Iedereen wil mij hier verslaan André Bolhuis een man met een missie op de Montjuich Ongunstige loting judoka's Nederland Het zijn alleen maar Olympische Spelen sport Anthony Nesty wil ambassadeur worden in Amerika Nederlandse klaagzang op 't Melkhuisje Volleyballers mogen ook knie en dij gebruiken sport op tv VRIJDAG 24 JULI 1992 2/ van onze verslaggever Frans Dreissen BARCELONA - Ruud Gullit en Frank Rijkaard zijn in de ogen van Anthony Nesty pas echte helden. Supermensen. Onbe reikbare grootheden. „Ik vind het alleen jammer dat ze mij niet zien staan. Ze denken al leen maar aan zichzelf'. De Su rinaamse vlinderslagspecialist ervaart dat egoïstische trekje als een belediging. De sociaal bewogen zwemmer zal zelf nooit iemand negeren. Sterker, hij werkt zich in het zweet voor 'heel het volk in Suriname'. Dat klinkt pedant. Naïef zelfs, maar Nesty meent het oprecht. „Ik wil goud winnen en mijn land genoten wat plezier schenken in toch nog vrij sombere dagen". Pompeuze tribunes omzomen het Piscines Bernat Picornell op de heuvel Montjuich. Het is een kolossale constructie van alumi nium, die elk zuchtje wind bui ten het stadion houdt. Het kwik schiet daarom al gauw in de der tig-plus. Het is bloedheet. Zelfs voor Anthony Nesty, die in Ame rika vrijwel identieke omstan digheden heeft nagebootst door bijna dagelijks in het overdekte zwembassin te duiken. Minimaal vijf, zes uur per dag ging hij op de campus van de universiteit in Gainesville te wa ter. Voor een leek zou dat van een dodelijke saaiheid zijn. De 'dolfijn uit Suriname' maakt er geen probleem van. Arbeid adelt. „Hoe zwaarder de trai ning, hoe meer voldoening". Weinigen peigeren zich zo af als Nesty. Een gedrongen lijf, een hoge ligging in het water en een soepele maar o zo krachtige slag. De meedogenloosheid waarmee wordt gezwommen is indruk wekkend. Het plezier wint het ruimschoots van de pijn. „De motivatie kost me geen enkele moeite, omdat ik weet dat ieder een mij hier wil verslaan". Met een bijna onmenselijke in zet heeft de in Trinidad geboren volksheld een nieuwe olympi sche coup voorbereid. In Seoul vlinderde hij verrassend naar goud op de 100 meter door de ge doodverfde Amerikaanse favo riet Matt Biondi met een futiele marge van eenhonderdste se conde te verslaan. Sindsdien wordt Nesty met stijgende ver bazing en bewondering gevolgd door de concurrentie. Lang hoeven de rivalen waaron der Pablo Morales niet meer te zuchten onder het regime van de beul Nesty. „Ik wil nog een keer vlammen en dan afscheid ne men van de sport. Barcelona wordt mijn laatste grote race. Ik heb tien jaar van mijn leven in de topsport gestopt. Dat lijkt me lang genoeg". Zijn besluit staat vast, Daar valt niet meer aan te tornen. „Eerst nog een jaar studeren en daarna een wereldreis maken. Vanaf mijn dertiende heb ik jaarlijks slechts twee of drie weken vakantie gehad. Ik snak naar rust en vrije tijd". Mysterie en hysterie. Dat zijn twee sleutelwoorden in de zwemcarrière van Anthony Nes ty. In eigen land wordt hij sinds Seoul verafgood. Hij is comman deur in de orde van de gele ster, werd bij ministerieel besluit be noemd tot sportambassadeur voor het leven en kan naar ver luidt maandelijks een bijdrage van 2000 dollar tegemoet zien. Het liefst zou de bezienswaar digheid Nesty zich echter willen verstoppen. „Ik zou gek worden als ik in Paramaribo zou moeten leven. Iedereen wil me spreken. Ik heb altijd veel verplichtingen. Daarom ben ik blij als ik weer in mijn appartementje in Gaines ville zit. Dan ben ik een kam pioen in de massa. Lekker ano niem". Vier jaar geleden was hij nog