Wachtlijsten peuterzalen groeien PZC Nog steeds geen zicht op herstel Karolingische Burg Snel maatregelen verkeer Noordweg in Serooskerke In hoger beroep eis 18 mnd voor sexueel misbruik Bezem gaat door Zierikzee Vijf maanden voor inbraken door alcoholverslaafde Activiteiten LOTA gaan door onder paraplu van VNG streek B en w Middelburg bang voor financiële gevolgen uitbreiding DONDERDAG 25 JUNI 1992 w 16 van onze verslaggever MIDDELBURG - De peuter speelzalen in Middelburg kam pen met een groot tekort aan plaatsen. De wachttijd is opge lopen tot anderhalf jaar. Het Middelburgs college van b en w aarzelt toch over een extra sub sidie van ruim 65.000 gulden voor peuterspeelzalen in 1993. De gemeenteraad moet zich eerst maar een oordeel vellen over de uitbreiding, vinden b en De Stichting Kinderopvang Middelburg, waaronder de peu terspeelzalen vallen, heeft in de subsidie-aanvraag de wachtlij sten van peuterspeelzalen opge nomen. Op 1 mei dit jaar ston den daar over heel Middelburg 225 kinderen op. Peuterspeel zaal Pietepeutertje in Middel burg-Zuid heeft met 69 kinderen de langste wachtlijst. De groot ste uitbreiding is daar voorzien: drie dagdelen erbij in 1993. De Stichting Kinderopvang Mid delburg wil in peuterspeelzaal van onze verslaggeefster VEERE - De gemeente Veere gaat onderzoeken of er op korte termijn snelheidsremmende maatregelen getroffen kunnen worden op de Noordweg in Se rooskerke. Een grondige aan pak van de Noordweg staat op het verlanglijstje van de ge meente voor volgend jaar. De raad bleek woensdagavond ech ter de klachten van aanwonen- den over verkeersoverlast zó ernstig te nemen, dat wethou der W. J. Sanderse beloofde op korte termijn naar oplossingen te zoeken. Trillingen, lawaai, terugkerende problemen met de nutsleidin- gen, gevaar door hard rijdende lijnbussen. De bewoners van de Noordweg in Serooskerke kla gen al jaren over de gevolgen die het vele (zware) verkeer heeft. De zaak wordt verergerd door de slechte fundering van de weg. De gemeente is overtuigd van de noodzaak de Noordweg aan te pakken, maar wil dat pas in 1993 doen. De bewoners stuurden en kele weken geleden een nieuwe noodkreet, ditmaal naar gede puteerde staten. Een afschrift ging naar de gemeenteraad, en die brief vormde de aanleiding voor een uitgebreide discussie. Alle fracties drongen aan op een snelle oplossing, bijvoorbeeld door bloembakken te plaatsen zodat het verkeer gedwongen is langzaam te rijden. Dat zou. en die mening zijn ook de klagers van een medewerker DEN HAAG - Voor het Haagse Gerechtshof is dinsdag achttien maanden gevangenisstraf geëist tegen de 57-jarige Vlis- singer G. van H., die zich gedu rende een aantal jaren sexueel vergrepen zou hebben aan het minderjarige dochterje van een bevriend echtpaar uit Zierik- zee. Van II. werd eerder door de Middelburgse rechtbank tot eenzelfde straf veroordeeld. Maar hij ging in beroep omdat hij beweert onschuldig te zijn. De vergrijpen zouden hebben plaatsgevonden vanaf begin ja ren tachtig. Volgens de ouders van het destijds 12-jarige meisje hadden zij toegestaan dat 'oom G.' zich aan haai- verlustigde. De huisvriend van het gezin zou als tegenprestatie hebben bijge sprongen in de moeilijke finan ciële positie van de beide zwak begaafde ouders. Uit de proces stukken kwam naar voren dat ook de ouders bij de vele huiselij ke sexspelletjes betrokken zou den zijn geweest. Zij