an Raas slaakt noodkreet Heldenrol van Tristan Hoffman Renners verliezen aardig spaarpotje Wielrennen is een bedreigde sport aan het worden EK-voetbal levert KNVB zes miljoen gulden op Persreacties op Deens succes Jean-Paul van Poppel nog een twijfelgeval R* V 'V Ook in Duitsland won outsider titel bij profs 99 PZC MAANDAG 29 JUNI 1992 sport j/an onze verslaggever prits Bakker 4EERSSEN - Het-is niet langer indenkbaar, dat Jan Raas na dit jaar uit de wielersport moet itappen. De ontwikkelingen op le sponsormarkt zijn zorgwek kend en hebben Raas gedwon- ;en de renners uit zijn ploeg IBuekler) de vrijheid van onder- 0handelen met andere ploegen te geven. Dat wil niet zeggen dat le ploegleider zich heeft neer- ;elegd bij een al wekenlang Ireigende uittocht. Raas had katerdagavond in Meerssen een pnderhoud met zijn renners, {vertelde dat zijn onderhande lingen met kandidaat-sponsors ^Vop niets zijn uitgelopen, maar ^jvees ze op hun contractuele verplichtingen. jVoor renners als Frans Maassen, Telle Nijdam, Steven Rooks en Iric Vanderaerden hebben zich ploegen aangediend. Jan is: „Ze mogen onderhande len zo veel ze willen, maar ik heb log wel een optie op de renners, 'ij kunnen een vertrek tegen- ^Jiouden, zo staat in alle contrac- n. Ik zal ook zeker niet schro ten om dat te doen." an Raas. die vindt dat zijn ren ters in het voorjaar een wan- jrestatie hebben geleverd, ;prak kort voor het kampioen- >chap in Meerssen dreigende taal. „Het is schandalig zoals er ^—igereden is dit jaar. Dat zal onge- twijfeld tot sancties leiden. Ik dreig niet. ik zal het gewoon uit voeren." Volgens de ploegleider zijn er maar een paar uitzonderingen. ,De rest heeft gefaald in de koer sen tot nu toe. Ik weet niet hoe dat komt. Het is onbegrijpelijk dat renners die geen contract hebben voor volgend jaar met zo'n slechte instelling kunnen rondrijden. Ik heb ze er nu voor gewaarschuwd. Ze zullen moe- ten presteren, anders is het over sluiten." Het wegblijven van grote spon sors heeft overigens niet alleen te maken met de teleurstellende instelling van de renners. Raas zegt er zelf van: „Dit seizoen stoppen er in de mondiale wie lersport zeker al acht grote spon sors, echt niet de minsten, en ik zie er geen nieuwe voor terugko men. Veel topsponsors kiezen voor een andere strategie: ze sponsoren niet meer een wieler ploeg, maar een evenement. Eén maand reclame in de Tour levert voor een sponsor kennelijk meer rendement op dan een heel jaar een ploeg sponsoren. Bovendien kiezen verschillende sponsors nu ook voor andere grote evene menten: EK-voetbal, Olympi sche Spelen en ook wereldkam pioenschappen in andere tak ken van sport. Dat maakt de spoeling voor de professionele wielersport steeds dunner". Jan Raas zegt niettemin nog al tijd hoop te hebben op een nieuwe sponsor. „Ik heb onder handeld met vier, vijf serieuze kandidaten. Dat is dus op niets uitgelopen. Dan moet je andere bronnen aanboren. Ik heb er al tijd naar gestreefd om vóór 1 ju ni of tenminste vóór de Tour rond te zijn. Die streefdatum is niet gehaald. Het kan héél moei lijk worden, dat is nu gebleken. De wielersport is een bedreigde sport. Ik vrees voor de toe komst..." „Ik ben verbitterd en teleurge steld", betoogt Raas. „Daarom ga ik met sancties dreigen, wat ik nooit heb gedaan. Ik ga ge bruik maken van het optierecht. Willen ze gaan onderhandelen? Ze doen maar, ze zijn vrij om te praten. Maar er zijn contracten, er is een optie op de renners." „Frans Maassen en Jelle Nijdam krijgen ergens een contract aan geboden...?", haalt hij als voor beeld aan. „Dan kunnen ze vol gens het FICP-reglement niet tekenen vóór 6 september, dat is één. Maai' wat voor ons nog veel GÖTEBORG (SID) - Het EK in Zweden heeft aan de fi nanciële verwachtingen