Notariskantoor presenteert moderne Zeeuwse kunst Circus Orgel Zeeuws Vocaal Ensemble kunst CUltUUr VRIJDAG26JUN11992 2 0 Circus Orgel Dubbelconcert Festival Xenakis Ensemble Circus Circus Harp Strijkkwartet Orkest Jeugdorkest Saxofoon Orgel Gordon Circus ZATERDAG VRIJDAG VERWACHT MAANDAG ANTWERPEN Circus Royal geeft maandag een voorstelling bij het buurtcen trum Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwenburg (16.15 uur). DINSDAG Circus Royal besluit zijn verbijf in Vlissingen dinsdag met een laatste voorstelling bij het buurtcentrum Open Hof in Paau wenburg (16.15 uur). Charles J. de Wolff geeft dinsdag het vierde orgelconcert in de Middelburgse Nieuwe Kerk (20 uur) in de serie van de stichting Orgelcentrum. Het programma omvat de Introductie en Passacaglia uit Sonate no 8 van J. Rheinberger, drie koraalvoorspelen en de Koraalfan tasie van Wachtet auf ruft uns die Stimme van Max Reger, Choral 1,4 Intermezzi en Choral II van Hendrik Andreissen, ter gelegen heid van het eeuwfeest van deze in 1892 geboren en in 1981 gestor ven organist/componist en tot besluit drie delen uit La nativité du Seigneur van de onlnags overleden organist Olivier Messiaen: Les enfants de dieu, Les bergers en Dieu, armi nous. WOENSDAG Het Zeeuws Vocaal Ensemble en het Vrouwenkoor Quodlibet verzorgen woensdag een gezamenlijk concert in de Nederlandse hervormde kerk in Renesse (20 uur) Het Vrouwenkoor, in 1986 opgericht, staat voor het eerst onder leiding van de dirigente Willie Bil. Het Zeeuws Vocaal Ensemble is in 1988 opgericht door Kees van Eersel. Beide koren zingen a capella, maar ook met orgelbegeleiding van één der dirigenten. Daarnaast speelt celliste Merel van Eersel een Sonate van Anto nio Vivaldi en enkele speciaal voor haar door Kees van Eersel gecomponeerde werken voor cello en orgel. ZONDAG Een nieuwe regeling voor bedrijven die kunstenaars in de armen wil len sluiten. Het Ministerie van WVC spreekt in dat verband over het 'Ver ruimd opdrachtenbeleid beeldende kunsten'. Het Middelburgse notaris kantoor Janse de Jonge, Matthijsen en Van Wouwe is in Zeeland het eerste be drijf dat in het kader van de nieuwe subsidiemogelijkheid opdrachten aan vijf Zeeuwse kunstenaars heeft ver strekt. Morgen (zaterdag) worden de kunstwerken onder de titel de 5 in het kantoor in de Wagenaarstraat in Mid delburg gepresenteerd. De WVC-regeling voorziet in een tege moetkoming van ongeveer 75 procent in de opdrachtkosten. Volgens mr L. A. J. Janse de Jonge - zelf een lief hebber van moderne kunst -r is het voor bedrijven een zeer aantrekkelijke ma nier om werk van eigentijdse kunste naars aan te schaffen. Hij verwacht dat meerdere ondernemingen in Zeeland het voorbeeld van zijn notariskantoor zullen volgen. Het verruimend op drachtenbeleid staat los van de al ou dere één procentsregeling, die bedrij ven in de gelegenheid stelt kunst aan te schaffen als een nieuw onderkomen wordt gebouwd. In het kantoorpand is speciaal voor het kantoor vervaardigd werk te zien van Willem Buijs, Piet Dieleman, William Verstraeten, Ben Sleeuwenhoek en Pie- ter Slagboom. Buijs is in de spreekka mer vertegenwoordigd met foto's van diverse planten, Piet Dieleman beves tigde bronzen plakken in het trappen huis, William Verstraeten siert een wand van de wachtkamer met een foto van 4 bij 6 meter, Ben Sleeuwenhoek zorgde voor twee wandschilderingen in een gang op de eerste etage en Pieter Slagboom maakte drie glazen muurob jecten voor een spreek- en een notaris