Vondsten VOC-schip te kijk PZC Veel publiek bij wedstrijd van Drumcorps Holland Hengelaars verkopen buit Jubilerende wipschutters Juliana richten hun pijlen 1890 990 1150 1250 1090 1190 r89u 99 299 990 198 98 390 98 Emmylou Harris toont een nieuwe stijl in Goes streek Expositie in Stedetijk Museum Vlissingen MAANDAG 29 JUNI 1992 sb 6 van onze verslaggever VLISSINGEN - Wie meer wil weten over het dagelijks leven aan boord van het eeuwen oude koopvaardijschip 't Vliegend Hart, kan vanaf vanaf vandaag tot 27 september in het Stede lijk Museum in Vlissingen te- van onze verslaggever ZOUTELANDE - Drummen op z'n Amerikaans is iets heel an ders dan wat de gewone drum bands in Nederland doen. Niet GOES Fanfare - Fanfare Ons Ge noegen uit Kapelle treedt zon dag 5 juli op in de Manhuistuin in Goes. Het concert begint om 12.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Muziekschool - Leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool geven zaterdag 4 juli een uitvoe ring in het wijkcentrum De Hoogte in Goes. Te horen zijn onder meer diverse ensembles, het kinderkoor en instrumenta le solisten. De uitvoering begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND Tuinen - De familie Koole (Van Cittersstraat 13 in Hein- kenszand) stelt vrijdag 11 en za terdag 12 juli haai- tuin open voor het publiek. Te zien zijn on der meer fuchsia's en rotspartij en met verschillende bloemen. Twee kwekers geven uitleg. Samenlevingsopbouw - Het bestuur van het Borsels Or gaan voor Samelevingsopbouw (BOS) komt maandag 6 juli bij een. Tijdens deze vergadering wordt er teruggekeken op 25 jaar BOS en is er een discussie rond het thema 'Evaluatie bestuur BOS'. De vergadering begint om 20 uur in de Stenge in Heinkens- zand. recht. Vondsten uit het wrak van dit schip van de Verenigde Oostindische Compagnie (VOC), dat in 1735 voor de kust van Walcheren verging, zijn sa mengebracht in de expositie 'De Zeeuwse VOC boven water'. In tien jaar is inmiddels een groot aantal voorwerpen opgedoken alleen de muziekkeuze ver schilt, ook de manier van para deren is totaal anders. Een aan tal korpsen besloot een paar jaar geleden uit de reguliere bond (de NKF) te stappen en richtte Drumcorps Holland op. Zaterdag werd een van de jaar lijkse wedstrijden gehouden in Zoutelande. Vijftien teams na men deel, waaronder zeven En gelse bands. Een kleine duizend mensen was op het evenement afgekomen. De showkorpsen worden beoor deeld op veel verschillende on derdelen. Niet alleen de muzika le kwaliteit wordt gewogen, ook de prestatie op het gebied van looptechniek en presentatie. De drie afzonderlijke secties (de bla zers, de drummers en de meisjes die een show opvoeren met vlag gen en andere attributen) wor den elk apart gewaardeerd, maar ook het totaal is verwerkt in een puntenaantal. Kampioenschap Aan de wedstrijd van zaterdag namen het Juliana Drum Bugle Corps en de jeugddrum band Johan Friso uit Middel burg en Excelsior uit Goes deel. Zij strijden ook mee om het Ne derlands kampioenschap, dat 26 september in Nijmegen wordt gehouden. De eerste prijs in de jeugdklasse (Cadet Class) ging in Zoutlande naar Johan Friso uit Middelburg met 55,2 punten. In de nieuwko- mersgroep van de volwassenen (Novice Class) mocht Excelsior uit Goes met 39,2 punten de hoofdprijs in ontvangst nemen. De eerste prijs bij de gevorder den ging naar de Blue Eagles uit Basildon in Engeland. Zij be haalden 64,5 punten. Beste Ne derlandse groep was Beatrix uit Hilversum met 59,4 punten. en onderzocht door een groep Britse onderzoekers. Conservator W. Weber noemde zaterdag het tienjarig onderzoek een van de redenen voor de ex positie. De andere reden is dat de dienst Domeinen van het mi nisterie van Financiën voor de eerste keer heeft afgezien van de verkoop van de gevonden voor werpen. De staat is eigenaar van alle vondsten op VOC-wrakken. Het ministerie had tot voor kort de regel dat de voorwerpen wer den geveild, maar heeft ze nu in permanente bruikleen gegeven van het Stedelijk Museum. Burgemeester J. C. Th. van der Doef zei blij te zijn met de moge lijkheden