Ze zijn niet arroganter dan wij Explosie Denemarken net op tijd Jasperse snelste in run-bike-run Ontgoocheling bij Michel Platini Floro opvolger van Beenhakker bij Real Barcelona: vijfde buitenlander Duizenden supporters zullen Oranje steunen Ploeg van bondscoach Möller-Nielsen ontpopt zich als stuntteam SpOrt DONDERDAG 18 JUNI 1992 2 0 MADRID (GPD) - Benito Floro, de afgelopen drie jaar trainer bij de Spaanse eerste divisie club Albacete, wordt de nieuwe trainer van Real Madrid. Voor zitter Ramon Mendoza zei giste ren op een drukbezochte pers conferentie in het Santiago Ber- nabeu-stadion met de 40-jarige Floro te hebben gesproken over een contract van twee jaar. Maar het contract valt of staat met de vergadering van donder dag, wanneer 300 vertegen woordigers van de verschillen de ledenclubs van Real ook zul len praten over de toekomst van Mendoza als voorzitter. Als het aan Mendoza ligt, wordt Floro de opvolger van Leo Been hakker, die het afgelopen half jaar trainer was van Real Ma drid. De Nederlander werd als reddende engel binnengehaald, toen Real op het punt stond een voorsprong van acht punten op aartsrivaal Barcelona te verspe len. De bij de spelers populaire Joegoslaaf Antic moest inruk ken en de met veel geld bij Ajax weggekochte technisch-direc- teur Beenhakker kreeg de op dracht om de trainingen gaan leiden. Mendoza stak gisteren voor deze mislukte ingreep de hand in ei gen boezem: „Ik moet erkennen. Balans in het voordeel van de Duitsers GOTEBORG (ANP) - Na zeven duels in de strijd om wereld- en Europese titels is de balans dui delijk in het voordeel van Duitsland, dat drie keer won en slechts één keer van Nederland verloor. Drie wedstrijden ein digden onbeslist. De geschiedenis van achttien jaar toernooivoetbal is: 1974, München, finale WK Duitsland - Nederland 2-1 1978, Cordoba, tweede ronde WK Nederland - Duitsland 2-2 1980, Napels, eerste ronde EK Duitsland - Nederland 3-2 1988, Hamburg, halve finale EK Nederland - Duitsland 2-1 1988, Hamburg, kwalificatie WK Duitsland - Nederland 0-0 1989, Rotterdam, kwalificatie WK Nederland - Duitsland 1-1 1990, Milaan, achtste finale WK Duitsland - Nederland 2-1 Sportprijsvragen Nederlandse midlotto: Winnende getallen: 6-14-16-29 - 35 - 36. Reservegetal: 13. Cijferspel: 9 2 7 5 2 6. Duitse midlotto: Trekking A: 16 - 21 - 24 - 28 - 37 - 49. Reservegetal: 30. Trekking B: 4-15-22-25-27-34. Reservegetal: 2. Spiel 77: 5 4 7 7 3 0 2. dat er toen een verkeerde beslis, sing is genomen door Antic te vervangen door Beenhakker; Beenhakker beloofde spektakei in het veld en titels, maar daar ij niets van terecht gekomen". Onzekere toekomst Met het oog op de bijeenkomst van vandaag weigerde Mendoza iets te zeggen over de toekoms! van Beenhakker bij Real. Ook beslissingen over nieuwe aanko pen - Klinsmann en Martin Vaz quez - en het vertrek van spelers als de Roemeen Hagi (naar Bres cia!), Aldana, Tendillo, Jaro.Mil la, Maqueda, Paco Llorente Gordillo en Sanchis zullen enigs dagen uitgesteld worden. Voor Beenhakker betekent de nieuwe situatie een terugkeet naar de post van technisch-di recteur bij Real of een gouden handdruk. In