voldaan. Het toernooi lever de een record-bedrag van ruim 63 miljoen op. Het or ganiserende land krijgt twaalf miljoen gulden voor de bewezen diensten. Na af trek van alle kosten hoopt de Zweedse bond iets meer dan drie miljoen gulden aan het evenement over te hou den. De KNVB verdiende ruim zes miljoen gulden aan het EK. Het gemiddeld aantal toe schouwers bij de vijftien Voller kondigt afscheid aan GÖTEBORG (ANP) - Rudi Voller heeft na de verloren finale tegen Denemarken zijn afscheid van de natio nale ploeg aangekondigd. De 32-jarige aanvaller van AS Roma zal op 14 oktober in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Mexico voor de laatste keer deel uit maken van de Duitse selec tie. Voller, wiens contract in Ita lië over een jaar afloopt, stelt zich op aandrang van bonds coach Berti Vogts nog één keer beschikbaar voor het nationale team. De aanvoer der wilde eigenlijk met on middellijke ingang bedan ken voor Duitsland, maar daarmee nam de kleine teamchef geen genoegen. „Zo'n gelouterde speler ver dient een groots afscheid en mag niet in stilte terugtre den". meende Vogts. wedstrijden bedroeg 28.733. De 431.000 bezoekers waren goed voor een recette van ruim vijftien miljoen gulden. De meeste inkomsten kwa men uit de televisierechten, reclameborden en overige commerciële activiteiten. Slechts vijf wedstrijden mochten het predikaat uit verkocht dragen. Bij drie duels van Zweden, de groepswedstrijd Nederland - Duitsland en de finale zat het stadion vol. Bij de twee laatstgenoemde duels wer den 37.725 fans geteld. De slechtst bezochte wedstrijd was Schotland - GOS met 14.660 tribuneklanten. Het totaal aantal toeschou wers (431.000) steekt schril af tegen het record-aantal van 935.681 bij het vorige EK in Duitsland. Het kleine sta dion in Norrköping, dat slechts plaats biedt aan 19.000 toeschouwers, was zelfs niet één keer uitver kocht. „Ik blijf van mening, dat de keuze voor kleinere stadions juist was", concludeerde Lars-Ake Lagrell, de voorzit ter van de Zweedse voetbal bond. „Het grote geld wordt tegenwoordig met de ver koop van de televisierechten verdiend en niet met de afzet van toegangskaarten." Elk deelnemend land ont ving ruim vijf miljoen gulden aan startgeld. Voor een plaats in de halve finale tel de de UEFA ruim een mil joen extra neer. De finalisten Denemarken en Duitsland kregen een premie van twee en een half miljoen. DEN HAAG (ANP) - De Deense zaterdagkranten kwamen superlatieven te kort om de verovering van de Europese titel te be schrijven. De Duitse bladen daarentegen hadden geen goed woord over voor de af gang van „Die Mannschaft". Ekstra Bladet: ..Deense fan tasie en koelbloedigheid hebben de Duitse pantser machine kort en klein gesla gen." Jy llands-Posten; Deense triomf op Duitse mannen van staal." Berlingske Tidende: ..Er is een wonder in Goteborg ge beurd. Het is fantastisch, on gelooflijk." Politiken: „De gouden enge len van het Deense voetbal zijn voorgoed naar de zeven de hemel gestegen." Bild: „De hele wereld lacht otis uit. Het Duitse midden veld heeft vrijwel niets ge daan. Met name Sammer en Effenberg hebben gefaald. Het eerste doelpunt had vanwege een Deense over treding afgekeurd moeten worden," Express: ..Een gigantisch fiasco. Duitsland was arm aan ideeën en enthousias me." Suddeutsche Zeitung: „Een triomf van intuïtie over per fectie." Die Welt: „De befaamde Duitse instelling was ver te zoeken. De zogenaamde sterspelers hebben het to taal laten afweten." belangrijker is: ze mógen niet eens tekenen. Dat is in het con tract vastgelegd. Ze moeten eerst naar ons komen met het aanbod. En als wij evenveel of meer bieden, moeten ze blijven." Tenminste: als Jan Raas er als nog in slaagt om een sponsor te vinden. Piet Louwerse „Ik