Opnieuw Leontien van Moorsel Ruud Zijlmans laat zich verrassen Rob Compas wint na coup van selectie Zeeuwen op vele minuten gereden Tiggelman prolongeert open titel Middelburg Petra Grimbergen wordt derde vrouw sport 10 Monique Knol moet buigen voor overmacht nationale selectie Uitbundig onthaal Europees kampioen Christ Boden wint in Hoedekenskerke MAANDAG 29 JUNI 1992 MEERSSEN (ANP) - Olympisch kampioene Monique Knol heeft voor het tweede opeenvolgende jaar de kracht van de nationale selectie ondervonden. De ploeg van Piet Hoekstra maakte front tegenover de vrouw die al twee jaar probeert het fietsen van de „zwakke" sexe sterk te maken. Knol verloor, kreeg slechts de bronzen medaille achter Leon tien van Moorsel en Petra Grim bergen. Daarmee stonden de zelfde vrouwen op het erepo dium als in 1991, toen de volgor de Grimbergen, Knol, Van Moorsel was. Tegenstander Tuur komt niet opdagen QUINTO DO LAGO (ANP) - Re- gilio Tuur heeft zaterdag in het Portugese Quinto do Lago ver geefs op zijn tegenstander ge wacht. Hij zou optreden in het bijprogramma van het WBO- wereldtitelgevecht in het super middengewicht tussen Chris Eubank (GBr) en Ron Essett (VSt). De Colombiaan Juan de la Cruz-Estupinan, die als zijn te genstander was gecontrac teerd, kwam echter niet opda gen. Zijn inreisvisum zou niet in orde zijn bevonden. Het titelgevecht werd door Eu bank op punten gewonnen. De Brit kondigde aan aan op 26 sep tember op het terrein van Queens Park Rangers tegen zijn landgenoot Nigel Benn te zullen uitkomen. Aanvankelijk had Eubank voor dat gevecht een ga ge gevraagd van ruim twee mil joen gulden, maar toen Benn hem een lafaard noemde, werd die vraagprijs verlaagd. Martin Cruyff naar Cambuur LEEUWARDEN (ANP) - Cam buur heeft vrijdag Martin Cruyff gecontracteerd. De negentienja rige verdediger kreeg bij Ajax geen nieuw contract aangebo den. Maandag wordt beslist of hij in Leeuwarden een één- dan wel tweejarige verbintenis te kent. De naar de eredivisie ge promoveerde Friese club verze kerde zich ook van de diensten van aanvaller Mark Oosterhof, eveneens negentien en afkom stig van amateur tweedeklasser Wolvega. Op de derde wegtitel bij de vrou wen van de wereldkampioene, die bij de Spelen ook de achter volging zal rijden, was niets aan te merken. De sterkste won, de beste uit de machtigste ploeg, die het spel bepaalde. Het spelletje ging alleen tegen Monique Knol, in de afgelopen maanden al winnaar van acht tien koersen. Tegen het aantrek kelijkste snoepje van Jamin wil de de nationale ploeg zich verze keren. Door middel van een har de koers, een vroege aanval. Hoekstra's meiden wisten dat sportvrouw Knol niet in een vroegtijdige nederlaag zou be rusten. Eén van het viertal Petra Grimbergen, Lenie Dijkstra, Manon de Rooy, Astrid Schop zou het sloopwerk doen, de po ten onder de stoel van Knol weg zagen en tegelijkertijd Van Moorsel in de fauteuil plaatsen. Een speling van het toeval wees de verdedigend kampioene Grimbergen aan. In de tweede ronde, na tien kilometer, begon zij de strijd. Knol reageerde op de eenzame vluchtster, kreeg Dijkstra en even later ook Van Moorsel aan haai' wiel. Grimber gen nam een minuutje, bijna twee