de Spaanse sport pers wordt uitgegaan van het laatste. Mendoza zou niet erg ge- lukkig zijn met Beenhakker's uitlatingen, afgelopen ma atv dag, waarbij hij harde kritiek ventileerde aan het adres van de clubleiding, inclusief de voorzit ter. Bovendien heeft hij nu Been hakker min of meer verantwoor delijk gesteld voor het mislopen van de landstitel. Zoals bekend verloor Real Ma drid tien dagen geleden, op üe laatste dag van de competitie door een 3-2 nederlaag bij Tens rife het landskampioenschap aan Barcelona. BARCELONA (GPD) - FC Bar celona, de club van Johan Cruijff, Ronald Koeman en Ri chard Witschge, heeft in navol ging van AC Milan ook een vijf de buitenlandse speler aange trokken. Het is de 21-jarige mid; denvelder Goran Vucevic vai de Kroatische landskampioeii Hajduk Split. Naar verluid heeft Barcelona voor Vucevici die in zijn land tot de beste spe Ier van het afgelopen seizoet werd uitgeroepen - 3 miljoet dollar betaald. Zeker is nu ook, dat Stoichkoi bij FC Barcelona blijft. Woens dag tekende de Bulgaar eet nieuw contract, dat hem tot eet van de beste betaalde spelers bi de Spaanse club maakt. Stoich kov gaat bij Barcelona 150 mil joen peseta's (2,5 miljoen gul den) per jaar verdienen. Hier bo venop komen nog de premies ei een bedrag van 300.000 peseta'; (5.500 gulden) per gespeeldi wedstrijd. Verder krijgt de sp$ Ier de beschikking over een huk met zwembad, waarvan de kos ten door de club worden betaald SCHIPHOL (ANP) - De belang stelling in Nederland voor het duel Nederland-Duitsland, dat vanavond wordt gespeeld op het EK in Zweden, blijkt zo groot dat er zeker 21 extra vluchten nodig zijn naar het Scandinavische land. Dat heb ben gisteren woordvoerders van luchtvaartmaatschappijen en reisbureaus bekend ge maakt. Zij krijgen echter nog steeds aanvragen voor plaatsen. „Maar op is op", aldus de woordvoerder van reisbureau Roever. „Zorg voor een goede televisie, zo luidt nu ons advies." Transavia, sponsor en vervoer der van het Nederlands elftal, brengt op de dag van de wed strijd met zeven vluchten meer dan duizend supporters naar Zweden. Onder de supporters zijn vooral veel relaties van be drijven. KLM voert in verband met de EK in totaal zes charters uit, waarvan er twee al hebben plaatsgevonden. Behalve de ex tra charter van vandaag, waarli de regeringsdelegatie meereis) volgen er eventueel nog vluch ten voor de halve finale en de fi nale. Air Holland, dat gisteren al twfi vluchten uitvoerde, heeft nöj eens acht vluchten op het pro gramma staan. De maatschap pij was gisteren nog aan het on derhandelen over vier extr; vluchten. De toestellen zijn uit gevoerd in oranje kleuren, i staat „Hup Holland hup" op. Martinair vliegt met vijf vluch ten 1500 man over. Al lang vai tevoren was de laatste plaats be zet, aldus een woordvoerder. Sponsor O AD was al voor de eer ste wedstrijd door de kaartéi heen. Zo'n 2000 supporters wo nen via OAD de westrijd bij; pe vliegtuig, bus of met eigen ver voer. Reisbureau Roever vervoet vandaag 2500 supporters met dl verse luchtvaartmaatschappij en. In januari waren de kaartë al uitverkocht. uitslagen Tennis Eastbourne. Vrouwen, 