kan", zegt Raas, „me hele maal vinden in de reactie van Piet Louwerse van de Ronde van Midden-Zeeland. Schandalig is het. wat ze daar hebben laten zien. Maar niet alleen daar. De Ronde van Luxemburg, de Ron de van Zwitserland zijn wedstrij den van enige faam. Het is onbe grijpelijk dat er niet wordt gere den, dat is dodelijk voor de wie lersport. Ze laten er eentje ont snappen en de rest rijdt met de handen op het stuur." Volgens Raas heerst er een men taliteit in het peloton om gek van te worden. „Ik ben niet in de positie om mijn collega's iets te verwijten. Dat moeten ze zelf uit zoeken. Maar dat ze die mentali teit tolereren, dat wil er bij mij niet in. Ik zal me in mijn ploeg verzetten tot het uiterste. Dan maar sancties dus. Bij de profs van tegenwoordig zit het struc tureel niet goed." Hij mag in dat verband graag wijzen op de wanvertoningen in de kleinere wedstrijden. „Wij gingen in mijn tijd als renner ook naar kermiskoersen om te trai nen. Maar als je voorop kwam, dan vloog je erin. Voor een pre mie van 2000 francs geeft er nie mand een trap meer. Wij wel", verwijst hij naar zijn tijd als be roepsrenner." „Het ging niet om dat tientje, maar om de eer. Ik wilde niet ge klopt worden, door niemand. dus ik reed de ziel uit mijn lijf. Ik weet nog dat we eens hebben ge sprint om een premie van dui zend gulden. Op leven en dood. Maar die bedragen, daar lachen ze om. Dat bedoel ik nou met mentaliteit." Hoe het nou verder moet? „Ik ga zelf drie weken naar de Tour. Dan komt er van zoeken niets. Hoewel... Heineken kijkt ook uit voor ons. Maar ik ga er in de Tour op toekijken dat ze erin vliegen. Zo niet, dan zal ik ingrij pen Wij betalen tot de laatste gulden? Dan zullen ze rijden ook." Jonge prof verrast alle favorieten op nationaal kampioenschap Tristan Hoffman rijdt uit nadat hij een solo van 228 kilometer heeft bekroond met het behalen van het Nederlands kampioenschap bij de profs op de weg. foto ANP van onze verslaggever Frits Bakker MEERSSEN - Het ongeloof op het gezicht van Cees Priem verhulde de vreugde. „Hoe is het mogelijk", stamelde hij, kort na de finish van het kam pioenschap van de profs. Hij was verbijsterd en tegelijk ook intens gelukkig met de overwinning van de jeugdige Tristan Hoffman. Maar meer wellicht nog met de plotselin ge heldenrol die zijn ploeg in de titelstrijd vertolkte. Cees Priem zette met TVM de koers om de nationale driekleur van het begin tot het eind naar zijn hand. Zoals de Bucklers van Jan Raas dat in het verleden zo vaak hebben gedaan. Het speelde hem na tuurlijk in de kaart dat veel van de toppers al vroeg uit de wedstrijd verdwenen. Zoals de uittredende kampioen Steven Rooks, de sprinter Jean-Paul van Poppel en de meestal zo strijdbare Adrie van der Poel. „Ik vond het een blamage, die vroege aftocht", stelde Cees Priem later vast. maar het zei in werkelijkheid ook veel over het koersbeeld. Zelden was een wedstrijd voor profs zo hard in de eerste kilometers als dit nationale kampioen schap. Onbezonnen De 22-jarige Tristan Hoffman had tot zondag als prof nog geen koers gewonnen. Hij trad in de verzengende hitte op de Limburgse heuvels uit de ano nimiteit. Jong en onbezonnen als hij is trok de sprinter van nature er al vroeg op uit. Met een kopgroepje van zeven en vervolgens met de al even jeugdige Menno Vink. Het leek slechts bedoeld om de wed strijd te openen, maar eindig de voor Hoffman in een bewon derenswaardige solovlucht. Zijn verhaal aan de aankomst was haast ontroerend. Hij had gereden „met superbenen", vertelde hij in zijn emoties. „Het is zo'n dag dat alles mee zit en dan krijg je ineens vleu gels." Het was, zei hij. hem vanzelfsprekend niet ontgaan dat er in de slotronde hevig jacht was gemaakt. Vooral door Breukink. toch