College Hulst loopt naar de pomp Werkonderbreking Dethon-personeel De Sprong bouw( klimtoestel voor de Groene Zwaar streek Met onthulling is tweede fase reconstructie binnenstad officieel afgerond Officier van justitie in hoger beroep tegen voorwaardelijke straf JE KRIJGT SPIJT ALS JE TE HARD RIJDT. 0@® WOENSDAG 8 JULI 1992 van onze verslaggever MULST - De gemeenteraadsle den van Mulst lieten b en w het afgelopen hall' jaar regelmatig onverbloemd weten dat zij van bepaalde voorstellen niet wa ren gediend. Het college leek zich dinsdag iets aan te trekken van die verwijten: de drie wet houders liepen van het stadhuis naar de pomp en ook burge meester A. Kessen kwam even later lopend naar het werktuig. Navraag leerde dat de tocht van b en w niet was bedoeld als boe tedoening. Met het officieel ont hullen van een historische wa terpomp op de kruising van Kor te Nieuwstraat en Steenstraat verklaarden Kessen en wethou der G. van de Voorde de tweede fase van de reconstructie van de binnenstad officieel afgerond. Het verkeer kan sinds enige we ken weer het hele centrum (Gentsestraat, Steenstraat, O verdamstraat) door zonder in gewikkelde omwegen te moeten maken. Wethouder Van de Voor de loofde de winkeliers - die via baatbelasting aan de opknap beurt van het centrum bijdragen - en de gemeenteraad, die de geestdrift van b en w overna men. De wethouder hoopt dat zo snel mogelijk begonnen kan worden aan de straatjes rondom de basi liek (Korte Nieuwstraat, Lange Nieuwstraat en Cornelis de Vos- plein). Van de Voorde rekent er op dat die straten volgend jaar zomer ook pico bello in orde zijn. 'De kroon op het werk' moet ver volgens de reconstructie van de Grote Markt worden. Aan die werkzaamheden kan echter niet worden begonnen voor het nieuwe stadskantoor klaar is en Van de Voorde liet doorscheme ren dat ook daarna nog wel eens achter de oren zal worden ge krabd vóór de financiering rond is. Gerestaureerd De gerestaureerde waterpomp die dinsdag werd onthuld (de Hulster gemeentevlag was er omheen gedrapeerd) zou vanaf het begin van de eeuw tot aan de jaren dertig, ongeveer op de plek hebben gestaan, waar hij nu van een medewerker TERNEUZEN - Officier van justitie mrj. F. van Gelder tilde dinsdag op de zitting van het kantongerecht in Terneuzen zwaar aan het niet verzekeren van een auto. Voor het onverze kerd laten staan van een auto in juli van het vorig jaar eiste de officier tegen J. S. uit Koewacht een onvoorwaardelijke rij-ont- zegging van zes maanden en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar. Mi- Van Gelder koos voor deze eis, omdat de Koewachtse vijf keer eerder, vanaf 1988, haar au to's niet had verzekerd. „U heeft al een vermogen aan boetes be taald. maar dat blijkt niet te hel pen". oordeelde de Terneuzense kantonrechter mr A. L. R. Me- lens die zich geheel kon vinden in de eis van de officier. Ook de ondoordachte handeling van G. N. uit Hulst kon geen ge nade vinden in de ogen van de officier. N. had zijn auto doorver kocht aan een koper, die vervol gens de auto zou laten over schrijven. De auto bleek onver zekerd te zijn. toen het voertuig in augustus van het vorig jaar in Schiedam werd gefotografeerd. De Hulstenaai- had echter het vrij waf ingsbewijs van de koper niet gekregen. De vorige eige naar moest dit gisteren op de zit ting bekopen. Althans de eis was 600 gulden. De kantonrechter hield rekening met verzachten de omstandigheden, omdat de financiële situatie van N. niet rooskleurig is en bovendien was het N.'s eerste overtreding van deze soort. Hij veroordeelde N. tot een voorwaardelijke geld boete van 400 gulden, met een proeftijd van twee jaar. De offi cier gaat tegen de uitspraak in hoger beroep. Vertrouwen Het blindelingse vertrouwen in zijn echtgenote bleek fataal te zijn voor H. G. uit Biervliet die bij een controle niet verzekerd bleek te zijn. De verzekerings agent had G. vorig jaar januari uit de verzekering gezet, toen bleek dat de polis niet was be taald. „Mijn vrouw regelt altijd dat soort zaken. Daarom ging ik er vanuit dat het goed zat", ver telde G. gisteren. Meer dan een half jaar had de Biervlietenaar, zonder dat hij zelf maar iets ver moedde, onverzekerd in zijn auto gereden. De eis van 600 gul den werd door de kantonrechter overgenomen. F. L. uit Hulst was, achteraf ge zien, niet voorzichtig genoeg ge weest, omdat zijn auto onverze kerd