Veiligheid grootste zorg Spelen Hoekstra stimulator achter het succes 0 sport 1 Barcelona verandert stilaan in een bunker Krabbe wilde goud, geen blik WOENSDAG 8 JULI 1992 BARCELONA (DPA) - Twintig jaar na dato achtervolgt het spookbeeld van Munchen 1972 de organisatoren van Olympi sche Spelen nog altijd. De Pale stijnse aanslag op het Olym pisch dorp, waarbij elf Israëli sche atleten omkwamen, was het begin van een totaal nieuwe veiligheidsstrategie, die in Bar celona absurde vormen dreigt aan te nemen. De Catalaanse hoofdstad heeft naast het internationale terro risme nog een ander gevaar te duchten, dat van de Baskische afscheidingsbeweging ETA en de Catalaanse zuster-organisa- tie Tierra Liure «Vrij Land). On danks de arrestatie van vele ETA-kopstukken kwamen al leen al dit jaar twintig mensen om bij bom- aanslagen in Ma drid. Valencia en Barcelona. Vijfhonderd en vijftig miljoen gulden heeft de beveiliging ge kost. Aanvankelijk werd de aan wezigheid van 10 000 man politie - troepen en 5 000 agenten in bur ger voldoende geacht. Maar dat aantal is inmiddels verhoogd tot zo'n 40.000 man: politie-agenten. soldaten, leden van de Guardia Civil en oproerpolitie. Alle sportaccommodaties - het Olympisch stadion op de Mont- juich in het bijzonder - worden evenals alle gebouwen, waarin het organisatie-comité zich heeft genesteld, de klok rond be waakt Intussen wordt in de meeste stadions de laatste hand gelegd aan de werkzaamheden. Politie-troepen zitten met ma chinepistolen van de nieuwste generatie in hoogmoderne pant serwagens. Toeristen moeten re kening houden met paspoort controles en lastige vragen. „Tot aan het einde van de Spe len op 9 augustus kan zich geen muis in Barcelona bewegen zon der dat wij het weten", aldus een woordvoerder van het organisa tie-comité (COOB) Barcelona wordt een bunker, al zegt Enrique de Fedenco. com missaris van politie van de stad: ..De veiligheid is belangrijk, daar is niet aan te tornen, maar het mag nooit het punt worden waar het bij de Spelen allemaal om draait." De opgave is gigantisch: naast de 10 000 atleten en hun 5.000 be geleiders dienen zo'n 125.000 me deleden van de Olympische fa milie te worden beschermd. Daartoe behoren onder meer de 35 staatshoofden, die zijn uitge nodigd. Met uiteraard koning Juan Carlos aan het hoofd. Dui zenden hoge sportfunctionaris- Casper van Dam weer afgewezen PAPENDAL (ANP) - Het Neder lands Ohmpisch Comité houdt tot in honderdsten van secon den vast aan eerder gemaakte afspraken. Dat heeft ertoe ge leid, dat ook de tweede KNZB- voordracht van vlinderslag zwemmer Casper van Dam door het NOC is afgewezen. De 21-jarige Utrechtse zwemmer bleef bij de selectie-wedstrijden van drie weken geleden op 0.2 se conden van de limiet voor de 100 vlinderslag steken. Hij verdien de in de ogen van de zwembond een nieuwe kans. toen hij dit weekeinde bij de zomerkam- pioenschappen tweemaal een nieuw Nederlands record zwom. Hij bleef daarbij een honderdste seconde van de limiettijd van 54.70 verwijderd. Het niet halen van de limiet wordt door het NOC aangevoerd als reden om Van Dam ook voor de tweede maal af te wijzen. Hoofdreden is echter dat zijn prestatie werd geleverd buiten de termijn, die met de KNZB was afgesproken. BERLIJN (SID) - Katrin Krabbe heeft in de Duitse media uiteenge zet, waarom zij heeft afgezien van een start bij de Olympische Spe len. ..Ik wilcle