ibertine op zoek naar wind Eric de Crom de rapste in Domburg Hierck in opspraak !ZC Wim Hierck: ik ben slechts een intermediair Thoolse favorieten van de partij in Sint Maartensdijk sport 15 it naar ikeren dlotto vvcs Kees Oostrom kan het niet bolwerken tegen Jeroen Verstraeten VRIJDAG 17 JULI 1992 iort-hotel op privé-windvlaag naar overwinning Alle hoop is op de kente- Micht. Als er vandaag nog wind komt, dan is de grootste rond 12.00 uur ta het tij omslaat. De van de Deltaweek dob bel eerste deel van de ze- Iwedstrijd vrijwel stuur- (p de Oosterschelde. De «moeilijk te vangen. Dan !mg laat de Este (ims-1) jle veld achter zich, alsof |s prive-windvlaag heeft Binnen een tiental |en neemt de Este een «rong van enkele honderd op ondermeer de Liber- Jos Jobse uit Middel- reageert de zeven- r bemanning van de Li- e op deze plotse ontsnap- ^oe kan dit Waar moe- - Mike But speelt seizoen voor de Belgi- irofclub SK Lokeren. De 'filler van VCV Zeeland n contract tekenen dat por één jaar bindt aan de Uasser. tond al geruime tijd con- ssen Lokeren en de 20-ja- Sddelburger. But werd in voor een proef- jjd met het belofte-team Na het faillisse- van VCV Zeeland werd uitgenodigd voor tegen Ter- De talentvolle spits, die ien in de belangstelling van Heerenveen en FC tëch, kreeg gistermiddag lef te horen dat Lokeren ïdeinlijven. „Ik wilde per rtbetaald voetbal blijven, hier ontzettend blij mee", But. speelt komend sei- Middelburg. In het van de oud-vleugelver- van VCV Zeeland gaan spelers van de failliete b naar Middelburg: Wim ïng en Desta Huisman, kwamen afgelopen sei- t voor het tweede elftal V Zeeland. ten we naar toe om ook wind te vangen", reageert schipper Jos Jobse. De dag voor de zeilers van de Deltaweek begint rond 8.00 uur. Op de Libertine zorgt dan vooral Henk Jonkers voor bedrijvig heid. De Middelburger heeft het op zich genomen iedereen te voorzien van eieren met bacon. „Dadelijk, als de wedstrijd be gint, hebben we geen tijd meer om te eten," Op de Oosterschelde wordt naarstig gezocht naar het start schip. dat door de ochtendmist verdekt staat opgesteld. „Dat schip kan het niet zijn, want ik geloof dat het vaart", klinkt het op de Libertine. De verrekijker brengt uitkomst. „We moeten af buigen. ook al varen alle andere schepen rechtdoor", zegt Luud Colsen, bemanningslid van de Libertine. Stuurman Jobse ver trouwt op het inzicht van Colsen en na een lichte aarzelingen vol gen ook de andere schepen het voorbeeld van de Libertine. „De ze keer had je gelijk Luud", rea geert Jos Jobse met een fluwelen glimlach. De hiërarchie op de Libertine is duidelijk. De wil van Jos Jobse is wet, de anderen schikken zich daarin. Ook al hebben ze er moeite mee dat Jobse bepaalt dat er tijdens de race geen bier wordt gedronken of een sigaretje gerookt mag worden. „We moe ten tot het einde geconcentreerd blijven. Zodra er alcohol gedron ken wordt of een sigaret wordt opgestoken verslapt de aan dacht. En is het nu zo erg om vier uur zonder te moeten?" De taken op het schip, een Oys ter 41. zijn verdeeld naar kwali teiten. Huib de Jonge uit Mid delburg is de navigator. Hij bere kent ondermeer welke koers ge varen moet worden en waar het schip de gunstigste stroming krijgt. Jobse durft blind op hem te