Stagediving troef op popfestival PZC Vernieling in cafi Renovatie Huize Emmaüs momenteel in volle gang Folkloristische dag trekker streek maandag 20 juli 1992 Zeeuws-VIaamse rock bij School's Out' in Axel Jan de Pagter wint ringrijden IJzendijke Bloembakken 'weggezet van onze verslaggever AXEL - Tientallen mensen do ken zaterdagavond naast zwembad 't Plaatje in Axel. Niet omdat ze het bassin niet konden vinden, maar uit puur enthou siasme over de muziek op het eerste popfestival School's Out dat zaterdag voor het eerst werd gehouden op het terrein van touwtrekvereniging Cam- brinus. 'Stagediving' groeide tijdens verschillende concerten (Paralysis, Firebrick) uit tot een ware rage. De eerste School's Out is een groot succes geworden. De elf or ganisatoren, verenigt in de stichting Stapp, wisten van te voren al dat ze volgend jaar weel een festival zullgn houden. „Maar het is natuurlijk wel een lekker gevoel als er een hoop mensen zijn geweest en er louter positieve reacties binnenko men", meldde voorzitter E. van den Braak zondagmiddag. Van den Braak wist nog niet pre cies hoeveel bezoekers het festi val trok, omdat de 'overgeble ven kaarten nog niet zijn geteld'. Maar hij schatte dat er zo'n dui zend mensen waren geweest. van een medewerker IJZENDIJKE - Jan de Pagter uit Ritthem is zaterdag in IJzen- dijke de verrassende winnaar geworden bij de demonstratie ringrijden. Op 48-jarige leeftijd bleef hij al zijn jongere collega's de baas. Hij wist in 25 beurten 24 ringen te steken, evenveel als Krijn Coppoolse uit Gapinge. In de kamp bleek Jan de sterk ste te zijn. Derde werd Simon de Pagter, die in een spannende kamp Diana Wisse (vierde), Leo de Visser (vijfde) en Gerard Krij ger de baas bleef. Bij de sjezen was het voor de derde maal op rij Angelina Francke met haar va der Bram. die de sterksten wa ren. Zij staken 78 van de 80 rin gen. Tweede werd Natasja en Adrie Verhage, die 77 ringen sta ken, gevolgd door Jannie Louws en Adrie Brasser met 75 ringen. Uitslag ringrijden na 25 beurten 1 Jan de Pagter 24 ringen, 2 Krijn Cop- polse Czn 24,3 Simon de Pagter 23,4 Stapp" heeft niet zulke ambities als de organistoren van het een paar weken geleden gehouden festival 'Rock under the Bridge'. De voorzitter van dat organisa tiecomité hoopt binnen een paar jaar een festival op te zetten dat zich kan meten met Torhout/ Werchter en Pinkpop. De Dijk ■„Die wens koesteren wij zeker niet. We denken er aan om een landelijk bekende band als De Dijk of The Scene als hoofdact hier naar toe te halen. Maar School's Out is toch in de eerste plaats bedoeld als een groot popfeest waar Zeeuws-VIaamse bands zich eens aan een groot publiek kunnen presenteren", verklaarde Van den Braak. Afgelopen zaterdag beklommen acht regionale groepen het po dium. De meest bekende band, Charmin' Children uit Hulst, viel een aantal mensen wat te gen. De charmante kinderen, die op de drempel van landelijk suc ces staan, brachten een nogal eenvormige set liedjes. De ongecompliceerde rock van een band als Firebrick ging er Diana Wisse 23, 5 Leo de Visser 23. 6 Gerard Krijger 23, 7 Wilco van de Broeke 22.8 Carin Francke 21,9 Paul van de Broeke 19, 10 Rinie Verdoorn 19, 11 Lou Louws 18.12 Enk Francke 18, 13 Ad Schout 17, 14 Jos Lamperl 17,15 Jaap Vos 17.16 Jan Willem Min- naard 16, 17 Leo Bosgra 16,18 Johan de Witte 15.19 Frank Provoost 14. 20 Tatjana Duine 12.21 Sonja Poppe 12, 22 Brigitta Peper 12. 