zijn daar voor inmiddels veroordeeld. Van H. zou het dochtertje ook buitenshuis hebben gegrepen. Zo sprak het slachtoffer twee maal van een verkrachting in het Zierikzeese Slingerbos en eenmaal van een verkrachting op het Vlissingse strand. Advocaat mr. P. de Jonge, voer de namens zijn (door de psychia ter verminderd toerekenings vatbare verklaarde) cliënt aan dat de verklaringen van het slachtoffer 'niet eenduidig en MIDDELBURG Theater - Mirjam Mare brengt het theater 'Sprookjes voor vrouwen en andere men sen' tijdens een bijeenkomst van 'Kom uitje huis' in Middelburg, die vanavond (donderdag) wordt gehouden. De bijeen komst betekent het slot van de activiteiten van dit seizoen. De opvoering vindt plaats in ont moetingscentrum Dauwendaele in Middelburg en begint om 19.45 uur. Survival - Enkele sport-stu- denten houden vrijdag voor jon geren vanaf 12 jaar op het Mei veld in Middelburg-Zuid een sur vival-activiteit. De start is bij de blokhut op het Meiveld. Van daaruit kan worden geklom men. gepeddeld en gerend. So- ciaal-kultureel werk De Hay- man is mede-organisator. De ac tiviteit duurt tot 21.30 uur en het dragen van de oude kleren wordt aanbevolen. Hummeluus in Sint-Laurens twee dagdelen extra. Het college van b en w wenst dat verzoek tot uitbreiding nog niet te accepteren. 'De raad zal zich uitspreken over de gewenste uit breiding'. staat in het ontwerp- welzijnsprogramma 1993. Dat programma komt vandaag, don derdag, ter sprake in de raads commissie maatschappelijke zaken die om 19.30 uur bijeen komt. Een tweede subsidieverzoek van de Stichting Kinderopvang Mid delburg wordt ook doorgescho ven, als het aan het college van b en w ligt. Het gaat om organisa tiekosten. De Stichting Kinder centra Middelburg, die de peu terspeelzalen beheerde, had die nooit. Het bestuur van die stich ting bestond uit vrijwilligers. Door de fusie met onder meer de Stichting Kinderopvang Kin derdijk is dat veranderd. De nieuwe centrale stichting zit met extra organisatiekosten en wil 40.545 gulden aan de peuter speelzalen doorberekenen. Het college van b en w schrikt terug voor die financiële consequentie van de fusie in de kinderopvang; een fusie die de gemeente Mid delburg graag wilde. De stich ting moet nu eerst beter inzicht verschaffen in de organisatie kosten. Het aantal plaatsen in kinder dagverblijven moet in 1993 uit breiden met 26 tot 127. 'Wij ver wachten dat van de Stichting Kinderopvang', schrijft het col lege van b en w in het ontwerp- welzijnsprogramma voor vol gendjaar. toegedaan, voorlopig al een groot deel van het probleem wegnemen. Het dagelijks ge meentebestuur was in eerste in stanties niet geneigd daadwer kelijk aan de slag te gaan, om dat, zoals burgemeester A. H. den Boon eerder dit jaar in Se rooskerke zei, het weinig zin heeft nu geld uit te geven als de Noordweg volgend jaar hele maal op de schop gaat. Wat er nu feitelijk gaat gebeu ren, is nog niet duidelijk. De wet houder zegde in ieder geval toe dat er zo snel mogelijk zal wor den gekeken naai' de technische mogelijkheden om het verkeer te remmen. De burgemeester kreeg van PvdA-er J. van Nieu- wenhuizen de raad om eens in de bus te stappen en zelf eens te be kijken hoe hard die eigenlijk rijdt. De lijnbussen van de ZWN zijn volgens veel inwoners de veroorzakers van flinke overlast, vooral omdat er harder gereden wordt dan is afgesproken. Den Boon