Politiek gekrakeel over welzijn Lage geldboete voor veroorzaken zware aanrijding Niet alle Z-Vlaamse gemeenten willen geld vuilstort terug Boekje belicht werk van politie Raad Terneuzen wil nieuw beleid hondenoverlast Promotiefolder met multifunctioneel karakter voor Axel Confrontatie tussen links en rechts Terneuzenover financiële dekking van onze verslaggever TERNEUZEN - Een meerder heid van de gemeenteraad van Terneuzen vindt het welzijns werk weliswaar belangrijk, maar zet die sector voorlopig niet al te hoog op de prioritei tenlijst. Dat bleek donderdag avond tijdens een 'marathon debat' over de financiële voor jaarsnota. waarin b en w een aantal prioriteiten voor de ko mende jaren op een rijtje zetten en (deeisl ook de financiële dek king aangeven. De discussie leidde tot een regelrechte con frontatie tussen 'links' en 'rechts'. Het gekrakeel begon toen CDA- fractievoorzitter C. J. J. de Mol- Marcusse een amendement in diende. waarin werd aangedron gen op een nader onderzoek naar de behoefte aan huisves ting in de verschillende wijken in de stad. In afwachting van de uitkomsten van dat onderzoek diende er geen prioriteit te wor den gegeven aan de zogenaamde wijkgebonden welzijnsvoorzie ningen en ook geen geld voor die accommodaties te worden uit getrokken. De Mol wil eerst con- V i vfs Wethouder Stahl-Hemelsoet van onze verslaggevers AXEL - De Axelse gemeente raad was het donderdagavond helemaal met b en w eens. De commissie vuilstortplaats Koe- gorspolder moet twee miljoen gulden terug laten vloeien naar de acht Zeeuws-Vlaamse ge meenten. Bovendien moet vol gens de raad 400.000 gulden (het gedeelte van de geraamde in komsten aan verontreinigings heffing dat niet wordt besteed) gereserveerd worden voor wa terzuivering. De Axelse raad vindt dat de commissie vuil stortplaats veel te forse reser ves (circa 4,5 miljoen gulden) achter de hand houdt. WD-raadslid P. Apers wilde wel eerst de brief van stortplaats- commissie-voorzitter J. van Rooijen (milieuwethouder Ter- neuzen) zien. Hij vond de rede nen die Van Rooijen noemde 'plausibel' klinken. Van Rooijen stelt dat de gelden uit de reser- vepot voor verschillende inves teringen in de toekomst hard no dig zijn. B en w van Axel vinden echter dat 4.5 miljoen wel een beetje erg veel van het goede is. Hoewel Apers bang was dat Axel zich een beetje belachelijk maakte door als enige gemeente te protesteren tegen de gevulde reservepot. ging hij zelf uiteinde lijk ook akkoord met het college voorstel. In Hulst wilde PvdA'er J. Habra- ken ook nog wel even weten of de Reynaertstad het geld niet beter zelf kon beleggen. Hij liet zich echter door wethouder G. van de Voorde overtuigen dat de reser ves in de volgende jaren hard no dig zijn. De Hulster wethouder meldde daarbij dat de commis sie vuilstort zelf ook haar reser- vegelden goed belegt. In Terneu zen werd aan de brief van de ge meente Axel nauwelijks een woord vuil gemaakt. Wethouder Van Rooijen zette nog eens haar fijn uiteen voor welke kosten de exploitant van de stortplaats Koegorspolder ook na de slui ting nog kan komen te staan. De raadsleden knikten begrijpend. van een medewerker TERNEUZEN - De Terneuzense kantonrechter mr A. L. R. Me- lens veroordeelde dinsdag M. v. H. uit Koewacht voor het ver oorzaken van een zware aanrij ding met een motor, conform de eis tot een geldboete van 250 gulden. De Koewachtse auto mobilist had op 28 december van het vorig jaar op de Emma- haan/Nieuwstraat in zijn woon plaats geen voorrang verleend aan een