ndurain tracteert op champagne isbers' aanpak heeft niet gewerkt Alex Zülle: Tour kwam te vroeg lob Harmeling contract Verbruggen maakt zich niet druk over verdwijnen ploegen sport 13 irige Spanjaard laat op rustdag weten zich sterker te voelen dan ooit VRIJDAG 17 JULI 1992 onze verslaggever Heuvelman r Normaliter is Dole een ir Jurastadje, waar het da- ,L leven zo z'n gangetje Gisteren echter was het er Irukte van belang. De Tour- vaan hield er pas op de om een dagje bij te ko- an anderhalve week slo- f arbeid. Maar wat heet Er was, jour de repos of volop bedrijvigheid. meeste oploop ontstond, jde klok van vier, op de Pla- ;sw. Daar staat het Grand jiciiandioux en dat genoot 'gastheer te mogen zijn van Miguel Indurain. voornaam ste kandidaat om zichzelf op te volgen als Tourwinnaar. Het leidde tot heuse verkeersopstop pingen in Dole en gedrang van bewonderaars voor de vensters van Chandioux, in de hoop een glimp te kunnen opvangen van Het Fenomeen. Cadeautje Die had, op voorspraak de de af deling pr van de Banesto-ploeg, binnen een persconferentie be legd. Dan had Miguel verder die dag tenminste geen last meer van de medialui. In de zaal op de begane grond had de kampioen, geflankeerd door zijn ploeglei- ik ben te ver gegaan der Echavarri en een tolk, plaatsgenomen achter een vier kante tafel, die afgedekt was met een smoezelig wit laken. Voor hem stond een indrukwek kende batterij microfoons en memorecorders, alsook een taart, die veel weg had van een Limburgse vlaai. Joyeux anni- versaire, staat erop, evenals twee kaartjes. Eentje voor een twee. de andere voor een acht. Een cadeautje, want de hoofd persoon is jarig: 28 geworden. Een leeftijd waarop wielrenners op hun best plegen te zijn. Voor Miguel Indurain geldt dat zeker. Hij lijkt momenteel onoverwin nelijk. tot wanhoop van de heren Bugno. LeMond en Chiappucci. Met de Alpen voor de wielen krij gen zij de laatste kans om Mi guel de Grote het snot voor z'n ogen te fietsen. Niets wijst er evenwel op dat de blikvanger van Banesto op buigen of bar sten staat. Hij zit er, gevangen door drie tv-camera's. ontspan nen bij als de vragen op hem mo gen worden afgevuurd. Heeft ook geen moeite meer zijn zegje, hoe dun van inhoud ook, te doen. Miguel Indurain is duide lijk gegroeid in het rollenspel met de heren journalisten. Is geen zwijger meer, toont meer persoonlijkheid. Maar tot grootspraak laat hij zich niet leiden, heeft respect voor zijn tegenstanders. Hij is klaar om alle eventuele aanval len op zijn positie te beantwoor den. Zelf aanvallen zal hij niet doen. Indurain: „Dat hoef ik ook niet en dat is mijn stijl ook niet. Mijn voornaamste zorg is het verdedigen van mijn voor sprong. Ik ben geen Anquetil. geen Merckx en ook geen Hi- nault. die namen wel initiatief. Maar als dat niet nodig is, waar om zou je het dan wel doen? Zo'n Tour is toch al zwaar genoeg." Tussen de regels door laat hij zich ontvallen dat er eigenlijk maar weinig tegen hem te begin nen is. Indurain: „Ik voel me sterker dan ooit. Vorig jaar. toen we in de regen naar Morzine gin gen, voelde ik me niet echt lek ker. Maar mijn laatste zwakke dag dateert al weer van drie jaar (ANP) - Rob Harmeling izijn contract met TVM i«d.