>zc F ace-lift voor toernooi Borsele Heerenveen wint met speels gemak 17 Schimmelpenning laat zich verrassen Brabantse wielerelite van start in Bruinisse Hoogste score voor Schouten/Wiessner Sterk deelnemersveld in Bom-Bokaalloop Haarlem wil twee ton transfer Numan Ruiter-equipe slaat definitief toe in finales sport rganisatie zoekt toenadering business-club Zeeland uitslagen WOENSDAG 29 JULI 1992 van onze medewerker VLISSINGEN - De kwartfinalis ten van de heren C van het Grut- tepikkers Twee-toernooi in Nieuwerkerk zijn bijna alle maal bekend. René Schimmel penning behoort verrassend ge noeg niet tot dat rijtje. De als fa voriet gestarte speler verloor laat op de avond onder het kunstlicht van het Schouwse tennispark met 6-3 en 6-2 van Christiaan Huyzer. De als 3/4 geplaatste Limburger Ger de Bakker verzekerde zich door een krappe overwinning op Gerbrand Vroegop wel van een plaats bij de laatste acht. Hem wacht een wedstrijd tegen de nummer twee geplaatste Michel de Vlieger. Wedstrijdleider Hans Jan Goedegebure plaatste zich door een zege op Fred Admiraal. Bij de dames C lijkt Corry de Waal in de vierkamp regelrecht op een zege af te stevenen. Als enige van het viertal kwam ze twee keer op de baan en beide partijen won ze nog gemakkelijk ook. Gisteren was ze veel te sterk voor Gaby Fischer. 6-1 6-1. In de Op het Koudekerkse Stoofwei- toernooi 17 plus is het kaf ook grotendeels van het koren ge scheiden. In de D2 bij de heren plaatsten Theo Kok, Paul Evers- dijk. Peter Wattel, Jeroen Kas en Ike Joziasse zich. Laatsge- noemde was van te voren niet in dit 'elitegroepje' geplaatst. Jean Paul Cevaal. door de wedstrijd leiding bij de laatste vier ver wacht. was echter bij lange na niet opgewassen tegen Joziasse: 0-6 4-6. Bij de dames Dl won de nummer twee Hennie Pol van Ineke van Ginkel. De belangrijkste uitslagen Grutte- pikkers Twee-toernooi: Heren C O de Bakker - G. Vroegop 6-7 6-3 6-4. H Goedegebure - F. Admiraal 6-0 6-1 R Schimmelpenning - C Huyzer3-6 2-6 Dames C: C de Waal -G Fischer 6-1 6 -1 Heren Dl J Stouten T Vos 6-3 6- 0 Dames Dl J Birkhof - G van de Werf 6-2 6-U. Heren D2: M. Vreke - L. Bolier 7-6 6-0. M. de Jonge - A Kuiper 4-6 7-6 6-3. R. Volmer - K Fahlkampö -4 6-1 Dames D2 W Kooman - M. Steenpoorte 6-0 6-3. Stoofwcitoernooi 17 plus: Heren Dl: T. Kok - W. Blok 6-0 6-2, P Eversdijk - R Almenkinders 6-1 6-2, P. Eversdijk - R. K. Leenhouwers 6-2 6-3, J. Cevaal -1. Joziasse 0-6 4-6. Dames D1 H Pol - 1 van Ginkel 6-0 6-4. Heren D2: M. Brasser - VV. Reichbiets 6-1 6-4. E Jansen - L van Vlaanderen 6-2 6-4 van onze medewerker BRUINISSE De voor de laat ste keer op Zeeuwse bodem ac terende wieleramateur Toon van der Steen mag donderdag (morgen) in de wielerronde van Bruinisse tot de favorieten wor den gerekend. De 36-jarige in woner van Bruinisse is de laat ste weken in vorm en is niet uit de voorste regionen weg te slaan. Toch mag de plaatselijke favoriet op heel wat tegenstand rekenen als de 65 A-amateurs om 18.30 uur van start gaan voor een wedstrijd over 100 ki lometer. De tot de Brabantse wielerelite behorende Eric de Crom. Mario en Rudy van Vlimmeren, Rmi Tak. Rim Sestig. Angel Polvor- sa. Peter Heeren en Bob Rasen- berg zijn geen coureurs die zo maar iets cadeau geven. De be langrijkste Zeeuwse inbreng zal komen van Frangois Franse. Kees Schouwenaar en Peter Mol. terwijl de regionale cou