motorrijder. De be stuurder van de motor liep daarbij een open beenbreuk op, terwijl de auto en de motor zwaar beschadigd werden. Van H. verklaarde gisteren ter zitting verrast te zijn geweest door de lage stand van de zon. waardoor hij mogelijk de motor rijder over het hoofd had gezien. Officier van justitie mr A. de Lange hield in zijn eis rekening met verzachtende omstandighe den. De Axelaar A. L. bestreed dat hij in juli van het vorig jaar in Ter- neuzen op de kruising aan de Demonstratie graanoogsten met zelfbinders en trekpaarden BIGGEKERKE - De Stichting Het Werkend Trekpaard orga niseert in samenwerking met de Vekabo Walcheren een graan oogstdemonstratie. Het bijzon dere van deze demonstratie is dat er gebruik wordt gemaakt van zelfbinders getrokken door Zeeuwse Trekpaarden. Een zelfbinder maait het graan en bindt het tot schoven. Tegen woordig is dit geen alledaags beeld meer op de landbouwbe drijven. Het voorttrekken van een zelf binder is een zwaar karwei voor de paarden. Dit komt doordat de machine bestaat uit veel draai ende delen; bovendien moet voor een goed resultaat met een vrij hoge snelheid worden ge werkt. Tijdens de demonstratie zullen twee zelfbinders met elk drie paarden aan het werk te zien zijn. Daarnaast zullen nog twèe paarden met een wagen aanwezig zijn en één paard met veulen. De demonstratie wordt gehou den aan de Werendijkseweg tus sen Biggekerke en Zoutelande) op dinsdag 4 augustus om 18.00 uur. crete plannen zien ('met het fi nanciële plaatje ernaast') om aan de hand daarvan welover wogen knopen te kunnen door hakken. Haar wijzigingsvoorstel werd ondersteund door WD. GPV/RPF en SGP. De CDA-fractievoorzitter. ge confronteerd met de woedende reactie van met name de PvdA (wethouder A. Stahl-Hemelsoet van welzijn incluis) en de protes ten van D66 en Groen Links; „Ik vind het jammer dat de fracties ter linkerzijde de zaak nu ten on rechte zo scherp stellen. Vergeet niet dat wij in de raadscommis sies. een paar weken geleden, de prioriteitsstelling van het wel zijn duidelijk afwezen. Begrijp toch dat wij door nu aan te drin gen op een onderzoek de deur nu weer open zetten. Net als ieder een weten we dat er in bepaalde wijken onvrede heerst over de beschikbare voorzieningen. Maar het gaat ons in dit stadium te ver nu al 'ja' te zeggen tegen plannen zonder dat we weten of er financiële dekking voor te vin den is." Worst Een boze PvdA-fractievoorzitter A. Risseeuw; „Waarom zou er nu nog onderzoek moeten worden verricht! We weten toch al pre cies hoe de zaken ervoor staan en wat de wensen van de mensen zijn? Op deze manier stuur je de mensen in de wijken weer met een kluitje in het riet." Een iets bedaarder D66'er R. Arends: „Je moet de mensen niet eerst een worst voor houden, om die ver volgens weer weg te nemen met de mededeling: jammer, maar helaas... er is geen geld. Niet za ken als sociale vernieuwing en aanverwante met de mond belij den. maar vervolgens toch weer al je geld in de harde sector ste ken." En A. A. van Himme (Groen Links): „Laten we niet vergeten dat Sluiskil door een geweldige CDA-lobby een veel te duur wijkcentrum heeft ge kregen dat een veel te groot deel van het welzijnsbudget opslokt. Wij hebben daar destijds voor gewaarschuwd." VVD, SGP en GPV kenden al di rect nauwelijks prioriteit, toe aan de welzijnsvoorzieningen. Zoek de financiële ruimte voor je investeringen in het bestaande budget, riepen de fractiewoord voerders in koor. Wethouder Stahl wees er na drukkelijk op dat binnen dat budget alle