Protest ZMF tegen afgraven dijk Meerderheid raad Oostburg voor start procedure kuuroord Welzijnsbeleid komt niet tegemoet aan wensen Aardenburg Olympisch vuur in Terneuzen Jeugdvakantieweek Hontenisse Hulst wil zoveel mogelijk subsidie binnenslepen provincie 10) Milieufederatie eist herstel in oude staat examens lezers schrijven VRIJDAG 24 JULI 1992 van onze verslaggever GOES - De Zeeuwse Milieu Fe deratie (ZMF) heeft bij het dage lijks provinciebestuur bezwaar gemaakt tegen het afgraven van een dijk in de Bathpolders, ge meente Reimerswaal. Volgens de ZMF is het afgraven illegaal gebeurd, dat wil zeggen: zonder dat de vereiste ontgrondings vergunning door de provincie is afgegeven. De milieufederatie vindt dat de dijk weer in oude staat hersteld moet worden. De bewuste dijk. die aan de westkant van het Bathse spuikanaal uitkomt, is over een lengte van enkele honderden meters afgegraven. De provin ciale afdeling Milieu en Water staat is op de hoogte van de acti viteit. De ZMF wil van het dage lijks provinciebestuur zo spoe dig mogelijk weten of er alsnog een on tgrondings vergunning verleend wordt. Gelet op de bij zondere cultuurhistorische waarden die de Zeeuwse (bin- nemdijken vertegenwoordigen, is de federatie faliekant tegen zo'n vergunning. Faam Behalve cultuurhistorische waarden (de dijken vertellen het verhaal van de ontstaansge schiedenis van Zeeland) hebben dijken ook een belangrijke na tuur- en landschapswaarde. Ze zorgen onder meer voor een 'groene dooradering' van het landschap. De Zeeuwse bloem- van een medewerkster OOSTBURG - Een ruime meer derheid van de gemeenteraad van Oostburg stemde donder dagmiddag in met het starten van de artikel 19 procedure die moet leiden tot de bouw van een kuur- en recreatieproject in Cadzand-Bad. De fractie van de PvdA stemde tegen omdat het plan niet vol doet aan de uitgangspunten. De 'kuuroordachtige voorziening' is. volgens PvdA-fractievoorzit- ter J. Wielakker, geen elk-weer- voorziening en zal daardoor niet seizoensverlengend werken. Verder is er. volgens de PvdA, nauwelijks sprake van een 'meerwaarde'. ..Het is meer van hetzelfde." aldus Wielakker die wist dat raadsleden van andere fracties het huidige plan ook on- IJZENDIJKE Vogelmarkt - Op de markt in IJzendijke wordt morgen (za terdag) een vogel- en rommel markt gehouden. Evenals voor gaande jaren is de IJzendijkse vogelvereniging Vogèlvreugd '79 present. De rommelmarkt begint 's morgens om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. van een medewerkster OOSTBURG - Het dagelijks be stuur van het Samenwerking verband Welzijnsbeleid West Zeeuwsch-Vlaanderen (SW> is er niet in geslaagd om in de be groting van 1993 bezuinigingen door te voeren zoals die ge vraagd worden door de gemeen te Aardenburg. Het is dan ook denkbaar dat de raad van Aar denburg zal besluiten om uit het samenwerkingsverband te stappen. In het Consultatief Overleg Raadsleden in Aardenburg is al' een uitspraak in die richting ge daan Het Aardenburgse college heeft het SW laten weten dat 'zich een ruime raadsmeerder- Koersbal SINT JANSTEEN - De katholie ke bond van ouderen hield in het gemeenschapscentrum De Wa randa een wedstrijd koersbal. Uitslag 1 A van Remoortere: 2 M Ferket. 3 C Verweij en P. Rombaut HEIKANT - De katholieke bond van ouderen hield in het ge meenschapscentrum Het Heike een wedstrijd koersbal. waaraan 41 personen deelnamen. Uitslag: 1 J Bouvre-E de Jongen E Jonkers -S van Houten: 2 J. Rood- en - A de Cock. 3 O Peelers-P Rm- goot OSSENISSE - De katholieke bond van ouderen hield in Hof ter Nesse een wedstrijd koers bal. waaraan 11 personen deel namen. Uitslag: 1 A. Rottier-A. Mannaert. 