Ramses Bekkenk droomt van top Zeeuwse atleten actief in Breda Lia Melis opnieuw naar de Spelen Motorcrossweekend van MSV De Uitlaat Concurrentie voor favoriet Klaasse sport 24 Ambitieuze atleet vertrouwt op trainster Joke Winkelman Zeeuwse triathlontop aan start bij Stelleplas VRIJDAG 26 JUNI 1992 van onze verslaggever ZIERIKZEE - De pas vijftienja rige Delta Sport-atleet Ramses Bekkenk weet het zeker: hij wil naar de top. Hardlopen op inter nationaal niveau, wereld- en Europese kampioenschappen, daar droomt hij van. Niet zel den echter blijken dromen een utopie en ongrijpbaar. „Ramses moet voorzichtig met z'n krach ten omgaan", laat trainster Jo ke Winkelman weten. „Anders is hij te vroeg uitgeblust en kan hij over iets anders gaan dro men." De Nederlandse kampioen schappen atletiek voor A- en B- junioren worden vandaag, zater dag en zondag in Breda gehou den. Het is voor Bekkenk niet de eerste krachtmeting op natio naal niveau, wel de meest aan sprekende. Eerder presteerde hij verdienstelijk tijdens de Neder lands kampioenschappen in door en cross. De resultaten die hij daar leverde rechtvaardigen hoge verwachtingen. „Ik werd bij de cross zesde en op de 1500 .meter indoor vijfde, terwijl deze afstanden niet mijn favoriete zijn. De steeple-chase. dat is mijn nummer." Noorwegen Om in deze laatste discipline door te breken heeft Bekkenk samen met Joke Winkelman een driejarenplan opgezet. De der dejaars VWO-student wil over driejaar zijn opleiding afronden, en binnen die termijn zowel aan de wereld- als Europese kam pioenschappen voor de jeugd deelnemen. Daarna wil de frêle loper uit Zierikzee weg uit Ne derland. „Noorwegen zie ik wel zitten", zegt hij, „Daar gaan te genwoordig jonge lopers uit alle landen naar toe. Ik probeer een beurs te krijgen voor één van de scholen die daar volgens het Amerikaanse systeem werken: sport staat centraal." „In die periode van drie jaar zal Ramses voorzichtig met zijn VLISSINGEN - De Neder landse kampioenschappen atletiek voor A- en B-junio- ren worden vrijdag, zater dag en zondag op sportpark 't Mastbos in Breda gehou den. De Zeeuwse afvaardiging telt de volgende 22 atleten van zeven verschillende clubs: AV'56-Goes: Anjolie Wisse, 800 meter, meisjes A; Jacqueline van de Kreeke, verspringen, meisjes A; Ed win de Leeuw, 5000 meter, jongens A. Dynamo'70-Mid- delburg: Michel Houkamp, hoogspringen, jongens A; Wilco Pruisser, 100 meter, jongens A; Jeroen ten Heu vel, speerwerpen, jongens A. Sporting Walcheren-Koude- kerke: Chery Abuys, 100 me ter, verspringen, meisjes A; Daniëlle van Cadzand, 800 meter, meisjes A; Karin Bas- tian, 800 meter, 1500 meter, meisjes A. Atletica Vlissin- gen: Emiel Roodenburg, dis cuswerpen, kogelstoten, jon gens A; Pascal Meerman 800 meter, jongens B; Erik Huis man, hoogspringen, jongens B; Daphne Jasperse. hink- stapsprong, verspringen, 200 meter, meisjes A; Sebas- tiaan Francke, 800 meter, 200 meter, jongen A; Theo Rabout, 3000 meter, 1500 meter, jongens A; Jildau van Dieren, 400 meter, meisjes A. Scheldesport Terneuzen: Dennis Coppieters, kogel stoten, discuswerpen, jon gens A; Anné van Duiven- dijk, 3000 meter steeple. 