goud, geen blik." De vijf maanden lang van doping- fraude betichte Duitse atlete zei dat ze als wereldkampioene onmo gelijk tevreden zou kunnen zijn met de vijfde of de zesde plaats. De beslissing niet naar Barcelona te gaan was haar niet zwaar geval len. „De Olympische Spelen zijn ook niet alles. Ik heb de beslissing zelf genomen. Niet omdat ik bang ben. maar omdat ik te slecht pres teer." Krabbe verklaarde tot slot zich geheel te richten op volgend jaar. „Ik ga trainen tot ik er bij neerval. Maar het belangrijkste is dat ik weer plezier in hardlopen krijg." sen. meer dan 10.000 journalis ten. 35.000 vrijwillige hulpkrach ten en 40.000 sponsors en hun gasten. Daarbij rekent het COOB met een toeloop van 1.6 miljoen Olympische toeristen op een totale bevolking van 1.8 miljoen inwoners Voor kruimel diefstallen wordt tijdens de Spe len een speciaal snelrecht inge voerd. De Spaanse veiligheidsdiensten hebben kosten noch moeite ge spaard In de Olympische ac commodaties zijn detectoren voorhanden voor het opsporen van metaal en springstof. Het Olympisch dorp wordt geheel elektronisch beveiligd. Rondom de haven van Barcelona geldt een speciale veiligheidszone van twaalf zeemijlen. Vijfentwintig oorlogsschepen, waaronder zes fregatten en cor- vetten. vier mini-onderzeeërs, onderwatersensoren en kikvors mannen dragen er zorg voor dat de tien hotelschepen in de ha ven. de Olympische zeilers en het aan het strand liggende Olympische doip vanuit de Mid dellandse Zee niet kunnen wor den bestookt. Het luchtruim bo ven Barcelona wordt bewaakt. Gevechtsvliegtuigen en een twaalftal helicopters worden daarbij in gereedheid gehouden. Scherpschutters en frequentie stoorzenders moeten bomaan slagen met behulp van op af stand bestuurde modelvlieg tuigjes of ballons verhinderen. Binnen de politie van Barcelona is een speciale elite-eenheid op geleid van keiharde jongens, die ijsblokken met de blote hand door midden slaan, alles weten van het bestormen van gebou wen en inzetbaar zijn bij het be vrijden van gijzelaars. In de nabijheid van het Olym pisch dorp is een onderaardse controlekamer ingericht, van waaruit de meer dan 200 con trole-camera's worden bediend. Bij de accreditatie van de „O- lympische familie" en bij de kaartverkoop wordt rekening gehouden met veiligheidsaspec ten en is het mogelijk eventueel storende elementen eruit te filte ren. Soms worden de goedbedoelde veiligheid zelfs degenen teveel voor wie al die maatregelen zijn bedoeld. Zo gaf koning Juan Carlos opdracht de acht centi meter dikke en manshoge af scheiding van gepantserd glas voor zijn ereloge in het Olym pisch stadion te verwijderen. Drie wereldtitels, twee vrouwen, één wielercoach DEN HAAG (ANP) - Piet Hoek stra heeft een gouden greep, een scherp oog, overwicht plus een beetje overgewicht en een fluwelen zweep waarmee hij een handvol wielrennende vrouwen tot topprestaties dwingt. Ingrid Haringa en Leontien van Moorsel zijn, let terlijk en figuurlijk, de meest sprekende voorbeelden. Het tweetal, in 1991 goed voor drie wereldtitels, dit jaar voor alle nationale kampioenschap pen. noemt Hoekstra zonder aarzeling de stimulator achter het succes. Meer punten van overeenkomst zijn er nauwe lijks tussen de Hoofdagente uit Heemstede en de Parel van de Peel. Haringa heeft in de jaren van schaats- en wielrenprestaties betrekkelijk anoniem in haar omgeving geleefd en voelde zich