Rienks en Zwolle halen finale Drie Britse sporters betrapt Engelse invasie in Nieuwdorp mm '7WA Jan Louisse favoriet triathlon Kamperland Tweede plaats in halve eindstrijd roeien voor Nederlands duo Geen droom voor sprinter Marie-Rose BANYOLES (ANP) - Met een driehoekje van techniek, kracht en komedie hebben Nico Rienks en Henk Jan Zwolle zich als eer ste Nederlandse roeiploeg ge plaatst voor de finale van de Olympische Spelen. De wereld kampioenen eindigden gister morgen in de halve eindstrijd op de tweede plaats achter de Oostenrijkse dubbeltwee van Arnold Jonke en Christian Zerbst. De twee andere Nederlandse bo ten in de halve finales van giste ren op het Meer van Banyoles eindigden op de vijfde plaats en werden naar de B-finale verwe- Sponsor-oorlog in Dream Team BARTCELONA (ANP/DPA) - De oorlog tussen Nike en Reebok verdeelt het Dream Team. Mi chael Jordan staat onder con tract bij Nike. de Amerikaanse Olympische ploeg in zijn totali teit bij concurrent Reebok. Olympische kampioenen uit de Verenigde Staten zijn verplicht bij de medaille-uitreiking het trainingspak van Reebok te dra gen met logo van de fabrikant. Dat gaat Michael Air Jordan een tikkeltje tever. ..Ik kan dat niet maken tegenover Nike", zegt de megaster, die 20 miljoen dollar in zes jaar opstrijkt. Naast Jordan heeft Nike ook de basketballers Pippen. Barkley, Stockton, Malone en Robinson onder exclusief contract. Alle zes hebben het Olympisch mani fest van het Amerikaans Olym pisch Comité (USOC) getekend. Maar paragraaf 14 dat het klei- dingvoorschrift behelst, werd daarbij doorgestreept. ..Wij kun nen hen niet dwingen het trai ningspak van Reebok aan te trekken", zegt USOC-woord- voerder Moran. ..maar ze moe ten zich wel realiseren dat ze al leen in dat trainingspak de offi ciële ceremonie kunnen bijwo nen." Jordan heeft voorlopig als enige van de zes laten weten in dat ge val niet aanwezig te zullen zijn. ,.Ik krijg die gouden medaille la ter wel. Ik hoef niet zo nodig bij de uitreiking aanwezig te zijn." Sponsor Nike liet doorscheme ren dat het geen druk zal uitoefe nen op Jordan. „Hij moet zelf be slissen". aldus PR-vrouwe Liz Dolan. „Hij mag van ons. hij hoeft niet." zen. Dat waren de vrouwen dub beltwee van Rita de Jong en Jo sé de Groot en de twee-zonder stuurman van Kai Compagner en George van Iwaarden. Van daag komen op de tweede halve -finaledag nog vijf Nederlandse boten in actie. Rienks en Zwolle bekommerden zich in hun halve finale puur op de finaleplaats. „Eerste of twee de, dat maakte niet uit", stelde Zwolle. „Ik was best nerveus", zei Rienks, „niet uit twijfel over onze capaciteiten, maai' omdat we als wereldkampioen wel in de finale moesten komen." Na duizend meter gelijkopgaan- de strijd met de Oostenrijkers, de Polen Marszalak/Krzepinski en de Canadezen Dickinson/Hal- lett kreeg Rienks zekerheid. „Halverwege dacht ik. het is goed zo." Schrikken Het Oranje-koppel straalde al roeiend enorme zelfverzekerd heid uit. Zwolle ging om zich heen zitten kijken. Rienks om zeilde een losgeslagen drijver. „Dat was best schrikken. Stel dat je door die losse bal een snoek slaat, wat