üe ritwinnaar in Bor- h blijft nog twee jaar bij jsPriem. Ook Johan Capiot, op weg naar Mui- se afstapte, tekende bij. tijnands, Jan Siemons, Al- Ivandenbossche en Jesper Ibj kwamen een verbintenis jaar overeen met direc- Ad Bos. Nationaal kam- Tristan Hoffman kreeg verbeterde aanbieding. De winnaar van de Ne- titel had nog een con- een jaar. [de kopmannen Theunisse. en Millar wordt na de ce van Frankrijk gepraat. I heeft de intentie door te het drietal, van wie in nog enkele aanspreken- cstaties worden verwacht, lise lonkt nog altijd naar Konisjev schermt met tense interesse, alleen Mil- is: tot nu geen woord over ploeg gerept, willen we met het itrder. Ze zullen echter in de i moeten presteren. De p die heeft bijgetekend nieuwe arbeidsovereen- R te danken aan de inzet en Kies die ze tot nu hebben erd. De drie kopmannen zich de komende dagen n te bewijzen. Aan hen is nu het laatste woord", aldus Bos. Het conflict tussen Skibby en Theunisse is uitgepraat. De vre de is getekend. Althans dat be weerden de betrokkenen don derdag tijdens de rustdag in ho tel Primivere te Döle. Volgens Skibby was de affaire vreselijk opgeblazen door de media. „Ik ben verkeerd begrepen", zei de Deen aanvankelijk. Later gaf hij schoorvoetend toe wel dege lijk woensdag in Mulhouse Theunisse alle slechts te hebben toegewenst en zijn kopman tot in de grond van zijn hart te heb ben gehaat. „Ik heb te overhit gereageerd, maar ik was direct na binnenkomst diep ontgoo cheld. boos op mezelf. Ziedend dat ik de derde plaats was kwijt geraakt. In de eerste emotionele reacties ben ik te ver gegaan. Het conflict, is uit de wereld." Directeur Ad Bos van TVM be aamde de versie van de Deen. die nog een jaar in dienst van de Transport Verzekeringsmaat schappij blijft. „Zijn reactie was te begrijpen. Een teken dat hij met zijn vak bezig is. In Dene marken was hij de afgelopen da gen een volksheld. Iedere dag stond hij met levensgrote foto's op de voorpagina's van de Deen se kranten", bagatelliseerde Bos het voorval van woensdag. „Skibby moest zich afreageren. De zaak is uit de wereld." o -v Miguel Indurain aan het ontbijt met ploegmaat Stephen Roche. De Spanjaard vierde gisteren zijn 28ste verjaardag. foto Reuter. geleden, tijdens een beklimming naar Alped'Huez." Twee keer heeft hij dit voorjaar geprobeerd het dak van deze Tour, de 2770 meter hoge Col d'Iseran die morgen (zaterdag) op het programma staat, al trai nend te bereiken. Tevergeefs, want sneeuw speelde voor spel breker Uit het lood geslagen door die tegenvaller is hij even wel niet. „Ik heb de Galibier al wel beklommen en die is niet veel minder hoog. Ach. voor ho ge bergen ben ik niet bang. Ze ker niet als er nog een flink stuk gedaald moet worden. Anders wordt het. wanneer de aan komst bergop is. Zoals Alpe d'Huez. daar kun je je geen ach terstand permitteren. Daar valt niets meer goed te maken Maar ik ben op alles voorbereid, zelfs op aanvallen in een afdaling. Chiappucci heeft dat ook in de Ronde van Italië geprobeerd. Zelfvertrouwen Zonder resultaat overigens, want Miguel Indurain had de he le Italiaanse wielerelite in zijn zak. Gelijk hij nu in Frankrijk de hele wereldtop onder controle lijkt te hebben. Aan zelfvertrou wen mankeert het de boeren zoon uit. Villava, een dorpje in de tegen Baskenland gelegene pro vincie Navarra, hoe dan ook niet. Indurain voelt zich redelijk op zijn gemak. „Ik sta er beter voor dan vorig jaar. Ten eerste ben ik beter geworden en ten tweede ga ik met meer voor sprong de bergen in. Lino (de ge- le-truiger - red even niet meege rekend. Aan de andere kant is het ook weer zo dat er nu meer op mij wordt gelet, waar vorig jaar LeMond de te kloppen man was. Dat ervaar ik toch wel als een extra belasting." Waarna het voorstelling is en Mi guel nog wel even wat wil zeg gen. Hij dankt allen vriendelijk voor de belangstelling en biedt alle aanwezigen een rondje champagne aan Om te kunnen toasten op zijn verjaardag. Een gebaar dat een warm applaus deed opklinken, alsook knallen de kurken. Want de obers ston den achter in de zaal al klaar met het kostelijke vocht. Vervolgens liet Indurain zich in de informele sfeer nog een tijdje geduldig, met taart en al. vereeuwigen met opgewonden Spaanse verslag gevers en andere adepten <m/v). waarna hij zich