varen. Zelfs nu De Jonge moeite heeft met diepte te schat ten. omdat een oog ontstoken is. Lilian Bos, Joost Riemslag en Corien Klaassen geven steun daar waar nodig is en het drietal is verantwoordelijk voor de Ge nua. Henk Jonkers heeft het grootzeil onder zijn beheer. Luud Colsen is de actieve voor- dekker. die soms als co-schipper optreedt. Startsignaal Als het startsignaal klinkt, ligt de Libertine gunstig. De zeilen worden stevig aangetrokken en snel wordt de positie van de an dere jachten bekeken. De Este en Sport-hotel zijn eveneens vlug weg. Vlak daarachter kiest de Libertine positie. „Het deel nemersveld is jammer genoeg uitgedund. Er zijn nog al wat schippers die deze wedstrijd la ten schieten om zich voor te be reiden op de Veronicarace. Wij doen dit jaar niet mee aan het klapstuk van de Deltaweek. Voor zo'n lange wedstrijd bui tengaats heb je ten minste acht bemanningsleden nodig." Voor Jos Jobse is het de laatste keer dat hij aan de Deltaweek meedoet. „Ik heb geloof ik tien keer meegedaan. Eens is het ge noeg. De eerste jaren eindigden we altijd voorin, maar onze te genstanders krijgen alsmaar lichtere schepen. Vijf. zes ton. dan is het op Dit is een oud-IOR (International Offshore Racing) schip van een Schot, die er twee Er vond al snel een afscheiding plaats op het selectieve parkoers in Domburg. foto Ruben Oreel van onze medewerker DOMBURG-Eric de Crom uit Woensdrecht won gister avond een meer dan enerverende Ronde van Domburg. In de finale bleek De Crom voor het oog van vele hon derden badgasten de rapste van een drie man sterke kopgroep. De Brabander verwees Ludo van Overveld en Wilfried Bastiaanse naar de tweede en derde plaats. Al direct na het startschot van burgemeester Hietkanrfp vlogen de coureurs er als jonge honden in. Iedereen wilde meesnoepen uit de rijkelijk gevulde Domburgse premie- pot. Dat leverde al spoedig een uitgehold peloton op, want het slopende rondje eiste het ene na het andere slachtoffer. Vrij vroeg in de wedstrijd al schoot Eric de Crom uit zijn slof. Eerst in gezelschap van zijn broer John de Crom en even later met Ludo van Overveld als metgezel. De uitlooppoging met Van Overveld kreeg al spoedig de steun van Wilfried Bastiaanse. De drie graai den vlug 25 seconden bij elkaar, toen vijf achtervolgers een poging begonnen de aansluiting te maken. Francois Franse, Ruud Havermans, Kees Schouwenaar, Riny Sestig en Rudie van Vlimmeren slopen bij de grote groep weg en zagen net op tijd Dino Tolhoek en John van de Ameele bij hen aansluiten. Het leek een kwestie van tijd, dat de zeven achtervolgers op de drie koplopers zouden neerstrijken, maar de leiders gaven geen krimp. De ach tervolgers dienden zich nog te reppen om uit de groep te blijven van een vijftal renners, waaronder Roy Bogaert, dat uit het peloton was weggesprongen. Het peloton werd gaandeweg door de leiders op een volle ronde gere den, waarna zij de wedstrijd van de jury mochten verla ten. Het leidenden trio zag inmiddels de kloof naar hun belagers van maximaal 40 seconden slinken tot minder dan 20 tellen. Maar toen de samenwerking bij de zeven even wegviel, was het pleit beslecht en kon het drietal het gevecht om de zege aangaan. De Crom was uiteinde lijk de slimste. Uitslag: 1 E. de Crom, Woensdrecht; 2 L, van Overveld, Schijf, 3 W Bastiaanse, Hoogerheide; 4 F, Franse. Kwadendamme: 5 R van Vlimmeren, Sint Willibrord; 6 J. van de Ameele, Terneuzen; 7 K. Schouwenaar, Kloetinge; 8 R Sestig, Ooslerhout; 9 D Tol hoek, Jaarsveld; 10 R. Havermans, Nieuw-Vossemeer; 11 T. van der Steen, Bruinïsse. 