dan Jonke en zerbst liet niets aan het toeval over. Zij persten er een sprint uit. waarmee ze Rienks/Zwolle met 0,63 seconde versloegen. Vorig jaar hadden zij bij het WK in Wenen hun sup- portersschare teleurgesteld door te laconiek optreden in de halve finale, waarin ze uitge schakeld werden. Bij de Olympische Spelen, waar het in de ochtend nog aange naam koel was, revancheerden ze zich in elk geval. „Ze zaten wel te kotsen in de boot", zag Rienks. Jonke en Zerbst bleven minuten achter de finish uitdrij ven. De Nederlanders roeiden di rect terug naar het botenterrein met gezichten nog aan de race moesten beginnen. „Wij waren ook best moe", erkende Rienks. „maar we wilden de anderen de indruk geven dat we totaal ont spannen waren. Dat hoort er ook bij." Rienks en Zwolle maakten ge bruik van hun reputatie. De Ca nadese dubbeltwee miste daar door de finale. Rienks legde uit: „Als wij onbekende Belgen wa ren geweest, hadden de Canade zen er heus nog wel een sprint uitgeperst. Tegen ons gaven ze zichzelf geen enkele kans." Met hun beetje komedie riepen Rienks en Zwolle herinneringen op aan Jan Wienese, de gouden skiffeur van 1968 in Mexico. Als hij een belangrijke tegenstander in het oog kreeg ging Wienese al tijd opzichtig lopen hinken om een fysieke onbekwaamheid voor te wenden. Rienks, Olympisch titelverdedi ger, keek voorzichtig uit naar de finale van zaterdag. „Ik denk nu niet aan goud. We moeten eerst proberen in de wedstrijd in de positie voor eremetaal te ko men. Daarna moeten we maar afwachten of het brons, zilver of goud wordt." De ontspannen finaleplaats van de dubbeltwee overschaduwde twee teleurstellingen. In de eer ste race van de dag voeren Rita de Jong en Jose de Groot vanaf de start achterin. „Ze roeiden te lauw", kritiseerde trainings- coördinatpr René Mijnders. Van Kai Compagner en George van Iwaarden werd in de twee zonder meer verwacht dan de vijfde plaats. „Ik ook", zei een balende Compagner. „het liep technisch helemaal niet goed. We hadden vijf seconden sneller kunnen en moeten varen." „Gezien de loting lag de finale plaats voor het grijpen", treurde Van Iwaarden, „ik denk dat we wat te ontspannen zijn gestart. Misschien hebben we ons niet genoeg gerealiseerd, dat dit niet de ARB-wedstrijden zijn maar de Olympische Spelen." Nico Rienks (voorgrond) en Iienk-Jan Zwolle gaan voor een medaille. Gedrogeerde atleten naar huis gestuurd BARCELONA (GPD) Drie sporters uit de Britse olympische ploeg zijn gisteren naar huis gestuurd wegens gebruik van verbo den stimulerende middelen. De atleet Jason Livingston is de meest opmerkelijke zondaar, hij werd tijdens een training betrapt op het gebruik van een anabole steroïde. De Europees kampioen op de 60 meter indoor is vriend van de Neder landse atlete Petra Huybrechtse, die in Barcelona wel in actie komt. Zij maakt deel uit van de 4x100 meter ploeg. Geconfronteerd met het nieuws barstte Huybrechtse in tranen uit: „Wat, dit kan niet waar zijn. Dit is verschrikkelijk!" Daarna gooide zij de hoorn op de haak. Livingston werd op 15 juli gecontroleerd. Hij vertrok gisterochtend gedesillusioneerd uit het Olympisch