daar zeer wel bij. Van Moorsel koestert zich met wel behagen in de intense belang stelling uit de wijde omgeving van Boekei. het plaatsje dat met 8785 inwoners nog drie Olympische deelnemers levert namelijk Christel Verstegen. Jolande Swinkels en Erwin Verstegen. De publiciteit heeft Van Moor sel gevonden en Haringa nog niet De wegrenster wordt er niet rijk van „Mijn probleem is dat ik geen nee kan zeggen en dat wil ik ook niet. zeker niet als het gaat om gehandicapten, kinderen of mijn eigen dorp. Harrie Jansen, die dat soort dingen een beetje voor mij in de hand houdt, heeft gezegd dat het mijn kop kost. wanneer ik zo door ga. Misschien moet ik wat harder worden, want er wordt van alle kanten aan mij getrokken. Het is geen vetpot Een meisje van mijn leeftijd (22) met een normale baan ver dient meer dan ik als zij dezelf de tijd in haar werk zou steken als ik in het wielrennen Dieseltje Ingrid Haringa heeft een nor male baan. Politieagente in Heemstede. Met een aangepast werkrooster. zonder nacht diensten om haar trainingspro gramma niet te belemmeren. „Het is tot de Spelen geen vol ledige baan. De gemeente, die mij geweldig steunt, levert iets in, ik ook en ik krijg wat steun van het NOC Haringa heeft geen Olympi sche auto aangenomen. „Dat kost. mij geld en dan ga je geen reclame maken voor een ander. Je moet per maand een bedrag afdragen, hij verbruikt meer dan mijn vijf jaar oude diesel tje. waarvan ik het merk niet zal noemen, want ik heb hem gewoon gekocht en betaald. Zo'n gratis auto wordt bij je in komen geteld voor de belas ting. Dat is leuk voor iemand die werkeloos is, maar voor mij niet. Ik heb een gewone baan." „Van Moorsel heeft echt wat aan haar successen, voor mij is het vermoedelijk allemaal te onverwacht gekomen. Ieder een wist wie Leontien was. maar ik ben er nog geen tegen gekomen die zei: Haringa moe ten wij hebben. Niemand re kende op twee wereldkam pioenschappen. ik zelf ook niet. Het echte voordeel is dat je je kleding en je materiaal voor niets krijgt. Als ik vroeger viel en mijn schoenen bijvoorbeeld kapot gingen, moest ik zelf nieuwe kopen. Dat is nu niet meer nodig." Ons dorp Van Moorsel kende dat pro bleem in een wielrencarrière van vijftien jaar nauwelijks. „Ons mam en ons pap hebben mij op de fiets gezet omdat broer Jan er een beetje uitge groeid was. toen ik als jongste van vijf kinderen acht jaar was en van dat moment hebben zij volledig achter mij gestaan. Zonder hen en Hoekstra was ik nergens geweest. Mijn vader en moeder zijn bij mijn eerste Tour Féminin door heel Frank rijk met mij meegereden, ik heb een grote supportersclub, er gaan vier bussen uit Boekei naar Barcelona, maar ons dorp heeft nog drie deelnemers „Als ik na een wedstrijd thuis kom. kan ik mijn hele tas met vuile spullen boven tafel om draaien en ons mam zorgt dan dat alles weer piekfijn voor el kaar komt Toen ik (drie weg- kampioenschappen bij de ju nioren. drie bij de vrouwen plus twee achtervolgingstitelsi bij de junioren de eerste prijsjes won. zette ik die onmiddellijk om in oorbelletjes en lippestif- ten. wantje leeft maar één keer. Ik vind dat leuk, ik geef nog steeds veel uit aan dat soort dingen en kleren Een ander verteert zijn geld aan de bar." Van Moorsel is vriendelijk en ontwapenend en vrijgezel. „Ik heb best veel vrienden, maar ik moet er niet aan denken dat ik. als ik terugkom van een wed strijd. aldoor een