wordt zorgcentrum Te Mortiere Dubbelexpositie van Galgiani en Legrady PZC Elf mille voor kerk Kleverskerke Veel blessures bij tweede nacht volleybaltoernooi Ringrijders hadden een druk weekeindi ocóóe streek lig GEMEENTE Mg ARNEMUIDEN Een nieuwe dakkapel? Bouwbedrijf Flipse bv sP^Hamet e de luxe B en w Arnemuiden willen 8 ton voor verbouwing m MAANDAG 22 JUNI 1992 DE SPARTAMETSPECIALIST VOOR WALCHEREN De burgemeester van Arnemuiden brengt ter openbare kennis dat bij het college van burge meester en wethouders van die gemeente is inge komen een verzoek van Totaalbouw B.V. te Prin senbeek namens Exploitatiemij. Zeeland Vast goed B.V. om vergunning voor de bouw van een winkelcentrum met appartementen op de hoek van een winkelcentrum met appartementen op de hoek Langstraat/Marktstraat/Zuidwal. Het bouwplan waarvoor de gevraagde vergun ning moet dienen is gedeeltelijk in strijd met het ter plaatse van kracht zijnde bestemmingsplan 'Dorp 1986'. De aanvraag voldoet wel aan de in voorbereiding zijnde herziening van genoemd be stemmingsplan. Op grond hiervan overwegen burgemeester en wethouders de vergunning te verlenen, waartoe de artikelen 19 van de Wet op de ruimtelijke orde ning en 50, lid 8, van de Woningwet de mogelijk heid openen. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing zal worden genomen, liggen de bouw en situatietekeningen met ingang van heden ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, afd. algemene zaken. Gedurende bovengenoemde termijn heeft een ie der de gelegenheid schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen voornoemd plan in te dienen bij burgemees ter en wethouders van Arnemuiden, Postbus 1. 4340 AA Arnemuiden. Arnemuiden, 22 juni 1992. De burgemeester voornoemd, drs. H. Visser. van een medewerker VLISSINGEN - De Zeeuwse Ringrijdersvereniging is zater dag op verschillende plaatsen actief geweest. De Gapingse Ringrijdersvereniging hield een wedstrijd voor het klasse ment. Ondanks de wind wist de dag winnaar Jos Gideonse 30 ringen uit 30 beurten te steken. De pol lepel was voor Krein Coppoolse, die hiervoor de 14 mm moest ste ken. Bennie Pauwe werd win naar van de 1ste beker met 8 rin gen uit 8 beurten. Uitslag be kers: 2 Paul vd Broeke; 3 Erik Paauwe; 4 Jos Gideonse; 5 Krein Coppoolse 7 uit 8; 6 Lein Lange- beeke; 7 Daniël Eckhardt; 8 Sjaak Wisse; 9 Dennis Wille- boordse; 10 Lieneke Reynierse 6 uit 8; 11 Jan Gideonse; 12 Cees Langebeeke. Uitslag: 1 Jos Gideonse, 30; 2 Krein Coppoolse, 28; 3 Bennie Pauwe, 28; 4 Jan Gideonse, 27; 5 Erik Pauwe, 27; 6 Daniël Eckhardt, 26; 7 Paul vd Broeke, 26; 8 Cees Langebeeke, 26, 9 Dennis Willeboordse, 26; 10 Lieneke Reynierse, 26; 11 Paulien Meyers, 25; 12 Lein Langebeeke, 23, 13 Corneli Langebeeke, 23; 14 José Verhage, 23; 15 Danny Mathijs, 22. Nisse De Ringrijdersvereniging Zuid- Beveland gaf in samenwerking met de ZRV een demonstratie ringrijden te paard tijdens het ringrijden I I I II hl- 14e schaapscheerdersfeest te Nisse. Er waren 22 deelnemers. Winnaar werd Henk van de Guchte. Hij won de eerste beker en de pollepel. Het drietal van de RVZB dat onlangs promoveerde van de le klas naai- de ereklas, gaf hij in de kampen om deze fel- gebeerde