dorp. Drie maanden geleden verklaarde Livingston zich nog een fervent tegenstander van doping gebruik in een interview met de Gemeenschappelijke Pers Dienst, waarvan ook deze krant deel uitmaakt. Sterk concours in Biervliet van onze medewerker BIERVLIET - De ruiter sport bloeit in Zeeland. Dat blijkt steeds weer uit het groot aantal deelne mers op de diverse pro vinciale concoursen. Zo ook in Biervliet, waar morgen (zaterdag) op de terreinen van de familie Dekker het jaarlijks con cours hippique van de Haringruiters wordt ge houden. Onder het groot aantal Z dressuurruiters dat zich heeft aangemeld, bevindt zich een opmerkelijk groot aantal nieuwko mers. Wat nog meer op valt is dat deze nieuwko mers niet uitsluitend combinaties betreft voortkomend uit vereni gingen die de dressuur- sport hoog in het vaandel voeren, zoals de Zwinrui- ters en Zuid-Beveland. Nicole Schieman met Ba gatelle, Carla Haak met Zsuzsa en Monique Helle- mun van de Oranjeruiters uit Axel. Arianne Hansse met Dante van de Schouwse Ruiters. Jea- nette van Gorsel met Ca lypso van de Vlaandertse Ruiters en Annemarie Braet met Copper Clown vormen de combinaties die zich onlangs bij de Zeeuwse dressuurtop wis ten te voegen. Of zij nu al in staat moeten worden geacht zich in Biervliet ook in de top van het klas sement te voegen valt te betwijfelen. Bij het springen gaat on getwijfeld de meeste aan dacht uitnaar de klasse L, waarin een aantal talent volle combinaties aan de start verschijnt. Miranda de Jonge met Weekend Love, Jan Noordhoek met Fertni, Marian Martens met Caitwick, Ellen Bri quet met Queen en Albert Vermue met Fair Lucky One. vormen een handvol combinaties die stuk voor stuk favoriet zijn voor de oranje rozet. Maar debu tant Brigitte de Jonge met Amador mag gezien het speels gemak waamee zij deze promotie wist te bereiken, zeker tot de deelnemers worden gere kend die voor een verras sende uitslag kan zorgen Een felle spannende strijd mag eveneens worden verwacht in de klasse M. Ineke van Eyzeren met haar schimmel Attent gaat hier als favoriet van start. Swindon Town rekent op steun ruim driehonderd aanhangers van onze verslaggever NIEUWDORP - De organisatie van het Borsele-voetbaltoer- nooi rekent op een kleine Engel se invasie. De clubleiding van Swindon Town heeft begin deze week laten weten, dat al ruim driehonderd supporters zich bij de club hebben aangemeld voor de trip naar Zeeland. Ook vorig jaar bezocht reeds een honderd tal Engelsen het toernooi, dat door Swindon Town werd ge wonnen. Problemen met de Engelse fans worden zeker niet verwacht, want. een jaar geleden gedroeg de groep zich ook voorbeeldig. „Die mensen hebben zich bij ons goed vermaakt", herinnert toer- nooi-voorzitter Sjaak de Koo ning zich. Volgens hem is dat ook de reden dat de belangstel ling van de Engelse aanhang verdrievoudigd is. Swindon Town verdedigt de vo rig jaar veroverde beker. Ten op zichte van vorig jaar lijkt Swin don Town echter verzwakt. De tweede-divisieclub verkocht topscorer Duncan Shearer. Toch beschikt de Britse ploeg over een aantal bekende spelers: trainer/speler en ex-intematio- nal