeren/Boelen-Marteijn/Mulder 7-6. 4-6, 6-4. HDC Halve finale Smolders /V.d Sloot-Risseeuw/Van Heelsber- gen 64, 6-4, Bun/Seen-Riemens/Ver- cruysse 6-2, 7-5. Finale: Smolders/ V.d. Sloot-Bun/Seen 6-4, 4-6, 6-1. HDD - Kwart finale' Klooster/Ver- cruysse-Trapman/Fliers 6-4. 6-1 Hal ve finale: Kloostr/Vercruysse-Van Kampen/Fliers 7-5, 6-1; Jongsma/ Van Langeraert-Stellenaar/Morel 6- 2, 7-6 Finale: Jongsma/Langeraerl- Klooster Vercruysse 6-4, 4-6. 6-3 HDD351 Halve finale. Van Gurp/ Schillemans-Steutel/Musson 4-6. 6-3. 6-4Koole/Albicher-Keller/Tromme- len 6-2, 6-3 Finale: Koole/Albïcher- Van Gurp/Schillemans 6-7. 6-2, 6-2. DDC- Halve finale: Scherbeijn/Jans- sens-Visser/Fraanje 5-7, 63. 6-3; Ster- renberg/Tazelaar-Schram/De Wit 6- 2. 6-3. Finale' Scherbijn/Janssens- Sterrenberg/Tazelaar 6-2, 6-3. DDD - Halve finale: De Rijcke/Vermeire- V.d. Hooft/V.d. Hooft 6-3, 7-5; De Back/V d. Linden-Bloemers/Hohen- horst 6-3, 6-4. Finale De Rijcke/Ver- meire-De Back/V.d. Linden 6-1, 6-4. DDD351 - Halve finale' Becu/Willem- sen-De Blander/De Schepper 7-5, 6-3 Finale" Becu/Willemsen-Ingels/De Coninck 6-1,7-5. GDB - Halve finale: De Wit/Leenhou wers-Mulder/Mulder 7-5. 62. Leen- houwers/Boelen-Knobben/Broeren 6 -3, 7-5 Finale: Leenhouwers/Boelen- De Wit/Leenhouwers 6-1, 6-0 GDC - Halve finale Schram/Raedts-Baas- Van Kampen 6-1, 6-0, Sterrenberg/ Smolders-Visser/Kort 6-4, 5-7, 6-4. Fi nale: Sterrenberg/Smolders-Schram /Raedts 6-1, 6-1. GDD - Halve finale: Trapman/Goethals-Leenhouwers/ De Schepper 6-4, 6-4, V.d, Hemel/Ver- cruysse-Van Kampen/Neirynck 6-1, 6 -3. Finale: V.d Hemel/Vercruysse- Trapman/Goethals 6-1, 6-4 GDD351 - Halve finale: Vonk/Vonk-Van Kam pen/Van Kampen 6-3, 2-6, 7-5. Lison/ Lison-Veerman/Veerman 6-1, 7-6 Fi nale: Vonk/Vonk ison/Lison 6-4, 6-2 SINT JANSTEEN - Het vooruit gespeelde bekerduel tussen Steen en Axel bracht zondag misschien niet altijd even fraai voetbal, spannend was het wél. Na een 0-0 ruststand werd het na negentig minuten spelen 2-2, waarna strafschoppen de be slissing moesten brengen. Axel trok in die toegift met 7-6 aan het langste eind. De bezoekende derde klasser mocht zich er achteraf in elk ge val op beroemen de eerste fase van de wedstrijd te hebben be heerst. Maar nadat Mels Verhels de bal van dichtbij over de lat had gelobt, kwam Steen steeds beter in de wedstrijd. Een kop bal van Werner Bisschop, net naast het doel, was daarvan het bewijs. Greg Albertijn wereldkampioen TOKYO (Reuter) - Motorcrosser Greg Albertijn heeft zaterdag de wereldtitel in de 125 cc-klas- se behaald. De 19-jarige Zuid afrikaan eindigde in de eerste manche van de Grote Prijs van Japan als zesde en werd daar door onbereikbaar voor zijn naaste concurrent Dave Strij- bos. De Nederlander eindigde zowel in de eerste als tweede manche op de tweede plaats. Remy van Rees legde in de tweede manche beslag op de derde plaats. Pedro Tragter werd tweemaal vijfde. In de 250 cc werd Edwin Evert- sen in Tokyo vierde in de eerste