Milieumonument keert terug PZC Pabo-leerlingen geven bijzondere circusshow Kunstenares Gerda Beyél is verslaafd aan schilderen Voorwaardelijke straf na verzwijgen klein pensioen Meerderheid raad Oostburg voor start procedure kuuroord Unicef bedankt Zonneveldschool streek vrijdag 24juli 1992 w 12 WIJ GAAN ONZE SHOWROOM VERANDEREN SHOWROOM-MODELLEN BADKAMERMEUBELEN TOT f 1.000,- KORTING DOUCHE DEUREN (hardglas) TOT f 500,- KORTING TEVENS DIVERSE RESTANT-PARTIJEN VLOER- EN WANDTEGELS Raad Vlissingen stelt halve ton beschikbaar van onze verslaggever AAGTKKERKE - „Olie is mijn leven. Alle dingen die mij bezig houden, die ik zie, die ik wil vormgeven, kan ik met olieverf schilderen. De mogelijkheden zijn zo groot. Je kunt eindeloos varieren. De verf is niet zo snel droog, zodat je net zo lang kunt ver anderen als je wilt." Kunstenares Gerda Beyél uit Aagtekerke is verslaafd aan het schilderen. Ze wil de in drukken weergeven die ze op doet, om anderen te laten meegenieten van de pracht Gerda Beyél: „Jammer dat ik mijn naaktstudies niet mag ex poseren." foto Ruben Oreel van de natuur. De kust van Domburg, landschappen, stil levens van vruchten, studies van modellen en vooral de zee zijn haai' inspiratiebronnen, „ik hoop dat de mensen in het schilderij de zee herkennen zoals ik hem gezien heb." Om veel bij de zee te kunnen zijn, brengt de kunstenares uit het Duitse Diisseldorf vier maanden van het jaar in Aag tekerke door. De rust van het dorp geeft haar de mogelij k- •heid veel en intensief te schil deren. De gemeente Marie- kerke geeft Beyél de kans haar werk te presenteren. Vanaf vrijdag 24 juli hangen 'dertig doeken in het gemeen tehuis. Koninginnedag Het contact tussen de ge meente en Beyél ontstond rond koninginnedag. Wethou der P. van der Meulen en bur gemeester mr B. J. van Put ten bekeken de schilderijen in haar huis in Aagtekerke en toonden zich enthousiast. Ze deden het aanbod voor de ex positie en Beyél hapte toe, hoewel ze even aarzelde. „Ik vind het heel leuk om mijn werk te tonen, maar het is ook heel griezelig om zo in de be langstelling te staan. Je bent immers aan de kritiek overge leverd. Ik wil echter graag mijn kwaliteiten tonen, dus heb ik ingestemd." Alle onderwerpen die Beyél schildert zijn te zien, met uit zondering van de naaktstu dies van de modellen. Beyel vindt dat jammer, maar ac cepteert het. „Zo'n regel kun je verwachten als je in een streng-christelijk dorp als Aagtekerke woont. Het is jammer, omdat enkele por tretten tot mijn beste werk behoren. Maar er blijven ge noeg mooie schilderijen over om te exposeren," De expositie is te bezichtigen tot en met vrijdag 4 septem ber. Dompteur Grote Wannes had de wind er goed onder bij zijn 'leeuwen-act'. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De leeuwen van dompteur Grote Wannes za gen er niet echt angstaanjagend uit. Zonder gegrom gehoor zaamden ze hun meester. Net als de vijf aapjes van monsieur Wouter, die keurig door de hoe pels sprongen en een huishoud trapje opklauterden. Het circus Bagatelli. dat donder- UZEN DUKE Vogelmarkt - Op de markt in IJzendijke wordt morgen (za terdag) een vogel- en rommel markt gehouden. Evenals voor gaande jaren is de IJzendijkse vogelvereniging Vogelvreugd '79 present. De rommelmarkt begint 's morgens om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. dagavond optrad in de aula van de PABO in Middelburg gaf een zeer bijzondere show. De arties ten, leerlingen en leerkrachten van groep 1 tot en met 8 van de Torenhoveschool in Middel burg, hadden het optreden tot in de puntjes voorbereid. Geen wonder dat de zaal tot aan de nok gevuld was. Ruim vierhonderd ouders, zus jes. broertjes en bekenden kwa men naar de voorstelling kijken. Eregast was juffrouw Ria Geert- se. die na zestien jaar afscheid neemt van de basisschool. Het circus was de afsluiting van een project van het Zeeuws Steun punt Kunstzinnige Vorming in samenwerking met het Kun stenmakerstheater Jan Rauh. Alle leerling kregen in juli drie lessen van het kunstenmakers theater over het circusleven en de voorstelling. Daarna moch ten de leerlingen zelf een act ver zinnen. Tijdens de grand finale trad Rauh op als spreekstal- meester. van een