zou dat niet al te opvallend moeten doen, dacht Van Nieu- wenhuizen: „Niet als burge meester, maar anoniem." Contactavond - Ypsilon, de vereniging van ouders en fami lieleden van chronisch-psycho-, tische en/of schizofrene mensen, houdt dinsdag 30 juni een con tactavond in verpleegtehuis Ter Schorre in Terneuzen. De bijeen komst begint om 19.30 uur. De jeugd mocht tenslotte zelf het verzamelde zwerfvuil in het karretje van de gemeentereiniging gooien. foto PieterHonhoff CJV-kinderen ruimen rommel op van onze verslaggever ZIERIKZEE - Kinderen van het Christelijk Jongeren Verbond (CJV) hebben woensdagmiddag de binnenstad van Zierikzee schoongemaakt. Hun blik was gericht op rommel als rondslin gerend papier, plastic en blik jes. Allen werden voorzien van een papierprikker in de vorm van een met spijker verlengde be zemsteel. Wethouder P. de Rijke (milieu, jeugd- en jongerenwerk) sprak de kinderen, zo'n twintig in getal, moed in. Hij drukte ze tevens op het hart de wellicht grootste plaag, hondepoep, te la ten liggen. Hij meende dat de af valberg anders wel erg groot zou worden. Poep aan kindervingers is bovendien erg onhygiënisch, merkte CJV-woordvoerder H. A. F. Pen op. Het bijeengeraapte vuil werd omstreeks 16.00 uur bezorgd op het Havenplein bij de wagen van P. de Haan, die het aanvegen van de stad als dagelijks werk heeft. De gemeente Middelburg heeft op grond van de landelijke sti muleringsmaatregel kinderop vang 'de verplichting' voor 31 december 1993 137 nieuwe op vangplaatsen te scheppen. De Stichting Kinderopvang Mid delburg had op 15 maart 1992 65 van die 137 plaatsen gecreërd. 'Het streven om dit aantal uit te breiden tot 101 in 1992 blijft on verminderd van kracht', stelt het college van b en w. De stich ting gaat overigens in haar ont- werp-begroting uit van 95,5 plaatsen per 1 januari 1993. Muziekmiddag in Middelburg van een medewerker MIDDELBURG - In samenwer king met de Ceremoniemees ters - de evenementencommis sie van de plaatselijke VVV - houden de Juliana Korpsen Middelburg zaterdag een mu ziekmiddag op het Plein 1940 in de Zeeuwse hoofdstad. Vijf or kesten doen eraan mee. Vanaf 13.00 uur treden de orkesten beurtelings op en om half vijf wordt het concert besloten met een gezamenlijk optreden van de in totaal 150 meewerkende muzikanten. Samen spelen ze dan onder meer Moonlight Se renade, een medley van Western Songs en het bekende When the Saints. De muzikanten zijn allemaal oud-showbandleden, die na hun periode van marcherend musi ceren in een showband nog bezig willen blijven met muziek. De deelnemende groepen zijn de bigband van Jubal Dordrecht, het brass-ensemble van Beatrix Hilversum, de brassband Ad- vendo Sneek, de stageband Kunst en Genoegen Leiden en het pasopgerichte amusement orkest van de organiserende Juliana Korpsen Middelburg. Jaarlijks is één van de groepen gastheer. Dit jaar is het de beurt aan Middelburg. Op het Plein 1940, dat die dag voor parkeerders is afgesloten, worden een groot podium en een terras geplaatst. Door een spe ciale formule wordt het publiek een nonstop muziekprogramma voorgeschoteld. De muzikale lei ding en de coördinatie zijn in handen van Juliana-dirigent. Jaap Eversen. rancuneus' waren. Hij wees op enkele door het slachtoffer ge noemde data waarover volgens hem onduidelijkheid bestond. Ook noemde hij het 'ongeloof waardig' dat een aantal ver krachtingen op klaarlichte