niet de eerste de beste. Blijven hopen „Ik ben maar blijven rijden en blijven hopen", zei hij op de vraag of hij angst had gehad voor de ontketende Breukink. Maar die angst was snel weg genomen. Tristan Hoffman straalde kracht uit op de stuk ken waar het vals omhoog ging en souplesse op de vlakke aanlopen. Hij toonde bovenal doorzettingsvermogen en moed. „Ik heb nooit geweten dat hij dit allemaal kon", reageerde Priem spontaan op de over winning van zijn jonge aan winst. „Tristan is een sprinter, een jongen met hart voor de wielersport. Maar winnen in een koers die zo verschrikke lijk zwaar is...?" Erik Breukink. de geklopte. had ook een diep respect. „We hebben man tegen man gere den en de beste heeft gewon nen", verklaarde hij zijn ge miste kans op de titel. En ook dat zegt alles over de kracht van Hoffman, die rondenlang moest knokken om Breukink voor te blijven. Ploegenspel Het geluk van Tristan Hoff man was. dat hij een ploeg maat had om te counteren. Jan Siemons, die ook al tot grootse daden in staat was, reed als een blok aan het been van Breukink in de slotron- den. Klaar om zelf toe te slaan als het toch nog mis zou gaan met Hoffman. Siemons werd uiteindelijk beloond voor zijn voorbeeldige knechtenrol. Hij maakte de dubbelslag van Cees Priem compleet door naar de tweede plaats te sprin ten. Voor Jan Gisbers was er ten slotte slechts een troostprijs (met Breukink i weggelegd. De ploegen van Jan Raas en Peter Post misten de beslissende slag en bleven in het boeiende slot van het kampioenschap buiten beeld. Vluchters Zij waren het ook die nog het meest verrast werden door de aanvallen in het eerste uur van de koers Het peloton raakte razendsnel op drift onder het hoge tempo van die eerste vluchters. Tristan Hoffman was er toen al bij, Jantje Sie mons ook en onder dat geweld brak het veld al snel in stuk ken. Voordat ze het goed en wel be seften. waren Theunisse, Breukink. Van der Poel, Rooks en Maassen al op drie en vier minuten gereden. Hoff man sloeg veel later nog eens een bres met Menno Vink. Dat was in de fase dat er van de 68 vertrekkers al 35 uit koers wa ren. Het gevecht was toen in volle gang en kreeg een zeldzaam mooie ontknoping. Met eerst Hoffman tegen Vink en uitein delijk de finale met de jagende Breukink. „Wie uit zo'n ge vecht als winnaar komt. ver dient het kampioenschap", vond Cees Priem. En Tristan Hoffman, ooit een verdienste lijke amateur en winnaar van zilver op het WK voor militai ren? Hij onderging het gewoon en werd zondagmiddag op slag de held van het nationale profpeloton. Meerssen. Nederlands kampioen schap professionals: 1 Hoffman iGroenloi 230.1 km in 5.52.00. 39.222-km/u, 2 Jan Siemons (Zun- dert) 1.01.3. Breukink (Kalmthouti 1 09.4 Vink(Schijndel) 1 29.5 Suy- kerbuvk (Nispen). 6 Van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 7. De Koning (Heenvliet) 3 41, 8 Nijdam (Zun- derti, 9. Van den Akker (Veldho ven) 5.10.10. Manders (Esch sur Al- zette) 5 50, 11 Bouwmans (Ge- mert) 5.51. 12 Maassen tltter- voort). 13. Theunisse (Berghemi. 14 Kokkelkoren i Noordwijker- hout), 15. Den Bakker lAbben- broekt. 16. Nelissen iSittardi 5 59. 17 Van Orsouw (Oss) 6.02. 18 Cor- nelisse (Amsterdam). 1012. 19 Meijs (Valkenburgi. 20. en laatste Wijnands (Eijsdem. 