nzicht in werk van Rode Kruis k -10%-20%-30%-40%-50% Onderhoudend werk van jonge garde F£STIVAL Wereldpremières voor kwartet nieuwe MUZIEK Ritmische verjaardag Ongeluk domper op truckers-rit gehandicapten >e Kind en Zegers innaars Orleans streek Jeugdleden vierden 125-jarig bestaan organisatie )e overkant blaast de zomermode uit MAANDAG 29 JUNI 1992 In onze verslaggever JËEL - Ongeveer 250 jeugdige kde-Kruisleden uit heel Zee- lnd en een aantal gasten uit het Vlaamse Meetjesland vierden zaterdag de 125-ste verjaardag van Rode Kruis Nederland in Axel. Ze deden dat met zes- kamp-achtige spelen, waarbij i/lie- onze medewerker IEIKANT - Om 7.15 uur wer en zaterdag 3900 duiven van de indagvliegerij gelost in Or- tans. Het lag in de bedoeling dl de zaterdagvliegerij de dui- en gelijktijdig de vrijheid zou tven. Om 7.03 uur sprong een eur van de duivencontainer an de zaterdag vlieger ij open p toen restte de convoyeur ten andere oplossing dan alle vanjijven ogenblikkelijk los te la- eer-m. ika- eri-js de Kind. Heikant, is de vier- niet» liefhebber van de PV Postduif eri-eikant die een provinciale dejerwinning bij de zondagvlie- )rs behaalt. Bij de zaterdag- negerij wint de in Sluiskil wo- (talinde Han Zegers. lid van de voljreniging EMM Terneuzen. del)n snelheid bedroeg 1130 me- konF. slechts drie meter minder var-in van J. de Kind. iten pusin de ovemachtvlucht Pau. kij-taraan 982 liefhebbers ieder ent. ït twee duiven mochten deel- men, wint Jan Walpot en Zn, Philipsland, de eerste prijs. Iers a1- zou j klokte zijn duif om 8.56 uur. erige vroege Zeeuwse liefhebbers J. Verwijs. St. Philipsland 9.30u, s van de Graaff en Zoon. Arnemui- 9.07u; Hietbrink-Ventevogel, Ou en M van Nieulande 9.20u, bei- >OS-1 Nieuw en St. Joosland; J de Kei- leer en Zn. Hansweert, 9.35u en 9.57u, ;iek Verburg. Krabbendijke, lO.OOu, L. len.hmid. Goes, 10.16u; mevr Coenen. «wacht 10.23u L. van Schouwen, en St. Joosland 10.31u; Carlo minicus, Goes, 10.31u; Gebr De oyer, Arnemuiden. 10.40u, Koch- ïs. Terneuzen; H Calon. iaar ofdplaat. 10.52u; G. de Nooyer, Ar- muiden, llOlu; Weststraete-Mar- is, Kapelle, 11.03u; Comb. A. Roe- Zn, Middelburg 11.07u. oege meldingen Orleans Zondag- egers, 3900 duiven: de Kind. Heikant, 13.08u/1133m; de Caluwe, Sas van Gent. 13.04u/ 22m; Edm. van Goethem, 13.13u/ !2m; J. de Mul en Zn, Philippine. 10u/1117m; Rob van Damme, Koe- cht, 13.11u/1115m; Adr. Thijs, Hei- 13.14u/1114m. J.J. Dhanis, allonnen-kunst t van pagina 5 jdschap ontbrak; daarvoor rtoonde het kunstwerk te veel ;e plekken. De vermoeide stu nten stonden er bij en keken naar. De zere vingers van het llonnen-knopen werden extra voeld. lördinator Thom van der lom, die voor het project een eciaal computerprogramma d geschreven, deed zijn best zijn teleurstelling te verber- n: „Ach we hadden gewoon de ch dat het zulk mooi weer was. we moesten het project van- ag wel uitvoeren, want dat dden we afgesproken. Toch ogen we best tevreden zijn. ;t is immer een uniek project, misschien komen we er wel ;jee in het Guiness Book of Re- rds." indaag, maandag, gaan de stu nten weer het water in. Dan het kunstwerk af te breken. pagina 5. eg blijkt te zijn voor een .aatsje bij de eerste drie. Zijn :ugde is er echter niet minder teindelijk blijkt de 20-jarige art in Sneeuw uit Apeldoorn alle 43 deelnemers de snel- Zijn eindtijd is 7.06. Bij de nwielers gaat de eerste prijs de Amsterdammer Dennis pré. De uit het plaatsje Zee- id afkomstige J. van der Coer ijgt, vangwege zijn ingewik- fietsconstructie. de prijs het origineelste voertuig, i vrijdag 10 juli zendt de Tros Goese aflevering van 'Fiets d'r in' uit. Het pogramma be lt om 20.07 uur. ;t lde uit Hulst. 