Straatfestival begint met internationale theaterdag PZC kunst cultuur Gitaarduo Singers Jazz Quintet Marktconcert Lezing Veere's Genoegen Dragline Angin Beach Blues Beiaard Streetparade Dijkrockfestival Sabor Tropical Orgelconcert Zomerorkest Zomerorkest Orgel Jazzebel Parabel Orgel Carillon Hot Bolsjevik Antwerpen Brugge VRIJDAG 24 JULI 1992 2| - uit 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 1 1 1 II II 1 111!!:! VRIJDAG Het Balaton Marimba Emsemble. foto Dai Crisp Het straatfestival in Vlissingen begint morgen, zaterdag met een internationale straattheaterdag. In de binnen stad zijn ruim vijftig voorstellingen te zien van groepen en so listen. Muziek is een belangrijk onderdeel van het program ma. Popartiesten uit de Verenigde Staten, Brazilië en Afrika treden vanaf donderdag 30 juli op het Bellamypark op. De Sint-Jacobskerk zal het decor zijn voor klassieke concerten van onder meer The London Festival Orchestra en het Mos cow Chamber Orchestra. Het Trajekt Theater verzorgt op 1 juli bij de Oranjemolen de première van het locatieproject Windhuisjes. Het straatfestival is gratis toegankelijk, alleen voor de klassieke concerten moet .worden betaald. Het programma: Zaterdag 25 juli In de binnenstad van Vlissingen treden vanaf 11 uur achttien internationale theatergezelschappen op. Vanaf 20 uur zijn op het kermisterrein staatartiesten te zien. Silence Teatro geeft om 22 uur een optreden op de Oude Markt. In de Sint-Jacobs kerk begint om 20.15 uur een concert van fortepianist Mei vin Tan. Dinsdag 28 juli The London Festival Orchestra geeft om 20.15 uur een concert in de Sint Jacobskerk. Woensdag 29 juli Het Trajekt Theater laat van woensdag tot en met vrijdag ie dere dag de voorbereidingen zien van het locatieproject Wind- huisjes. Bij de Oranjemolen bouwt de groep een fantasiewe reld in de vorm van hoge roestbruine torens met glazen huisjes en haar bewoners. Donderdag 30 juli Op het grote podium is vanaf 19 uur de regionale voorronde van Vara's Kindersongfestival te zien. De Braziliaanse zange res Marisa Monte geeft op hetzelfde podium vanaf 22 een op treden. Ze vermengt traditionele muziek uit haar land met jazz, pop en rock. Het kleine terraspodium is vanaf 21 uur de locatie voor een concert van het Balafon Marimba Ensemble. Vrijdag 31 juli Het Zeeuwse Duo Top 100 geeft om 18 uur een optreden op het terraspodium. Om 20 uur volgt een concert van The Barking Dogs. Vinx and The Barkin' Feet brengen om 22 uur pré-histo- rische pop op het grote podium. Zaterdag 1 augustus The China Disabled People's Performing Art Troupe, een ge zelschap van gehandicapte zangers, dansers en musici, is om 16 uur te zien op het grote podium. Los Latinos geven om 18 een concert op het terraspodium en om 20 uur zijn daar De Zomerkoninkjes te beluisteren. Earthquake Roody The Stony Baker Hard-Soul Collection verzorgen om 22 uur een optreden op het grote podium. The Swingle Sisters geven om 20.15 uur een concert in de Sint-Jacobskerk. Trajekt Theater beleeft om 22 uur bij de Oranjemolen de première van het droomproject Windhuisjes. Zondag 2 augustus De Beets Brothers verzorgen om 18 uur een optreden op het terraspodium. Black Umfolosi uit Zimbabwe is daar om 20 uur te zien. De Engelse band Katrina and The Waves geeft om 22 uur een concert op het grote podium. Maandag 3 augustus Het Zeeuwse Duo top 100 is om 18 uur voor de tweede keer te zien op het terraspodium. Het Engelse Bass Dance verzorgt op het grote podium om 20 uur een rock-reggae concert. Om 22 uur geeft de Jamaicaanse band Black Uhuru daar een optre den. Dinsdag 4 augustus De Amerikaanse Bianca 'Bob' Miller geeft om 18 uur een op treden op het terraspodium. Op het grote podium is om 20 uur Francisco Ulloa Y Su Conjunto Tipico Dominicano te zien. De James Cotton Band geeft daar om 22 uur