zelfs. Knol geteisterd door herhaalde plaagstoten van Dijk stra en Van Moorsel haakte in de voorlaatste ronde af, een paar minuten na Dijkstra. „Eén tegen allen is een ongelijke strijd. Ik wilde in ieder geval naar het podium, maai' ik had geen maatjes om mij te helpen, ik heb goed gereden,", consta teerde zij terecht. Van Moorsel ging alleen door, werkte in an derhalve ronde van bijna negen kilometer een achterstand van één en driekwart minuut weg en liet Grimbergen vervolgens staan. Vrouwen: 1. Van Moorsel (Boekei), 87,7 km in 2.21.24, gemiddelde snel heid 37,479 km/u, 2. Grimbergen (Rijnsburg) 0.20,3. Knol (Amersfoort) 2.54, 4. Lenie Dijkstra (Joure) 2.57, 5. Schop (Amsterdam) 3.57, 6. Haringa (Hoofddorp), 7. De Rooij (Amster dam), 8. Hillenga (Finsterwolde) 4.00, 9. Van de Elzen (Boekei) 4.02,10. Beks (Wouw) 4.04, 11. Minnee (Amster dam) 4.06, 12. Margartha Groen (Nieuw-Lekkerland) 4.28, 13. Van der Giessen (Hoog-Blokland), 14. Van den Berg (Amersfoort). 15. Van Hest (Tilburg). 93 vertrekkers, 37 geklas seerd. Bondscoach zit op schema voor Barcelona van onze verslaggever Frits Bakker MEERSSEN - Bondscoach Piet Kuijs had de coup aan de vooravond van het kampioenschap voor amateurs zorgvuldig voorbereid. Rob Compas (25) was uiteinde lijk de afmaker, maar het had evengoed een andere ren ner uit de selectie kunnen zijn. De nationale ploeg, die zo verguisd was in de klassiekers, heerste zaterdag in Meerssen als nooit tevoren. De machtsgreep bracht in de finale drie renners in de spits na tweehonderd kilometer wedstrijd. Rob Compas, Erik Dekker en Bart Voskamp hadden de slijtageslag het best verteerd en maakten onder elkaar uit wie de nationale driekleur een jaar mag aantrekken. Compas, al vijfjaar amateur, had de snelste benen. Piet Kuijs, die dinsdag zijn ploeg voor Barcelona bekend maakt, was er dolgelukkig mee. Hij roemde het collec tief, stelde vast dat zijn selectie perfect op schema zit voor de Olympische Spelen en kon in één klap alle kri tiek weerleggen. „Ik ben nooit in paniek geraakt", zei hij, terugkijkend op de schaarse successen in het vooijaar. „We zijn kritisch gevolgd, omdat Koga Miyata bijna alle klassiekers won. Maar de voorbereiding op Barcelona heeft voorrang ge kregen. Ik vond de wedstrijden in het buitenland belang rijker. Daar hebben we wel gepresteerd en nu blijkt in het kampioenschap dat we er klaar voor zijn." Zijn definitieve ploeg wilde hij na het kampioenschap nog niet prijsgeven. „Voor mij telt niet alleen de titel strijd. Het is wel een aardige graadmeter. Vooral nu we in deze temperatuur hebben gereden. Het zijn omstandig heden die we straks ook in Barcelona kunnen verwach ten." Kandidatuur Rob Compas uit Venhuizen, die werkt bij de sponsor, maar leeft als een professional, is zelfs als nationaal kam pioen nog niet zeker van een startbewijs. Hij stelde wel zijn kandidatuur in een wedstrijd die in de finale bol stond van de vele ontsnappingen en demarrages. Vooral omdat hij zelf ook het offensief ontketende, dat de koers in een beslissende plooi bracht. „Ik werd doodziek omdat ze niet wilden rijden", ver klaarde hij later aan de finish een vroeg ingezette solo. „Daarom ben ik zelf maar