in getogen en introvert, maar het pantser van verlegenheid heeft Nesty al lang afgeworpen. Hij heeft ambitieuze plannen. Voor heden en toekomst. „Opnieuw goud winnen, daar droom ik na tuurlijk al maanden van. Ik heb mijn techniek geperfectioneerd en aan mijn eerste vijftig meter gewerkt". Nesty is voorzichtig waar het voorspellingen betreft. „Het is een kwestie van het juis te stukje puzzel op de juiste plaats. Veel zal afhangen van het gevoel in het water". Anthony Nesty, de zwemmer van de verpletterende eindsprint: „Ik zou gek worden als ik in Parama ribo zou moeten leven." foto AP De Surinamer duikt als favoriet van het startblok. Nesty is de zwemmer van de verpletterende eindsprint. Al zijn energie werpt hij in de laatste meters. Tijdens zijn trainingen werd hij de afge lopen maanden echter regelma tig geconfronteerd met de beper kingen van zijn lichaam. „Ik ben sneller moe. Vier jaar geleden woog ik hetzelfde, maar had ik minder spierkracht. Nu heb ik meer spiermassa en dat merk ik in het water. De souplesse is er een beetje van af'. Barcelona vormt de afsluiting van een tijdperk en markeert het begin van zijn post-sportieve missie. „Ik studeer 'communica tions'; een goed fundament voor een latere politieke loopbaan", onthult Nesty zijn plannen. „Het liefst zou ik ambassadeur van Suriname willen worden in Ame rika". Maar ook een minister spost slaat het vlinderslagfeno meen niet af. „De situatie in Su riname is heel slecht. Vorige re geringen hebben grote gaten in economie geslagen. Het duurt jaren voordat de situatie weer genormaliseerd zal zijn. Ik wil me graag inzetten voor mijn land". Hij wil zijn landgenoten maan dag alvast een voorschot geven. „Goud winnen tijdens de Spelen en de mensen in Suriname wat plezier bezorgen in moeilijke da gen. Daar droom ik nu al maan den van". Misschien dat dan ook de langgekoesterde ontmoeting met Gullit en Rijkaard eindelijk eens tot stand kan komen. BARCELONA (ANP) - De loting voor de Olympische judotoernooien heeft voor Monique van der Lee een zwart randje gekregen door een spraakverwarring. Twee keer heeft de internationale judofederatie moe ten loten om de partijen voor de eerste ronde van de zware vrouwen vast te stellen. De eerste keer trof Nederlands jongste judovrouw in Barcelona een „lijntje" met fraai uitzicht op de halve finale of meer. De tweede maal werd zij opnieuw vrijge steld van de eerste ronde, maar zal daarna Svetlana Goendarenko uit Tsjeljabinsk, de Europese kam pioene van dit jaar, op de mat treffen. Er waren ook judovrouwen die zich om andere reden mochten beklagen over de uitkomst. Irene de Kok en Chantal Han. De in het topjudo teruggekeerde Til- burgse staat in de eerste ronde tegenover Laetitia Meignan (Fra), de Europees kampioene van Parijs, die haar goed tien weken geleden hard op de mat van het Stade Coubertin liet vallen. Han liet de Europese titel strijd aan zich voorbijgaan, maar ontmoet met Erna Pierantozzi al in haar openingspartij de houdster van de Europese- en de wereldtitel. In beide gevallen wacht de winnaar een tegenstander die zowel in als met een handomdraai verslagen kan worden. Loting Mannen: - 78 kg (30/71: Tweede ronde: Wurth - winnaar Penna- vayre (Ivk) - De Sousa (Ang). Eventueel derde ronde: winnaar Bustos (Col) - Katsiniorides (Cyp). - 86 kg (29/7): Eerste ronde: Spijkers - Lescak (Sloi. Eventueel tweede ronde: Gill (Cam. - 95 kg (28/7) Tweede ronde: Meijer - Burba (Lit). Eventueel derde ronde: winnaar Kai (Jap) - Pantic (IOD). - 95 kg (27/7): Eerste ronde: Raven - Salonen (Fini Eventueel tweede ronde: winnaar Kubacki (Pol) - Bacciono (Arg). Vrouwen: - 52 kg (1/8): Tweede ronde" Jessica Gal - winnaar Vatsjeva (Bul) - Maksoetova (GOS). Eventueel derde ronde: winnaar Saldanha (Pori/Dechinmaa (Mon) - Poirrier (Can) - 56 kg(31/7): Eerste ronde: Marsman - Toropjeva (GOS). Even tueel tweede ronde: Tateno (Jap) - 61 kg (30/7): Eerste ronde" Jenny Gal - Pace (Mal), Eventueel tweede ronde: winnaar Eickhoff (Dui) - Petrova (GOS) - 66 kg (29/7): Eerste ronde: Han - Pierantozzi (Ita). Eventueel tweede ronde: Miaghian (Ind) - 72 kg (28/7): Eerste ronde: De Kok - Meignan (Fra). Eventueel tweede ronde: Richter (Roei. - 72 kg (27/7): Tweede ronde: Van der Lee - winnaar Goendaren ko (GOS) - Hefiiy (Egy). Eventueel derde ronde: winnaar San- tini iPuRl/Lupino (Fra) - Patterson iCan). F) e grootste sportmanifesta- LJ tie van '92 staat op het punt van beginnen. In alle toonaar den is het al tot ons gekomen. Meer landen, meer deelnemers en meer sporten dan ooit tevo ren. De drang naar meer heeft de olympische beweging in een stevige greep, want nu al weer meldt het ochtendblad dat At lanta '96 streeft naar de meeste deelnemers aller tijden. Het openingsspektakel geeft de gedachte fantastisch weer. Ja renlang is er geoefend voor die eenmalige live-uitvoering waar in niets, maar dan ook helemaal niets fout mag gaan. En het liefst hoort men na afloop dat deze opening dan toch nog weer mooier was dan al die vorige. De medaillestand, die dagelijks wordt opgemaakt, is ook al zo'n voorbeeld van de echte olympi sche gedachte. Hoewel, voor het eerst sinds de Tweede Wereld oorlog zullen wij gevrijwaard blijven van een Oost-West-verge- lijking. Wie mag denken dat ik om deze redenen vind dat de Olympische Spelen achterwege moeten blijven, heeft het mis. Ie dere vier jaar mogen mensen weer gaan mijmeren over die prachtige amateurgedachtes van weleer, de geest van De Cou bertin en jarenlang heeft ook het IOC zich aan deze gedachtes vastgehouden. Niet met twee, maar met tien maten werd er ge meten aangaande de toelatings criteria van sporten en sporters. Eindelijk is het zo ver dat in al lerlei sporten de professionals meedoen. Iets wat de kwaliteit van de Spelen alleen maar ten goede komt. De angst dat de gro te sporten zoals voetbal en ten nis de aandacht van de andere olympische sporten zouden weg nemen, is volledig ongegrond ge bleken. Het voetbalgekke Span je wil tot nu toe geen olympische voetbalkaartjes kopen. En Boris Becker zelf gaf al de waarde van het tennistoernooi aan door te zeggen dat hij met name komt om andere sporters te ontmoe ten. Atletiek, de moeder aller sporten, zal weer de meeste aan dacht opeisen. Zowel vanwege de fantastische strijd die op de baan geleverd zal worden als mede de speculaties rondom de gebruikte hulpmiddelen on deze prestaties te komen. Zwemmen en turnen, twees ten die vanwege hun niet schikte reclame-uiterlijk j wat weg lijken te vallen, ook hier weer opstaan alsg, klassieke olympische spot Bij de 13-, 14-jarige turns ivord ik altijd overvallen d twijfel tussen bewondering medelijden, ivaarbij ik dal ste wat tracht te verdringen, maakt duidelijk dat er gr® zijn aan de topsport, maar die liggen en of wij daar al ver overheen zijn, is een die ik niet altijd kan en beantwoorden. Rest die enorme /ioeueeüj kleinere traditionele spon Klein, niet vanwege de pm ties, maar vamvege de aandai en de hoeveelheid geld die ir^ ze sporten omgaan. Voor dei mi-amateurs die deze spoti beoefenen zijn de Olympki Spelen het absolute hooglef in hun of haar carrière. AHe) daarom al dienen de Sjxj nooit te verdwijnen. De icti lijkt even stil te staan. Zm ons