een blues-concert. De Sint Jacobskerk is om 20.15 uur het decor voor een concert van het Moscow Chamber Orchestra. Black Uhuru Het gitaarduo, Juun Voorhoeve en Erik Otte. Het Nederlands gitaarduo geeft woensdag 29 juli een concerts de Nederlands hervormde kerk van Retranchement (20.00 uurj, Het tweetal bestaat uit Juun Voorhoeve (39) en Erik Otte (79)ej werkt sinds 1983 samen. Het programma: Variaties over 'Meij junges Leben hat ein End J. P. Sweelinck), Three Dances (J.aj driessen). Zes Preludes (E. Otte). Cinco canciones popularesa panolas (F. Garcia Lorca), Dos danzas espanolas (E. Granadosi Prelude Fugue et Variation, op 18, e-min (C. Franck), QuatJ Mouvements (F. Kleynjans), Sakura (Y. Yocoh) en Rio Senag Nightclub van A. Piazzola. De Continental Singers bestaan 25 jaar en brengen woensdag')} juli hun jubileumconcert in de Sionskerk in Oostkapelle (20.W uur). Het programma bestaat uit hoogtepunten van de afgelopen pe- riode. Het Zeeuws Jazz Quintet treedt woensdag 29 juli op in EetoS» Oranjezon aan de Koningin Emmaweg in Vrouwenpolder (20jj uur). Het repertoire van het quintet is gebaseerd op de bebop varna jaren vijftig en zestig. Het Zeeuws Jazz Quintet bestaat uit: Kard Haaze (trompet, bugel), Frank Deurvorst (alt- en tenorsaxofoon, Frans le Maire (piano). Tony Westdijk (contrabas) en Matthis van der Feen (drums). Gerrit Chr. de Gier uit IJsselstein geeft vandaag, vrijdag, een marktconcert in de St. Jacobskerk van Vlissingen (12.00 uur). Op het programma staan: Praeludium in d-moll van Johann Pa- chelbel. Ich ruf zu dir. Herr Jesu Christ en Toccata van J S. Bach, tiende sonata in C grote terts (Allegro assai. Andante en Gigue Allegro) van Philip Pool en Praeludium und Fuge in C-dur van Georg Böhm. Dr W. A. Wagenaar houdt vandaag, vrijdag, een lezing over een ouderwets avondje toverlantaarn in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek (20.00 uur). Dr W. A. Wagenaar heeft een verzameling van ruim 90 lantaarns en vele duizenden plaatjes. Hij demonstreert verschillende daar van en geeft een ouderwetse voorstelling. Toverlantaarns ston den rond 1800 zeer in de belangstelling, ook bij Johan Pieter Bourjé. beoefenaar van kunst en wetenschap. De lezing en voor stelling is georganiseerd naar aanleiding van de tentoonstelling 'Frappante Gelijkenissen' over Bourjé in de Zeeuwse Biblio theek. De muziekvereniging Veere's Genoegen geeft vrijdag, 24 juli, een concert in de Grote Kerk in Veere (20.00 uur). Het jeugdorkest en het fanfare-orkest van de muziekvereniging brengen onder leiding van Bram van Overbeeke klassiekers en moderne muziek. Het jeugdorkest opent het concert met de mars Steeds Voorwaarts en de Happy Sound Selection no 2 met het bekende La Cucuracha. Op het programma van het fanfare-or kest staan Bohemian Rhapsody (Queen). Introduction and Mo dem Beat (Dizzy Stratford) en Louis Armstrong Revival Selec tion. De Vlissingse rhythm 'n blues- en rock 'n rollband Dragline treedt vandaag, vrijdag, op bij strandpaviljoen Neptunus in Zoutelande. (21.30 uur) Het paviljoen is bereikbaar via het voet pad tegenover De Blokhut. De hardrockband Angin treedt vandaag, vrijdag, op in jonge rencentrum De Piek in Vlisingen (23.00 uur). 's Middags is er in de Piek een jamsessie, van twee tot zes uur. ZATERDAG Het Beach Blues Festival wordt morgen, zaterdag, gehouden op het strand van Nieuwvliet, ter hoogte van de radartoren (17.30 uur). De groep Incapable Jakes uit Baarle-Nassau bijt de spits af. Daarna is achtereenvolgens de beurt aan de Juke Joints uit Goes, de Engelse formatie The Hamsters, de Schotse groep Blues 'n Trouble en de Haagse feestband One Way Trouble. De tonen van de slotact zullen pas na middernacht over het strand schal len is de verwachting. Organist Bas de Vroome geeft morgen, zaterdag, een beiaard concert in de