Glerum op pad voor NBC Knol realiseert sportmedisch complex Mm j i Carpentier en Cijvat favorieten eindzege Sterke eindsprint Van de Griendt rlissingse kijkt uit naar researchwerk voor Amerikaanse tv tijdens Spelen XI I' v-r Vlissingse schakers kraken tegenstander Zuidafrikanen volgens kranten positief in 1989 onze verslaggever in Gommeren JSSINGEN - Karen Glerum ideerde deze maand af als irnaliste aan de Iowa State liversity in de Verenigde Sta- Haar eerste klus mag er we ll. De Vlissingse journaliste/ lete maakt van 7 juli tot en d 11 augustus deel uit van het iearch-team voor de Olympi- ie Spelen van NBC. Als lid n dit team zal ze informatie zamelen over atleten voor verslaggevers en coinmen- oren van de Amerikaanse tv jant. „Ik denk niet, dat ik zelf - el van de wedstrijden zal n. Maar het moet een fantas- ch gevoel zijn vijf weken lang werken op het middelpunt jn de wereld, waar miljoenen insen naar kijken." t research-team, dat uit der- medewerkers bestaat, vormt denk-tank voor NBC, dat ir enkele miljarden guldens uitzendrechten van de Olym- iche Spelen van Barcelona eft gekocht. Het team zal 24 paraat zijn. NBC zendt alle iciplines uit, inclusief voor- ïdes en kwalificaties. Daar- )r wordt vrijwel de klok rond drie kanalen uitgezonden in VS, terwijl ook op de commer- le zender ruimte voor de Spe- lis. erum (24) dankt dit free lance irk ten dele aan haar indoorti- op de 1500 meter van de Ame- aanse studentenkampioen- iappen van dit jaar. Naar aan- ding daarvan werd zelfs een ster van Glerum gemaakt, ational Indoor Track Cham- in 1992', meldt de tekst, die erum begeleidt, terwijl ze de men in de hoogte heeft en de ide wijsvingers ten teken van omf de lucht in priemen. Een ik op een artikel in een Ameri- aanse krant leert echter ook, at Glerum cum laude is afge- [udeerd. Bovendien maakt ze sl uit van de redactie* van de portsinformation van de Iowa iniversity, een blad waarin pers pto date informatie krijgt over leden van de sportploegen an de universiteit. Helemaal «val is het dus niet, dat Gle- um bij NBC terecht kwam. (roomkans toch schrijft de Vlissingse zelf ae droomkans liever toe aan begeleider van het atleten- lam van de universiteit. „Hij as vorig jaar tijdens de WK at- Karen Glerum: „Als je goed bent in een bepaalde sport, brengt dat in Amerika status met zich mee." letiek in Tokyo begeleider van het Amerikaanse atletiekteam. In die tijd heeft hij veel contact gehad met de (Amerikaanse) pers. Bij wedstrijden van de uni- versiteitsploeg nam hij me steeds mee naar de persruimte om me voor te stellen aan jour nalisten als de Indoor Track Champion. Als ik dan naar NBC belde in New York, kreeg je ten minste het idee dat je niet hele maal een onbekende voor ze was. Maar op het een gegeven moment, dacht ik toch: vergeet het maar. Tot ik eind april een telefoontje kreeg, dat ik naar Barcelona kon." De nuchtere Zeeuwse sprong dit keer een gat in de lucht. „Toen ik het hoorde, moest ik onmiddel lijk iedereen vertellen. Ik heb na tuurlijk meteen naar huis ge beld. Ik denk dat het feit dat ik vrouw ben en vier talen spreek (Frans, Duits, Engels en Neder lands) een voordeel is geweest, plus het feit dat ik zelf actief aan atletiek doe." En dan te bedenken, dat Glerum niet in de eerste plaats naar de Verenigde Staten ging met de gedachte journaliste te worden. „Eigenlijk wilde ik vooral naar Amerika om de Engelse taal machtig te worden. Eerlijk ge zegd, weet ik nog niet hoe mijn toekomst eruit ziet. Ik ga in prin cipe nog een jaar verder stude ren om mijn Masters te halen, wantik heb nog rechtop eenjaar