12 R. Tak, Oudenbosch, 13 R Bogaert, 's- Gravenpolder; 14 J de Crom. Woensdrecht; 15 M van Vlimme ren, Hoeven; 16 P. Heeren, Sprundel; 17 D, Dubbeldam, Sluiskil. 18 R. Luijckx, Sint Willibrord, 19 M Bravenboer; 20 P. van Est, Fijnaart. peler VCV Zeeland Huub Stokmans: hij wilde geld zien NGEN - Huub Stok- Mid-speler van de VCV L is woedend op Wim Hierck, die al enkele tracht ex-spelers van onder te brengen heeft een over- Stokmans naar het IheBoom onmogelijk ge- Omdat ik Hierck mijn liet heb laten behartigen, ij ervoor gezorgd dat ik w aan de bak kom bij •»gt Stokmans. ierclt zorgde er een week 'voor dat Huub Stok- Richard Verwey en Dan- een proeftraining afwerken bij de Belgi- De eerste fwas niet bepaald een 'Midater bij Boom blijk- gerekend was op de ftnhet Zeeuwse drietal. N?roep werd namelijk «pen aan een duurloop aalf en halve kilometer, elater mocht het drietal lieer opdraven voor een wedstrijd tussen het tweede elftal. Midden- Rlchard Verwey kreeg l!®teen te horen dat hij terug hoefde te ko- Wat Boom slechts gein- was in een verdedi- maar nooit naai- die ■aisterd, dat had me een ^tte bespaard", treurt 'Verwey, die Hierck be lt15 een „merkwaardig ^okmans gaat nog een tfder „De man is ge- «a die training werden ik uitgenodigd voor Wedstrijd. Volgens de trainer van Boom maakte het niet uit, wie daarvoor als eerste aan de beurt zou komen. We be sloten, dat Danny eerst zou spe len en ik vijf dagen later", aldus Stokmans. die echter plotseling niet meer hoefde op te draven. „Hierck vroeg maar steeds wat ik wilde verdienen, maar toen ik hem liet weten dat ik mijn finan ciële zaken liet behartigen door Carlo van Tour werd hij plotse ling boos. Hij wilde geld hebben, want hij had onkosten voor me gemaakt. Ik heb hem meteen verteld dat hij geen cent van me krijgt. Nadat Danny zaterdag bij Boom gespeeld hacï. belde hij me een dag later zelf op dat Boom van me afzag. Ik hoefde niet meer te komen." „Hierck heeft me vervolgens proberen tegen te houden, toen ik bij Boom om uitleg wilde vra gen. Daar heeft hij zelfs Danny voor ingeschakeld", aldus Stok mans, die geen gehoor meer vond bij Boom. Sterker nog, toen Stokmans op dinsdag bel de naar Boom kreeg hij Hierck aan de lijn. „Hierck weigerde de trainer te gaan halen, toen ik hem daarom vroeg. Je hoeft niet meer te komen, zei hij. De trai ner van Boom wil me niet meer te woord staan. Hierck moet haast verschrikkelijke dingen over me verteld hebben." Pro deo Wim Hierck geeft zichzelf uit als een voetballiefhebber, die de spelers van VCV Zeeland pro deo bijstaat. Zijn eerste daad was het onderbrengen van de ge broeders Gashi bij FC Den Bosch. Volgens Hierck was de Bossche club bereid het tweetal te contracteren, maar navraag bij FC Den Bosch leerde, dat dat onjuist was. „Buyar en Nasser Gashi spelen volgend seizoen op amateurbasis in het tweede elf tal", laat hoofdtrainer Hans van der Pluijm weten. Er blijken echter wel meer bewe ringen van Hierck niet te klop pen. De Vlissinger van Haagse afkomst, die geen voetbalverle den heeft, maar toch over vele contacten zegt te beschikken, verklaarde zaterdag nog dat hij Mike But met Heerenveen in contact had gebracht en de Deen Dennis Heine met Den Bosch. Navraag bij beide spelers levert echter andere conclusies op. „Hierck had helemaal niets te ■SA geen winnaar; tweede '*innaar bruto f 54.804.20. winnaars bruto f. f*"'® Prijs. 