kamer. Notaris Janse de Jonge beschouwt het binnenhalen van de moderne kunst als een spannende confrontatie tussen oud en nieuw. Het monumentale gebouw in de Wagenaarstraat was van het eind van de negentiende eeuw tot in de jaren zeventig van deze eeuw de thuisbasis van het Zeeuws Museum. De kunste naars mochten zelf een locatie voor hun werk in het kantoorpand kiezen. Het advocatenkantoor verwacht met de nieuwe kunstwerken iets van de vroe gere publieksfunctie van het Zeeuws Museum terug te krijgen. De vijf kunstopdrachten worden zater dag om 16 uur gepresenteerd. Adjunct hoofdredacteur A. L. Oosthoek van de PZC verzorgt een inleiding. De werken zijn te bezichtigen tijdens kantooruren. De fotowand van William Verstraeten in de wachtkamer van het notariskantoor. Arnold Dooyeweerd (contrabas), Fred van Duynhoven (drums), Ben Gerritsen (vibrafoon), Bart van Helsdingen (drums), Klaas ten Holt (gitaar) en Jeroen Goldsteen (piano/vibrafoon). Circus Royal geeft zaterdag een voorstelling in het winkelcen trum Papegaaienburg in Vlissingen (15 uur). Jan Kleinbussing geeft zaterdag een concert op het Marcusse- norgel in de Grote Kerk in Goes (20 uur). De Deventer organist opent met Dans le verbe était la vie, et la vie était la lumière van Olivier Messiaen, gevolgd door twee werken van diens verleden jaar overleden vriend Jean Langlais. Daarop volgen werken van de in Deventer geboren componisten Jan Pieterszoon Sweelinck (vier variaties over het koraal Allein Gott in der Höh' sei Ehr) en Jan Adam Reincken (Toccata in G.). Hij besluit met de Entrée, Intermezzo, Cantabilé en Final uit de zevende Sonate van Alexandre Guilmant. De brassband Oefening Kweekt Kunst uit Westkapelle en het Westkappels Dameskoor geven zaterdag een dubbelconcert in de Nederlands hervormde kerk aan de Markt in Westkapelle (20 uur). Het programma van het dameskoor omvat The Gradener van J. Brahms, Weary wind of the west van Edgar Elgaer, Sonne, Sonne scheine van Armin Knab, Sing a song of spring van F. W. Moller, Some enchanted evening van R. Rodgers, het Jagdlied van Mo- zarrt en de liederen Vedeldo Vedeldei, All through the night en de Amerikaanse gospel Swing low, sweet chariot. Soliste is me vrouw L. Minderhoud. Dineke Vermeulen en Willy van Wagenin- gen zingen een duet. Dirigente is Riet Westerweel. De brassband o.l.v. Ronnie de Rooij speelt verder Song of Freedom (Jan de Haan), Legend in Brass (James Curnow), Centennial Prelude J an van der Rost), La Storia (Jacob de Haan) en Everything I do, I do it for you (Brian Adams). Markus Stockhausen (trompet) en Annette Meriweather (zang) geven zaterdag een concert in de Oostkerk in Middelburg, in het kader van het Festival Nieuwe Muziek (20 uur). Uitgevoerd wordt de compositie Piëta (1991) die deel uitmaakt van de opera Dienstag aus Licht van Karlheinz Stockhausen. De aartsengel Michael verschijnt, verwikkeld in een heftig conflict met vuurengel Lucifer. Het Xenakis Ensemble o.l.v. Diego Masson geeft zaterdag even eens een concert in de Oostkerk in Middelburg, in het kader van het Festival Nieuwe Muziek (20.30 uur). Het programma bestaat uit twee wereldpremières, Les Roses Sanglantes van Gerard Brophy (solist Harry Spamaay op klari net) en Islands van Luca Francesconi (solist Geoffrey Douglas Madge op piano) en de Nederlandse premières Crawling up the wall van Huib Emmer, Concerto for Oboe van David Del Puerto (solist Ernest Rombout op hobo) en Echoing Purple van Calliope Tsoupaki (soliste Mifune Tsuji op