gaan aangevallen. We hadden het vooraf afgesproken. Wij, de selectie dus, wilden de koers zo hard mogelijk maken." Zo gebeurde het ook. Rob Compas, die in de week voor het kampioenschap nog trainingstochten van 250 en 275 kilometer had gemaakt, trok op de lastige klimmetjes in het parkoers stevig door en ging met nog honderd kilo meter te gaan alleen in het avontuur. Hij reed met één minuut voorsprong op kopt toen er een achtervolging op gang kwam. Daarin hadden alle groten zich verzameld: Servais Kna- ven, Leon van Bon, John den Braber, Anton Tak, Erik Dekker, Pelle Kil en Bart Voskamp. Drie ronden (van 9 kilometer) voor het einde werd Compas eerst bijgehaald door Richard Groenendaal en Servais. Daarna vormde zich weer een groep van zo'n dertig man. Bart Voskamp en Robert de Poel waren de volgende vluchters. Knaven (Koga) knokte tegen een overmacht, maar moest zich in de laatste ronde gewonnen geven. Voskamp demarreerde op de Kruisberg en schudde De Poel van zich af. Vóór de laatste klim naar de aankomst werd Voskamp bijgehaald door Dekker en Compas. In de sprint was Compas ongenaakbaar. Dc uitslag van het kampioenschap bij de amateurs: 1. Rob Compas (Venhuizen) 203 kilometer in 5 uur. 4 minuten en 37 seconden. 2. Erik Dekker (Hoogeveen) z.t. 3. Bart Voskamp (Wageningen) z.t. 4. John den Braber (Rotterdam) op 16 secon den, 5. Martin Kras (Hoorn) op 18 seconden. 6. Herman Reesink (Stokkum) z.t. 7. Richard Groenendaal (St Michielsgestel) z.t. 8. Robert de Poel (Dordrecht) z.t. 9 Jos Wolfkamp (Raalte) z.t. 10. Ruud Poels (Veldhoven) z.t. 11. Raymond Thebes (Rosmalen) z.t. 12. Arthur Farenhout (Spijkenisse) op op 30 sec. 13. Pelle Kil (Losdorp) op 35 sec. 14. Servais Knaven (Zevenaar) op 1.34. 15. Leon van Bon (Apeldoorn) op 2.57.16. Godert de Leeuw (Ermelo) z.t. 17. Edwin Rutte (Ulvenhout) op 2.59. 18. Jos Bol (Hoeven) op 3.03. 19. Ronald Withag (Doetinchem) op 3 07. 20. Jan Boven (Woldendorp) op 4.11.24. Eric Vereecken (Hulst) op 5 43.44. Mar cel Remijn (Wilhelminadorp) op 21.02.45 Peter Mol (Kapelle) z.t. 56. Johnny van Cadzand (Sluiskil). Ton Verhoeven profiteert van passiviteit Patrick van Passel van onze medewerker MIDDELBURG - De Roosen daalse amateurwielrennei Ruud Zijlmans meende zater dagavond bij de wielerronde van Dauwendaele in Middel burg op rozen te zitten. Bij hel ingaan van de finale wist de blonde Brabander zich in een kopgroep van vier coureurs ge steund door zijn ploegmaat An- dré de Bruin. Het tweetal moest enkel nog afrekenen met Ton Verhoeven en Patrick van Pas sel. De Saunarenners struikel den echter over hun eigen tac tisch steekspel en zagen Ton Verhoeven heel slim naar zijn tweede seizoenzege fietsen. Zijlmans was na afloop van de 80 kilometer lange koers zwaar te leurgesteld. Begrijpelijk, want de immer actieve coureur reed een voortreffelijke wedstrijd. Al in de tweede ronde van de overi gens eentonige wedstrijd, nam hij het initiatief tot de enige en beslissende ontsnapping. Zijn vlijmscherpe demarrage werd onmiddellijk beantwoord door Patrick van Passel, Ton Verhoe ven, Angel Polvorosa en André de Bruin. De vijf werkten voor treffelijk samen en reden steeds verder weg bij een aarzelend pe