Glenn Hoddle. de begaafde middenvelder Micky Hazard (net als Hoddle afkomstig van Tottenham Hotspur) en ex- Feyenoorder Dave Mitchell. Sporting Gijon Het is wel duidelijk, dat de En gelsen dit jaar op meer tegen stand kunnen rekenen. Vooral Sporting Gijon, op het laatste moment aan de deelnemerslijst toegevoegd, lijkt een gegadigde voor de toernooi-zege. Trainer Bert Jacobs, die met zijn nieuwe Spaanse ploeg een weekje in Ne derland verblijft, beschikt over een spelersgroep die staat als een huis. Bekende spelers bij Gijon zijn doelman Ablanedo en de buitenlandse internationals Gueorgui Iordanov (Bulgarije). Joakim Nilsson (Zweden) en Da- rio Scotto (Argentinië). Sporting Gijon haalde het afgelopen sei zoen de halve finale van de Spaanse beker, maar sneuvelde daarin tegen Real Madrid. Net als Sporting Gijon heeft ook Iraklis Saloniki een Nederland se trainer: Thijs Libregts. De ex- bondscoach trad het afgelopen seizoen in dienst bij de Griekse club, die in de competitie op een - bescheiden plaats in de midden moot eindigde. Iraklis heeft één buitenlander in de selectie: de Joegoslavische ex-international Jankovic. Van de drie Nederlandse deelne mers is MW op papier het sterkst. De Maastrichtse ploeg beschikt over het aanvalskoppel Erik Meijer (die door Feyenoord werd begeerd, maar te duur was) en de van PSV gehuurde Twan Scheepers. Scheepers kampt echter met een enkelblessure en het is nog maar de vraag of hij in actie zal komen. Wel weer van de partij is Raymond Libregts, de zoon van ex-bondscoach Thijs. Tweeling Twan Scheepers in het shirt van zijn nieuwe werkgever MVV. Scheepers kampt met een enkelblessure, waardoor het twijfelach tig isofhij inactiezal komen. foto ANP Bij Sparta is vrijwel iedereen fit. Ook Gérard de Nooijer uit Oost- Souburg, die aan het eind van het afgelopen seizoen zwaar ge blesseerd raakte, is weer inzet baar. Wellicht zal hij samen met zijn tweelingbroer Dennis de Nooijer in actie komen. Eerste-divisieclub Heerenveen mist zeker Richard Gouloze. die bij het Engelse Chelsea op proef is. De geblesseerden Erik Reg- top en Rodion Camataru zullen waarschijnlijk wel in actie ko men. De regionale inbreng wordt ver zorgd door het Zeeuws elftal en het Streekteam Borsele. Of zij tegen de profclubs potten kun nen breken, lijkt twijfelachtig. De Zeeuwse selectie bestaat uit: Jaap Pijnenburg, Danny Ga- briëlse, Peter Hamelink, Hans Wattel, Pieter den Hollander, Johnny Kole, Ron van Dam, Ruud Verbeek. Geert Bouw man, Piet Baan, Ron Krijger, Adriaan Nieuwenhuyse. Dennis Rietjens, Bert Riemens. Alex Lourens, Mark de Kunder en Chris Mouthaan. Coach is Wies van Avermaete. Het Streekelftal Borsele. dat van onze medewerker KAMPERLAND Jan Louisse uit Kapelle is morgen (zaterdag) de favoriet voor de 1/4 Schotsman-triathlon. Vorig jaar schreef Jan Louisse deze wedstrijd in Kam perland ook op zijn naam. toen een 1/8 triathlon. Bij winst maakt Jan Louisse. na overwinningen in Krui- ningen en Hoek. nog een goede kans om na 5 van de 9 wedstrijden het Super prestige Zeeland op zijn naam te schrijven. De meeste tegenstand zal komen van Adriaan Janisse jr uit