die er zijn om kennis te nemen van het alledaagse verle den. ,,Hoe het er aan toegaat op moderne zeeschepen is voor veel mensen minder interessant dan hoe het leven aan boord was in vroeger tijden. We weten uit on derzoek wie de bezitter was van bepaalde attributen. Van daar uit kunnen we fantaseren over hoe die personen leefden." Tabaksfabrikant Douwe Eg berts/Van Nelle bood het mu seum een tabaksvat aan, dat ge vonden is op 't Vliegend Hart. Het vat is op de expositie te zien. Verder zijn er schilderijen van VOC-schepen te zien en voor werpen van bemanningsleden, zoals gespen, lepels, wijnflessen en passers. Bovendien is een re constructie gemaakt van de wij ze waarop onderwater-archeolo gen hun zoektocht naar schat ten uit het verleden verrichten. Ouderwetse vismarkt in Tholen van onze verslaggever THOLEN - Op het Viskeperk in Tholen was zaterdagmiddag de vis in een mum van tijd uitver kocht. De vis-vijf kilo makreel, zeebaars, schol en bot-vormde de buit van een wedstrijd van visvereniging De Kogge. Ongeveer dertig hengelaars deden daaraan mee en na afloop konden zij zien hoe de vis op de ouderwetse manier van de hand werd gedaan. De opbrengst van de door de werkgroep Tholen Stad Aktief weer in het leven geroepen traditie bedroeg ongeveer honderd gulden. foto Willem Mieras van een medewerker GOES - Het heeft Emmylou Harris in Amerika moeite ge kost om uit de kleine zalen en de clubcircuits te komen. „Die tij den zijn voorbij", stelde ze zon dagavond in de Goese Zeeland hallen voor zo'n 2000 country- fans vast. En met haar nieuwe band, The Nash Ramblers, is ze vanaf vorig jaar een nieuwe weg ingeslagen. Acoustische muziek met veel bluegrass, ter gende ballads en een greep uit de country and western-ge schiedenis maakten van haar concert een evenwichtig geheel dat stond als een huis. 'The sweetheart of the Rodeo', zoals Emmylou Harris inmid dels te boek staat, putte in Goes uit de reeks albums die ze op haar naam heeft staan. Ook haar oudere en bekende werk kreeg nu het stempel van de nieuwe 'S-HEERENHOEK Viswedstrijd - HSV De Leeglopers heeft de zesde vis wedstrijd van dit seizoen gehou den aan de dijk bij Borsele. Er zijn tien boven- en negen onder maatse vissen gevangen. Uitslag: 1 mevrouw M. de Kam 1090 gram. 2 A. P. F. de Visser 710. 3 P. J. Slabbekoorn 630, 4 J. Clarijs 430,5 L. van de Berge 380, 6 B. de Visser 370, 7 M. de Visser- Lobbezoo 205, 8 mevrouw L. de Visser-Verlinde 100, 9 C. Lam pers 50,10 Ad de Visser, 11 C. de Kam 50 gram. De eerstvolgende wedstrijd woedt 12 juli van 12.00 tot 15.00 gehouden te Borsele in vak 3. richting mee. Een stijl die haar op lijf en stem geschreven lijkt. Emmylou Harris gaf tussen de verschillende nummers door een verklaring voor de keus van haar muziek. Van Mystery Train, Sweet Dreams, How High The Moon tot het gospelachtige Hard Times wist ze alle composi ties om te vormen tot haar 'ei gen' muziek. Hier en daar, zoals in Paul Simon's The Boxer, week ze soms net iets te ver van die nieuwe stijl af en balanceer de ze op de grens van het karika turale. Een dreiging die ze overi gens daarna weer direct teniet deed. Die prestatie was overi gens mede te danken aan de band. In Goes trof ze een publiek dat al bij voorbaat van plan was om vol aandacht te luisteren. Ook de Middelburger Rick Dean kon daarom voor een goede opwar ming zorgen. Ineke van Oosten van het organisatiebureau Opus Sound kon na afloop terugkij ken op een geslaagd evenement. „Dat komt natuurlijk ook om dat we hadden bedongen dat er geen concert in Antwerpen zou komen", verklaarde zij. Voor Emmylou Harris kwamen daar om veel fans' uit België en zelfs uit Noord-Frankrijk naar Goes. Een reden voor Ineke van Oos ten om in de toekomst nog meer sterren uit de country-muziek naar de Zeelandhallen te halen. Op het programma staan nog concerten van Linda Rondstadt en Johnny Cash. De ster van zondagavond toert de komende tijd nog door Europa om haar laatste CD te promoten. Daar voor reist ze onder meer naai' Pa rijs, Barcelona, Gdansk en Lon den. van onze verslaggever ELLEWOUTSDIJK - Iedere week draven