23 Marcel Pro voost 12, 24 Anja Dekker 8 ringen. Ommekeer 20 mm Jan de Pagter Ochtendkampioen: Krijn Coppool se Vaart 14 mm: Krijn Coppoolse Uitslag sjezen na 80 beurten 1 Ange lina en Bram Francke 78 ringen. 2 Na tasja en Adrie Verhage 77, 3 Jannie Louws en Adrie Brasser 75, 4 Bea en Jan Besuyen 72, 5 Corrie en Jan de Visser 68. 6 Renske Kruijk en Jan Verhage 68, 7 Nicolette Francke en Simon van de Broeke 66,8 Ina Jacob- sen en Ries de Visser 63. 9 Prina en Ab Paauwe 59, 10 Silvia Derksen en Wim Maljers 57, 11 Koos en Kees Stroo 53, 12 Anneke van Tonnekreek en Erik Bostelaar 51,13 Betsie en Da vid Stroo 48 ringen. Mooist versierde sjees: Silvia Derk sen en Wim Maljers. Ochtendkam pioen: Natasja en Adrie Verhage beter in. Slotact Part Toe, een gelegenheidsband waar ook en kele organisatoren in zitten, slaagde erin om iedereen voor zich te winnen. De band, waarin een fiks aantal 'oudere jonge ren', had vooraf gedubd over het repertoire waar ze ook het jonge re publiek een plezier konden doen. Met een set nummers waaronder de nieuwste hit van Pearl Jam en een gedreven 'Coc- keriaanse' versie van 'With a litt le help from my friends' bleek Part Toe goed geschoten te heb ben. Bacteriën moeten wijk van stank verlossen van onze verslaggever OOSTBURG - Speciaal gekweekte bacteriën moeten de wijk Ghistel- kerke in Breskens van een stankprobleem af helpen. De sloot rondom de wijk is sterk vervuild en stinkt verschrikke lijk. De waterloop moet nodig worden uitgebag gerd, maar dat zou de ge meente Oostburg 130.000 gulden kosten. B en w denken nu een goedkoper - en milieu vriendelijker meldt het college trots - alternatief te hebben gevonden. De 'Clearwater Revival bacterie' die door een Haarlems bedrijf is ont wikkeld, moet de bagger als het ware opvreten. Als de bacteriën in water worden uitgezet, zorgen zij ervoor dat micro-or ganismen zich in de bag ger op de bodem neste len, waardoor 'versnelde biodegradatie' ontstaat, hebben b en w begrepen. Dertig procent van het aanwezige slib zou zo doende op natuurlijke wijze verdwijnen en daarmee zou ook de stankoverlast afnemen, verwacht het college. Oostburg gaat nu, sa men met het waterschap Het Vrije van.Sluis en de firma Haskoning, de bac terie een half jaartje uit proberen. Wethouder A. de Feijter zet morgen, dinsdag, een partijtje bacteriën uit bij het ge maal van Ghistelkerke. Over zes maanden moet de Clearwater Revival zijn naam hebben waar gemaakt. Een van de omstreden bloembakken werd langs de Cloosterslr inliet water gegooid. foto Camile Schels® van een medewerker KLOOSTERZANDE - Twee nieuwe bloembakken, die don derdag in de Cloosterstraat in Kloosterzande zijn geplaatst, hebben in de nacht van zater dag op zondag door toedoen van barbezoekers een andere be stemming gekregen. Omstreeks kwart voor twee kreeg de poli tie de melding, dat door jonge lui een bak vanaf de straat keu rig op hel trottoir gezet was. Een tweede bloembak hadden zij in het water gegooid. De bloembakken zijn bedoeld om de snelheid van liet autover keer in de verkeersader van Kloosterzande drastisch af te remmen. Donderdagavond had een plaatselijke automobilist zijn voertuig al tegen eenb!