1500 meter, jongens A; Stefan Marteyn, verspringen, hink- stapsprong, jongens A. Del ta Sport-Zierikzee: Renate van der Hoek, kogelstoten, discuswerpen, 100 meter, meisjes B; Liesbeth Oud, 400 meter horden, meisjes B; Ramses Bekkenk, 3000 me ter, 2000 meter steeple, 1500 meter jongens B. van onze medewerker VLISSINGEN - Morgen (zater dag) en zondag staat het intus sen traditioneel geworden mo torcrossweekend van de MSV De Uitlaat in Vlissingen op het programma. Zowel zaterdag als zondag worden een groot aantal crossers aan de start verwacht op het Vlissingse Sloehavencir- cuit. Morgen kunnen de Zeeuw se rijders zich meten met de dan al aanwezige crossers uit Zuid- Holland, Brabant, en Limburg die zondag aan de start komen tijdens de nationale jeugd-regio -wedstrijden, met aan de start alle solo-klassen vanaf 60cc tot en met 500cc. Er wordt dan een bekerwedstrijd verreden die voor de leden tevens meetelt voor het kampioenschap van de MSV De Uitlaat. Enkele jaren geleden is men in Vlissingen gestart met op de za terdag voor de regio-wedstrijd een clubwedstrijd te organise ren met startmogelijkheid voor de dan al aanwezige crossers die op zondag in de slag gaan voor de nationale competitie. Een op zet die al snel is uitgegroeid tot van onze medewerker SEROOSKERKE - Op de Zeeuwse Dag van het Paard, morgen (zaterdag) op de terrei nen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 1 in Vrouwenpolder, zal behalve de keuringen van de diverse stam boeken ook het wedstrijdele ment een belangrijke plaats in nemen. Vooral in de springru- brieken in de klassen L en M is er sprake van een overweldi gende deelname. Peter Klaasse, met Attentie vo rige week nog winnaar in Renes- se, is in de klasse M favoriet. Maar evenals afgelopen zater dag kan de Amemuidenaar op de nodige concurrentie rekenen. Jan Ton, die op Schouwen door Klaasse met slechts een fractie van een seconde werd geklopt, komt ongetwijfeld met Cartou che met de nodige revanche-ge- voelens in de ring. Maar ook Sjaak Boonman met Delight Primeur, Winny de Landmeter met Benjamin's O, Inneke Van Eyzeren met Attent en Daniëlle Erasmus met Butterfly zijn ze ker geen te onderschatten te genstanders. In de klasse L gaat Sandy den Exter als favoriet van start, Hoe wel nog niet bekend met welke twee viervoeters de amazone uit krachten om moeten gaan. Ik ken voorbeelden te over van at leten die door té intensief spor ten in hun juniorentijd bij de se nioren faalden", zegt de uit Spij- kenisse afkomstige Joke Win kelman. Zij is sinds driejaar ver bonden aan Delta Sport, nadat zij eerder bij Spark in Spijkenis- se, PAC Rotterdam en PEC Zwolle als atletiektrainster ac tief was. Frustrerend Winkelman, die zichzelf als pres- tatietrainster typeert, werd drie jaar geleden door Delta Sport aangetrokken om de senioren en de A- en B-junioren onder haar hoede te nemen. Haar werk ken merkt zich echter door de ma nier waarop zij de talenten eruit pikt en zich verder alleen op de ze atleten concentreert. „Het is eerlijk gezegd wel eens frustre rend om met de grote groep te werken", vindt Winkelman. „Je steekt er veel energie in maar krijgt er vaak weinig voor terug. Daarom is het voor mij niet moeilijk om voor de welwillen- den te kiezen. De rest laat ik dan wat aanmodderen." De voormalige sprintster Win kelman geeft toe dat zij heeft moeten wennen aan de Zeeuwen en andersom. „Ik zeg alles recht voor z'n raap en dat vinden ze hier nogal vreemd. Dat heeft in het begin best remmend ge werkt op de prestaties, maar in middels is iedereen er aan ge wend. Ik denk dat mijn werkwij ze geaccepteerd wordt." De inwoonster van Spijkenisse is niet bang voor het moment dat één van haai- talentvolle pu pillen zijn heil bij een andere