650.000 gul den, derde ronde: Stubbs (Aus) - Du- rie (GBn 6-3 6-1, Novotna (Tsj/4) - Rei- nach <ZAf> 6-1 6-2, Harvey-Wild (VSt) - Savtsjenko iLet) 3-6 7-6 6-4, Fair- bank (ZAf) - Brioekhovets (GOS) 7-5 7-5, Tauziat (Fra/6) - Shriver (VSt/15) 6-3 6-4, McNeil (VSt) - Martinez (Spa1 3) 6-0 6-3, Sukova (Tsj/7) - Fendick (VSt) 6-4 6-0, Mary-Joe Fernandez (VSt/2) - Hy (Can) 6-3 6-3. Manchester. Mannen, 450.000 gul den, tweede ronde: Eltingh (Ned) - Wheaton (VSt/3) 6-4 6-4, Herrera (Mex) - Naewie (Dui) 6-0 7-5, Youl (Aus) - Witsken (VSt) 6-1 7-6, Thoms (Dui) - Annacone (VSt) 1-6 7-5 6-3, Washington (VSt/5) - Bates (GBr) 4-6 6-4 6-3, Masur (Aus) - Pozzi (Ita) 6-3 7- 5. Tarango (VSt) - Nargiso (Ita) 7-6 0-6 6-4, Gilbert VSU2) - Muller (ZAf) 6-3 6 -2. Londen. Kwalificatietoernooi Wim bledon: Mannen, tweede ronde: Nijs- sen (Ned) - Van der Berg (Ned) 7-6 6-4. Saceanu (Dui) - Groen (Ned) 6-7 7-5 6- :n, derde ronde: Tessi (Arg) - Driehuis (Ned) 6-4 2-6 6-3, Wegink (Ned) - Benjamin (VSt) 6-4 2-6 6-3, Oremans (Ned) - Radford (Aus) 6-4f 0. Oremans, Wegink geplaatst voo hoofdtoernooi. Genua. Mannen, 480.000 guldei tweede ronde: Filipini (Uru) - HaS huis (Ned/4) 7-6 6-2, Gustafsson (Z« 15) - Carbonell (Spa) 7-6 6-2, Oncin (Bra) - Santoro (Fra) 7-5 6-3, Medv( dev (GOS) - Montana (VSt) 6-2 6-0.' Wielrennen Profkoers in Ingooiem (Bel): 1 Wit dels (Bel) 169 km in 4.16.00, 2. Priet (Bel), 3. Evenepoel (Bel) 0.06, 2j Strouken (Ned) 0.43, 24 Akkermap (Ned). 28. Van Bakel (Ned). Vrouwen: Parel van de Veluwe: I Knol (Amersfoort) 100 km in 2.36.K 2. Van der Giessen (Hoogblokland),! Van Hest (Tilburg). 4 Grimberga (Rijnsburg), 5. Vink (Wijk en Ai burg). 10. Zoetewei (Yerseke). Parel van de Veluwe voor gmateij! (open categorie): 1. Mulder Eeldf 185 km in 4 1512, 2 Van Steen (D« gent. 3. Patrick Rasch (Uitgeest), Godert de Leeuw (Ermelo), 5 Via houten (Purmerend), 6. VerW (Schalkwijk), 7 Van der Heide (Gid hoorn), 8. Gosink (Coevorden). Gerritsen (Hooglanderveen) 0.40,1' Konings (Roosendaal). Jan Wouters vindt de gemiddelde Duitser gewoon aardig van onze verslaggever Jan Mennega VARBERG (GPD) - Zijn mening over de Duitsers heeft Jan Wou ters bijgesteld. Die strookte vol gens hem niet met de realiteit. „Ik heb", geeft hij eerlijk toe, „een vooroordeel gehad. Zoals veel Nederlanders een vooroor deel ten opzichte van Duitsers hebben. Maar als je er gaat le ven, dan leer je de mensen pas echt goed kennen. Ze zijn an ders dan ik dacht. Ik vind de ge middelde Duitser aardig. Ze zijn ook zeker niet arroganter dan Nederlanders.". Jan Jacobus Wouters is sinds 18 november van het vorige jaar 'Duitser'. Hij verkaste van Ajax naar Bayern München. Met zijn vrouw Mathilde, dochtertje Ro wan en hond Barney heeft hij do micilie gevonden in het landelij ke Oberhaching, op minder dan een kwartier rijden van het trai ningscomplex van Bayern in een buitenwijk van het mondaine München, „Het bevalt ons daar bijzonder goed. De levensstan daard in Duitsland is hoog. We genieten echt van het leven". Sportief gezien ging het Wouters veel minder naar den vleze. De Zuidduitse topclub beleefde een dramatisch seizoen. Het