Westkapelle en Jan Bart Jasperse uit Oost -Souburg. De leider in het Superprestige. Patric Segers uit Evergcm. is in Kamperland niet ingeschreven. Irma Heeren uit Middelburg is. na haar schitterende overwinning in de VSB-duathlon in Vlissingen op de Bel gische kampioene Mieke Suys niet meer te kloppen Zij maakt nog all kans op de eindoverwinning in het Super prestige. Programma: 12.00 1/4 triathlon; 12.30 1/8 triathlon, 13.00 1/16 triathlon. Tussenstand Superprestige Zeeland na 4 wedstrijden (Kruinin- gen, IJzendijke, Heinkenszand, Hoek) Mirge-Cïrcuit: Heren 20- 39j. 1 Patric Segers. Evergem. 3651pt. 2 Jan Bart Jsperse. Oost- Souburg. 3629pt. 3 Johan den Boer. Bergen op Zom. 3395pt: 4 Bram v d Wege Philippine, 3371pt; 5 Wïm Verburg Goes, 3190pt; G Adnaan Janisse jr Westkapelle, '2760pt: 7 Sjaak de Kok 2671pt 8 Theo Kappetein Terneuzen. 2613pt; 9 Arjen Hartog Vlissingen. 2555pt. 10 Jan v d Eyk Serooskerke. 2419pt Heren 40-49 j: 1 Theo v. Hal Middelburg. 3351pt: 2 Frans Daal- man Breskens. 3288pt 3 Pieter Verhage Westkapelle. 3125pt. 4 Cees de Waal Goes. 2865pt: 5 Simon v. d Linden Oost-Souburg. 2793pt Adia-Keser circuit, dames 20 j e o 1 Mia Wyten Heerle 2426pt: 2 Terese v Lare Sluis 2141 pt. 3 Tina Kats Vlissingen, 1884pt. 4 Irma Heeren 1671pt, 5 Marijke Eckhardt Roosendaal. 1186pt Heren 50j.e.o.; 1 Peter Rotte Middelburg 2292pt: 2 Wim de Jonge Bergen op Zoom, 2075pt. 3 Sjaak Sinke Vlissingen. 1994pt. Heren 17 t/m 19 j. 1 rob Magnee Vlissingen, 1773pt: 2 Frank Graftdyk Berkhout, 909pt; Arnout Vugt Terheyden. 877pt. Dames 17 t/m 19 j 1 Nicole v d. Schelde Middelburg, 1508pr: 2 Cindy de Muynck IJzendijke, 531pt VSB-circuit jongens 14 t/m 16 j Floris v. Loon Hoogerheide, 2694pt2 Jochem Kuzee Sint-Annaland. 2655pl: 3 Rens Lobbe- zoo West-Souburg. 2591pt Meisjes 14 Pm 16 j 1 Linda Siebons West-Souburg. 1348pt. 2 Baukje Doedee Graauw. 754pt, 3 Tanja Gerards Zierkzee. 517pt Meisjes t/m 1 j 1 Mirjam Dieleman Vlissingen 725pt. '2 Froukje Bouwmeester Wierden. 403pL. 3 Mieke v Hove Kattendijke 367pt. Jongens t/m 13 j. 1 Tom v Loon Hoogerheide. 1779pt; 2 Ronald v. Loon, Hogerheide. 1754pt. 3 ralf Suntjes Stamproy. 1546pt. 06.00-09.00 Did 1 Morgenmagazin: Ontbijttelevisie met Olympische Spelen. 06.00-17.30 EURO Olympische spe len. 09.00-20.00 Did 1 Olympische Spelen, live. 09.25-14.00 BBC 1 Olympic Grand stand 14.00-15.00 BBC 2 Olympic grand stand. Met turnen, badminton, ten nis. 15.00-23.30 BRT 2 Olympische Spe len. Met wielrennen, roeien, atletiek, zwemmen, boksen, judo, turnen en Olympisch journaal 15.20-17.50 BBC 1 Paardenrennen vanuit Goodwood 17.10-17.15 Did 2 Sport heute 17.30-06.00 EURO Olympische spe len. 17.50-18.35 BBC 1 Olympic Grand stand. 18.35-20.35 BBC 2 Olympic grand stand Met atletiek, zwemmen, zei len, wielrennen, boksen 19.30-20.00 BRT 1 Journaal en sport 20.15-22.30 Did 1 Olympische Spelen, live. 20.30-22.15 BBC 1 Olympic Grand stand 22.30-22.55 BRT 1 Vandaag en sport. 