Courier sneuvelt op Wimbledon Hans van Breukelen biet meer in Oranje ÏJtff /Tl Maradona wil niet erug naar Napoli Nieuwe desillusie Real Madrid Volleybalteam dichtbij finale Engelse pers valt Krajicek hard aan Hockeysters verslaan Spanje opnieuw: 1-0 -Inwoner Moskou schrijft historie: eerste qualifierdie nummer één uitschakelt Steffi Graf bezweek bijna onder Zuidafrikaans vuur ONDEN (ANP) - Andrei Ols- ivski (26) uit Moskou werd za- irdag in 2 uur en 36 minuten le- endarisch. Hij werd de eerste ualifier in de historie van 'imbledon die de nummer één eplaatste speler uit het toer- ooi sloeg. De nederlaag van ourier kwam als een shock (4-6 4 4-6 4-6). People's Saturday op 'imbledon werd de dag van de twone man. Van Andrei Ols- ivski, een eenvoudige quali- er. Van Jeremy Bates, een mo tie tennisser uit Engeland. En lat in de middag, tegen het ondgloren, van een oldtimer, an John Patrick McEnroe. e overwinning* van Bates op hampion (7-5 6-4 6-7 4-6 6-4) wam voor Engeland als een )dsgeschenk. Hij werd de eer- e Brit sinds Buster Mottram in 182 die de laatste zestien haal- McEnroe schreef tegen heaton een gedicht met zijn icket. Een liefdesverklaring in het tennis. Het duurde he- ias maar drie sets. 6-3 6-4 6-4. oor zaterdag had de organisa- le 2000 kaarten voor het centre burt extra aan de kasse gelegd, lus brachten duizend man van tijdag op zaterdag de nacht ioor op Church Road. In tentjes, laapzakken. op kampeerstoel- |es. Jong en oud, onder wie een rootmoeder van 78 uit Brigh- bn. ze wilden er zaterdag alle- aaal bij zijn. Zaterdagmorgen h negen uur, drie uur voordat e eerste bal geslagen werd, ond er al een queue (een keurig ïtte rij) van een mijl, van de fimbledonhekken tot South- Bld, het underground-station. ét als vorig jaar rolde de Mexi- an Wave door de rangen. En ie- sreen deed mee, inclusief poli- e en de Royal Babbel-Box met ary Lineker en Bobby Charl ton. De stemming, de sfeer was ""|)perbest. Uitnodigend voor "en lekker partijtje lawn-tennis. Jaar verspild aan Jim Courier, Amerikaan met het imago in 'everyman', de gewone man. lij had zijn dag niet. En Olsjovs- Olly voor het publiek, de bes van zijn leven. Op gras woog it zwaar, te zwaar voor Courier. wereldkampioen had 26 par- Andrei Olsjovski, die verrassend won van Jim Courier. ien op rij gewonnen, waarvan in de grand slams van Austra- en Frankrijk. Hij was op weg derde speler ooit te worden ^"(le alle vier Grand Slams in een lar won. De eerste na Rod La- ver in 1969. Totdat hij Andrei Olsjovski, nummer 193 van de wereldranglijst, zaterdag tegen kwam op het centre court van Wimbledon. Plastic Olsjovski's enige faam tot zater dag bestond uit het lidmaat schap van CSKA Moskou, de club van Anatoli Karpov, de oud -wereldkampioen schaken. Daar had hij tennissen geleerd op twee plastic banen. „Plastic? Ja. plastic. Plastic is razendsnel", sprak hij met een James Bond Russisch accent. Vanaf januari had hij geen partij gewonnen in een ATP-toernooi. In Rosmalen verloor hij in de eerste ronde van Krajicek. Wimbledon kwam hij binnen via de kwalificaties op Roehampton, 7-5 in de vijfde set tegen de Cubaan Tabares. In de eerste ronde ontdeed hij van qualifier Stark, finalist in Ros malen, met 7-5 in de vijfde set, in de tweede van qualifier Kinnear. Tegen Courier had hij geen