reurs Erwin van Loo. Arnold Duinhouwer en Erwin Gerards zich beslist van de beste kant zullen laten zien. Het program ma op het gebruikelijke par cours in Bruinisse start al om 16.30 uur met een wedstrijd voor B-amateurs en veteranen. De fa vorieten voor deze 60 kilometer lange wedstrijd zijn Gerard van Antwerpen, Frans Hommel. John van Wortel. Corné Soutjes- dijk. Hans Etienne en Fred Krebbekx. Het wlelervolk van Schouwen- Duiveland komt ook zaterdag weer aan haar trekken. Dan Staat de jaarlijks terugkerende wielerronde van Haamstede voor A-amateurs op de kalender. Organisator Teun van Zalm re kent ook dit jaar weer op een grote publieke belangstelling, maar hoopt dat er toch nog wat extra coureurs op de wedstrijd zullen afkomen. Onder de slechts 36 renners die hun start kaart naar Haamstede zonden, bevinden zich overigens wel er kende prijsrijders. Blikvangers zijn Fester Aarts. Wilfried Bas- tiaanse, Eric en John de Crom. Pierre van Est. Frangois Franse. Peter Heeren. Peter Mol, John Leuys. Rini Tak. Ruud Zijlmans en Rudy en Mario van Vlimme ren. De wedstrijd start zaterdag om 18.30 uur en is 100 kilometer lang. ENSDAG 1-06.00 EURO Olympische spe- 24 uur live-reportages en samen- ingen 1-09.00 Did 1 Morgenmagazin. bijttelevisie met Olympische en 11-17.50 Did 1 Olympische Spelen, 1-09.20 BBC 2 England. All.: Up the Cup, foto's van beroemde bailers uit de jaren '30. Herh S >-13.55 BBC 1 Olympic Grand- d. Met: Zwemmen series 200 m olslag mannen, 400 m vrije slag id nen, 800 m vrije slag vrouwen; 2i rdesport: de cross-country van "iiilitary; Roeien: herkansingen; lis; Badminton; Cricket: kwart- e van de NatWest-trophy. 01-15.20 BBC 2 Olympic grand- M d. Met paardesport cross coun- tennis, schieten, badminton, 1 sen en turnen voor mannen. i( 1-17.10 BÏiC 2 Cricket The Nat- t Bank Trophy. Kwartfinale. - 1-18.35 BBC 1 Olympic Grand- - d Met: Schoonspringen: finale nen. Military: de cross-country; - mmen: 400 m vrije slag mannen. e en 100 m vlinderslag vrouwen. Ie. Om 15 30. 16.10. 16.45 en 17.15 denkoersen vanaf Glorious dwood; Cricket: kwartfinale IVest-trophy. ü-17.30 Sportnet Tennis. Open adese kampioenschappen, fi- O-OO.OO BRT 2 Olympische Spe- Met roeien, zwemmen, wielren- gewichtheffen, schoonspringen. i en en judo en Olympisch jour- 0-17.15 Did 2 Sport heute 5-20.00 Did 1 Olympische Spelen. '5-20.50 BBC 2 Olympic grand- l ld. Met zwemmen, moderne vijf- i ip. wielrennen, boksen, tennis en in. Aansl. Cricket. 4 0-20.00 BRT 1 Journaal en sport 5-22.30 Did 1 Olympische Spelen. 0-22.00 BBC 1 Olympics today lenvattingen i 0-22.55 BRT 1 Vandaag en sport. 5-00.35 Did 1 Olympia extra Het evenement van vandaag 5-01.00 BBC 1 Olympic Grand- id Met Turnen: finale teamwed- den mannen; Gewichtheffen: fi- lichtgewicht; Judo: finales mid- gewicht vrouwen en mannen. J 5-00.55 BBC 2 Cricket, samenvat- orstanje naar emoemenoe ISSINGEN - De Goese rugby - b Tovaal verliest voor ko nd seizoen twee belangrijke Iers. De kersverse trainer n-Louis Legrand kan geen oep doen op de voorwaartsen co Korstanje en Arthur Ho- teger. De 24-jarige Korstanje elt komend seizoen met het Idelburgse Oemoemenoe in ereklasse en de 21-jarige Ar- r Hogesteger hoopt via eer- klasser RSRC in aanmerking tomen voor het Nederlandse idententeam. Rob Ehrens: ,,Een interland tus sen Nederland en België zorgt steeds weer voor een extra sti mulans. Eerlijk