prijzen het nakijken. Het stoeltjesrijden werd gewon nen door Jan Besuijen. Uitslag na 20 beurten: 1 Henk van de Guchte, 16 ringen; 2 Jan Besuijen, 16; 3 Ad Schout, 15; 4 Hans van de Vrie, 13; 5 Peter de Vos, 13; 6 Erik Boste laar, 12; 7 Leo Wabeke, 12; 8 Simon de Vos, 11; 9 Hans de Roo, 9; 10 Peter Tramper, 9; 11 Anneke van de Tonne- kreek, 8; 12 Sjaak Luijk, 7; 13 Vincent Bol, 7; 14 Ilonka vd Schraaf, 6; 15 Mi chel Luteijn, 6. Bekers: 1 Henk van de Guchtel; 2 Jan Besuijen; 3 Ad Schout. Jeugdbeker: Michel Luteijn. Polle pel: Henk van de Guchte. Versiering: 1 Willeke van Overbeeke; 2 Tamara Boone; 3 Erik Bostelaar. Zoutelande Ringrijdersvereniging De Zand ruiters en de RVM uit Melisker- ke startten het ringrijseizoen met een wedstrijd in Zoutelan de. De ringbaan in de vernieuw de Langstraat werd het voor eerst gebruikt. De wedstrijd ging over 28 beurten en er waren 29 deelnemers. De wisselbokaal werd gewonnen door Meliskerke. De verdere uitslag: 1 Jan Brasser, 33 ringen; 2 Johnny Wisse, 30; 3 Han Dekker, 30; 4 Lout Vos, 30; 5 Diana Wisse, 28; 6 Ranni- wisse, 28; 7 Madeion Lievense, 27; 8 Henk de Kam, 27; 9 Liza Janse, 26; 10 Jos Vos, 26; 11 Jos Duvekot, 21; 12 Lou Vos, 21; 13 Marjan Kole, 21; 14 Jan Dekker, 20; 15 Daniël Provoost, 20. Bekers. 1 Jan Brasser; 2 Madeion Lie vense; 3 Han Dekker. Pollepel: Henk de Kam. Meeste volgringen: Lout Vos met 14. Versiering: 1 Madeion Lieven; Willy Provoost; 3 Ranni Wisse. Vlissingen In Lammerenburg (Vlissin; werd de jaarlijkse ringrijderi; houden. Er waren 26 dee mers. Uitslag na 30 beurten: 1 Piet Reijnierse, 26 ringen; 2 Arno Pi ke, 26; 3 Peter de Pagter, 26; 4 Brasser Lzn, 24; 5 Piet Besuijen, Cees de Kroo, 23; 7 Jaap Vos, Piet Kluijfhout, 22; 9 Jan Jobst 10 Eline Francke, 20; 11 Rob vd den, 19; 12 Jos Vos, 19; 13 Bart K hout, 19; 14 Margriet Besuijen, 1 Leo Bosgra, 17. Bekers over 6 beurten: 1 Jaap ringen; 2 Arno Francke, 6; 3 Pie suijen, 6; 4 Cees de Kroo, 5; 5 I Francke; 6 Jos Vos; 7 Piet-Jan nierse. Meeste volgringen: Peter de Pa 14 Pollepel: Arno Francke SU» rijden te paard: 1 Piet-Jan Reij se; 2 Jan Jobse. Middelburg De Middelburgse Ringrijc vereniging hield op de Dar Middelburg een afdelingst strijd. Er zijn in totaal 32 beu verreden: 1 Ella Poppe, 27 ringen; 2 Steef di ke, 26; 3 David Willemse, 26; 4 F van Eenenaam, 24; 5 Piet Meijer, Johan Baas, 23; 7 Lndg Zijl, 23; jan Kosten, 23; 9 Jan Qruq, 21; 1( Hendrikse, 18; 11 Koos Zijl, l' Leen Geerse, 16; 13 Paulien W1 se, 16; 14 Kos Baas, 14; 15 Rocci der, 13. Versiering: Ella Poppe; 2 Linda2 Ko Baas, 4 Steef de Rijke. Bekers: 1 Leen Geerse; 2 Arjan ten; 3 Rocco Vader; 4 Lisa Mu Jan Hendrikse. Gastrijders: Ste Rijkze. 5-18-15-20e beurt: PietM Dames: Ella Poppe. Meeste vo! gen: Ella Poppe, 14 stuks. Poll David Willemse. Clinge De ZRV gaf vorige week eer monstratie ringrijden bij Sterre' in Clinge. Winaar r René Provoost uit Domburg Uitslag na 32 beurten: 1 René voost, 29 ringen; 2 Hans Maljaar 3 Johan van den Broeke, 28; 4 Su Pagter, 26; 5 piet Kluijfhout,1 Frank Brasser, 25; 7 Ramon V 25; 8 Johnny Wisse, 25; 9 Ko Blaa 10 Daniël Eckhardt, 22; 11 Jan I beke, 22; 12 Ad Janse, 21; 13 Ina poolse, 19; 14 Hans van de Vrie, 1 Rinie