2641 winnaars PPfijs: f5.00 •"Motor- en Autoclub uit Vlissingen ^'derdag 23 juli een ba- Koudekerke. Ook |itunnen hieraan mee- rit voert over goed r* Walcherse binnen een gemiddelde i var> 24 kilometer per J°rden aangehouden. Pwiersreglement is van F? en deelname is mo- r'eden en niet-leden in ^'ervaren rijders) of in l?* 'beginners). In- mogelijk van 19 tot ^DorpszichtteKou- worden ook de Dennis Heine Huub Stokmans maken met mijn contacten met Heerenveen. Toen hij er achter kwam dat ik daar naar toe zou gaan, heeft hij me juist voortdu rend aan mijn kop gezeurd om alsjeblieft ook mee te mogen. Daar heb ik toen maar mee in ge stemd, omdat hij me eerder wel bij FC Den Bosch had aange meld". aldus But, die zijn zaken echter niet door Hierck liet be hartigen. „Ik kijk wel uit. Ik had speciaal iemand van de spelers vakbond meegenomen. Hierck heeft zijn mond niet openge daan." Journalist Bij het kosthuis van de Denen te Vlissingen dacht men aanvan kelijk dat Hierck een journalist was. De Vlissinger had zich daar (onterecht) een paar keer voor gesteld als een journalist van het weekblad Voetbal International om in contact te komen met de Deense spelers. Het contact met de Denen verliep vanaf het eer ste moment toch al moeizaam, omdat Dennis Heine snel te ken nen gaf een eigen zaakbeharti ger te hebben. Dat leverde met een problemen op bij Hierck, die boos afhaakte toen hij besefte dat Heine liever zijn eigen boon tjes dopte. Heine kwam uitein delijk ook op eigen kracht in contact met FC Den Bosch. Heine: „Hierck had voor mij een proefwedstrijd bij Boom gere geld. maar toen ik een vriend wilde meenemen die me bij zou staan bij eventuele besprekin gen. ging het niet meer door. Hierck stelde me voor de keus: of alleen met hem naar Boom of an ders geen proefwedstrijd. Ik heb alles toen meteen afgezegd." De Deense middenvelder traint nu al twee weken mee bij FC Den Bosch. Afgelopen dinsdag kwam hij voor verrassing te staan toen manager Van der Laar vroeg hoe het zat met zijn drankprobleem. „Ik wist niet wat ik hoorde. Ik heb de afgelo pen maanden geleefd voor mijn sport. Hoe Van der Laar daarbij kwam? Hij had het uit Zeeland, dus ik heb wel een vermoeden. Ik kan het alleen niet bewijzen. Ik weet alleen dat die Hierck ge stopt moet worden." FC Den Bosch manager Van der Laar was niet bereikbaar voor com mentaar. Linkervleugelverdediger Adrie Belfroid suggereert, dat iedere speler bij VCV Zeeland is bena derd door Hierck. „Hij heeft ie dereen zo"n beetje opgebeld. Hij vroeg of hij mij niet ergens kon onderbrengen en of ik bereid was overal proefwedstrijdjes te spelen. Of ik daar belangstelling voor had. Ik zei: je doet je best maar", reageert Belfroid. „Daar na vroeg hij hoeveel geld ik nog tegoed had van VCV Zeeland. Dat. schijnt hij aan iedereen te hebben gevraagd. Ik