dag zou hebben hebben plaatsge vonden. „In het Slingerbos lo pen zoveel mensen met hun hondje, het is moeilijk te geloven dat zoiets onopgemerkt kan ge beuren." De raadsman vroeg vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De aanklager van het hof. procu reur-generaal mr H. den Os, achtte de feiten wel bewezen, op grond van de verklaringen van het slachtoffer en van de ouders. -Wat betreft de strafmaat hield hij rekening met het rapport van de psychiater over de verdachte. Toch vond hij dat de Middel burgse rechtbank destijds te recht een half jaar meer gevan genisstraf oplegde dan door de officier van justitie was geëist. Het hof doet over twee weken uitspraak. Politie betrapt inbrekers bij huis Kortgene MIDDELBURG - De rijkspoli tie Walcheren en Noord-Beve land heeft een dezer dagen te Kortgene de Middelburgers H. de J. (22) en M. H. (20) aangehou den bij een poging tot inbraak in een woning. Bij verhoor kwam aan het licht dat het tweetal eerder op de avond te Middelburg getracht had een auto te stelen waarmee zij naar Kortgene konden rijden. Bij in braak in één van de auto's die het stel daartoe probeerde open te breken, troffen zij de huis sleutel van een woning in Kort gene aan. Toen de inbrekers zich omstreeks 4.30 uur daar mee toegang tot het huis wilden verschaffen, werden zij betrapt door een politie-patrouille. Uit het onderzoek, dat samen met de gemeentepolitie Middel burg werd gedaan, bleek verder dat De J. en H. meerdere autoin braken dan wel pogingen tot diefstal van personenauto's op hun conto hadden staan. Ook bekenden zij enkele vernielin gen te hebben gepleegd. Zij wer den daarbij geholpen door twee andere inmwoners van Middel burg. die naderhand zijn aange houden. Eén van de daders wordt op dit moment in afwach ting van het verdere onderzoek nog vastgehouden. De anderen zijn weer in vrijheid gesteld. ai De Karolingische Burg in Oost-Souburg wordt op z'n vroegst in 1996 ten dele hersteld. luchtfoto Ruben Oreel van onze verslaggever OOST-SOUBURG - De Rijks overheid is waarschijnlijk he lemaal niet van plan subsidie te verlenen voor het herstel van de Karolingische Burg in Oost-Souburg. De Karolingi sche Burg wordt in de huidi ge, ongerepte vorm als monu ment bestempeld. Van restau ratie van een monument kan dus geen sprake zijn, omdat het dat al is. De rijksoverheid heeft dezelfde redenatie ge volgd bij de afwijzing van subsidie voor het herstel van de synagoge in Middelburg. De ruïne van de synagoge staat als monument teboek en niet de synagoge. De vraag is of de Rijksover heid ten aanzien van de Karo lingische Burg dezelfde proce dure volgt als ten aanzien van de synagoge in Middelburg. Provinciaal ambtenaar J. van de Voorde sluit dat zeker niet uit. Volgende week donderdag komt de directeur van de Rijksdienst voor Monumen tenzorg naar Zeeland. Hij spreekt dan met gedeputeerde G. de Vries-Hommes die zich in het verleden graag wilde in zetten voor de restauratie van de Karolingische Burg in Oost-Souburg. Dan wordt mo gelijk duidelijkheid verschaft. De Vlissingse ambtenaar C. Luteijn erkent dat Van de Voorde weieens gelijk kan hebben, maar: „In het officiële monumentenregister staat de Karolingische Burg omschre ven als cirkelvormige aarden wal met gracht. De subsidie die de gemeente van het Rijk wil vragen, is bedoeld voor grondwerk dat moet leiden tot herstel van die aarden wal." Een