2 M de Maat -R. de Kort: 3 E. de Maat-T. van Vooren. STOPPELDIJK - De katholie ke bond van ouderen hield in Het Gelaag aan Rapenburg een wedstrijd koersbal. Uitslag: 1 J. de Putter-J Everaert: 2 mevrouw Duennk- mevrouw Cap- paert: 3 mevrouw Everaert—me vrouw Van Laar CLINGE Speelhuis - Vandaag, vrij dag. wordt op het terrein van de peuterspeelzaal 'Het Bijennest' te Clinge het speelhuis officieel in gebruik genomen. De Clingse peuterspeelzaal heeft met be hulp van financiële steun van de gemeente Hulst en het Natio naal Jeugdfonds Jantje Beton een buitenspeelplaats kunnen aanleggen De officiële inge bruikname begint om 9.00 uur. dijken genieten ook buiten de provinciegrenzen faam. Veel ki lometers dijk zijn de afgelopen jaren voor afgraven behoed, doordat ze in beheer zijn geko men van organisaties voor na tuurbescherming. De dijk die in de Bathpolders is afgegraven, had zonder meer de kenmerkende waarden op het gebied van cultuurhistorie, na tuur en landschap, stelt de ZMF. In het streekplan Zeeland is de dijk ook als beschermde dijk aangemerkt. Allemaal redenen om het afgraven ongedaan te maken, meent de milieufedera tie. Naast het herstel van de waarden die door het afgraven verloren zijn gegaan, is het ook van belang geen precedent te scheppen. De ZMF: „Er zijn in Zeeland vele vergelijkbare si tuaties en alleen met een conse quent beleid kan dit voor Zee land zo kenmerkende land schapstype bewaard blijven." voldoende vinden. „Maar die zeggen dat niet in het open baar." C. Bolijn (D&T) erkende dat het kuuroord er wel anders uitziet dan in de eerste opzet. „Maar ik zie de meerwaarde er wel van in en het zal ook seizoensverlen gend werken." De WD-er A. Ro- sendaal had geen enkel pro bleem met het plan.Al zou het meer van hetzelfde zijn. dan nog graag." Ook het CDA liet zich positief uit. H. Lippens liet we ten dat men wellicht beter klein kan beginnen. De extra verga dering van de raad was nodig omdat met name de PvdA daar om had gevraagd. De sociaal-de mocraten stemden vorige week tegen het nieuwe voorberei- dingsbesluit voor het kuur- en recreatieproject, omdat zij niet de garantie kregen dat twee van de vier tennisbanen zouden blij ven liggen. Projectontwikkelaar 'Cadzand projecten BV' zag kans om aan de wens van de beheerder van het tenniscomplex, de Algeme ne Sport- en Ontspanningsver eniging Cadzand (Asoc), en aan die van de PvdA te voldoen. Dat was echter nog niet helemaal naar de zin van de PvdA. De drie aanwezige raadsleden Wielak ker, Verplanke en Wille stemden daarom tegen. PABO MIDDELBURG - Aan de Hoge school Zeeland, sector PABO te Mid delburg slaagden voor het examen Bijbels Onderwijs de volgende kan didaten: Vera Bakker, Elna Boogaard, Jea- nine Bosselaar, Esther van Daalen, Petra Dekker. Antoinette de Dreu. Nanja van Es. Barbara Elenbaas, Desiree Goudzwaard, Kanen de Graaf, Hanneke Grefhorst. Corinne van Ham, Annette van der Have, Martine Huibregtse, Annemieke IJ- kel, Cora Kalle, Gaby Landa, Lian Moerdijk. Jacqueline van Noord. Kir- sten Otto, Dianne de Pooter, Rinke Reijnhoudt, Petry de Schipper, Do- - I I I I I I I I ITTTT rothea Sul, Elisa Vermaire, Ellis de Vries Voor het examen Katechese-Kate- chetiek slaagden: Nicole Boonman, Angella vd Dries. Marjo Geijs, Ma nna van Goethem, Karin van Iwaar- den, Sjoerd van Loon. Christianne vd Meulen, Natasja Timmermans, Ani- que Vermandei, Carola Vermeulen, Anja Willemse, Saskia Eggermont, Ellen van Steenbergen, Ursula de Jong, Marc van Vlierberghe, Wendy Beekman. Voor het examen leraar basisonder wijs, afdeling Openbaar, slaagden: Karin Bartels. Dorine Brasser, An gella vd Dries, Yolanda Goedege- buure. Marina van Goethem, Karin heid aftekent om uit te treden' als er geen lastenvermindering voor de gemeente plaats vindt. Aardenburg wil het niveau van de begroting 1991. te weten 271.000 gulden, aanhouden. Dit jaar wordt een bijdrage van Aardenburg gevraagd van 324.217. Vorig jaar keurden de Aardenburgse raadsleden in het SW de begroting 1992 niet