beuker breekt festival-record entse Feesten geopend Drukbezochte feesten Schapeboutjes gekeurd an Helsland en Zn innaars Tours streek (langstelling voor concerten Nieuwe Muziek leeft op Verhoging van belasting onroerend goed Terneuzen MAANDAG 20 JULI 1992 2 7 f0nze verslaggever iPostma jpELBURG - Het Festival L Muziek koos dit jaar weekeinden uit. waarop Lal vuurwerk zou worden Maar na de eerste jagen, eind vorige maand, betkruit al bijna op. Geluk- „as daar nog het Willem Kol lek tief. door een uit de va- gdse volksrevue herrezen IRLX.joeg het zaterdag-een le, massaal bewonderde pjl de lucht in. Kunstmu- fol volkse verrassing. Het boeit en vermaakt er [publiek mee van immer Lde omvang. In de tuin tousic hall' De Kloveniers- schoven er zaterdag- aal gauw zo'n vijfhonderd [gstellenden voor op de je stoeltjes. En ze bleven er el zonder uitzondering op 1 ook al klonk het raffine- I van het Kollektief deze nogal eens oudbollig en ■nds deze slotattractie trok ier. samen met de uit de ja- ijjftig gerecruteerde volks- tainer Rix de toon aange- bijna half zoveel publiek sedertien voorgaande festi- uncerten samen. Die name- goed voor in totaal bezoekers, ofwel gemiddeld 98 belangstellenden per concert. Is dat niet wat weinig, gezien de 4 ton per jaar waarmee de pro vincie Zeeland de Stichting Nieuwe Muziek, inclusief festi val. overeind houdt? De echo van die vraag bereikte ook nu weer de Kloveniersdoelen. „De opkomst van het publiek over treft alle verwachtingen", zon gen festival-directeur Ad van 't Veer en assistente Gusta Korte- weg afgelopen vrijdag geheel on gevraagd in koor. Dat was geen valse deun. Vorig jaar waren er slechts 73 bezoekers per concert. En nog een jaartje terug 66. Een festival in de lift dus. Daar past een dikke kantteke ning bij. Wat het festival de laat ste jaren te bieden heeft, is nog slechts een schaduw van eerde re. roemrijke edities, die spraak makend trends zetten tot buiten grenzen van land. kunstdiscipli nes en luistergenot. ..Jazeker", zegt Van 't Veer. „Men is ver wend geweest met enorme festi vals. Maar dat waren wèl de fes tival van de enorme financiële tekorten." Zwabberend Daar komt nog bij: het WVC-mi- nisterie houdt tegenwoordig de beurs dicht. Hoe dan ook, pro grammering en publieke belang stelling vertoonden zwabberend neerwaartse bewegingen. Dit festival lijkt die lijnen richting ondergang voorzichtigjes te hebben omgebogen. Ondanks de forse beperking van het aan tal concerten, dienden zich op vallend veel nieuwe bezoekers aan. Van 't Veer schrijft die verbre ding van het publiek voor een belangrijk deel toe aan de wer vende activiteiten van een Mid delburgs makelaarskantoor. Die sponsor bracht zoveel geld in dat zowel de donateurs van Nieuwe Muziek als de eigen klanten gratis de concerten kon den bezoeken. Mede hierdoor verdubbelde het aantal dona teurs de afgelopen weken tot ruim vierhonderd. Winkeldieveggen stelen porselein uit winkel Hulst HULST - Zondagmiddag om 15.00 uur gingen twee vrouwen met een voorraad porselein uit een winkel in de Gentsestraat in Hulst aan de haal. Terwijl een man de aandacht van de winkel bediende afleidde, renden de vrouwen met het porselein ter waarde van duizend gulden naar buiten. De man, J. H. van W. uit Teteringen, kon worden aange houden. Na het opmaken van het proces-verbaal werd hij in vrijheid gesteld. Het porselein en de dieveggen bleven spoor loos. Hoe