verontschuldigt en de rust van zijn kamer op zoekt. Er wachten hem nog en kele dagen van zware arbeid. mm 'ukink moet op zoek naar alternatief voor Toursucces verslaggever Heuvelman In Dole, poort naar de en geboorteplaats van de Überoemde wetenschap- mis Pasteur, waar het pe- eenoot van een jour de re- is Erik Breukink wns onder de mensen ge- cdsbeste wielrenner is be- 'in de stress, die hem als Lionet in een ijzeren greep liet wel hield, want inmid- - de vaandeldrager van na 2036 van de 4000 af te kilometers, zonder par- i&serveerd als kandidaat &lnter-pares. Nog wel in van Breukinks «race tegen de chronome- Hdzijn tweede serieuze po- de Tour te winnen op wijze schipbreuk, was niet bedorven in- ■jl de boosdoener, maar een onverwachte pap in de benen. is hetzelfde: Weer een snaar de knoppen, want Breukink telt maar één m de Tour. Daar stemt souffleerd door zijn ploeg- zijn hele doen en wielrenner op af. fc"!0 in Luxemburg heeft geval wel opgelucht. gedraagt zich weer als ^jke. beleefde jongen. een zo aimabel imago ■^rgd. Daarvan was in ^Tourweek in het geheel I* merken. Integendeel welopgevoede direc- had zich een abnor- nouding aangemeten, helminste of gerings- es,sloot zich daar waar safvande (boze) buiten- 1 Chiappucci '(verdiener 'MP) - Halverwege de "de van Frankrijk de leiding in het De ploeg van f*< "adert de honderd- Om precies te PJ.50. r?Jmt Belgische Lotto We. ONCE heeft dank Hna 65.000 gulden bij PPedaleerd. ®andse ploegen moeten t^der doen. TVM en ieder onge- gjwizend gulden bij el- 32.000 en PDM Minste verdiende de E.van Ryalcao; bij- wereld en stelde zich assertief op tegenover journalisten die. al of niet vrijblijvend, even bij hem kwamen praten. Zelfs de al machtige TV (Mart Smeets) weerde hij af. Alsof hij van af stand werd geleid door Ted Troost, de goeroe van de top- sportpsyche. Zeker, het is even wennen voor iemand, wiens beklimming van de hachelijke pyramide van het cyclisme voornamelijk bewier- rookte verslaggeving veroor zaakte. Breukink was een talent dat hoopvol werd gekoesterd. Totdat er zo zoetjes aan een tijd komt, dat beloftes dienen te wor den ingelost. Dan wordt de toets der kritiek - niet alleen door persmuskieten, maar ook door Jan Publiek - wat steviger be roerd en gaat men nijver speu ren naar het hoe en waarom van het al of niet slagen. Hoe door wrocht en gefundeerd die opi nies ook mogen zijn, Erik Breu kink vindt het allemaal maar 'gezeur'. Respectloos vooral ook. Nee, geef hem maar Jan Sie- belink. De romanschrijver toon de in zijn boek 'Pijn is genot' ten minste een heilig ontzag voor hem, die toch zo zijn best doet. Meed hete hangijzers, waarmee journalisten nogal eens willen komen aandragen. Als daar ten minste reden voor is. krijgt, behoort zich daar niet aan te onttrekken. De minister-pre sident kruipt ook niet in zijn schulp in geval van een kabi netscrisis. De vraag is nu: Hoe moet het nu verder met Erik Breukink? Moet hij definitief worden afgeschre ven als potentiele Tourwinnaar? Kenners als Wim van Est en Jan Vragen En die waren en zijn er de laatste jaren. Als een renner zijn Grote Doel de mist in ziet gaan door een nog nimmer vertoonde me dische miskleun, dan roept dat - hoe vervelend ook voor de be trokkene - (argwanende) vragen op. Zoals dat ook onvermijdelijk is als er wordt gefaald. Een prof sporter. die (mede) dank zij de publiciteit vorstelijk betaald Erik Breukink. Janssen geloven niet meer in de geboren Gelderlander. Maar wat is wijsheid? Kees Pellenaars, de legendarische ploegleider uit de jaren vijftig, beweerde ooit dat. als diezelfde Jan Janssen de Tour zou winnen, zijn schoon moeder dat ook zou kunnen. Het mag bekend zijn. Janssen won de Tour. Joop Zoetemelk was eveneens al hoog en breed afge schreven als