trainer zoekt. Winkelman denkt echter dat zo'n moment niet snel. zal komen omdat ze voldoende kennis in huis heeft. „Ik heb alle diploma's die er voor een trainer op atletiekgebied te behalen zijn. Er zijn slechts vier heren trainers in Nederland die over dezelfde papieren beschikken. Maar als een atleet bij me weg wil vind ik dat prima, dat kan ik accepteren. Tenminste als het op een normale manier gaat. Als een atleet natrapt word ik woes t, zoek hem of haar op en breek beide benen", zegt ze fel. Ramses Bekkenk maakt ten slotte duidelijk dat hij het volste vertrouwen heeft in de trainster. „Zij is ontzettend hard voor ons, vooral tijdens de training, maar dat heb ik nodig. Op bepaalde momenten zorgt ze ook voor rust en geeft vertrouwen. Vermoeid heid is volgens haai- geen excuus om te stoppen en daar geef ik haai- gelijk in. Ze weet steeds on ze prestatiegrenzen te verleggen en dat is het belangrijkste. Ik blijf hier lekker nog een paar jaar trainen." Winkelman geeft aan dezelfde wens te koesteren: „Ik wil hier blijven, omdat ik het prima naar mijn zin heb. Als het bestuur of de leden me niet meer willen, houdt het natuurlijk op. Op het moment lijkt me dat echter geen reeële gedachte." een groot succes en die vooral door de Brabantse crossers werd benut om er een tweedaagse van te maken. Voor de Zeeuwse rij ders betekent het dat ze zich kunnen meten met hun KNMV- collega's. Zaterdag zullen Zeeuwse toppers als Erik van der Wekken Richard Leeuwes- teyn en de gebroeders Van der Weele (250cc), Marco Overweel, Erik Polderman, Kees den Hol lander (125cc) er zeker alles aan doen om de bekers in Zeeland te houden. Wie hun sterkste tegen standers zullen zijn is niet te zeg gen, omdat dat afhankelijk is van wat er van de KNMV aan de start zal komen en er geen voor inschrijving is. Zondag zal de meeste aandacht uitgaan naar Dré van Espen uit Axel, enige Zeeuw in deze lande lijke competitie en die momen teel aan de leiding gaat voor het kampioenschap in de 250cc re gio-B. Van Espen zelf blijft bescheiden onder zijn favorietenrol. „Ik zal natuurlijk proberen op het hoog ste podium te eindigen", is zo'n beetje alles wat hij over de wed strijd kwijt wil. Kortgene in de ring verschijnt, staat de Stal den Exter garant voor een goede combinatie steeds betere beloftevolle jonge paarden worden gehuisvest, die de favorietenrol volkomen' rechtvaardigt. Het is overigens niet alleen Sandy den Exter die over steeds betere paarden kan beschikken. Zo moet Miranda de Jonge met Weekend Love, Jan Martens met Caitwick (win naar op Schouwen in deze klas se). Henk Maljaars met Furore, Albert Vermue met Fair Lucky One en Jan de Kroo met Equa tor in staat worden geacht San dy den Exter het vuur na aan de schenen te leggen. In de klasse Zwaar kan het pu bliek ongetwijfeld rekenen op een titanenstrijd tussen Miran da de Jonge met de super sprin gende Beauchamp en Sandy den Exter met een van haar nog nader aan te duiden Z paarden. Maar ook Anja van der Linden heeft met Bonanza de laatste weken duidelijk bewezen dat zij aan dit niveau aardig begint te wennen. Het zou dan ook nie mand verwonderen dat in deze klasse Harrold Cornelissens, Han Wattel, Rinus Rottier en Jan Ton met lede ogen zullen moeten aanzien hoe de amazo nes de hoofdprijzen onder elkaar verdelen. Marathonloopster profiteert van banden met Aruba van onze verslaggeefster Edith Ramakers MIDDELBURG - Van de zes sportmensen die voor Aruba op de