man op mijn lip heb. Daar ben ik veel te egoïstisch voor. daar ben ik nog niet aan toe." Haringa heeft sinds de politie school een vaste relatie en een Leontien van .Moorsel en Ingrid Haringa (links) waren vorig seizoen goed voor drie wereldtitels en dit jaar voor alle nationale titels: „Met dank aan Hoekstra." foto Arthur Bastiaanse/ANP heel duidelijk uitgestippelde lijn voor haar leven, waarin frutseltjes. sieraden en kleding niet echt prominent staan. Zij heeft een andere passie. „Snel heid. Dat was al toen ik nog fietste voor de schaatstraimng. Berg-op was niet zo leuk. maar dalen fantastisch." Haar snel- heidsgrens op de weg ligt. tot nu toe. op 240 kilometer Met een Suzuki 750-F. „Op de Duit se Autobalm." lichtte de po litieagente toe. Het explosieve van de sprint past bij haar. Zij heeft die in krap anderhalf jaar aange scherpt. terwijl juist de scherp te van de tong een beetje af sleet. „Toen ik nog schaatste, kon ik enorm fel reageren als mij iets tegenstond. Dat is nu wat minder geworden. Het heeft met mijn leeftijd te ma ken. met meer volwassenheid dus en met mijn beroep, waarin ook beheersing wordt ge vraagd. In gedachten reageer ik nog altijd hetzelfde maar ik tel nu eerst tot tien en formu leer dan iets voorzichtiger." Huurfietsjes Anderhalf jaar geleden zette Piet Hoekstra haar voor het eerst op de baan „Op huur fietsjes. Het ging meteen goed. Het is geen slechte zet geweest. Bij het schaatsen haalde ik de wereldtop niet. Ik denk dat ik veel talent heb en ik heb na tuurlijk bijgeleerd. Ik ben an ders gaan sprinten, heb geleerd uit het tweede wiel te komen en de baan beter te gebruiken, maar ik mis concurrentie Ik moet sprinten tegen een brom mer. ik oefen soms met Leon van Bon en Dirk-Jan van Ha meren Ik heb ook veel meer ki lometers gemaakt, de kracht en de inhoud zijn tenminste ge bleven. de snelheid is groter ge worden." Van Moorsel is de afgelopen winter doorgegaan met haar strengste regiem, terwijl zij in vorige jaren de teugel nog wel eens flink wilde laten vieren. „Dat is een beetje de stok van Hoekstra, die achter de deur stond. Ik ben gek van sport, ik ben als een dwaas bezig ge weest. Hardlopen, aerobics, fit ness. zwemmen, ik heb het win- tervet geen kans gegeven. Ik had gewoon te veel gedaan, zij hebben het trainingsschema voor mij moeten aanpassen." Bij haar eerste wegkampioen- schap van de vrouwen, hing er voor de eindstreep een span doek van de supportersclub: „Tinus met der dikke reet. gaat als eerste over de meet." Het was allebei waar. „Mijn eerste jaar bij de vrouwen reed ik in de ploeg van Egbert van 't Oever. Hij was een schat en zijn vrouw Guusje nog meer. Als wij 's avonds op de kamer zaten, kwam zij stiekem een paar Marsen brengen. Die twee heb ben daar vaak ruzie om gehad, tegenwoordig zijn er repen zon der vet. Ook lekker. Al kwam je op een half uur binnen. Egbert zei: Goed gereden meid. Zo is Hoekstra niet. Integendeel. Van 't Oever zei: Meisje als je het kunt opbrengen, kun je een heel grote worden. Hoekstra heeft het afgedwongen. In zijn tijd ben ik zestien kilo afgeval len. ik hoef niet meer met een dikke reet en een buik die in de weg zit een berg op. Ik eet nog steeds veel maar anders, dat moet wel. De Van Moorsels pakken gemakkelijk gewicht op. Zie ons pap en mam." Dié- tiste Anja van Geel biedt Leon tien een helpende hand. De uitspraak van Haringa; 'Het dames-peloton wordt