loton, waar men te lang weiger de een goede samenwerking op gang te brengen. Alleen Vital Timmermans uit Yerseke wilde zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven. De Casbarenner demareerde keer op keer weg uit de grote groep, maar werd telkens tot de orde geroepen. Totdat hij zich in de laatste ronden gesteund wist door Mario van Vlimmeren en John Spek. Om de koplopers te bedreigen was het toen al veel te laat. Die gingen, zonder de met een lekke band teruggeslagen Angel Polvorosa, de strijd om de hoogste eer aan. Zijlmans, inmiddels ook in het bezit van de leidersprijs, demar reerde enkele keren, maar zag steeds zijn belagers door toe doen van Van Passel en Verhoe ven terugkeren. De Bruin pro- beerde de krachten van die twee verder te slopen en sprong in de voorlaatste ronde de vrije ruim te in. Verhoeven pikte attent aan, waarna Zijlmans hoopte dat Van Passel de zaak weer zou rechtzetten. Daar bleek Zijl mans dus buiten de waard te hebben gerekend, want de ten gere Zeeuws-Vlaming hield de benen stil. Hij voelde er vol strekt niets voor om Zijlmans te rug naar het front te rijden. De pas twintigjarige Verhoeven vond het vooraan allemaal prachtig, want de broer van be roepswielrenner Nico Verhoe ven, had absoluut geen kind aan De Bruin. In het laatste bochtige gedeelte van het parkoers liet hij Vereecken: ik had geen greintje macht MEERSSEN - Voor Eric Vereec ken eindigde het kampioen schap in een fikse teleurstel ling. Vijf minuten na de win naar (Rob Compas) kwam hij zaterdag als 24e over de eind streep in de titelstrijd voor de amateurs. Moegestreden, maar vooral zwaar ontgoocheld. „Ik heb een verschrikkelijk slechte dag gehad." De Hulstenaar voerde al snel ex cuses aan. „Mijn fiets zat niet lekker, maar dat verwondert me niets. Ik heb van vrijdag een nieuw frame. Toen ik mijn fiets ging schoonmaken, zag ik dat het oude frame gebroken was. Daar sta je dan. op één dag voor het kampioenschap." Hij vond achteraf ook dat hij misschien wel te lang had door- getraind. „Ik ben altijd bang dat ik te weinig train, dus ik heb tot een dag of drie voor de wedstrijd nog veel kilometers gemaakt. Met het gevolg dat ik nu geen greintje macht meer had. Ik heb bijna heel de wedstrijd pijn zit ten lijden." Toch viel de schade voor Vereec ken nog mee. Tot vijftig kilome ter van het einde zat hij in een groep die op drie minuten van de leiders reed. .Zijn achterstand liep tenslotte' nog op tot vijf mi nuten. „Het ging in het laatste uur be ter met me", verteidé'fijj. „Toen ben ik zelfs nog gedemarreerd uit het pelotonnetje waarip ik zat." Maar dat kon de pijn niet verzachten. „Als ik goed ben vandaag, dan zit ik mee met de koplopers." Vereecken was in elk geval nog veruit de beste Zeeuw. Marcel Remijn en Peter Mol reden de koers uit en werden geklasseerd op meer dan acht minuten. Dat gold ook voor Johnny van Cad zand. Richard de Vrieze staakte de strijd al na zestig kilometer. „Ik blokkeerde omdat mijn voorbe reiding niet goed is geweest." Wilfred Geys was na zestig kilo meter al uitgeschakeld door een valpartij. René Tiggelman (links) in zijn beslissende partij tegen Peter Monté. Monté moest uiteindelijk het onderspit