goed. De beide andere gemeenten. Sluis en Oostburg, gaan wel ak koord met de ontwerp-begro- ting. Zij zijn bereid om de verho ging van de salariskosten wel te betalen. De gemeenten zelf krij gen geld uit het gemeentefonds om de salarislasten te compen seren maar zijn niet verplicht om dat te doen. „Een verminde ring van de uitgaven zoals de ge meente Aardenburg die voor staat betekent het verlagen van de uitgaven van activiteiten waaraan geen personele conse quenties zijn verbonden óf het beëindigen van het subsidiëren van een of enkele werksoort." schrijft het dagelijks bestuur in het voorstel. Het einde Als de gemeenteraad van Aar denburg daadwerkelijk besluit om uit het samenwerkingsver band te stappen zal dit niet eer der dan 1 mei 1997 kunnen plaats vinden. Zo'n besluit moet 24 maanden voor het aflopen van een periode van vier jaar worden genomen. De tweede pe riode loopt van 1 mei 1993 tot 1 mei 1997. Het afhaken van Aar denburg zou tevens het einde van het samenwerkingsverband betekenen. De begroting komt maandag 27 juli aan de orde in de vergadering van het alge meen bestuur van het SW. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis van Sluis en be gint om 16 uur. Het algemeen bestuur buigt zich verder over het voorstel om 7500 gulden subsidie te verstrekken aan de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO)in West Zeeuwsch-Vlaanderen. De stich ting wil daarmee een keukenin ventaris van de scholengemeen schap Oostdijke overnemen. De SWO maakte gebruik van de keuken van de school in Schoon- dijke om daar kooklessen aan oudere mannen te geven. Oost dijke heeft nu een nieuwe ac commodatie voor het geven van kooklessen aan zijn leerlingen in Oostburg en die is niet geschikt voor het geven van kooklessen op 'huishoudelijke' schaal. De keukeninventaris moet voor lopig worden opgeslagen omdat er nog geen locatie beschikbaar is om deze te installeren. Karen van Gilst rende donderdagochtend met de fakkel rond in de Terneuzense wijk Zelden- rust. fotoCamileSchelstraete van onze verslaggever TERNEUZEN - Het was geen grote 'generale' en er was ook geen sprake van een foutje. Maar de Olympische Spelen '92 zijn al geopend! De Ter neuzense Karen van Gilst rende donderdagochtend met de fakkel rond in de wijk Zeldenrust in haar woon plaats. Ook voorzitter Sama ranch van het Internationaal Olympisch Comité was aan wezig. nota bene twee dagen voor de opening van de Spe len in Barcelona. De deelnemers renden achter de fakkel aan, terwijl een Olympische mars uit de luid sprekers klonk en vervolgens hieven ze massaal 'Het Atle- tenlied', voor de gelegenheid gecomponeerd door Piet de Witte en Harry Hilbrink, aan. Daarna begonnen de spelen. Voor de goede orde: Sama ranch werd gespeeld door voorzitter Arnold van Dam me van de ouderraad van openbare basisschool De Meerpaal, Karen van Gilst is leerlinge van groep 8 van die school en De Witte en Hil brink zijn weliswaar gewaar deerde musici, maar ook ou ders van kinderen van de school. Maar het deed allemaal ui terst officieel aan. Natuurlijk was er voor de ruim 300 kinde ren van De Meerpaal donder dag ook gewoon een speur tocht in de wijk. maar de Olympische gedachte stond echt helemaal centraal. Een heuse Olympiade, bedacht en begeleid door onderwijs krachten en ouders. De deel nemers traden in het strijd perk als vertegenwoordigers van landen als Graprijke, Snoepjesland. Olympusland, Gip-Gap-Gonië. Barcelonia, Yogholand. Lapjesland en Spookie-Spookie. Tussen de middag gebruikten ze samen de lunch. Er werden, voor zover bekend, géén records gebroken. Of misschien toch... dat van broodjes-eten en cola drinken... Schieting van een medewerker KLOOSTERZANDE - In de ge meente Hontenisse gaat maan dag 31 augustus de jaarlijkse jeugdvakantieweek van start. Tot en met vrijdag 4 september zijn er