23.05-00.30 Did 1 Olympia extra, sa menvattingen 23.40-01.00 BBC 1 Olympic Grand stand MOTORCROSS Vanavond, vrijdag, wordt in Aagtekerke de finale verreden van het Zeeuws kampioenschap supercross. Aan de start komen de klassen 80cc en 125cc en hoger voor het kampioenschap De trainingen beginnen om 16.00 uur de wed strijden om 18.00 uur Naast de wedstrijden om de supercrosstrofee is er een bijprogramma voor rijders die niet deelnemen aan het kampioenschap en die starten in een open klasse vanaf 125cc. In totaal worden meer dan 100 rijders verwacht op het circuit aan de Aagtekerkseweg. In Wemeldinge wordt morgen zaterdag een motorcross voor het kampioen schap van de Mc de Sproeier verreden. Aan de start komen de klassen 60/80cc, 125cc, 250cc, 500cc. enduro en recreatieklasse. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. KLEIDUIVENSCHIETEN Vandaag (vrijdag) wordt het seizoen afgesloten met een onderlinge wedstrijd duo-schieten Er kan worden deelgenomen aan de inkomende en afgaande disciplines. De wedstrijd begint om 18.00 uur. OEFENVOETBAL Zondag speelt voetbalvereniging Zonnemaire haar eerste oefenwedstrijd van dit seizoen. Zonnemaire heelt voor die gelegenheid een selectie van het Rotter damse Excelsior uitgenodigd. De wedstrijd begint om 16.00 uur en wordt ge houden op het sportterein van Zonnemaire. Morgen, zaterdag speelt Excelsior op het terrein van de Noormannen te West kapelle om 19.00 uur tegen SW/Dordrecht'9ü. De vriendschappelijke wed strijd begint om 19.00 uur. „Natuurlijk wordt er in de top veel gebruikt, maar mij krijgen ze niet zo ver. Ik heb die troep niet nodig". De sprinter traint samen met Linford Christie, teamcaptain van de Engelse olympische ploeg. „Linford was een grote steun in deze moeilijke periode", aldus chef de mission Dick Palmer. „Hij heeft de mentale dreun die het voor veel atleten betekent goed opgevangen." Christie voert- al jaren actie tegen het doping gebruik in de sport. De twee andere Britse olympiërs zijn de gewichtheffers Andrew Sa xon en Andrew Davies. Zij werden tijdens een 'vliegende controle' op 11 juli betrapt op het gebruik van glenbuteron. een stimulantia. Sa xon verklaarde het middel ingenomen te hebben tegen zijn astma. Hij raadde vervolgens zijn collega aan hetzelfde te doen. „Dit is een harde klap voor het Britse team", verklaarde Palmer. „Wij blijven ondanks de pijn echter vechten tegen doping." De afgelopen twaalf maanden voerde het Brits Olympisch Comité 1050 controles uit bui ten de wedstrijden om. PAARDESPORT De Landelijke Rij vereniging en Ponyclub De Haringruiters uit Biervliet houdt zaterdag op het terrein van de familie De Regt aan de Helenaweg in Biervliet een Concours Hippique voor paarden en pony's Programma: Dressuur 09.00 uur Aanvang individuele dressuur voor paarden en pony's Springen pony's 09 15 uur: B klassiek; 09.45 uur: L klassiek; lO.lo uur: M en Z klassiek. Springen paarden 10.45 uur. B en L klassiek, met aansluitend B progressief. 