studiebeurs. Wellicht studeer ik daarna nog een jaar op eigen kosten verder." Wat ze precies wil, weet de Vlis singse nog niet. „Public rela tions bedrijven trekt me meer dan de journalistiek. Sportjour nalistiek heeft ook zijn aantrek kelijke kanten. Ik vind vooral het beschrijven van de psycholo gische achtergronden van de sport heel boeiend. Eigenlijk hoop ik in Barcelona te weten te komen, wat ik verder wil gaan doen. Waar mijn toekomst ligt, weet ik op dit moment nog niet. Ik zou best een poosje in Ame rika willen werken, maar ik denk dat het niet zo eenvoudig zal zijn een werkvergunning te krijgen als buitenlandse. Zeker niet, nu het economisch slecht gaat in Amerika." Sportklimaat Haar besluit om vier jaar gele den te vertrekken, had ook te maken met het sportklimaat in Amerika. Karen Glerum heeft de sportmentaliteit in de Ver enigde Staten altijd als zeer po sitief ervaren. „Sport maakt er veel meer dan in Nederland deel uit van de samenleving. Als je goed bent in sporten, brengt dat een bepaalde status met zich foto Ruben Oreel mee. Sport leeft meer in Ame rika, men heeft er meer geld voor over. Al hangt het er ook natuur lijk vanaf, welke sport het is. De atletieksport staat in Amerika eigenlijk nog in de kinderschoe nen, vergeleken met basketbal en American football." Karen Glerum gelooft niet, dat de VS op Olympische Spelen al tijd een vooraanstaande rol spe len, omdat de coaches er uitzon derlijk goed zouden zijn. „Ik ge loof niet, dat ze beter zijn dan trainers in Nederland. Topatle ten werken er alleen professione ler en het aanbod van atleten is natuurlijk vele malen groter. Er zijn topatleten die bijvoorbeeld op de loonlijst staan van AT&T (de Amerikaanse PTT Telecom). Dat werken is maar een wassen neus, want die jongens kunnen gewoon full-time met atletiek bezig zijn." Op de universiteit kon Glerum voor atletiekbegrippen tamelijk professioneel haar sport bedrij ven. „De wedstrijden werden ge regeld, door een full-time coach, je spullen gewassen, je tas stond altijd klaar. Je hoefde je allen maar op de wedstrijden te con centreren. Zo hoort het ook ei genlijk." Toch heeft zo'n intensieve com binatie van studie en sport wel degelijk een keerzijde, leerde Glerum. „Als het met atletiek een tijdje minder ging, had ik het wel eens moeilijk met mezelf. Het probleem is, datje kring van sociale contacten nogal beperkt is. Eigenlijk zijn al je vrienden en vriendinnen atleten. Soms wil je dan wel eens wat anders. Atleten klagen daar ook wel eens over. Sommige mensen hier begrijpen niet, waarom iemand in Ame rika gaat studeren. Zeggen ze: is het hier dan niet goed genoeg? Vinden ze je een verwend kind. Ik stoor me daar niet zo aan. Meestal neem ik niet de moeite om het uit te leggen." Vaak slaat de balans op de uni versiteiten zelfs door naar de sport. Glerum: „Het hangt van de school af, maar vooral op uni versiteiten met een sterk bas ketbal- of football-team drukt de sport een belangrijke stempel op de dagelijkse praktijk. De coa ches dreigen dan wel eens het belang van de studie uit het oog te verliezen. De sporters zelf ook. Er is recent een onderzoek ge houden, waaruit bleek dat 50 procent van de football-spelers verwachtte prof te worden. In werkelijkheid haalt twee pro cent het. De Amerikaanse rege ring wil aan deze uitwassen paal en perk gaan stellen. Men wil het aantal uren dat voor sport wordt uitgetrokken, gaan limiteren." Hoe de sportieve toekomst van Karen Glerum eruit ziet, is onge wis. In Amerika vallen de mees te sporters na hun studie in een gat, omdat er geen clubs zijn zo