gezegd had ik mij er aanvankelijk niet veel van voor gesteld. Maar het sloeg aan. Dat is zeker voor een groot deel te danken aan de opzet van dit evenement. Veel organisaties maken daar een aparte wed strijd van. Dat hadden ze hier beter bekeken. Alle rubrieken telden mee voor deze interland. Dat betekent dat de ruiters geen meter extra moesten rijden, hun paarden niet extra moesten be lasten. Ook de puntentelling zat goed in elkaar. In de finale kon je nog erg veel goed maken Maar daartoe hebben we de Belgen geen kans geboden." van onze medewerkster MIDDELBURG - De commis sie zomeravondbridge van het district Zeeland van de Neder landse Bridge Bond had de lei ding in handen van de zesde zit ting van de zomeravondcompe titie. Er namen 42 paren deel. Indeling in drie groepen: Groep A. Howell 8 plus 8 (paren 1 t/m 8 en 9 t/m 16). groep B Draaiende Mitchell 14 en groep C Draaien de Mitchell 12. De dames Schou- ten-Wiessner scoorden het hoogst (65.4S procent l. Verder wisten slechts twee pa ren boven de 60.00 procent te spelen; Mevrouw Van Boven- Van. Leerdam 63.39 en mevrouw Korteweg-Van der Laan 60.71 procent. Uitslag groep A (1 t/m 8): 1 dames Schouten-Wiessner 110. 2 heren van Voorst-Vader 92. 3 Engelaan-Poel- man 90. 4 mevrouw De Lange-Rac- kwitsz 89. 5 mevrouw Vriesman-v d Plas 83.6 mevrouw Geers-v Dijk 74. 7 Bastiaanse-Minderhoul 72. 8 me vrouw Roose-v. Gent 62 mp Gem 84 Groep A19 t/m 16): 1 dames Crena Ui- terwijk-v Schagen en Breedveld- Groenenboom 92. 3 dames Van Doorn-Ponssen 89. 4 echtpaar Wisse- kerke 84. 5 mevrouw Geemaert- Schouten 83, 6 Baart-Scherp en Ro- sink-Wondergem 78, 8 mevrouw Vis- ser-Stahlie 76 mp. Gemiddelde 84. Groep B: 1 mevrouw Van Boven-Van Leerdam 213. 2 mevrouw Korteweg- v d Laan 204. 3 De Kort-*, d Perk 185 4 echtpaar De Jonge 183. 5 Cat- toir-Ficheroux 177.6 echtpaar Drees- sen 170. 7 mevrouw De Blieck-Dek- ker 168. 8 dames Kamstra-Mulder 167. 9 De Bree-mevrouw Van Teijn 160.10 echtpaar Kraaijenvanger 159. 11 dames Coumou-Dispa 156. 12 me vrouw Knop-Roemersma 143. 13 da mes Paree-Timmerman 140 14 da mes Bode-De Gooijer 127 mp Ge middelde 168 Groep C: 1 dames Den Dunne-Fanoy 166. 2 mevrouw Te Roller-Mink 159, 3 mevrouw Brouwer-Polderdijk 157, 4 Ten Bruggencate-Morsinkhof 149, 5 Heinen-Kolenbrander 143,6 Van Iren -Provuly 142, 7 dames Bezemer-Ver- stoep 140.8 mevrouw Zoontjes-Platz- beecker 137. 9 mevrouw Pieters-de Rie 136. 10 Schute-Schulttng 131, 11 mevrouw Van Gelder-Smit 130. 12 echtpaar Worp 90 mp Gemiddelde 140 van onze medewerker HAAMSTEDE - Voor de 9e maal wordt morgen (donderdag) de Bom-Bokaalloop van AV Delta- sport gehouden. Het staat nu al vast dat er op de Ring in Haam stede een sterk deelnemersveld aan de start staat. Jan Hoek, Rian van de Broeke, Cees van Koeveringen en Sepp Vermeu len zijn de mogelijke kansheb bers voor de zege in de wed strijd over 10 kilometer. Ondanks de vakantie heeft wed strijd-secretaresse Riet Jansen van Deltasport al 50 deelnemers kunnen inschrijven voor de Bom -Bokaalloop. Ze is daarover niet ontevreden. „Temeer omdat er bij die voorinschrijvers de no dige Zeeuwse toppers zijn." Bij de senioren zijn Jan Hoek, Rian van de Broeke. Cees van Koeveringen en Scheldesporter Sepp Vermeulen, stuk voor stuk mannen die in staat zijn een hoog tempo te draaien. Bij de veteranen zal Eddie Smit de eer voor Schouwen-Duive- land hoog