Olympische Spelen uit komen, wonen er twee in Mid delburg. Het zijn de atleten Kim Reynierse en Lia Melis. Lia Melis komt zelfs voor de tweede keer voor Aruba uit op een Olympische marathon. In de tussenliggende periode zijn de omstandigheden voor haar wel veranderd. Vier jaar geleden, toen de Spelen in Seoul werden gehouden, woonde en werkte ze op Aruba. Voor de snelste lange afstandsloopster van Aruba was deelneming aan de Spe len van Seoul vanzelfspre kend. „Ik leefde ruim acht jaar als een Arubaanse tussen de Arubanen. Deze keer heb ik me afgevraagd of het nog wel eerlijk is dat ik voor Aruba uitkom. De band met Aruba is minder hecht geworden om dat ik drie jaar geleden van Aruba naar Zeeland ben ver huisd", zegt de 32-jarige Mid delburgse. Ze kan haar uitverkiezing wel rechtvaardigen omdat ze zich soms meer een Arubaanse dan een Nederlandse voelt. Ze mist Aruba. De trainingsomstan digheden, de warmte van men sen, de zon en het strand. „Ik trainde vaak met een groep van ongeveer tien atleten op de stranden in het noorden. Als ik daarvan terugkwam ging ik even bij mijn buur vrouw langs. In de schommel stoel onder de tamarijnboom dronken we samen iets. Die ge zelligheid mis ik weieens in Nederland." Op Aruba wonen 65.000 men sen en als je hard kan lopen kun je in acht uur het hele ei land ronden. Volgens Melis, die eind april enkele weken op Aruba is geweest, stroomt het eiland de laatste jaren vol met rijke buitenlanders en arbei ders. „In korte tijd zijn er heel veel huizen en hotels ge bouwd, waardoor er ineens voldoende werkgelegenheid is. Veel Venezolanen zoeken en vinden werk op Aruba. Ik heb gemerkt dat het Papia mento verdrongen wordt door het Spaans. Het eiland is ont dekt, ik hoop dat het niet aan knusheid inboet." Als ze anderhalf jaar langer op Aruba was gebleven, dan zou ze voor Aruba nooit meer een verblijfsvergunning nodig hebben gehad. ..Dan had ik de Arubaanse nationaliteit kun nen krijgen, maar dat hoefde Lia Melis: Barcelona is mijn enige marathon. voor mij niet. De sociale voor zieningen zijn in Nederland veel beter dan op Aruba. Op 20 -jarige leeftijd ben ik daar naar toe gegaan. Na mijn studie apothekers-assistente ben ik naar de Kibboets gegaan. Het werken in een vreemd land was me goed bevallen en toen ik hoorde dat er op Aruba drin gend behoefde was aan apo thekers-assistenten, ben ik daar naar toe gegaan. Van- tevoren had ik niet verwacht dat ik het zo lang naar mijn zin zou hebben." Lia Melis verafschuwt de win ters in Nederland. Ze verwacht nog eens terug te gaan naar Aruba. De lage Nederlandse temperaturen maken haar mistroostig en ze krijgt stee vast last van pezen rond haar enkel. „Deze winter heb ik me ook weer aan mijn enkel moe ten laten behandelen. Nog steeds heb ik een bobbel vlak naast mijn achillespees. Rond april, toen de temperaturen weer een beetje aangenaam werden, kon ik voor de eerste keer zonder pijn trainen." World Cup In 1987 ontmoette Lia Melis tijdens World Cup wedstrijden in Seoul voor de eerste maal de Middelburgers John Vermeule en Kim Reynierse. „Ik kwam voor Aruba uit dat in 1985 zelf standig was geworden. We raakten met elkaar in gesprek. Kim zei: ik ben op Aruba gebo ren. Daarna is hij er geloof ik werk van gaan maken. Hij maakt meer aanspraak op de nationale ploeg van Aruba dan ik. Kim is op Aruba gebo ren en ik in Vrouwenpolder." Lia Melis heeft wel een voor sprong in ervaring op Kim Reynierse. De marathonloop