activiteiten voor kinde ren van de basisschool-leeftijd in verschillende gemeenteker nen. De organisatie van de kin dervakantieweek is in handen van de onlangs opgerichte Stichting 'Kindervakantie week Hontenisse'. Een groep vaste rijwilligers steekt een helpende hand toe. Onder het thema 'Landen' be gint maandag 31 augustus op het sportveld van de VV Honte nisse in Kloosterzande de eerste spelactiviteit. De deelnemers leggen vanaf 9 00 uur een spelen- circuit af op het pirateneiland. Bij slecht weer wijkt men uit naar sportzaal De Hinde. Elke speldag eindigt om 12.00 uur. Dinsdag verzamelen de kinde ren op het sportveld in Lams- waarde. voor activiteiten als schminken en knutselen, terwijl er ook video-opnamen gemaakt worden. Woensdag maken de jongeren zelf vliegers op de vel den van de voetbalvereniging Vogelwaarde. Daarnaast nemen zij deel aan verschillende spel letjes, die onder het motto 'Lucht' staan opgesteld. Donderdag strijkt het jeugd- vakantiewerk neer in Ossenisse. Nabij het gemeenschapscen trum Hof ter Nesse testen de kin deren hun evenwicht met stel- tenlopen. pedaalfietsen en ski lopen. Traditioneel wordt de jeugdvakantieweek vrijdag af gesloten op camping De Vogel in Hengstdijk. Hier gaan de kinde ren met hout en karton aan de slag en bouwen zelf een dorp. van Iwaarden. Femke Jeukens. Eva Lobbezoo, Sjoerd van Loon, Natasja Timmermans, Eva de Voogd, Sacha van Waegeningh. Anja Willemse. Janke Wisse. Afdeling Christelijk: Jeanine Bosse laar. Esther van Daalen, Petra Dek ker. Antoinette de Dreu, Saskia Eg germont, Barbara Elenbaas. Harm Francke, Desiree Goudzwaard. Ka- rien de Graaf, Hanneke Grefhorst, Corinne van Ham, Annette vd Have, Martine Huibregtse, Daan Ingelse, Cora Kalle, Gaby Landa, Lian Moer dijk, Jacqueline van Noord, Kirsten Otto. Dianne de Pooter, Rinke Reijn houdt, Petry de Schipper, Ellen van Steenbergen, Dorothea Sul, Elisa Vermaire, Ellis de. Vries. Sasse raad voor sloop Sint Albert van onze medewerker SAS VAN GENT - De gemeente raad van Sas van Gent ging don derdagavond zonder slag of stoot akkoord met het 'sloop- plan' Sint Albert. De woning bouwvereniging Sas Vooruit wil naast woningen uit de Sint Albertstraat ook een aantal hui zen in de Heerlijkheidstraat op ruimen. Een aantal bewoners protesteer de onlangs tegen het verdwijnen van die 'Heerlij kheids-wonin- gen'. Maar de raadsleden meen den, net als de collegeleden, dat aan een rigoureuze sanering niet te ontkomen is om de buurt een nieuwe kans te geven. Het VVD- raadslid M. Sparreboom was nog even bang dat de gemeente voor financiële problemen zou komen te staan. Maar wethou der J. Platschorre (PvdA) meld de dat dat een zaak des woning- bouwverenigings was. van onze verslaggever HULST - B en vv van Hulst heb ben een 'Groot Fondsenboek' besteld. In dat boek staan alle organisaties genoemd die subsi dies aan verenigingen en goede doelen verstrekken. Hulst wil in het vervolg optimaal profite ren van alle subsidiemogelijk heden en zal voortaan geen mo gelijkheid onbenut laten, ver klaarde wethouder P. Weemaes donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Weemaes kwam tot zijn ontboe zeming bij de bespreking over een subsidie voor extra 'zweven de' verzorgingsplaatsen bij het opvangcentrum Klavertje Vier. Het 'zwevende' van de bedden zit hem in de noodzaak van de verzorging. Ook in Oostburg en Terneuzen kunnen mensen van de voorziening gebruik maken. Telkens wordt bekeken welke mensen het meest behoefte heb ben aan de verzorging buitens huis. Het gaat om mensen die nu al in aanmerking komen voor opname in een verpleeg- of ver zorgingstehuis. De Oost-Zeeuws-Vlamingen on der hen kunnen in Klavertje Vier straks voor een paar dag(dellen per week terecht. Ouders of ver plegers thuis kunnen op die ma nier een beetje ontlast worden. De gemeenteraad was unaniem van