Dierenasiel treurt om bestelauto Elfdorpentocht in trek Bezwaren tegen lichtmast Bastion zijn verworpen Nieuwe gezicht van Concert en Gehoorzaal krijgt vorm streek Gevolgen wraakactie Vlissinger rampzalig voor medewerkers ALS U STAAT OP KWALITEIT VOOR EEN LAGE PRIJS WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De gevolgen van de wraakaetie van de dron ken Vlissinger op het Vlissingse dierenasiel zullen nog lang merkbaar zijn. Anderhalve week na de inbraak is de rust te ruggekeerd onder de honden die waren losgelaten en uit angst een vechtpartij begonnen. De. medewerkers van het asiel ech ter zitten met een enorme kater. Hun enige bestelauto, die ze net een maand hadden, is door de Vlissinger totaal vernield. In de nacht van woensdag op donderdag 6 augustus richtte de van onze verslaggever MIDDELBURG - De opknap beurt van de Middelburgse Con cert- en Gehoorzaal vordert ge staag. De entree, de foyer en de kleine zaal zijn klaar. Schilders zijn momenteel in de grote zaal bezig het orgel op het podium van een nieuw laagje verf te voorzien. Begin september wordt het gebouw opgeleverd. Het Zeeuws Orkest - een vaste gebruiker van de Concert- en Gehoorzaal - speelt op 11 sep tember voor het eerst in de ver nieuwde accommodatie. Het oude gipsplafond is bedekt met een nieuw plafond. Negen stucadoors zijn - om scheurvor ming tegen te gaan - naast el kaar een ochtend bezig geweest. De wanden van de grote zaal zien er inmiddels als nieuw uit. Ze hebben aan de bovenkant een zachtroze kleur gekregen. De randen die de wanden en het plafond visueel breken zijn oud- roze geworden. Behalve het schilderwerk moet de nieuwe geluidsinstallatie nog worden aangebracht en moeten wat electriciteitswerkzaamhe- den worden verricht. Door be tere podiumverlichting hebben de muzikanten twee tot drie maal zoveel licht op hun blad muziek. Akoestiek Hoe de akoestiek in de nieuwe zaal is, is nog niet duidelijk. Het nieuwe plafond en speciale verf moeten het geluid absorberen. Zo'n drieduizend fietsers op pad van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Elf dorpen, zes tien molens, uitgelezen fiets weer en een initiatief van de Walcherse Molenaars, de ver eniging De Zeeuwse Molen en de fietsersbond ENFB: die com binatie kreeg dinsdag enkele duizenden fietsers op de peda len. Ongeveer drieduizend, schat organisator Ruud van Leerzem. „We hebben zo'n 2600 routeboekjes verkocht, maar we horen van veel stempelpos ten dat er vaak meerdere perso nen met een boekje doen." De opbrengst van de verkoop van de boekjes waarmee mensen de 52-kilometer lange fietsroute over Walcheren konden volgen komt. na aftrek van onkosten, ten bate van een project voor Fi lippijnse straatkinderen van Terre des Hommes Dat bedrag gaat ongeveer achtduizend gul den belopen, schat Van Leer zem. De Elfdorpentocht werd voor de zevende maal verreden. Sinds drie jaar wordt de tocht gecombineerd met activiteiten rond de Walcherse molens tij dens de Walcherse Molendag, die op dezelfde datum valt. In principe blijven de twee evene menten op zichzelf staan, zegt Van Leerzem. al beleeft het pu bliek de dag waarschijnlijk als één geheel. Belangstelling De publieke belangstelling was dinsdag met helemaal eerlijk verdeeld over het eiland. In Mid delburg. Koudekerke. Biggeker- ke en Westkapelle profiteerden de molens ook van passerende toeristen die afkwamen op de bedrijvigheid van fietsers. In Veere draaide De Koe wel. maar kon het publiek met naar bin nen Bij de Graanhalm in Gapm- ge bleven de poorten ook dicht maar had de organisatie van Terre des Hommes een stempel post en informatiekraam inge richt Rond de molens, zoals de Lelie in Koudekerke en de molen van Sjaak Brasser in Biggekerke. was het de hele dag een gezellige drukte van komende en gaande mensen. Ze konden behalve van een verhaal van de molenaar ook genieten van een boterbab- belaar of een versgebakken war me molenkoek Veel 55-plussers met petten, maar ook veel jonge gezinnen in trainingspak en shorts zwerm den langs de smalle wegen op het platteland. Fietsverhuur- ders hebben goede zaken ge daan. De Elfdorpentocht heeft inmiddels een flink bestand aan vaste deelnemers opgebouwd, die van Walcheren zelf en uit ge westen buiten het Zeeuwse ko men. Absoluut ontzag onder de Elfdorpenfietsers wekte dinsdag een man uit Domburg. Het feit dat hij in rap tempo de tocht te voet aflegde was op veel pleister- MIDDELBURG Geboren: Sultan, zv A. Ayana en H. Ayana: Marlon B. D. zv B. Bo- gaerd en J. J. Baart. Ondertrouwd: M. G. Dagniaux. 