Verdoom, 18; 16 Ulneke D 15. Agenda: 26 juni: ringrijden G; kerke, 14.30 tot 21.00 uur. 27 juni: ringrijden Domburg, 71 17.30, Biggekerke 7.30 tot 17.30 KOUDEKERKE Wandeling - De Heemki ge kring Walcheren m woensdag 24 juni een dorps' deling door Koudekerke. E tevens de afsluiting van hei zoen 1991/1992. De wandi staat onder leidig van W. P. se. Zowel leden als niet-li kunnen zich melden om 19.; de Hervormde kerk aan Dorpsplein van Koudekerk DOMBURG Commissie - De coram algemene en bestuurlijke zr van de gemeenteraad Doml vergadert morgen, dinsdag, af 19.30 uur in het gemeentel Op de agenda staat het or zoek dat de Walcherse gem ten laten uitvoeren naar stuurlij ke problemen tussei meenten op Walcheren. De bezinning op de organisatie het eiland wordt gehoude. het kader van de discussie i gemeentelijke herindeling. Middelburgsestraat 60 b, 4371 ET Koudekerke, Tel. 01185-2110, Fax.01185-1925 O van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De 'speciale gast' die zondag de dubbelexpositie van de Amerikanen Phil lip Galgiani en George Legrady in de Waterto ren in Oost-Souburg opende, was nu eens geen 'VIP' uit de kunstscène of plaatselijke over heid. Eddy McKinnon, lasser uit Engeland, werk zaam in Vlissingen-Oost en naar zijn zeggen nooit betrokken geweest bij kunst, maar open voor nieuwe ervaringen, leidde de dubbelexpo sitie in met een tekst van kunstcriticus Nico Out die hij op videoband voordroeg. Een nieuwe benadering, volgens Leon Riekwel van de Culturele Raad Vlissingen. „Als je een bekende uit de kunstwereld vraagt, leidt dat gauw de aandacht af van de kunstenaars en hun objecten. Dat is nu niet het geval," zei hij. Riekwel gaf toe ook stiekem te hopen op het 'Stegemann-effect', naar de bekende achttien de eeuwse Oostenrijkse dichter. De bedoeling was dat de presentatie door McKinnon de nieuwsgierigheid van het publiek zou prikke len, een aanzet naar het thema dat door beide installaties heenweeft, fantasie en verbeelding. Dalgiani noemde zijn installatie Drie zienswij zen van de boodschap voor Darius, naar een oude vertelling waarin Darius een boodschap krijgt die des te harder aankomt omdat het niet in een brief is verwoord, maar zwijgend wordt verbeeld door een geschenk in de vorm van kleine dieren. Het is de Amerikaan te doen om de kracht van de symboliek die mensen van nature aan tekens en beelden koppelen om tot begrip te komen. De installatie van Legrady bestaat uit korte tekstfragmenten die hij oppikte uit een huis- aan-huisblad uit San Francisco. Die teksten, zoals 'lipstick on lipstick', 'fresh air, fresh start' plaatste hij onder 'computerfoto's' met grij stinten. Aan de bezoekers wordt de vrijheid ge laten de blanco muur tussen tekst en foto naar believen in te vullen met hun eigen fantasie. De expositie heet 'Nothing happens in the absen ce of noise', niets gebeurt er in de afwezigheid van lawaai, eveneens een tekstfragment uit een boek. Door omstandigheden moest de kun stenaar de 'noise' bij zijn installatie achter wege laten. Die leemte werd zondag opgevuld door de zeventienmansformatie van Dies le Due, De Doorbraak. De dubbelexpositie is te zien tot en met 19 juli. van onze verslaggeefster