proberen te houden. Geen eenvoudige klus. want de Kerkwervenaar heeft af te reke nen met onder meer Peter van Horse en Ad Terie. Bij de dames lijken Nelly van Horsen en Elly Westerweele twee reële kanshebsters. Voor de wedstrijd over 10 kilo meter kan nog ingeschreven worden vanaf 19.00 uur in hotel Bom in Haamstede, waar ook de start is. Voor trimmers is er een presta tieloop over 2,5, 3.3.6.6 of 10 kilo meter. De inschrijving hiervoor begint om 18.00 uur en de start is om 19.00 uur. HAARLEM (GPD) - Haarlem wil voor een bedrag van rond de 200.000 gulden meedelen in de transfer van Arthur Numan naar PSV. Maandagavond be paalde de arbitragecommissie van de KNVB dat de Bevcrwij- ker voor 2.8 miljoen gulden van FC Twente naar Eindhoven mag vertrekken. Haarlem claimt nu op basis van een clau sule in het contract zoals dat werd opgesteld bij de overgang van Numan van de eerstedivi- sionist naar FC Twente een ver goeding van een kleine tien pro cent. De deadline voor die vergoeding verstreek weliswaar op 1 juli jongstleden, maar Haarlem meent (mede) door getuigen verklaringen te kunnen bewij zen dat de onderhandelingen over Numans transfer al ver voor die datum zijn begonnen. Mocht FC Twente - toch al bena deeld door de uitspraak van de arbitragecommissie omdat Manchester City bereid was 5 miljoen gulden voor Numan op tafel te leggen - niet aan de eis van Haarlem tegemoet willen komen, dan spant de club uit de Spaarnestad een arbitragezaak aan. van onze verslaggever NIEUWDORP Voortvarend is Heerenveen begonnen aan een serie oefenwedstrijden op Zeeuwse bodem. Met speels ge mak won de eerste divisieclub gisteravond in Nieuwdorp met 7-0 van het toch zeker niet zwak ke streekelftal Borsele. Trainer Fritz Korbach zorgt er wel voor Rick Hilgers naar Kortrijk ARNHEM (ANP) - KV Kortrijk heeft Rick Hilgers overgenomen van Vitesse. De Belgische twee deklasser contracteerde enkele dagen eerder ook al een Neder lander. Dat was Edwin de Wijs van RKC. Evenals De Wijs te kende Hilgers vooi twee jaar. De aanvaller is 29 jaar. Bij Kortrijk. vorig seizoen gedegradeerd, krijgt het tweetal te maken met de Nederlandse trainer Jan Bos kamp. dat het voor de Friese voetbal lers zeker geen vakantietrip wordt, al lokken zon en strand nog zo sterk. Maandagmiddag was de selectie van Heerenveen nog maar net in hotel Terminus in Goes neerge streken of de spelers werden op geroepen voor een pittige trai ning op de velden van Nieuw dorp. En gistermorgen begon nen de Friese voetballers al om negen uur aan weer een training in Nieuwdorp. Bovendien stond er dus voor gisteravond een krachtmeting met het streekelf tal van Borsele op het program ma. Aangenomen mag worden dat Heerenveen na het aanstaande weekeinde met een betere condi tie en met het broodnodige wed strijdritme uit Zeeland zal ver trekken. Behalve een serie pit tige trainingen staat er nog een reeks wedstrijden voor de Frie zen op het programma: van avond tegen Serooskerke en van onze medewerker N1EUWVLIET - De Nederlandse ruiter-equipe won tijdens Jum ping Zeeuws-Vlaanderen met overmacht de interland tegen Belgie. Tot de finale ging de strijd gelijk op (458-452), maar in de eindstrijd over een 1.40 meter parcours met twee man ches sloeg Oranje zijn slag. Drie ruiters (Jack Neefs, Emile Hen- drix en Frans van der Ent) uit het team van coach Rob Ehrens veroverden een plaats bij de