delven. foto Ruben Oreel. van onze medewerker MIDDELBURG - René Tiggel man heeft voor de derde maal in successie het Open Kampioen schap van Middelburg op zijn naam geschreven. In een typi sche Tiggelman-partij, wellicht niet geheel correct maar wel zeer spectaculair, versloeg hij in de slotronde Peter Monté uit Middelburg. Johan de Wolf bleef door winst op Bernard Meulenbroek weliswaar in pun ten gelijk, maar omdat Tiggel man de onderlinge partij ge wonnen had, was de titel voor de Vlissinger. Tiggelman had in de laatste ron de duidelijk de hardste noot te kraken. Zoals verwacht won Jo han de Wolf zijn partij tegen jeugdspeler Bernard Meulen broek, die zich taai verdedigde maar het uiteindelijk tegen de grotere ervaring van De Wolf moest afleggen. Tiggelman wist wat hem te doen stond en ging hiervoor tot het uiterste. In een Hollandse partij had hij Monté een zeldzame variant voorge schoteld. Monté weerde zich echter bekwaam, waardoor eeng gecompliceerd gevecht met wis selende kansen ontstond. Tig gelman, die moest winnen om zijn titel te behouden, riskeerde alles en kwam zelfs even verlo ren te staan. Na zware strijd kwam een remisestelling op het bord, waarin Monté ook remise aanbood. Tiggelman weigerde echter en speelde in de tijdnood fase alles of niets. Hij had succes, want uiteindelijk viel de vlag van Monté, die inmiddels een slechte stelling had. Zodoende behield Tiggelman 'op karakter' de titel. De jeugdprijs werd gedeeld door Bernard Meulenbroek en Den nis van Boven, beiden van Mid delburg. Van Boven finishte met een knappe remise tegen Wout van Wijnen. Bij de huisschakers ging de titel naar Wim de Rijke. Zijn deelna me in deze categorie was echter enigszins dubieus, omdat hij in het recente verleden lid was van Middelburg. Wedstrijdleider Jos de Jager zei na afloop dan ook, dat voor de volgende editie van het toernooi deze problematiek opnieuw zal worden bekeken. Uitslagen Tiggelman-Monté 1-0. Meulen broek-J. de Wolf 0-1. Punt-Van Hecke rem ,C de Wolf-Riemens 1-0. Van Bo- ven-Van Wijnen rent., Van Eekhout- Schelhaas rem.. Coppoolse-Van Sluijs 0-1, Heijboer-Burgerhoff 0-1, Welten-Quakkelaar 1-0, Pankow- Van Driel 0-1, Sanders-Rikumahu rem., Westerweele-Steijn 1-0, De Boer-Obbink 1-0. Bakker-Kaboord 0-1. De Bock-Mabelus 1-0, Van der Maas-Van der Mark 1-0. Janse -bye 1, Schipper -bye 0, Van Zalen -bye 0. Grootste volksfeest sinds 1945 KOPENHAGEN (SID/ANP) - Denemarken heeft de spe lers van het team, dat Euro pees voetbalkampioen werd, een geestdriftig ont haal bereid. Naar schatting honderdduizend fans waren zaterdagmiddag naar het raadhuisplein in Kopenha gen gekomen om de nieuwe helden te verwelkomen. De twee bussen met de be schermelingen van trainer Richard Möller Nielsen plus aanhang arriveerden met enige vertraging. Rondom de Deense hoofdstad heerste na de sensationele triomf in Göteborg een complete ver keerschaos. waaraan ook de spelersbussen ten prooi vie len. Stapvoets moesten de voertuigen zich een weg ba nen door de enthousiaste menigte. De stoet werd voorafgegaan door een ziekenauto, waarin zich de geblesseerde Henrik Andersen bevond. De pech vogel, die tegen Nederland een gebroken knieschijf