mogelijke Tourwin naar. totdat hij in 1980. op 34-ja- rige leeftijd, alsnog toesloeg. Zeg nooit nooit dus. Nota bene: Breukink is nog maai' 28. Wellicht dat hij er goed aan doet zijn heil ergens anders dan Gis- bers te zoeken. Een scheiding- die zonder problemen kan verlo pen, want a.) Breukinks con tract bij PDM (dat er trouwens mee kapt) loopt af: en b) Gisbers beweert te beginnen met een nieuwe ploeg. Voor de Tour kreeg Breukink al een aantal in teressante offertes, maar hield hij de boot af. Hij hoopte het fi nanciële ijzer te kunnen smeden na een zeer voortvarende Tour, aan het eind waarvan hij, zo werd in het circuit gefluisterd, een goudmijn van twee miljoen gulden zag opdoemen. Naar die poet kan hij nu dus fluiten, maar desondanks hoeft Breukink niet te vrezen voor een nederige gang naar Sociale Zaken. Er zullen nog altijd ploegleiders zijn. die denken met Breukink beter te kunnen scoren dan Gis bers heeft gedaan. De meester van de preparatie, zoals de Eind- hovenaar wel eens wordt ge noemd. is het spoor blijkbaar bijster geraakt na alle intralipid -ellende. En met hem de ipara- (medici die zijn renners bijstaan. foto Reuterè Of hebben Spaanse en Italiaan se ploegen gewoon een keur van betere wetenschappers om zich heen verzameld? Klip en klaar is dat Erik Breukink na zijn derde plaats in de Tour van 1990. er de laatste twee jaar alleen maar op achteruit is gegaan. Dat geeft te denken. Andere aanpak Van Est, alias d'n IJzeren, gaf Breukink onlangs, tijdens de party van Siebelinks boek. te verstaan dat-ie zichzelf eens meer moet kastijden. Die kritiek snijdt hout. Want Breukink is zo geobsedeerd door de Tour. dat hij alle andere koersen in het voorseizoen slechts als voorbe reiding ziet, Voorzichtig aan. dan breekt het lijntje niet, is zijn (en Gisbers) parool. Nu het met Gisbers niks is geworden, is het de moeite waard een andere aan pak te kiezen. Bijvoorbeeld door eens te proberen Parijs-Nice te winnen, de Tirreno-Adriatico. de Midi Libre, of de Ronde van Ro mandie. Of misschien wel de Ronde van Italië, die meer op zijn maat is gesneden. In vergelijking met La Grande Bouclé minder belangrijk alle maal, maar jongens als Indu rain, Bugno. Fignon halen hun neus daar ook niet voor op. Zij gingen de competitie daar om de eerste plaats niet uit de weg, zo als Breukink („Ik hoef er pas in de Tour te staan".), en ook Rooks en Theunisse altijd wel plachten te doen. Gingen onder in de beugels en deden er op die manier de nodige hardheid op voor het Grote Werk. De Gisbers-aanpak heeft in elk geval niet (goedl gewerkt. Dat moet toch ook Erik Breukink, met al zijn nog aanwezige ta lent, tot nadenken stemmen. DOLE (ANP) - Alex Zulle zit dit weekeinde met sa mengeknepen tenen thuis in Sankt Gallen voor de te levisie. De openbaring en smaakmaker tijdens de 79ste Ronde van Frankrijk is naar huis. Woensdag in Mulhouse pakte hij zijn koffers. Volgens afspraak reisde hij af naar Zwitserland. Hij had zijn plicht ver vuld, meer dan dat zelfs. „Het valt me zwaar te vertrekken. Maar ik wist het voor de Tour dat ik Parijs niet zou bereiken. Ploeglei der Saiz wil geen roofbouw op me plegen, toch had ik graag willen weten welke mogelijkheden ik in de Al pen heb. Anderzijds had ik me wellicht over de kop gereden." De bijna perfect Nederlands sprekende Zwitser stal deze Ronde van Frankrijk de harten van de wielerlief- hebbers. Onbevangen en spontaan zocht hij de aan val. sprong soms onverantwoord met zijn krachten om, maar dat leverde hem op na de eerste etappe in San Sebastian de gele trui op. Die hij een dag latei- weer diende in te leveren. „Ik kom terug naar de Tour. Ooit zal ik de ronde win nen. Ik zeg niet binnen driejaar, mogelijk is het wel. Ik was tamelijk onbekend, volgend jaar