« bak in de vernieling gereden politie vermoedde toen, dsi chauffeur te hard had gerei De Hermandad zal vandaag! de gemeente Hontenisseora plegen om afdoende maatn len te nemen, wat uiteindi tot een verkeersveilige situ moet leiden. De politie® voerder zei. dat er nu sprat van een vervolg verhaal, steeds meer olie op het v gooit van tegenstanders re betonnen plantenperkjes. Momenteel staan er vier bal in de Cloosterstraat. Deze? komen er nog zes bij. Bij Poolsplein komt voor de mobilisten, die uit de nö Vogelwaarde komen, nog verkeersremmende drempel Auto over de kop bij inhalen SCHOONDIJKE - De personen auto van H. A. R. uit Schoondij- ke is bij een ongeluk op de Lan ge Heerenstraat te Schoondij- ke, zaterdagmorgen rond half twaalf, onherstelbaar bescha digd. Het ongeluk gebeurde toen een personenauto bestuurd door A. H. F. S. uit Hoofdplaat in de richting van Oostburg reed. Voor S. reed Schoondijkenal en daarvoor een personen met caravan. S. haalde de hem rijdende voertuigen in wijl op dat moment ook P haalde. De inwoner van Sch dijke week uit, kwam met auto in de berm terecht n de auto over de kop sloeg, voertuig belandde in de s Persoonlijke ongelukken dl zich niet voor. Ook Vrije van Sluis sluit zich aan bij Basiskaart OOSTBURG - Het waterschap Het Vrije van Sluis gaat donder dag een overeenkomst aan met het kadaster voor het gebruiken van de gegevens van de Groot schalige Basiskaart Nederland (GBKN). Het waterschap ver plicht zich tegelijkertijd ook veranderingen op haar grond gebied bij te houden en op te la ten nemen in het GBKN-sys- teem. Het systeem van de grootschali ge basiskaart houdt de preciese liggingsgegevens van onder meer gebouwen, kavels, waterlo pen, wegen, bruggen en leidin gen bij. Vorige week onderteken de het waterschap De Drie Am bachten ook al een overeen komst over het gebruiken en bij houden van de gegevens voor de grootschalige basiskaart. Bij de ondertekening voor het contract voor Het Vrije wordt de eerste kaart van de gemeente' Oost burg officieel opgeleverd. De ge meente Oostburg sloot zich al eerder aan bij het GBKN-pro- ject. Het is de bedoeling van het ka daster alle Zeeuwse gemeenten en waterschappen bij de GBKN te betrekken. Samen met PTT- Telecom en de Delta Nutsbedrij ven zijn dan alle gegevens van een bepaald stuk grond op één adres te vinden. Auto in de sloot: bestuurder gewond ZUIDZANDE - Bij een eenzijdig ongeluk op de Molendijk te Zuidzande is W. P. M. van V. uit Veenendaal, zaterdagavond om streeks half zeven, gewond ge raakt. Hij liep schaaf-, en snij- wonden op en werd voor onder zoek per ambulance naar het Antoniusziekenhuis in Oost burg gebracht. Het ongeluk ge beurde toen V. met zijn auto in de berm reed en daarna de sloot. De auto werd geheel vernield. BRESKENS Modderrace - De superfina le van de modderrace in Bres kens is gewonnen door Ronny Vermeire uit Breskens met een Renault. Hij was met 14.40 se conden sneller dat Wim Heijn- drikx uit Eede, eveneens met een Renault, die met 17.65 be slag legde op de tweede plaats. Derde werd Anne Schol uit Nieuwvliet met een Toyota. De andere uitslagen Standaardklasse tot 1600 cc: 1. Anne Schol, 15.15; 2. Hans Dekker, Schoondijke, Citroen 16.28; 3. Willem Dekker, Waterlandkerkje, VW-kever 18 34. -boven 1600 cc: 1. Ronny Vermeire 14.25; 2. Johhny van Limmen. Groe- de, Renault, 15.25; 3. André Hame link, Philippine, Ford, 17.87. Specials: 1, Wim Heijndrikx, 17.31; 2, Bart Versluys, Groede, Buick 25,87. van een medewerker IJZENDIJKE - Tijdens een druk bezochte bijeenkomst in Partycentrum Mauritshof te IJ zendijke werden donderdag avond de renovatie- en nieuw- bouwplannen van bejaardente huis Huize Emmaüs en de bouw van 22 aanleunwoningen uit de doeken gedaan. Met de uitvoe ring van de plannen is inmid dels een begin gemaakt. Eén van de vleugels van het bejaar dentehuis