vlin ders in de buik. „Waarom? Het verschil tussen nummer 200 en nummer 1 zit in het hoofd. Ik speel niet tegen een naam, ik speel mijn eigen spel." En dat was zaterdag van bijzondere kwaliteit. Vooral op de belang rijke punten. „Andrei speelde sterk op de big points", gaf Cou rier toe. „Hij werd nooit nerveus. Bleef onverstoorbaar en behield zijn concentratie." Courier was een gentleman na zijn nederlaag. „In '88 stond hij als qualifier in de vierde ronde, in '91 als lucky loser in de derde. Ik wist dat hij kon tennissen. Hij won verdiend. Hij was de betere speler. Ik speelde niet mijn beste tennis. Hij wel." De Amerikaan was blij met het weekje extra rust. „Al had ik dat graag inge ruild voor de overwinning. Vanaf maandag begin ik nu maar met de voorbereiding op de Olympi sche Spelen." Voor Olsjovski was de overwin ning geen reden voor een vreug de-uitbarsting, zelfs niet voor het kleinste rondedansje. Of hij besefte dat hij de nummer één Henzo en De Goey strijden om opvolging t is noglRONINGEN (GPD) - Hans iréan Breukelen heeft de jacht op let record van Ruud Krol ge- •igelaakt. De sluitpost van PSV iterieeft besloten een punt te zetten lalefchter zijn interlandcarrière, sei-lij heeft de nieuwe bondscoach las-iick Advocaat inmiddels van zijnljn beslissing op de hoogte ge- ooriracht. Van Breukelen denkt tel-liet meer de motivatie op te ooriunnen brengen zich honderd 150<rocent voor zowel PSV als Denlranje in te zetten. Hij heeft 73 keer bij het Nederlands elftal onder de lat gestaan. Op de eeu wige Oranje-ranglijst neemt hij daarmee de tweede plaats in. Ruud Krol staat met 83 inter lands fier en onbedreigd boven- Hans van Breukelen (35) is na Adri van Tiggelen het tweede lid uit de selectie dat Rinus Michels mee naar het EK in Zweden nam. die afscheid van Oranje heeft genomen. De gedreven keeper, inmiddels vakantie vie rend op een Zuideuropees strand, maakte op 11 oktober 1980 zijn debuut in het Neder lands elftal. Hij deed dat in Eind hoven in een oefenwedstrijd te gen West-Duitsland (1-1). Horst Hrubesch passeerde hem die avond met een onhoudbare kop bal. Ernie Brandts maakte ge lijk. In dienst van Oranje moest Van Breukelen. lange tijd ten on rechte omstreden als eerste doelman van Nederland, in to taal 53 maal de trieste gang naar het net maken. Vorige week maandag overkwam hem dat in het Ullevi-stadion van Góteborg voor het laatst. In de halve finale van het Europees kampioen schap werd het Nederlands elf tal toen na strafschoppen door UENOS AIRES (RTR) - Napoli an een rentree van Diego Ma- idona vergeten. De gevallen er weigert terug te keren naar e Italiaanse club, hoewel zijn mtract pas midden 1993 af- opt. e schorsing van de Argentijn egens het gebruik van cocaïne per 1 juli opgeheven. Het be- uur van Napoli wil publiek- rekker Maradona maar al te raag weer in de gelederen opne- len. Oiego zal niet naar Napels te- iggaan. ook niet als hij daartoe ordt gedwongen of wordt be- reigd", zegt zijn manager Mar is Franchi in de Argentijnse 'ant Clarin. „Hij zou opnieuw een vijandige omgeving be nden en dat zou hem emotio- ;el in problemen brengen." aradona (31) heeft tijdens zijn ihorsing van anderhalf jaar leer dan eens verklaard, dat hij nooit meer in het profvoetbal zou terugkeren. Begin dit jaar zwakte hij die