ster eindigde voor Aruba op de Spelen in Seoul op een 52e plaats in 2.53.24. Zij verbeter de haar persoonlijke record, ondanks de hitte en het zware parcours. Enkele weken voor de Spelen was ze absoluut niet in vorm, maar de spanning van de wedstrijd gaf haar ex tra kracht. „Het is toch gewel dig om met Rosa Mota aan de start te staan. Ik hoop dat ze dit keer weer mee doet. Ze schijnt problemen te hebben, maar als ze in Barcelona aan wezig is, kan ze weer winnen." De marathon in Barcelona zal weer zwaar zijn, weet Lia Me lis. „Normaal loop ik altijd drie marathons per jaar. Door de blessure heb ik niet aan de ma rathon van Rotterdam mee kunnen doen. Barcelona zal mijn enige marathon van het jaar worden. Dat moet dan maar meteen goed zijn. Ieder een heeft het over de Mont- juich, de heuvel waarop de fi nish is. Als ik mijn persoonlijk record loop, kom ik niet verder dan de achterhoede", zegt Lia Melis, die lid is van Sporting Walcheren. foto Lex de Meester Ze beseft een bevoorrecht per soon te zijn. Als ze geen ban den had opgebouwd met Aruba, dan zou ze dit jaar niet naar de Spelen zijn gegaan. De NOC-limiet van de Spelen voor Nederlandse marathon loopsters ligt op 2.34.00 uur, ver onder de persoonlijke top tijd van Melis. Anne van Schuppen finishte dit seizoen in de marathon van Utrecht na 2.33.40 uur. Zij voldeed aan de Olympische limiet van het NOC, maar Van Schuppens prestatie werd toch niet geho noreerd met een ticket voor Barcelona, „Op Aruba is geen loopster die sneller de marathon aflegt dan ik. Dat is mijn geluk. Het is niet zo dat er weinig aan sport wordt gedaan in Aruba. Inte gendeel zelfs. Als je op Aruba rondloopt heb je het idee dat sport veel populairder is dan in Nederland. Wel zijn er daar minder faciliteiten. Er is bij voorbeeld maar één atletiek baan. Die is niet van tartan, maar van zand. Nog steeds is er geen olympisch zwembad, dus blijven de prestaties van Arubaanse zwemmers achter. Er wordt voor sport minder georganiseerd dan in Neder land. Als dat beter geregeld zou zijn, dan weet ik zeker dat er meer sporters op internatio naal niveau zouden doorbre ken." van onze medewerker HEINKENSZAND - Vrijwel de gehele triathlontop van het 'Super Prestige Zeeland' komt zondag in en rond de Stelleplas in Heinkenszand aan de start voor een kvvart- triathlon. Deze wedstrijd geldt tevens als het club- kampioenschp van de Triathlon Vereniging Zee land. Na twee wedstrijden gaat de Belg Patric Segers uit Ever- gem met 1815 punten in het super prestigeklassement aan de leiding, op de voet ge volgd door de winnaar van vorig jaar. Jan Bart Jasperse uit Oost-Souburg, met 1798 punten en Peter van Lit uit Vlissingen met 1720 punten. Op de vijfde plaats staat de eerste veteraan geklasseerd, namelijk Theo van Hal uit Middelburg met 1657 pun ten. Bij de heren boven de 50 jaar raakt Sjaak Sinke vrij wel zeker zijn eerste plaats kwijt. De Vlissinger is zon dag belast met de tijdwaar neming en zal dus onmoge lijk zijn positie kunnen ver dedigen, Tina Kats uit Vlis singen verdedigt bij de vrou wen een geringe voorpsrong op veterane Mia Wijten uit Heerle. De kwarttriathlon (1500 m zwemmen, 44 km fietsen en 11 km lopen) start om 13.00 uur in de Stelleplas. Om 13.30 uur vertrekken de re creanten en junioren voor 1/8 triathlon met 750 m zwem men, 22 km fietsen en 5 km lopen. Tussenstand Super Prestige Zeeland 1992: Miragecircuit: heren 20-39 j.: 1 Patric Segers, Evergem, 