Overlast door lichtmast van hotel van Be Extraatje voor verlichting in Middelburgs theater Ringrijdersduo Meijers winnaar Den Boer-beker Slordige vissers bedreigen vogels Westkapelle houdt permanent gebruik huizen in de gaten streek 12 Bewoners Prinsenlaan in Middelburg willen andere plek mtÊÊÊÊmtmmmmÊmmm meubele VRIJDAG 17 JULI 1992 -Pm weekenddiensten 1111i i li i i i 11 ii 111 i-fftjj van onze verslaggever MIDDELBURG - Bewoners van de Middelburgse Prinsenlaan willen dat de zestien meter hoge lichtmast van het Bastionhotel wordt verplaatst. Zij verwach ten overlast van het gevaarte. Momenteel hebben de bewo ners al in beperkte mate hinder van schaduwwerking in de tuin. In de winter, als om vijf 's middags de reclamelichten aan gaan. vrezen ze dat de gordijnen dicht moeten. Een aantal bewo ners kwam donderdagmiddag klagen bij de commissie be roeps- en bezwaarschriften. Bastionhotel wilde aanvanke lijk een 23 meter hoge reclame zuil annex lichtmast plaatsen. De gemeente Middelburg deed daar zeven meter af. Voor de be woners was dat niet voldoende. „Het effect van de lichtreclame is nu beperkt, want het is pas om elf uur 's avonds donker", stelde één van hen. „Maar strakjes, als het winter is? Dan ben ik ver- Walcherse veefokdag VROUWENPOLDER - Op het terrein van manege De Een dracht in Vrouwenpolder wordt zaterdag 25 juli de jaarlijkse Walcherse fok veedag gehouden. Burgemeester A. H den Boon opent het evenement om 10 uur. De keuring begint een half uur eerder. Een jury beoordeelt van af 9.30 uur melk- en vleesvee. Te zien is rond die tijd verder een demonstratie van kippen, dui ven en konijnen. Om 14.30 vindt een show plaats van historische en hedendaagse klederdrach ten. De prijsuitreiking is om 15.30 uur. Verkoopactie scholieren voor Teius ARNEMUIDEN - De Joos van Laren-school in Arnemuiden sluit vandaag (vrijdag) een pro ject 'Arnemuiden in heden en verleden' af. In het kader daar van hebben de leerlingen ver koopactiviteiten op touw gezet waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Roemeense stad Teius. De activiteiten in het schoolgebouw duren van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21.30 uur. plicht om om vijf uur al de gor dijnen dicht te doen Daar voel ik toch weinig voor." De bewoners erkenden dat ze vrij laat een bezwaarschrift heb ben ingediend. In zijn verweer stelt de directeur van Bastion hotels dat noch tegen het voor- bereidingsbesluit. noch tegen het bouwplan bezwaren zijn in gediend. „De zaak is wat gechar geerd". aldus een brief van de di rectie. „Temeer daar het gebied in de toekomst verder bebouwd zal worden." Met de schaduw werking zou het wel meevallen. De bewoners hebben hooguit 's ochtends tussen zeven en negen uur tijdelijk hinder van scha duwwerking. Eén van de be zwaarden erkende dat. „Een mi nuutje of twintig." De schaduwwerking is voor de omwonenden niet doorslagge vend om hun bezwaren te hand haven. Zij zijn vooral bang in de wintermaanden volop in het licht te zitten. De huizen aan de Prinsenlaan zijn van het type drive-in woning. Voor de straat is een aarden geluidswal aange legd, maar dat biedt weinig soe laas. De woonkamer bevindt zich immers op de eerste verdie ping. De bewoners kijken over de wal. pal in het licht van de re clamezuil. „Zelfs nu als de gor dijnen 's avonds dicht zijn. zie je het licht van Bastionhotel schij nen." Van straatverlichting hebben de bewoners van de Prinsenlaan Mevrouw J. M .E. van Spaandonk van het comité zomerzegels overhandigt voorzitter Johan Bodrij van het Middelburgs Theater de cheque met drieduizend gulden. foto Oscar van Beest van onze verslaggever MIDDELBURG - De Stichting Middelburgs Theater heeft don derdagavond drieduizend gul den gekregen van het comité zo merzegels uit Middelburg. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van een computerge stuurde belichtingsinstallatie. Het bestuur van het theater stuurde een aantal maanden ge leden een verzoek om in aanmer king te komen voor een ex traatje. Een nieuwe belichtings installatie kost vijfduizend gul den. Een som geld dat de stich ting niet heeft. „We hebben de stap gewaagd", zei voorzitter Jo han Bodrij, „en ziedaar, vorige week kregen we de heuglijke tij ding dat het is gelukt." Het Mid delburgs Theater heeft de nieu we installatie hard nodig. Steeds meer professionele regisseurs stellen stevige eisen aan de be lichtingsman. Alle wisselingen gebeuren nu nog handmatig. Voor één man is dat bijna niet bij te benen. Sommige regisseurs van een medewerker MIDDELBURG - Paulien en André Meijers van de afdeling Gapinge zijn donderdag tijdens de eerste folkloristische dag in Middelburg winnaar geworden van de F. B. den Boer-beker. Broer en zus waren het enige koppel, dat alle 76 te steken rin gen instak en werd hierdoor wi- naar van het sjezenrijden (de F. B. den Boer-beker). Om de tweede plaats moest gekampt worden door Ina Wattel en Adrie Verhage tweede (vorig jaar reden zij de F. B. den Boer- beker in eigendom), Angelina Gehandicapte ruiters houden activiteitendag in Vlissingen VLISSINGEN - Evenals vorig jaar, maakt ook nu het Kringbe- stuur Walcheren het voor rui ters en amazones van de mane^ ge voor gehandicapten te Vlis singen mogelijk om op zaterdag 18 juli een evenem«htendag te houden. 's Morgens zal er vanaf 10.30 uur door de deelnemers, in groepen van vier combinaties, onder be geleiding van een vaste groep vrijwilligers een eenvoudige proef worden gereden. Vanaf 14.00 uur staat een iets moeilij ker proef op het programma. De ze wordt door twee ruiters tege lijk gereden en zonder begelei ding. De Vlissingse manege voor ge handicapten aan de Bosweg be staat inmiddels 17 jaar. Begon nen met een tot paardestal om gebouwde varkensstal en een slechts met touwen omheinde buitenmanege, is deze uitge groeid tot een volwaardige ac commodatie met een ruime stal voor paard en pony, een grote za delkamer. een binnenmanege en een gezellige foyer. Een club vrij- willigers/sters maakt het moge lijk om dit alles in stand te hou den. „Om de zaak draaiende te hou den. is er echter behoefte aan meer hulp", zegt bestuurslid An neke Polderman van DAVID (Dapper Aanhouden Vergezelt Immer Doorzetten). „Ook finan cieel komt er heel wat kijken om de touwtjes aan elkaar geknoopt te krijgen. We zijn dan ook erg blij met de steun van het kring- bestuur. Door hun steun houden ze de manege op de been en we hopen maar dat veel mensen dit voorbeeld zullen volgen en zich aan melden als donateur van DAVID." Francke en Ab Paauwe derde en Diny Krijger en Wim Duvekot vierde. Al deze combinaties* misten slechts éen ring. De mooist versierde sjees was van Leny en Simon Lous en het mooist geklede paar was even als vorig jaar Ineke en Bart Brasser. Bij de ringrijders te paard ble ken na dertig beurten Henk Houterman en René Provoost alle dertig ringen gestoken te hebben, zodat zij moesten kam pen om de eerste plaats. Win naar van de kamp werd Henk Houterman, zodat we dezelfde winnaar als vorig jaar kregen. De derde plaats was voor Bennie Paauwe, die als enige 29 ringen stak. De titel mooiste combina tie ruiter en paard was voor Re- nate Bouwman. Uitslag sjezenrijden na 76 ringen: 1 Paulien en André Meijers 76 ringen, 2 Ina Wattel en Adrie Verhage 75. 3 An gelina Francke en Ab Paauwe 75. 4 Diny Krijger en Wim Duvekot 75, 5 Mieke en Leo de Visser 73, 6 Connely en Jan Jobse 72, 7 Matty en Rinus Moens 71.8 Natasja Verhage en Hans van de Broeke 70.9 Renske Kruyk en Jan Verhage 67, 10 Brigitte Peper en Lou Willemse 67. 11 Leny en Simon Lous 67. 12 Mieke Loeve en Sjaak Luijk 65. 13 Corrie en Jan de Visser 65. 14 Claudia en David Stroo 64. 15 Nicolette en Bram Francke 63.16 Ul- rieke Duine en Peter Raats 62. 17 Ineke en Bart Brasser 60. 18 Anja en Sjaak Reurink 59,19 Ingrit Verton en Aart Wondergem 56. 20 Koos en Adrie Brasser 53, 21 Ellen Lampert en Peter de Pagter 52, 22 Koos Stroo en Bram de Pagter 50. 23 Barbara Verstraate en Jaap Sturm 49. 24 Nel lie en Piet Janse 47, 25 Anna en Jo Wondergem 47. 