ver baast de Utrechter dan ook niks dat slechts één speler van Bayern München (de aan Fio- rentina verkochte Stefan Effen- berg) deel uitmaakt van de EK- selectie van de Duitse keuzeheer Berti Vogts. „Er lopen bij Bayern spelers rond met heel veel talent, ze doen er alleen niks mee", zegt Wouters. Voortborduren op de problematiek bij zijn werkgever, wil hij niet. „Het. gaat nu toch over Nederland-Duitsland en dus niet over Bayern Mün chen..." Nederland-Duitsland dus. Als altijd beladen en nu wellicht ook beslissend voor plaatsing in de halve finales van het EK voor landenteams. Welke indruk heeft Wouters tot dusver van de Mannschaft? De eerste wed strijd tegen het GOS, zo laat hij weten, viel Duitsland hem iet wat tegen. „Maai-", stelt Wouters eveneens vast, „nu ik zelf tegen de Russen heb gespeeld, denk ik dat dat eerder kwam door de kracht van de Russen. Die hebben een veel beter team dan veel mensen denken. Tegen Schotland liep het met Duitsland ook nog niet allemaal van een leien dakje, maar de ploeg heeft wel gewoon drie punten en de beste uit gangspositie zich voor de halve finales te kwalificeren. Het is van Duitsers bovendien bekend dat ze gedurende een toernooi in kracht groeien". Wouters denkt ook niet dat Duitsland al te zeer gehandicapt zal zijn door het ontbreken van de verdedigers Guido Buchwald en Stefan Reuter. Zij 'overleef den' maandagavond in Norrko- ping de slag met Schotland niet en blijven vanavond met hoofd wonden en hersenschuddingen aan de kant. „Duitsland", weet Wouters uit ervaring, „kan uit een groot ar senaal spelers putten en heeft voor Buchwald en Reuter goede vervangers. Het mist Matthaus en Voller veel meer. Dat zijn per soonlijkheden die een team op sleeptouw kunnen nemen. Maar welke spelers er ook in het veld komen, ze gaan er met zijn allen voor en blijven tot en met de laatste minuut gevaarlijk. Ze ge- Jasperse de kop over, voor Floris Jan Koole en Jan de Wilde. Ad Janisse lag toen nog op rede lijke achterstand. Na de volgen de loopronde stormde Floris Jan Koole naar de kop met Jan B&rt Jasperse en Ad Janisse in zijn kielzog. Bij het begin van de laatste drie ronden fietsen nam Jan Bart Jasperse de leiding over. Floris Jan Koole was niet meer te zien: „Een sanitaire stop", riep hij verontschuldi gend naar de speaker. Zijn achterstand van een mi nuut kon hij daarna niet meer goedmaken. Jan Bart Jasperse ging als winnaar over de eind streep. Het was zijn eerste zege van dit jaar. Ad Janisse finishte 17 seconden later voor Jan de Wilde en Floris Jan Koole. Irma Heeren uit Middelburg won bij de vrouwen onbedreigd in 54.04, Veteraan Theo van Hal uit Middelburg moest stevig in de slag voor zijn overwinning met Lein Lievense uit Zoutelan- de en Pieter Verhage uit Westka- pelle. De run-bike-run werd voorafgegaan door een presta tieloop van Atletica. De uitslagen: Heren 20-39: 1 Jan Bart Jasperse. Oost Souburg, 49.13;2 Ad Janisse, Westkapelle. 49.30; 3. Jan de Wilde, Driewegen, 50.09.4 Floris Jan Koole, Middelburg, 50,15. 