subsidieverzoek aan de Rijksoverheid behoeft, vol gens Luteijn, geen vergeefse moeite te zijn. Het gedeeltelijk herstel van de Karolingische Burg staat voor 1996 op de meerjarenplanning restauratie monumenten van Vlissingen. De gemeenteraad moet die overigens nog goed keuren. Het stuk komt van avond. donderdag, in de raad ter sprake. Souburger D. Schinkel is in elk geval slecht te spreken o.ver het voorstel Hij heeft; in 1988 als bestuurs lid van middenstandsvereni ging Nemidso de aanzet gege ven tot acties voor herstel van de Burg. „Het is zeer teleur stellend'', stelt Schinkel. „'Wordt het niet 1992, dan toch zeker 1993', is beloofd. Er zijn verwachtingen gewekt en die worden gewoonweg niet waar gemaakt." Na Schinkels eerste activitei ten in 1988 is in Oost-Souburg de projectgroep Herstel Karo lingische Burg opgericht, met vertegenwoordigers van mu ziekvereniging Vlijt en Volhar ding, toneelvereniging STEC, opbouwcommissie Oost-Sou burg en deskundigen. „Die groep is door de besluiteloos heid van de gemeente en pro vincie lamgelegd", vertelt Schinkel. „We worden aan het lijntje gehouden." De project groep houdt zich toch staan de. „We kunnen alleen zo wei nig doen." Schinkel verwacht dat de poli tiek zich meer achter de pro jectgroep gaat opstellen. „Oud-wethouder D. J. P. Bruinooge heeft ons in zijn Vlissingse tijd alle steun be loofd. Sinds zijn vertrek naai de provincie hebben we hem niet meer gezien of gehoord. D'r moet een politieke lobby komen, vanuit de provincie en ook vanuit de gemeente. Daar aan heeft hef tot nu toe ont broken." van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft de 34-jarige H. V. uit Vlissingen veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf voor inbraken. V. verschafte zich 19 januari toegang tot het in Breskens lig gende zeeschip Rig Express door een patrijspoort te verbre ken en nam daar draagbare ma- rifoons, adapters en een paar doosjes met ampullen weg. Ver der brak hij in op het bagger schip Rio IV en het motorschip Honte. Ook werd bewezen verklaard dat hij 14 juli vorig jaar in een fy- siotherapiepraktijk in Breskens had ingebroken, hoewel hij dat zelf ten stelligste ontkende. Vol gens hem zat hij toen gevangen, maar hij bleek juist toen een dag verlof gehad te hebben. Er was een vingerafdruk van hem op een gebroken ruitje aangetrof fen. De aan drank verslaafde V. ver scheen enigszins aangeschoten voor de rechter. Hij erkende dat hij 's morgens al een borreltje had genomen omdat hij erg ze nuwachtig was voor de zitting. Officier van justitie mr T. de Jong las uit het reclasserings- rapport dat zijn drankprobleem beslist nog niet over was, al vond V. zelf dat hij het aardig onder controle had. De eis tegen V. was zes maanden met aftrek van de 76 dagen die hij al in voorarrest had gezeten. Advocaat mr E. G. M. Smit vroeg de politierechter om het nog uit te zitten deel van de straf in diensteverlening om te zetten, daar V. zijns inziens nu op de goede weg is. Politierechter mr R. C. P. Rammeloo wees dat ver zoek af met het oog op V.'s lange strafblad en omdat de delicten werden gepleegd in proeftijd! van twee oude vonnissen. De 22-jarige Vlissinger H. G. W. had zich danig in de nesti gewerkt als gevolg van zijn go verslaving. Omdat hij vorig ja de eindjes niet meer aan elka kon knopen had hij bij het wi kelbedrijf, waar hij als magazij bediende werkte, waardevol