eerste tien. Van het team van Lucien Soomers viel geen en kele combinatie in de prijzen. De uitslag 680 tegen 554 loog er niet om. Een pleister op de wonde voor coach Lucien Soomers was de overwinning van Belgisch- Vlaanderen op Zeeland. In deze interland voor combinaties in de landelijke wedstrijd, zegevier den de zuiderburen met 429 te gen 424. Tevreden was ook voorzitter Joop de Jonge: „Volgend jaar komt er opnieuw een interland. We hebben zoveel positieve ge luiden gehoord. Dat wil niet zeg gen dat we nu op onze lauweren gaan rusten. In die vijf jaar dat we bezig zijn hebben we onder vonden hoe moeilijk het is om aan de top te komen. Aan de top blijven is nog moeilijker. Twee spelers van Heerenveen (midden) in de aanval tegen het streekelftal Borsele. foto Ruben Oreel Voetbal Leerdam Sporl (4e klasse zondag) - Feyenoord 0-10 (0-4). Doelpunten Damasehin 3. Blackson 3. Fraser 2. Gorré 2. Nijkerk. Regionaal elftal - RKC 1-710 -li Doelpunten RKC Eikenhout 2. Jalink 2. Maas. Brandts. Van Aerden. Maastricht. MVV - OFI Kreta 0-0. Dammen Nijmegen. Internationaal toernooi, vierde ronde, belangrijkste uitsla gen: Gantwarg (WRus> - Van der Pal (Ned) 2-0, Hoogendoorn iNedi Prop hete iHan 1-1. Drost iNedi - Hanvood (GBri 2-0, Mol iNed>- Plantinga 'Nedi 2-0. Kamphuis Ned i - Palmer i Ned 0 -2. De Jager iNedi - Okken tNedi 0-2. Thijssen iNedi - Graaskamp (Ned) 2- 0. Van Wel iNed' - Krajenbrink iNed» 0-2, Pasjkevitjs (WRus) - Drost (Ned) 2-0. Kutz (WRusi - Harmsma (Ned) 2- 0. Stand aan kop 1 Gantwarg (WRus) 8 punten. 2. Hoogendoorn. Thijssen. Okken. Thoen, Mol, Prop hete. Drost. Palmer 7 Wielrennen Moorscle (Bell. Profkoers: 1 Heyne- drickx «Beli 155 km in 3.55. 2 Stasse (Bel) 0.20.3. Van Hooydonck (Bel). 27. Strouken (Ned) 4.09 Schaken Dieren. NK vrouwen, zevende ron de: De Greef - Sziva 0-1. Slingerland - Limbach 1/2-1/2, Koster Harmsen 0- 1Belle - Bruinenberg 0-1De Vries - Wuts 1-0 Stand: 1 Sziva 5 punten. 2 Bruinen berg. Limbach. Harmsen. Slinger land 4.6 Belle 3 12.7 Koster. Wuts 3. 9 De Vries 2 1/2.10. De Greef 2 maatje te klein voor het beter in gespeelde en meer geroutineer de Heerenveen. Borsele kreeg maar enkele kan sen (met name Frank Goedege bure en Ronald de Jonge). Hee renveen was veel meer in de aan val en scoorde met grote regel maat: 14e minuut De Visser 0-1. 17e minuut Verbeek 0-2. 33e mi nuut Echteld 0-3,50e minuut Al- berda 0-4. 65e minuut Alma 0-5. 78e minuut Ten Voorde 0-6, 85e minuut De Jong 0-7. vrijdag en zaterdag deelname aan het Borsele-voetbaltoemooi in Nieuwdorp. De wedstrijd van gisteravond was een soort generale repetitie voor het Borsele-toernooi. want Heereneveen en het streekelftal zijn met MW en Iraklis Saloniki in poule 1 ingedeeld. Overigens komen Heerenveen en het streekelftal elkaar in de poule al leen tegen als ze in hun eerste wedstrijd beide verliezen of beide winnen. Heerenveen be gint tegen MVV en het streekelf tal tegen Iraklis. de Griekse ploeg van Thijs Librechts. Met spelers als Ronald de Jonge van Nieuwdorp, Carlo de Jonge en Jan-Kees de Jonge en doel man Rudie Blomaard van Luc- tor. Frank. Marco en Willem Goedegebure van 's Heer Arendskerke, Tom Huiskens van Lewedorp en Wim Sabander van Goes heeft het streekteam van Borsele veel kwaliteit. Toch was deze Zeeuwse selectie een Streekteam van Borsele geen partij voor Friezen onze verslaggever iard Thannhauser 5SINGEN - Hel Borsele baltoernooi dat vrijdag en rdag in Nieuwdorp wordt tuden, krijgt wellicht vol- jaar al een face-lift. De nooi-commissie overweegt het deelnemersveld in te ïpen tot vier ploegen: twee ilubs en twee Zeeuwse s. „Praten we over lop- i. dan hebben we het dus een club van het kaliber Ajax of Feyenoord", windt nooi-voorzitter Sjaak de ning er geen doekjes om. toemooicommissie denkt die nieuwe opzet, waaraan aanzienlijk hoger prijskaar- ïangt. mogelijk is. „We pro- n die topclubs een week in and onder te brengen", leg- ecretaris Cees la Grand gis- n uit na een persconferentie >t gemeentehuis van Borsele leinkenszand. „Je zorgt dat :lubs kunnen trainen en re- een aantal wedstrijden te- amateurclubs. In ruil daar- hopen wij die clubs voor redelijke prijs binnen te ha ls vijftig mille, de normale voor twee duels, istisch La Grand: „Nee. is te veel, dat kunnen we op noment niet betalen." siness-club »maal uitgesloten is het ech- liet. Voorwaarde is wel. dat ïeer sponsors over de brug ten komen. De toemooi- missie heeft ook daar al over aindstormd. Zo heeft De ning het idee geopperd om business-club van het ter gegane VCV Zeeland te pteren. Business-clubvoor- Adrie van Fraassen zal ook zeker benaderd worden. business-club zou ons in laad behoorlijk op weg kun- helpen", zegt- De Kooning, n de andere kant hebben wij mensen ook wat te bieden. VCV Zeeland niet meer be lt. heeft de business-club ook accommodatie meer om iden te houden. De voetbal- nigingen Lewedorpse Boys lieuwdorp willen de business b graag onderdak verlenen." de steun van deze groep Ischieters zou het toernooi Ier kunnen uitgroeien. On- de huidige conditfes is dat mogelijk. „We zitten nu echt onze top", beseft De Koo- „We hebben drie buiten landse ploegen en drie Neder landse profclubs. Om die ploe gen hier naartoe te halen, heb ben we de begroting opge schroefd. Nu is de rek emit." Met het huidige deelnemersveld is de toernooi-commissie zeer te vreden. De Spaanse subtopper Sporting Gijon. het Griekse Iraklis Saloniki èn het vastleg gen van titelverdediger Swin don Town zijn gestrikt. Het toer nooi in Bórsele is qua bezetting het tweede voetbal-evenement in Nederland. Alleen het Am sterdam-voetbaltoernooi wordt hoger aangeslagen. Trots „Ik ben er trots op", zei burge meester ir J.L.M. Mandos van de gemeente Borsele. „dat wij zo'n sterk toernooi in onze gemeente hebben." De gemeente is voor het tweede seizoen hoofdspon sor van het evenement en zal ook volgend jaar het toernooi fi nancieel ondersteunen. „Er is best wat over te doen geweest dat de gemeente geen subsidie geeft, maai- het toernooi spon sort", zei Mandos. „De gemeente vindt dit sterke toernooi een goede mogelijkheid om positief naar buiten te treden." Ook De Kooning is tevreden met deze partner en sprak gisteren in het gemeentehuis van Borsele de wens uit om het sponsorcon tract te verlengen. Mandos ging daar niet serieus op in. maar koos voor een kwinkslag. „Straks staat Jan Raas (inwoner van zijn gemeente, die zoekt naar een nieuwe sponsor voor zijn wielerploeg) misschien ook wel bij ons op de stoep." Hij kreeg de lachers op zijn hand. Chaotisch De Kooning vertelde gisteren dat hij in de afgelopen periode slapeloze nachten heeft gehad. Het deelnemersveld mag dan aansprekend zijn, maar de wijze waarop het tot stand is gekomen was op zijn minst gezegd chao tisch. „We