als in Nederland. Voorlopig kan de Zeeuwse zich daarover niet zo druk maken. Na vier jaar bijna onafgebroken atletiek doet ze het de komende maanden rustig aan. Op de 1500 meter outdoor van de studentenkampioen schapen was ze dan ook niet suc cesvol. „Ik heb me het laatste half jaar vooral op mijn studie geconcentreerd. Bovendien was ik in fysiek en mentaal opzicht wel aan rust toe." luimte voor fitness- en krachttraining in hart van Koudekerke an onze verslaggever IOUDEKERKE - De 43-jarige oudekerkse fysiotherapeut en tletiektrainer Niek Knol kan indelijk zijn prestigieuze plan aliseren: een eigen particu- er sportmedisch centrum met m grote fitnessruimte, waar lortmensen kunnen trainen en if revalideren. Nu de raad van alkenisse deze week besloot at in Koudekerke een sporthal al-worden gebouwd, kwam de uidige sportzaal, bij het ver- nigingsgebouw Couburg, in de anbieding. Niek Knol was er Is de kippen bij en heeft inmid- cls deze gymnastiekzaal ge- ocht. Met het project dat de oudekerkse fysiotherapeut innen een jaar wil realiseren is in investering van ongeveer iven ton gemoeid, lm zijn idealen te realiseren zal bestaande sportzaal in Kou- lekerke ten dele verbouwd en angevuld worden. Zo komt er chter de bestaande kleedloka al een grote, nieuwe praktijk oor fysiotherapie met onder (eer vier behandelkamers. Op plaats van de kleedlokalen (aast de sportzaal) komt een specialiseerde winkel, waarin ooral sportschoenen, banda- es, tapes, pakkingen en gespe- ialiseerde sportkleding worden erkocht, 'oor het bepalen van de juiste »rtschoen voor iedere sporter omt er niet alleen een loopband iet videoregistratie, maar langs e fitnessruimte wordt hoven iert een loopgedeelte met drie Wonderlijke banen aangelegd: in tartanbaan, een asfaltbaan leen baan met een ondergrond Iseen bospad. Wies Steenaard als sportschoentherapeute an deze zaak verbonden, terwijl FSiotherapeute Els Baas bijna laai- is met een studie podolo- )e (onderkennen van afwij kin- in in het bewegingsapparaat oor de stand van de voeten, raardoor het juiste schoeisel an worden geadviseerd). van de gebruikers van de nieuwe sporthal". Niek Knol verwacht dat het plan volgend jaar juni ge realiseerd kan zijn. In de Stationsstraat in Koude kerke is Niek Knol momenteel met zijn praktijkruimte voor fy siotherapie en met zijn accom modatie voor fitness- en kracht training zo langzamerhand uit zijn jasje gegroeid. De toeloop naar zijn praktijk is steeds gro ter geworden, ook al omdat Knol opmerkelijk actief is bij vele sportverenigingen. Hij is oprich ter en trainer van de inmiddels bloeiende sportvereniging Spor ting Walcheren. n y Niek Knol met vrnl zijn assistentes Wies Steenaard, Els Baas en Tanja Tienpond voor de sportzaal in Koudekerke, waarin hij zijn droom zal realiseren. foto Ruben Oreel Bij de voetbalclubs Middelburg en profclub Zeeland is hij actief als conditie- en looptrainer, die zich vooral bezig houdt met re validerende spelers. Bij de ten- nisschool van Remco Maandag en de Middelburgse turnvereni ging MTV is hij ook regelmatig bezig als verzorger en/of trainer. Bij Sporting Walcheren bege leidt hij niet alleen atleten, maar ook triatleten, zwemmers en wielrenners. Verder geeft hij loop- en fitnesstrainingen bij het Riagg aan mensen met mentale problemen. Drempelvrees Drie elementen vloeien in het werk van Niek Knol moeiteloos samen: sport, bewegen en ge zondheid. Hij gaat er van uit dat een sportman of sportvrouw, die geblesseerd is geraakt, anders behandeld mag worden dan de 'gewone' patiënt. „Ik ben dan ook een groot voorstander van actieve