eenstra wint geen sprint meer ierikzee geeft Arnemuiden geen kans Rinus Israël terug op de bank IShSÏMB HVV '24 simpel langs De Klinge Van Moorsel nu op drie seconden sport WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 1 5 etappe Ronde van Nederland voor Belg Wilfried Nelissen ■Hi iM - Voor de snelle jon- het professionele wie- ,n is er in de Ronde van nd altijd veel te halen, lakkei profiel van de (rkt dat in de hand. En- me, culminerend in warmende aanvals- g ordt op dé wegen van era kerlandje vrijwel nim- ■Vj oond en dat leidt door- lol slaapverwekkende tussen Nijkerk en j, waren er voor de ver- eens meer activiteiten en doorsnee Ronde van inifcd-dag het geval is. De ft |e golf van werkloosheid metier zal daar niet ■aan zijn. Het naderende ijjngt tal van renners neen aan het venster te inks draaide het in de ad' van de Veenkolo- aarzich een flinke men- J" a ophield, weer op het Uittrouwde liedje uit: de (int. Alle schermutse lt] faarbij met name Louis ing (Panasonic) veelvul- betrokken, werden sim de kiem gesmoord, dere Post-man, de Belg Nelissen, zag het alle- X edkeurend aan. Na een om de rode trui in Olde- j a44km.) wist hij dat het Ij tmet zijn rappe benen. „Normaal doe ik niet dat soort tussensprin- ir nu wilde ik mezelf jtenofik goed was." ik tk allemaal dik in orde h Niet alleen won hij het enkele uren later liet de i-Limburger ook op de ep in de Winkler Prins- les en iedereen zijn ge- rugzien. Tot de geklop- oorden Wiebren Veen- fjêede), Uwe Raab (derde) Jean-Paul van Poppel, zelfs geheel afzijdig hield ran het verdelen van de r» «de zege lda! sal weer de negende sei- svoor Nelissen, niet gek g, a sprinter wiens beste jj thans volgens de onge- 1 wielerwetten - nog jmen. Nelissen is 22 en ireur wordt geacht zijn len zo tussen zijn 26ste (levensjaar. Lang niet altijd gaat deze 'lo gica' trouwens op. Neem Wieb ren Veenstra, de geblokte Fries die namens Buckler is inge huurd om sprintfestivals te win nen. Hij gold een paar jaar gele den ook als een jongen met toe komst, toen hij als beginnend prolje brutaal de aandacht trok met leuke overwinningen. Tot dit seizoen was er ook een ge stage opgaande lijn bij hem waarneembaar, maar in de com petitie van 1992 wil het, op 25-ja- rige leeftijd, niet meer zo vlotten met de Harekiet, zoals iemand uit Harkema Opeinde wordt ge noemd. Tot op heden staat er nog maar één streepje achter Veenstra's naam, opgetekend in het Belgische Wanzele. Vorig jaar waren dat er liefst tien, en dan ook nog in koersen met meer uitstraling. Die terug val kan voor Veenstra niet op een slechter moment komen, nu zijn ploeg in staat van (verre gaande) ontbinding is en hij op zoek moet naar een nieuwe werkgever. Vandaar dat Veen stra er in de Ronde van Neder land op gebrand is zijn geschon den reputatie op te vijzelen. In Veendam koos hij het ook goede wiel (dat van Nelissen), maar het ontbrak hem aan de nodige macht om over de Belg heen te komen. „Dit is mijn zoveelste tweede plaats dit seizoen", stel de Veeneen beetje sip kij kend vast. De oorzaak Veenstra: „Ik denk dat ik momenteel gewoon snel heid tekort kom. Een kwestie van te weinig competitie ook, denk ik. Sinds het Nederlands Kampioenschap heb ik amper een fatsoenlijke wedstrijd kun nen rijden. Ja, wat