bestaande voorzie ningen zijn verwezenlijkt of op geknapt. „Nu praten we over nieuwe voorzieningen. Het CDA vraagt nu om een onderzoek. Nou. dat behoeftenonderzoek loopt al en het college wil dat met de grootst mogelijke snel heid afhandelen. Zolang het eindresultaat er niet ligt. beloof ik u. zullen we niet met nieuwe voorstellen komen." Overbodig Ze vond dat het wijzigingsvoor stel dus overbodig was en kon worden ingetrokken. Maar daar voelden CDA. VVD. SGP en GPV niets voor. Na een schor sing deed de wethouder nog een laatste, wanhopige poging. „Er is behoefte aan verschillende nieuwe accommodaties. Hand haaf daarom die prioriteitstel ling. Doe je dat niet. dan ver dwijnt dat hele beleidsvoorne men in het niets." De vier wet houders. de PvdA. D66 en Groen Links stemden uiteindelijk te gen het wijzigingsbesluit en dus vóór de prioriteitstelling. CDA. WD, SGP en GPV voor de wijzi ging. De stemverhouding: 11 te gen. 12 voor. Na een nieuwe schorsing (door PvdA'er Risseeuw aangevraagd in een wat beladen sfeer) bleek dat de linkse partijen fikse con sequenties verbonden aan de manoeuvre, ingegeven door het CDA. Ze stemden tegen het prio riteitenlijstje van de voorjaars nota. Ook PvdA-wethouder van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Wanneer kan de politie mij helpen, wan neer kan ik de politie helpen en waarom helpt de politie mij niet meteen als ik bel. Dit soort vragen wordt beantwoord in het boekje Politiewerk Mensenwerk, dat is verspreid onder de be woners van Schouwen-Dui- veland en West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het boekje is een standaar duitgave met informatie over het werk van de politie en het kan per regio aange vuld worden met informatie over de werkwijze in het be treffende gebied. Het is tot stand gekomen in samen werking met onder andere het bureau pr en voorlich ting van het district Zeeland van de rijkspolitie. De rijkspolitie op Schou- wen-Duiveland wilde vol gens plaatsvervangend groepscommandant G. Werff graag meewerken aan de uitgave, omdat zij zich duidelijker wil profileren in de regio: de mensen moeten, vindt hij, weten wat de poli tie doet en niet doet. Werff verheelt niet dat de bedoe ling tevens is, dat de mensen meer begrip krijgen voor de drukte bij de politie, waar door het weieens wat langer kan duren voordat de politie ter plekke is. Onderzoek Uit een onderzoek bij de poli tie in West-Zeeuwsch-Vlaan deren is volgens groepscom mandant G. Doosje geble ken dat iets meer voorlich ting onder de bevolking geen kwaad zou kunnen. Met de verspreiding van de brochu re hoopt de politie hieraan tegemoet te zijn gekomen. T. Muller, woordvoerder van de politie in Zeeland, meldt dat Politiewerk Mensen werk een vervolg is op Hand reiking, een zelfde soort bro chure die een paar jaar gele den is verspreid. Dat gebeur de toen in heel Zeeland. Nu doen alleen de korpsen in Schouwen-Duiveland en West-Zeeuwsch-Vlaandren mee; de rest wilde volgens Muller wachten tot de regio politie Zeeland een feit is. Dat hoeft elkaar volgens Doosje helemaal niet te bij ten: „De regio Zeeland wil ook open zijn. dat past pre cies in het beeld dat ons voor ogen staat." Vlietstraat door rood licht was gereden. Dit werd geconstateerd door twee agenten, die de over treder in de Axelsestraat aan hielden. Volgens L. stond het verkeerslicht op oranje en kon hij daardoor niet remmen in ver band met het in gevaar brengen van het overige verkeer. De offi cier bleef bij het proces-verbaal en eiste 155 gulden boete. De