65 vertrekkers MEERSSEN (GPD) De renners van PDM is een lucratief spraarvarkentje ontnomen. Tot ieders verbazing heeft de nieuwe manager van de ploeg, Ad Simonis. de premieregeling ingetrokken. De extra gelden konden worden verdiend met overwinningen. Hoe prestigieuzer de triomf, des te hoger was de premie. Zo was een Touretappe goed voor een mille of tien, een klassieker deed ongeveer de helft, terwijl een ritzege in de Ronde van Nederland 1000 gulden deed. Nico Verhoeven, behalve PDM-coureur ook lid van de Vereniging van Beroepswielrenners: „Het is een systeem dat vooral voor de knechten en het personeel (masseurs en mecaniciéns) interes sant is. Al het extra geld dat in zo'n seizoen wordt verdiend, komt in een gemeenschappelijk pot en wordt aan het eind van het jaar gelijkelijk verdeeld. Het gaat toch om behoorlijke bedragen. Vo rig jaar, toen we toch niet zo best presteerden, zat er toch nog zo'n honderdduizend gulden in de pot. Als Breukink de Tour zou win nen. denk ik datje wel op vier ton uitkomt." Verhoeven is, als een van de ploegoudsten, niet van plan zich neer te leggen bij dit besluit van manager Simonis. „Financieel heb ik begrepen gaat het niet zo goed met Philips (PDM is een dochter van deze multinational), maar het is natuurlijk niet netjes. Er wordt ons gewoon geld onthouden waar we recht op hebben." Feit is echter wel. dat 'het spaarvarkentje' niet contractueel is vastgelegd. Het was slechts een goede gewoonte, zoals dat overi gens bij vrijwel alle ploegen het geval is. Verhoeven: „De te ver dienen bedragen werden altijd voor de wedstrijd bekend ge maakt." Jakobs. een der waterdragers van de ploeg, denkt dat afpakken van deze spaarpot de sfeer binnen de ploeg zal aantasten. „Zon der zo'n douceurtje wordt het toch minder aantrekkelijk je uit te sloven voor een ander. Zeker in deze periode, nu de meesten nog in onzekerheid verkeren over hun toekomst omdat er nog altijd geen nieuwe sponsor is. Dan kun je er beter voor zorgen dat je jezelf een beetje in de kijker rijdt." Nederlanders in de Tour MEERSSEN (ANP) - Jean-Paul van Poppel is nog een twijfelge val voor de Tour de France. De sprinter uit de ploeg van Jan Gisbers verliet zondag tijdens het NK in Meerssen na negentig kilometer de wedstrijd. De Bra bander kampt al enige tijd met een spierontsteking in zijn lin ker bovenbeen. Indien maan dag (vandaag) tijdens de medi sche keuring van de PDM-pIoeg blijkt dat Van Poppel niet hon derd procent fit is. wordt hij in de Tourploeg vervangen door Raab of Jakobs. De Tourploeg van Gisbers Van Aert. Alcala (Mex). Boden (Dun. Breukink, Den Bakker. Earley deri. Kummer (Dun. Maier (Oos) en Van Poppel of Raab (Duii/Jakobs Jan Siemons verdiende tijdens het nationale kampioenschap de laatste plaats in de Tourploeg van Cees Priem. Eerder wees de Zeeuwse ploegleider al acht ren ners aan: Capiot (Bel). Harme- ling. Konisjev (GOS), MeindejT- Nielsen (Deni. Millar (GBri, Jan Siemons. Skibby (Den). Theu nisse en Wijnands. Jan Raas twijfelt nog. Hoewel hij had aangekondigd na het Neder lands kampioenschap zijn Tour ploeg bekend te maken, heeft hij die beslissing uitgesteld. Zeven renners zijn al zeker: Vanderaer den (Bel), Van Hooydonck (Bel). Maassen. Nijdam. Rooks. Solle- veld en De Vries. Voor de overige twee plaatsen komen Mario de Clercq (Bel), Segers (Bel). Veen- stra. Mulders en Poels in aan merking. „Geen van allen heeft zich van daag onderscheiden. Daarom wil ik eerst nog een nachtje sla pen voordat ik de knoop door hak. verklaarde Raas zondag in Meerssen. Nederland wordt in de ploeg van Peter Post tijdens de Ronde van Frankrijk vertegenwoordigd door slechts één renner; debu tant Eddy Bouwmans. Post se lecteerde: Bouwmans. Jekimov (GOS). Fondriest (Ita), Ludwig (Dui). Van Lancker (Bel), Nelis sen (Bel), Nulens (Bel). Sergeant (Bel) en Zdanov (GOS). Michel Zanoli start niet in de Tour. De Nederlander verkwan selde zijn kandidatuur door zijn „solistisch gedrag binnen de Motorolaploeg. waarvan Hennie Kuiper een van de ploegleiders is De 24-jarige sprinter paste zich volgens de leiding niet vol doende aan bij de ploegdisci- pline. Zanoli behoorde zondag tijdens het NK in Meersen tot de 45 opgevers Gedemotiveerd en teleurgesteld verliet hij na 100 