manche. lit Het bekertreffen kwam a pas goed op gang in de tv helft, waarin Steen het of zocht en ook vond. Hel evenwel Axel dat de ruimte ter de defensie van Steen bi te, eerst in de 22e minuul i, Fonny Verstraeten en korti na - nadat Steen-doelman de Bot uit het veld was gesl 11 omdat hij de bal buiten h( 4 tienmetergebied in zijn h pakte - door Henk KoekkofP- Ondanks de nummerieke derheid kwam Steen (met |°T valler Mark Strijdonck u_ doel) toch nog terug. Zes m151 ten voor tijd scoorde Wernernv schop de aansluitingstreffeHI< in de allerlaatste minuut spt:Ir te Jeroen Navarro naar 2-2. In de strafschoppenserie ni m loop bleef de score tot en me pan twaalfde penalty gelijkopg mn De misser van Marty de bracht Axel tenslotte eenn verder. ii« ofi Hole-in-one RIJSWIJK (ANP) - De En;4|a Rae Hast sloeg zaterdag in eh: tweede ronde van het open )jj| derlands kampioenschap voor vrouwen een hole-in-oi Hast nam een ijzer-negen o[ derde hole van de Rijswij.'' golfclub. Max Worms, direcl van hoofdsponsor Holiday Leiden, beloonde de pres' 1 met een prijs van 1000 gif De ook aanwezige makel Harrv Mens droeg spontaanr zelfde bedrag bij. KLOOSTERZANDE - Met zes punten uit drie wedstrijden heeft Hontenisse gistermiddag (zondag) beslag gelegd op de eerste plaats in het voetbaltoer nooi Groot-Hontenisse. De thuisspelende afdelings-eerste klasser hield niet alleen Vogel waarde, maar ook Terhole en SDO achter zich. Het was alweer de negende keer dat het toernooi gehouden werd, maar voor de eerste maal vond het in de voorbereiding plaats. Niet zonder succes: de organisa tie kon meer bezoekers dan an dere jaren verwelkomen en over het algemeen leverden de deel nemende ploeg méér strijd dan voorgaande jaren. Het was vooraf de verwachting dat Hontenisse en Vogelwaarde elkaar in de strijd om de eerste plaats zouden tegenkomen. Dat gebeurde dus ook. want nadat Vogelwaarde zowel van Terhole (5-0) als van SDO (3-0) had ge wonnen, versloeg Hontenisse eerst SDO (2-1) en vervolgens Terhole (4-1). De laatste wedstrijd van het toernooi moest dus de beslis brengen. Daarin ging de lange tijd gelijkop, maar rust was het toch Hontenissef;l! de aanval méér vond danV waarde. Nadat dat c>ncierl» tot kansen voor Davy vanO u' meeren en Sjef Pauwel had leid, werd het zodoende i slotminuut 1-0. Op aan? van Edward Tieleman scooi Sjef Pauwels de beslissende" J|,s fer: l-0.95 De uitslagen: Vogelwaarde - Terhole 5-0, Hoi# se - SDO 2-1Vogelwaarde - SDO ;lgi Terhole - Hontenisse 1-1. SDO hole 0-1 en Vogelwaarde - HonK 0-1 De eindstand: _fc| 1. Hontenisse 3-617-2) 2 Vogei*^ 3-4 (8-13 Terhole 3-2 (2-9>enl -°a-6) J Borsele - Zeelandia 0-7 - Borse* alleen in de eerste helft tfgt^ bieden Zeelandia bleef toen ken op een 0-2-voorsprongvia'-rtT3i Adrie van Maele en Marcel C) Na de pauze was er geen kruid)? fk j sen tegen de Middelburgers Blaha (2x), Menno Baard (2xi^J Broodman zorgden voor de 0 stand. int net -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 14