kantonrechter vonniste con form. Verzekering Over het verzekeren van een au to werd door J. M. uit Vogelwaar de al te lichtvaardig gedacht. Daarover waren de officier en de kantonrechter het roerend eens. De vrachtwagenchauffeur was in maart van het vorig jaar met zijn auto, die veertien dagen eer der was gekocht, onverzekerd naar huis gereden. Mr Melens veroordeelde M. conform de eis tot een geldboete van 600 gul den. A. H. uit Oude Tonge reed vorig jaar oktober met een snelheid van 110 km per uur binnen de be bouwde kom van Terneuzen. Mr De Lange tilde zwaar aan de snelheidsovertreding op de Wil lem de Zwijgerlaan. „Dit was 60 km te hard. U moet in het ver volg voorzichtiger zijn. want an ders komt uw rijbewijs in het ge ding." „Ik had niet de indruk dat ik in de bebouwde kom reed", verde digde H. zijn hoge snelheid. De kantonrechter kon zich vinden in de eis van de officier: 700 gul den. Mooie wegen Uitgerekend op een nationale feestdag in België moest me vrouw L. k. uit Gent gisteren bij- het kantongerecht in Terneuzen verschijnen Op de Tractaatweg tussen Sas van Gent en Terneu zen reed ze op 11 september van het vorig jaar met een snelheid van 121 km per uur over de weg, waar een maximale snelheid van 70 km per uur was toegestaan. „Het zijn hier mooie wegen, dan verwacht je ook datje evenals in België een stuk harder mag rij den." De officier eiste het stan daardtarief van 500 gulden. De Belgische vond het bedrag aan de hoge kant. Mr Melens deed er 100 gulden vanaf en veroordeel de haar tot een geldboete van 400 gulden. „Ik hou rekening met uw financiële omstandighe den. Maar ik doe dit zeker niet uit sympathie voor de Belgen, hoewel ik er geen hekel aan heb", voegde de kantonrechter eraan toe. Een van de illegale hondenuit laatplaatsen aan de Van Steenberglaan in Terneuzen. foto Camile Schel- straete van onze verslaggever TERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen wil zo snel mogelijk met b en w van ge dachten wisselen over het nieu we beleid ter bestrijding van de hondenoverlast. Bij wijze van experiment werd vorig najaar een pakket maatregelen geïn troduceerd (hondencontro leurs, hondenverbod in de win kelcentra en aanwijziging van uitlaatterreinen), maar de re sultaten zijn niet om over naar huis te schrijven. Het college besloot al eerder het experi ment ha een jaar te evalueren; dat zou in oktober gebeuren. Maar donderdagavond, tijdens de raadsvergadering, bleek dat de raad eigenlijk al eerder over de zaak wil praten. Een ietwat ongeduldige VVD'er W H. Broekhuysen: „Zet er asjeblieft vaart achter, want zowel de hon denbezitters als de mensen die geen viervoeter hebben, zijn niet gelukkig met de manier waarop de zaken nu lopen." Hij vond dat b en w al op korte termijn nieu we. uitgewerkte voorstellen aan de raadscommissies moeten voorleggen. Hij kreeg bijval van het CDA, D66 en Groen Links. CLINGE Oud papier - Leden van de W Clinge halen zaterdagoch tend vanaf 9.00 uur oud papier op in Clinge. Burgemeester drs R. C. E. Barbé beloofde dat de evaluatie direct na de vakantieperiode zal plaatsgrijpen. Ook hij was ervan overtuigd dat de kwestie van de hondenoverlast nu extra aan dacht verdient. Bij de gemeente liggen inmid dels al 'brandbrieven' van de buurtvereniging Zeldenrust/ Sint Annapolder. van een groep je bewoners van de Anemonen- laan in Hoek en van mensen in Biervliet. In alle gevallen wordt vastgesteld dat de uitlaatterrei nen niet goed gelegen zijn en dat een herbezinning op z'n plaats van een medewerker AXEL - De gemeente Axel gaat 35.000 gulden uitgeven voor het vervaardigen van een multi functionele promotiefolder. De meerderheid van de gemeente raad schaarde zich donderdag avond achter het voorstel van b en w. Alleen het GPV stemde te gen. „Hoe komt de folder er uit te zien? We kunnen niet ak koord gaan met het beschik baar stellen van een folder, die we niet gezien hebben. In het verleden is al eerder gebleken, dat het achteraf allemaal tegen viel", aldus GPV-raadslid J. Dieleman. Wethouder A. van Waes kon niets anders zeggen, dan dat ei Stahl deed dat. „De hele afwe ging is nu geweld aangedaan", vond ze. En Risseeuw: „De sa menhang is zoek." Desondanks werd de nota toch met een flinke meerderheid aanvaard. Voor stemden CDA, VVD, GPV en SGP en drie wethouders. BRESKENS ANBO-vakantie - De an- BO-afdeling Breskens houdt van 22 tot en met 29 augustus een vakantiereis naar het Oos tenrijkse Stuben am Areberg. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. OSSENISSE Koersbal - De katholieke bond van ouderen hield in het gemeenschapscentrum Hof ter Nesse een wedstrijd koersbal. Er waren 12 deelnemers. Uitslag: 1 E. de Maat-R. Reyns; 2 A. Rottier—A. de Kort; 3 J. de Waal—M. de Maat. IJZENDIJKE Bridge Uitslag vrije wed strijd IJzendijkse bridgeclub: 1 de heren Galle-Amoldi: 2 de heren Standaert-Willemsen; 3 echtpaar Buyze. 4 mevrouw Lievens—de heer De Groene: 5 mevrouw Colsen—de heer Van Looy. Bridge - Uitslag wedstrijd bridgeclub in Hof van Koophan del: 1/2 de heer Galle-mevrouw Lievens en dames Koek—Van Mieghem; 3 da mes Colsen—Marqumie; 4/5 dames Van Waterschoot-Wijffels en dames Mijnsberg-Vis. VLISSINGEN Strandvolleybaltoernooi - Woensdag 5 augustus wordt als vanouds weer het strandvol leybaltoernooi gehouden op het strand van Dishoek. Het toer nooi begint om 9.30 uur. Inschrij ven is mogelijk tot uiterlijk 4 au gustus bij strandhuisje 356 op paalhoofd 15 16. De plaatselijke horeca en mid denstand hebben aantrekkelij ke prijzen beschikbaar gesteld voor ieder deelnemend team. Er is een wedstrijd- en een re creatieklasse. Zowel indiviuelen als teams zijn welkom. eerst opdracht moet worden ge geven om de folder te vervaardi gen. „Er is al zolang over ge praat, Het ontwerp wordt alleen al op 80 procent van de totale kosten geraamd." M. van Oyen (PvdA) had geen problemen met het voorstel om de basisschool in Zuiddorpe fi nancieel te ondersteunen, maar hij maakte zich meer zorgen over het voortbestaan van de enige kleine basisschool in de kern. „Zulke scholen worden steeds kwetsbaarder. Daarom zou het geen kwaad kunnen dat er een samenwerkingsverband wordt aangegaan met de overige drie basisscholen", meende Van Oyen. Het raadslid stuurde zelfs op een fusie aan. WOLPHAARTSDIJK - De ver eniging 'Doel naar Hoger' hield in Wolphaartsdijk een schieting op de staande wip. Er waren 51 schutters aanwezig. Uitslag: le hoofdvogel: P. Platschor- re, Zorgvlied; 2e hoofdvogel: R. De Meester, Sint Andries; 3e hoofdvo gel: A. Dekker, Doel naar Hoger; le zij vogel: W. Voet, Soranus; 2e zij vo gel: Jac Platschorre, Zorgvlied: 3e zij vogel: C. Kopmels, Doel naar Hoger; le kal: J. de Jonge, Soranus; 2e kal: J. Harinck. Diana; 3e kal: W. Remijnse, Edele Handboog. Meeste kleine vo gels (6) J. Molhoek. Juliana 'S-HEERENHOEK - In De Ko renbeurs in 's-Heerenhoek hield men een schieting op de liggen de wip voor bejaarden en min- der-validen. Er waren 16 schut ters. Uitslag: beide hoofdvogels waren voor A. Pikkaart. Zorgvlied; le en 2e zij vogel: C vd Dries, Soranus; 3e zij vogel: L. de Jonge, Concordia; 4e zij vogel: A. de Jonge, Soranus; le kal: A. Rentmeester. Willem Teil; 2e kal: P. Maat. Zorgvlied; 3e kal: L. de Jon ge. Concordia. 