kermiskoer- sen in België, maar daar word je ook niet vrolijker van als je weet dat in Frankrijk de Tour aan de gang is." Voor dit mega-evene- ment achtte ploegbaas Raas hem dit keer niet goed genoeg en dat merkte Veenstra de afgelo pen weken ook nog eens in zijn portemonnee. Hij ontving slechts vier invitaties voor het traditionele criteriumcircus na de Tour. Veenstra: „Normaal rij ik alles, maar er was blijkbaar weinig vraag naar me. Het is niet anders." Positief Het hoeft geen betoog dat de 'moraal' te lijden heeft onder de tegenvallende resultaten. „Er is niks erger voor een sprinter als- ie niet meer kan winnen", beseft Veenstra terdege. Maar de Fries is er de man niet naar om bij de pakken neer te gaan zitten. „Zo zit ik niet in elkaar. Trouwens, als je dat denkt, gaat het alleen nog maar slechter. Je moet altijd positief bezig zijn. Ik heb trou wens nog twee maanden om iets te laten zien. En dat zijn normaal gesproken de maanden waarin ik het best op dreef ben." Over zijn toekomst maakt Veen stra zich evenmin ongerust. Hij gaat er vanuit dat-ie volgend jaar 'gewoon' weer ergens onder dak is. „Ik heb zo'n vierhonderd FICP-punten en dan hoefje toch niet te wanhopen, lijkt me", blikt hij vooruit. Van Veenstra wordt 'slechts' verwacht dat hij zijn specialiteit (de sprint) te gelde maakt en dan doen punten via tweede en derde plaatsen er niet veel meer toe. Veenstra kan zich er (nog) niet druk om maken. „Waarom zou ik? Ik denk ge woon dat ik weer een goed con tract krijg. Ik ben in elk geval niet van plan voor een appel en een ei te gaan fietsen. Dan be dank ik wel voor de eer." Eerste etappe Nijkerk-Veendam: 1. Nelissen (Bel) 203,5 km in 5.11.51 (gem: 39,153 km/u), 2. Veenstra (Ned), 3 Raab (Dui), 4. Koerts (Ned), 5. Ca- piot (Bel). 6. Baffi (Ita), 7. Leoni (Ita), 8. Moncassin (Fra), 9. Akkermans (Ned), 10. Lilholt (Den), 11, Nijdam (Ned), 12. Cornelisse (Ned), 13. Pee- ters (Bel), 14. Adri van der Poel (Ned). 15. Verhoeven (Ned), 16. De Koning, 17. Knuvers, 19. Hanegraaf, 24. Her mans 0.05, 26. Van Poppel, 28. Pie- ters, 30. Van de Vin, 31. Wijnands, 34. Schurer, 36. Harmeling, 38 Lubber- ding, 40. Jacques van der Poel, 43. Hopmans, 48. Zuijderwyk, 49. Talen, 55. Poels, 61. Lammerts, 66. Breu- kink, 71. Maassen, 72. Van Loenhout, 73. Hoffman, 85. Woltman, 90. Ja- kobs, 92. LeMond (VSt), 95. Solleveld, 98. en laatste Elen 1.50. Algemeen klassement: 1. Nijdam 5.18.15. 2. Ma rie (Fra) 0.10,3. Maassen 0 14,4. Nelis sen 0.15, 5. Pieters 0.16, 6. Baffi, 7. Skibby (Den) 0 17,8. Schurer, 9. Raab 0.18, 10. Koerts 0.19, 11 Frison (Bel) 0.20,12. Bezault (Fra), 13. De Koning, 14. Arnould (Fra), 15. Yates (GBr) 0.21, 16. Breukink, 19. Harmeling 0.23, 25. LeMond 0.27, 28. Veenstra, 32. Knuvers 0.30, 33. Zuijderwyk, 37. Verhoeven 0.32, 38. Hanegraaf 0.33, 47. Wijnands 0.37, 49. Hoffman, 50 Solleveld. 