eigen Hilversum mjkl\ samstraat voor dit grote feest. Heroïek en drama 2a; elkaar dag-in dag-uit opvo!f en via alle kanalen en kratl zal het tot ons komen. Tvm ken genieten van sport o. hoogste niveau. Al te veehi tiveren past niet bij dit feed, feesten. Hoewel, bij de opa en die dagelijkse medaillesk zal ik af en toe iveleens dei het zijn maar Olympische S len. Siemerink en Eltingh sneuvelen vrijdag 24 juli 18.00; voetbal: groep A: Italië - VS 20.00: voetbal: groep A: Polen - Kuwait 20.00: voetbal: groep C: Spanje - Colombia 20,00: voetbal: groep C: Egypte - Quatar BARCELONA (ANP) - Volley ballers mogen na de Olympi sche Spelen bij verdedigende acties ook hun knieën en dijen gebruiken voor het spelen van de hal. Dat is één van de drie spel regel wijzigingen die tij dens het congres van de FIVB in Barcelona is goedgekeurd. Carina Benninga draagt vlag bij opening BARCELONA (ANP) - Hockeys- ter Carina Benninga zal zater dagavond bij de opening van de 23ste Olympische Spelen in Barcelona de Nederlandse vlag dragen. Chef de mission Andre Bolhuis maakte dat donderdag avond bekend bij een feestelij ke bijeenkomst in het Holland House op een van de kaden van de haven van Barcelona. Bolhuis: „De keus viel toen op Carina Benninga omdat zij goud en brons heeft veroverd op de Spelen en bovendien deel uit maakte van het elftal dat we reldkampioen hockey werd. Ik ben er trots op dat de keus is ge vallen op één van de 87 vrouwen in ons team." Carina Benninga toonde zich trots en vereerd met de aanwijzing. „Het is fantas tisch. Ik ben er echt trots op dat het een vrouw is geworden. Het is de bekroning van mijn sport- carrière, die met deze Olympi sche Spelen eindigt." Bestuursleden IOC gekozen BARCELONA (ANP) - Het Inter nationaal Olympisch Comité heeft vrijwel een hele ochtend- sessie besteed aan de verkiezing van een nieuwe vice-voorzitter en drie bestuursleden. Voor het vice-voorzitterschap waren twee kandidaten: de Japanner Shunishiro Okano en de Zuid- koreaan Un Young Kim. De laatste won. Hij werd de opvol ger van de Senegalese rechter M'Baye. De verandering houdt in dat een volleyballer die een bal wil ver dedigen alle delen van zijn li chaam. gemeten van de knie tot de kruin, kan benutten. Tot nog toe lag de grens bij het middel. De FIVB wijzigde de regel om de verdediger meer kans te geven de bal in het spel te houden. De bond vecht tegen de tendens van steeds kortere rally's, ver oorzaakt door de alsmaar toene mende aanvalskracht bij de top- teams. Tweede wijziging is dat het ver schil in de vijfde set, gespeeld volgens het zogenaamde rally punt-systeem, twee punten moet bedragen. In Barcelona is het voor het laatst zo, dat de be slissende reeks maximaal in 17- 16 eindigt. De bond wil de span ning die de vijfde set meestal in zich draagt, langer vasthouden. Tenslotte fluit de scheidsrechter geen netfout meer als de bal zich pp dat moment achter de drie- meter-aanvalslijn bevindt. Bollegraf blijft in Nederland HILVERSUM (ANP) - Manon Bollegraf zal morgen bij het openingsdefilë in Barcelona de finitief ontbreken in de Oranje delegatie. Vorige week liep de tennister, die op Roland Garros nog tot de kwartfinales reikte, een zware kwetsuur aan de rechterenkel op. Behandelend chirurg Heijboer van het Rot terdamse Dijkzigt Ziekenhuis hield Bollegraf voor dat de kans op blijvend letsel groot was, in dien de pupil van Ron Timmer mans zich op het Olympische gravel zou wagen. „Dat risico wilde ik absoluut niet nemen, hoe graag ik ook aan de Spelen had deelgenomen. Er is nog een leven na de Olympi sche Spelen", meende Bollegraf. De 28-jarige Ermelose hoopt wel nog in actie te komen voor haar club ICL'Manege in de eredivisie -competitie, die komende zon dag van start gaat. Om zo spoe dig mogeljk te herstellen, wordt ze dagelijks op Papendal behan deld. van onze verslaggever Loet van Schellebeek BARCELONA - Dat is nou ook toevallig. 