KLEVERSKERKE - De derde Kleverskerkse dag is zaterdag een succes geworden. De actie om geld in te zamelen voor de instandhouding van de hervormde kerk in het dorpje heeft in totaal zo'n 11.300 gulden opgeleverd. Genoeg, zegt een van de organisatoren K. de Koning, om het gebouw de komende jaren te onderhouden en er diensten in te houden. „De eerste paar jaar is de kerk uit de zorgen." Het grootste deel van de opbrengst, tienduizend gulden, werd verdiend door de Kleverskerkenaren tijdens de dorpsmarkt die zaterdag de Dorpsstraat vulde. Men kon rondneuzen in de kerk en op straat op de rommelmarkt en bij de kramen met planten- stekjes. Mensen van nul tot tachtig jaar vermaakten zich met speeltjes als bliklopen en sjoelen, kinderen liepen met gesch minkte gezichten rond en bij het rad van avontuur kon men ook nog op de foto met een echte motorfiets voor de prijs van een ijsje. De publieke belangstelling werd gunstig beïnvloed door de zon, die zaterdag volop scheen. Twee Kleverskerkse bijzonderheden zorgden zaterdag eveneens voor een verkoopsucces. De vlag, die enkele inwoners van het dorp ontwierpen met het wapen van de oude ambachtsheerlijk heid, een griffioen, was zaterdagmorgen al uitverkocht. Belang stellenden die niet een van de 32 exemplaren wisten te bemachti gen konden zich inschrijven op een lijst. Verder was er een ets van het dorp te koop die Veerenaar Jan van den Broeke speciaal had vervaardigd en ter plekke afdrukte. Vooraf aan de markt hielden de kerkleden nog twee acties: acht tien mensen besteedden enkele uren aan het 'peeën kappen' op een suikerbietenveld van een Kleverskerkse boer. Het uurloon dat de boer voor de vrijwilligers uitkeerde, zo'n 1000 gulden, gaat ook naar de kerk. Verder kregen Arnemuiden, Veere, Nieuw- en Sint Joosland Kleverskerkenaren aan de deur die huis-aan-huis toiletpapier verkochten. „Dat heeft immers iedereen nodig," ver klaart De Koning praktisch. Zo'n dertig mensen brachten in to taal 2500 rol aan de man: goed voor 1200 gulden. Deze club maakt al vele jaren - tijdens het grote jaarlijkse toer nooi rond de muziektent op het Molenwater - gratis gebruik van onder meer de toiletvoorzienin gen van Miniatuur Walcheren. Als dank voor dat inmiddels tra ditionele gebaar hebben de jeu de boulers de muziektent laten maken. Zaterdagmiddag in de lunchpauze van het jaarlijkse jeu de boulestoemooi werd de muziektent, compleet met jeu de boulesfiguurtjes er omheen, aangeboden aan directeur H. J. Baurdoux van Miniatuur Wal cheren. Het werkstuk is gemaakt dooi de Middelburger M. D. Geuze, bedrijfsleermeester van De Schelde. Hij heeft er enkele hon derden uurtjes vrije tijd ingesto ken. Als dank voor zijn inzet kreeg hij van Jo de Kaart, voor zitter van de Middelburgse pé- tanquespelers. enkele geschen kenbonnen aangeboden. Voor mevrouw Geuze waren er bloe men. Het idee om de muziektent aan Miniatuur Walcheren te schenken was van Aad Cam- phuysen, pr-vrouw van de club. 'Three views of message for Darius', installatie van Phillip Galgiani in de Watertoren van Oost- Souburg. foto Ruben Oreel Er heerste een gezellige drukte bij het rad van avondtuur in Kleverskerke. foto Lex de Meester Elektrische start Sparta-frame uit een stuk Extra beveiliging d.m.v. contactsleutel Acculaadapparaat wordt standaard bijgeleverd. Met elektr.