spullen verduisterd. In septei ber liep hij tegen de lamp. Zi werkgever deed aangifte en eis 2500 gulden schadevergoedii voor de weggenomen spullen. W. had daarvan nog niets b taald omdat ook andere schul eisers hem achter de vodden z ten. Zijn totale schuld bedraai rond de 11.000 gulden en hij z opgezadeld met een loonbesU van 500 gulden per maand. I officier vond desondanks dat i nog voldoende financiële ruimi was om de vergoeding binnc een redelijke termijn te betalei Zijn eis was drie weken voo waardelijk en 4000 gulden boe voorwaardelijk met de bijzo: dere voorwaarde dat hij binnt een jaar de 2500 gulden heeft b taald. De politierechter schra| te de voorwaardelijke boete u de straf, waarop de officier waarschuwde dat hij zeker tei uitvoerlegging van de gevang nisstraf zal eisen als het geld nii tijdig op tafel komt. R. de B. uit Veere en G. M. D. u Oost-Souburg, beiden 23, kr gen bij verstek conform de e 500 gulden boete opgelegd voi vernieling van de tl-verlichtir in het tunneltje onder het Kf zersbolwerk in Vlissingen. Ve der moeten zij samen 700 guldf schadevergoeding aan de b heerder DGSM betalen. Hi tweetal gooide 7 december vot jaar zwaar onder invloed va drank de lampen met bakstene kapot. van onze verslaggever VLISSINGEN - De vereniging Lagere Overheden Tegen Apartheid (LOTA) staat op het punt te verdwijnen. Het be stuur van LOTA, waarbij in Zeeland Vlissingen en Middel burg zijn aangesloten, wil de ac tiviteiten voortzetten binnen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De ledenver gadering van LOTA neemt vrij dag in Arnhem een besluit over dit voorstel. De Vlissingse wethouder L. C. Poppe-de Looff heeft 'niet zo'n moeite' met het voorstel van het LOTA-bestuur. „De in LOTA deelnemende gemeenten profi leerden zich via die organisatie. Zij lieten zien tegen apartheid in Zuid-Afrika te zijn. Het was een samenbundeling van krachten. Dat is niet meer zo nodig. De druk is eraf in Zuid-Afrika, al doen de recente gewelddadigb den anders vermoeden." De vereniging LOTA heeft voo al bekendheid gekregen do< het boycotbeleid dat gemeente wilden gaan voeren tegen bedri ven die banden met Zuid-Afrik hebben. De regering floot die g> meenten, waaronder Vlissingei terug. Het landelijke LOTA-b stuur wil die boycotstrategie a zweren. Coördinator H. Bu vindt het tijd voor een 'positii vere benadering'. De LOT, moet een bijdrage gaan levere aan de opbouw va de lokale d( mocratie in Zuid-Afka. Arnhem, Nijmegen, Rhedei Wageningen en Ubbergen hel ben inmiddels de eerste initii tieven genomen. Zij hebben coi tact gelegd met bewonersorg: nisaties in het woonoord Kin berly, waar de gemeenterade van blanken, zwarten en kleu lingen onlangs zijn samengi voegd. Delta College MIDDELBURG - Geslaagden meao Delta College Middelburg: J. A. Aar- noutse. Oostburg; J. Adriaanse, Grijpskerke; C. Baijens, Kloetinge; R Balthazar, Koudekerke; E. A. C. Belfroid, Vlissingen; Y. Beye, Krab- bendijke; E. M. Boogaard, Middel burg; S. S. Boogaard, Grijpskerke; E, R. Boon, Middelburg; A. W. Boot, Middelburg; J. G. Boot, Middelburg; M. Bouma, Oost-Souburg; E. P. J. Bril.' Temeuzen; M van den Brink, Oost-Souburg; A. Brouwer, Grijps kerke; M. van Brug. Oostburg; A. J. de Bruin. Vlissingen; J. C. Cabboort, Goes; M. C. Capelle, Oostkapelle; H. A. Cappon, Breskens; A. M. Clement, Vlissingen; J. M. Coppoolse, Seroos kerke (Walcheren); P. van Dale, Oost