13.00 uur: Afdelingsdressuur; 13.30 uur: parade. Springen paarden 14.00 uur: L progressief; 14.30 uur: M en Z klassiek met aansluitend jachtspringen M en Z. RUGBY Zondag start Oemoemenoe in Leiden de voorbereiding op de ereklasse met een oefenwedstrijd tegen landskampioen D.I.O.K. De kick-off is om 14.00 uur op het Middelburgse sportpark De Nadorst. SCHAKEN Morgen, zaterdag, wordt in Zierikzee de finale van de Zeeuwse bekerstrijd ge speeld. Kampioen van de ZSB, Zierikzee. neemt het daarin op tegen de vice- kampioen. Vlissingen II. Er wordt op vier borden gespeeld, bij gelijke stand geeft de uitslag op de hoogste borden de doorslag. De partijen beginnen om 13.00 uur. TENNIS wordt gecoacht door Piet Puype, bestaat uit de volgende spelers: Rudy Blommaert, Mar tin de Hamer, Arjan Buteyn, Henk van Sabben, John Huys- kens. Wim Sabandar, Wilco Lie- vense, Jan-Kees de Jonge, Car los de Jonge. Roedi Weststrate, Wim Goedegebure. Frank Goe- degebure, Ronald de Jonge. Mart van de Guchte, Hans-Jan Verton en Serge Beulens. Het toernooi begint vanavond (vrijdag om 17.00 uur. Morgen (zaterdag) zijn de plaatsings wedstrijden, die om 13.30 uur be ginnen. De finale is gepland voor 19.30 uur. Op de tennisbanen aan de Baljuw Veltersweg in Oostburg vindt zaterdag en zondag de ontknoping plaats van het Eenhoorn toernooi. Na vijf dagen tennis worden dit weekeinde de finales gespeeld in de categorie- n HEB. HEC, HEC30T, HED, HED30T, DEB, DEC, DEC30T, DED, HDB, HDC, HDD. DDB, DDC. DDD, GDB, GDC en GDD. De organisatie van het Eenhoorntoernooi is in handen van tennisvereniging Luctor et Emergo. In Groede wordt sinds gisteren de 31e editie van het Burgemeester Everaars- toernooi afgewerkt. Tijdens dit invitatie-toernooi voor veteranen wordt ge speeld in poules voor dames vanaf 40 en heren vanaf 45 jaar. De partijen heb ben een lengte van een uur. ongeacht de score van dat moment. Het 31e Burgemeester Everaarstoemooi duurt tot en met zondag. Maandag, 3 augustus, vangt in Cadzand-Bad het 11e Haaietandentoemooi aan. De organisatie is in handen van tennisvereniging ASOC. Aan het Haaie tandentoemooi wordt meegedaan door B-. C-. Dl - en D2-spelers en de wedstrij den worden tot en met zondag, 9 augustus, gespeeld op de banen bij de Cad- zandse sporthal aan de Noorddijk 3. TOERTOCHT Zondag houdt Toerclub Axel een Vrije Toertocht de Grenstocht van 60 ol' 120 kilometer. De renners kunnen tussen 7.30 uur en 10.00 uur van start gaan bij café Cambririus op de markt in Axel. BARCELONA (AFP) - Bruno Marie-Rose mag niet deelne men aan de Olympische. Spelen. De Franse sprinter werd per vergissing niet aangemeld door de ploegleiding. De oud-wereldrecordhouder ar riveerde donderdag met de le den van de estafetteploeg in Barcelona. Bij de accreditatie bleek zijn naam niet in het deel nemersbestand te zitten. Chef de Mission Bord gaf zijn flater toe. „Ik heb Marie-Rose telefo nisch opgegeven, omdat hij pas een dag voor de sluiting van de inschrijving aan de limiet vol deed." De atleet, eigenaar van het we reldrecord indoor op de 200 me ter met 20,36 seconden, kon nau welijks een woord uitbrengen nadat hij door Bord op de hoogte was gebracht van de situatie. „Mijn droom", stamelde hij, „daar gaat mijn droom." TRIATHLON Morgen, zaterdag wordt op het recreatiegebied De Schotsman te Kamperland de Schotsmantriathlon gehouden. Deze wedstrijd, een kwarttriathlon, telt mee voor het Super-prestige klassement Zeeland. Het programma ziet er als volgt