5 Jan Guiljam, Wemelding£, 51.24; 6. Adrie Flipse. Westkapelle, 51,37; 7 Peter van Lit, Vlissingen, 52,24, 8. Marcel Hassink. Bergen op Zoom, 52,31; 9. Marcel de Loof, Goes, 53,46; 10. Erwin Janssen, Oost Souburg, 53.49. Heren 10-49: 1 Theo van Hal, Middel burg, 53,53; 2. Lein Lievense, Zoute- lande, 54,34, 3. Pieter Verhage, West kapelle, 55,59; 4 Ab Vermazen, Zou- telande, 57,04: 5 Paul de Witte, West kapelle, 58,13 Jongens 14-16J 1 Rens Lobbezoo, West Souburg. 1 03 34. Jongens 17-19J 1 Stef Lobbezoo. Nieuwdorp, 1,06,43. Dames: 1 Irma Heeren, Middelburg, 54.04; 2. Lenie v Kleven, Oost Sou burg. 1,08,14, 3. Liset Pais. Halsteren, 1,23,09. Meisjes 17-19: 1 Nicole v.d. Schelde, Middelburg, 1,09,07. toernooi op jacht ging. Povlsen, Frank en Laudrup waren bij vla gen ongrijpbaar voor de trage Franse defensie, waarin de rug dekking veel te wensen overliet. Denemarken kreeg in de zeven de minuut al de beloning voor de riskante taktiek. Povlsen legde met het hoofd de bal klaar voor de voeten van Larsen, die ver woestend uithaalde (1-0). De fraaie openingstreffer ver krampte Frankrijk nog meer. Pas tien minuten voor de rust kon de eerste doelpoging voor Frankrijk worden genoteerd. Cantona schoot hard naast. Na de rust waren de rollen omge draaid. Frankrijk, wakker ge schud door een furieuze Platini, ontwikkelde een groot, offensief Na een uur leverde het over wicht de verdiende gelijkmaker op. Met een knap hakballetje uit een voorzet van Cantona bracht Deschamps de sprintende Papin in stelling: 1-1. Het doelpunt van Papin deed denken aan zijn eerste treffer in de openingswedstrijd tegen Zweden, toen hij ook onver wacht de verre hoek vond. Tien minuten later ontnam Des champs zijn veelscorende ploeg genoot zijn derde toernooi-doel- punt. De sierlijke middenvelder schoot gehaast naast, terwijl Pa pin klaar stond voor een succes volle uithaal. Dat misverstand werd Frankrijk later fataal. Frankrijk - Denemarken 1-2 (0-1). 7. Larsen 0-1,61. Papin 1-1,79. Elstrup 1 -2. Scheidsrechter: Forstinger (Oos). Toeschouwers: 22.000 Gele kaart: Povlsen en Frank (Den), Boli, Perez, Casonï, Deschamps (allen Fra). Frankrijk: Martini; Boli, Blanc, Ca- soni en Amoros; Durand, Perez (81. Cocard), Cantona en Deschamps; Papin en Vahirua (46. Fernandez). Denemarken: Schmeichel; Sive- baek, Nielsen (62. Piechnik), Olsen en Andersen; Christofte, Jensen, Lau drup (70. Elstrup) en Larsen; Frank en Povlsen. Jean-Louis Legrand trainer van To vaal GOES - De rugbyclub Tovaal uit Goes wordt volgend seizoen ge traind door Jean-Louis Legrand. De Middelburger speelde vanaf 1972 in de hoofdmacht van Oe- moemenoe en werd daarna trai ner van Blue Diamonds in Ter- neuzen. Ook bij Oemoemenoe was hij enkele jaren trainer. ven nooit op. Die mentaliteit hebben Duitsers nu eenmaal". Het Nederlands elftal scharniert nog niet optimaal, vindt Wou ters. „Gezien het feit dat we nog geen doelpunt, tegen hebben en dat we veel kansen creëren, zou je zeggen dat het vrij goed gaat. Maar er zijn toch nog wat din getjes in de taktiek die we ver keerd uitvoeren, Dat komt om dat we geen clubteam zijn dat al les tot in de perfectie kan uit pluizen. Daardoor hinken we soms op twee gedachten hinken. Dan wil de ene helft een beetje meer naar voren