-start Met hand-starter Aanbieding model'91 2.499, 1.799, 1.600, Rijwiel- en bromfietshandel Dorpsplein 14 Tel. 01188-1306, Aagtekerke Zakkenrollers slaan hun slag VLISSINGEN/MIDDELBURG - Bij een winkel aan het Schelde- plein in Vlissingen is vrijdag avond rond half acht een greep in de kassa gedaan door een rover. De man ontkwam met en kele honderden guldens. Verschillende mensen zijn dit weekeinde in Vlissingen en Mid delburg het slachtoffer gewor den van zakkenrollers. In Mid delburg kreeg de politie acht meldingen binnen van mensen die zaterdagmiddag beroofd wa ren tijdens de braderie in het winkelcentrum. In Vlissingen hoorde de politie ook van ver schillende slachtoffers van zak kenrollerij, hoewel er maar één aangifte is gedaan. De politie vermoedt dat veel mensen niet aan zakkenrollers denken maar aannemen dat zij hun portemon nee verloren hebben. De zakken rollers waren zaterdag in Vlissin gen actief in het winkelcentrum in de binnenstad. Muziektent Miniatuur Walcheren van een medewerker MIDDELBURG - Naast het ge bouw van de stadsschouwburg in Miniatuur Walcheren staat sinds zaterdag nu ook de mu ziektent die op het Molenwater in Middelburg thuishoort. De muziektent is een geschenk van Club Jeu de Boules (Pétanque) Middelburg. MIDDELBURG - Het nachtvol leybaltoernooi dat de Middel burgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging (MBV) van vrijdag op zaterdag in sporthal De Kruit- molen voor de tweede keer hield, leverde heel wat blessu res op. Sportmasseur Louis Verbaken uit Bergen op Zoom, die de me dische verzorging voor zijn reke ning nam, had het behoorlijk druk met onder meer het behan delen van enkele verstuikte en kels en een zweepslag. Ondanks die onderbrekingen kreeg het toernooi toch een vlot verloop en konden de deelnemers zo rond half zeven zaterdagmorgen zich te goed doen aan de broodjes die ze kregen aangeboden. Het nachttoemooi was vrijdag avond om tien uur begonnen. Elk team - er waren er zestien - was samengesteld uit drie da mes en drie heren. De gelegen heidsformaties moesten alle zo'n acht wedstrijden afwerken. De uitslag: 1 Kunst met peren, 2 DVC ABN/AMRO H, 3 Six Stars, 4 Wubo, 5 Recrea Keerbergen 1,6 Delta n, 7 Vanuus, 8 Hercules/ C'est si bon, 9 Delta Nutsbedrij ven, 10 W 't Zand, 11 Recrea Keerbergen II, 12 Kruidenmix, 13 DVC ABN/AMRO I, 14 Delta 1,15 Alfred Jo Kwak, 16 De Plak kers. Avondgebed - De werk groep Kairos houdt vrijdag 26 juni voor de laatste keer dit sei zoen een 'maatschappelijk avondgebed'. De avond, met als thema Netwerk Kairos Europa, duurt van 19.30 tot 20.30 uur en vindt plaats in de Engelse kerk in Middelburg. van onze verslaggeefster ARNEMUIDEN - Het plan om dienstencentrum Te Mortiere in Arnemuiden te veranderen in een woonzorgcentrum voor ouderen is na jaren eindelijk klaar. De laatste financiële pun tjes zijn op de i gezet. De ge meenteraad van Arnemuiden wordt maandag 28 juni ge vraagd om acht ton vrij te ge ven voor de verbouwing van het centrum. Ook heeft de nieuwe Stichting Woon-zorgcentrum Arnemui den jaarlijks de bijdrage van 35.000 