13.19u/l 112m. A Gemaert, Hoofdplaat. 13 17u/1112m. M. Buys- se. Oostburg, 13.11u/llllm, P. Baec- ke. Westdorpe, 13.10u/1110m; Comb van Grol. Graauw. 13.25u/1109m. J en R Dane, Sluiskil, 13 14u/1107m: J de Poorter. Schoondijke, 13.17u/ 1104m, Comb, de Regt en Zn. Bier vliet. 13 18u/1101m; Ko Buyze/Zn, Terneuzen. 13.22u/1099m; G Schriers, Cadzand, 13 17u/1099m: P de Poorter. Axel, 1318u/1098m; L van de Wege NS. Groede. 13.23u/ 1097m. C. de Ccok, Aardenburg, 13.10u/1096m. Th. Dobbelaar. Bosch- kapelle. 13.25u'1091m; J Wanjon. Souburg, 13 33u/1089m; Wagenaar- Toonder. Goes. 13 43u/1089m; D. Aer- noutse/Zn, Groede, 13 22u/1088m; G. Vioen, Lamswaarde. 1333u/1087m. D. van Kerkhoven. Retranchement. 13.18u/1087m; Jacco Beulens, Kwa- dendamme, 1336u/1087m. J. Ever- aard. Kloosterzande. 13 35u/1086m; J Lijnse, Vlissingen, 13.32u/1086m. J van Goethem, Clinge. 13.27u/1086m; H. Paauwe Yerseke, 13 47u/1083m; P de Smet. IJzendijke. 13.21u/ 1083m; K Niemeyer. Hansweert. 13.42u/ 1082m. Jeremiasse en Zn. Wemeldin- ge. 13.50u/1078m. Coppens-Baert. Sluis, 13.18u/1078m; J van Malde- gem. Heinkenszand. 13.42u/1077m; Comb. Bakker, Middelburg. 13.40u/ 1077m. A Mieras, Wemeldinge, 13.51u/1076n; J. Vonhout, Driewegen, 13 27u/1074m; Berrevoets-de Bruyn. Zierikzee, 14.07u/1063m; R. Verwulst, St. Kruis. 13.19u/1061m, Zaterdagvliegers. 3566 duiven: H. Zegers, Sluiskil, 1130m; Bas Mar- teyn, Arnemuiden, 1125m; Mevr. Ver wei, Kortgene. 1102m; D. Nice. Hei kant, 1098m: F Nieuwenhuysse. Bor- sele, 1098m; P.J. Poley, Yerseke, 1095m; Comb. Abee, Middelburg. 1095m; Comb. Dommisse. Westka- pelle, 1094m, P Geijs, Vlissingen, 1091m; P Wagemaker, St. Philipsland,! R) 1075m, Gebr Clement, Krabbendij ke, 1074m; M Oudeman, Wemeldin ge, 1074m; P. Hillebrand, Rilland, 1067m, A. Keysers, Oud-Vossemeer, 1066m; P. Laban, Tholen, 1064m; J. Moerland, Scherpenisse, 1054m, C Steenhard. Goes. 1053m; H. West- veer, Wolfaartsdijk, 1052m; J. Ver- streate, Breskens, 1051m: H. van der Maas, Nieuwerkerk, 1049m; Comb. M de Krijger en Zn, Zierikzee, 1039m; Mevr Wielart, Smerdiek, 1033m; 1026m. water vaak een belangrijke rol speelde. De assistentie van het Axelse brandweerkorps was dan ook zeer welkom. De brandweer was niet toevallig aanwezig. In hulpverleningssi tuaties werken de vrijwilligers van het Rode Kruis vaak samen met brandweerlieden. Een de monstratie op een parkeerter rein tegenover de Cito-hal maakte dat in de namiddag nog eens duidelijk. Bij een nage speeld ongeval tussen enkele personenwagens waren ver scheidene slachtoffers bekneld geraakt De brandweer moest de slachtoffers uit de voertuigen za gen. „De handelingen werden alle maal langzaam en goed zicht baar uitgevoerd. Het ging erom dat de mensen, en speciaal de jeugd, goed kon zien wat er alle maal moet gebeuren bij een ern stig ongeval. Tegelijkertijd kon iedereen zien hoe belangrijk de samenwerking tussen de ver schillende hulpverleningsorga nisaties is", verklaarde P. Apers. voorzitter van de provinciale ju bileumcommissie van het Rode Kruis. Stand Overigens