fysiotherapie. Zelf actief bezig zijn met de patiënt en de patiënt ook actief laten zijn. Dat geldt voor alle groepen: voor de revaliderende sportman, maar ook voor de oudere patiënt die bijvoorbeeld nauwelijks de trap meer op kan. Die oudere patiënt is soms niet eens in staat tien ki lo met een been weg te drukken. Dat kan vaak door training her steld worden". Twee jaar geleden nog zei Niek Knol: „Ik zie ook als een belang- Visselwerking grote ruimte voor fitness- en rachttraining in de huidige [wrtzaal zal voorzien worden an de nieuwste apperatuur. In &e fitnessruimte zal Knol on er meer geassisteerd worden oor Tanja Tienpond, een natio- ale topper in het speerwerpen, lék Knol heeft er altijd naar ge- freefd zijn ideale accommoda- jecentraal op Walcheren te rea geren: „Daarin zijn we nu ge- Bovendien is het aan stekelijk dat achter onze ac- ommodatie de nieuwe sporthal al worden gebouwd. Dat kan to wisselwerking betekenen He in het voordeel van ons is, Mar zeker ook in het voordeel van onze medewerker VLISSINGEN - De bij toerbeurt in Middelburg en Terneuzen geplande Zeeuwse kampioenschappen tennis voor senioren, hebben ditmaal weer 'de Veste' in de hoofdstad als strijdperk. Met Serge Carpentier en Cora Cijvat als de favorieten in de B-categorie, wordt daar begin volgende week begin gemaakt met de afvalrace in deze en de overige gebruikelijke dis- cplines, die op zondag 21 juni uitmondt in een finale ronde van 19 partijen, verdeeld over enkel- en dub belspel. Serge Carpentier die in dit seizoen in de landelijke competitie in het enkelspel ongeslagen bleef, hoeft in ieder geval geen rekening te houden met een confron tatie tegen Mike Simon, de nummer twee in de dis- tricts-indoorstrijd. De representant van Animo heeft het te druk met zijn werkzaamheden voor zijn tennis- school en heeft zich niet ingeschreven. Kees Oostrom is nu verwachte tegenstander van Carpentier in de eindstrijd. Deze teamgenoot van Carpentier in de Zeeuwse Ten nis Combinatie zal dan echter in de demi-finale wel Marcel Schouw ('t Halve Maantje) uitgeschakeld moe ten hebben. In de bovenste helft van het schema moet voorts Dethlef Pieters (Animo) in staat geacht worden de nog open staande positie bij de laatste vier op te eisen. De onberekenbare Joost Thorenaar (MLTC) heeft plaatsingscijfer vijf achter zijn naam staan, terwijl Bernd van Quekelberghe (Animo). Mark Zuidweg (ZTC) en Remco Maandag (MLTC) in deze volgorde als de overige reekshoofden van loting vrijgesteld zijn. Outsiders zijn met name de afgevaardigden van 't Hal ve Maantje. Eric Eversdijk, Virgil Greeve, Dennis van 't Westeinde. Arno Jongsma en Harold Schipper. De kersverse jeugdkampioen onder de zeventien jaar, Jurjen Mooibroek (ZTC). komt in de eerste ronde uit tegen Schipper en lijkt daarbij zeker niet kansloos. Bij de dames is Cora Cijvat (ZTC) de grote favoriete voor de Zeeuwse titel. In Hulst kreeg ze als deelneem ster aan de jeugdkampioenschappen in haar eerste wedstrijd nog klop van Afke Hartog (de Schelde), dit toernooi biedt een mooie gelegenheid om deze mis stap recht te breien. Lukt dat en reikt ze tot de finale, dan wacht haar volgens de porognoses een krachtme ting met de geroutineerde Marjolein Kodde-Cijsouw (MLTC). Angela Latuheru (ZTC) die haar sporen in middels ook wel verdiend heeft, en Isabelle Leenhou wers (Animo) zijn vooraf geplaatst als de nummers drie en vier. Kelly Bouman (Animo) en wellicht Anne- marie Verrijzer (ZTC) lijken hier in eerste instantie voor de verrassingen te moeten zullen zorgen. De rangschikking van de gegadigden voor een hoge klassering in de resterende onderdelen luidt als volgt: H.E.