op liep, had de overwinning met 2-0 op Duitsland niet kun nen meemaken. Wel hadden zijn collega's hem na afloop de bokaal in de handen ge drukt. Op het balkon van het raad huis verscheen even later de uitgelaten spelersgroep. Sa men met de menigte bene den hen waagden zij zich aan enkele volksliedjes en spreekkoren, waarbij tevens de spot werd gedreven met de verliezende Duitsers. Met kleine oogjes en totaal „uitgewoond" waren de trot se Europese kampioenen za terdagmorgen op het char tervliegtuig gestapt voor de terugtocht naar Kopenha gen. Tot in de vroege uurtjes had het gezelschap rond Povlsen en Laudrup feest ge vierd in het Yacht Hotel in Stenungsbaden. Sommige van de „Vikingen" hadden maar één uur hun bed gezien, toen zij zich voor de terugtocht meldden. De champagne vloeide rijkelijk en een dixie-band zorgde dat de stemming erin bleef. „We zullen deze titel een jaar lang vieren", beloofde Laudrup zichzelf. De felicitaties stroomden uit heel Europa binnen. Met na me de gelukwens van Joego slavië, waarvoor Denemar ken op het laatste moment als vervanger optrad, werd op prijs gesteld. De Deense minister-president Poul Schlueter zond vanuit Lissa bon, waar hij deelnam aan de EG-top voor regeringslei ders, een juichend telegram. „Het is fantastisch wat jullie hebben gepresteerd", lazen de sterren. „Denemarken is een waardige kampioen, dat zijn veel collega's hier met mij eens." In de straten van Kopenha gen ging het er in de nacht van vrijdag op zaterdag ook zeer luidruchtig aan toe. Tienduizenden feestvierders gingen van het ene terrasje naar het andere, zonder dat zich incidenten voordeden. Er werd tot diep in de och tend uitzinnig gedanst en ge zongen. De Deense rood-wit- te vlag kleurde het stadscen trum, waar één groot carna val werd gevierd. Vuurwerk maakte het festijn compleet. Waarnemers spraken van het grootste volksfeest in Kopenhagen sinds de bevrij ding in 1945 van de Duitse bezetters. de coureur uit St. Willibrord ter plaatse en voegde na de winst in Kwadendamme een nieuwe zege aan zijn palmares toe. Bij de B-amateurs werd het wed strijdbeeld bepaald door een kopgroep van zes coureurs, be staande uit Frans Hommel, Jack Nieuwkoop. Hans Oomen, Kees Roks, Leo Straver en René Zorge. Ondanks verschillende demarrages in de finale van de 60 kilometer lange wedstrijd, lukt het niemand om weg te ko men. In de eindsprint bleek Oo men de rapste voor Hommel en Nieuwkoop. Uitslagen: Amateurs: 1 Ton Verhoe ven. Berkel Enschot. 80 km in 2.03.50; 2 André de Bruin, St.-Willibrord; 3 Ruud Zijlmans, Roosendaal; 4 Pa trick van Passel, Sluiskil; 5 Vital Timmermans, Yerseke; 6 Mario van Vlimmeren, Hoeven; 7 John Spek, Polsbroek; 8 Rini Sestig, Ooster hout; 9 Jan de Bruin, St.-Willibrord; 10 Jacky v. d. Klundert, Hoogerhei- de; 11 Kees Schouwenaar, Kloetinge; 12 Pierre Raas. 