hebben de nodige proble men gehad", blikte hij terug op een roerige periode. „Eerst zeg de Swindon Town af, daarna liet FC Kopenhagen (dat reeds was gecontracteerd) ons weten een tweede elftal te sturen, omdat het eerste team deel zou nemen aan de Intertotocompetitie. Ik had nog nooit van die competi tie gehoord... Aangezien ik ons toernooi te goed vind voor een tweede elftal is FC Kopenhagen sport op tv van de deelnemerslijst ge schrapt." Swindon Town kwam echter te rug op zijn beslissing en ook Iraklis Saloniki vastgelegd, maar het volgende obstakel diende zich al weer aan. De Koo ning: „Vier weken geleden dach ten we rond te zijn. Alleen VCV Zeeland was nog een vraagte ken. omdat die club nog geen proflicentie had. Wij kregen van Zeeland de verzekering, dat het allemaal wel goed zou komen. Dat wordt in Zeeland wel vaker gezegd... Het kwam dus niet goed en wij zaten ineens met een incompleet deelnemersveld. In Nederland en Belgie hebben we naar een vervangende profclub gezocht, maar tevergeefs. Uit eindelijk was Hoek bereid om mee te doen." Het deelnemersveld was rond, programmaboekjes en aanplak biljetten werden gedrukt. Op de valreep werd de organisatie ech ter opnieuw overvallen door een nieuwe ontwikkeling. Sporting Gijon. de nieuwe club van trai ner Bert Jacobs, meldde zich aan bij De Kooning. Hoek was bereid om plaats te maken in ruil voor een oefenduel in Hoek tegen Gijon. „Alle lof voor Hoek", herhaalde De Kooning gisteren. „Eerst was die club be reid om mee te doen en later kre gen wij van die club alle mede werking om deze sterke ploeg binnen te halen." Namens de deelnemende vereni gingen gaf Heerenveen-trainer Fritz Korbach acte de présence. Heerenveen is maandag reeds neergestreken in Zeeland. „We willen het toernooi graag win nen, want dan zit de kans er dik in dat we volgend jaar terug mo gen komen", zei Korbach „We zijn nu een paar dagen hier en hebben ervaren dat alles perfect geregeld is. In het hotel in Goes is men gewend om sportploegen onderdak te verlenen, dat merk je aan alles. Ik hoef nergens ach teraan te zitten Ook het fraaie veld in Nieuwdorp is voor voet ballers een verademing. Ik dacht dat er in Zeeland alleen klei te vinden was. maar we heb ben ervaren dat hier prachtige velden liggen. Ik kan nu al zeg gen. dat we volgend jaar graag terug komen." Het Borsele-toernooi. dat wordt, afgewerkt op het terrein van SV Nieuwdorp. begint vrijdag om 17.00 uur. De poule-indeling is als volgt' Poule 1: Heerenveen, MVV. Iraklis. Streekelftal Bor sele Poule 2. Zeeuws elftal. Swindon Town. Sparta en Spor ting Gijon. Programma: vrijdag (duels 2 x 25 mi nuten). 17 00 uur veld l. poule 1. Hee- renveen-MW. veld 2. poule 1 Iraklis -Streekelftal Borsele 18 00 uur: veld 1. poule 2 Zeeuws elftal-Swindon Town, veld 2, poule 2: Sparta-Spor- ting Gijon 19 00 uur. veld 1winnaars eerste wedstrijden poule 1. veld 2: verliezers eerste wedstrijden poule 1 20 00 uur veld 1 winnaars eerste wedstrijden poule B, veld 2 verlie zers eerste wedstrijden poule B Zaterdag alle wedstrijden veld 1: 13 30 uur wedstrijd om 7e en 8e plaats 15 30 uur wedstrijd om 5e en 6e plaats. 17 30 wedstrijd om 3e en 4e plaats 19.30 uur finale Burgemeester J.L.M. Mandos aan het woord tijdens de persconferentie. Fritz Korbach, trainer van deelnemer Heerenveen, luistert mee. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 17