51. Talen 0.39, 55 Van de Vin 0.40, 57. Lammerts 0.41, 59 Ja- kobs 0.42, 60. Van Poppel, 61. Hop mans, 69. Van Loenhout 0.46, 75. Ak kermans 0.48,76. Lubberding 0.49, 78. Poels 0.50, 80 Adri van der Poel, 82. Jacques van der Poel 0.51, 84. Wolt man 0.52, 91. Cornelisse 0.59, 92. Her mans 1.00, 98. en laatste Elen 2.53. Wilfried Nelissen is Wiebren Veenstra (links) te snel af. |or en WIK scoren er lustig op los foto ANP ÜGEN - Zondag-vier- «r Zierikzee verraste 3-1-overwinning in en Imemuiden. Luctor be- een monsterscore (8-1) Smerdiek, terwijl ook y jcnstander Ouwerkerk 8-2-nederlaag naar huis Ook de afdelingsclubs en (3-1-winst tegen idaele) en Hontenisse (3 tinning tegen SSV '65) ffl zich spreken. niden-Zierikzee 1-3 de half uur domineerde Het overwicht van de tkc Ploeg werd dan ook 'tt in doelpunten van an Oeveren en Freddie Daarna kwam Arne- beter in de wedstrijd. In trui de helft scoorde Johnny ad <?en (1-2), maar vlak id maakte Erik Berre- rs-V in alle onzekerheid een :«li ove nol se-SSV '65 3-2 :c,! Benaren kwamen goed n lartblokken. Na twee mi lten Mte John Groen een beter spelend SSV '65 P-voorsprong. Toen 'EURO: Golf: Hennessey (|ji EüR0: Eurosport top No: Aerobic. ■tl 'EURO: Horseball. )l® EURO: Tennis: ATP ei$' N Cincinnati, finale, fdl 2: Sport Heute. Sport EURO: Atlas rally. _'TV 5: Montagne: berg- «01 »D 1 Special Adventure: J Mke sporten. Z RT 2: Sport. ,5RT 1: SPort 'EURO: Eurosport nieuws, 'EURO: Atletiek: IAAF a, V'Urich, live. ]DÜ IJjjd 3: Studio Sport. in» "0- cn,uuiu opui t. o(3 ^ERT 2: Sport jjj ,D|d 1: Sport Extra' Duits 'RRC 2: GP atletiek in Zu- 3: Studio Sport Jour- #t§®TI: sport. lBRT 1: Sport Extra: voet je eerste divisie), wiel- bUeybal. D|d 1: Sport Extra: GP at- EURO: Eurotop event, partje EE'RO: Eurosport r Mark de Groote de kloof terecht tot 2-0 vergrootte, leek Honte nisse een nederlaag tegemoet te gaan. De thuisclub kwam terug in de wedstrijd via een doelpunt van Edward Tieleman: 1-2. Een fysiek sterker Hontenisse pakte in de tweede helft nog de winst 3 -2) via een strafschop van Job Zwegers en een kopbal van Davy van Overmeeren na een goed uitgespeelde aanval. Smerdiek-Luctor 1-8 De thuisclub miste weliswaar een aantal basisspelers, maar dat gold niet als excuus. Luctor maakte er een doelpuntenfesti- val van. Voor rust zetten Anton Uitterhoeve, Richard Menheere (2) en Marco Utermark de ploeg uit Heinkenszand op een '4-0- voorsprong. In de tweede helft scoorden André Karelse en Erik de Groene nog eens elk twee keer. Bij een 5-0 stand redde Adrie Stoutjesdijk de eer voor Smerdiek. Bruse Boys-SKNWK 4-1 Een regelmatige overwinning. In de eerste helft drukte Bruse Boys het klasse verschil uit in doelpunten van Jacob van den Berge (2) en Harold van den Ber ge. Na de 3-0-ruststand deed de thuisclub het kalmer aan, waar door Peter van de Singel voor SKNWK de stand op 3-1 bracht. Tenslotte bepaalde Tonnie van den Berge de eindstand op 4-1 in het voordeel van Bruse Boys. Dauwendaele-Vlissingen 1-3 De Vlissingers speelden voor rust goed voetbal, dat beloond werd met doelpunten van Renè Post en Peter But. Even in de tweede helft verzilverde Renato Dijkstra een strafschop, maar het dient gezegd dat ondanks de 3-0-achterstand Dauwendaele beter in de wedstrijd kwam. Er ontstonden kansen, maar de Middelburgse ploeg kwam uit eindelijk niet verder dan een doelpunt van Aad Fontijn in de slotfase van de wedstrijd: 1-3. WIK-Ouwerkerk 9-2 De thuisclub was duidelijk een maatje te groot voor Ouwerkerk. In de eerste helft kon de afde lingsclub de schade nog beper ken tot 4-2, maar na rust stoom de WIK door naar een afgeteken de 9-2 overwinning. Joost Rotte (3), Theo Wittenberg (2). Marcel Hendrikse (3) en Marco Ganze- man waren de doelpuntenma kers voor WIK, terwijl Erwin de Maas en Erik Bleijhe verant woordelijk waren voor de tref fers van Ouwerkerk. DFS-GPC 0-4 Op de winst viel niets op af te dingen. GPC was duidelijk ster ker, maar bleef voor rust op een doelpunt van Jan-Leen Rotthier steken. In de tweede helft be paalden Jeroen Gillissen, aan winst Henk Ottens (ex-Hoofd plaat) en Jeffrey van de Velde de eindstand op 4-0 in het voordeel van de Vlissingers. Kloetinge 2-Meeuwen 4-5 De ploeg uit Zoutelande ver speelde in de laatste vijf minu ten bijna nog een 5-1-voor- sprong. De terugkeer van John ny en Kees Davidse en Robbie Dek is kennelijk van belang voor het team van Ben van de Kette rij. Ook Paul Stroo speelde als laatste man een prima wed strijd. Theo Francke en Adrie Visser bezorgden met elk twee doelpunten Meeuwen een riante 4-0-voorsprong. Toen Joop Zoe- tewey tegen scoorde (1-4) was er nog niets aan de hand. Nadat Kees Davidse 5-1 aantekende, brachten Edwin van Hoorn, Re- né Dekker en Edwin Zuydwegt voor Kloetinge de spanning in de slotfase nog terug: 4-5. Wijziging De wedstrijd Kloetinge-Veere, die vanavond wordt gespeeld, begint niet om 19.30 uur maar om 19.00 uur. André Marteijn van Arnemuiden (voorgrond) snelt langs een speler van Zierikzee. Bondscoach Jong Oranje heeft plezier in zijn werk ZEIST (GPD) - Het is doldries te ambitie waarmee Ernst Fa- ber twee keer achter elkaar een beenbrekende tackle in zet in het oefenwedstrijdje van Jong Oranje tegen BW Den Bosch. „Kijk uit, voor zichtig, rustig", maant Rinus Israël vanaf de bank. IJzeren Rinus die om 'schoon' voetbal vraagt Er is wel altijd een misver stand geweest over Israël, na melijk dat zijn naam zonder puntjes op de e zouden moeten worden geschreven. Maar het is geen misverstand dat Rinus Israël altijd een liefhebber is geweest van fors, mannelijk, hard voetbal. In zijn eigen tijd ging hij verder: het mocht, wat Rinus betrof, ook zeer hard tot onbeschoft hard zijn. Als er maar gewonnen werd. Hij is 50 nu. Tot zijn veertigste speelde hij eredivisie, daarna werd de 47-voudig internatio nal trainer. Bij Den Bosch. Feyenoord, in Griekenland, weer FC Den Bosch en Di- namo Bukarest. Deze zomer belde Dick Advocaat hem op met de vraag of Israël coach van Jong Oranje wilde worden èn zijn assistent bij A-inter lands. Dat wilde Rinus wel. „Ik had wat andere mogelijk heden: trainer worden van Cambuur. trainer worden van een club in Hongarije, in Roe menië bij Dinamo Bukarest blijven. Maar dit aanbod sprak me meteen aan. Ik kon weer naar Nederland en het was weer eens iets anders dan een club. En inderdaad, het is wat rustiger werken. Niemand ligt er wakker van als we eens verliezen." Hans van der Pluijm, die bijna twee jaar geleden ineens hoofdtrainer werd van Den Bosch toen Rinus Israel er op staande voet werd ontslagen, nuanceert het begrip rustiger iets anders. „Deze job is per fect voor Rinus: hij kan werken met spelers van ni veau. hij is elke dag op tijd thuis voor het eten en hij kan zijn kaartje blijven leggen." Een workaholic is Israël im mers nooit geweest. Anders dan de collega's die om negen uur op het stadion zijn en 's avonds stad en land bereizen om nog ergens