uitspraken enigs zins af. Maradona zinspeelde plotseling op een mogelijke ren tree. omdat zijn jongste dochter Giannina hem nog nooit heeft zien spelen. Volgens Franchi is Boca Ju niors. de favoriete club van Ma radona in Argentinië, geen se rieuze kandidaat. „Bovendien denk ik, dat geen enkele Argen tijnse club in staat is de transfer som aan Napoli te voldoen en het salaris van Maradona te be talen." Franchi heeft de hoop op buiten landse interesse voor zijn be schermeling nog niet opgege ven. Volgens de manager valt er met Maradona nog wel te praten over een nieuw avontuur. „Diego is een genie en zoals alle genieën heeft hij speciale impul sen nodig." Denemarken uit het toernooi ge schoten. Van Breukelen, een ge kend penalty-killer, slaagde er niet in een elfmetertrap tegen te houden. Kim Christofte was de laatste die hem verschalkte. De uitschakeling door de latere Europese kampioen, hoe teleur stellend ook, vormde voor Van Breukelen niet de grootste de ceptie in zijn interland-loop baan. Die bezorgde Rinus Mi chels hem aan de vooravond van het EK-kwalificatieduel in Rot terdam tegen Hongarije op 2S april 1987. op gezag van de toen malige bondscoach moest Van Breukelen die dag het veld rui men ten faveure van Joop Hiele Volgens Michels was de nummer een van Nederland destijds geestelijk onvoldoende in even wicht na het „polletjes-inci dent" in de competitiewedstrijd tegen Feyenoord enkele dagen eerder in de Kuip. Het WK in Italië beschouwt Van Breukelen als de tweede pik zwarte bladzijde in zijn inter- landcarrière. Op de Mondiale van twee jaar geleden kon het Nederlands elftal de favorieten- rol in de verste verte niet waar maken. Van Breukelen. immer zeer begaan met het wel en wee van het elftal waarvan hij deel uitmaakt, schaamde zich des tijds diep voor het ondermaatse optreden van Oranje, waarmee hij twee jaar eerder Europees kampioen was geworden. Daar mee is ook direct het absolute hoogtepunt van Van Breukelens interlandcarrière genoemd. Enkele weken voor het EK-be- gin in Zweden vroeg Dick Advo caat aan Van Breukelen zich nog twee jaar voor het Nederlands elftal beschikbaar te houden en na het WK in Amerika een punt achter zijn interlandloopbaan te zetten. De trotse doelman heeft het verzoek als eervol en stre lend voor zijn ego ervaren, zon der dat het hem van zijn besluit te stoppen afkon brengen. Stanley Menzo, op het EK reser ve-doelman van het Nederlands elftal, zei „verrast" te zijn van Van Breukelens beslissing. „Hans heeft, er in Zweden niet met me over gesproken." aldus de Ajacied. op dit moment de meest voor de hand liggende op volger van Van Breukelen, al ligt ook de Feyenoorder Ed de Goey op de loer. Menzo: „Na het af scheid van Hans is er in het Ne derlands elftal geen vaste num mer 1 meer. Natuurlijk wil ik dat graag worden, maar ik zal er heel hard voor moeten werken om dat doel te realiseren." Dawn and out at \Vimbledon....De nummer een van de w ereld Jim Courier gaat onderuit en verliest van Olsjovski. fotoAFP van de wereld had verslagen? „Yes, sure', lachte hij, ..you know, life is life." Hij vertelde dat twee jaar geleden zijn car rière werkelijk begonnen was. „Daarvoor deed ik alles op bevel van het Sportcomité. Vanaf '90 kan ik mijn eigen programma in vullen en mag ik het prijzengeld houden." Naast