'Trek je nog wel eens een kies?' luidde de vraag en de chef de mission meldde of het de gewoonste zaak van de wereld was, dat hij de andere ochtend inder daad 'nog even aan het werk moest'. Een tandheelkundig probleempje verhelpen bij een hockeyer die net iets te en thousiast in duel was gegaan. Zo lang geleden was het trou wens niet. dat hij aan de stoel had gestaan. Vorige week nog. Zijn werk in de praktijk is al die tijd gewoon doorgegaan. Vijf halve dagen in de week, 's morgens om zeven uur de eer ste patiënt, en daarnaast nog vijf middagen in het zieken huis. Daar had hij er op het laatst dan wel drie van laten vallen, anders was het met zijn Olympische besognes erbij he lemaal niet meer te behappen geweest. Hij zat toch al bijna iedere avond tot een uur of elf op Papendal. Ja, vrouw en dochter hadden al die maan den weinig aan hem, maar ach, op 10 augustus is het voorbij. En ook voor hun worden het vast en zeker twee leuke we ken in Barcelona. André Bolhuis, van 4 oktober 1946. tandarts te Soest, voor malig hockey-international, man met een missie op de Montjuich. Hij is er nog geen anderhalve dag en nu al weet hij van voren nauwelijks meer dat hij van achteren leeft. Het ontbijt is erbij ingeschoten, de lunch ook. Pas om half vier heeft hij gauw een hapje gege ten. Maar hij klaagt niet. Inte gendeel. hij vindt het hartstik ke leuk. is blij dat het eindelijk begint. En zijn medewerkers hebben het nog veel drukker dan hij. „Die werken als beren hier." De vlag hangt, de Olympisch attaché is in het pak gehesen en op zijn bureau wacht een stapeltje post op afhandeling. André Bolhuis neemt het vluchtig door. terwijl hij zijn programma van die dag op somt. „Of ik in september een lezing wil houden," verbaast hij zich over een fax vanuit Ne derland. „Dat willen ze weten, nu ik net hier aangekomen ben." Uur tot uur De Japanse ambassadeur hoeft op zijn komst niet te re kenen, morgenavond. De uit- André Bolhuis: „Ik hoop oprecht dat veel mensen succes heb ben, maar daar heb ik geen invloed op." foto Jos Poulissen nodiging wordt afgezegd, „want dan zit ik bij het wiel rennen van de dames. En daar na ga ik naar Terrassa. naar het hockeyen." Hij haalt er een keurig uitgewerkt schema bij. „Kijk, ik heb er een heel sys teem voor uitgedokterd. Ik kan van uur tot uur zien wat er gebeurt en waar Nederlanders in actie komen - voor zover dat bekend is tenminste. Ik ga so wieso naar alle finales, daar verheug ik me echt op. Dat is het mooie van de kaart die ik heb, ik kan overal bij komen." Hij voelt zich enorm betrok ken. Bij de sporters, de spon sors, de pers. Die volgorde is, wat hem betreft, volstrekt wil lekeurig. „Ik voel me verant woordelijk. Ja, ook voor ver slaggevers. Ik heb er alles aan gedaan zo goed mogelijke om standigheden te creëren voor de pers. De chefs d'equipe zijn geïnstrueerd om de media zo veel mogelijk terwille te zijn. Dat is niet alleen in jullie, maar ook in hun belang. Het kan ertoe bijdragen, dat spor ters zichzelf beter profileren. En in voor- en tegenspoed, hè. Ik word er niet goed van als mensen zielig gaan doen. Een verliezer moet zich niet ver stoppen voor de pers of voor wie dan ook. Bij winnaars ho ren nu eenmaal verliezers, en die hebben net zo goed een verhaal te vertellen." Voorlopig vindt hij het nog 