een wedstrijdje te zien, gaf Israël er de voor keur aan de avond in familie kring voor de televisie door te brengen. Hij was en is in meer opzichten onconventioneel conventio neel. Zo verwierf de trainer Is raël zich de reputatie dat hij zijn spelers als nummers be handelde. En minder, 'Kun jij spelers maken en breken?' werd hem eens gevraagd. „Nou, breken wel", antwoord de hij. Mario Been voelde zich gebroken nadat Israël hem ooit maandenlang had gene geerd. Een gesprek voeren er vaart de Amsterdammer nog altijd als een lastige, eigenlijk onnodige opgave. Deze middag lijkt Rinus Israël veranderd. De coach die het altijd heeft over 'die mensen' en 'die gasten' en spelers on veranderd aanspreekt met de achternaam, hoor je vanaf de bank nu niet alleen 'Hoek stra!' en 'Scheepers!' roepen, maar ook 'Peter1' en 'Twan!'. En Dick Advocaat maakt de verslaggever er op attent dat Israël tijdens een spelonder- breking Dick Schreuder nog even instrueert, de arm ge moedelijk om de schouder van de frele PSV'er. „Kijk eens hoe aardig hij is", wijst de bonds coach. Benadering Advocaat schertst. Hij heeft Israël juist aangezocht van wege zijn 'Engelse' benade ring. „Rinus is een bewuste aanvulling van de technische staf geweest. Op een bepaalde leeftijd moeten spelers besef fen waar het om gaat in het profvoetbal en ik denk dat Ri nus het hen in samenwerking met ons kan vertellen." Israël zelf zal zich heus wat aanpassen, maar niet veel. 'De opvoedende waarde van ge mopper wordt zwaar onder schat', zei hij eens. Nu zegt hij: „Het kan geen kwaad hard te zijn tegen spelers van PSV, Ajax of Feyenoord. Dat zijn ze bij hun club toch ook ge wend!" Na de wedstrijd zegt hij het 'leuk' te hebben gevonden, weer eens vanaf de bank een wedstrijdje coachen. Zijn de buut als bondscoach zit erop. de oefenwedstrijd tegen BW Den Bosch eindigt op 0-0 en Rinus is zeer tevreden. „Ik vond het niet onaardig." TOULOUSE (AFP) - Leon- tien van Moorsel heeft giste ren in de vijfde etappe van de Tour Feminin, een tijdrit over 10,1 kilometer in Tou louse, twee seconden moe ten toegeven op gele trui draagster Jeannie Longo. In het algemeen klassement staat de wereldkampioene nu op drie seconden van de Francaise, die zilver won op de Olympische Spelen. Longo legde het traject af in 15 minuten en 1,40 seconden. Dat betekende een gemid delde snelheid van 40,337 ki lometer per uur. In het tus- senklassement halverwege lag Longo nog vijftien secon den achter op Van Moorsel. Door een sterke slotfase maakte de taaie Francaise die nadelige marge meer dan goed. Na de Nederlandse was de derde plek voor de Francaise Catherine Marsal. die 23 seconden langzamer was. In het klassement is de derde plaats voor de Belgi sche Heidi van de Vijver. Zij staat een minuut en 27 se conden achter op Longo. Vandaag genieten de 71 overgebleven vrouwen een rustdag in Toulouse. De zes de rit gaat donderdag van Rodez naar Mende. Tour Feminin. Vijfde etappe, tijdrit in Toulouse: 1 Longo (Frai 10,1 km in 15.01,40 (g.s. 40,337 k/u). 2. Van Moorsel 0.02,3. Marsel (Fra) 0.23,4. Van de Vijver (Bel) 0 27,5. Lynch (NZe) 0.31 Al gemeen klassement: 1. Longo 11.22,01. 