tennis is scha ken zijn grootste hobby „Ik ben schaakfanaat. Tegen Courier speelde ik schaak met honderd mijl per uur." Magie Olsjovski's tegenstander in de vierde ronde is minstens zo gere puteerd als Courier: John Pa trick McEnroe. De 33-jarige Mac benaderde tegen Wheaton, vorig jaar halve finalist en zestiende op de plaatsingslijst, de vorm van 1984, het beste jaar uit zijn loopbaan. Hij streelde de bal zo virtuoos dat Wheaton er vol be wondering naar keek. Hij speel de zo ingetogen, zo intens dat Wheaton niet meer dan een spar ring-partner werd. „It was ma gie", zei de verliezer. „Als hij de ze vorm kan behouden, is hij voor mij de grote favoriet. Mis schien was dit wel de beste partij uit zijn hele carriere. En hij heeft toch heel wat mooie partijen gspeeld. Hij speelde goddelijk, ongelooflijk." Door zijn overwinning werd McEnroe een van zeven onge plaatste spelers bij de laatste zestien. De andere zes werden Olsjovski, Holm (eveneens een qualifier), Bates, Saceanu, Boetsch en Masur. Courier (1), Korda (6), Chang (7), Krajicek (11), Gilbert (13), Volkov (15), en Wheaton (16) ruimden in de eer ste week het veld. Ondanks zijn topvorm bleef McEnroe realis tisch. „Als Olsjovski Courier kan verslaan, kan hij mij ook ver slaan." Een groter compliment, van de maestro himself, was za terdag voor Olly niet denkbaar. Uitslagen Londen, Wimbledon: Mannen: Derde ronde: Olsjovski (GOS) - Courier (VStri6-4 4-6 6-4 6-4, Forget (Fra/9) - Leconte (Fra) 7-6 6-3 3 -6 6-3, Ferreira (ZA1/14) - Herrera iMexi 7-6 6-1 4-6 6-0, Becker iDui/4) - Shelton iVSt) 6-4 3-6 7-6 7-6. Saceanu (Dui) - Hlasek iZwn 7-6 3-6 6-3 1-6 6-3. Agassi i VSU12i - Rostagno (VSt) 6-3 7 -6 7-5. Bales (GBri - Champion iFrai 7 -5 6-4 6-7 4-6 6-4, McEnroe (VSti - Wheaton (VSU16) 6-3 6-4 6-4 Dubbelspel, derde ronde: Kratz- mann/Masur (Aus) - Eltingh/Kam- pers (Ned) 6-3 6-4 6-4. Haarhuis/Koe vermans (Nedi - Flach/Witsken (VSt/ 8) 6-4 6-4 6-2. Vrouwen: Enkelspel, derde ronde: Capriati (VSt/6i - Hy (Can) 6-3 6-1. Garrison (VSL'13) - Fairbank-Nidef- fer (VSt) 6-4 6-2. Sawamatsu (Jap) - Wiesner (Oos/16) 6-1 7-5. Zvereva (GOS- McNeil (VSt) 5-7 6-4 7-5. Saba- tini (Arg/3) - Hiraki (Jap) 6-0 6-4, Go- dridge (Aus) - Malejeva-Fragnière (Zwi/9) 7-5 7-6, Graf (Dui/2) - De Swardt <ZAf) 5-7 6-0 7-5. Fendick (VSt) - Novotna (Tsj/11) 6-3 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Adams/ Bollegraf <VSt/Ned/6> - Bakkum/ Strandlund (Ned/Zwei 4-6 6-3 6-0, Femandez/Zvereva (VSt/GOS/2) - Muns-Jagerman/Schultz (Ned) 6-3 6- 2. Gemengd-dubbel, eerste ronde: Kempers/Vis (Ned) - Witsken/Adams (VSt) 6-4 7-6, Eltingh/Oremans (Ned) - Bergh/Appelmans (Zwe/Bel) 7-6 5-7 6 -4, Nijssen/Bollegraf (Ned/8) - Bor- wick/Iida (Aus/Jap) 6-4 6-4 Soler (rechts) van Atletico Madrid ontsnapt aan een sliding van Michel van Real Madrid. Links Luis Enrique van Real. foto EFE MADRID (ANP) - Leo Beenhakker heeft met een zeperd afscheid genomen als veldtrainer van Real Madrid. Voor 70.000 toeschouwers in het eigen Bernabeu-stadion verspeelde Real, nadat het en kele weken geleden op Tenerife de landstitel uit handen gaf ten faveure van FC Barcelona, nu ook de Spaanse beker. Ondanks het voordeel - via lo ting - in het eigen stadion te mogen optreden - ver loor Real met 2-0 van stadgenoot Atletico. dat ook vorig