gulden nodig die de ge meente gaf aan de oude stich ting Te Mortiere om de exploita tie haalbaar te maken. De raad verklaarde eerder' daar geen pro blemen mee te hebben. Het geld voor de verbouwing beloofde de raad twee jaar geleden al. De gemeente wil garant staan voor eventuele tekorten in de ex ploitatie van Te Mortiere in de nieuwe vorm. Maar om proble men met die garantstelling en de jaarlijkse gemeentelijke bij drage te voorkomen wil Arne muiden het recht van fiat en ve to over de jaarrekeningen en be grotingen van de stichting. Vrijwilligers Gedeputeerde staten hebben nog niet op de plannen voor Te Eerste prijs Johan Friso op jeugdfestival MIDDELBURG - Het Junior Drumcorps Johan Friso uit Mid delburg heeft zaterdag een eer ste prijs gewonnen op het jeugd festival van Drum Corps Hol land in Almere. Zij behaalden 56,8 punten in de Cadet Class en wisten daarmee hun grootste concurrent Jong Jubal uit Dordrecht met 10 pun ten achter zich te houden. In de Novice Cadet Class behaalde Jong Irene uit Ede een eerste plaats. Zaterdag 27 juni zullen deze korpsen weer tegen elkaar strij den op een contest in Zoutelan de. Daar treden vele korpsen aan uit Nederland, waaronder de nationaal kampioen Beatrix uit Hilversum en acht Engelse korpsen waaronder de kam pioen de Blue Eagles. Mortiere gereageerd. De goed keuring van gs is verbonden met een belangrijke financiële pijler waar-op Te Mortiere straks moet steunen: de bijdrage in het ka der van het flankerend ouderen beleid. Verder rust het project voor een belangrijk deel op de inzet van vrijwilligers en particulier initia tief, met name de diaconiën van de kerken, benadrukt het col lege van b en w. Volgens het raadsvoorstel wor den in eerste instantie de twaalf bejaarden-woningen aan de kant van de Langstraat bij het project betrokken. De woning bouwvereniging past de huizen aan. De galerijen van de wonin gen worden verbreed en dichtge maakt. De vergadering van de gemeen teraad begint om 19.30 uur. Surfplanken van autodak gestolen van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Twee surfplan ken en vijf gieken zijn in de nacht van zaterdag op zondag gestolen van het dak van een au to die geparkeerd stond aan de Paul Krugerstraat in Vlissin gen. De eigenaren werden omstreeks 04.00 uur zondagmorgen wakker van gerommel buiten hun raam en zagen drie jongens weglopen met drie surfplanken. De eige naars zetten de achtervolging in, waarbij een jongen een plank liet vallen. Het drietal wist te ontkomen. Van het surfmate- riaal is geen spoor gevonden. Bij een pension aan de Singel in Vlissingen is zondagmorgen tus sen 02.00 en 05.00 uur ingebro ken. De toegangsdeur werd ge forceerd. De inbreker nam de kassa en de fooienpot mee en kraakte de gokautomaat. Het' was de politie zondag niet be kend om hoeveel geld het ging. Bij een woning in Westerzicht is in de nacht van zaterdag op zon dag ingebroken. De bewoners missen tot nu toe slechts een spaarvarken met inhoud. Bij een inbraak in een schuur aan de Bloemenlaan is vrijdagmorgen een fiets en gereedschap gesto len. De eigenaar deed afgelopen weekeinde aangifte van de in braak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 6