zal ik moeten be vestigen dat ik een potentieel Tourwinnaar ben. Kenners spreken vol bewondering over de 24-jange Zwitser die dit jaar bij ONCE debuteerde en inmiddels als nieuweling in het profmilieu 600 FlCP-punten heeft vergaard. Als neo-profkan hij een imposante ere lijst overleggen. Hij won de Catalaanse Week en de Ronde van Asturie plus een tijdrit en zegevierde in de tweede rit van de Siciliaans Wielerweek, een tijdrit in de Ruta del Sol. Twee jaar geleden bood Zülle zich via een Nederlandse oom aan bij Jan Gisbers. De ploegleider van PDM zat op dat moment aan het maximale aantal renners van 21. „Budgettair was niets meer mogelijk. Als ik hem had genomen, had ik bovendien, om de reglementaire verhouding Nederlanders/buitenlanders op peil te brengen, nog twee Nederlanders moeten aantrekken. Doodjammer. Het is een klasbak. een jongen van wie nog veel gaan horen." Voorlopig is het even rustig rond de man die per toeval in de Ronde van Frankrijk terecht kwam omdat ON CE al zijn kopmannen verloor. Lejarreta voorgoed. Mauri en Bruyneel tijdelijk Zülle was een waardig ver vanger. en hij zal ongetwijfeld nog van zich laten ho ren. Hein Verbruggen: „De ploegleiders hebben te lang met de armen over elkaar gezeten." foto Cor Vos van onze verslaggever Peter Ouwerkerk DOLK/BRUSSEL - „Ik ken een uitstekend reclamebureau," zegt Hein Verbruggen, de Ne derlandse president van de in ternationale wielerfederatie, UCI, „dat een jaar geleden 104 mensen in dienst had, en nu nog maar 64." Het zegt volgens hem genoeg over de economische recessie in die branche. Dat renners kwij nen en ploegsponsors verdwij nen. dat de professionele wieier- markt - voor 95% afhankelijk van reclamegelden - onder druk staat kan niet worden losgezien van dat wereldwijde economi sche dal. Toch constateert Verbruggen nog steeds een groei van spon sorgeld. richting beroepswieler sport. „De totale investering neemt eerder toe dan af. Ik denk dat er momenteel een miljard gulden per jaar wordt omgezet. Dat is meer dan ooit. Er komt nog steeds heel veel geld op de wielersport af; via ploegspon sors, evenementsponsors, televi sierechten. steden en organisa- tie-comité's. Maar de verdeling ervan zou misschien anders moeten." Kwetsbaar Profwielersport is kwetsbaar, constateert Verbruggen mede. Omdat de structuren te lang ver weven waren met conservatis me. En stilstand is achteruit gang. Vandaar dat Verbruggen midden jaren tachtig zijn her vormingsplannen lanceerde. Schokkend voor velen, maar hoognodig, en misschien net op tijd, vindt iedereen nu. Puur getalsmatig gaat het nog niet eens zó slecht. ..Vijfjaar ge leden waren er 50 ploegen met 797 profs. Het hoogtepunt lag vorig jaar: 63 ploegen met 1028 profs. Dit jaar zijn er 61 ploegen met 965 licentiehouders. Ja. er rijden wat minder Belgen rond, en er komen straks ook minder Hollanders, maar er zijn wel ie der jaar meer beroepsrenners uit Amerika en andere wereldde len." „Tweeeneenhalve profploeg in Nederland is genoeg, geloof me. Maar Zuid-Afrika heeft dit jaar drie profploegen. Wie niet inziet dat de sport dit soort ontwikke lingen nodig heeft om te overle ven in het gigantische, wereld wijde sportaanbod, die heeft geen oog voor de realiteit." „Ik denk nog steeds dat als Raas met zijn ploeg twee klassiekers wint en twee Touretappes, dat hij minder in de problemen zou zitten dan nu. Maar." zegt Ver bruggen. „kennelijk beant woordt een profwielerploeg in een aantal landen momenteel minder aan de behoefte van een sponsor Die heeft andere, zeker der mogelijkheden." In de Tour zelf bijvoorbeeld, de publiciteitsmagneet bij uitstek. Tourdirecteur Jean-Marie Le- blanc liet zich onlangs tegen over Verbruggen ontvallen, dat hij 'weer veel teveel sponsors' had. „Hij