toegankelijker - en beken der - de muziek, hoe meer pu bliek. Zo was het in de hoogtijda gen, en zo was het ook dit jaar. Het Breuker Kollektief niet meegerekend, ging de meeste belangstelling uit naar de fun- krock- en jazzformatie Future Shock <190 bezoekers) en naar de populaire 'wereldmuziek' van Nass Marrakech <167 bezoekers). Maar daarnaast trokken uitvoe ringen van moeilijk toegankelij ke hedendaagse muziek meer publiek dan men bij Nieuwe Mu ziek gewend is. Zo verwelkom den zowel de celliste Frances- Marie Uitti als pianiste Tomoko Mukaiyama een volle zaal (bijna 120 bezoekers). 'Huisorkest' Xenakis Ensemble kon zich deze keer maar één keer. in de Oostkerk. manifeste ren Het was onbetwist het artis tiek hoogtepunt. Tijdens dit concert - het zal na de zomer, zo als bijna alle concerten van de eerste festivaldagen. via Radio 4 worden uitgezonden - ging nieuw, en interessant werk in première van jongere componis ten uit bmnen- en buitenland, werk dat in opdracht van het fes tival werd geschreven. Louter met dal opdrachtenbe- leid onderscheidt Nieuwe Mu ziek zich nog van andere podia in den lande. Het bezorgt het Ne derlands muziekleven ontegen zeglijk impulsen. Het Xenakis Ensemble speelt daarbij een on vervangbare rol. Het trok heel wat minder nieuwsgierigheid dan het Breuker Kollektief. In de kerk zaten 139 mensen. Jam mer. maar minder onaange naam dan de mentaliteit, waar mee de raadslieden van WVC keer op keer weigeren om dit soort projecten en concerten met financiële bijdragen te ho noreren. Dat werkt pas echt ver starrend. verslaggever T-Het leek -/.aterdagmid- iels minder druk dan an- liij liet voorbijtrekken van leningsstoet van de Gentse ;en. Misschien dat veel en thuis naar de recht- kse reportage van de span- Touretappe naar het Ita- se Sestrieres zaten te kij- begin van de avond - nadat burgemeester G. nerman het straattheater- al had geopend - werd het [geval aanmerkelijk vol- j dc markten en pleinen eGentse binnenstad. iGentse Feesten klonk za- veel tromge- Op verschillende plaatsen stad zijn Afrikaanse per cussionisten neergestreken die repeterende ritmes roffelen en daarmee de toeschouwers tot dansen aanzetten. Met hun be zwerende gezangen en de bijpas sende mimiek passen de donke re drummers (en drumsters) ook prima bij het straattheaterfesti val. Op de 49-ste 'Gentse Fieste' staan niet veel internationaal vermaarde artiesten op de rol, een stilte voor de storm van het gouden jubileum. Een paar van de bekendste acts - Katrina the Waves, Noordkaap en The Scabs - traden bovendien gelijk zaterdagavond al op. Het aardigst is daarom nog om zelf op ontdekkingstocht te gaan en nieuwe sterren te vin den. Vandaag, maandag, treden bijvoorbeeld Les Charmeurs, Steve Samuels en vertegen woordigers van 'nieuw Oost- Vlaamse popgeweld op Bij Sint Jacobs. Black, Sable and Blond en Calvin Owens zijn te zien op de Korenmarkt en de Swains en de Dillbrothers geven acte de presence op de Hooiaard om maar eens een willekeurige greep te doen. Vanavond wordt kort voor middernacht ook het grote vuurwerk afgestoken op de Korenmarkt. Degenen die het liever wat rustiger houden, vinden mogelijkheden genoeg om op een terras uit te puffen. En bijvoorbeeld eens een Gentse Tripel te drinken, een nieuw bier dat speciaal voor de leesten ge brouwen werd. De toeters en bellen v met zijn 'toeterixks'. ii bet festival Nieuwe Muziek. Volksenlertainer Tobi Rix