is reeds gedeeltelijk gesloopt. De presentatie ging uit van het bestuur van Huize Emmaus en' de Algemene Woningbouwver eniging West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, die bij het project betrok ken is vanwege de aanleunwo ningen. Het bestaande bejaar dentehuis gaat grotendeels te gen de grond. Alleen het kapel gedeelte wordt gerenoveerd. Het Emmaüs-bestuur is reeds vanaf '87 bezig met de nieuwbouw- en renovatieplannen. Het nieuwe Emmaüs zal minder kamers tel len. Het IJzendijkse verzor gingstehuis moet veertien plaat sen inleveren en zal vanaf juli '93, wanneer de eerste fase van de nieuwbouw gereed is. plaats bieden aan 61 bewoners (nu 75). De bestaande kamers zijn zorg- technisch niet meer verant woord, zo legde Emmaüs-direc- teur P. Ploegaert donderdag avond uit aan de 150 aanwezi gen. „De kamers zijn relatief klein en beschikken niet over een eigen toilet en douche." De woon-slaapkamers hebben een oppervlakte van 17 vierkan te meter. Tijdens de bouwperio de hoeven de bewoners niet tij- :delijk te verhuizen. Oogcontact De West-Zeeuws-Vlaamse wo ningbouwvereniging bouwt bij 'Emmaüs 22 aanleunwoningen ivoor senioren. Het 'aanleun'- complex bestaat uit in totaal drie verdiepingen (begane grond en twee bovenverdiepingen) en heeft een eigen ingang. Er is een doorgang naar het verzorgings tehuis. Het architectenbureau Ver- plancke en Partners uit Sas van Gent heeft het appartementen complex zo ontworpen, dat de bewoners visueel contact met elkaar hebben. Dit verhoogt het gevoel van veiligheid, meent de ontwerper. Huurders van de aanleunwonin gen kunnen desgewenst gebruik maken van de voorzieningen, die het verzorgingstehuis biedt. Daartoe behoren de verjaar dagskamer, de recreatiezaal, bil jartruimte, kapsalon en het win keltje. Men sluit hiervoor een servicecontract af, waarvan de kosten maandelijks 67 gulden bedragen. De huur van de aan leunwoningen bedraagt 660 gul den per maand. Wie een aanleu- nappartement bewoont, kan in dien nodig warme maaltijden betrekken via 'Tafeltje-Dekje'. Ook is het mogelijk tegen ver goeding mee te eten in Emmaüs. Bij problemen kunnen bewoners tékenen op ondersteuning van uit het bejaardentehuis. Ook kan worden deelgenomen aan activiteiten, die door het verzor gingstehuis op touw worden ge zet voor de bewoners. Bij nood kan door middel van een druk knop het Emmaüs-personeel worden gewaarschuwd. Ook wordt gewerkt aan een welzij ns- meldingssysteem. Wat de ver zorging betreft zijn de bewoners in eerste instantie aangewezen op hun huisarts en wijkverple ging. Het hele renovatie- en nieuwbouwproject zal eind '93 klaar zijn. Molensteen scherpen tijdens de folkloristische dag in IJzendijke. foto Camile Schelstraete De sloop van Huize Emmaus is momenteel in volle gang. foto Peter Verdurmen van een medewerker IJZENDIJKE - Met het hijsen van de vlag en het loslaten van een duif gaf burgemeester J. Kruize van Oostburg zaterdag ochtend het startsein voor de 21ste folkloristische dag in IJ zendijke. Qua aantal bezoekers was de editie '92 een hoogvlie ger. „Het exacte aantal bezoekers is moeilijk te schatten. We hebben in elk geval meer publiek gehad dan in afgelopen jaren," vertelde een opgetogen Pol van de Vijver, voorzitter van de Streekmu seumcommissie. die verant woordelijk is voor de organisatie van het folkloristisch festijn, na afloop. Opvallend was vooral de toegenomen belangstelling van uit België De succesformule van de folklo ristische dag in IJzendijke is