27 jr. en Ch. C. Froom. 24 jr. Getrouwd: Ch B. Erentreich. 27 jr. en A. M. J. Coppoolse. 28jr.; E. U. Erentreich. 25 jr. en L. van de Woestijne. 23 jr C. L. Koster. 30 jr. en Y. E. R. Stroo. 28 jr.: R. A. de Koning. 24 jr. en C. Zand- burg, 22 jr.; H Daems, 24 jr. en S H. E. de Leeuw, 25 jr.; R Bou- wense. 22 jr. en E M van de Vel de. 22 jr H. Jobse. 28 jr. en J W. Steenhuis. 25 jr.; P L. J. Steij- ven, 41 jr. en G M Kuhn, 30 jr Overleden: A. Ekkebus, 75 jr.. man een enorme ravage aan in het asiel, omdat hij dacht dat daar zijn hond was onderge bracht „Het is pure dierenmis handeling. Als je zoiets ver neemt. rijzen de haren je te ber ge". zegt W. van Dijke in Vlissin- gen. Het bestuurslid van de afde ling Noord en Midden-Zeeland van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren en van het Vlissingse asiel is diep onder de indruk van het leed dat het dierenasiel is aangedaan Vooraal het leed dat de dieren is aangedaan heeft Van Dijke ge troffen. De toestand waarin de medewerkers het asiel aantrof fen - de muren en de grond wa ren besmeurd met bloed en uit werpselen - spreekt boekdelen over de enorme angst die het voorval bij de honden moeten hebben teweeggebracht. Nadat de inbreker ze had losgelaten ontstond er een verschrikkelijke vechtpartij, waarbij enkele hon den ernstige verwondingen op liepen. Regelmatig is het dierenasiel doelwit van inbrekers. Om de vandalen buiten de deur te hou den. heeft het asiel het terrein omheind. Maar deze beveiliging Speelweek voor gehandicapten van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - In de speel-o- theek in Zierikzee wordt van 31 augustus tot 4 september een speelweek gehouden voor kin deren met een verstandelijke handicap. Leerlingen van de school voor zeer moeilijk leren de kinderen zijn dagelijks wel kom lussen 9.30 en 15.30 uur. Kinderen van buiten Zierikzee worden opgehaald en thuisge bracht. Het sociaal Pedagogisch Dienst verleningscentrum voor mensen met een verstandelijke handi cap heeft samen met tien vrijwil ligers een programma opgezet rondom het thema bloemen, in die zin dat de bloemetjes buiten worden gezet. De kinderen gaan onder andere naar de Roompot en de Hollandse Hoeve in Goes. In de speel-o-theek worden Ma- rius de Goochelaar verwacht, de draaiorgelman met zijn draaior gel en de muzikant Theo van Teijlingen. en het gegeven feit dat er niet meer dan wisselgeld en honde en kattevoer is te vinden in het. dierenopvangcentrum. houdt inbrekers met tegen. Nooit was de aangerichte schade echter zo groot als anderhalve week gele den. Alleen al aan het hekwerk moest voor 4700 gulden worden gerepareerd. De allergrootste strop is het ver lies van de bestelauto Het geld voor de auto zou nog worden in gezameld door een Viissingse werkgroep van de dierenbe scherming. Twee maanden heb ben de vrijwilligers en de mede werkers van het asiel moeten wachten op de auto. Omdat de wagen wegens geldgebrek alleen WA-verzekerd was, is het vrijwel zeker dat er voorlopig geen nieuwe meer komt. Het stichtingsbestuur van het dierenasiel is wanhopig De kas is leeg. De subsidie van de ge meente en een deel van de op brengst van de collecte van de dierenbescherming is net ge noeg om het opvangcentrum draaiende te houden. In de stand van de werkgroep van de dierenbescherming op de brade rie op het Scheldeplem, die don derdag 27 augustus begint, zal daarom een