vermaakt 500 mensen medewerker - Zaterdamorgen I5uur werd de provinciale (se vlucht van de zondag- irsmet een deelname van lizend duiven in Tours ge- trwachting dat het con- met zuidwestenwind zeer verlopen werd niet be De eerste duif van de Augustien van Heis die samen met zijn zoon in Hulst de duivensport tot,haalde ruim 85 kilome- tuur. De duif van Hans van tóe, Westdorpe (provin- recept Janny van der Lee «de meloensoep (verse munt flpersonem 1® wordt bij ons lang niet Nel toegepast als in bij ftóü de Engelse keuken, ff Turkse en de Noordafri- gebruikt dit ver- pdaerveel. Wanneer u zelf munt heeft en u kunt Nlijk bemachtigen kijk pin Turkse of Marokaan- daar zult u fef aantreffen! i nitje a boter bloem 'bter sterke kippebouil- 'Vmunt "fccrème fraiche (1/8 1.) 'lat het uitje. Halveer de viet een lepel alle de beide helften en het vruchtvlees uit de WenSmelt de boter, ftioem toe. roer tot boter volledig in elkaar zijn en schenk dan de Roer tot een wnden soep is ontstaan, j' stukken meloen hier het het kleine bosje enkele mooie blaadjes *9arnering na. Laat dit *T 10 minuten zachtjes nireer de soep met een de foodprocessor het geheel door een Proef of de soep jiviaak is en icruid zono- p laat de soep volledig af- noer de crème fraiche gekoelde soep en laat ^nogmaals 2-3 uur door houd worden. Garneer of elk bord koude soep *mdje munt. ciaal winnaar La Souterraine) volgde daar zeel snel op. Antoine Thijs, St Jansteen, (provinciaal winnaar van Barcelona) werd derde. De vlucht verliep ondanks het goede weer zeer matig. Veel dui ven kwam pas na het sluiten van het concours binnen op zater dagavond en zondagmorgen. Vroegste meldingen Tours 4000 dui ven. Aug van Helsland en Zn, Hulst 12.59u/1440m; Hans van der Veeke, Westdorpe. 12.52 en 12.58u/1439 en 1417m. Ant. Thijs. St. Jansteen. 13.03u/1422m; P. Baecke. Westdorpe, 12.57u/1419m; Bos- van 't Westeinde, Terneuzen. 13 05u/1411m. A Ver mast. Yerseke. 13.22u/1408m, A. Arens. Spui. 13.05u/1407m, C Her mes, Lewedorp, 1318u/1398m; R. Vermorken. St. Jansteen, 13.11u/ 1390m, Lex Thijs, St. Jansteen, 13 llu/1390m, E. Ottjes. St.. Jansteen 13 12u/1387m; de MuL'Kop, Zuiddor- pe. 13 07u'1383m: J. van Peenen, Vlissingen, 13.15u/ 1383m: R de Baere, Graauw, 13.20u/ 1379m. J. Cappendljk. Vogelwaarde. 13.17u/1376m: Boudens/Raas, Kwa- dendamme, 13.23w'1374m. Brevet en Zn, Biervliet. 13.10ivl373m. J. Le- cluyze. Biervliet. 13.10u/1367mm; Comb Bakker. Middelburg. 13.23U/ 1364m. van der Peyl-Berrevoets. Goes. 13.30u'1363m; J Zandstra. Hansweert. 13 30/1363m: R Braet. Sluis. 13.06u'1356m; G Schner. Cad- zand. 13.13u'1353m. E van Koeverin- ge. Kapelle. 13 34u/1353m, G. Dusar- duyn, Gz, Groede, 1316u/1353m; Roegiest-Visser. Philippine. 13.15u/ 1353m. R. van Gaever. Kapellebrug, 13.22u/1352m. E. Kind. Kloosterzan- de. 13.28u/1350m; A Arrebout. Krui- ningen, 13 35u l348m. H Koster, Zie- rikzee. 13 48iV1344m. Jac. Elegeert, Koewacht. 13 20/1339m; P de Vos. 's Heerenhoek. 13.31u/1337m: Comb den hamer. Hoofdplaat. 13.23u/ 1335m; J van Belle. Stoppeldijk. 1331u/1333m. Char de Poorter. 13.29u/1332m; G de Boevere. IJzen- dijke. 13.19u/1332m Verschueren- Andnesen. Klooseterzande. 13.33u 1331m(2x): Biezen-de Ruyter. Sluis kil. 13.23u'1329m. J van Maldegem, Heinkenszand. 13.38u/1321m; Iz Aal- bregtse, Zuidzande, 13.21u/1320m; Jeremiasse en Zn. Wemeldinge, 13.49u/1314m, L van de Leye, Schoondijke. 13.27u/1307m: Gebr Pijcke. Breskens. 