werd zaterdag niet al leen de jeugd warm gemaakt voor het werk en de activiteiten van het Rode Kruis. Op een standje op de weekmarkt wer den leden en bloeddonoren ge worven. Twee leden van de to neelgroep Axellent liepen de he le dag door de stad als Henri Du- nant en Florence Nightingale. Deelnemers aan de provinciale Jeugd Rode Kruis-dag in Axel met gasmasker en brancard in actie, foto Oscar van Beest (Advertentie) Langeviele 11-13, 4331 LR Middelburg, tel. 01180-33500 Apers; „Mede door het mooie weer hebben zodoende heel veel mensen kennis kunnen nemen van het Rode-Kruiswerk. Ik heb ook begrepen dat we redelijk wat nieuwe leden hebben kun nen inschrijven." De voorzitter hoopt dat de 'Pro vinciale Jeugd Rode-Kruisdag' er aan bijdraagt dat veel van de huidige jonge leden zich later aansluiten bij een colonne. De plaatselijke afdelingen, de men sen in de colonnes, moeten uit eindelijk het werk doen. Apers: „De demonstratie was prima georganiseerd. Vanaf de tribu nes bij de Citohal zat de jeugd als het ware met de neus boven op het reddingswerk. Zo'n de monstratie moet haast wel een wervende werking hebben." Expositie over architectuur VLISSINGEN - Het Stedelijk Museum in Vlissingen heeft vanaf woensdag 1 juli een nieu we expositie binnen zijn poor ten. 'Subtiele steden' is een ten toonstelling over architectuur. Voorafgaand aan de opening houden enkele architecten een lezing over hun vakgebied in de Alhambra-bioscoop. Johan de Koning presenteert zijn afstu deerproject en dr ir Gerard van Zeijl. hoogleraar architectuur aan de Technische Universiteit Eindhoven, houdt een lezing. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Aansluitend vertrekt het gezel schap naar het Stedelijk Mu seum. waar Albert de Vries, hoofd van de sectie wonen en mi lieu van de gemeente Vlissingen. om 21.30 uur de openingshande ling verricht. Politie pakt drankrijders ZIERIKZEE - De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland heeft in de nacht van vrijdag op zater dag op de Oud-Heiligeweg in Oosterland een automobilist uit Bruinisse van de weg ge haald. De man bleek te veel te hebben gedronken en kreeg en rijverbod opgelegd. Ook een inwoonster van Goes kreeg vrijdagnacht wegens rijden onder invloed een rijverbod opgelegd. Zij werd op de Provinciale weg tussen Zie rikzee en Serooskerke aange houden. asjesrover estopt door ooien fiets ;po. n onze verslaggever rers een 1DDELBURG - De 39-jange ige. issinger E. L. C. is zaterdag op ris. gal ongebruikelijke manier ingehouden. De man, een be nde van de politie, roofde op n terras op de Markt in Mid- ilburg een tasje van een echt- lar, nadat hij was aangescho- :n aan hun tafel. een onbewaakt ogenblik toide hij een glas bier in het ge- :ht van de vrouw, griste haar sje weg en zette het op een lo in. de Lange Delft in. Enkele nstanders zetten de achtervol- ng in. maar kregen hem niet zo te pakken. Uiteindelijk .jboide een van hen een fiets te- 'n C. aan. die hierdoor niet ver- ir kon. mdat hij nog geen gelegenheid id gehad iets uit het tasje te ha- n, kreeg de vrouw het onge- honden terug. De man is mee- •nomen naar het bureau en lige tijd vastgehouden. MIDDELBURG, OOSTKERK Markus Stockhausen, trompet en Annette Meriweather, stem in Piëta van Karlheinz Stockhausen, Xena- kis Ensemble olv Diego Masson in werk van Huib Emmer, Gerard Brophy, Calliope