2 Van Moorsel 0 03, 3 Van de Vijver 1.27,4. Lynch 1 54, 5 Sydor (Can) 2,21. mm foto Oscar van Beest. van onze medewerker TERNEUZEN - HVV'24 won gis teravond ook zijn vierde oefen wedstrijd op rij. Tegenstander De Klinge werd met 4-1 versla gen. Na de 9-1-overwinning op AZVV kwam Terneuzen tegen Terneuzense Boys niet verder dan een 2-2-gelijkspel. HVV'24 - De Klinge 4-1 In de eerste helft van het duel met De Klinge (een Belgische tweede klasser provinciaal) was HVV'24 niet of nauwelijks beter dan de tegenstander. Dat was wél het geval na de hervatting, toen de Zeeuws-Vlamingen zo danig domineerden dat het van 1-1 uiteindelijk 4-1 werd. De Klinge nam al vroeg in de wed strijd een 1-0-voorsprong, maar na een half uur spelen scoorde Dennis Rietjens met een schot van afstand. Zijn broer Harm was in de tweede helft opmerke lijk doeltreffend: hij scoorde de overige drie doelpunten. Peter van Dorsselaer raakte gebles seerd aan zijn hand en viel uit. Terneuzense Boys - Terneuzen 2 -2 Terneuzen was de gehele wed strijd de beste ploeg, maar de thuisclub compenseerde op in zet het tekort aan technische vaardigheid. Michel de Vries bracht Terneuzen kort voor de rust op 1-0, maar in de tweede helft van het bij vlagen overi gens spijkerharde duel zorgden Jaap Pijpelink en Arjen Sol voor 1-1 en 2-1. In de allerlaatste mi nuut pas kon Michel Nieuwelink de dreigende nederlaag voor Spaanse ploeg wil Theunisse VEENDAM (ANP) - Volgens Ar jan Bos, PR-manager van TVM, heeft Gert-Jan Theunisse een uitstekend aanbod van de Spaanse wielerploeg Lotus-Fes- tina op zak. De Nederlandse for matie wil de op dit moment van een peesblessure in de kniehol te herstellende kopman zelf ook graag houden en heeft inmid dels een tegenbod gedaan. Theunisse is de zoveelste naam die in verband met de Spaanse equipe wordt gebracht. De laat ste weken circuleerden onder anderen de namen van Alcala, Koerts, Van Poppel en Nelissen als mogelijke nieuwelingen in de formatie, waarvoor de Nederlan ders Akkermans, Suykerbuyk en Hermans al rijden. Manager Moreno beweerde gis teren evenwel ten stelligste dat nog geen enkel contract is on dertekend en dat de sponsor tot nu alleen oriënterende gesprek ken heeft gevoerd. Ook de komst van Jan Gisbers is uiterst twij felachtig volgens de Spanjaard. Want de ploegleider van de bijna verdwenen PDM-ploeg heeft nog steeds niet aan de belang rijkste voorwaarde, een topper meenemen, voldaan. Terneuzen voorkomen: 2-2. Ove rigens stopte Terneuzense Boys -doelman Karei de Jonge na de rust een strafschop van Michael Pieters. IJzendijke - Biervliet 1-3 Biervliet had in het duel met IJ zendijke vrijwel voortdurend een overwicht en mocht daarom ook alle aanspraak op de over winning maken. Bij de rust was het 0-1 door een doeltreffend af standsschot van Hoornik. Na de hervatting kwam IJzendijke al snel terug tot 1-1 door Mike Jan sen, maar in de slotfase was het toch weer Biervliet dat een voor sprong nam door Ronnie Ing- hels. Jan de Bruijne maakte uit een strafschop aan alle onzeker heid een eind: 1-3. Graauw - SDO 5-0 In de eerste helft was nog sprake van een gelijkopgaande wed strijd, hoewel Graauw de beste doelkansen kreeg en daarom bij de rust ook verdiend met 2-0 leidde door twee treffers van Jo ris Perquin. In de tweede helft was Graauw onmiskenbaar de betere ploeg. Dat resulteerde in nog eens drie