1815 pt 2 Jan Bart Jasperse. Oost-Sou burg, 1798 p.; 3 Peter van Lil. Vlissingen, 1720 p 4 Johan de Boer, B. o. Zoom, 1675 p., 5 Bram v. d. Wege, Philippine, 1651 p.; 6 Wim Verburg, Goes, 1608 p.; 7 Omar Roels, Axel, 1601 p., 8 Jan v. d. Eyk. Serooskerke, 1581 p., 9 Ronald Vanhyfte, Oostburg, 1361 p.; 10 Theo Kappetein, Ter- neuzen, 1278 p. Heren 40-49 j.: 1 Theo van Hal, Middelburg, 1657 p.; 2 Frans Daalman, Breskens, 1634 p.; 3 Pieter Verhage, West- Kapelle, 1552 p.; 4 Cees de Waal, Goes, 1440 p.; 5 Simon v. d. Lin de, 1354 p. Adia Keser Circuit: heren 50 j. e.o.: 1 Sjaak Sinke, Vlissingen, 1271 p 2 Peter Rotte, Middel burg. 1192 p.; 3 Piet Spruit, Ter neuzen, 1013 p. Heren 17-19 j.: Frank Graftdyk, Berkhout, 909 p.; 2 Rob Magnee, Vlissingen, 858 p. Dames 20 j. e.o.: 1 Tina Kats, Vlissingen, 1234 p.; 2 Mia Wyten, Heerle, 1151 p.; 3 Ada van Zwie- ten, Bodegraven, 817 p.; 4 Irma Heeren, Middelburg, 798 p. Da mes 17-19 j.: 1 Nicole v. d. Schel de, Middelburg, 464 p. VSB-Circuit: meisjes 14-16 j.: 1 Boukje Doedee, Graauw, 754 p.; 2 Cindy de Muynk, Yzendijke, 531 p. Jongens 14-16 j.: 1 Floris van Loon. Hoogerheide, 1794 p., 2 Jochem Kuzee, St. Annaland, 1757 p.; 3 Johan de Smedt, Asse (B.), 1703 p. ATLETIEK De Vlissingse atletiekvereniging Atletica heeft woensdag (1 juli) de organisa tie in handen van de Avondwedstrijd voor senioren en A-, B-, C- en D-juniorei in handen. Op sportpark Baskenburg gestreden op de volgende onderdelen Heren, dames en jongens en meisjes A en B: 100 m. 200 m., 400 m.. 1500 m., hoog ver, kogel en discus. Jongens en meisjes C en D: 60 m„ 80 m.. 100 m., 1000 m. 1500 m.. ver en hoog. De wedstrijd begint om 18.30 uur. BASKETBAL Vanavond (vrijdag) wordt in de Van Duyvenvoorde sportzaal de finale van d( Zeeuwse beker bij de dames afgewerkt. Deze strijd gaat voor de tweede opeen volgende keer tussen het eerste damesteam van BC Vlissingen en de meisjes junioren van dezelfde club. De wedstrijd begint om 20.30 uur. HONKBAL Het Zeeuwse Honk speelt zijn laatste wedstrijden voor de zomerstop in d< Belgische honkbalcompetitie. De Temeuzense honkballers spelen zondag eer uitwedstrijd tegen Beveren. Heren softbal: Zeeuwse Honk-Sluggers, vandaaf (vrijdag) om 19.30 uur op het sportcomplex Oude Vaart. Dames softbal: Spar tans-Zeeuwse Honk, zondag om 12.30 uur. JUDO De judo-vereniging Kiai uit Oost-Souburg viert dit jaar zijjn 25-jarig bestaar met een aantal demonstraties. Vorige week gaf bondscoach Karei Gietelink bijles aan de Zeeuwse judoka's. Morgen (zaterdag) verzorgt Jan de Rooy enke le oefensessies in de KIAI-dojo te Oost-Souburg. Jan de Rooy is trainer var enkele vaderlandse toppers als zoals Deborah Ravestein en Nancy van Stok- kum. Hij zal vanaf 14.00 uur aanwezig zijn in Oost-Souburg. KLEIDUIVENSCHIETEN Vandaag (vrijdag) wordt op de schietbaan Midden-Zeeland in 's-Heer Arends kerke de jaarlijkse Midzomerwedstrijd gehouden. Het is een open wedstrijd, ei wordt in meerdere groepen geschoten. De inschrijving is van 17.00 tot 19.0( uur. De wedstrijd telt mee voor de Midden-Zeelandtrofee. MOTORCROSS Morgen, zaterdag, en zondag, staat het Vlissings motorcrossweekend op het programma van de MSV De Uitlaat. Zaterdag is er een open club/bekerwed strijd waarin de rijders die zondag voor de regio-competitie uitkomen ook van start mogen. Er wordt gestart in de klassen 60cc, 80cc.. 125cc, 250/500cc en de recreatieklasse. Zondag is er alleen startgelegenheid voor