heb hem geen antwoord gegeven. Dat gaat hem immers geen moer aan." Karei Jansen, voorman van de WCS (spelersvakbond), maakt duidelijk dat de activiteiten van Hierck niet door de beugel kun nen. ..Deze man begeeft zich op glad ijs. Het is strafbaar om zon der vergunning te bemiddelen op de arbeidsmarkt. Het maakt niet uit of hij dat doet omdat hij het leuk vindt of dat er andere belangen in het spel zijn. Het blijft strafbaar. Spelers doen er verstandig aan om niet in zee te gaan met randfiguren en dienen zich gewoon te melden bij de be trokken instanties. Ze moeten zich gewoon wenden tot de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal", aldus Jansen, die zegt dat de KNVB afdeling Zeeland er werk van hoort te maken. „De KNVB heeft een signalerende functie in dit soort zaken." Wim Jagt. administrateur/ma nager van de KNVB afdeling Zeeland, bevestigt dat. „Ik ken de Hierck alleen maar als de man die zich inzette voor de ge broeders Gashi. Ik wist niet dat hij met zoveel spelers van de VCV Zeeland liep te leuren", zegt Wim Jagt. „Ik zal het be stuur van de KNVB op de hoogte brengen van zijn activiteiten." van onze verslaggever VLISSINGEN - Wim Hierck ontkent ten stelligste dat hij voetbalmakelaar is. „Met dat soort mensen wil ik juist helemaal niets te maken hebben. Ik ben inter mediair", aldus Hierck. „Ik doe helemaal niet aan ar beidsbemiddeling. Het enige wat ik doe is de telefoon oppakken en trainers en clubs attenderen op de kwa liteiten van spelers. Dat mag toch wel?" Bij contractbesprekingen en onderhandelingen zegt Hierck niet betrokken te zijn. „Daar heb ik de kwali teiten niet voor, dus dat laat ik aan de specialisten over van de VVCS", verklaart de Vlissinger. die be weert geen cent te ontvangen voor zijn activiteiten. „Welnee, ik leg er juist op toe. Ik ben nu al bang voor de telefoonrekening die ik ga krijgen." Waarom maakt Hierck zich dan zo druk over de voet ballers? Hierck: „Ik vind het zonde dat spelers die in zichzelf geïnvesteerd hebben, dreigen weg te zakken in de Zeeuwse klei. Verder schrijf ik al mijn ervaringen op. Ik ben nog eens van plan om het allemaal op papier te zetten." „Er worden nu allerlei vreemde verhalen in de wereld geslingerd. Voor Huub Stokmans ben ik de gebeten hond. omdat ik van de trainer moest zeggen dat Boom niet geïnteresseerd was. De boodschapper krijgt dan altijd de schuld. Ik ben niet met Dennis Heine in zee gegaan, omdat hij met iemand kwam aanzetten met wie ik niets te maken wil hebben. Waarom Vanwege het verleden van die man. Verder wil ik daar niets over kwijt. Ik heb bij FC Den Bosch gezegd dat Heine niet de linkspoot is die ze zoeken op het middenveld, maar ik heb geen vervelende fabeltjes over hem verteld Waarom zou ik? Ik heb toch niets met hem te maken." jaar lang grote wedstrijden mee heeft gevaren. Na die tijd heeft hij er een interieur van tropisch hardhout in laten bouwen. Dat mocht toen nog. Het is een zeer comfortabele boot, maar veel te zwaar om tegenspel aan die ul tra-moderne jachten te bieden. Mijn schip weegt 8 ton. Het IMS (International Measurement System) weegt de voor- en nade len wel tegen elkaar af. maar toch kan de Liberty ook met ge corrigeerde tijd niet bij de eer sten eindigen." Na een dik uur varen