de wipschutters weer op. De zomer is het seizoen voor de staande wip. In Zuid- Beveland en Zeeuwsch-Vlaan- deren komen daarvoor tijdens verschillende schietingen ieder weekeinde honderden schut ters in actie. Ook afgelopen za terdag kwamen de schutters bijeen, op een weitje achter landgoed Zorghvliet in Elle- Motorrijder gewond bij aanrijding van onze verslaggeefster SCHERPENISSE - De motorrij der M. G. (29) uit Sint Maartens dijk is zondag omstreeks 17 uur bij een aanrijding op de krui sing Stoofdijk-Provinciale weg in Scherpenisse gewond ge raakt. De automobilist P. W. (56) uit Scherpenisse stak vanaf de Sloofdijk de kruising over, waarbij hij geen voorrang ver leende aan G., die vanuit de richting Poortvliet kwam aan gereden. De motorrijder is met verwon dingen overgebracht naar het ziekenhuis en daar opgenomen. De auto werd slechts licht be schadigd. De motor liep aan de voorzijde schade op. woutsdijk, om op twee stengen met een prang waarop de vogels zitten hun pijlen te richten. Het ging dit keer om een jubileum- schieting van schuttersver- enigng Juliana uit Oudelande. Vijf jubilerende leden van de ver- enigng zorgden traditiegetrouw voor de prijzen en tal van andere verenigingen leverden een ploegje schutters. De jubilaris sen, I. Helmstrijd (50 jaar lid), L. de Wilde (40 jaar lid) en P. de Wil de, J. Joosse en B. Knuist (alle drie 25 jaar lid) kregen, ook al traditiegetrouw, de medaille met inscriptie voordat de wed strijd kon beginnen. I. Helmstrijd kwam vijftig jaar geleden bij de wipschutters uit Oudelande. Z'n keuze voor Juliana was niet moeilijk. „Dat was de vereniging waar veel jeugd op zat. De andere twee ver enigingen uit het dorp stelden nogal wat eisen en 'De Edele Handboog' had zelfs nogal extra regels waar je aan moest vol doen. En vanuit de arbei dersklasse kwam je daar toch niet zomaar in." Inmiddels is Helmstrijd 69 jaar, maar het wip- schieten doet hij nog steeds. „Vroeger deed je het omdat er op het dorp niet veel anders te bele ven viel en zaterdags moest er toch iets gebeuren. Maar ik zou toch ook nu weer lid worden, als je ziet hoeveel mensen je er door leert kennen. Het blijft, een mooie volkssport en je kunt het ook blijven doen als je een jaar tje ouder wordt." Drankrijders aangehouden van onze verslaggever MIDDELBURG - Twee automo bilisten zijn dit weekeinde door de gemeentepolitie in Middel burg op de bon geslingerd, om dat ze met te vee drank op ach ter het stuur zaten. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de 41-jarige J. S. uit Koudekerke betrapt. Zij had 520 microgram in haar bloed, ofwel 1,18 promil le, terwijl 220 microgram nog toegestaan is. Ze kreeg een rij verbod opgelegd. In de nacht van zaterdag op zon dag was M. J. W. uit Oost-Sou burg erbij. Hij had net te veel op (285 microgram), maar dat slok je kostte hem wel vierhonderd gulden. DREISCHOR Concert - Het Hoeksche Waard Philharmonisch Orkest, onder leiding van dirigent Dirk Koster, geeft op uitnodiging van de stichting Musi Voca zaterdag 4 juli een concert in de Neder lands Hervormde Kerk van Dreischor. De uitvoering begint om 20.00 uur. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. foto Willem Mieras Jubilarissen I. Helmstrijd (I) en L. de Wilde: „Het blijft een mooie volkssport" JgtÖ Grolsch Special Malt A'coNAm Be- r 6 30 cl Tnes\es 2 Ananas o 10 schiven. partiivoord' LMG Cotes du Rhone A.C.»é- o( LMG Cotes du Rousslllon Villages A.C. La Royale Lekkerbek|es A bee Huzarenslaatje "SCararr .2» -aflSyP?; Hartevelt Jonge Jenever literfles .2090 Schouderkarbonade kiloj.190- Ribkarbonade kilo 14SO- Haaskarbonade kilo Jb50" Gemarineerde Barbeque Karbonade kilo Shoarmavlees kiiojsae- Woo4i^_J Hele Kip 800 gram ^90- Gekookte Gelderse Worst 100 gram .139- Coberco Fruitvla diverse smaken 0,5 liter.199- 3 J-JOI 5.- Agri Roziinenbrood Populair gesneden 800 gram349- Uit onze afdeling vers gebak: Appeltaart 024 cm. J495- Bloemkool per stuk Geschrapte Aardappeltjes Nieuwe Oogst1 500 gram Kiwi's Nieuwe Oogst! 10 stuks Granny Smith 500 gram

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18