burg; C. van Dam, Middelburg; I. J. W. Dekker, Koudekerke; L. J. Dek ker, Middelburg, J. C Dieleman, Axel; R. C. Dieleman. Middelburg; J A. Don, Krabbendijke; A. de Dreu, Middelburg; K. R. Elema, Kloetinge; Y. Eleveld, Middelburg; M. C. B I. Epker, Oost-Souburg; A. D Evers- dijk, Kapelle; S. J. Flipse, Domburg; A. J. Gabrielse, Zoutelande; K. Ge- lauf, Breskens; P. M. Gijzel. Kamper land; C. S. Groosman, Oostburg; M van der Hart. Kruiningen, A. J P Heijboer, Vlissingen; P M. M van der Heijdt, Sluis; F. M. van Hemert, 's- Gravenpolder; A. Henneman, Goes; S. M. den Hollander, Middelburg; F M. Huibregtse, Serooskerke (Walche ren); J. P C. Janse, Renesse; L. F. I Jansen, Sluis; J. H. Janssen, Oost- Souburg; C J Jobse, Oostkapelle; K. G Jobse. Oostkapelle; M M. Jonck- heere. Oostburg; B. de Jong, Goes; M. E. de Jonge, Borssele, C M. Jo- ziasse, Oostkapelle; P. W. Joziasse, Koudekerke; A. S. Karelse, Kruinin gen. J. A. Karreman, Kamperland, P M. Kindts. Oost-Souburg; J. van der Klooster, 's-Heer Arendskerke; S. Koeman. Waarde; G. E. Koets. Big- gekerke; J. E Kole, Yerseke, M Kos ter. Oost-Souburg; R B. de Kraker, Middelburg; H. A. Kransse. Kruinin gen; C. L. Lam, Heinkenszand; C. A. M. Lambermont, Oostkapelle; P. Langemaire. Middelburg; S. I. La- roes. Kapelle; C. S. W. Leenhouts, Vrouwenpolder; L J van Liere. Ka pelle; S. Lindenberg. Vlissingen; l de Loos. Middelburg; J. F. Luijk, Ve re; S. Luteijn, Breskens; A. F. ve Marion, Westkapelle; J. W. Matthij se. Meliskerke; M. Meeuwse, Middc burg; P. M. J Meijers, Serooskerl (Walcheren); M. E, Mies, Vlissingei P N. Minderhoud, Nieuw en Sii Joosland: L. R, Minnaar. 's-Hei Hendrikskinderen; P C. Moes, Mi( delburg; P. A. C. Moison, Heinken zand; J. Q. Mol, Wilhelminadorp; 1 Mulder. Middelburg; A. J. Murk, b wedorp; M. L. W. Murre, Vrouwenpo der; M. Naerebout, Oost-Souburg: M. Nieboer, Middelburg; P. Niesken Cadzand: S. Nieuwenhuyzen, Am muiden; R. D. J. Nijssen, Kapelle; I de Nooijer, Oost-Souburg; C C. va Noorden, Oost-Souburg; L A. c Nooyer, Vlissingen; T. van Noppe Vlissingen, M. C. Nuyten, Heinken zand; B. van Ochten, Koudekerke;! M. van Ombergen, Vlissingen. F J Pasma, Middelburg; L. Peeters, Mi' delburg, W G L. Pleiter, Goes; H.' Plomp, Kapelle; M A. van de Pluyn Goes; M. J. Post, Vlissingen; J. A.d Pree, Hoedekenskerke: J C P. Raa Lewedorp; P M. J. Raas, Lewedor] M. R Rentmeester, Ovezande, P. Rlemens, Middelburg, C B. de Rijk' Oost-Souburg; E. M, Risseeuw, Vei re: K. C. de Ruiter, Arnemuiden, I M. de Ruiter, Goes; R. Salomon; Middelburg; B. Schipper. Midde burg; DAL. Schuit, Arnemuidei G Siereveld, Arnemuiden; J. D. Simonse, Oost-Souburg; R. M Sinkt Vrouwenpolder; A L. van Slui; Goes; A. P. Smit, Hansweert; A. J I Soe, Ellewoutsdijk, A. M. T Sprei gelmeijer, Zierikzee; B, E. Steenba) ker, Goes; J. Steyaert, Zuidzande;! B. Stigter, Burgh-Haamstede; M. P. Stokman, Oost-Souburg; C. F Storm, Goes, M J. T van Striei Kats;R G. Stroeken, Middelburg, E Timmerman. Veere, C M. Uijl, Vlis smgen; A. van Vaardegem, Middel burg. M. H. A. Verkooijen, Heinken! zand; M. de Visser, Meliskerke, M.B de Visser, Middelburg, A. J. C. Vleu gel. Goes; G P. A Vonk, Koudekei ke. R. de Waard, Vlissingen; L E l van der Weele, Vlissingen, L. N F Wisse, Vrouwenpolder; L F de Wiri Biggekerke; L. van Zaltbommel Goes; C. J. Zuidweg. Oost-Souburg-'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16