4e kal: Ko vd Dries. VIOS. De vliegende vogelprijs was voor H. de Jonge. Soranus. Meeste kleine vogels (6) M. Oosthoek, Conco- rida. De volgende schieting is op 28 juli. KWADENDAMME Piramideschieting - Aan een piramideschieting te Kwa- dendamme namen 27 schutters deel. Alle vijftien blokken wer den afgesloten. De uitslag: 1. en 2 Jac Platschorre, Zorgvlied: 3. P. Vette, Concorida; 4. A. Rijk, ADLM; 5. J. van Steenber gen, Willem Teil; 6. H Steenhuis. Juliana; 7. L. de Jonge, ADLM; 8. M Meijer, Sint Andries. 9. M. J. Ver donk. Concordia: 10. M. Goeree, Zorgvlied: 11. H. Steenhuis. Juliana; 12. P Repkes. Victoria; 13. Jobien de Jonge. ADLM; 14. M. C. Verdonk, Concordia; 15 P de Wilde. ADLM. De Ladies Trofee was voor me vrouw Jobien de Jonge van ADLM. De meeste grote blok ken schoot Jac Platschorre van Zorgvlied (5). Deze schoot ook de meeste punten en de Total Cup. De eerste grote blok werd op 21 mei door Jac Platschorre (Zorg vlied) geschoten en de laatste door P. de Wilde van ADLM. Burgerlijke stemd WESTKAPELLE Geboren: Kevin, zv W. Huibregt- se en C. G. M. de Smit; Margare- tha J. dv A. Simonse en E. Bras ser; Maria J. dv A.Hendrikse en S. Koppelaar; Niels, zv P. Ga- brielse en M. L. Hengst; Jerry J. zv P. J. Poortvliet en J. Minder- houd. Getrouwd: L. Huibregtse. 25 jr. en W. J. Dijkers, 25 jr. Overleden: L. de Witte, 66 jr. 25 EN 26 JULI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: C. H. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1. tel. 94000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 19.00-ma. 08.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg. tel. 01170-55555. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer. Bad huisweg 42, Cadzand, tel. 01179- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. Bona- rius, Walenstraat 1. Groede, tel. 01171-1825. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: E. Klop. Bastion straat 36, tel. 01155-1777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe. tel 1366. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: B. de Ouden, Glacisweg 50, tel. 01140- 12060. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Irisstraat 31, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. F. Hel- mers, Tulpstraat 34, tel. 01148- 1277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Fietser bij aanrijding licht gewond WOLPHAARTSDIJK - De 58-ja- rige fietser A. T. uit Aken is don derdagmiddag nabij de Quis- tenburg tussen Wolphaartsdijk en de Zandkreekdam aangere den door een automobilist. Na het ongeval stopte de be stuurder van de auto en zegde toe hulp te gaan halen. Het slachtoffer werd daarna met lichte verwondingen per zieken auto naar het Goese Ooster- scheldeziekenhuis overge bracht, maar de bestuurder van de auto keerde niet terug. De po litie vraagt daarom deze auto mobilist contact op te nemen met de gemeentepolitie Goes. BEROEPINGSBERICHTEN GEREF KERKEN Benoemd tot pastoraal assis tent te Roden: de heer H.Over zet. pastoraal assistent te Lioes- sens c.a., die deze benoeming heeft aangenomen. Clinge, St. Jansteen en k wacht vrij. 18.00 - ma. O8.OO11 R. van Berkel, Nieuwstraat Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwseh-Vlaanderen: Schautteet. Grote Maagd straat 24, Sluis, tel. 01178-1921 Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: G. Tan, Markt 5, Axel 