van Belle Plan herbouw oude smidse Maritiem Museum huldigt tienduizendste bezoeker 'SS .OP'-, PZC Thijssensschool krijgt speelruim! streek meubelen Omwonenden Brouwershaven vrezen levensgevaarlijke situaties VRIJDAG 17 JULI 1992 De oude smidse aan de Ring in Haamstede. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - De ou de smidse aan de Ring in Haam stede wordt mogelijk gesloopt en herbouwd. Architectenbu reau Quadrant uit Renesse wil de smidse herbouwen in oude stijl en een winkel en kantoor in huisvesten. Achter de smidse is een complex van twee woonla gen met zeven appartementen voorzien en boven winkel en kantoor kan ook iemand wonen. De smidse is geen monument, maar maakt wel sinds jaar en dag deel uit van de Ring. Wan neer de smederij is gebouwd kan een medewerker van het stree- karchivariaat Schouwen-Duive- land onmogelijk zeggen, maar het is volgens hem eerder twee eeuwen oud dan een eeuw. Dat leidt hij af uit de bouwwijze en de vorm van het dak. Architect ir C. van Bussel van Quadrant zegt dat het de bedoe ling is het gebouw te slopen en in oude stijl te herbouwen, zodat het er weer uitziet zoals vroeger. Het gebouw wordt opgetrokken van ijsselsteentjes, een oud type baksteen dat veel wordt ge bruikt voor monumentenpan den. en ook de kozijnen komen in hun oorspronkelijke vorm te rug. In de smidse wil het architech- tenbureau zelf kantoor gaan houden. Voorts wordt er onder handeld met een optiek- annex fotozaak, een combinatie die in kleinere dorpen niet ongebrui kelijk is. Boven de verbouwde werkplaats zal een appartement komen met uitzicht op de Ring. Achter het gebouw, aan de zijde van de Ooststraat, zijn zeven ap partementen voorzien. Drie ko men op de begane grond en zijn volgens Van Bussel geschikt voor mensen die niet zo goed ter been zijn. De tweede woonlaag omvat vier appartementen friet twee slaapkamers. Van Bussel verwacht dat de huizen zo'n an derhalve ton gaan kosten. Of de plannen doorgaan, hangt nu in eerste instantie af van de gemeenteraad. De commissie ruimtelijke ordening vergadert dinsdag over de ideeen. De bij eenkomst in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. Aan de orde komen voorts de bezwaren te gen de bestemmingsplan Hoge- weg en tegen het bestemmings plan Hoogenboomlaan. 18 EN 19 JULI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W Audier. Noordgouwe. tel. 01112-1480. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet. J. L. Flach en S W. H. M Simons, tel. 01116-1280; Burgh-Haamstede: G van Beek-Verbeek en J. Ph P Stenger. tel. 01115-1861. Brou- wershaven/Scharendijke: L. A. weekenddiensten M. Bruel en J J Roth. Markt 32. Brouwershaven, tel. 01119-1280. spoednummer 2204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. Pet. Kerkstraat 1. Brui nisse, tel. 01113-2550. Nieuwerkerk en Oosterland. vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M v. d. Berg. Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk. tel. 01114-1810. Tandartsen: H. A, Boom- de Keizer, Wester- banweg 14. Burgh-Haamstede. 01115-3103. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek •Zierikzee". Dam 18. tel. 01110-12906. geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16 30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 urn en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115- 2254. Burgemeester Asselbergs verwelkomt de familie Van Wijk uit Stadskanaal als tienduizendste bezoeker van het Maritiem Museum in Zierikzee. Geheel rechts Mienke van Meerten. hoofd van het museum, staat met de bloemen klaar. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever ZIERIKZEE - Redelijk in de pas met vorig jaar heeft het Mari tiem Museum in Zierikzee donderdag de tienduizendste bezoe ker verwelkomd. De familie Van Wijk uit Stadskanaal sloeg aanvankelijk geen acht op het ontvangstcomité onder leiding van burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs. Terecht, want wie nog geen kaartje heeft is geen bezoeker. Toen dit probleem was opgelost kon het feest beginnen. De burgemeester stapte op de familie af en feliciteerde de leden met het uitgelezen moment waarop zij het museum waren bin nengekomen. De hulde werd in vijfvoud verleend. De echtelieden Marion en Leen waren er met hun kinderen Tanja (22). Sebas- tiaan (10) en Vincent (3). De kinderen krijgen de museumliefde met de paplepel ingegoten. „Als we ergens zijn bezoeken we er altijd ook een museum", aldus mevrouw Van Wijk. Behalve bloemen waren er kleine cadeaus als pennen, sleutel hangers en schrijfblokjes, uiteraard met het logo van de gemeen te, met de tekst 'Zierikzee monumentenstad'. van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - De Theo Thijs- senschool in Zierikzee hoeft mogelijk niet tot volgend jaar te wachten met het verbouwen van een lokaal tot speelruimte. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeen teraad voor. nog dit jaar een to taal-krediet van ruim 48.000 gulden te voteren. Aanvankelijk lag het in de be doeling van de meerderheid van het college een deel van de kos ten naar volgend jaar over te he velen. maar dan zou ook pas vol gend jaar kunnen worden be gonnen met de verbouwing. Wethouder D. van der Wekken (PvdA. onderwijs) meende dat zolang niet gewacht kon worden en vond dat het ontbrekende geld voor dit jaar uit de post on voorzien moest komen. Na am- Echtpaar gewond bij auto-ongeluk in Biezelinge KAPELLE - Bij een verkeerson geluk in Biezelinge zijn donder dagmiddag omstreeks half vier twee vrij ernstig gewonden ge vallen. De volledige indentiteit van de beide slachtoffers was donderdag nog niet bij de poli tie bekend. Het gaat vermoede lijk om een ouder echtpaar uit Bergen op Zoom. Op de kruising van de Oude Rijksweg-Smokkelhoekweg botste een personenauto als ge volg van een voorrangsfout met een vrachtwagen. De twee inzit tenden van de personenauto moesten met aanzienlijke ver wondingen naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes wor den gebracht. Hun auto werd ge heel vernield. De vrachtwagen liep betrekkelijk lichte schade op. pel beraad is het voltallige, ge ook tot die conclusie, men. net als de commit derwijs. die een kijkje hefi nomen in de school. De kwestie staat op de van de raadsvergaderia maandag vanaf 19.30 uutj stadhuis wordt gehouda gemeenteraad bespreekt i voorts het voorstel geen die van 45 cent per inwoig te kennen aan de St-jj Woonwagenwerk Miafc Noord-Zeeland. Weliswaar het college het maatschap werk voor woonwa""-'-1 van groot belang. maariit zijn van mening dat ha geen aparte organisatie^ De gemeenteraad van Zjg] neemt maandag verder een cipe-besluit over gemee^ herindeling. B en w zijn,^ de commissie algemene a stuurlijke zaken, van cq dat het samenvoegen vac< gemeenten op Schouwen^ land tot een gemeentes^ Vergadering Bruse vissers BRUINISSE-De Brusenj vereniging Algemeen Vfc belang houdt zaterdag V,\ tijdens de visserijdageai ledenvergadering. De komst is in 't Durpsuusa Molenstraat en begint oa] uur. Op de agenda staat ondai een inleiding van de vod van de Vereniging ter Btq ring van de Zeeuwse Visssj langen (Zevibel), J. D. de Vj over 'de huidige problemen) mosselsector'. Na een mj maaltijd .tussen de ns| wordt ingescheept voorde;! schouw, een programma-en deel van de visserijdagen. HERMESWEG 27 VLISSINGEN TELEFOON 01184-16188 zullen gebruiken, als sluiproute naar de kruising Heuvelsweg- Delingsdijk en andere westelijk gelegen bestemmingen. De exploitant van camping Noordemieuwland aan de Schouwse Dijk heeft een heel an der bezwaar tegen het plan. De ze ziet graag veel verkeer op de dijk. Vijfenzeventig procent van zijn klantenkring bestaat name lijk uit mensen die aankloppen nadat ze de camping vanaf de Schouwse Dijk hebben zien lig gen. Bovendien doen veel pas santen boodschappen in de campingwinkel, aldus de exploi tant. Door het verleggen van de verkeersstroom ziet hij zijn ne ring in gevaar komen. Een zevental bewoners van de Schendersweg in Brouwersha ven is tegen het onderdeel van het plan dat de afsluiting van hun straat behelst voor auto's. De gemeente opteert hiervoor om te voorkomen dat het recrea- tieverkeer de verbinding ge bruikt om de stad in te duiken, in plaats van zijn weg te zoeken naar