-C1:1Ramon de Jong (MLTC); 2. Marco Jongsma ('t Hal ve Maantje), 3/4. Jacco Filius (Yerseke); 3/4. Frank Willeke CL Halve Maantje). D.E.-C1: 1. Marjolein Meulenberg (de Schelde); 2. Eva La- bruyère (MLTC); 3/4. Ericka Ouwehand (Souburg); 3/4. Marije Delfsma (MLTC). H.E.-C2: 1. Rogier van Housselt (MLTC); 2. Armando Probert (MLTC): 3/4. Ruben Hendrikse (de Schelde); 3/4. Leonard Ro besin (Animo). D.E.-C2: 1. A£ke Hartog (de Schelde); 2. Marjan Ganseman (Kapelle); 3/4.3/4. Sophie van Leeuwen (de Schelde); 3/4. Fem ke Jonkers (MLTC). H.E -Dl: 1. Dirk Jan van de Meij (Kapelle); 2. Rudi Martens (Game '78); 3/4. Theo Kok (TVO); 3/4. Jean Paul Suvaal (de Stoof). DE.-Dl: 1. Lester Bergen Henegouwen (Animo). 2 Esther van de Waay (de Schelde); 3/4. Willeke Duits (de Schelde); 3/4. Cin dy Jobse (MLTC). H.E.-D2:1 Janus Smit(SJEF); 2. Pieter Ouwehand (Souburg). H.D -B: 1. R.Maandag/J.Thorenaar; 2. D.Pieters/B.van Que kelberghe. H D.-C: 1. R.de Jong/R.van Housselt; 2. M.de Vlieger/R.Schim- melpenninck. H.D -Dl: 1. J.Lokerse/J.Moeleker; 2. P.Vercruyssen/P.Kloos ter. H.D.-D2: 1. P.ten Hacken/T.Out,. VLISSINGEN - De kwartfi nales van de Zeeuwse schaakbeker hebben geen verrassingen opgeleverd. Kampioen Zierikzee kwam op een 1-0 achterstand tegen SVWZW na een vooruit ge speelde parij tussen Aan- geenbrug en Van de Sloot. Maar mede doordat SVWZV moeite had een team op te stellen kon Zierikzee de achterstand nov ombuigen in een 2,5 - 1.5 overwinning. Vice-kampioen Vlissingen II had geen moeite met TOG Bruinisse, dat drie klassen lager speelt. Kwalitatief was het verschil niet zo groot, de ervaring en de mentale hard heid van de Vlissingers maakten het verschil. De kraker van de kwartfina les was het duel tussen Mid delburg en Souburg. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. De cruciale partij was die tussen Simon San ders en Bert Henderikse. Sanders won en bracht de stand op 2-2. De uitslag aan de hoogste drie borden, 2-1 voor Middelburg, was nu be slissend. Ook bij de match tussen DZD en Goes was sprake van een gering krachtsver schil. DZD. dat in de compe titie degradant Goes net voorbleef, bleek ook nu aan het langste eind te trekken. Weliswaar was de uitslag 2-2, maar DZD scoorde op de hoogste borden beter. De loting voor de semi-finales is als volgt: Middelburg-Zierikzee; Vlissingen II-DZD Uitslagen gedetailleerd: Zierik- zee-SV West-Zeewscli-Vlaande- ren 2,5-1,5 G. Visser-M. de Bruij- ne remise; H. Aangeenbrug-O. v. d. Sloot 0-1. O. Boersma-G. de Winter 1-0; M. Krijgen-B. Leen- houts 1-0. Middelburg-Souburg 2-2 (2-1) M Westerweele-C. Boelhouwer 1-0: W. van Wijnen-R. Steyn 0-1; S Sanders-B. Hendrikse 1-0: A. Jonkheer-A. Vermue 0-1. Goes-DZD 2-2 (1-2) W Bliek-C. Heijboer 1-0, J. van Ruler-R. den Hollander 0-1; W. Meulblok-B. Koeman 0-1; M Luitwieler-W van Stel 1-0. Tog-Vlissingen II 1-3 K. van de Bos-E Clarisse 0-1; A. van Klin ken-D. Lammers 0-1; J. de Kor- te-R. Kouwfjzer remise; M. Mul ler-P. de Poorte remise van onze medewerker TERNEUZEN - Met een sterk eindschot besliste Hans van de Griendt de 1500 meter van de avondwedstrijden (atletiek) in Terneuzen in zijn voordeel. De atleet uit Hoek zorgde met Sepp Vermeulen en de A-junior Anne van Duivendijk voor een boeiend slot van deze doorde weekse ontmoeting, die behoor lijk werd bezocht. Het vvas voor Hans van de Griendt de bevesti ging dat hij na zijn blessure met succes werkt aan zijn terugkeer in de wedstrijdsport. De drie atleten van Schelde- sport namen al vroeg afstand van hun concurrenten