wil, terwijl de andere helft juist een beetje meer naar achteren wil. Maar dat soort dingen gebeurt nu een maal". Over zijn eigen spel is Wouters redelijk tevreden. „Het kan na tuurlijk altijd beter, maai' ik heb niet het gevoel dat ik slecht speel. Ik doe gewoon mijn werk, pas mijn kwaliteiten goed in in het team, draai zoals ik altijd draai en functioneer, dacht ik, normaal. Nee, de roep om Wim Jonk stoort me niet. Net zo min als het me hindert dat er van ver schillende kanten op wordt aan gedrongen het hele Ajax-sys- teem in het Nederlands elftal over te nemen en dus ook de spe lers van Ajax te laten voetbal len. Ik vind dat niet mijn pro bleem". Jan Wouters hoopt op 17 juli zijn 32ste verjaardag te vieren. Hij bevindt zich, met andere woor den, in de nadagen van zijn prachtige carrière. De vraag of hij in Zweden wellicht zijn laat ste Oranje-hoofdstuk heeft op geslagen, ligt derhalve voor de hand. Wouters denkt daar ken nelijk anders over, want hij kijkt alsof hij water ziet branden. „Daar heb ik nog helemaal niet over nagedacht", bitst hij. „Maar ik zie op dit moment geen reden voor het Nederlands elftal te bedanken. En dat ben ik ook niet van plan". De start van de run-bike-run in Oost-Souburg foto Oscar van Beest Koole verspeelt zege door noodstop van onze medewerker OOST-SOUBURG - Jan Bart Jasperse heeft gisteren in Sou burg voor eigen publiek op schitterende wijze een run bike run op zijn naam geschreven. Hij eindigde voor Ad Janisse uit Westkapelle en Jan de Wilde uit Driewegen. Favoriet Floris Jan Koole uit Middelburg verspeel de de winst door een sanitaire noodstop in de op één na laatste loopronde. Jan de Wilde nam als eerste de kop gevolgd door Peter van Lit, Jan Wouters aan de vooravond van de beslissende wedstrijd. „Het Jan Guijam en Jan Bart Jasper- is bekend van de Duitsers dat ze in een toernooi groeien." foto ANP se. Na drie ronden fietsen pakte MALMO (ANP) - Het Deense dy namiet kwam net op tijd tot ontploffing. De Scandinavische formatie, op het laatste moment bij het EK als vervanger van Joegoslavië opgeroepen, speel de in de eerste week van de Eu ropese titelstrijd slechts een bijrol. In de beslissende groeps wedstrijd tegen het favoriete Frankrijk ontpopte de ploeg van bondscoach Möllerlsen zich alsnog als een stuntteam. De zwaar bevochten overwin ning (2-1) maakte voor Dene marken. mede dankzij de zege van Zweden op Engeland, volko men onverwacht de weg vrij naar de halve finale, waarin moet worden aangetreden tegen de winnaar van groep 2. Het duel tussen Denemarken en Frankrijk was een strijdtoneel van wisselende kansen. Beide teams lagen door de ontwikke lingen bij de andere groepswed- weer verbruid bij de oud-inter national. Fernandez mocht als nog zijn kans grijpen. Platini had in de rust wel zijn halve elftal kunnen wisselen. Evenals in de eerste twee wed strijden draaide Frankrijk aan vankelijk van geen kant. De sterspelers Papin en Can tona werden nauwelijks in het spel betrokken. Het povere op treden van de Platini-brigade was mede de verdienste van het zeer offensief ingestelde Dene marken, dat fel en geïnspireerd naar de eerste treffer