seizoen de beker won. Al in de zesde minuut trof de Duitser Bernd Schus ter doel met één van zijn vermaarde vrije schop pen. Tweeentwintig minuten later was de Portu gees Futre niet alleen verdediger Chendo te snel af, maar ook doelman Buyo. Real Madrid, dat aanval ler Hagi geblesseerd zag uitvallen, kwam na rust niet verder dan een door Michel gemiste straf schop. Beenhakker herhaalde, dat hij zijn contract bij Real (als manager) tot 1994 wil uitdienen. „De rest kun je beter aan voorzitter Mendoza vragen." Madrid. Spaanse bekerfinale: f Schuster 1-0,28. ROTTERDAM (ANP) Bondscoach Frederick Sturm van Olympisch kam pioen de Verenigde Staten heeft de volleyballers van Nederland het grootst denk bare compliment gemaakt. Zijn ploeg speelde in het re cente verleden tegen alle top- ploegen uit de wereld, tegen Cuba, het GOS, Italië, maar geen enkel team maakte zo veel indruk op hem als dat van Arie Selinger. Nederland won zaterdag met 15-8 15-4 17-15 van de Ameri kanen. Zondag bood de ploeg uit de VS meer tegenstand, maar capituleerde na ruim twee uur toch met 15-10 15-17 15-12 17-15. Door de twee World League-zeges op de winnaar van groep A is Neder land. dat als tweede eindigde in B. dichtbij de finales. De strijd om de hoofdprijs van maar liefst een miljoen dollar, tussen de vier beste landen van de play-offs, is tijdens het eerste weekeinde van septem ber in Genua. Sturm doelde met zijn lofzang op het gebodene in de eerste wedstrijd, zaterdag in Ahoy'. toen de Amerikanen kansloos waren. Was hij alleen overdre ven beleefd, of meende hij wat hij zei? Een beetje van beide, waarschijnlijk. Psychologi sche spelletjes zijn populair, vier weken voor de Spelen. De finale is een lekker toetje na de Olympische Spelen, waarop de volleyballers hun gouden droom moeten waar maken. De World League is voor alle topteams een aar dige en winstgevende test. maar niet. World League, play-offs, halve fi nales: Rotterdam, eerste wedstrijd: Ne derland - Verenigde Staten 3-0 (15-8 15-4 17-15). Scheidsrechters Moravcik (Tsj) en Gimenez Calle- jon (Spai Toeschouwers: 1500; tweede wedstrijd: Nederland - Verenigde Staten 3-1 (15-10 15-17 15-12 17-15) Scheidsrechters: Gi menez Callejon (Spai en Moravcik (Tsj). Toeschouwers: 2.500. Moskou, eerste wedstrijd: GOS - Italië 2-3 (16-14 16-14 11-15 11-15 15-17). Tweede wedstrijd: GOS - Italië 0-3(7-15 11-15 4-15). Sao Paulo, eerste wedstrijd: Bra zilië - Cuba 3-2 (11-15 15-12 9-15 15-3 15-11). Stand: 1 Italië 6-12 (18-5) 2 Cuba 5-6 (12-10); 3 Nederland 6-6 (13- 111. 4 Verenigde Staten 6-6 <11- 11): 5 Brazilië 5-2 6-14). 6. GOS 6-2 7-16) Programma slotweekeinde: Italié - Nederland. Verenigde Sta ten - Brazilië. Cuba - GOS. Eerste vier naar finales (4-6 september Genua». Navratilova: belediging vrouwen LONDEN (GPD/ANP) - Ri chard Krajicek gaat zware tijden tegemoet. De Engelse kranten gaven de Haagse ilap-uit afgelopen weekein de een voorproefje van het geen hij in de rest van zijn carrière als tennisser nog kan verwachten. Zowel de pulpbladen als de meer se rieuze kranten gaven de twintigjarige speler naar aanleiding van zijn uit spraak over het vrouwen tennis („De meesten zijn vette varkens") een flinke draai om de oren. Zijn manager Micky Lawler -Den Tuinder had Krajicek vorige week al gewaar schuwd. „Dit krijg