26 Dea en Simon de Visser 46.27 Janny en Wim Geldof 45. 28 Koos Maartens en Adrie Buys 43, 29 Maatje Huibregt.se en Lein Boone 41, 30 Time de Pagter en Kees Stroo 38, 31 Corrie Tilroe en Ries de Visser 37 ringen Uitslag versiering sjees: 1 Leny en Simon Lous. 2 Nellie en Piet Janse. 3 Ingrit Verton en Aart Wondergem, 4 Corrie Tilroe en Ries de Visser. 5 Ineke en Bart Brasser. Mooist geklede paar: 1 Ineke en Bart Brasser, 2 Nellie en Piet Janse. 3 Mat ty en Rinus Moens, 4 Leny en Simon Lous, 5 Brigitte Peper en Lou Willem- se. Uitslag ringrijden na dertig beur ten: 1 Henk Houterman 30 ringen. 2 René Provoost 30, 3 Bennie Paauwe 29. 4 Bart ter Welle 28. 5 Cees Wisse 28. 6 Erik Paauwe 28, 7 Ranny Wisse 27. 8 Peter de Pagter 27. 9 Jan Be- suyen 26.10 John de Pagter 26.11 Si mon de Pagter 26. 12 Ramon Vader 25,13 Jan Blaas 25,14 Leo Wabeke25. 15 Frank Brassere 25. 16 Erik Ver burg 24. 17 Peter Maranus 24. 18 Pe tra Blaas 24. 19 Janette Poppe 24. 20 Lieneke Reijnierse 21. 21 Annemieke Poppe 20.22 Renate Bouwman 19.23 Willem van Sluijs 18. 24 Pieter Boone /Sjaak Janse 17. 25 Tamara de Jonge 14. 26 Annelore Poppe 13. 27 Sofie Buckley 13 ringen. Uitslag mooiste combinatie ruiter en paard: 1 Renate Bouwman. 2 Pe ter Maranus. 3 Petra Blaas. Uitslag demonstratie Zierikzee Angelina en Bram Francke zijn dins dag winnaar geworden van demon stratie sjezenrijden in Zierkzee. Va der en dochter staken alle zeventig ringen in. Uitslag na 70 ringen: 1 Angelina en Bram Francke 70 ringen, 2 Natasja en Adrie Verhage 67. 3 Mieke en Leo de Visser 65, 4 Lianne Wielemaker en Albert de Visser 64, 5 Silvia Spruit en Bennie Paauwe 58. 6 Saskia de Werk en Ries de Visser 57,7 Janette en Piet Sinke 56, 8 Inge Lampert en Adrie Brasser 52 ringen. willen zulke kleine nuances in belichting dat daarvoor twee mensen nodig zijn. Met een com putergestuurde installatie kun nen tientallen programma's en effecten worden geprogram meerd. Mevrouw J. M. E. van Spaan donk van het comité zomerze gels liet weten tevreden te zijn over de verkoop van het aantal ansichtkaarten en zegels. In sep tember krijgt een tweede cultu rele instelling een gift. Radio Atlantis uit de lucht door storing MIDDELBURG - Radio Atlan tis, van de Stichting Stadsom- roep Middelburg, heeft door een technische storing donderdag de uitzending moeten staken. Een woordvoerder van de stadsomroep zei te hopen dat het euvel vandaag (vrijdag) in de loop van de dag verholpen zal zijn. Een mankement aan de zender maakte rond half zes donder dagmiddag een abrupt einde aan de uitzending. Radio Atlan tis is normaal 24 uur per dag in de lucht. van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - De gemeente Westkapelle heeft dertien hui zenbezitters in het dorp aange schreven omdat zij twijfelt of de huizen in kwestie wel perma nent bewoond worden. Burge meester H. van Maldegem deel de de gemeenteraad donderdag mee dat in waarschijnlijk tien van die probleemgevallen 'zeer zorgvuldige controle' nodig zal zijn. De raad stemde donderdag in met een verscherping van de Gebruiksverordening Gebou wen. Recreatiewoningen in de dorps kern van Westkapelle mogen niet langer als vakantiehuis wor den gebruikt nadat de panden van eigenaar verwisseld zijn. De eigenaar die ingeschreven staat in het persoonsregister van de gemeente maar die minder dan 180 dagen per jaar op dat adres vertoeft, riskeert een boete van 25.000 gulden, aangevuld met een dwangsom voor elke dag die hij na de sommering van de ge meente in gebreke blijft. De verscherping houdt in dat de koper van een recreatiewoning die zich als Westkappelaar wil inschrijven in het register, zelf moet aantonen dat hij meer dan die 180 dagen op dat adres ver blijft. Als de gemeente geduren de enkele weken bij herhaling de bewoner niet thuis treft, kunnen stappen ondernomen worden. De PvdA verwelkomde de ver scherping van de verordening. Het CDA ging zonder problemen akoord. De VVD ook. zij het dat de liberalen zich nooit helemaal op het gemak voelden met de ge