Tsoupaki, David del Puerto en Luca Francesconi door Kees Cijsouw Een interessant avondje bij Nieuwe Muziek, zaterdag. Gelukkig ook maar. Terwijl in voorbije festivals namelijk de concerten voor een wat gro tere bezetting doorgaans ge spreid waren over enkele we ken, lag het accent bij de ge componeerde muziek voor en sembles deze keer op het eer ste weekend. De komende paar weken gaat het vooral om solo-recitals. Er is dus geen herkansing voor muziek in de combinatie voor strijk kwartet zoals zondagavond, of voor het Xenakis Ensemble, er is dus ook geen herkansing voor de organisatie. De selectie van componisten en van hun werken moet dus in één keer goed zijn, wil men de luisteraar niet met een katte rig gevoel huiswaarts zenden. Zaterdagavond was er in ieder geval geen sprake van katte righeid. Zonder dat ik het idee had dat er muzikaal grenzen werden verlegd, bleken de vijf door het Xenakis Ensemble gespeelde muzieken van een jonge garde componisten goed voor een boeiende confronta tie. Daarin pasten ook de twee - naar mijn indruk - zwakste werken wonderwel. Eén orkestwerk, vier stukken voor orkest en solo-instru ment. Je kon het gevarieerde programma na afloop ook handzaam in twee andere groe pen splitsen. In het eerse blok zitten dan de twee werkèn, waarin de relatie met het 'tra- ditonele' solo-concert herken baar bleef: de mooie, murme lende mijmering 'Les Roses Sanglantes' met de subtiel spe lende basklarinettist Harry Sparnaay en het nauwelijks minder fijnzinnige, zij het orke straal wat rauwer uitpakkende hoboconcert (heus cadensje te gen het slot) van David del Puerto: ongeforceerde muziek. waarvan hoboïst Ernest Rom- bouts de pastorale trekken in de solo-partij mooi openlegde. De tweede groep werken-met- samenhang is wat gecompli ceerder, omdat ze naar mijn in drukken tegelijk onevenwich tiger was. Er zit zonder twijfel één werk van klasse bij: Fran- sesconi's Islands. Een werk. waarin Geoffrey Douglas Mad ge als vanouds virtuoos met en tegen drie, vier orkestgroepen in de toetsen kon grijpen; de piano als een obligaat-instru ment en bruggenbouwer tus sen vaak afzonderlijk, en niet zelden energiek opererende secties van het ensemble. Muziek met ruggegraat was het. Tsoupaki's Echoing Pur ple stak er - naar mijn indruk in de ruime akoestiek van de Oostkerk - als een indifferent stuk muziek bleekjes bij af. Weinig reliéf waar tussen de or kestgroepen profilering gebo den leek, terwijl vioolsoliste Mifune Tsuji maar spaarzaam boven het ensemble in het al- MIDDELBURG-Drummer Martin van Duynhoven vierde zaterdagavond bij Nieuwe Muziek Zee land zijn 50ste verjaardag met een heus partijtje. Hijzelf (rechts op de voorgrond) verzorgde, aan het hoofd van een tienkoppig jazz-ensemble, de feestmuziek in de Kloveniersdoelen. Met vier drummers in de frontlinie, kleurde het ensemble de veelal strakke, ritmische patronen speels improviserend met harmonie en melodie. foto Lex de Meester gemeen en het slagwerk in het bijzonder verstaanbaar was. Misschien ook een obligaat partij? Uit een oogpunt van programma-opbouw was het in ieder geval een goede in greep het concert te besluiten met het sterke werk van Fran cesconi en niet met Tsoupaki. Crawling up the Wall van Huib Emmer, het enige echte werk voor ensemble, bleek onder houdend in zijn afwisseling tussen hoekige ritmen, mas sieve