viool). Ook in het kader van het Festival Nieuwe Muziek geeft het Mar tin van Duynhoven Ensemble zaterdag een concert, in de Klove niersdoelen in Middelburg (23 uur). De drummer viert zijn vijftigste verjaardag met het programma Music and Drums. Het emsemble bestaat verder uit Jan Hans Berg (basgitaar). Eric Boeren (trompet). Martin Bunjes (drums), Circus Royal geeft zondag nog een voorstelling in het winkel centrum Papegaaienburg in Vlissingen (15 uur). Anita Frenks (harp) geeft zondag een koffieconcert in de raad zaal van het stadhuis in Sluis (11 uur). De harpiste, geboren in Oost-Souburg, kreeg haar eerste lessen van mevrouw Braams van Staa aan de muziekschool in Vlissin gen. Na haar middelbare school studeerde ze in Frankrijk, om haar opleiding af te maken aan het Hilversums Conservatorium. Ze is nu docente harp aan het muzisch centrum te Emmeloord en de muziekschool Piano Forte in Bussum. Het programma omvat Andante uit de tweede vioolsonate van J. S. Bach, Allegro, Andantino en Rondo uit de Sonata van J. H. Dussek, de Nocturne van M. Glinka, Premiere Arabesque van C. Debussy, Au matin van M. Tournier, The minstrels adieu to his native land van J. Thomas, Chanson dans la nuit van C. Salzedo, Une chatelaine en sa tour van G. Fauré en de Prelude, Nocturne en Fire Dance uit de Petit Suite van D. Watkins. Het Mondriaan Strijkkwartet geeft zondag in de Kloveniers doelen in Middelburg een concert met trombonist James Ful- kerson in het kader van het Festival Nieuwe Muziek (20.30 uur). Het kwartet bestaat uit de violisten Jan Erik van Regteren Al- tena en Edwin Blankenstijn, Annette Bergman op altviool en Eduard van Regteren Altena op cello. Uitgevoerd worden de composities Quartet en trombone (John Paul Jones), Quartet and tape (James Fulkerson), Five 3 for trombone and stringquar- tet (John Cage) en Secondo Quartetto (Luca Francesconi). Organist Jos van Immerseel geeft vrijdag 3 juli een concert in de Nieuwe Lutherse kerk in Middelburg (20.30 uur). Jos Zwaanenburg (fluiten en elektronica) en Leigh Landy (klankregie) geven vrijdag 3 juli een concert in de Kloveniersdoe len in Middelburg, in het kader van het Festival Nieuwe Muziek (20.30 uur). Daarop volgt een optreden van Loos, met Peter van Bergen (klarinet), Gerard Bouwhuis (piano), Paul Koek (slagwerk), Pa tricio Wang (gitaar) en de gastmusici Misha Mengelberg (piano) en Paul Thermos (saxofoon). De pianiste Tomoko Mukaiyama geeft zaterdag 4 juli een con cert in de Kloveniersdoelen in Middelburg, in het kader van het Festival Nieuwe Muziek (20.30 uur). De formatie Future Shock volgt met een combinatie .van jazz, rock, funk en improvisatie in dit centrum van Nieuwe Muziek (22,30 uur) Bram Beekman, organist van de Grote Kerk in Vlissingen, geeft dinsdag 7 juli een concert in de Nieuwe kerk in Middelburg (20 uur). Circus Royal is vandaag (vrijdag) nog te zien op het Ambachts- veld bij de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg (16.15 uur). De voorstelling bestaat uit optredens van de clowns Nappy Snappy, de magische show van The Great Surini, Antonio Alva rez met zijn draaiende borden, de paarden van Renato Royal, maar ook kunststukjes van andere dieren, zoals ezels, eenden en kippen. Het VU-orkest concerteert vandaag (vrijdag) in de Grote Kerk in Veere (20 uur). Het Zeeuws Jeugd Orkest o.l.v. Mathieu Meys geeft vandaag (vrijdag) een concert in theatercafé Het Schuttershof in Middel burg (20 uur). Het programma omvat delen van de Kabalevsky suite van Dmi