'een geweldige groep' en viel er, hoe lang - bijvoorbeeld - het accrediteren ook duurde, geen onvertogen woord. Maar er zijn dan ook nog geen medail les gemist, bokken geschoten of afgangen beleefd. Het is warm en de bus laat soms wat lang op zich wachten, maar daarmee houdt de irritatie wel zo ongeveer op. Nee, ook over het zakgeld (300 gulden voor de hele periode) heeft hij geen klachten gekregen. „Maar al les is gratis, hè. Eten. drinken, vervoer, noem maar op. Zelfs de krant laten we bezorgen." Vijftig tv's Hij vliegt op uit zijn stoel, rent naar de deur en attendeert as sistent Hans Bertels op twee vrijwilligers die met kabeltjes lopen te sjouwen. Het is al niet meer nodig. De twee staan al in het NOC-kantoor. „We had den vijftig tv's besteld. Die stonden er, alleen de kabels ontbraken. Maar dat is nu ook opgelost." De chef de mission leunt tevre den achterover. Tussen de post zit het formulier waarop hij de naam van de vlaggedra- ger moet invullen, buiten wachten twee naakte etalage poppen op het tenue voor de openingsceremonie. Over een kwartier moet hij weg, naar Piet van der Molen. „Even overleggen wat we pre cies met het Holland House (het pers- en ontmoetingscen trum van Heineken op de kade bij het Olympisch dorp) gaan doen." Om kwart voor acht wordt hij in Terrassa ver wacht, maar dat haalt hij dus nooit, weet hij nu al. „En zo gaat het de hele dag door, van af vanmorgen half acht. Toen zat ik al met de voorzitter van het NOC te vergaderen, met Wouter Huibregtsen." Of hij de afgelopen tijd nog er gens wakker van heeft gele gen? Bolhuis hoeft er niet lang over na te denken. „Ja, van de quoteringen. De beperkingen, die ze ons wilden opleggen, daar heb ik me best zorgen over gemaakt. Maar uiteinde lijk is iedereen hier. die het verdient hier te zijn. In totaal 226 mensen, zonder dat we on ze normen of limieten hebben hoeven verlagen. Een groot succes, vind ik." Medailles Je zou bijna gaan denken, dat voor André Bolhuis de Olym pische Spelen nu al geslaagd zijn - voordat er ook maar een duif is gevlogen. Maar dan hebben we hem toch niet goed begrepen. „De Spelen zijn naar mijn idee geslaagd als de atleten naar huis gaan met het gevoel leuk te hebben kunnen sporten, onder goede omstan digheden. Als we met z'n allen kunnen zeggen dat het leuke weken zijn geweest." Maar medailles, horen die daar dan niet bij? Het succes van de ploeg straalt toch ook af op de 'baas' van het spul, de chef de mission? „Tuurlijk. Ik hoop ook op recht. dat veel mensen succes hebben. Maar daar heb ik geen invloed op. dat kan ik niet stu ren." Hij is nog iets vergeten. „Ik hoop ontzettend, dat de ETA zich rustig zal houden en dat ook dopingproblemen ons als jeblieft bespaard zullen blij ven. Zoniet, dan is er maar één oplossing: naar huis." HILVERSUM - Het verstands huwelijk dat Jan Siemerink be gin deze week op 't Melkhuisje sloot met het voor hem verma ledijde gravel is in de kwartfi nales al weer uitgedraaid op een abrupte scheiding. Het was de Franse gravelbijter Fabrice Santoro die met 6-3,6-1 de breuk forceerde. Aan de relatie tussen Jacco El tingh en het steengruis veran derde niets door de opdoffer die Karei Novacek met eveneens 6- 3, 6-1 uitdeelde. Daarvoor dank te de Tsjech zijn triomf teveel aan eigen klasse. Gevolg van beide nederlagen was wel, dat de Oranje-jubelzang van woensdag plotsklaps verandere in een klaagzang. Bij het dubbelspel glipten Haarhuis en Koever mans naar de laatste vier. Nijs- sen imiteerde dat met de Tsjech Suk aan zijn zijde. Vuur Fabrice Santoro heeft buiten de baan de vriendelijkste ogen die er