van het strijd het eerste uur in verloren positie. De gelijkmaker van Pa pin in de 61ste minuut promo veerde Frankrijk naar de laatste vier. Bijna twintig minuten waanden de 'Haantjes' zich in de halve eindstrijd. De treffer van invaller Elstrup (ex-Feyenoord) in de 79ste minuut verstoorde de Franse illusie en maakte de Deense sensatie compleet. Vrijwel kansloos De Denen hadden in de laatste groepswedstrijd niets te verlie zen. De oproepkrachten waren na de deling tegen Engeland (0- 0) en de nederlaag tegen Zweden (0-1) vrijwel uitgeschakeld voor een plaatsje in de halve eind strijd. Een overwinning op Frankrijk was noodzakelijk, een zege van Zweden op Engeland in het andere groepsduel eveneens. Het onbevangen Denemarken trad aan zonder aanvaller Chris- tensen en middenvelder Vilfort. Beiden ontbraken wegens privé -zaken. Frank en Larsen namen hun plaatsen in. Bij Frankrijk moesten de middenvelders Fer nandez en Sauzee op de bank be ginnen. Perez en Vahirua kregen van Platini het vertrouwen. Va hirua had het na 45 minuten al- Henrik Larsen (13) scoort het eerste doelpunt voor Zweden. Christian Peres (11) en doelman Bruno Martini zijn geklopt. foto EPA MALMO (DPA) - De zenuwen waren niet opgewassen tegen de grote belangen. Bondscoach Michel Platini was ontgoocheld door de uitschakeling van het Franse team in groep 1 van de Europese titelstrijd. „Natuur lijk ben ik teleurgesteld. De jon gere spelers konden de druk niet aan in de beslissende wed strijd", keek hij terug op het verrassende verlies tegen outsi der Denemarken. Platini zag een vooral in de eer ste helft nerveus opererend Frans team. dat geen moment kon waarmaken waarom het bij het publiek als een van de grote favorieten voor de titel werd ge zien. „We hebben slechts 25 mi nuten overtuigend gespeeld. De rest van het duel speelden we zwak. We misten de ervaring voor een belangrijk titeltoernooi als in Zweden. We hebben drie jaar goed voetbal laten zien, hier schoten we tegen Denemarken tekort." Lars Elstrup, maker van het voor de Denen zo belangrijke doelpunt, kon zijn geluk niet op. „Dit is de mooiste treffer die ik ooit gemaakt heb", glunderde de spits, die via Feyenoord en Luton weer in Denemarken neerstreek. Trainer Richard Möller-Nielsen heeft met het bereiken van de laatste vier weer wat extra speel ruimte in Denemarken. De coach weigerde met enkele ve detten van buitenlandse clubs te werken, wat hem niet in dank werd afgenomen. „Ik heb altijd in deze groep spelers geloofd. We hebben een sterke wedstrijd ge speeld, waar de Fransen ook aan hebben meegewerkt. We waren weliswaar niet een van de favo rieten, maar hebben onze uitver kiezing wel waargemaakt." „We hebben gewoon niet ge speeld naar onze mogelijkhe den". gaf Jean-Pierre Papin aan. De Franse spits, verantwoorde lijk voor beide treffers van zijn team in Zweden, onderschreef de woorden van zijn bondscoach dat gebrek aan ervaring de ploeg had opgebroken. „We zijn alle maal zwaar teleurgesteld. Pla tini ongetwijfeld het meeste. We moeten ons nu maar weer rich ten op de wereldtitelstrijd in 1994."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 22