Stadhuistoren van Vlissingen (14.30 uur). De Sweetwood Dixie Stompers houden zaterdag van 14 tot 16 uur een streetparade in het centrum van Middelburg. Op het parkeerterrein van café Land- en Scheldezicht in Bath wordt morgen, zaterdag, het eerste Dijkrockfestival gehouden, in samenwerking met de Zeeuws/Brabantse motorclub Silly Old Cow (16.00 uur). Corner Cats, foto Fotiek Goes De optredende groepen zijn The Comer Cats uit Goes, The Refu gees uit Oostende en de Brabantse formatie South West Blues. The Corner Cats bestaan uit Big Boy Johan (sax). Blond Bombs hell Annie (zang en contrabas). Brunette Bumper Corina (drums) en Belgium Boy Guido (zang en gitaar). Deze band brengt rock and roll uit de jaren vijftig en zestig. The Refugees spelen rock and roll en blues met duidelijke invloeden van de Rolling Stones. Bezetting: Bad Bill (zang en mondharmonica), Juul (basgitaar), Animal (drums). Wasje (gitaar) en Tschjeppen (gitaar). De mu ziek van The South West Blues laat zich niet moeilijk raden, ge zien hun naam. Bezetting: Rick Joossen (zang en mondharmo nica). Jan Willem Heuseveld (gitaar). Ad (de paus) Breugelmans (bas), Guido Smout (drums) en Yvonne Verdonk (zang). De achtkoppige band Sabor Tropical brengt salsa van Zeeuwse bodem in jongerencentrum De Piek in Vlissingen (23.00 uur). Ook zaterdag is er van 14.00 tot 18.00 uur een jamsessie. Organist Charles de Wolf uit Vierhouten geeft maandag 27 juli een concert in de gereformeerde kerk van Vrouwenpolder (20.00 Uur) Het programma bestaat uit werken van Bach: Preludium en fuga c-moll. Nun komm der heiden Heiland, Triosonate nr IV e-moll. Fantasia en fuga c-moll, drie koraalvoorspelen (Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ, Jesu meine Freunde, Wenn wir in hóchsten No ten sein) en Toccata en fuga d-moll Gese Het Zomerorkest Nederland 1992 geeft maandag 27 juli een con cert bij De Schotsman in Kamperland (20.00 uur). Het blazersorkest bestaat uit 55 conservatoriumstudenten en amateurs in de leeftijd van 16 tot 23 jaar. Jaarlijks stelt de Stich ting Melomaan een tijdelijk orkest samen. Dit is het vijfde Zo merorkest. Tien dagen maken de jonge muzikanten een tournee door Nederland en Belgie. Ze overnachten in kampeerboerderij en en jeugdherbergen. Het repertoire bestaat uit muziekstijlen variërend van rock tot barok. DINSDAG Het Zomerorkest Nederland 1992 geeft dinsdag 28 juli een con cert op het Havenplein in Zierikzee (12.00 uur) en een gala-con cert in de Grote Kerk in Veere (20.00 uur). Zie maandag. Margreeth C. de Jong verzorgt dinsdag 28 juli het achtste con cert in de zomeravondserie in de Nieuwe Kerk te Middelburg Margreeth C. de Jong De cantric/organiste van de Prinsekerk te Rotterdam studeerde in 1988 af aan het Rotterdams Conservatorium. Het programma omvat onder meer: Preludium en Fuga in d (Felix Mendelssohn), Choral III (César Franck). Prélude Fugue et variation (Cësar Franck). Intermezzo uit symp VI (Ch. M. Widor), Choral Dorien Jehan Alain), en de Suite Brève van haar leraar Jean Langlais. De gelegenheidsformatie Jazzebel, ontstaan uit de behoefte om spontaan jazzmuziek te maken, treedt dinsdag 28 juli op in bar De Mug in Middelburg (21.00 uur). De band bestaat uit Sylvia Klein (zang), Jan Net (tenorsax), Ger rit Kooger (drums), Tonie Wesdijk (bas) en Fred Flohr (gitaar). WOENSDAG Het poppentheater Parabel geeft woensdag 29 juli een voorstel ling in het openluchttheater van Domburg (16.30 uur). De Vlissingse organist Bram Beekman geeft woensdag 29 juli een concert in de St. Jacobskerk van Vlissingen (20.00 uur). Het programma: Toccata (H. Andriessen). Partita diverse sopra 'O Nostre Dieu. et Seigneur amiable (A. v.d Horst), Allein Gott in der Hoh' sei Ehr ij. P. Sweelincki, Orgelbüchlein: BWV 616, 617 J S. Bach). Zwei Fugen uber B.A.C.H. (R. A. Schumann). Canti