13 31u/1304m. J de Smet. Oostburg, 13.26u/1302m: A Vaseeur. Cadzand, 13.30u'1292m. M Buysse, Oostburg. 13 30u/1289m Bromfiets beschadigd SLUIS - De bromfiets en de kle ding van bestuurder J. J. W. V. uit Retranchement zijn zater dag bij een aanrijding op het fietspad langs de Sint Anna- straat in Sluis beschadigd. V. reed over het fietspad en werd gehinderd door een personenau to die vanuit een uitrit kwam. De bromfietser week uit en kwam te vallen. De bestuurder van de au to reed door. Het kenteken is echter wel bekend. Bezoekers van de Vlaamse kermis vermaken zich met een spelletje. foto Camile Schelstraete van een medewerkster SINT ANNA TER MUIDEN - De Vlaamse ker mis trok zaterdag in Sint Anna ter Muiden heel wat belangstelling terwijl er ook elders in de streek van alles te doen was. Jong en oud. zelfs enkele Sluise raadsleden, vermaakten zich met de 15 spelen van de kermis waaron der, vogelpiek, gaaiboilen, topspel en een kip- penspel. De jongste deelnemer was 3 jaar en de oudste ruim de zeventig gepasseerd. Naast de meer dan 100 deelnemers waren en ook talloze 'kij kers'. Voor de jeugd was er tevens een spring kussen. 's Avonds trok de nostalgische dans avond met mortierorgel in 't Rieten Dak' voor al de oudere generatie die daar weer eens ou derwets konden walsen. Ook zondag werd het feest in het kader van het 750-jarig best aan van Sint Anna verder gevierd meteen kindervoorstelling. De clown van Kep- per variété hield gedurende anderhalf uur de aandacht van zo'n 70 kinderen vast met onder andere het fietsen op hoge wielen. Het feest weekend werd besloten met een optreden van de zanger Willem Vermandere. De feestelijkhe den omtrent het 750-jarig bestaan worden op vrijdag 18 en zaterdag 18 september afgesloten met onder andere een bourgondische maaltijd. van onze verslaggever GOES - Honderden schapen hebben zaterdag de Zeelandhal len in Goes in beslag genomen. De dieren waren aangevoerd voor de schapenkeuring van de afdeling Zeeland van de vereni ging Nederlands Texels Scha penstamboek (NTS). Het was voor de afdeling de eer ste internationale keuring, ver klaarde afdelingswoordvoerder Rinus van Doorn. Dankzij het vervagen van de grenzen in het Europa van 1992 kunnen de Bel gische schapen dit jaar ongehin derd over de grens worden ver voerd. Die gelegenheid lieten de Zeeuwse fokkers zich niet ont gaan: prompt werden Belgische collega's benaderd om mee te doen. Op één ding heeft de jury niet hoeven letten: raszuiverheid. Al leen erkende Texelse vleesscha pen werden op de keuring toege laten. De keurmeesters beoorde len onder meer het vlees aan het dier. hoe het staat met lamsbout en shoarma. Andere criteria zijn uiterlijk en gedrag. In de ring moest bijvoorbeeld een eenvou dig dressuumummer worden uitgevoerd. Schapen met lam werden ge keurd op fokresultaat. Hierbij ging het erom of uit de kruising tussen de betrokken ram en het schaap, een jong is voortgeko men dat de ouders overtreft. In dat geval is de stamboekvereni ging geslaagd met haar doelstel ling: het verbeteren van de kwa liteit van het Texelse ras. Uitslagen: Kampioen oudere ram men G M. Geluk. Sint Annaland. Reservekamnpioen oudere rammen: J P van Cadsand. Axel. Kampioen jaarling rammen: D J. van Gorsel Tholen. Reservekampioen jaarling rammen: P J. Provoost, Cadzand Kampioen oudere ooien: R J van Doorn. Axel. Reservekampioen ou dere ooien L. G van de Put Doornspijk