bre der'. kan maar op één manier worden uitgelegd. De concur rentie groeit. Zelfheeft zij sinds het schaatsen, dat een hoger vetgehalte verdraagt, een kleine zes kilo afgelegd om op 66 uit te komen. Een zwaarge wicht in de Olympische vrou wen-wielerploeg met de sterke schaatsachtergrond Piet Hoekstra, die zijn inbreng in het vrouwenpeloton zo veel smaller heeft gemaakt, heeft daar vrede mee. „Als ik een ge bakje wil. zal Hoekstra mij daar niet vanaf houden." weet Haringa. Het gewicht van de coach schommelt, sinds hij zijn anti kilo's zweepje laat knallen, tus sen de 103 en 105 kilo „Het werken mot de meiden heeft een stabiliserende werking op mij." I. Lino 11 Virenque (Fra.RMO) i. Indurain (Spa. Bani t. Bugno (Ita.Gati Amould (Fra.Cai i. Alcala(MexPDM) 1. Chiappucci (Ita.Car) 1 Motiet (Fra.RMO) Breukink (Ned. PDM) LeMond (VS.Zi L. Sciandri ilta.Mot) Roche lire. Car) i Skibby (Den.TVM) t Bauer (Can.Mot) i Leanizbarrutia (Spa.CLA) 5 LucLeblanc (Fra.Cas) l Ledanois (Fra.Casi 5 Perini (Ita.Can Fignon (Fra.Gat) Elli (Ita.Arii 1 Zdanov (GOS. Pan) Heppner (Dui.Tel) i Tebaldi(Ita.Gati i. Rué (Fra.Casi i. Delgado (Spa.Bani 5. Maier (Oos, PDM) I Ampler (Dui.Tel) Gonzales (Spa. Fesi Bouw mans Rooks IHampsten Theunisse 3. Zülle 3. De Vries 3 Ghirotto 3 Moreels 1. Den Bakker t. Maassen Van Aert 3. Nijdam l. Siemons 3. Kokkelkoren i. Harmeling I. Van der Poel 3. Pieters l. Wijnands Manders 3. Van Poppel 3 en laatste De Clerc Puntenklassement 1. Virenque49.2 MuseeuwiBel 3. Harmeling 4 Murguialday (Spa) 33.6 Lm Indurain 32 [Bergklassemen^^ 1. Virenque 80. 2 Chiappucj 3 Chioccioli dtai 49.4 Murgui 48.5 RezzetFrai 39.6 Indurs 1. Buckler 17.16.12. 2 Lotto 3. Panasonic. 4 Z. 5 RMO. I) 15. PDM 20.39. Algemeen ploegenklassement 1. RMO 52.08.13. 2 Carrers 3. Panasonic 5.29, 4 Z 5 Banesto 11 43. 6. TVM 9. PDM 12.29. 16. Buckler 32.44 1. Harmeling (Ned, TVM) 218 km in 5.45.17 Moreels (Bel, Lot) z.t I. Ghirotto (Ita. Can z.t 1 Lino (Fra.RMO) zt Simon (Fra.Z) z.t 3. Kokkelkoren (Ned. Buc) z.t. 1. VanLancker (Bel.Pani z.t. 3 Segers (Bel. Buci z.t Peiper (Aus.Tull 0 05 De Vries (Ned, Buc) 0.21 l. Museeuw (Bel, Lot) 7 00 VanderPoel (N'ed.Tul) z.t. 3 Ludwig (Dui.Pani z.t. 1 Lilholt(Den.Tul) z.t. 3. Jalabert (Fra. ONC) z.t. 3 Colotti (Fra.Z) z.t. 1 Stumpf (Dui.Tel) z.t. 3. Vanderaerden (Bel.Buc) z.t. Pieters (Ned.Tul) z.t. Sciandri (Ita.Mot) z.t. 1 Kelly (Ier, Fes) z.t. 2 DeClercq (Bel.Buc) z.t. 3. Cipollim (Ita, Mag) z.t. 1. Sergeant (Bel. Pani z.t. 3. Wijnands (Ned, TVM) z.t. 3. Manders (Ned, Hel) z.t. 1. Nelissen (Bel, Pan) z.t. 3. Weltz iDen, ONC) z.t. Redant (Bel,Lot) z.t. Holm (Den,Tul) z.t. 1. Mottet(Fra.RMO) z.t. 1. Indurain (Spa.Bani z.t. 1. Bugno (Ita, Gat) z t. Chiappucci (Ita, Cari z.t. Van Poppel (Ned, PDM) z.t. 1. Bouwmans (Ned.Pan) z.t. 1. Zülle (Zwi.ONC) z.t. 3. Virenque (Fra. RMO) z.t. 1. LeMond (VSt.Z) z.t. 5. Hampsten VSt. Mot) z.t. 3. Rooks (Ned. Buc) z.t. 3. Breukink (Ned, PDM) z.t. 7. Van Aert (Ned, PDM) z.t. 1. Theunisse (Ned, TVM) z.t. 1. Siemons (Ned, TVM) z.t. 1. Den Bakker (Ned, PDM) z.t. 1. Maassen (Ned, Buc) z.t. J. Nijdam (Ned, Buc) z.t. 5. Laatste Martinez (Spa. ONC) z.t. l^lgemeeiUtlassemen^l use X .