klankblokken en smach tende tussenvoegingen - maar toen het uit was, was het ook voorbij. Er is de afgelopen weken vaak gemord over het gebrek aan (rijks)geld voor het festival. Het leidde tot een afgeslankte programmering, waarvan een van de zegingen zaterdag avond ook onmiskenbaar bleek: het Xenakis Ensemble hoeft zich ditmaal niet om drie of vier concerten te bekomme ren. zoals in eerdere jaren wel eens gebeurde, het kon zich concentreren op dit ene optrc den. Het leverde Vakwerk. Er was zaterdagavond nog een smakelijk voorafje, dat gezien de toeloop rond 20.30 uur niet door iedereen was opgemerkt. Stockhausens opera Dienstag aus Licht, de vijfde in zijn ge plande cyclus van zeven ope ra's, ging vorige week in het Holland Festival en een van de belangwekkendste fragmen ten waaide zaterdag over naar Middelburg: het duet Piëta met zoon/trompettist Markus Stockhausen en zangeres An nette Meriweather. De con frontatie tussen aartsengel Mi chael en Lucifer of van mijn part tussen Eva en de slang. Een uitdagende trompetpartij van Markus, en een teer-sim- pele cantilene voor de betrok ken zingende Meriweather. MIDDELBURG. KLOVENIERS DOELEN Mondriaan Strijkkwartet James Fulkerson, trombone Werken van Jones. Fulkerson, Ca ge en Francesconi. door Leen de Broekert Drie kwartetten aange lengd met een vreemd ele ment, alle drie nog wereldpre mières bovendien, plus een 'echt' strijkkwartet van huis componist van het Festival Luca Francesconi: ziedaar het programma waarmee het Mondriaan Strijkkwartet zich zondag op de vierde festival dag presenteerde. Het in 1985 geschreven tweede kwartet van Luca Francesconi is een werk dat zijn energie ont leent aan nerveuze toonsher- halingen. Het stuk begint in stratosferische hoogten en daalt dan geleidelijk aan tot de luisteraar af. In de uitvoering door het Mondriaan Kwartet klonk het opus overtuigend en pakkend. Bij Francesconi krijgt men altijd de indruk, dat het aantrekkelijke klankge waad en de muzikale 'bood schap' een onverbrekelijke eenheid vormen. Ook in Quartet and tape van James Fulkerson spelen toons- herhalingen - in combinatie met een vrijwel onafgebroken toepassing van secondeschre- den - een dominerende rol. Hier echter is het effect hoekig, langdradig en afmattend. In het coda bloeit de muziek op in een kuis Pfitzner-achtig idioom, waarbij het slotak koord een grote drieklank - haast komisch aandoet. De Mondrianen speelden het werk overigens met een grote inzet en met een voortreffelijke con centratie. Zeer onderhoudend en op som mige flatulente momenten ronduit komisch klonk de compositie voor trombone en strijkkwartet van John Paul Jones. Fijn dat Nieuwe Muziek ook leuk kan zijn! van onze verslaggever KAPELLE - De zesde gehandi- captenrit van de Zuidbeveland- se truckersclub is zaterdag overschaduwd door een onge val op de Oude Rijksweg bij Biezelinge. waarbij vijf vracht wagens uit het tweede konvooi betrokken waren. Twee chauf feurs en drie gehandicapte kin deren raakten licht gewond en werden ter observatie overge bracht naar het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes. Het ongeluk gebeurde even na elf uur. De brandweer moest er aan te pas komen om de twee inzitten den van de laatste vrachtauto, bestuurder H. de K. uit Rilland en E.D. van de K. uit Goes, uit hun benaderde positie te bevrij den Drie vrachtauto's moesten