Kampioen jaarling ooi en D. Fontaine. Oudenaerde (Bel giei Reservekampioen jaarling ooi en: J P. van Cadsand. Axel. Kam pioen jaarling ooien gezoogd J R van Beynum. Oosterhout. Reserve kampioen jaarling ooien gezoogd combinatie Sprangers. Wemhout Kampioen bedrijfsgroep: F. Sam mels. Ternat (Belglëi. Reservekam pioen bedrijfsgroep: P J. Provoost Cadzand Beste hok ramlammeren A. H. Mol. Enter. van onze verslaggever TERNEUZEN - B en w van Ter neuzen zien de financiële toe komst van de gemeente met ge matigd optimisme tegemoet. De vooruitzichten zijn minder on gunstig dan vorig jaar werd ge dacht. schrijft het college in een notitie over de gemeentefinan- ciën. Dat is vooral te danken aan min der hoge kortingen van het Rijk dan eerder - bij de presentatie van de Tussenbalans - was ge vreesd. B en w verwachten nu dat de gemeente het huidige voorzieningenniveau - 'zij het met moeite' - kan handhaven. De onroerend-goedbelasting zal evenwel omhoog moeten om de voortgang van grote projecten te verzekeren, kondigen b en w alvast aan. Onder die grote za ken die de gemeente moet aan pakken zitten de reconstructie van de Axelse Dam, de huisves ting van het gemeentepersoneel en een ontsluiting van het nieu we woongebied aan de Otheense Kreek. De notitie over de ge- meentefinancién wordt donder dag in de vergadering van de ge meenteraad besproken. De raadsvergadering begint om 19.00 uur in de raadszaal van het stadhuis. In de vergadering komt onder meer ook de stand van zaken over de 'stads- en dorpsvernieu wing' aan de orde. Zoals ver wacht kon worden na eerdere opmerkingen in verschillende commissies wordt de herinrich ting van de Markt voorlopig nog niet aangepakt. B en w vinden dat de reconstructie beter tege lijk met de plannen voor de Stee- nen Beer (een restaurant en eventueel een nieuw theater bij het stadhuis) kan worden aange pakt. Bovendien heeft de ge meente prioriteit gegeven aan de ontwikkeling van het gebied rond de Nieuwe Diepstraat. Verkeerszuil omver in Axel AXEL - In de nacht van vrijdag op zaterdag reed een onbekend gebleven automobilist de ver keerszuil op de kruising Kanaal kade-Kinderdijk in Axel omver. In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in de kan tine van de tennisvereniging in Axel Nadat de toegangsdeur ge forceerd was. werd de inhoud van de diepvrieskist leegge haald. De kist werd buiten aan getroffen. Rolstoeler gewond bij aanrijding IJZENDIJKE - De IJzendijke- naar P. de K. is zaterdagavond omstreeks acht uur gewond ge raakt bij een aanrijding op de Markt in zijn woonplaats. Hij werd met kneuzingen aan zijn arm per ambulance overge bracht naar het Antoniuszieken- huis te Oostburg. De aanrijding gebeurde toen J. M. B. uit Schoondijke met zijn vrachtau to, geladen met stro. tegen een geparkeerd staande bestelbus reed. Die bus werd door de kracht opzij geduwd en kwam terecht tegen de rolstoel waarin De K. zat. De vrachtwagenbe stuurder reed na de aanrijding door. Later op de avond werd B. aangehouden. Hem werd een bloedproef afgenomen. Zijn rij bewijs werd direct ingenomen. Forse boete voor hardrijder HOEK - De Belg G. R. E. T. uit Antwerpen kreeg zondagmor gen een boete van 600 gulden wegens het overschrijden van de maximumsnelheid op rijks weg 61 te Hoek. T. reed 130 kilometer per uur ter wijl er een maximum geldt van 80 kilometer per uur. Tevens moest hij nog een boete van 195 gulden betalen wegens een