wakkert de wind aan tot kracht drie. De drie koplopers, de Este. Sport-hotel en Libertine houden elkaar nauwlettend in de gaten. Als Sport-hotel een boei passeert drukt Huib de Jonge zijn stop watch in. „We mogen ongeveer twee minuten toegeven op Sport -hotel. Het zijn er drie." Jobse spoort zijn bemanning nogmaals aan. „Als we straks onze spie bij kunnen zetten, dan kunnen we op hem inlopen." Zo ver komt het na 2.59.39 uur varen niet. Sport-hotel wint de race van Wolphaartsdijk naar Yerseke. NKK 1/2: 1 Fuluro en Sunshine 2. 3 Courtisane. NKK 4 1. Pelikaen 2 Hans 2 3 Aquatique NKK 6 1 Tar- ka. 2 Waarnemer 3 Taling NKK 8' 10 geen finishers. Rond- en platbo dems A l.GrooteBeer 2 Wadwaai 3. Marie Charlotte B 1. Waterdwin ger. 2 Nieuwe Maen 3. Stampers- hoek. C: geen finishers IMS 1/2:1 Sport hotel 2 Libertine 3 Este IMS 4 1 Aquila. 2. Caprice 3 Foxy IMS 5 1 Magie 2 Libertijn 3 Spindrift IMS 6 1. Blue Peter II 2 Lady Christine 3. Gap IMS 7: 1 Mus tang 2 Lazy Lize. 3 Ancor van onze medewerker ZIERIKZEE - De eerste be schermde speler ligt er uit in de B-categorie van het Dikke To ren-tennistoernooi. Op het park van de LTC Zierikzee vond de als derde geplaatste Kees Oos trom zijn Waterloo tegen Jeroen Verstraeten. Het was overigens niet de enige verrassing die ge noteerd werd: behalve Oostrom konden namelijk nog zes andere deelnemers, voor zover het de singles betreft, hun racket defi nitief in de hoes stoppen. Kees Oostrom lijkt uit vorm. In de finale van het toernooi van de TV Goes was hij al geen scha duw van de speler die het twee weken voordien tijdens de dis trictskampioenschappen oppo nent Serge Carpentier zo moei lijk maakte. Gisteren tegen Hul- stenaar Jeroen Verstraeten had hij. de tweede en laatste set uit gezonderd, ook al niet veel in te brengen. Michel Gorsse was de vierde spe ler die zich hier kwalificeerde voor de kwarteindstrijd. Hij won overtuigend van Pascal van Driel. In de C1 -klasse diende zich bij de heren de eerste halve finalist aan. Outsider Meindert Maris, die reeds van zich had doen spre ken tegen favoriet Ramon de Jong. behoefde zich daarvoor niet bovenmatig in te spannen. Tegenstander Fred Hendrikse de strijd wegens een achilles peesblessure staken. Helemaal onderin het schema won de als tweede geplaatste Mi chel de Vlieger van Johnny Otte. De Vlieger wacht nu een partij tegen Sebastiaan Linnenbank Een niveau lager werd verras sing nummer twee een feit. Joost Grevink, als derde ingeschat, redde het niet tegen Mark Al- tena. Jan Willem de Coninck daarentegen blijft aan de win nende hand. Ditmaal slaagde Gerbrand Vroegop er niet in de opmars van de Noord-Bevelan der. die als vierde in de boeken staat, te stuiten. Dames Elsa Grootenhuis en Afke Har- tog. het Schelde-duo dat hier bij de dames in de eindstrijd ver wacht wordt, maakte geen fout. Grootenhuis zegevierde over Femke Clerx. haar clubgenote kwam na een drie-setter als win nares uit de strijd tegen Lianne de Looff. Paul Schuiten en Ronald Haze, respectievelijk als tweede en derde gerangschikt op de plaat singslijst in de Dl-groep stelden hun supporters teleur door het onderspit te delven. Ze zagen hun rol overgenomen door Jelle Wisse en Jan Stouten. De resterend opvallende uitsla gen werden een feit in achtereen volgens de afdeling D-35= bij de heren en in het deeltoernooi bij de dames van D2-niveau. De als tweede aan de strijd be gonnen Kees Zuidweg moest door een rugblessure geveld, de eer aan Jan Stouten laten, ter wijl in laatstgenoemde disci pline de gedoodverfde finalisten. Leontien Koeman en Wilma Kooman. het veld moesten rui men voor het tweetal Tessa Blom en Wietske Richard, l'itslagen, H.E.