worden afgevoerd. De Oude Rijksweg was door het ongeval twee uur gestremd. Aan de gehandicaptenrit deden in totaal 190 vrachtwagens mee. De trucks reden in twee kon vooien Het eerste konvooi ver trok. na het startschot van wet houder G- E M. M. de Maat. om tien uur vanaf het terrein van de nieuwe veiling in Kapelle. Het tweede konvooi vertrok een kwartier later. De vrachtwagens werden niet alleen begeleid door motoragenten, maar ook door nog eens zestig motorrijders. Na het ongeval werden de activi teiten voor de gehandicapte kin deren op het veilingterrein in Kapelle gewoon voortgezet. Di- neke van Burg. bestuurslid van de Zuidbevelandse truckers club: „Natuurlijk was het be hoorlijk schrikken geblazen. VLISSINGEN Zendingsavond - De Pink stergemeente heeft de in Melis- kerke geboren Jan Janse uitge nodigd woensdag 1 juli over zijn zendingservaringen in Senegal te vertellen. De lezing wordt ge houden in gebouw Open Hof en begint om 19.30. Het Internatio naal koor zal een optreden ver zorgen. Maar de kinderen hadden zo naar de dag uitgekeken, dat we het sneu vonden om het middag programma niet door te laten gaan." Janny van der Lee Sinaasappel soufflé Voor 6 personen Uiteraard smaakt vers ge perst sinaasappelsap lek kerder dan kant-en-klaar sap uit een pak. maar als u toch uw toe vlucht neemt tot sap uit een pak. neem dan een goede kwaliteit! Ingrediënten: 7 eieren 75 gram suiker 3 dl sinaasappelsap 3 eetlepels likeur (Grand Mar nier, Mandarine Napoleon). Bereiding: Splits de eieren. Klop de dooiers met ongeveer de heljt van de sui ker tot een lichtgeel dik crème achtig geheel. Laat het sinaas appelsap met de rest van de sui ker even inkoken tot een iets stroperiger geheel. Voeg hier de likeur bij. Voeg nu al kloppend de warme sinaasappelsiroop bij het lichtgele dooiermengsel en blijf onophoudelijk kloppen tot de massa is afgekoeld. Klop in een andere kom de eiivitten met een flink mespunt zout stijf. Laat het dooiermengsel op de eiivit ten glijden en spatel alles luchtig dooreen. Vet een grote souffléschaal in met boter en bestuif de binnenzij de met fijne kristalsuiker of poe dersuiker. Laat deze massa in de grote souffléschaal glijden en bak de sinaasappelsoufflé in het midden van de op ca. 180° C voorverwarmde oven gaar in ongeveer 20-25 minuten. Serveer de soufflé direct nadat deze uit de oven komt. Evenementen KOUDEKERKE - Ger. Kerk, 19 uur: Concert Tsjechisch jeugd koor Mladost; KRUININGEN - Woonwijk De Eendenpoel, 19.30 uur: Concert muziekvereniging Eendracht Maakt Macht; MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; Abdijcomplex, 10-18 uur: Histo- rama; Loskade, 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen: VW (Markt), 13.30 uur: Stads wandeling met gids; SINT JANSTEEN - Hoofd straat e.o.: Kermis; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo, Open Hof, 16 15 uur: Voorstel ling Circus Royal. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: The hand that rocks the cradle: 20.15 uur: My cousin Vin- ny; Cinemactueel, 20 uur: Prope- ro's books, a.l.; 20 uur: Cpae fear. 16 jr; GOES Grand. 20 uur: Basic in stinct. 16 jr; HULST - De Koning van Enge land. 20 uur: Beethoven, a.l.; 20 uur: Basic instinct. 16 jr; 20 uur: Freejack. 16 jr; 20 uur: Blue mo vie blue, 16 jr; MIDDELBURG - Electro. 