je de ko mende twee maanden steeds weer voor je voeten gewor pen". De boosdoener zelf had er zijn schouders over opgehaald. Met zijn verkla ring tijdens de persconferen tie na afloop van zijn uit schakeling is voor hem in principe de zaak afgedaan. „Ik heb laten weten dat ik spijt had van die vergelij king en duidelijk gemaakt wat ik precies heb willen zeg gen. Als ze er de komende tijd weer over beginnen, kap ik het meteen af. Ik heb al tekst en uitleg gegeven". Varkensneus Krajicek kan zich daarbij echter vergissen in de hals starrigheid van de boule vardbladen en niet te verge ten hun ongenuanceerdheid De Daily Mirror ging zater dag nog het verst en beeldde Krajicek met varkensneus en puntoortjes af. The Sun liet de Nederlander een ga me spelen tegen Martina Na vratilova en Nathalie Tau- ziat. die desgevraagd heb ben gereageerd op de opmer king. Krajicek werd door beide dames natuurlijk weg- geserveerd. De grap van Na vratilova („Ik ga hem in el kaar slaan") ging erin als koek, terwijl Ta uzi at het al genoeg vindt zeggen dat Krajicek van een Fransman (Arnaud Boetsch) verloor. Van de meer serieus te ne men Engelse dagbladen noemde The Independent de kritiek van Krajicek „stom" en „onverantwoord". Co lumnist Michael Calvin van The Daily Telegraph had vooral kritiek op het optre den van de Ted-Troostvolge- ling tijdens de persconferen tie en vergeleek hem met „een goedkope komiek in een tweederangs theater". Verder noemde hij Krajicek een „anti-held" en een „ma cho". The Guardian pakte Kraji cek stevig aan. Het dagblad kopte Krajicek als 'chauvi nist pig„Zijn seksistische opmerkingen getuigen niet van goede smaak. Beledigin gen van deze aard mogen niet worden getolereerd." The Daily Telegraph noem de de uitspraken van Kraji cek een tijdbom in de oorlog tussen de seksen. „In elk grand slam zal hij voortaan worden herinnerd aan zijn smakeloze opmerking Al wint hij nog tien grand slams. Krajicek blijft de man van de lazy, fat pigs." Michael Stich. de titelverde diger op Wimbledon, schud de het hoofd vol ongeloof. „Heeft hij dat gezegd0 Werkelijk? Hij durft De vrouwenfinale in Parijs tus sen Seles en Graf was één van de mooiste tenniswed strijden die ik ooit heb ge zien." De Duitse Rittner voelde zich in de kuif gepikt. „Dit accepteer ik niet. Dit wordt te gek. Veronderstel dat iedereen zulke uitlatin gen gaat doen. Ik zal bij de ATP een verzoek indienen om strafmaatregelen te ne men tegen Krajicek Hij brengt het vrouwentennis is diskrediet." Vrijwel alle kranten gebruik ten de reactie van Navrati lova om de nummer twaalf van het mannencircuit op zijn plaats te zetten. „Wat hij heeft gezegd, is een beledi ging voor vrouwen", gaf de geboren Tsjechische te ken nen. „Er is absoluut geen re den voor. Ook bij de mannen zie ik spelers met een buikje rondlopen Maar dat bete kent niet dat ze lui zijn. Je moet tennissers niet op hun uiterlijk beoordelen, maar op hetgeen ze op de baan la ten zien. Ik denk echter dat Krajicek zich niet heeft ge realiseerd dat hij zoveel aan dacht zou krijgen". Hetgeen Navratilova goed heeft gezien. In zijn jeugdige overmoed kraamt Krajicek wel vaker dergelijke, meest al als grap bedoelde kwalifi caties uit. Uitgerekend de Women's Tennis Associa tion reageerde in feite op de meest passende wijze De