zijn. maar op de baan schieten zijn kijkers vuur, rent hij zich suf achter iedere bal, ploegt hij met zijn dubbelhandige backhand en forehand het gravel tot de laatste millimeter om en toont hij zich het beweeglijkste tennis- muurtje uit het profcircuit. Op Michael Chang na dan. Siemerink wist, dat hij alleen met een perfect service-volley spel Santoro tot overgave! dwingen. Bij de cijfers stond afloop achter 'percentage ee service' evenwel slechts 43". achter 'aces' niet meer dané Het formulier zei niets over kwaliteit van Siemerinks' ley, maar ook die was bene peil. Resultaat: een nederlaar even meer dan een uur, dief deed door de manier waarop tot stand kwam. Droeg Siemerinks verlies n een leerzaam onthullend kar; ter. aan die van Eltingh fcs Novacek viel niets af te la Hooguit dat de Tsjech één' zijn hoogtijdagen had. Des Iers weten het, krijgt Karei i op zijn heupen, dan vertooo als opponent veel gelijkenis; een ballenjongen. Zo bego: tingh het duel zeker niet sl maar vanaf 40-0 zag hij achter kaar vier returns voorbij suis Bij die vier bleef het niet B goed de Heerdenaar ook sloeg, Novacek kaatste beter lange krachtpatser scoorde' vendien zelf liefst 88% op dt gen service. Gevolg: stond erbij en keek ernaar. Hilversum. Melkhuisje, 50ö.000{ den, mannen, kwartfinales: SB'. (Fra) - Siemerink (Ned) 6-3 6-1.W eek (Tsj) - Eltingh (Ned) 6-3 6-1 .E belspel kwartfinales: Haarhuis! vermans (Ned) - Goellner/Oos iDuï/Ned) 6-1 6-3. Nijssen/Suk>S Tsj) - Champion/Pioline (Fra)5-1 I I I I i I I lllll TI 09.00-10.00 EURO Tour de France, 18de etappe. 10.00-10.40 BBC 2 Cricket: samenvat ting vierde test Engeland-Pakistan. 10.00-11.00 EURO Trans world sport, herh. 11.00-13.00 EURO Tennis Oostenrijk. 11.50-14.05 BBC 2 Cricket recht streeks verslag vierde test Engeland -Pakistan 13.00-17.00 EURO Friday Alive, met autosport- training GP Formule-1 Duitsland, tennis Oostenrijk en Tour de France, negentiende etappe. 14.30-16.40 Ned 1 Open Nederlandse tenniskampioenschappen op de ba nen van het Melkhuisje in Hilversum, halve finales 14.40-16.50 BBC 2 Cricket: recht streeks verslag vierde test Engeland -Pakistan. 15.20-16.45 BBC 1 Paardenrennen vanuit Ascot 15.30-17.10 Ned 3 Wielrennen: Tour de France, rechtstreeks verslag van de 19de etappe, een individuele tijd rit over 60 km van Tours naar Blois 15.30-17.10 BRT 2 Wielrennen: Tour de France, rechtstreeks verslag van de 19de etappe. 17.00-17.25 BBC 2 Paardenrennen vanuit Ascot 17.00-18.00 EURO Trans world sport, herh 17.10-17.15 Did 2 Sport heute. 17.25-19.30 BBC 2 Cricket: recht streeks verslag vierde test Engeland -Pakistan 18.00-22.00 EURO Olympische merspelen: voetbal. 19.12-20.00 Ned 3 Wielrennend de France, samenvatting vandt daag verreden tijdrit. Daarnaast' vering van Tourjournaal. 19.30-20.00 BRT 1 Sportjournaal 19.30-23.45 BRT 2 Olympische5 len 1992, met om 19.30 vooruitÜ onderdelen. 19.55 voetbal, 21 (5 cumentaire BOIC-voorzitter ques Rogge. 22.30 voetbal 20.01-20.09 Ned 2 Poll de France 21.15-21.45 Did 2 Olympia-AuIUÏ 22.00-23.00 EURO Autosport: ning GP Formule-1 Duitsland. 22.15-22.30 Ned 3 Studio sport)1 naai. 22.30-22.55 BRT 1 Vandaag ensp 22.40-23.15 Did 2 Olympia-SK voetbal. 23.00-00.00 EURO Wielrennen de France, negentiende etappe 23.20-23.50 TV 5 Journal du Ttfl France. 23.25-23.50 Did 1 Sportschau: Cv pische Spelen 23.37-00.39 Ned 1 Open Nederlö tenniskampioenschappen op ds nen van het Melkhuisje in HilVf^ halve finales. 00.00-00.30 EURO WK mounts king. 00.30-01.00 EURO Sportnieuws 00.30-01.05 BBC 2 Cricket: san»: ting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 24