01155-1686. Spreekuren zat. 10-10.30 en i 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur. J. Klaassen. Winkelcentn Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Aj theek Axel. Oranjestraat 6 01155-2888. Ilulst.zat. 11-12 en 15.30-17.3| zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uü Apotheek Hulst. Dubbele Pc< 7. tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zaLi 12.30 en 13-16.30 en zon. Hj 12.30 en 17.30 en 18.30 uur:Ap theek Oostburg. Burchstraat' tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaarasli Hulst en Hengstdijk: J. J. L Kop, Axel, tel. 01155-15 Spreekuur zat. 11-12 uur. B> tionstraat 3, Axel. Spreekuur Axel, Bastionstn 3, zat. 11-12 uur. IJzendijke: H. H. F. M. v, d ver. tel 01176-1388. Spreekuur zat. 13 en zon. 12a in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos Burm. Van Diemenstraat83,; 01150-19628. Spreekuur zat,; 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de V Steenbergenlaan 7. tel. Olü 96425. Spreekuur zat. van 121 13.00 uur. Breskens, Aardenburg enSlui G. A. M. de Bruijckere, 01172-2769. Spreekuur 13.00-13.30 uur.E werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver,; rius 1, Oostburg, tel. 0111 52103. Sas van Gent: E. O. M. Westdam 54, tel. 01158-38 spreekuur 11.00-12.00 uur. Sas van Gent: F. de Dobbelaö Walstraat 1, tel. 01158-33 Spreekuur Za. 10-11.30 uur zon. 12-13 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bi Tempelier 34, tel. 01140-1! Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Wijkverpleging: West-Zeeuwsch-Vlaanderen; Telefoonnummer 01170-53139. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: I Telefoonnummer 01140-12191.L Kruisvereniging kanaalzo!' Zeeuwsch-Vlaanderen: nacht bereikbaar, ,tel. 011! 19049. Verloskundigen: Kanaalzone en Ooi Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw 1 Haak, St. Maartenlaan 48, Axi tel. 01155-3982. t n e u e Postbus 35, 4530 AA Terneuzen Hinderwet Burgemeester en wethouders van Terneu zen brengen, overeenkomstig het bepaal de in artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, ter openbare kennis dat zij voornemens zijn positief te beschikken op de d.d. 12 februari 1992 ingekomen aanvraag van de heer C. A, Schuerman, Noordstraat 77 te Terneu zen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een brasserie annex drogisterij en praktijkruimte voor diverse geneesmethodes op het perceel, plaatse lijk bekend Noordstraat 77 te Terneuzen, een en ander onder het stellen van voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De ontwerpbeschikking, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden ter inzage in het gebouw van de sector Stadsontwikkeling en - beheer (sectie Milieu), Burg. Geillstraat 2 te Terneuzen en wel tot 8 augustus 1992 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donder dagavond van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen, die de stukken wensen in te zien op donderdagavond, worden verzocht daarvan mededeling te doen (tel. 01150- 75458). De aanvrager, alsmede degenen die be zwaren hebben ingebracht naar aanlei ding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs met in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen met betrekking tot de ontwerpbeschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens met bekend te maken. Terneuzen, 24 juli 1992. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, drs. R. C. E. Barbé, burgemeester Th. J. de Brauwer, secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 44