speelstersvakbond liet we ten dat Krajicek, die in de derde ronde afscheid nam van Wimbledon, absoluut geen recht had om de opmer king te maken en vond de uitlating verder te belache lijk om erop te reageren. Krajicek heeft in elk geval weer een lesje geleerd. LONDEN (ANP) - In twee ron den Wimbledon had Steffi Graf drie games verloren. Zaterdag verloor ze er twaalf in een partij en ontsnapte ze tegen Mariaan De Swardt in de verlenging aan uitschakeling (5-7 6-0 7-5). De stevig gebouwde speelster (21) uit Johannesburg bezat de opslag van een kerel. „Ze ser veerde zo goed", aldus Graf. „dat ik er weinig tegen kon uit richten." Het verlies van de eer ste set inspireerde de titelverde digster in de tweede. Ze stond acht punten af en maakte in ne gentien minuten gelijk (6-0). In de derde stokte het ritme en vond De Swardt haar eerste op slag terug. Tot 5-5 kwam Graf niet in de buurt van een breek punt. In de elfde game stortte de conditoneel zwakke Zuidafri- kaanse in. Ze verloor haar op slag op love en Graf besloot het duel professioneel. 7-5. Graf is een van de acht geplaats te speelsters die zich bij de laat ste zestien schaarden. Sanchez- Vicario (5). Mary-Joe Fernandez (7). Martinez (8). Manuela Ma- leeva-Fragniere (9). Huber (10). Novotna (11). Date (15) en Wies ner (16) haakten onvrijwillig af. Van de acht nieuwkomers is de Australische Godridge met haar 19 jaar de jongste en met haar 141ste plaats op de wereldrang lijst de laagst geklasseerde. Ze versloeg Maleeva-Fragniere met 7-5 7-6 Onder het achttal bevin den zich één Japanse Sawamat su. één Indonesische Basuki plus Fendick, Zvereva, Gigi Fer nandez, Halard en Frazier. Steffi Graf kan pas lachen, toen ze zaterdag alle problemen te gen de Zuidafrikaanse Mariaan De Swardt had overwonnen TERRASSA (ANP) - De Neder landse vrouwenhockeyploeg heeft zondag op het Olympische complex van Terrassa opnieuw van Spanje gewonnen. Na een ruststand van 0-0 zegevierde Oranje met 1-0 door een geslaag de strafcorner van Helen Le- jeune-Van der Ben. Het elftal van de bondscoaches Roelant Oltmans en Franklin Dikmoet had net als vrijdag een overwicht, maar slaagde er on voldoende in dat productief te maken. In totaal kreeg Neder land zeven korte hoekslagen te gen Spanje niet één. Van der Ben. de eerste vervangster van haar door een sleutelbeenbreuk voor Barcelona uitgeschakelde schoonzusje Lisanne Lejeune. had één keer succes Oltmans had het strafcomerka- non van Amsterdam, die vol gend seizoen bij HGC speelt, als libero geposteerd in de plaats van Annemieke Fokke. Danielle Koenen stond daardoor als rechtsachter in de basis. Op het middenveld werd aanvoerster Carina Benninga geflankeerd door Carole Thate. vorige week in Tilburg opgeroepen in de plaats van Lejeune, en Jeannet- te Lewin. Fokke. Noor Holsboer en Mieke- tine Wouters bleven voor het tweede duel aan de kant. Mar- tine Ohr mocht terugkeren naar de haar vertrouwde rechtsbui- tenplaats. Wietske de Ruiter be gon op links. Terrassa, Oefeninterland vrouwen: Spanje - Nederland IM 10-0). Doel puntenmaakster Lejeune-Van dei Ben (SC) Nederland: Toxypeus; Koenen. Le- jeune-Van aet Öen. Steenberghe en Van NieuWi-nfiVïyze-Leender.s. Thate Benmnfif» énLewm; Ohr. Wolff en De Ruiten iVlnket

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 11