medewerkster MIDDELBURG - De 67-jarige Middelburger P. L. hoorde dins dag voor de politierechter in zijn woonplaats twaalf weken gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen zich eisen omdat hij had ver zuimd neveninkomsten op te geven toen hij een rww-uitke- ring van de sociale dienst kreeg. Hij was zeer tegen zijn zin op zijn zestigste de vut ingestuurd met een pensioentje van 291 gul den in de maand. Omdat hij zich onrechtvaardig behandeld voelde gaf hij dat inkomen niet op aan de sociale dienst. Had hij dat wel gedaan, dan zou hef bedrag volledig in mindering gebracht zijn op zijn minimum uitkering. L. wist dat hij fout was en verwachtte dan ook niets an ders dan dat hij vroeg of laat be trapt zou worden. De zaak kwam pas aan het licht toen hij al in de aow zat. De sociale dienst vor dert de 18.000 gulden die hem in vijf jaar tijd te veel werd uitbe taald volledig terug. Zijn advocaat mr C. Kool voerde aan dat belastingfraudeurs pas bij ontduiking van tenminste 50.000 gulden strafrechtelijk worden aangepakt „En mensen die het kunnen betalen hoeven niet de gevangenis in", voegde de raadsman eraan toe Hij vond dat zijn cliënt geen vrijheids straf had verdiend. Politierechter mr M. J. M. Kla- renbeek was het daarmee eens. Die stelde vast dat de fraude zo lang had kunnen duren door ge brek aan controle. Gezien hel feit dat L. alles moet terugbeta len vond hij zes weken voorwaar delijk voldoende straf. BEKENDMAKING HINDERWET Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken op grond van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen ingevolge de Hinderwet aan: 1. de Fa. Maranus en Lievense, Kanonweistraat 28 te Domburg, voor het oprichten en in wer king hebben van een machinale houtbewer kingsinrichting aan de Singel 45 en 49, alsme de aan de Nijverheidsweg; 2. Ter Mee b.v., Rijnsburgseweg 2 te Oostkapelle voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting door het houden van leghennen aan de Rijnsburgseweg 2: 3. de heer W. A. H. J. Wallach, Duinstraat 22 te Domburg voor het oprichten en in werking hebben van een restaurant met appartemen ten c.a. op het perceel Badstraat 1. De aanvragen voor een vergunning met de daar bij behorende stukken, alsmede de ter zake opge stelde ontwerp-beschikkingen liggen op het ge meentehuis van 24 juli 1992 t/m 24 augustus 1992 voor een ieder ter inzage en wel op werkdagen tus sen 9.00 en 12.00 uur, 's middags na telefonische afspraak. Deze stukken liggen eveneens ter inzage in ge meenschapshuis 'Schuttershof. Kanonweistraat 30 te Domburg en gemeenschapshuis 'De Halve Maan', Torenstraat 33 te Oostkapelle. Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen t/m 24 augustus 1992 worden ingebracht bij hun colle ge. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat dege nen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, in de gelegenheid zullen worden gesteld be zwaren tegen de beschikking in te dienen. Domburg, 24 juli 1992. andels "Vlissingen' Spuistraat 82 4381 HT Vlissingen Tel. 01184-16973 Fax 01184-17249 van een medewerkster OOSTBURG - Een ruime meer derheid van de gemeenteraad van Oostburg stemde donder dagmiddag in met het starten van de artikel 19 procedure die moet leiden tot de bouw van een kuur- en recreatieproject in Cadzand-Bad. De fractie van de PvdA stemde tegen omdat het plan niet vol doet aan de uitgangspunten. De 'kuuroordachtige voorziening' is, volgens PvdA-fractievoorzit- ter J. Wielakker, geen elk-weer- voorziening en zal daardoor niet seizoensverlengend werken. Verder is er. volgens de PvdA. nauwelijks sprake van een 'meerwaarde'. „Het is meer van hetzelfde," aldus Wielakker die beroepings- berichten ii i i li i i i ii M GEREF KERKEN Benoemd tot pastoraal assis tent te Roden: de heer H.Over- zet, pastoraal assistent te Lioes- sens c.a.. die deze benoeming heeft aangenomen. kanttekening dat de activiteiten van de stichting die van be staande instellingen niet mogen overlappen. Ze drongen aan op goede samenwerking tussen het 55-plus-project en bestaande in stellingen. De Stichting Majo raat gaat onder meer een maal tijdvoorziening en sociaal-cultu rele activiteiten opzetten. Oude ren kunnen er ook terecht voor