en gaven elkaar vrijwel niets toe. De eind sprint van Hans van de Griendt bleek vervolgens voldoende om Van Duivendijk en Vermeulen achter zich te houdën. Een op merkelijke prestatie was er ook van Dennis Coppieters (jongens A), die met discuswerpen het al jaren oude clubrecord verbeter de: 38.74 meter. Uitslagen rijke taak drempelvrees bij ouderen weg te nemen. Veerti gers, vijftigers, maar ook men sen die we bejaard noemen, kun nen zo veel langer fit blijven als ze regelmatig in een fitnesscen trum onder deskundige leiding trainen. Al lang is aangetoond dat joggen door ouderen, maar ook door jongeren, veel meer ef fect en resultaat heeft als het ge combineerd wordt met een lich te krachttraining". Die drempel vrees is nu wel weggewerkt, want inmiddels heeft Knol onge veer zeventig mensen (indivi duen en groepen) die in zijn praktijk aan fitness- en kracht training doen. Nog altijd heeft Nederland niet de fitnesscultuur van bijvoor beeld Amerika. Knol: „In Ame rika gaan mensen naar een fit nesscentrum met een schema dat ze van hun arts hebben ge kregen. Dat gebeurt hier nauwe lijks. Toch is er vooruitgang. Steeds vaker komt het voor dat patiënten naar ons worden ver wezen, bijvoorbeeld patiënten chronische rugklachten en in het algemeen met chronische pijnklachten". Niek Knol mag er zich bovendien op beroemen dat hij als weinig anderen veel weet van de belangrijkste sportbles sure: de knieblessure. De Kou- dekerkse fysiotherapeut en trai ner zegt tenslotte: „Wat hier ge realiseerd wordt, is in ieder geval uniek voor Zeeland". Hoogspringen meisjes B: 1 Karin van Opdorp. Scheldesport. 1.35 m.; 2 Wendy van de Wege, Scheldesport, 1.35 m. 100 m. horden jongens C: 1 Ar nold Vonk, Dynamo. 14.6 sec., 2 Mi chael Burm, RKHAV, 15 7; 3 Ab Flip- se, 19.6. 80 m. horden meisjes C: 1 El len van Opdorp. Scheldesport, 16.4 sec.; 2 Eva Dijkhtlis, Scheldesport. 16.5.80 m. Discuswerpen jongens A: 1 Dennis Coppieters, Scheldesport, 38.74 m.; 2 Etienne Schuit, Schelde sport, 25.04; 3 Han Jager, 24.00. Dis cuswerpen jongens B; 1 Mark Cam- been, Scheldesport, 30.44 m.; 2 Neil Scully, Scheldesport, 19.82; 3 Steven van de Veire. Wielingen, 17.20. 60 m. 100 m. jongens A/B: 1 Han Jager, Scheldesport, 11.7 sec.; 2 Wilbert Murre, Scheldesport, 11.7, 3 Neil Scully, 11.9. 100 m. dames/meisjes A en B: 1 Wendy van de Wege. Schelde sport. 13.7 sec.; 2 Marielle Amers- beek, Scheldesport, 13.8; 3 Corrie Meijer, 14.2. 100 m, jongens C 1 Mi- chiel Visser, Scheldesport, 12.2 sec.; 2 Arnold Vonk, Dynamo, 12.4; 3 Mi chael Burm, RKHAV. 12.4. 80 m. meisjes C: 1 Silvie Stouthamer, Scheldepsort, 11.7 sec., 2 Ellen van Opdorp, 11.9; 3 Athy Theyen, Wielin- Tweede plaats damesteam Tern. Boys TERNEUZEN - Het damesteam van de voetbalvereniging Ter- neuzense Boys heeft het Pink- sterweekeinde op een sterk be zet internationaal toernooi in het Deense Horssens (nabij Aar- hus) een fraaie tweede plaats behaald. In de finale om de Thor-cup gin gen de Temeuzense dames eer vol tenonder tegen Odder van het gastland Denemarken, na dat de Zeeuwen eerder de Deen se kampioen had verslagen. De A-junioren van Temeuzense Boys eindigden in Duitsland op een groot Pinkstertoernooi (met veel Nederlande deelnemers) in Schloss Holte-Stuckenbrock, op enkele kilometers afstand van Bielefeld op een vijfde plaats. Ze verloren slechts één keer van de latere winnaar O.F.C. uit Oost- zaan. Ook de C-junioren werderh vijfde, terwijl de B-junioren een twaalfde plaats bezette. gen. 12.1. Verspringen meisjes C: 1 Kirsten Landa, Scheldesport, 4.36 m.; 2 Ellen van Opdorp, Schelde- sport, 4.24; 3 Monique Dijkwel, Schel desport. 