vol gens Van de Vijver de combina tie van folklore, kunst en am bacht. Het veheugde de Streek museumvoorzitter bijzonder dat de plaatselijke bevolking de laatste jaren steeds actiever is betrokken bij de dag. Zo richtten zaterdag verschil lende amateurkunstenaars een expositie in van eigen werk. Ze kregen de nodige kijklustigen over de vloer. De smid Erwin Groosman gaf doorlopend de monstraties. Weer een andere in woner bood onderdak aan een Nicaragua-tentoonstelling. De volleybalvereniging' YVC be diende de tap op de Markt en verdiende zo een aardig centje. De ringrijwedstrijden vormen het hart, van het folklorefeest in Terneuzenaren verdacht van vernielingen strandhuisjes OOSTBURG - De rijkspolitie- groep West Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft zaterdag vier jongelui uit Terneuzen aangehouden. Zij worden verdacht van het plegen van vernielingen bij een strand paviljoen in Retranchement eer der deze week. Het viertal werd geverbaliseerd. IJzendijke. Het ging er dit jaar bijzonder spannend aan toe. De folkloristische dag kreeg 's avonds een muzikaal staartje in de vorm van een Megaconcert, verzorgd door zeven muziekver enigingen, twee drumbands en een showband West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De organisatoren waren bijzonder tevreden over de publieke opkomst. De muziekverenigingen musi ceerden samen onder leiding' van Geduld Overwint-dirigent George Clauws. Ook de drum band vezorgde een gezamenlijk optreden. De showband Jeugd- belang uit IJzendijke pakte uit met een nieuwe show. Het Mega concert. dat in de plaats kwam van het jaarlijkse West-Zeeuws- Vlaamse muziekfestival, is wat Corijn betreft voor herhaling vatbaar-. Uitslagen: Duivenloopvlucht: 1 Luc en Gideona Seegers, 2 George en Jordy de Boeve- re, 3 Anton en Roel Dellaert, 4 Lucien en Sjaak van de Velde. Bollen bekers: Rudi van Limmen, Willy Mariman, Erik de Kezel. Handboogschieten beker' Herman Dellaert. van onze verslaggever HULST - Het interieur van het Hulster café de Prince of Wales is vrijdagavond Iaat gedeelte lijk vernield. Een aantal man nen sloeg een gedeelte van het meubilair kort en klein en te vens werd een toiletgroep ge heel vernield. Zaterdagavond omstreeks elf uur reed een man op een motor de deur van de pub aan de Lange Nieuwstraat aan diggelen. De politie van Hulst heeft nog geen daders aan kun nen houden. Toen de politie vrijdagavond ar riveerde waren de vernielingen al gepleegd en waren de daders de pub al weer uit. Er werden wel twee mannen opgepakt die met knuppels voor het café op straat liepen. De twee bleken later tot het personeel van de Pril» Wales te behoren. Het bleef) lang onrustig in de Hulstal nenstad. „We hebben eenaa extra mensen opgetrond om de zaak te sussen. Eeni of twintig heeft een paar ai de stad gepatrouilleerd toj dreigende sfeer verdM was", meldde een woordvod van de rijkspolitie Hulst, ft li tie heeft degenen die de va lingen pleegden nog niet adj haald. „De daders waren ali toen wij ter plaatse kwamen zaak is in onderzoek", aldffl woordvoerder. De eigenaar van de Princeof les schat dat hij voor 25 a schade heeft geleden. Een deel te van de schade wordt! een glasverzekering gw maar tegen schade door va) lisme is hij niet verzekerd. De eigenaar van het café staat verslagen bij de resten van* 1 noir. foto Camile Schelf foto Camile Schelstraete popfestival 'School's Out' in Axel. Bezoekers van het Zeeuws-Vl;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 24