-B: J Salawane-M By de Vaate 6-1.6-3. P Coppoolse-P Polter 6-7. 6-3.6-3, A Goedegebuure- J Verschuure 6-4,6-3; M Gorsse-P. van Driel 6-3.6-2: J Verstraeten-K Oostrom 6-2,6-4; M. Wolfert-E Evers- dijk 2-6.7-5.7-6. D.E-B M. Meulen- berg-B Korenhof 6-2.6-4. H E.-Cl" P Potler-J. Grevink 2-6,6-1.6-1. M de VUeger-J Olie 6-2.6-2; M Maris-F. Hendrikse 6-3.3-0. H E -C2: J Ensing -A. Kooman w.o M Altena-J Gre vink 6-4.6-1. A. de Koning-J Bij de Vaate 6-2.6-2. J Otte-K Stouten 6-3.6 -2. A de Koning-R Kort 6-1.6-2. R Hendrikse-M. Atoonw.o.; J W deCo- ninck-G. Vroegop 6-2.6-4 D E.-C2: E Grootenhuis-F Clerx 6-2,6-1; S van Leeuwen-J Bom 6-4.6-4; A Hartog-L. de Looff 6-3,4-6.6-1 H E-Dl L. Hoo- gerhuis-L Nouwen 6-3,6-3, O Kra mer- J Vleeshouwer 4-6,6-4. 7-6. C. Kats-J. van Duivenvoorde 6-1.6-4, J. van Stichel-J van de Mey 6-0.6-1; F Kramer-C. Kats 7-5,6-4. J Stouten- R Hendrikse 6-3.6-1J vanStichel-S van Kampen 7-5,6-1; J. Wisse-P Schuiten4-6,6-4,6-4 D E -Dl: S. Vroe- gop-R. Breure 6-2.6-1; I Richard-V Bij de Vaate 6-1.7-5 H E -D35 D Bezuyen-S op t Hof 6-1,3-6.6-2: J Stouten- Zuidweg 7-6, 0-1, w.o D E - D2: T Blom-L. Koeman 6-1.6-1; A Breure-I Richard 2-6.6-2,6-4; W Ri- chard-W. Kooman 7-6,7-6. SINT MAARTENSDIJK - Mor gen, zaterdag vindt voor de 27ste keer de jaarlijkse wieler ronde van Sint Maartensdijk plaats. Vijfentwintig keer daar van was Koos van de Hoek me de-organisator van dit Thoolse evenement. De jubilaris, voor namelijk in stilte achter de schermen actief, verzorgt dit jaar met zijn mede-comitéleden wedstrijden voor zowel ama teurs-A als B. De amateurs-B bijten zaterdag op het gebruikelijke parkoers in en om het dorp om 14 00 uur het spits af met een wedstrijd over zestig kilometer. Alle Thoolse fa-, vorieten staan onder aanvoering van Zeeuws kampioen Cornë Stoutjesdijk aan de start. Dat betekent dus dat Frans Hommel (winnaar In Meilust.), Hans Etienne (winnaar in Nieuwdorpi, Jacques Hommel. Peter Metske en Dirk Uyl de voetriempjes zul len aantrekken. De belangrijkste opponenten voor het Zeeuwse gezelschap zijn ongetwijfeld John Akker mans, Gerard van Antwerpen. Kees Jonkers (winnaar Poort vliet). Hans Oomen (winnaar Middelburg), Arnold Boyenk en Ad Verheyjen. De amateurs-A krijgen 85 kilometer voor de kie zen en starten om 15.45 uur. Streekfavoriet Ruud Haver mans is de laatste tijd in bijzon der goede vorm en zal zeker een gooi naar de zege doen. Dammen Apeldoorn, Nielandtoernooi. zesde ronde: Schotanus - Sijbrands 1-1. Van Westerloo - Van Dijk 1-1. Van Beek-Bergsma 1-1. De Jong- Palmer 1-1. Bom - Holstvoogd 0-2, Van Ttl- borg - Baas 2- 0. Sinke - Van Snippen burg 1 -1Van der Kraan - Boer 1-1 Stand: 1 Schotanus en Sybrands 9, 3. Van Dyk en Van Westerloo 8. Westerhaar. NK jeugd, negende ron de. M Knipper - J de Jong 0-2. E. Hil- berink -M Robbens0-2. F L'odewijk - M Kemperman 1-1, J Drent - K Thijssen 0-2, R Oosten - M Vissers 1- l.J de Vries - Toby Hage iTholem 2- 0. Stand:! Kemperman. Thijssen 9-13, 3 Robbens 9-12. 