doelpunten: één van Marcel Vael en twee van Wil liam van Passel. Koewacht - Hulsterloo 3-1 De 3-1-eindstand was al bij de rust bereikt. Al in de eerste mi nuut opende Jacky Lambert de score, maar halverwege de eer ste helft schoot Guy Geilen uit een strafschop de gelijkmaker binnen. Nog voor de rust echter nam Koewacht definitief af stand. eerst via Jacky Lambert en vervolgens via Adrie Koek koek. De kansen, die Koewacht in de tweede helft kreeg, bleven onbenut. Popescu verlengt contract PSV EINDHOVEN (ANP) - Gica Po pescu heeft zijn nog lopende verbintenis bij PSV verlengd. De verdediger uit Roemenië heeft een nieuw contract voor de komende vier seizoenen gete kend. Popescu bereikte gisteren over eenstemming over de aangepas te overeenkomst met Kees Ploegsma, manager van de landskampioen uit Eindhoven. Trimloop VLISSINGEN - Atletiekvereni ging Delta Sport uit Zierikzee houdt morgen (donderdag) een trimloop in Burgh-Haamstede. Om 19.30 uur kan er gestart wor den op een loop over 2,5 kilome ter. Een half uur later wordt het startschot gelost voor trimlo- pen over de afstanden 3,3, 6,6 of 9,9 kilometer. Een week later (donderdag 27 augustus) staat dezelfde trim loop in Burg-Haamstede op het programma. De afstanden en starttijden zijn dan hetzelfde. Sportprijsvragen Toto: Eerste prijs: 1 winnaar, bruto 10 808.40, tweede prijs 18 winaars. 400,30, derde prijs 146 winnaars, 123,30 Voetbal Duitse bekercompetitie, eerste ron de: FSV Wacker 90 Nordhausen - 1 FC Köln 0-8, BSV Stahl Branden burg - 1 FC Kaiserslautern 0-2, OT Bremen - 1. FC Nümberg 1-7, FC Gundelfingen - Bayer Uerdingen 0-1, Bayer Leverkusen (amateurs) - Ham burger SV 2-2 na verlenging, HSV wint na strafschoppen (8-7TSV 1860 München - Dynamo Dresden 1-2 Zwitserland: FC Aarau - FC Zurich 1 -1. FC Bulle - FC St. Gallen 0-1, Gras shopper - FC Sion 1-1, FC Lugano - Servette 1-1, Young Boys - FC Chias- so 1-0. Stand: Servette 7-10. FC Aar au 7-10, FC Lugano 7-9. FC Sion 7-9, FC Chiasso 7-9, Lausanne 6-7, Young Boys 7-7. FC St. Gallen 7-6. FC Bulle 7-6, Grasshoppers 7-4, Neuchatel 6-3, FC Zurich 7-3. Engeland: Blackburn Rovers - Arse nal 1-0, Wimbledon - Ipswich Town 0 -1. Schotland, League Cup, derde ron de: Dundee United - St Mirren 3-0. Vriendschappelijk: Athletic de Bil bao - Bayern München 0-1 Wielrennen Zottegem (Bel). Profronde: 1. Die- nckx (Bel) 164 km in 4.06.00, 2. Van Slycke (Bel), 3. Redant (Bel) 0 10, 12. Vink 0 25,17 Van Orsouw. Grote Prijs Wilhelm Tell (open) zes de etappe Zug - Davos: 1 Willems (Bel) 5.02.1, 2. Kosaqriposk (Est), 3 Camenzind (GOS), 8 Dekker, 21 Boogerd. 22. Groenendaal Alge meen klassement 1 Ronkel (Zwi) 18.37,16, 2. Meier (Zwi) op 51 sec. 3. Dekker op 1,04, 6 Boogerd op 3,36, 7 Groenendaal z.t. Zeilen Mariestad (Zweden). Derde race EK laser: Mannen: 1 Harryson (Zwei, 2. Burfoot (Eng), 3. Heinonen (Fin). 26. De Jong, 30 Van Kempen, 32 Ziel- huis. Stand: 1 Burfoot (Eng) 18 pnt, 2. Johansson (Fin) 19,7, 3. Harryson (Zwe) 27.7,10. Zielhuis 56,17. De Jong 74,19Van Kempen 79. Vrouwen: 1 Percy (Eng), 2. Zucchi- neti (Ita), 3. Bollweg (Ned), 7. Sleeu- wenhoek, 12. Brouwer. Stand: 1. Boll weg (Ned) 20.2. Brouwer (Ned) 20,7.3 Nevierov (Ita) 23. 6. Verbeek 32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 15