's-Heerenhoek; 13 Toon v. d. Steen, Bruinisse; 14 Den nis Mesu, Middelburg; 15 Henry Loo- nen, Breda; 16 Angel Polvorosa, Wouw; 17 Fester Aarts, Kruiningen 18; Marco Konings, Hoogerheide; 19 Arjen Pijnenburg, Oosterhout; 20 Edwin Slegt, Raamsdonkveer. Amateurs B: 1 Hans Oomen, Etten- Leur 60 km in 1.24.25; 2 Frans Hom mel. Nieuw Vossemeer; 3 Jack Nieuwkoop. Roosendaal; 4 René Zor ge, Breda; 5 Kees Roks, Rucphen; 6 Leo Straver. Hazerswoude; 7 Eddy van DOngen, Roosendaal; 8 Ad Ver- heyen, Oud-Gastel; 9 Kees Jonkers, Oud-Gastel; 10 Gerrit v. d. Pluym. Nieuwendijk; 11 Erik Herlé, Delft; 12 John Akkermans, Nw. Vossemeer; Fred Krebbekx, Steenbergen; 14 Jef frey Kraak, Zevenbergschenhoek; 15 Ad Polak, Tilburg; 16 Simon Kloon- en, Hank; 17 Mario Lagerwef, De Lier; 18 Berend de Vries, Rotterdam; 19 Gerard van Antwerpen, Driewe gen; 20 Kees Heystek. Willemstad. MEERSSEN (ANP) - Het NOC heeft de voordracht van de KNWU overgenomen voor de Spelen van Barcelona. Vier vrouwen en dertien, of veertien, mannen zullen Nederland Olympische vertegenwoordi gen. Zaterdag werd na het wegkam- pioenschap voor de vrouwen be slist dat de vacante derde plaats -Leontien van Moorsel en Moni que Knol waren al zeker- naar Petra Grimbergen gaat. Ingrid Haringa rijdt de sprint op de baan, Leontien van Moorsel ook de individuele achtervolging. De amateurploeg is nog niet rond. Zeker van de wegwedstrijd is Erik Dekker, de twee andere renners worden later aangewe zen. De ploeg ziet er verder als volgt uit: 100 km ploegentijdrit: Bart Vos kamp, Jaap ten Kortenaar, John den Braber, Pelle Kil en Jos Wolfkamp, één van de vijf zal af vallen. Ploegachtervolging: Marcel Beumer, Niels van der Steen, Erik Cent, Gerben Broeren en Bart Veldkamp, één van de vijf zal afvallen. Individuele achtervolging: Ser vais Knaven. Klassementswedstrijd: Leon van Bon. Voor de 1000 meter tijdrit is Jan -Dirk van Hameren voorgedra gen, met René Vink als mogelij ke tweede kandidaat. In de ko mende week moet één van de twee aan de kwalificatienormen voldoen. Het NOC nam ook de voor dracht van negen begeleiders over, de ploegleiders Kuys (weg amateurs), Hoekstra (weg vrou wen) en Geserick (baan), de soig- neurs van de drie selectiegroe- pen De Jong, Van Engelen en De Meester, de mecaniciens De Wit en Felix en chef d'equipë Atsma. Tijdens een persconferentie za terdagmiddag vertelde Atsma dat de KNWU alsnog 25.000 gul den zal uittrekken voor de voor bereiding van de ploegen. Een mogelijkheid is dat die training in Spanje zal plaats vinden om een betere gewenning mogelijk te maken aan de zeer hoge tem peraturen die eind juli-begin ausgustus in Barcelona ver wacht worden. Vucevic tekent bij Barcelona BARCELONA (ANP) - Barce lona heeft Goran Vucevic ondei contract gesteld. De 21-jarigt Kroatische international were op aandringen van Johar Cruyff aangetrokken nadat dt vraagprijs van Hadjuk Splil was teruggeschroefd van 30C miljoen naar 200 miljoen pese- tas (vier miljoen gulden). Het is de bedoeling dat Vucevic nog een seizoen op uitleenbasis in Split zal blijven. Andreas Brehme, de 31-jarige Duitse middenvelder van Intei Milaan en de Duitse nationale ploeg, speelt het komend sei zoen bij de Spaanse eersteklas ser Zaragoza. Uit die stad is zijn vrouw afkomstig. Brehme, vooi wie ook Barcelona belangstel ling had, krijgt bij Zaragoza vooi twee seizoen een bedrag van 15C miljoen pesetas (drie miljoen gulden). Sportprijsvragen Lotto 26: Winnende getallen: 2 - 20 - 21 - 2£ - 32 - 39. Reservegetal: 26. Cijferspel 26: Winnend getal: 270042. Duitse