zonder zijn medeweten op 2 oktober door zijn vader was ge bruikt. „In de eerste week van oktober zou de auto gekeurd worden voor de verzekering", zei de Hulstenaar gisteren ter zit ting. Desondanks vond de kan tonrechter dat L. onvoorzichtig had gehandeld. Het vonnis was geheel conform de eis: 400 gul den boete. van onze verslaggever OOSTBURG - Het merendeel van het personeel van het Zeeuws-Vlaamse sociaal werk voorzieningsschap Dethon heeft dinsdag een uur het werk neergelegd. De actie was be doeld om de eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten. De estafette-werkonderbrekin gen begonnen dinsdagochtend om half tien in Oostburg. Het voltallige personeel zat de toe spraak van een vertegenwoordi ger van de Abva-Kabo uit. Na de toelichting op het verloop van de cao-onderhandelingen tus sen de bonden en de werkgevers, bleven de meeste actievoerders nog een half uur hangen om na te kaarten in de nieuwe kantine, die zo tegelijkertijd werd inge wijd. Van 12.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 15.00 legden de Dethon- werknemers in de vestigingen van respectievelijk Terneuzen en Hulst het werk neer. Ook hier was de actiebereidheid volgens woordvoerder A. van Leemput groot. „Als we het lijstje van de cao's afgaan die dit jaar in ver schillende sectoren zijn afgeslo ten, dan ziet dat er best gunstig uit. Wij dreigen er nu echter be kaaid af te komen", aldus Van Leemput. Alleen de mensen van de afde ling Dethon Groen lieten het tot de teleurstelling van Van Leem put massaal afweten. „Mogelijk heeft dat te maken met het feit dat deze groep in de buiten dienst werkt. Anders zou ik het ook niet weten", aldus de actie leider. Bij Dethon Zeeuwsch- Vlaanderen werken 580 mensen. Lopen de onderhandelingen de ze week op niets uit, dan volgen er vrijdag in de Zeeuws-Vlaamse Dethon-vestigingen wederom werkonderbrekingen. Blijft ook na de zomervakantie het nage streefde reslutaat uit, dan voor ziet Van Leemput dat de acties een grimmiger karakter zullen krijgen. De bonden hebben een loonsver hoging van 4,5 procent als inzet gemaakt. Daarnaast eisen de werknemers een verbetering van de functiewaardering, het behoud van de geldende vut- rechten en betere rechten voor de part-time medewerkers. Staatssecretaris E. ter Veld (so ciale zaken) wil daarentegen niet verder gaan dan een loons verhoging van 2,5 procent per 1 juni van dit jaar, 0,7 procent per 1 januari 1993 en een éénmalige uitkering van 260 gulden bruto. Bovendien wil Ter Veld de vut- leeftijd van de WSW-ers verho gen van 60 naai- 61 jaar. van een medewerker TERNEUZEN - De kinderen van de schippersschool de Groene Zwaan in Terneuzen be schikken sinds dinsdag over hun eigen schuit. Leerlingen van de school voor speciaal voortgezet onderwijs, De Sprong, plaatsten op het speel plein een door hun gebouwd klimtoestel waarvoor het schip als model centraal stond. Het materiaal werd gekocht uit de opbrengst van de rommelmarkt en een door het schoolbestuur georganiseerde bingo. Hoewel het voor de peuters van de varende ouders nog beperkt blijft tot spelevaren waren zij maar wat blij met het nieuwe speeltuig. Directrice Nellie van de Velde: „Het was hier een kale bedoening. Daar komt nu veran dering in. De machinefabriek Sas van Gent stelde pijpen be schikbaar en leerlingen van de Bedrijfsopleiding hebben er een schommel van gemaakt. En dit weer in samenwerking met De Sprong. Wij zijn zeer te spreken over de hulp van het speciaal be roepsonderwijs." Technisch assistent J. Faas van De Sprong. „Dit is leuk werk. De school is er mee geholpen en on ze jongens doen een stuk prak tijkervaring op." Het speeltuig is. niet alleen be stemd voor de kinderen van de Groene Zwaan. Ook de jeugd uit de buurt kan er gebruik r, ken. Nellie van de Velde... de buurt wonen zo'n tact: deren. Voor hen is hiergs kei speelterreintje. Waai! je ze weren. De ouders^ best gelukkig mee. schooltijd zorgen zij va stukje sociale controle." Vandaag (woensdag) hc. Groene Zwaan vanaf 4 een rommelmarkt. Di brengst is bestemd v« raaiing van het schoolplfi Percentage hardrijders o] W-Zws-Vlaan wegen gedaal OOSTBURG - In het: kwartaal van dit jaar zijaj West-Zeeuws-Vlaamse I 1130 automobilisten gen seerd wegens te hard rijg werden 19.730 voertuigen troleerd. De hoogst gf snelheid op 80-kilometer was 140. Op wegen binnen bouwde kom met een limi 50 kilometer