20 30 uur: Hook: Schuttershof, 20.30 uur: De Noorderlingen; TERNEUZEN Luxor, 20 uur: My cousin vinny; 20 uur Father of the bride; VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Basic instinct, 16 jr: 20 uur: The hand that rocks the cradle; 20 uur: Beethoven, a.l20 uur: My girl; Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeente lijk Archeologisch Museum, 13- 17 uur: 'Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Neder lands/Belgische staatsgrens in West-Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9): AXEL - Galerij Bellemans, 9-18 uur: 'Malle maffe muis' en ander werk van Friso Henstra (tlm 30/ 6); BERGEN OP ZOOM - Markie zenhof. 11-17 uur: Werken Wim Mast de Gooyer (t/m 15/7); BRESKENS - Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur. Scheepsmo dellen, foto's en visserij attribu ten (t/m 30/8); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole. 13.30-16.30 uur: Fotowerken van Hennie fossen (Urn 18/7); DOMBURG - VW, 9-12 en 13- 16.30 uur: Foto's van Aruba en de Nederlandse Antillen (t/m 30/ 6): EEDE Galerie De Kastelein, 18-22 uur: Werken Gerard van Grieken (t/ni 30/6): GOEDEREEDE Bezoekers centrum Grevelingen, 10-17 uur: Werken Jean Du Neele (juni); HULST Streekmuseum. 14-17 uur: 'Zegswijzen uit het land van Hulst' (t/m 6/9); MIDDELBURG - Wandelkerk, 10-17 uur: Werken Stephen Ep stein (t/m 30/6); Galerie Het Gouden Briefke, 13.30-18 uur: Keramiek, zijde, aquarellen en brons van diverse kunstenaars (t/m 14/8); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Schilderijen en tekeningen van Maurice, Ada en Sarika Goth (t/ m 20/9); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Cartografie, wisselex positie van en over kaarten en Delta Expo (t/m dec.); Schilde rijen van Ilse van Loo (t/m aug.i; OOSTKAPELLE - Molenweg 36. 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept); OOST SOUBURG - Biblio theek, 13.30-17.30 uur: Werken Cor van der Padt (t/m 8/7); REIMERSWAAL - Gemeente huis. 9-16 uur: Werken van Ko Trampe en Marja Kanaar (t/m juni); TERNEUZEN - Bibliotheek, 12-20.15 uur. Figuren in gietbe- ton van de heren Verhelst (t/m 16/7); VEERE Grote kerk. 10-17 uur: 150 werken van Zeeuwse ama teurkunstenaars (t/m 25/10); De vierschaar, 12-17 uur: 'Uit het Veerse verleden - De Gilden'; VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum. 10-17 uur. 'De Zeeuwse VOC boven water: tien jaar on derzoek naar scheepswrakken' (t/m 27/9); Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken Loes Muller (t/m 30/8); Gemeentearchief/Hellebardier- straat. 9-16.30 uur: '100 jaar toe risme Vlissingen (t/m 31/8); WOUW - Zijdemuseum. 10-17 uur: 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12); IJZENDIJKE - Streekmu seum. 10-12 en 13-17 uur: Kleder dracht. mutsendozen en merklappen (t/m 1/11); ZIERIKZEE - Stadhuismu seum. 10-17 uur: De geschiede nis van Zierikzee (t/m 31/10) en 'Triptiek in duplo, lotgevallen van het Zierikzeese drieluik' (t/ m 29/10); Maritiem Museum. 10-17 uur: De maritieme geschiedenis en Ne- halennia (t/m 31/10); Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 Centraal Meldpunt .Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n li jr Zee land. tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en JcugdtClefoon Zeeland, tel. 01180-38(Wnfi?if van 14-20 uur Bureau VertDHiwensarts Kinder mishandeling, tel 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 7