lotto: Winnende getallen: 3 -14 -15 - IS - 24 - 42. Reservegetal: 37. Super ge tal: 5. Spiel 77: 7766382. Belgische lotto: Winnende getallen: 4-22-26-27 - 28 - 33. Reservegetal: 19. Tokertnummer: 2553807. Huisschakers: Faasse-Hardenbol 0- 1, De Graaf-Krueger 0-1, Groen-De Rijke 0-1. Moekotte-Nobel 0-1. Standen: 6 pnt.: Tiggelman (kam pioen), J de Wolf, 5 pnt Monté, Punt, C. de Wolf; 4 pnt.: Meulen broek. Van Hecke, Van Boven, Van Wijnen, Van Sluijs: 4 pnt Riemens, Van Eekhout, Schelhaas, Burgerhoff, Weiten, Van Driel; 3 pnt.: Coppoolse, Sanders. Rikumahu, Jonkheer, Van der Borgt, Westerweele, De Boer; 3 pnt.: Heijboer. Quakkelaar, Pankow, Kabboord, De Bock; 2 pnt. Steijn, Obbink. Van der Maas; 2 pnt.: Bak ker, Mabelus, Van der Mark. Janse; 1 pnt Schipper, 0 pnt.: Van Zalen Huisschakers: 6 pnt.: De Rijke. 5 pnt: Krueger; 4 pnt.: Groen; 3 pnt: Moekotte. Hardenbol, Nobel; 2 pnt Faasse; 0 pnt.: De Graaf. van onze medewerker HOEDEKENSKERKE - De Brabander Crhist Boden werd winnaar van de wielerronde van Hoedekenskerke voor A- trimmers. De sterke coureur uit Wouwse Plantage toonde in de finale zijn schitterende vorm en verraste zijn medevluchters Rob Koole, Huib Slabbekoorn, Leo Beyer, Wim Hoondert, Hans van Oorschot en de ex-amateur Theo van de Velde. Hoondert was in de finale met een lekke band kansloos en wist een jagend peloton nog net voor te blijven. De sprint van de grote groep, waaruit ook Walter hee- ren en Christ Verbraak waren ontsnapt, werd gewonnen door Marcel Verhagen uit Schaick. Bij de B-trimmers plaatste Leo Verhulst in de laatste ronde een demarrage die hem een voor sprong van 100 meter opleverde. Het bleek genoeg voor de winst, want de reactie van Jos Jere- miasse kwam te laat. De coureur uit Ovezande moest genoegen nemen met een tweede plaats. In de C-categorie -bewees Ko Tol- hoek maar weer eens dat bij het fietsen nog 1 ang niet is verleerd In een schitterende massalf eindsprint verwees de coureui uit Yerseke, die voorheen alle categoriën van de KNWU a doorliep, Theo Schouwenaar uil Goes naar een overigens fraaie tweede plaats. Uitslagen: A-categorie: 1 C. Boden Wouwse Plantage; 2 Th. v d Velde Rijsbergen; 3 R. Koole, 's-Heeren hoek; 4 L. Beyer, Den Bommel; 5 H. v Oorschot, Sprundel; 6 H. Slabbe koorn, Kapelle; 7 K. Schrijver, Ka pelle; 8 W. Hoondert. Hemkenszand 9 C. Verbraak, Heerle; 10 W. Heeren St-Willibrord; 11 M. Verhagen Schaick; 12 R Haast, Rijsbergen; IJ J. Peemen, Rijsbergen 14; M .Gunst Yerseke; 15 T. Rombouts, Breda. B categorie: 1 L. Verhulst, Roosendaal 2 J. Jeremiasse, Ovezande; 3 W. Oos se. Middelburg. 4 S Rommers, Ril land; 5 H. Gubbels, Goes; 6 W. Koks Kwadendamme; 7 C. Mollet, Hans weert; 8 J. Kole, Kapelle; 9 A. de Pun der, Ovezande; 10 K. Veerhoek, We meldinge C-categorie: K. Tolhoek Yerseke; 3 Th. Schouwenaar, Goes; H Matthijssen, Wouw; 4 B. Drijdijk Middelburg; 5 J. v. d. Klooster, 's Heer Arendskerke; 6 N Tollemans Hoedekenskerke; 7 B. Peeters, Kwa dendamme; 8 J Boer. Bergen op Zoom, 9 R. Melse, Terneuzen; 10 A Hazen, Lewedorp. Leontien van Moorsel is op weg naar haar derde Nederlandse titel. foto Arthur Basstiaanse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 10