extra collectebus staan. van onze verslaggever MIDDELBURG - Wal de com missie voor beroeps- en be- zwaarschiften betreft, hoeft de reclamelichtmast van het Bas tion Hotel aan de Torenweg in Middelburg niet weg. B en w van Middelburg moeten nog een besluit nemen, maar een w oord voerder van de gemeente ver wacht dat hel college het advies zal overnemen. Een aantal be woners aan de Prinsenlaan diende onlangs een bezwaar in tegen het afgeven van de bouw vergunning. Zij meenden ge luidsoverlast door de wind en hinder van de lichtreclame te ondervinden. Tijdens een openbare hoorzit ting in juli zeiden de bewoners dat als de reclameverlichting brandt, zij de gordijnen moeten dichtdoen. De woonkamer van de huizen aan de Prinsenlaan bevindt zich op de eerste verdie ping. Van daaruit hebben de be woners rechtstreeks uitzicht op het hotel en de reclamelicht mast. Als de mast nog hoger zou worden, zouden ook de slaapka mers verlicht worden. ike Bastion Hotel had om eeni mast gevraagd van 23 q Go- hoog. zoals bij alle andere ho fin Die aanvraag werd doordt standscommissie en het p-j j van b en w geweigerd Het! »ki wil overigens nog steeds ea gere lichtmast. De mast zestien meter hoog. Bouwverordening De omwonenden hadden planologische voorberg geen bezwaar ingediend, had volgens hen te make-, het feit dat uit de planner duidelijk bleek hoe de masti kwam te zien. Volgens de missie beroeps- bezwaaisi ten heeft de welstandscoa sie correct gehandeld. De memast voldoet aan de b verordening en is niet m 5 met het bestemmingsplan. !fe i*t De afstand tussen de won en de mast bedraagt honderd meter. Gelet op stand en het uiterlijk vanc kunnen de bezwaren van dff0 woners sch aduwwerking, zonvervuiling en ontnemna l' zonlicht) niet gegrond verklaard. Schilders zijn nu in de grote zaal van de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal bezig het orgel op het podium van een nieuw laagje verf te voorzien. foto Lex de Meester Mocht dat niet het beoogde ef fect hebben, dan wordt een spe ciaal gordijn links en rechts van het orgel opgehangen. De gere noveerde zaal moet minstens vijftien jaar meekunnen. Vernieuwd is. behalve het pla fond en een laagje verf, ook een gedeelte van de inventaris. Zo kregen de voorste ruimten nieuwe gordijnen. In de foyer ko men andere zitjes. Daarnaast zijn in de foyer, de entree en de kleine zaal nieuwe planten neer gezet. Bij de officiële opening op 11 september zal ook een schilderij ententoonstelling in de voorste ruimten van het de Concert- en Gehoorzaal worden geopend. Het is de bedoeling dat de expo- sitie wisselt van samenstelling. plaatsen een aanknooppunt voor menig nieuw contact tus sen de bezoekers. Deelnemers aan de Elfdorpentocht pauzeren bij de molen in Bigge kerke met een boterham en een bekertje koffie. foto Lex de Meester geh gew met G Kieboom: E. Verhage, 93 jr. geh gew met P. Poppe: J J. Schoon. 81 jr.; G. Klomp. 70 jr. geh gew met N. Leonhardt. OOSTKAPELLE Zomeravondconcert Vandaag, woensdag, wordt in de Dorpskerk van Oostkapelle een zomeravondconcert gegeven. Leen de Broekert ipiano) en Fe- renc Hutyra (fluit) treden op vanaf 20.00 uur. WESTKAPELLE Kleding-inzameling De stichting Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen haalt maandag 31 augustus kleding op in Westkapelle Ook bedde- goed en schoeisel kan de stich ting goed gebruiken. Zakken met kleding en overige spullen dienen vóór 9 00 uur buiten te st-aan. 112 Week 34 - 1992 BERGEN OP ZOOM: van Konijnenburgweg 63 - 73 ('RICHTING HAVEN') tel 01640 - 36510 Vrijdag koopavond ROOSENDAAL: Bloemenmarkt 23 (v/h Jos Goris Meubelen) tel 01650 - 59173 Vrijdag koopavond MIDDELBURG: Markt 45 (naast de N M B -bank) tel 01180 - 29911 Donderdag koopavond BREDA: Tramsingel 74 winkelcentrum 'de LUNET' tel. 076 - 227244 Donderdag koopavond Nylon w'' O'Horo waterafstotende /tl in 3 kleurstellingen. Normaal 24.95 m Bristolprijs 20-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 12