de bij de KNMV aangesloten rijders in de klassen 60cc, 80cc (3 leeftijdsklassen), 125cc jeugd en 125cc, 250cc en 500cc regio-B. Zaterdag wordt er gereden vanaf halfelf, zondag wordt er een uur vroeger, om halftien, gestart. PAARDENSPORT In het kader van de 'Zeeuwse Dag van het Paard' houdt de Koninklijke Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen morgen, zaterdag op de terreinen van manege de Eendracht aan de Rijkebuurtweg 1 in Vrouwenpolder spring- en menwedstrijden voor paarden en pony's. Programma 09.00 uur: springen po ny's klasse L: 10.00 uur. mennen klasse B: 10.10 uur: springen paarden klasse L; 10.30 uur: mennen klasse L; 11.15 uur: mennen klasse M; 11.30 uur: springen pony's klasse M; 11.45 uur: mennen klasse Z; 12.00 uur: springen paarden klas se M: 13.15 uur: springen pony's klasse Z; 14.00 uur: springen paarden klasse Z SCHAKEN Vandaag, vrijdag om 20.00 uur in 'De Schakel', Bachtensteene te Middelburg vindt de slotronde plaats van het Open Kampioenschap van Middelburg. Re né Tiggelman is bij winst op Peter Monté zeker van zijn derde titel in successie Maandagavond om 20.00 uur in 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen worden de laat ste drie ronden gespeeld van het open rapidetoernooi van De Zwarte Dame. SURFEN Morgen (zaterdag) en zondag wordt de Ronde van Het Veerse Meer gehouden Programma zaterdag: ronde voor tandems scholenkampioenschappen. Start 12.00 uur. Zondag: Ronde van Het Veerse Meer. Start 10.30 uur. Er worden drie afstanden gevaren: 60 kilometer (ervaren surfers), 20 kilometer (beginnende wedstrijdsurfer) en 20 kilometer (recreatieve toersurfers). TRIATHLON Zondag wordt in en rond de Stelleplas in Heinkenszand een kwart-triathlor afgewerkt. Deze telt mee voor het Super Prestige klassement. De start van de wedstrijddeelnemers is om 13.00 uur. Om 13.30 uur vertrekken de recreanter en junioren voor een 1/8 triathlon. TRIMKOERSEN De sportvereniging Hoedekenskerke houdt vandaag (vrijdag) de derde wieler ronde van Hoedekenskerke voor renners aangesloten bij Trimbelangen Mid den-Zeeland. De C-renners bijten om 17.30 uur het spits af voor een wedstrijd over 40 km. De B-renners gaan om 18.45 uur van start voor een afstand van 50 km. Als sluitstuk van dit avondcriterium gaan de A-renners om 20.15 uur van start voor een afstand van 60 km. TRIMLOPEN Op het PZZ-terrein aan de Oostmolenweg in Goes wordt woensdag (1 juli) de PZZ-loop gehouden. De organiserende atletiekvereniging AV '56 heeft een om loop van 1 kilometer uitgezet die door de deelnemers 1 tot en met 6 gelopen kan worden. Het startschot valt om 19.30 uur. Inschrijven is ter plaatse mogelijk vanaf 18.30 uur. WIELRENNEN Morgen, zaterdag wordt in Middelburg de Ronde van Dauwendaele verre den. De wedstrijden worden gehouden op het parkoers aan de Kruitmolen- laan. De B-amateurs starten om 17.00 uur, de A-amateurs om 19.00 uur. ZWEMMEN Zondag wordt in het zwembad te Sas van Gent een invitatiewedstrijd gehou den met als inzet de 'Piet de Vries wisselbeker-. Bekerhouder Scheldestrooni zal het moeten opnemen tegen de teams van de Schelde. ZC Koewacht, de Braakman, de Bruinvis en het Belgische Olympique Borgerhout. De wedstrijd begint om 10.30 uur. Atletiektrainster Joke Winkelman, met pupil Ramses Bekkenk en haar onafscheidelijke hond: „Als een atleet natrapt word ik woest, zoek hem of haar op en breek beide benen." foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 24