4 Vissers 9-11,5 De Jong 9-10.6 Toby Hage 9-9 Tennis Mahwah (VStl. Vrouwen. 235.000 gulden, tweede ronde: O'Reilly (VSti Garrison (VSt/4) 3-2 Garrisson geeft het op. White (VSt/5i - Harper <VSt) 6-0 6-4 Washington. Mannen. 1.06 miljoen gulden, tweede ronde: Korda iTsj/lt - Brown (VStl 4-6 6-2 6- 3. Curren VSti - Agassi i VSb2i 7-5 6-4, Lendl iVSU3i - Palmer <VSti 6-4 6-1. Raoux iFra) - Krickstein <VSt/4> 7-5 2 -6 6-3. Bates (GBri - John McEnroe i VSU5) 6-2 1-6 6-4. Washington (VSbGi - Hogstedt iZwei 7-5 6-0, Masur (VSt/ 9» - Randall (VSt) 6-2 7-5, Koenig (ZAri - Pozzi (Ita/10i 3-6 6-4 6-4. Anto- nitsch (Oos) - Lavalle iMexi 4-6 6-0 6- 2. MansdOrf(Isr/8i - Agenor(Haii6-2 6 -0. Holm (Zwei - Martin iVSti 7-6 7-5. Rostagno VSt/7) - Kuhnen i Dui) 6-3 6 7 6-3. Grabb (VSt/14i - O'Brien (VSti 6-3 6-2. Anas (VSt) - Damm (Tsj) 7-6 6 •3. Ondruska (ZAf) - Lundgren (Zwei 3 -C 7-6 6-1, Muller (ZAf) - Steltenberg (Aus) 6-1 7-6 Frankfurt. Federation Cup, vrou wen, kwartfinales; Duitsland - Polen 3-0 (Huber - Mroz 6 -0 6-3, Graf - Nowak 6-0 6-0. Graf/Hu- ber Mro&Theodorewicz 6-4 7-5». Frankrijk - Verenigde Staten 1-2 (Pierce - Gigi Fernandez 1-6 4-6, Tau- ziat - McNeil 6-4 7-5, TauziaVDemon- geot - Femandez/Shriver 2-6 4-6). Stuttgart. Mannen. 1.7 miljoen gul den, derde ronde: Medvedev (GOSi - Emtlio Sanchez (Spa/91 7-6 6-2, Novacek (Tsj/11) - De- laitre iFrai 4-6 6-3 6-4. Karbacher (Dui) - Clavet (Spa/13) 6-7 6-4 6-4. Ed- berg (Zwe/1) - Javier Sanchez (Spa1 16) 2-6 7-6 6-2. Muster (Oosi - Slich (Dui/5i 7-6 6-4. Ferreira iZAV7) - Bru- guera»Spa/l0)7-5 6-3. Ivanisevic (Kro .2» - Tsjerkasov (Gos/15) 6-3 7-6. Costa (Spa'6) - Mancini tArg/12) 6-3 6-4. Voetbal Luntcren iza.eersteklasser) - Ajax 1- 9 (1-4). Doelpunten Ajax Willems 2. Bergkamp 2. Wijnhard 2, Jonk. Roy. Seedorf. Sparta Nijkerk iza eersteklasser) - FC Twente 2-10 il-3i Doelpunten Twfcnle: De Boer 5. Mulder 3. Pahl- platz. Zwijnenberg (DickvdVeen/ Engelbrecht> Wielrennen Landau. Ronde van Rijnland - Palts, achtste etappe, eerste gedeelte: 1 Fowler (NZei 96,5 km in 2.13.33. 2. Mickiewicz iPoli. 3 Volgt (Dui). 4 Stenersen (Nooi. 5 Miller iNZei 0.45. 6 Rice iAus). 7. Dietz (Dui). 8 Amel- kine (Rus). 9 Ozers (Let), 10. Gullers (Zwii, 23. Van der Meen Ned i. 26. Van Elzakker (Nedi, 39 Poels )Ned>. 53 Moerenhout (Ned). 65 De Poel (Ned) 2 10. 76 Kras (Ned) 5 29 Tweede gedeelte, tijdrit: I Trkal (Tsj) 21 km in 28.39.56, 2 Audehm (Dui)4.41.3 Wesemann(Duil 11.49.4 Padmos 'Tsj) 23.15. 5 Jeker (Zwit 25.79. 6 Roux (Fra) 29.19. 7. Ozola (Let) 33.18. 3 Seis (Bel. 34.02. 9 Blochwitz (Duii 34.90. 10. Stenersen (Nooi 41,01, 41 Moerenhout 1.50,21. 49 De Poel 2 05.15. 52. Van Elzakker 2.14,81. 57. Poels 2.49.45. 60. Kras 3.05.10. 74 Van der Meer 4.09,35. Algemeen klassement: 1 Audehm 28.59.13.2 Luttenberger (Oosi 3.24, 3 Wesemann 4.00. 4 Ozola 4 40, 5 Gottschlmg (Dun 4.50, 6 Jeker 4 55. 7 Blochwitz 5.05. 8 Brozyna (Poli 5.12,9 Stenersen 5.20.10. Pistek Pol 5.38. 27 Poels 7.43. 48 Van der Meer 22 44. 49 Moerenhout 23.55. 59 De Poel 44 56.61. Van Elzakker 46 06. 72. Kras 1.07.21

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 15