eer dere snelheidsovertreding in Arnhem. In de nacht van vrijdag op zater dag is J. M. K. T. uit Sint Lau- reins (Bi bij een alcoholcontrole te Groede geverbaliseerd we gens het rijden onder invloed. T. kreeg een rijverbod van 6 uur. Geld ontvreemd in Sas van Gent SAS VAN GENT - Vrijdag tus sen 12.00 en 14.00 uur heeft een insluiping plaatsgevonden in het bejaardenhuis De Redoute in Sas van Gent. De insluiper is een man van on geveer veertig jaar oud. Hij droeg vermoedelijk een bril en had blond haar. Hij droeg een beige of bruine overjas met een ceintuur, had een net voorko men en sprak met een Zeeuws- Vlaams accent. De dader heeft geld buitge maakt, waaronder een bedrag in dollars. De politie vraagt getui gen contact op te nemen met het politiebureau in Axel, 01155- 1444. Bromfiets gestolen GROEDE - De bromfiets van M. J. L. uit Sluis is zaterdag gesto len van een parkeerterrein bij een dancing te Groede. De brommer, een witte Puch Maxi, heeft een waarde van 800 gulden. Evenementen CLINGE Terrein De Sterre, 19 uur: Touwtrekwedstrijden; HAAMSTEDE - Geref. kerk, 20 uur: Avondzang o.l.v. Jan v.d. Driest met Yvonne Dorr-Jonker (hobo) en Harry Hamer (orgel): KORTGENE Havenplateau: Kermis; KRUININGEN - Gemeente huis, 19.30 uur: Concert muziek vereniging Eendracht Maakt Macht; MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-21 uur: Miniatuur Walche ren; Abdijcomplex, 10-18 uur: Histo- rama; Loskade, 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen; VW (Markt), 13.30 uur: Stads wandeling met gids, TERNEUZEN - Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Bezoek aan sluizencomplex met rond vaart; Zeldenruststraat, 20.15 uur: Op treden autostuntteam 'Les Ara nis'; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo; Bellamypark/Nieuwendijk/Zeil- markt, 10-24 uur: Kermis; ZOUTELANDE - NH kerk, 20 uur: Concert Sander van Marion (orgel) m.m.v. Marieke Linde man (fluit); BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: The mambo kings; 20.15 uur: The hand that rocks the cradle: Cinemactueel, 14. 18.45 en 21.30 uur: Lethal weapon 3,12 jr.; 14.18.45 en21.30 uur: Flodder in Amerika; 19 en 21.30 uur: Ba sic instinct, 16 jr.; 14 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwer gen; GOES Grand. 20 uur: Flodder in Amerika; HULST De Koning van Enge land. 14,19 en 21.30 uur: Flodder in Amerika: 14, 19 en 21.30 uur: Lethal weapon 3; 14, 19 en 21.30 uur: Beethoven; 19 en 21.30 uur: Basic instinct. 16 jr.; 19 en 21.30 uur: Freddy's dead. 16 jr.; MIDDELBURG - Electro. 20.30 uur: My girl; Schuttershof, 20.30 uur: La discrete; TERNEUZEN - Luxor. 14 en 20 uur: Flodder in Amerika: 14 en 20 uur: Beethoven; VLISSINGEN - Alhambra, 19 en 21.30 uur: Flodder in Ameri ka; 19 en 21.30 uur: Lethal wea pon 3; 19 en 21.30 uur- The hand that rocks the cradle; 21.30 uur: Basic instinct: 19 uur: Beetho ven; Tentoons tellingen AARDENBURG Gemeente lijk Archeologisch Museum, 13- 17 uur: 'Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Neder lands/Belgische staatsgrens in West-Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9): BRESKENS - Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: Scheepsmo dellen, foto's en visserij attribu ten (t/m 30/8); BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal, 8-12 en 13.15-16.15 uur: Prent briefkaarten van Zeeuwse kle derdrachten (t/m 25/9) en 15 pa nelen met Nederlandse volks cultuur en