lena uit Sonate XI J. Rheinberger) en Phantasie über den Choral 'Halleluja, Gott zu loben, bleibe meine Seelenfreund' (M. Reger DONDERDAG Sjoerd Tamminga uit Goes verzorgt donderdag 30 juli een» meravondconcert op het carillon van de Abdijtoren van Dlii delburg (19.30 uur). Het programma: Praeludium in d en fvan J. S. Bach, Fantasieis d van W. A. Mozart en Nocturne op. 9 no 2 van F. Chopin, Luct tige suite van W. Paap, Arabeske op. 18 van R. Schumann, Clsi> de lune van C. Debussy, Menuet en trio van S. Nees, Imprompt; van F. Timmermans, Auf dem wasser zu singen op. 72 van? Schubert, Widmung op. 25 no 1 van R. Schumann en Morgen® 27 no 4 van R. Straus. De fusionband Hot Bolsjevik treedt donderdag 30 juli op injo: gerencentrum De Piek in Vlissingen (23.00 uur). 's Middags kunnen muziekliefhebbers van twee tot zes uur tf recht voor een jamsessie. VLAANDEREN Vandaag (vrijdag), 20.30 uur, O.-L.-Vrouwekathedraal tHax schoenmarkt): Orgelconcert door Douglas Reed (VS) in kac; Festival van Vlaanderen; programma: F. Mendelssohn, WJ bright, N. Hakim, J. N. Lemmens, R. Schumann. Dinsdag, 21 uur, Openluchttheater (Rivierenhof, Deurne): Rffi tal door de Wolga-Kosakken, sacrale gezangen van de Russisd Orthodoxe kerk tot de Russische volksliederen. Zaterdag, 18 uur, Steenplein: Optreden van de Noorse volk dansgroep Haugtussa Leikarring, begeleid door de muzikant® groep Tusselat. Zaterdag, 20.30 uur, St.-Gilliskerk: Wegen naar Bach; vocaal® instrumentaal ensemble Ex Tempore, Florian Heyerick; ptf gramma: Gabrieli, Monteverdi, Schütz, Scarlatti. Zondag, 11.30 uur, Ryelandtzaal (A. van Ackerplein): Muaei van de Spaanse vihuelisten; Marta Almajano (sopraan) en Carlo: Ribera (vihuela). Zondag, 20.30 uur, St.-Annakerk: Bartold Kuijken (traveisojö Gustav Leonhardt (clavecimbel): werk van J. S. Bach, P. Locatt li. A. en J. B. Forqueray. Maandag, 11.30 uur, Ryelandtzaal A. van Ackerplein I). Bach£ tijdgenoten, Ensemble Caprice Stuttgart; M. Maute (blokfluH' M. Spengler (gamba) en J. Laukvik (clavecimbel). Dinsdag, 11.30 uur, Ryelandtzaal A. van Ackerplein 1): G.von der Goltz (viool) en M. Beringer (clavecimbel); werk van Bibs. Petersen, Muffat, Tartini, Locatelli. Dinsdag, 20.30 uur, St.-Jacobskerk: The Bach Ensemble Ne1 York, met A. Monoyios(sopraan). M. Chance (alt), J. Elwesitenï en S. Varcoe (bas); werk van J. S. Bach, cantates 23, 78 en 39. Woensdag, 11.30 uur, Ryelandtzaal A. van Ackerplein 1): Apt* nyi Quartet, G. von der Goltz en P. Müllejans op viool, C. Goose altviool en G. Lausch cello; programma: strijkkwartetten Boccherini, Haydn, Mendelssohn. Woensdag, 20.30 uur, St.-Gilliskerk: Orchestre Baroque detë teus, Marta Almajano (sopraan); programma: Spaanse en Port- gese Barok. Donderdag, 11.30 uur, Ryelandtzaal A, van Ackerplein sembla La Reverdie, ensemble di musica antica, The heritage® Celtic womanhood in the Middle Ages; Ginevra, Isotta, Melus* VERWACHT De Miles Broioning Band uit Vlissingen treedt vrijdag 31juU in het openluchttheater van Domburg (19.30 uur). Kees Rosenhart geeft vrijdag 31 juli een orgelconcert in delt t.herse kerk in Middelburg (20.30 uur). Beat Cream geeft vrijdag 31 juli een concert (speed-funk) in^ jongerencentrum De Piek in Vlissingen (23.00 uur). Kees van Eersel geeft zaterdag 1 augustus een orgelconcert" de Grote Kerk te Goes. Vincent de Vries geeft dinsdag 4 augustus een orgelconcert de Nieuwe Kerk in Middelburg 120.00 uur) De Zeeuwse Koorschool geeft dinsdag 4 augustus een to tenconcert in de rk kerk van Goes 11.00 uur). Rinus Verhage uit Stellendam geeft dinsdag 4 augustus f' marktconcert in de Grote Kerk in Goes (12.30 uur). Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga bespeelt dinsdag 4 aup' tus het carillon van de Grote kerk in Goes (13.30 uur) MAANDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 20