mening dat de extra verzor gingsbedden zeer welkom zijn. De 24.000 gulden die er voor no dig is, werd dan ook niet als weg gegooid geld gezien. Maar A. van Duyse (Groot Hulst) vond het wel jammer dat het benodigde geld uit de pot voor het flanke rend ouderenbeleid moet ko men. Wethouder Weemaes was dat met Van Duyse eens, maar meldde vervolgens dat het colle ge zijn best doet om via liefda digheidsfondsen (Jantje Beton, Koningin Julianafonds etc.) ex tra subsidies binnen te halen. Ook op minder bekende instel lingen zal. na ontvangst van het 'Groot Fondsenboek' van Wee maes, vaker een beroep worden gedaan. Buitenschools De raadsleden toonden zich al len zeer ontstemd over de late ontvangst van een aantal voor stellen. Ze wilden echter niet zo ver gaan om de bewuste voor stellen te dwarsbomen. Zo kan de Stichting Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen maandag in kinderdagverblijf De Spq hoek beginnen met builtVl schoolse kinderopvang. ld1 meeste fracties hadden von week in de commissie financi al laten weten dat zij vondend het voorstel hen schandalig |2 onder ogen kwam. Maar alle K Van Duyse en C. de Mooru Groot Hulst iF. de Vries isi m vakantie) stemden tegen C start van de buitenschoolse i 11 vang. Niet omdat ze tegen kinder*! vang zijn, maar omdat ze de nanciële consequenties q konden overzien, zei De Weemaes probeerde uit te k gen dat Hulst wel met de va zieningen moet beginnen g 5! eind volgend jaar sowieso subs dies voor kinderopvang binne il te kunnen slepen. De wethoud v kon geen garanties over de ta komstige rijkssubsidies geve nt maar 'als we geen plaatsen rea seren, weten we zeker dat niets krijgen'. De Moor begret de uitleg niet helemaal en bl« daarom tegen de start van d buitenschoolse opvang. Hij in elk geval wachten tot Pnn jesdag om de plannen van hf kabinet tegen het licht te ka nen houden. Wethouder bang voor sloop van onze verslaggever HULST - De Hulster wethoui B. Picavet dacht donderdj avond even dat zijn college-a lega's van hem af wilden. T dens de behandeling van de a gekomen stukken bij de raai vergadering werd om goedkt ring voor de 'sloop van Picav gevraagd. „Mijnheer de voorzitter", rich: de wethouder het woord tot bi gemeester A. Kessen „ik toch wel graag zien dat c gende keer gesproken wo: over de sloop van het voorras ge slachthuis Picavet om m verstanden te voorkomen,",.! het gaat om het slachthuis. Jat mer, ik was al akkoord", ra WD-fractievoorzitter W. Ki ser tot grote hilariteit van den tallige raad. Ook Picavet lacl mee; als een slachter met kil pijn. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. I I I II I I I I 11 1 I 11 li I 1 AARDENBURG - Het hand booggilde Sint Sebastiaan hield op het schuttersterrein de ne gende puntenschieting waaraan 22 personen deelnamen. Uitslag Hoogvogel: F. van Ecke. Zij vogels: W. Scheele. J. de Muynk en R. de Wispelaere en N. van Daele Kal len W Scheele. R de Wispelaere en F. Veldkamp Meeste kleme vogels (6): W. Scheele. Stand in het kampioenschap: 1 N. van Daele. 45 pnt. 2 Th. Lampaert, 44. 3 W Scheele. 43, 4 R. de Wispelae re, 41; 5 H. Menue. 37 Uitslag van de 7e blokschieting van de handbooggilde1 1 G. de Valcke, 2 blokken. 2 Th Lampaert. 1 blok, 3 H Menue, 1 blok, 4 E Champion, 1 blok. Stand in het kampioenschap 1 Th. Lampaert, 6 blokken. 2 G de Valcke. 5 blokken: 3 H Menue. 