de Delingsdijk. Indieners mogen hun bezwaren woensdag 22 juli komen toelich ten op een hoorzitting van de commissie ruimtelijke van de gemeente Brouwershaven. Deze komt vanaf 20.00 uur bijeen in het stadhuis. Bassie en Adriaan - De Lachspektakelshow van Bassie en Adriaan komt donderdag 6 augustus naar Bruinisse. Vanaf 19.00 uur zijn Bassie en Adriaan - dit jaar 35 jaar in het vak - te zien in caravanpark Onze Hoeve aan de Hageweg. Geslaagd Kitty Cammaert uit Hoofdplaat is aan de Hoge school West-Brabant, afdeling hoger laboratorium-onderwijs, geslaagd voor het diploma ana lytische chemie. CITYMEUBEL Chique hoekkombinatie bekleed met een grijs/rose, gedessineerde stof. Een royale zitgroep voor zes personen, bestaan de uit een tweezitsbank, hoekelement en drie zitsbank (als afqebeeld). 1995- Rotan/webbing armstoel voor aan tafel of... als elegante bijzetfauteuil. 249.- Inklusief kussens. onze verslaggever BROUWERSHAVEN - Het plan voor een nieuwe ontsluitings route voor het recreatiepark Port Greve bij Brouwershaven is bij buurtbewoners slecht ge vallen. Zestien bezwaarschrif ten zijn ingediend, namens tien tallen bezwaarden. De Dirks- weg, nu nog een rustig boeren- weggetje. krijgt als taak in het jaar 2000 dagelijks ruim vier duizend motorvoertuigen te verwerken. De buurt vreest hierbij levensgevaarlijke situa ties voor fietsers, voetgangers en landbouwverkeer. Het verkeer van Den Osse rijdt nu nog via de Schouwse Dijk en door een deel van Brouwersha ven naar de Delingsdijk. Met de nieuwe weg wprdt deze route be vrijd van verkeersoverlast, ter wijl tegelijk voor auto's een snel lere ontsluiting ontstaat. Omdat de voertuigen niet oplossen, moet de overlast elders worden gedragen. Gevaarlijk Het plan is vastgelegd in de 'vierde herziening van het be stemmingsplan buitengebied'. Blankersweg en Dirksweg wor den verbreed en een nieuw stuk weg naai- de Delingsdijk wordt aangelegd Bezwaarden vrezen dat op de lange rechte Dirksweg veel te hard zal worden gereden. Fietsers en voetgangers hebben in de berm geen ruimte om uit te wijken, zodat de enige mogelijk heid die rest is in de sloot te springen, aldus een bezwaarde. Boeren vrezen verder dat het moeilijk wordt zonder brokken met hun machines de weg op te draaien. De gemeente vindt speciale voorzieningen voor fietsers op het traject niet nodig, omdat de ze vanaf Den Osse gewoon over de Schouwse Dijk naar het cen trum kunnen blijven fietsen. Dan hebben zij de kortste weg. Bezwaarden wijzen er echter .op dat de Dirksweg wel degelijk druk wordt befietst en bewan deld. De gemeente is niet erg gechar meerd van alternatieven die cri tici aandragen. Bijvoorbeeld om de Schouwse Dijk te blijven be nutten. aangevuld met de eron der gelegen Heemisweg. Hier aan zouden onoverkomenlijke verkeerstechnische problemen vastzitten. Helemaal niet te spreken is zij over een suggestie om de ont sluiting te zoeken in de richting van Brijdorpe en Looperskapel- le. Want dan immers worden de ze gehuchten in de gemeente Middenschouwen met de lasten opgezadeld. Een bezwaarde vreest dat automobilisten deze route vanaf de Dirksweg toch Het lage-prijzen-seizoen is weer aangebroken! Citymeubel trakteert u op piekfijne spullen voor verbazend lage prijzen. Voor veel van die buitenkansjes geldt Op Op. Wacht daarom niet te lang en kom spoorslags naar onze zaak. Want zóveel interieurvoordeel bieden we u maar eens in het halfjaar!!!!! Super-relax-stoel! Uitgekiend zitkomfort. Met leer bekleed, op vijfteens voet. SPECIALE AKTIEPRIJS WMI I I I I I Uil iriCUDCL Lederen kuipfauteuil. Moderne bijzetfauteuil in strakke lijnen, bekleed met duurzaam lede', SPECIALE AKTIEPRIJS v.a. Koop nu kwaliteit in leer. Sterk leer in een tijdloze vormgeving staat voor jarenlang zitkomfort. De prijs van deze uitstekende 2- en 3-zitskombinatie is in de opruiming ongelooflijk laag: van 3495.- voor 2995. Kombileder. Strak gemodelleerde banken voor moderne mensen die kleur durven bekennen! Perfekte leerverwerking. Diverse kombinaties verkrijg baar. 2- en 3-zitsbank 3?95.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 38