meentelijke inmenging in de wo ningmarkt. Het SGP-raadslid J. Houmes verzette zich niet tegen de verscherping maar vroeg zich af of het, gezien het volgens hem luttele aantal 'probleemgeval len', niet te zwaar geschut was van gemeentezijde. „Op deze manier lijkt het of de leefbaar heid in Westkapelle al verdwe nen is. Terwijl ik denk dat er van die dertien woningbezitters maar vijf in aanmerking komen voor verdere aanpak," meende Houmes. Automatisering De kostbare investeringen die de automatisering van de secre tarie steeds vergen beginnen steeds meer raadsleden te irrite ren. Een voorstel voor nog eens 35.000 gulden voor apparatuur en software deed CDA'er J. Reijnhoudt het college waar schuwen dat hij nu nog akkoord ging maar vanaf 'morgen' derge lijke voorstellen kritischer zou bekijken. Ook PvdA-raadslid N. Jakobsen-Huibregtse uitte haar zorg over de hoge bedragen die het proces regelmatig van de ge meentekas vergt. VVD'er K. Huiszoon, bekend tegenstander van de wijze waarop de gemeen te wordt geautomatiseerd, vol stond met tegen te stemmen. Hij bleef vooralsnog de enige die zover ging. minder last, want die zijn niet zo fel. De verlichting op de kruising Torenweg/Schroeweg is te ver weg om er hinder van te onder vinden. Daarnaast vrezen de be woners dat de mast wel eens ge luidshinder kan opleveren bij harde wind. De beste lokatie voor het gevaarte is volgens hen een stuk grond aan de overkant van de weg, vlakbij McDonalds. De directie van het Bastionhotel neemt de bezwaren met een kor- Toverlantaarns - Dr w. a. Wagenaar geeft vrijdag 24 juli in de aula van de Zeeuwse Biblio theek een demonstratie van een aantal toverlantaarns. Met be hulp van zijn verzameling, die bestaat uit meer dan negentig lantaarns en vele duizenden plaatjes, zal hij aandacht beste den aan de historie van de tover lantaarn. Daarna zal Wagenaar een voorstelling geven. De lezing begint om 20 uur. reltje zout. De mast is van een slank ontwerp, aldus het schrif-' telijke verweer. „Bij de andere zeventien Bastionhotels zijn ook nooit klachten geuit over ge luidshinder. Natuurlijk wordt de mast gezien, maar van overlast kan toch redelijkerwijze geen sprake zijn." Burgemeester en wethouders van Middelburg nemen over een aantal weken een besluit op het bezwaarschrift. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Het vissei- zoen is niet alleen de nachtmer rie voor de vissen, ook voor de vogels. Donderdagochtend heeft de brandweer een in vis- draad verstrikt, geraakt eendje gered van de dood. Het witte sie- reendje lag al dagen te spartelen in de vijver bij de serviceflat de Middelburcht in Middelburg. Direct na de reddingsactie is de eend naar Vogelasiel De Mikke gebracht. Zijn toestand was be roerd. Het beestje had ook een vishaak in zijn snavel. Een wandelaarster met een hond trof het benauwde eendje aan in de vijver en waarschuwde de brandweer. Het was niet de eerste keer dat een vogel ter nau- wemood ontsnapte aan de dood. Talloze keren moesten reigers, eendjes en waterhoentjes wor den gered. De vijvers in de Grif- fioenwijk zijn een geliefde plek voor vissers. Niet alle vissers zijn even voorzichtig met de visspul len. Rondslingerende vishaken (met broodkorstjes als aas) en stukken vissnoer zijn een gevaar voor de vogels. Vogelliefhebbers rapen de vissspullen op. Maar in het visseizoen is het dweilen met de kraan open. De beheerster van de Mikke, C. Louwerse, verwacht dat de eend de nachtmerrie overleeft. Een zilvermeeuw die woensdag avond naai- het vogelasiel werd gebracht had minder geluk. De vogel moest worden afgemaakt nadat hij dagenlang had vastge zeten in visdraad. „Bij voorlich ting op scholen blijf ik erop wij zen, dat de jeugd goed let op de visspullen. Vooral het vissen met brood raad ik af. Brood blijft drijven. Vogels pikken het op." Volgens een woordvoerder van de gemeente Middelburg zal de zaak nader worden bekeken. Hij betwijfelt of een visverbod voor de vijvers de oplossing voor het probleem is. „Het gaat niet om het vissen, maar om de manier waarop dat gebeurt. Ik denk dat het eerder vraagt om een so ciaal-maatschappelijke oplos sing dan een strafrechterlijke." 