4 blokken: 4 M Minnaert, 3 blokken; 5 J. de Muynk, 2 blokken. NIEUWVLIET Vliegen Op het zeilvliegter rein in Nieuwvliet worden van 26 toten met 31 juli cursussen para- pente vliegen aan de lier gehou den. Men kan kiezen uit een in troductiecursus van één of twee dagen of een basiscursus die zes dagen in beslag neemt. De cur sussen worden gegeven door de zeilvliegschool Phoenix uit Hel- levoetsluis. Er kunnen maxi maal 12 mensen deelnemen. OOSTBURG Bridge - De recreatieve brid geclub Oostburg speelde in 'Du Commerce' te Oostburg een wedstrijd. De uitslagen groep A 1 mevrouw Dekkers/de heer Dekkers jr; 2 de he ren Dekkers sr en jr.. 3. mevrouw Christiaanse'de heer Pielaat, 4 echt paar Sorée Groep B 1 echtpaar Brugge; 2 dames Lako/Gemaert: 3 mevrouw Luteijn/de heer van Ass; 4. dames van Wezel/Backerra. Begraafplaats Het artikel in uw courant van 15 juli onder het hoofd 'Tand des tijds mag gezien worden op een begraafplaats' geeft mij aanlei ding tot het volgende commen taar: Met verwondering nam ik ken nis van het feit dat het hoofd be plantingen zich een oordeel over het beleid aanmatigt voordat de raadscommissie, de raad en het college van Burgemeester en wethouders van Vlissingen zich hierover hebben uitgesproken. Deze lichamen voeren immers het beleid waarnaar een ambte naar zich heeft te richten. Een vergelijking met monumen tenzorg is naar mijn mening niet aan de orde. wel de gevoelens van de nabestaanden. Ik bestrijd ten stelligste de op vatting van de heer Van de Pool dat de Vlissingse manier niet af wijkt van het landelijk beleid en dat het verschil uitmaakt of het een kerkhof van een kleine dan wel een grote plaats is. Eerbied voor de doden is universeel. Ik zoude heer Van de Pool willen adviseren een bezoek te brengen aan de begraafplaat-s te Haarlem (153.000 inwoners). Ook daar ko men verzakkingen en beschadi gingen voor. Deze worden steeds keurig met zorg hersteld.. Voor de gemeente als Vlissingen met zijn prachtige boulevards, een dure jachthaven van 7,5 mil joen gulden, een schitterend nieuw winkelcentrum dat vele miljoenen heeft gekost, moet het toch de eer te na zijn om de be graafplaats in haar huidige des olate toestand te laten voortbe staan. H. P. Siegers M. Treublaan 11 Heemstede Domburg Als ik het goed begrijp willen de ondernemers Suurmond en Rot te de gemeentelijke-kunsten makers die in het circus Dom burg optreden, als rotte vis over de muur zetten en in de plomp laten verdwijnen (PZC 10 en 21 juli). Verschrikkelijk. Ik vind er geen woorden voor. Ik sidderde in mijn klompen toen ik las van het plan. Net nu de Domburgse zee weer wat schoner wordt, ten ze toch voorzichtig zijn. Ui voering van dat plan zal Ik Domburgse milieu nog verdi verzieken. En er hangt daartoe al een stank van knoeien en va schrijven. Ik aarzel over iets anders: Is Ik misschien mogelijk om de here te vragen vrijwillig op te krsi sen? Maar laat u dan niet ka nen. Geef ze als tegenprestati alstublieft een goed wachtgei na. Dat hebben ze wel verdien Stel ze bovendien een ridden de (bijvoorbeeld de grootoré van de Zilveren Parel) in I* vooruitzicht. Over een jaar wat krijgen ze die toch. Pers? van rekening heeft de oud-ge* puteerde Ventevogel zich oou geweldig ingespannen om ré Hof-Domburg van de grond' krijgen. En hij werd pas gffli derd in de slagschaduw van 4 provinciale winkellade. J. LieMt Koestraat Westkapé Joegoslavië Al maanden wordt er in de Pa geschreven over Joegoslavië S de PZC van dinsdag staat, 4 de EG vluchtelingen eerlijk' delen. Vanaf de Tweede Wereldoorlo wordt er op school, tv, radio e krant door de Anne Frank Stid ting en andere instellingen* particulieren gewaarschu' voor situaties zoals toen. mocht nooit meer gebeuren. E wat zien we? In 1992 worden er weer treir.a met tienduizenden vluchteü gen vastgehouden omdat ré mand ze wil hebben. Het is«® hetzelfde liedje als plus minus* jaar geleden. "Het zal wel n* vallen, ze hebben toch P schotwonden", of "In onzeo? zijn het geen vluchteling^ Wat zijn we toch kort van he^ nering. Er wordt weer met mensen f sold of het zakken aardapf* zijn. Geef mij er maar zoveel' neem jij die rotte dan maar hebben we toch veel geleerd1* de geschiedenis van 50 jaar den. Je wordt er misselijk van H. A. Joofl Zusterstrm Middelt*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 42