wilde zich destijds dwingen selectiever te zijn. Ook omdat het kon. Toen Panasonic opstapte als een van de hoofd sponsors van de Tour. pasten Coca Cola, Fiat en Credit Lyon- nais het tekort probleemloos bij." Startgeld De interesse is er dus wel. maar het geld gaat niet de kant uit van de renners respectievelijk ploe gen. Verbruggen: „Maar je ziet toch dat een Tourdirectie meer richting basis is gaan redeneren. Tot voor kort moesten de ploe gen de hotels en hun eten zelf be talen; dat inschrijfgeld is er dit jaar voor het eerst niet bij, en vanaf volgend jaar zal er start- geld worden betaald. Zoals de Giro en Vuelta trouwens al lan ger doen." „Op die manier komt het geld van de evenementsponsor ge deeltelijk terecht op de plaats waar het hoort. Een renner staat met een blikje cola. of drinkt uit een cola-bidon - de ploeg krijgt daar dan indirect geld voor. Het- zelfde gebeurt dank zij het rond rijden in Fiats, en met het pose ren met de leeuw van Crédit Lyonnais." Zodra er, aldus Verbruggen. een garantie is van acht tot negen maanden topwielersport, is er nog meer geld aan te boren bij de potentiele evenementsponsor. „De andere indeling van de klas siekers. het wereldbekercircuit, was een eerste stap. Nu de Tour nog tussen de twee andere grote ronden, in plaats van achteraan. Het is daarom dat we de Vuelta vanaf 1995 naar begin septem ber laten verschuiven." Aanpak Verbruggen heeft heel veel senti menten moeten afkappen, con servatisme moeten overwinnen. „De UEFA is eigenaar van de Europa Cup-toernooien. Kan zelf bepalen wat ze ermee doet. Maar de UCI heeft niets. Alleen het WK. Voor de rest zijn we af hankelijk van de organisatoren, die stuk voor stuk hun eigen au toriteit denken te kunnen zijn. Maar wil je de profwielersport redden zul je het moeten eens zijn over een gezamenlijke aan pak." Essentieel in die aanpak is de rol van de televisie - daar vinden sportsponsors immers het meest direct zichzelf terug, daar is de hoogste exposure De UCI ver kocht het WK onlangs aan de EBU, 17 miljoen gulden voor de komende vijf jaar Ook voor de grote ronden en de WB-koersen is de EBU de eerste contract partner. Maar daar zijn het nog steeds de organisatoren zelf, die de onderhandelingen voeren. Verbruggen: „Het mooiste is als je acht maanden lang topwieler sport kunt garanderen. Daar ko men de sponsors op af. En dan zou je naar een situatie kunnen groeien, zoals Johan Lammerts die ziet: de UCI verkoopt het to tale wielerpakket aan een tv- maatschappij. er komen evene mentsponsors op af. en de in komsten verdeel je over organi saties en ploegen. Dan verkoop je je produkt optimaal, en werk je aan een continuering." „Maar dan zullen er eerst allerlei belangen opzij moeten worden geschoven. Zal er actie moeten komen van die organisatoren en ploegleiders. Het geld is er wel, maar men heeft te lang met de armen over elkaar gezeten De UCI werkt overigens hard aan verbetering. Onze marketing- commissie is ermee bezig, en we nemen binnenkort een marke ting-manager in dienst." Dat er ploegen gaan verdwij nen? Verbruggen: „Dat lijkt hard voor Nederland, maar ik maak me daar niet druk over. Je hebt te maken met een zelfrege- lend marktmechanisme. Er komt een andere spreiding, so what? De wielersport blijft een van de snelstgroeiende spor ten." S0 100 ISO 200 VRIJDAG 17 JULI 1992 12de RIT-267,5 km DOLE SAINT-GERVAIS 0 Dole 9.00 16 Tassonióres S 927 51 Lons le Saun«r 10.27 55.5 Montagu A 1035 69.5 Orgelet X '0 55 78,5 Onoz A 11 15 107 PotnrS A 1203 109 Oyorna» 1207 1165 Ecnallon A 1220 '40.5 Beiega'Oe 159 Valei ry X 13 33 168.5 La C6te 1349 187 Salêv& A 1433 221 Bc«iev<le 1508 2365 1534 252 Saiiancftos 5 1601 267 5 Sa-w Genat A 1628

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 13