18 EN 19 JULI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: F. A. van den Berg. Giessenburg 12 (Bossenburg), tel. 65253. zon. 0.00-24.00 uur: R. M. Thia- dens. Zuiderbaan 23. tel. 64633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: J. L. F. Wortelboer. Kromme Weele 7. tel. 39933 zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J K. Dominicus. Dam 30, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg. Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: J. F. M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. zon. 0. 00-24. 00 uur: A. G. Bouw meester. Stationsplein 1. Arne muiden, tel. 01182-1308. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: G. C. M. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Zoutelande, Koudekerke, Me- liskerke en Biggekerke (artsen Van der Male en Noorlander): vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. v. d. Activiteitendag - Rondom de hervormde kerk van Seroos kerke (W) is vrijdag 31 juli van al les te doen. In de kerk zelf is een expositie te zien met tekeningen en foto's van de voormalige bui tenplaats Noordhout. Verder zijn er kraampjes met handwer ken. zelf gebakken wafels, curio sa, boeken en een kinderloterij. De kerk is geopend van 10 tot 17 uur. Male, Duinweg 59, Zoutela» tel. 01186-1282. Westkapelle, Domburg ei. tekerke (artsen Vaandragg Van Eede): vrij. 18.00-zoil2( uur: B. Vaandrager, Westjij 7, Domburg, tel. 01188-121! Biggekerke en Meliskerk«n sen Bouwense en Stutlerfo vrij. 18.00-ma 08.00: A. Sle heim. BeukelmanstraatS ij kerke. tel. 01186-1760. Tandartsen: Walcheren: G J. de Doornenburg 31, Vlissinge 01184-78811. Spreekuur 11.00-12.00 uur Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-zi.ü uur: H. Hament. tel. 7967t 12.00-zon. 22.00 uur: H KV tel. 71140. Middelburg, zat. 09.00-mai uur: J. Drijdijk, Gandhism tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren: E. v d ker, Kanaalstraat 3, Oosl-5 burg, tel. 01184-60860. Spreekuur 11.00-12.00 en !I 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oost! pelle': Oude Domburgsti 33a te Oostkapelle, tel 0{ 1443. Dierenartsenpraktijk Melis! ke: R. Roskam, Kelderwegii 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren:! te Noordstraat 61. Middel: tel. 01180-37077. SpreekuE 10.00-11.00 uur. Apotheken: Middelburg: L. v. d. Vrijlandstraat 79. tel. 2747: Vlissingen: J. M. H. v d.Sl Badhuisstraat 30-34, tel IS Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren Alarmcentrale tel. 01184-1(4 bil iriCUDCL Üft '<nn Het lage-prijzen-seizoen is weer aangebroken! Citymeubel trakteert u op piekfijne spullen voor verbazend lage prijzen. Voor veel van die buitenkansjes geldt Op Op. Wacht daarom niet te lang en kom spoorslags naar onze zaak. Want zóveel interieurvoordeel bieden we u maar eens in het halfjaar!!!!! Rotan/webbing armstoel voor aan tafel of... als elegante bijzetfauteuil. 249.- Inklusief kussens. Chique hoekkombinatie bekleed met een grijs/rose, gedessineerde stof. Een royale zitgroep voor zes personen, bestaan- 1 de uit een tweezitsbank, hoekelement en drie zitsbank (als afgebeeld). 1995. Lederen kuipfauteuil. Moderne bijzetfauteuil in strakke lijnen, bekleed met duurzaam lecfc SPECIALE AKTIEPRIJS v.a. 9» Koop nu kwaliteit in leer. Sterk leer in een tijdloze vormgeving staat voor jarenlang zitkomfort. De prijs van deze uitstekende 2- en 3-zitskombinatïe is in de opruiming ongelooflijk laag: van 3495.- voor 2995-- Kombileder. Strak gemodelleerde banken voor moderne mensen die kleur durven bekennen! Perfekte leerverwerking Diverse kombinaties verkrijg baar. 2- en 3-zitsbank Super-relax-stoeÜ Uitgekiend zitkomfort. Met leer bekleed, op vijfteens voet. SPECIALE AKTIEPRIJS =it r1 i i v/kii i i Pi F i bil iriCUDCL HERMESWEG 27 VLISSINGEN TELEFOON 01184-16188

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 12