3.84 Hoogspringen jongens C: 1 Michael Burm, RKHAV. 1.75 m.; 2 Sjoerd Bliek. Scheldesport, 1.45; 3 Jerry Heppener, Scheldesport, 1.25. Kogelstoten dames: 1 Marielle-: Amersbeek, Scheldesport. 8.61 m. Kogelstoten meisjes B 1 Karin van Opdorp, 8.37 m 2 Wendy van de Wege, Scheldesport, 8.00; 3 Francien Machielsen, Scheldesport, 6.96. Ver springen jongens A 1 Etienne Schuit, Scheldesport, 6.23 m.; 2 Han Jager, Scheldesport, 5.89; 3 Anné van Duivendijk, Scheldesport, 5.55. Ver- springen jongens B: 1 Francois Be gijn, Scheldesport, 4.99 m. 800 m. jon gens C: 1 Arnold Vonk, Dynamo, 2.15.8 min.; 2 Michiel Visser, Schelde sport, 2.25.6; 3 Ab Flipse, Dynamo, 2.26.6. 1500 m jongens B: 1 Francois Begijn, Scheldesport, 4.31.7 min.; 2 Steven van de Veire, Wielingen, 5.42.0. 1500 m. jongens A: 1 Anné van Duivendijk, 4.11.9 min.; 2 Ronald Jonkman, Scheldesport, 4.12.6 1500 m heren: 1 Hans van de Griendt, Scheldesport, 4.10 7 min.; 2 Sepp Ver meulen, Scheldesport, 4.12.6; 3 Man fred Meulmeester, Atletica, 4.19.4. Onda speelt in de finale AMERSFOORT - In sporthal Schuilenburg in Amersfoort worden dit weekeinde de finales'* in de landscompetitie voor bil jartteams gehouden. De vereni ging Onda uit Krabbendijke is zondag met hetC4-team finalist,. Voor Onda komen Leen Kome- jan, Piet Schoutens, Piet Bou man en Jo Waterman uit. Ge--, rard Schaap uit Kwadendamme heeft van de Koninklijke Neder landse Biljartbond (KNBB) een uitnodiging ontvangen om van-- daag en zondag een van de fina les te arbitreren. Voor Schaap is het inmiddels de derde keer dat hij op het nationale toernooi in actie komt. Edwin Moses moet afhaken INDIANAPOLIS (Reuter) - Ed win Moses, wereldrecordhou der op de 400 meter horden, zal niet deelnemen aan de Ameri kaanse selectie-wedstrijden voor de Olympische Spelen. De 36-jarige atleet wordt gehin derd door diverse blessures. Moses, die na twee eerdere gou den medailles genoegen moest nemen met brons in Seoul, heeft sinds 1988 geen officiële wed strijd meer gelopen. RBC in Zeeland VLISSINGEN - De Roosen- daalse voetbalvereniging RBC speelt in de voorbereiding op het nieuwe seizoen twee wedstrijden in Zeeland. Op zondag 26 juli komt de eerstedivisionist in Breskens in het veld tegen de plaatselijke derdeklasser, aan vang 17.00 uur. Een dag later,' maandag 27 juli, speelt de club in Bruinisse tegen zaterdagder deklasser Bruse Boys. Dat duel begint om 19.30 uur. De Braban ders zetten van 24 tot en met 27 juli hun trainingskamp op in Burg-Haamstede. JOHANNESBURG (ANP/Reu ter) - Vier Zuidafrikaanse atle ten, onder wie de vroegere we reldrecordhouder speerwerpen Tom Petranoff, hebben in 1989 positief gereageerd tijdens do pingcontroles. Dit is gisteren gemeld door Zuidafrikaanse kranten. Hoogspringster Char- maine Weavers, discuswerpster Nanette van der Walt en speer werper Chris de Beer zijn de an dere drie. De Beer werd levens lang uitgesloten. Petranoff en Weavers gelden als zekere kandidaten voor de Olympische Spelen. Voor de eer ste keer sinds 1932 neemt Zuid- Afrika aan de Spelen deel. Petra noff ontkent ooit „positief' te zijn geweest. Weavers herinner de zich dat ze na een controle in 1990 werd gewaarschuwd. De in de Verenigde Staten gebo ren Petranoff heeft zich enige ja- ren geleden laten naturaliseren. Op 15 mei 1983 bracht Petranoff in Westwood bij Los Angeles het wereldrecord op 99,72 meter. Ruim een jaar later was de DDR -atleet Uwe Hohn de eerste die de honderd-metergrens met de „oude" speer overschreed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 55