tri Kabalevski, het menuet uit de vijfde symphonie van Franz Schubert, Le roi s'amuse van Leo Delibes, Bachanale uit Samson en Delilah van Camille Saint-Saëns, The great gate of Kiev and Hopak van Mussorgsky, Engelse volksliedjes- en dansen en La tijns-Amerikaanse dansen. Het Aurellia Saxofoonkwartet speelt vandaag, vrijdag, in het kader van het Festival Nieuwe Muziek in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Het kwartet bestaat uit Johan van der Linden, André Arends, Arno Bornkamp en Willem Merwijk. Het speelt Kwartet van Geert van Keulen, Reflets van Christian Lauba, Passamezzo van Theo Verbey, The straight Line van Joep Franssens, Xas van Ian nis Xenakis, Saxquartet van Dimitri Nicolau en Itorno van Mar- tijn Pudding. Om 22.30 uur wordt een BBC-documentaire over het leven van Xenakis vertoond. Heinz-Georg Saalmüller geeft vandaag (vrijdag) een orgelcon cert in de Middelburgse Koorkerk (20.30 uur). Saalmüller studeerde orgel en klavecimbel aan het conservato rium van Keulen en is sinds 1986 organist in Heidelberg. Het pro gramma bestaat uit werken van Dietrich Buxtehude, Vincent Lübeck, Georg Böhm, Nicolaus Bruhns, Johann Sebastian Bach, Johann Christian Kittel en August Gottfried Ritter. De zanger Gordon is vandaag (vrijdag) de gast van de Cotton Club in dansteater Cosmo te Vlissingen. Ook de Vlissingse band Dezz verzorgt een optreden (21 uur). Organist Heinz-George Saalmüller geeft vandaag (vrijdag) een orgelconcert in de Middelburgse Koorkerk. Vandaag (vrijdag), 20 uur, Desingel (Desguinlei 25): Concert door koor en orkest van de Vlaamse Opera onder leiding van Ru- dolf Werthen; solisten: Xenia Konsek sopraan, Christiane Young mezzo, Zeger Vandersteene tenor, Chris De Moor bas; program ma: Symfonie nr. 9 rn Te Deum van Bruckner. Vandaag (vrijdag) en zaterdag, 20.30 uur, Fakkelteater (Hoog straat 12): A Slice of Saturday Night, sixties musical van de Hea ther Brothers, regie Robert Sian. Vandaag (vrijdag) en zaterdag, 20 uur, 't Klein Raamteater (Lan ge Gasthuisstraat 26): Ultieme misverstanden, toneelstuk op teksten van onder anderen Paul Jacobs en Simon Carmiggelt, regie Arnold Willems. Vandaag (vrijdag) en zaterdag, 20.30 uur, Fakkelteater (Reyn- dersstraat 7): In 't zicht van de statie, bewerking en vertaling van het Canadese stuk 'Broue' door Rudi Delhem, uit het leven gegre pen sketches, regie Matine Willequet. Zaterdag 15 uur en zondag 13 uur, Cultureel Centrum Ravens- hof (Oud Broek 4, Stabroek): Wagenspelfestival, grootste festival van straattoneel in Vlaanderen met groepen uit Nederland en Vlaanderen; zaterdagavond volksmuziek. Zaterdag, 20.30 uur, Kapeltheater (Turnhoutsebaan 199, Wijne- gem): Optreden folkgroep Kadans met internationale volksmu ziek. Zaterdag en dinsdag, 19 uur, Kon. Vlaamse Opera (Frankrijklei 3): Der Rosenkavalier, opera van Richard Strauss, door Gezel schap Kon. Vlaamse Opera, regie Götz Friedrich. Zondag, 11 uur, Centrum Elzenveld (Lange Gasthuisstraat 45L Aperitiefconcert door Solistenensemble Saggitarius en Bachcol- leguium Antwerpen o.l.v. Michael Scheck. De zanger Gordon treedt vandaag (vrijdag) op in de Cotton Club in het Vlissingse dansteater Cosmo De clowns Nappy en Snappy van het Circus Royal krijgen muzikale begeleiding van een lieftallige collega in Vlissingen. Het Westkappels dameskoor geeft zaterdag een dubbelconcert met de brassband Oefening Kweekt Kunst uit Westkapelle in de Nederlands hervormde kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 20