uit: 12.00 uur start van 1/4 triathlon; 12.30 uur 1/8 triathlon; 13.00 uur 1/16 triathlon. TRIMLOPEN In Westkapelle wordt vanavond (vrijdag) de Noormannenloop gehouden. De organiserende atletiekvereniging Atletica schotelt de deelnemers een afwisse lend parcours voor, waarbij men de keuze heeft tussen 2,4 of 8 kilometer over strand, duinen en fiets- en voetpaden Vanaf 18.30 uur kan men inschrijven in het Kasteel van Batavia aan de Zuid straat 143 in Westkapelle. De start is om 19.30 uur. Woensdag. 5 augustus, staat in Westkapelle de derde Krekenloop van AV Atle tica op het programma. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden, na melijk 2,7 en 5,4 kilometer De derde Krekenloop gaat om 19.30 uur van start bij de kreek van Westkapelle. Vanaf 18.30 uur is de inschrijving geopend. Tijdens de Molenfeesten in Zuidzande, donderdag 6 augustus, houdt AV De Wielingen een trimloop. De jeugd tot 14 jaar kan om 19.30 uur van start gaan voor een wedstrijd over 1,2 kilometer. Om 19.40 uur valt het startschot voor de 3,7 kilometer, terwijl de langste afstand, 7,2 kilometer, om 20 00 uur vertrekt. Inschrijven is mogelijk vanaf 18.30 uur in het gymnastieklokaal aan de Zeg veldstraat, waar ook kleed- en wasgelegenheid is AV Deltasport houdt donderdag 6 augustus voor de derde maal een trimloop in Haamstede Vanaf 18.30 uur kunnen deelnemers inschrijven in hotel Bol aan de Ring. Men kan kiezen tussen 2,5,3,3,6,6 en 9.9 kilometer. De kortste afstand gaat om 19.00 uur van start, voor de andere afstanden valt het startschot om 19.30 uur. VOETBAL Vandaag (vrijdag) en morgen (zaterdag) tekenen de voetbalverenigingen Le- wedorpse Boys en SV Nieuwdorp voor de organisatie van het gemeente Borse le voetbaltoernooi. Het Borsele-toernooi wordt afgewerkt op het terrein van SV Nieuwdorp De poule-indeling is als volgt: Poule 1: Heerenveen, MW. Iraklis, Streekelftal Borsele Poule 2: Zeeuws elftal. Swindon Town. Sparta en Sporting Gijon. Programma: vandaag (vrijdag, duels 2 x 25 minuten): 17.00 uur: veld 1.poule 1. Heerenveen-MW, veld 2, poule 1: Iraklis-Streekelftal Borsele 18 00 uur veld 1, poule 2 Zeeuws elftal-Swindon Town, veld 2, poule 2: Sparta-Sporting Gij on. 19.00 uur, veld 1: winnaars eerste wedstrijden poule 1, veld 2: verliezers eerste wedstrijden poule 1. 20 00 uur veld 1: winnaars eerste wedstrijden poule B, veld 2: verliezers eerste wedstrijden poule B Morgen (zaterdag, alle wedstrijden veld 1) 13.30 uur wedstrijd om 7e en 8e plaats. 15.30 uur: wedstrijd om 5e en 6e plaats, 17.30 wedstrijd om 3e en 4e plaats. 19.30 uur: finale WIELRENNEN Morgen, zaterdag wordt de jaarlijkse terugkerende wielerronde van Haamste- de voor A-amateurs gehouden Onder de 36 renners die hun startkaart naar Haamstede zonden, bevinden zich erkende prijsrijders. Belangrijkste blikvan gers zijn Fester Aarts, Wilfried Bastiaanse. Ene en John de Crom, Pierre van Est. Frangois Franse. Peter Heeren. Peter Mol. John Leuys. Rini Tak. Ruud Zijlmans en Rudy en Mario van Vhmmeren De wedstrijd over 100 kilometer begint in het centrum van Haamstede om 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26