foto's Schouwse ge bruiken (t/m 8/8); DOMBURG - VW. 9-12 en 13- *16.30 uur: Werken teken- en schilderclub Domburg (t/m 1/8); De Poort, 14-21 uur: Aquarellen van Renate Filius en keramiek van Jaap Donker (t/m 25/7); GOES De Ruimte ADHOC, 8- 22.30 uur: Werken Leon Riekwel en Jan Haas (t/m 26/7); GOEDEREEDE - Bezoekers centrum Grevelingen, 10-17 uur. Beschilderde eieren en bronzen beeldjes van Jacques Willems (t/m 31/7); GROEDE - Slijkstraat, 10-17 uur: Historische snoepwinkel en schilderswerkplaats; HEINKENSZAND - Gemeen tehuis, 9-12 en 13-16.30 uur: Werken Abraham de Jonge (t/m 30/7); HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Zegswijzen uit het land van Hulst' (t/m 6/9); MIDDELBURG - Galerie Het Gouden Briefke, 13.30-18 uur: Keramiek, zijde, aquarellen en brons van diverse kunstenaars (t/m 14/8); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Schilderijen en tekeningen van Maurice. Ada en Sarika Goth (t/ m 20/9), 'Tijd is geld. maar zal geld ook tijd worden' (t/m okt.) en installatie 'La muse malade' van Eveline van Duyl (t/m 30/8); Zeeuwse bibliotheek, 17.30-21 uur: 'Landschappen van Zee land en elders', schilderijen en aquarellen van Wim Keessen en klokken van J. Keessen (t/m 25/ 7) en Johan Pieter Bourje (t/m 22/8); Wandelkerk, 10-17 uur: Werken leerlingen van de Klimopschool (t/m aug.); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Cartografie, wisselex positie van en over kaarten en Delta Expo (t/m dec.); Schilde rijen van Use van Loo (t/m aug..); foto's 'Zeeland droog' van Carel Blazer (t/m 30/9); OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept); RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtigen Fort en exposities over de historie van Rammekens, vleermuizen en muurplan ten (t/m aug.); SLUIS - Raadhuiskelder. 14-18 uur: Werken impressionist Paul Baum (t/m 23/8); TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: De kijk van fotografen op idolen van nu (t/m 8/8); VEERE - Grote kerk. 10-17 uur: 150 werken van Zeeuwse ama teurkunstenaars (t/m 25/10); De Schotse Huizen, 13-17 uur: Kunstenaarsaffiches uit de ver zameling van Aemout baron van Lynden (t/m 29/8); De Vierschaar. 12-17 uur: 'Uit het Veerse verleden - De Gilden' (t'm 25/9). VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum. 10-17 uur: 'De Zeeuwse VOC boven water: tien jaar on derzoek naar scheepswrak- ken'(t/m 27/9); Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken Loes Muller (t/m 30/8); Gemeentearchief/Hellebardier- straat, 9-16.30 uur '100 jaar toe risme Vlissingen (t/m 31/8); Bellamy 19. 10-17 uur: 'De sub tiele steden', architektuur pro- jekt Johan de Koning-Don Mon- fils (t/m 2/8); WESTKAPELLE - Westkapel- le Herrijst. 9-16 uur: De beste persfoto's van Nederlandse foto grafen (t/m 25/7); WISSENKERKE - Gemeente huis: Werken Paul Kamper (fo to's en schilderijen); WOUW Zijdemuseum, 10-17 uur: 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12); IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Kleder dracht, mutsendozen en merklappen (t/m 1/11); ZIERIKZEE - Stadhuismu seum, 10-17 uur: De geschiede nis van Zierikzee (t/m 31/10) en 'Triptiek in duplo, lotgevallen van het Zierikzeese drieluik' (t/ m 29/10); Maritiem Museum, 10-17 uur: De maritieme geschiedenis en Ne- halennia (t/m 31/10); Burgerweeshuis, 10-17 uur: Tuinbeelden en klein antiek (t/m 29/8) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 25