•••••C* ,,b Di8üioq' Com ^PGaigon lugon ,0* Les Binaui V':°^è LIB0URNE WOENSDAG 8 JUL11992 4de RIT - 63,5 km UBOURNE - LIB0URNE Ploegentijdrit 3.5 Fronsac 11.5 Lugon 19 Galgon 23 D18/D10 33 Gultres 39 La Guirande 41.5 Lagorce 46 Couiras 59 Les Billaux 63.5 Libourne .19.51 1.54 6.28 630 6 44 6.58 6 58 6.59 7.00 7 00 7.05 7 14 7.16 7 17 7 18 7.21 7.22 7 23 7.25 7.25 7.35 13.24 13 53 14.01 18.29 19 57 20.17 25.22 25.37 26.45 28.18 29.02 30.26 32.31 33.50 38.12 45.30 46.16 50.05 Na ploegentijdr het vliegtuig in LIBOURNE (ANP) - De rei in de Ronde van Frankrijk ben woensdag (vandaag) korte maar zware werkda etappe, met start en finishi bourne, is slechts 63 kilon lang, maar dient wel met et middelde van boven de 51 uur te worden afgelegd. Hu treft namelijk de ploeged rit. De tijden worden dit jaar in dueel geteld tot een maxn verlies ten opzichte van de nende ploeg van twee mini De geloste renners krijgen? tueel de extra verloren mini wel in rekening gebracht. I neer hij op de fiets blijft esj de eerste vijf renners van over de streep rijdt, is de Fa man Lino zeker van het ba van de gele trui. Zoals de renners daarna i zijn van vervoer naar Parljd vliegtuig. De meer dan dua auto's rond de ronde zullen| weg nog moeten vinden op gisteren nog chaotische ft wegennet. Van kilometer tot kilometer PAU (AFP)- Onder een grijs «i dek starten in Pau bij hel Pall Sports 195 renners. 102 km: Noël Segers uit de ploa Raas demarreert 109 km: Harmeling geeft hets de tegenaanval Hij krijgt gi van Moreels. De Vries. Kokkd Ghirotto. Peiper, Lino, Jeroc mon en Van Lancker. 116 km: Het negental bereiktS De voorsprong bedraagt vier ten. 120 km In vier kilometer los verschil op tot zes minuten 124 km: Andreu gaat op Jacht de vluchters 127 km De leiders hebben 83 sprong op Andreu en twaalf E op de complete hoofdmacht 138 km: Lino is virtueel gele7 ger Het peloton volgt op H maximale marge Andreu hee' achterstand 164 km Andreu opgeslokt öa peloton. De voorsprong van a snapte renners slinkt 180 km Na Castorama en geven Gatorade i Bugno i en PC tempo aan 198 km De voorsprong bednl steeds 8 40 218 km Een kilometer voord komst demarreert Peiper Koü ren reageert, maar heeft geer de sprint van Harmeling te Lino neemt de eerste plaats klassement over van ploeg: Virenque 09.00-10.00 EURO: Extreme decath lon 10.00-10.40 BBC 2: Cricket, derde testmatch Engeland-Pakistan 10.00-11.00 EURO: Wielrennen Tour de France 11.00-13.00 EURO: Wielrennen: Tour de France, live. 11.10-12.50 Ned 3: Tour de France' rechtstreeks verslag van de 4e etap- De ploegentiidnt bij Libourne 11.10-12.50 BRT 2: Sport extra: Ron de van Frankrijk, rechtstreeks ver slag van de 4e etappe Liboume-Li- bourne 13.00-19.00 EURO: Tennis Open Zwitserse kampioenschappen van uit Gstaad. live 16.30-17.00 Did 3: Sport 3 extra Tour de France 17.00-18.30 BBC' 2: International uoll Open Schotse golfkampio# pen 17.10-17.15 Did 2: Sport heutf 18.45-19.15 RTL -Sport 19.00-19.30 TV 5: Montagnf sportmagazine 19.00-19.30 EURO: Wielrenner- de France 19.12-20.00 Ned 3: Tour de Frar men vatting van de vandaag? etappe 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.30-20.00 EURO: Eurosport» 20.00-23.00 EURO: Atletiek meeting Athletissima. live1 Lausanne 22.15-22.30 N'ed 3: Studio spon naai. 22.30-22.55 BRT 1: Sport 23.00-00.00 EURO: Eurotop GP van Frankrijk voor Fl-Wl 00.00-01.00 EURO: Wielrenner de France en Eurosport nln|M Het aantal veiligheidsmensen tijdens de Spelen'92 is verhoogd tot ongeveer 40.000. Hier posteren twee politie-agenten voor het persgebouw in Barcelona. foto AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16