km de wedstrijd. F X A Katrin Krabbe Katrin Krabbe mag naar OS LONDEN (ANP/AP) - De Duitse sprintster Katrin Krabbe heeft in principe toestemming gekre gen aan de Olympische Spelen in Barcelona deel te nemen. De arbitragecommissie van de In ternationale Amateur Atletiek Federatie sprak zondagavond Katrin Krabbe, Silke Moller en Grit Breuer vrij van doping- fraude tijdens een trainings kamp in januari in het Zuidaf- drikaansc Stellenbosch. Dit was op 5 april reeds eerder gebeurd door de strafcommissie van het Duitse atletiek verbond. Dit betekent dat de drie atletes kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen in Barce lona, indien zij door hun natio nale Olympisch Comité worden geselecteerd. DEN HAG (ANP) - De strijd om de nationale wegtitel voor pro fessionals heeft niet alleen in Nederland een verrassende ont knoping gekregen. Het Duitse kampioenschap ging naar de negentienjarige Heinrich Trumniheller. In andere landen veroverden renners met een grotere reputa tie de nationale trui. zoals Indu- rain (Spa). Museeuw (Bel). Le- blanc (Fra). Wegmüller (Zwi) en Maier (Oos). Giovannettï werd op Sardinië Italiaans kampioen na een sprintduel met Faresin. Fondriest werd derde. De eenwording van Duitsland heeft het beroepsrennen een in jectie uit het Oosten gegeven. Kampioen Trummheller is ech ter veel oostelijker opgegroeid dan de DDR. Trumheller kwam twee jaar geleden uit Naltsjik in Georgië naar de Bondsrepu bliek, reed één jaar als amateur en maakte dit seizoen de over stap naar een Zwitserse prof- ploeg. De afgelopen week reed hij een opmerkelijke Ronde van Zwitserland, waar hij als zesde eindigde. In Spanje won Indurain de titel letterlijk op de laatste meter. Ion Unzaga leek in Oviedo zeker van de winst, richtte zich echter te vroeg op. waardoor de win naar van de Tour en de Giro hem nog net voorbij kon gaan. Johan Museeuw kon in de finale van het Belgisch kampioen schap rekenen op massale steun. Zijn ploeg was op het vol maakt vlakke parkoers in Peer met acht man vertegenwoor digd in een kopgroep van ruim dertig man. Sergeant trok de sprint aan en zelfs Capiot kon daarna niet meer het wiel van de nieuwe kampioen houden. In het Italiaanse kampioen schap hadden de favorieten Bugno en Chiappucci slechts oog voor elkaar. Het tweetal was daardoor nauwelijks betrokken bij de wedstrijd. Bugno's ploeg genoot Marco Giovannetti ont snapte in de laatste ronde met Gianni Faresin en won zijn eer ste titel afgetekend in de sprint. Nationale kampioenschappen: l'rofs: Zwitserland (Chemnitz) 1 Wegmüller 224 km 5 46.00.2 Machler 3 48.3 Zberg 6 41 Duitsland iC'hemnit/.i 1 Trumheller 224 km 5.49 00. 2 Aldag 0.29. 3. Hun- dertmarek, 4 Henn 0 48. 5 Heppner 2 38.6 Mattwew. Belgie (Peeri 1 Museeuw 252.7 km 5.43.00. 2. Capiot, 3 De Vos. 4 Heyn- derickx. 5. Moreels, 6 Edwig van Hooydonck. 7. Vermote. 8 Huyghe, 9. Priem. 10. Emonds. Frankrijk (Avizei: 1 Leblanc 249,9 km 6.29 25. 2 Marle 0.26. 3 Colotti 0.35,4 Fignon, 5 Dojwa. 6. Vlrenque. 7 Rué 0 40. 8 Bourguignon 1.56. 9. Lemarchand. 10 Pichon2 20 Spanje (Oviedo): 1 Indurain 247 km 6 58 02. 2 Unzaga. 3 Hernandez. 4. Mauleon 0.06. 5. Uriarte 0 32. 6 Ruiz Cabestany. 7 Diaz. 8. Rodriguez. 9 Chozas. 10 Alonso Italië (Olbia): 1 Giovanetti 246 km 6 40 02.2. Faresin. 3 Fondriest 0.29.4. Ballenni. 5 Gotti. 6 Botarelli.7 Bor- tolami 0 52. 8. Elli, 9 Roscioli. 10. Di Basco. 13 Chiappucci. 24 Bugno, 25. Chioccioli. Oostenrijk: 1 Maier 200 km 5 19.00. Portugal iMaiai 1 Mota 216 km 2.56 59.2 Silva 0 55,3. Abreu. 4 Men- des 1 04. 5: Pereira Indurain 247 km 6.58.02,2. Unzaga (rechts) juicht al, maar Indurain (links) is millimeters eerder over de eindstreep en wordt kampioen van Spanje. fotoEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 9