per uur was hoogst gemeten snelheid eerste kwartaal reed 6,6 hard, het afgelopen kwait de Hulsternaar met 'de leeftijd der sterken', die meldde dat de pomp nu weer 'goed' staat. Bur gemeester Kessen hoopte dat de historische waterpomp ge spaard blijft van onheil. Kessen ABSDALE Vlaamse kermis - Ter gele genheid van de polderkermis werd in de schuur van de familie Beghijn een Vlaamse kermis ge houden voor de jeugd in drie leeftijdscategorieën. De over winning bij de kinderen tot 6 jaar ging naar Pieter Suy. In de categorie 6 tot en met 12 jaar won Daniëlle Verhelst. René van der Heijden ging met de hoogste eer strijken in de leeftijdsgroep boven de 12 jaar. De jeugd van Absdale speelde daarnaast een onderlinge voet bal mini-wedstrijd. Het traditio nele duel tussen de Pishoek en de Stierenhoek eindigde in een 1 -0 overwinning voor de Pishoek. De strijd tussen de senioren van beide buurten werd gewonnen door de Stierenhoek'met 8-4. Aan de afsluitende kaarting van de Polderkermis namen 64 personen deel. Uitslag, bieden: 1 W Vael, Absdale: 2 P Valent. Heikant: 3 F. Seghers, Sint Jansteen. Jokeren: 1 mevrouw Haulez. Hulst; 2 R van de Vijver. Absdale; 3 M. Fer- ket, Heikant. BRESKENS Geslaagd - Aan de modevak school ENSAID te Rosmalen zijn geslaagd: voor het examen Costumière mejuffrouw B. Scherbeijn uit Aardenburg: voor Coupeuse-leidster mevrouw E. Stoel-Oosterling uit Oostburg. CLINGE Kaarting - De kaartclub van de Clingse bejaardenbonden hield een wedstrijd in Malper- tuus. Er waren 41 deelnemers. Uitslag: 1 J. Seghers, Clinge; 2 G. Maerman, Graauw; 3 I. Lernout- Meijs, Heikant. mocht ooit één keer eerder in zijn carrière een pomp onthul len. En dat exemplaar werd een jaartje later omver gereden door. een automobilist- die wat te lang aan de bierpomp had gehangen. HOEK KWPN-keuring - In de uit slagen van de KWPN-keuring. vermeld in de PZC van maandag 6 juli. is een fout geslopen. De kampioen van de éénjarige mer ries was niet Jessica van H. Pica- vet uit Hulst, maar Jessica van fokker/eigenaar J. D. A. Haak uit Hoek. NIEUW-NAMEN Schoolfeest - Het ouderco mité van de plaatselijke basis school Sint Jozef houdt zaterdag een Vlaamse kermis op de speel plaats van de school aan de Cu- waertstraat. Tijdens dit school feest kunnen tegen een kleine vergoeding allerlei spelletjes ge daan worden. De deelnemers kunnen prijsjes winnen bij onder meer munt werpen, neus gooien, duif schieten, pieren, de trek kast en huppelbal. Voor het ver sterken van de inwendige mens zijn er wafels, Hollandse nieuwe en een tapperij. De opbrengst van dit derde schoolfeest, dat om 13.30 uur begint, komt ten goede aan activiteiten van de oudervereniging. OOSTBURG Oud papier - De Breskense korfbalclub haalt vrijdagavond 10 juli oud papier op in de kern Oostburg. Met het ophalen wordt om 18 uur begonnen. SINT JANSTEEN Kaarting' - In café Den Ou den Arend te Sint Jansteen werd een kaarting gehouden. Er wa ren 35 deelnemers. Uitslag, bieden: 1 R. de Cock; 2 P. Va lent; 3 mevrouw Goossens. Jokeren: 1 mevrouw Rottier. 2 me vrouw Lernout: 3 F. Esseling. weer staat. Dik een half jaar ge leden werden bij de werkzaam heden aan de straat de schacht en de fundering van een water pomp blootgelegd. De pomp zelf werd na een restauratie van de basiliek in de muur die rond de Willibrorduskerk staat, gemet seld. Vertegenwoordigers van Aannemingsmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen, uitvoer der van de reconstructiewerk zaamheden in het centrum van de Reynaertstad, vonden de res tauratie en het opnieuw plaat sen van de pomp wel een pas send cadeau. De dagelijkse bestuurders van Hulst toonden zich in elk geval verguld met de de gift. Ze wer den gesteund door een passeren- De historische waterpomp in Hulst. foto Camile Schelstraete Het klimtoestel bij de Groene Zwaan werd meteen ingebruil ELKE HARDRIJDER IS VOOR ONS FOTOGENIEK. In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt vaak te hard gereden. Bovendien vinden er meer ongevallen plaats dan in de rest van Nederland. Daarom zijn er langs doorgaande routes in Zeeuwsch-Vlaanderen camera's geïnstalleerd. Hardrijders worden haarfijn op de gevoelige plaat vastgelegd en ontvangen een accept-giro thuis. U bent gewaarschuwd. Rijdt niet te hard. Al was het niet voor uw veiligheid, dan wel voor uw portemonnee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26