aanvullende hulp, zoals bood schappen doen bij ziekte. De financiële pijn die VVD-er Lust constateerde in zijn betoog over de herplaatsing van het mi lieumonument. kwam in volle omvang terug bij de bespreking van de notitie over de grondex ploitaties. De gemeente Vlissin gen komt zoals bekend 19,3 mil joen gulden tekort in het grond bedrijf, waarvan 11,5 miljoen nog moet worden gedekt. Daar voor moet tot het jaar 2017 jaar lijks 1,5 miljoen gulden op tafel komen. Het college verwacht dat elk jaar één miljoen gulden over blijft na het opmaken van de jaarrekeningen. Er zou dus elk jaar één miljoen gulden minder moeten worden uitgegeven dan begroot. Dat dat bedrag steeds overblijft, is niet zeker. Verschil lende raadsleden wezen daarop, maar zij wilden ook niet voor de andere oplossing kiezen: de 1,5 miljoen gulden in de begroting opnemen. Want dat zou beteke nen dat volgend jaar dat bedrag in de begroting zou moeten wor den gevonden. En Vlissingen moet volgend jaar al minstens twee miljoen gulden bezuinigen en/of via belastingverhogingen binnenhalen. WESTKAPELLE Geboren: Kevin, zv W. Huibregt- se en C. G. M. de Smit; Margare- tha J. dv A. Simonse en E. Bras ser; Maria J. dv A.Hendrikse en S. Koppelaar; Niels, zv P. Ga- briëlse en M. L. Hengst; Jerry J. zv P. J. Poortvliet en J. Minder- houd. Getrouwd: L. Huibregtse, 25 jr. en W. J. Dijkers, 25 jr. Overleden: L. de Witte, 66 jr. burgerlijke stand Ill Ffff weekenddiensten 25 EN 26 JULI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1. tel. 68021. zon. 0.00-24.00 uur: W. van Ou- werkerk. Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15. Middelburg, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: A. P. Bruvnzeel, Herengracht 68, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: J. C. Ponten, Oude Rijksweg 4. Nieuwland, tel. 01182-1340. zon. 0. 00-24. 00 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. VLISSINGEN Strandvolleybaltoernooi Woensdag 5 augustus wordt als vanouds weer het strandvol leybaltoernooi gehouden op het strand van Dishoek. Het toer nooi begint om 9.30 uur. Inschrij ven is mogelijk tot uiterlijk 4 au gustus bij strandhuisje 356 op paalhoofd 15—16. De plaatselijke horeca en mid denstand hebben aantrekkelij ke prijzen beschikbaar gesteld voor ieder deelnemend team. Er is een wedstrijd- en een re creatieklasse. Zowel indiviuelen als teams zijn welkom. Zoutelande, Koudekerke, J liskerke en Biggekerke (arts Van der Male en Noorland< vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: p Noorlander. Middelburg straat 94. Koudekerke 01185-1231. Westkapelle, Domburg en Aj tekerke (artsen Vaandrager i Van Eede): vrij. 18.00-zon. uur: F. N. van Eede, Casei brootstraat 24, Westkapelle t 01187-1234. Biggekerke en Meliskerke (ai sen Bouwense en Stutterliein vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwa se. Valkenisseweg 14, Biggel ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: A. E. B. Schoti Damplein 26, Middelburg 01180-24169. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09| uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg, zat. 09.00-ma. 09j uur: S. K. Boot, Segeersinri 120, tel. 39865. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren: A. Ruyj Stadsschuur 1, Middelburg ti 01180-13118. Spreekuur 11.00-12.00 en 17,0 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostk pelle': Oude Domburgseii 33a te Oostkapelle, tel. Ollj 1443. Dierenartsenpraktijk IMeliske ke: R. Roskam, Kelderweg I 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren: Ko te Noordstraat 61, Middelhui tel. 01180-37077. Spreekuur a 10.00-11.00 uur. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, Lai ge Delft 133. tel. 12538. Vlissingen: Apotheek Smgi Singel 9, tel. 12730. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren r Alarmcentrale tel. 01184-14441 van onze verslaggever VLISSINGEN - Het nationaal milieumonument komt defini tief terug in Vlissingen. De Vlis- singse gemeenteraad heeft voor de herplaatsing bij de Oranje molen donderdagavond 51.900 gulden beschikbaar gesteld. Al leen de VVD-fractie stemde nog tegen. J. Lust noemde de uitga ve in deze financieel moeilijke tijd voor de gemeente Vlissin gen 'ongeloofwaardig tegen over de bevolking'. Het CDA had in eerste instantie, in raadscommissies, evenals de WD grote mnpïtp met de kosten wist dat raadsleden van andere fracties het huidige plan ook on voldoende vinden „Maar die zeggen dat niet in het open baar," C. Bolijn (D&T) erkende dat het kuuroord er wel anders uitziet dan in de eerste opzet. „Maar ik zie de meerwaarde er wel van in en het zal ook seizoensverlen gend werken." De VVD-er A. Ro- sendaal had geen enkel pro bleem met het plan.Al zou het meer van hetzelfde zijn. dan nog graag." Ook het CDA liet zich positief uit. H. Lippens liet we ten dat men wellicht beter klein kan beginnen. De extra verga dering van de raad was nodig omdat met name de PvdA daar om had gevraagd. De sociaal-de mocraten stemden vorige week tegen het nieuwe voorberei- dingsbesluit voor het kuur- en recreatieproject, omdat zij niet de garantie kregen dat twee van de vier tennisbanen zouden blij ven liggen. Projectontwikkelaar 'Cadzand projecten BV' zag kans om aan de wens van de beheerder van het tenniscomplex, de Algeme ne Sport- en Ontspanningsver eniging Cadzand (Asoc), en aan die van de PvdA te voldoen. Dat was echter nog niet helemaal naar de zin van de PvdA. De drie aanwezige raadsleden Wielak ker, Verplanke en Wille stemden daarom tegen. Natasha de Poorter neemt namens de Zonneveldschool de zeefdruk in ontvangst uil handen van A. W. Visser en M.Codée. foto Ruben Oreel VSO-leerlingen zamelden geld in van onze verslaggeefster OOSTKAPELLE - Voor de leer lingen van de afdeling Voortge zet Speciaal Onderwijs van de Zonneveldschool in Oostkapel le werd dit schooljaar op een bijzondere manier afgesloten. Ze ontvingen donderdag een oorkonde en een zeefdruk van het Unicef-comité Walcheren voor hun inzet in de actie 'Gaan voor Groen'. Alle scholen die meer dan duizend gulden had den ingezameld, ontvingen deze onderscheiding. De Zonneveld school sprokkelde 3300 gulden bijelkaar voor het goede doel. „Het is zo leuk dat we in het nieuws komen met onze presta ties en niet omdat een ander ons iets geeft", zegt Huib Koel, één van de leerkrachten van de Zon neveldschool, na de plechtig heid. Ria Visser en Marie Codée van het Unicefcomité Walche ren reikten de onderscheiding uit. Overigens was de Zonne veldschool de enige Walcherse school die aan de landelijke ac tie van Unicef had deelgenomen, Dit jaar is de opbrengst bestemd voor een herbebossingsproject in Nepal. De ingelijste zeefdruk die nu in Oostkapelle hangt, is gemaakt door de Nepalese kun stenaar John Lie a Fo. In het kader van 'Gaan voor groen' hebben 22 VSO-leerlin gen een week lang verschillende activiteiten gehouden in en om de Zonneveldschool. In de kanti ne waren bijvoorbeeld zelfge maakte Nepalese hapjes te koop. Buiten werden auto's ge wassen. Met een sponsorloop rondom de school werd een groot deel ingezameld. „We streefden naar duizend gulden. Maar al snel bleek dat het be drag veel hoger zou worden", al dus Koel. voor herplaatsing van het natio naal milieumonument. Een brief van de Culturele Raad had de christen-democraten van ge dachten doen veranderen. CDA-raadslid M. Juursema maakte daaruit op dat een tijde lijke opslag van de polyester druppel tot hogere kosten leidt. De sokkel aan de Boulevard Evertsen waarop de druppel was bevestigd, blijft voorlopig staan. Het college van b en w wilde die slopen, omdat Rijkswaterstaat dat nodig vond. Rijkswaterstaat bleek na overleg niet zo'n moeite te hebben met handhaving van het gevaarte, zeker niet omdat het door de recente opspuitin gen onder het zand is verdwe nen. Uitstel van de sloop scheelt de gemeente 33.600 gulden en dat nam de gemeenteraad in dank aan. Met eenzelfde gevoel stemde de raad in met een startsubsidie van ruim 10.000 gulden voor Stichting Majoraat, die in Paau- wenburg een project voor 55- plussers begint. Verschillende raadsleden - vooral PvdA-ster A. J. Brouwer - plaatsten wel de De Schelde wil de gebroken druppel bovendien tegen een schappelijke prijs herstellen. Dat aanbod is mogelijk eenma lig. Het CDA wilde aanvankelijk het kunstwerk later plaatsen, wanneer de gemeente meer fi nanciële armslag heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 12